Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ЗА ГАЗТА № 1  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 19:42



Това, което искам да кажа на живеещите в САЩ и Канада е, че си купих KEROSENE QUART от WAL-MART, намира се при риболовните принадлежности, по-точно до газените лампи и е в синьо пластмасово шише, и струва около 6 долара. Освен това си купих и филтърна хартия за кафе, но керосина е толкова чист, че спокойно може и да не се филтрира. По-важното е, че не мирише толкова силно като газта и няма никакъв проблем по кое време ще го пиеш

. Аз започнах с две капки на бучка захар. Като направя малко по-дълго пиене, поне от 2 седмици, ще ви кажа как се чувствувам.

Редактирано от Buba67 на 26.03.09 23:09.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор ren51 (непознат )
Публикувано15.12.08 19:14



ааа!
можеш ли вече да споделиш някакъв резултат, ако разбира се си продължила да пиеш?
Благодаря ВИ,че Ви има!



Тема Re: За газтанови [re: ren51]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано15.12.08 19:32



nqmam kirilica v momenta za tova pisha taka, i az iskam da piq ot tazi gaz, molq kajete kak se pie, che ne moga da namerq tema.



Тема Re: За газтанови [re: mimoza - живa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 19:44



Сигурно Буба - нашият професор по пиене на газ!

- ще ти пише, но тя вече толкова пъти го повтаря, че искам да й го спестя.
Затова направо я цитирам:

"Газ можете да си приготвите по следният начин:
1. купувате си от най-близката железария газ за горене, от аптеката активен въглен на прах и ни трябва още филтърна хартия /дадоха ми я от един институт/ предполагам, че може да се замести с многослойна марля.
2. слагате във фуния филтърната хартия и отгоре сипвате 2-3 супени лъжици активен въглен.
3. Върху тях сипвате газ по лъжица, защото тече бавно. Така пречиствате примерно 200 мл газ.
4. Махате марлята с газта и правите всичко отново /нова марля нов въглен/ и отново по лъжица същите 200 мл.
5. ТРЕТИЯТ ПЪТ ГАЗТА СЕ ПРЕЧИСТВА САМО ПРЕЗ ФИЛТЪРНА ХАРТИЯ /ИЛИ МАРЛЯ/.
Всеки път газта намалява, но каквото остане ще ви стигне за месеци.

Така я пих 2 пъти през миналата година. Пих я по 3 капки 30 мин. преди ядене – 1 месец. След това пих алое или почивах.
За сега удържам фронта. Аз съм с липосарком - ампутиран крак. Няма лечение ако се появи отново и засилвам имунната си система.
Имам случай на мой много близък - изписан със срок 6 месеца живот с разсейки. Пи газ и редува алое с вино мед и черен оман. Умря след 14 години от друго.
Успех на всички!

Тъй като се предполага, че нямам никакви мета, възприех своя си доза - 3 до 6 капки /колкото стисна с капкомера/. Облагородявам я с кафена лъжичка кафява захар и върху нея газта. Така поне не ми горчи, но дъха остава. Три пъти на ден 30 мин преди ядене. За лечение се почва с няколко капки, предполагам да се свикне и се стига до лъжичка. Но си е гадост от класа. Свиква се. Вече не ми прави впечатление. Виждала съм мой близък да пие глътка от шишенцето директно. Той имаше мета и си даде още 15 години живот. "

Буб, извинявай, че без да питам!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 07.01.09 21:56.



Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано15.12.08 20:04



Uaaaau struva mi se strashno, no shte probvam. Tolkova li e gadno naistina?I cql den imash dah na gaz? (Nqmam kirilica sorry)



Тема Re: За газтанови [re: mimoza - живa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 20:34



Е, какво толкова! Клечка кибрит и се готова за цирка - ще бълваш пламъци и ще събираш овации!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: mimoza - живa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 20:37



Какво значи "нямаш кирилица"? Къде е проблемът?
Нали ползваш Кредора горе вдясно? А фонетична нямаш ли на клавиатурата си?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор Buba67 ()
Публикувано15.12.08 21:08



Станаха 2 теми, обаче си отговарят на името. Аз докато пиша в едната, вие вече сте напред с другата. Така е докато се моткам

.
Мимозке, не е страшно. Ако и след час и половина /газ-храна/ имаш дъх, увеличаваш времето на 2 часа.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано15.12.08 21:15



Джулка, бях в една зала за това. Там на компа нямаше кирилица. Сега съм си у нас. Бубче мерси много, сега разправям на свекър ми точно за тая газ. Утре ще отида да всема от някой магазин и ще започна да пия и аз. Но тий се страхува. Не иска да му правят химиотерапия и лъче не иска, но пак ще ходи в болница в сряда. Какво да правим хора, мисля че само ще му влошат състоянието. Той е с половин дроб вече, и е слаб. Искам да му дам от тази газ, и не ме е сртах, но като не знам как ще реагира?!





Тема Re: За газтанови [re: mimoza - живa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 21:50



Даваш му капчица-две на бучка кафява захар и дори няма да усети!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор Buba67 ()
Публикувано15.12.08 23:27



Вкуса няма да усети, обаче миризмата и след 4 филтрации си стои с пълна сила. В краен случай, ако искаш да му даваш, а той не ще, има капсули /ако намериш празни от аптеката ок/ ще измислиш нещо. Старите антибиотици се продаваха в тях. Отваряш капсулата капваш газта, затваряш и даваш да глътне. Рискуваш обаче като се разтвори капсулата в стомаха и се върне дъх на газ, да откаже "хапчетата". Обясни му за лечението на газ. Давай му само сутрин. Може вечер преди лягане, обаче условието е 4 часа без храна и вода, пие газта и си ляга.
А червеното винце, особено ако е домашно си е лечебен елексир и присъствието му вечер на трапезата е задължително. Зачисли му хапче от 200мл вечер.





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано15.12.08 23:37



Бубе, това с опаковката от антибиотик пак ли се пие по 3 пъти на ден?



Тема Re: За газтанови [re: mimoza - живa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано15.12.08 23:52



Давай му 3 дни подред само сутрин. Като първия ден слагаш 1 капка , втория 2 третия 3. Ако се чувства добре дай и на обяд на четвъртия. Пробвай като се ръководиш от свекър си. Как се чувства, стомах, дъх. Така постепенно го направи приема 3 пъти на ден.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано15.12.08 23:53



Абе на духа майната му, само да действа. Ако ще и на фекалии да мирише ще го пия.



Тема Re: За газтанови [re: mimoza - живa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 04:44



Да продължавам да топвам бучка захар в керосина и да я изяждам, и нищо ми няма, най-много до 1 час минава и миризмата

. Тази седмица ще ми е трета, след това по неволя ще почивам около 10-на дни. След което смятам да продължа още поне 3 седмици. И после почивка поне 2 месеца и след това пак мисля да си я пийвам докато напълно си реша проблемът, който според мен не е безобиден.
Нищо не ме боли като я пия, само малко ми се приспива и ми става малко топло за 2-3 минути.
И най-важното е, че има ефект поне за мен. Със сигурност ми се засилва имунната система и раните които ми излизаха от повече от година и половина сега се скриха и се надявам никога повече да не ги видя. Като за тях (раните) ходих поне на трима доктори и какво ли не пих. И нищо не ми помогна! А ми беше ясно, че имам срив на имунната система!
Така че пробвайте смело, няма нищо страшно. А и още нещо мисля, че наистина дозата (една лъжица) е по-добър ход по принцип, но още не съм стигнала до нея.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 08:20



ааа!-раните ти-псориазис ли са?Защото, ако са е супер щом газта помага за това, ще взема да пробвам и аз, ама съм с един бъбрек и трябва да си го пазя...струва ми се, че това -газта-натоварва бъбреците





Тема Re: За газтанови [re: yraaa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано16.12.08 09:49



Браво, ааа /ама един ник си си избрала

/, за добрите новини. Много се радвам, че има ефект газта. Горе долу година я приемай, през две три седмици. На следващата година можеш да разредиш приема. Примерно веднъж на 3 месеца, като поддържаща терапия.



Тема Re: За газтанови [re: yraaa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано16.12.08 09:54



Yraa, ако мажеш с газта кожата, няма ли да е по-щадящо за бъбрека. Преди това мажеш със зехтин, след което отгоре газ. Не знам, само разсъждавам на глас. Не пречи да пробваш и да докладваш ефекта.
С газ не съм се мазала, но си приготвям сама мас с невен и невен и алое в ракия. Невероятни са най-простите неща. Много ми помагат.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 10:16



Като стана дума за газта помните ли,че лятото се запознах с един мъж от едно градче тук ,който пиеше газ през бонбон.Пак имаше проблем с белия дроб и спомена ,че започва да яде бонбони напоени с газ.Видяхме се миналата седмица,но нямаше време да говорим много защото имах работа и всичко беше спешно ,но каза,че в момента е добре и всичко е нормално при него и ще спре с газта към края на годината.С въглени мъглени не се занимава ,само през кърпа на няколко ката я прекарва и така пие



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 14:45



Ще напишеш ли за архива рецептите за двете кремчета (мазила)?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 14:48



Кои бонбони могат да се напояват? Не че през бучка захар не е същото...
И в каква доза пиеше/ядеше газта

, знаеш ли?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 15:11



Джу бяхте ме питали за бонбоните ,но понеже не се отвори темата и аз не ви казах.Бонбоните са дъвчащи и се потапят в чашка с газ ,престояват 2-3 минути и ги хапва човека.5-6-7 бонбона на ден така.Турски дъвчащи от тези малките ,до мен ги продават ,мога и името да им кажа ако няма да нарушим някакви правила,но общо взето марката мисля не е важна( мои предположения) важното май да са дъвчащи и да се държат в газта 2-3 минути да поемат



Тема Re: За газтанови [re: Гaмбa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 02:36



Раните са по езика ми и болят. Едно от обясненята на един от докторите е стрес

. И мисля, че това е вярната диагноза. Нямам диабет, нямам нищо извън норма, но пък си имам това.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано17.12.08 18:10



Зфравейте всички, днес си пречистих газ, но май ми жълтее пак. Пречистих я с активен въглен и във фунийката сложих 3 пласта марля и филтър за кафе. Два пъти я минах през въглена, на третия само през филтъра и марлята. Да взема още веднъж да я прекарам през въглен?Какво ще кажете?

"Перката в дупето и старт към живота"


Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано17.12.08 19:50



Не е нужно Миме. Направи схема и почвайте, без да се притесняваш.
По този повод, чух за мъж с буца на глезена. Разказа ми го дъщеря му, тя в момента е около 70 годишна. Били на село и се чудели как да му помогнат. Не искал и да чуе за доктори. Минал старец и казал, давайте тенекията с газ. Слагай крака вътре, облекчило го, полегнал назад и заспал. Като се събудил и извадил крака, буцата паднала в тенекията. Зейналата рана зарастнала и останал белег, но си поживял дълго след това.
Та мисълта ми е, може да използвате смело за мазане. Малко зехтин може да се намаже преди това участъка си мисля.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано17.12.08 20:14



Добре Бубе, само забравих да си взема кафява захар на бучки, нали така се пиеше?А ако не намеря?Какво друго?Бонбони имаше някакви?!

"Перката в дупето и старт към живота"


Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано17.12.08 21:01



Може да я капваш и върху захар на пясък. Импровизирай момиче.





Тема въпроснови [re: Buba67]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано22.12.08 18:58



Въпросът ми е към всички,които пият газ.
На някой да му се е гадило,когато е пил газ?Да има симптоми каточели му се повръща?
Стана вече 2 седмици давам да дъщеря ми газ като постепенно увеличавам дозата.Бях стигнала до 25 капки дневно ,но намалих на 15,че започна да и се гади.
Дали това не е симптом за оздравяване.....или нещо друго?



Тема Re: отговорнови [re: Лoли]  
Автор Buba67 ()
Публикувано22.12.08 19:51



Лоли, дъхът е ужасен, уригване има, но не ми се гади.
Напълно възможно е да и се гади от миризмата. Познавам две жени, които опитаха да пият газ, но са чувствителни към миризма и директно повръщат.
Само сутрин, след газта и се гади или и през целия ден? Ако е само сутрин пробвай след газта залък хляб или глътка прясно мляко.
Имаше и един начин, първо малко зехтин, после газта и след това прясно мляко.
Времето до храна и вода, да е поне час и половина.



Тема Re: отговорнови [re: Buba67]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано23.12.08 10:33



Гаденето не е само сутрин.
Давам и газта сутрин на гладно и след час и поповина закуска.



Тема Re: отговорнови [re: Лoли]  
Автор Buba67 ()
Публикувано23.12.08 12:20



Може и да е реакция и да е за добро. Дано се включи Деа. Тя е имала активен процес като е почнала газта. Аз я започнах след отстраняване на тумора.
Лоли, пробвай да даваш нещо против гадене и повръщане в дните с прием на газ. И друго се сетих. Спри газта за 2, 3 дни. Ще се види без газта дали ще и се гади. Иначе как е твойто слънце? Има ли болки, храни ли се по малко?





Тема Re: отговорнови [re: Buba67]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано23.12.08 17:59



И аз мислех да я спра за няколко дни,за да видим дали е от това.
Сега не яде почти нищо.Пие антибиотик за това не се храни.Имахме проблем с разреза на операцията заради небрежноста на една мед.сестра.Хирурга остави 1 конец за всеки случай,че транспортирането до вкъщи беше дълго след изписването от болницата.Трябваше да махнем конеца след 2 дена.Сестрата на която се надявах да ми помогне ме лъга 4 дена.Намерихме друга,но конеца беше набрал,викахме хирург,който го махна.Вече 4 -ти ден пие антибиотик и от ден на ден става по зле.
Дали е от това дали от газта....или от тумора в главата и става лошо....до сега и се гадеше....а днес повърна





Тема Re: отговорнови [re: Лoли]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 18:49



Лоли, на мен не ми се гади, но по-бързо пиши но Деа 123 и я питай за всичко, не се отказвай от газта, ако искаш намали дозата, но не я спирай.



Тема Re: отговорнови [re: aaa!]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано23.12.08 19:44



Четах листовката на антибиотика и пише в нежеланите реакции е точно гадене и повръщане.....значи не е от газта а от антибиотика



Тема Re: отговорнови [re: Лoли]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 22:10



Е, значи всичко е ясно, така че, не спирай газта! И наистина сега в момента най-добрият ти помощник за газта би била Деа, обади и се или и пиши на лични.



Тема Re: отговорнови [re: aaa!]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 05:27



Малко инфо за мен

. И така продължавам да си хапвам всяка сутрин бучката захар потопена в керосина. И се чувствам прилично добре. Явно имунната ми система набира сили като цяло. Също си хапвам по 3 лиций-чета като се сетя и чат-пат ленено семе с нутела.
А като си спомня, че по едно време, нямах сили само дори да стоя будна, толкова зле бях!!!



Тема Re: отговорнови [re: aaa!]  
Автор nelkabor (непознат )
Публикувано04.01.09 23:45



Включвам се в темата , за да Ви окуража. Мама ще я оперират тази седмица от рак на стомаха и ако всичко е наред смятам да направим схемата с газта. За потвърждение ще Ви кажа , че моя колежка беше споделила как преди двадесет години баща и е изписан с разсейки като безнадежден започнали да му дават газ и си умрял после от старост. Сега като споделих с мои близък той ми разказа, че майка му е избегнала операция от миома /колкото мъжки юмрук-тя е знаете доброкачествен тумор/.Просто миомата се стопила. Като я попита как я пила тя споделила - наистина със захар, но другото , което ме шокира е, че оттогава всичко си лекувала с тази газ. Грип,настинка, всичко. Може и плацебо ефект да е , но ни е сме длъжни да опитаме всичко.
Но смятам да открия друга тема за олеандъра/закум/. В един от постингите
nsee сподели, че при майка му има добри резултати. Имаше и подробна статия ,в "добрата новина 2", но не пише каква е другата билка и от къде можем да си купим олеандъра и в какво съотношение се приготвя.



Тема Re: САМЕНТОнови [re: Лoли]  
Автор nelkabor (непознат )
Публикувано05.01.09 00:24



Лоли, извинявай, че се намесвам. Просто ще се опитам да бъда полезна. На 14.12.2008г. взех резултатите на майка ми и лошата диагноза. Казаха,че заради празниците ще я оперират след нова година. Веднага взех Саменто от аптеките на Лечител. Пробвала съм го последните пет години и съм убедена в ефекта му. Тя беше с намален апетит и намален хемоглобин. На 29.12.08г.само шестнадесет дена след приема му/по 2 капсули/ направихме кръвни изследвания и хемоглобина и е повишен, което е страхотно заради операцията, която и предстои.Апетита и се повиши и на прегледа доктор Юлиянов я попита яде ли месо и тя разбира се потвърди. При нейния вид рак започват да изпитват отвращение към месото. Засилването на апетита е от Саментото .В това съм убедена ,защото и аз съм го пила. На сина ми съм го давала за синузита, когато му стана гноен и се разминахме с антибиотика. Свекърва ми, която е акушерка и с рак по време на химиотерапиятя и след нея пиеше Саменто, за да понесе по- лесно химията. Споделих с доктора,който и прави гастроскопията, че и давам Саменто и той ми каза - "много добре". Просто споделям и се надявам да бъда полезна!

Редактирано от *jull** на 07.01.09 21:59.



Тема До Нели - САМЕНТОнови [re: nelkabor]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 02:09



Извинявай, че ти се меся в работите, но Саменто не трябва да се дава преди и по време на операцията, а малко по-късно, когато вече е избягната опасността от кръвоизлив Да знаеш, че саментото е като аспирина, не се дава на хора които ще имат операция поне няколко дни преди това Аз много съм ползвала Саменто и съм много доволна от него Но защо ползвате таблетките, те не са толкова добре за стомаха, ползвайте пак от същата аптека Лечител екстракт, течност, която се пие по схема и е много по-силна и качествена Започва се със 5 капки 3 пъти на ден 30 минути преди храна, постепенно се качва (аз нямах много време и качих бързо схемата) например 3 дни така и веднага преминах на 10 капки 3 пъти на ден,,, поне 3 дни и след това 15, 20 е най-силната и допустима доза Като достигнете максимума задържате на това ниво със месеци, ако искате да има полза, аз съм ползвала 6 месеца непрекъснато След това малко почивка и пак така, а ако не трябва да се прави продължавате с години Същото можете да сменяте и със шведската горчивка, тя е на същия принцип, но не със капки а със лъжички

Редактирано от *jull** на 07.01.09 22:00.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано05.01.09 09:54



Да,наистина газта помага при страшно много болести не само при рак.Аз за себе си и използването на газ съм споменавала много пъти.Но в момента искам да споделя и съвсем пресен случай за сина ми, който е на 14 години.
На 12 ноември му откриха кучешка тения.Оказа се,че тенията е била в тялото му поне от юли месец(много са начините за заразяване-като се почне от контакт с улично куче и се мине през неизмити ръце и попадане на яйца от тенията в устата).Синът ми лятото беше на село и е възможно от там да е дошъл проблема.В момента,в който разбрахме диагнозата доста се шокирахме и със съпруга ми се изследвахме и двамата и то на 3 места.Оказа се че ние с него нямаме.А аз и съпруга ми не сме спирали да вземаме всяка седмица по веднъж от рецептата на Х.Кларк(пелин,карамфил и тинктура) като превантивна мярка и може би от това сме се опазили,докато сина е доста несериозен и най-вероятно не е пиел.
Детето много се уплаши от диагнозата, защото тенията наистина е доста коварна болест и може да нанесе не само необратими поражения върху организма, но нерядко води и до смърт.
Та като казах на сина ,че от днес(тоест на 12 ноември )започваме съ схемата на Х.Кларк, нямаше никакви възражения от негова страна.Започнахме и след като изкарахме един курс от 18 дни,започнах да му давам газ -от 3 капки на ден ,като всеки ден се увеличава с по 1 капка и така до 10-12 ден (когато капките станаха ) 15 и продължи до края на месеца да взема по 15 капки.На 20 декември направихме пълни изследвания на сина ми(не само за тенията,но и за над 60 вида паразити),резултата беше чудесен-нямаше вече нито тения ,нито каквото и да било от сорта.Не знам дали само от метода на Х.Кларк или от добавката с пиенето на газ, но важното е че успяхме да се преборим с болестта и то за изключително кратко време,а предполагам сте чували,че тенията е упорито заболяване и понякога с месеци не може да се отърве човек от нея.А стандартните методи за лечение са с медикаменти, химиотерапия и операция.Пропуснах да кажа, че ни бе назначена и операция(не че щахме да се възползваме от нея) за 13 януари.
Другото важно нещо е ,че когато се предприеме активна атака срещу болестта(същото важи и зса рака) е добре да не се приемат хранителни добавки,защото те помагат не само на здравите клетки, но и на "болните".
Та по време на лечението по метода на Х.Кларк(и после с газта) не съм давала никкави добавки,а също и мед и плодове избягвахме.Едва сега ,когато сме сигурни ,че всичко е чисто , ще предприемем една подсилваща система-с много сокове, мед, билки и т.н.

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: За газтанови [re: dea123]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.01.09 16:03



Само да кажа,че днес се срещнах със моя познат от малкото градче за когото говорех преди 2-3 месеца как се запознахме(най-после научих истинското му име: Сабит(докато не съм го забравил) ,поразпитах го още за тази газ дето пие и ми каза ,че е пробвал на захар,но много се усеща захарта и на бонбоните най-добре си носи ,не я пречиства и от лятото насам двете му петна в дроба ги няма.
Питах го за филтърни хратии и други с които да я пречиства,само маха с ръка и категорично отрече .Селски ,простоват човечец за газта знае от старите хора навремето които са ходели до Хасково да си купуват пречистена газ и лекували пневмония,това е времето някъде около 60-те години



Тема Re: За газтанови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано05.01.09 16:38



Гамба аз вече съм на супена лъжица, капките не ги признавам. Обаче си е гадост от класа. Пиех я с безалкохолно със сок и накрая почнах направо чиста. Като ще е да е. След това се спасявам някак си.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.01.09 17:18



Мимозке, газ е миличка, не е торта.

Колко дни я пиеш вече, че достигна супена лъжица? Не забравяй, ако са минали 2 седмици прием, да я спреш и починеш 2 седмици.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано05.01.09 17:52



Buba67,защо казваш че след 2 седмици прием на газ, трябва 2 седмици почивка ?
Питам понеже аз винаги съм го правила с месечни цикли, тоест 1 месец пия ,после почивам минимум 3 месеца (освен в много драстично трагичен момент може и по на често).Но по принцип я приемам цял месец, после 6 месеца почивка(при нормални условия).А при тревожни условия може и 3,4 месеца почивка. И така от 19 години насам.
Би ли споделила твоите цикли точно как са?Извинявам се, ако някъде са описани ,а аз не съм ги видяла.Благодаря

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: За газтанови [re: dea123]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.01.09 18:16



Деа и аз първата година пих газта месец, след което задължително месец почивка. Но тогава пиех по 3 до 5 капки, три пъти на ден, а не наведнъж. После прочетох много материали за лечението с газ и повечето гласове против бяха заради токсичността и щаденето на черния дроб. Една от схемите за лечение с газ на Малахов е точно прием 2 седмици, после 2 седмици почивка и така до овладяване на процеса. Той я препоръчва като щадяща и просто се спрях на нея. С разликата, че се пие супена лъжица при процес и чаена за профилактика, но само веднъж на ден цялото количество. Доверих се на тази схема и прилагам нея вече втора година.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.01.09 18:20



Да допълня, че за профилактика я пия примерно 4 пъти в годината, като след двете седмици си пия рецептата с алое /месец/, след нея един курс с ленено семе и сусам/месец/, лиций и пак газ. Нямам ден без да приемам нещо, но винаги само едно.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 19:01



Абсолютно съм съгласна с теб Бубе, че трябва да се пие само едно/а добавка на ден или каквото и да е решил човек. Защото не се знае взаимодействието между две или три дали помага или даже би могло и да не помага!
Е, със сигурност има и добри комбинации, ама човек трябва да ги знае

.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 19:22



И още нещо искам да ви споделя за народната медицина, на която няма как да не вярвам! Малкият ми син когато беше на 3-4 годинки имаше една голяма брадавица на коляното и като паднеше все я разраняваше и не си спомням даже кой ми каза да я налагам със суров картоф през ноща за 7 дни. И след още толкова сама падна изчедна!
И още за една приятелка, която искаха да я оперират за една гнойна фистула на долния клепач на окото и аз си спомних, че ми бяха казали, че хляб (по-добре кора) напоен в прясно мляко се слага на мястото и изтегля гнойта. И тя го направи същата вечер, защото на другия ден трябваше да е на операция и на сутринта като става фистулата пробила и и се размина

.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано05.01.09 22:13



Бубе, аз започнах с 3 капки първия ден, а на втория вече бях на лъжица. И така вече седмица пия. Да я спирам ли?



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано05.01.09 22:17



Даже май веднъж пих 2 пъти, докато разбера коя схема да ползвам. Да не взема да гръмна :) Аз си пия по една суп. лъж на ден, вече седмица. Бубе колко да пия още и колко да почивам???



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.01.09 23:12



Няма да я спираш, щом всичко е наред. Продължаваш още една седмица и тогава спираш. Трябва да ти се събере две седмици прием на газ. После почиваш две седмици. През двете седмици почивка пий нещо друго. Ти какво си пила до сега?



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано06.01.09 00:44



Миме,сподели как се чувстваш преди и след като пиеш газта,става дума като дни: има ли промяна в състонието ти някаква видима или си е старото положение



Тема Re: За газтанови [re: Гaмбa]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано06.01.09 01:33



Да,Буба имаш право -тази двуседмичната схема е описана в книгата на Малахов,но доколкото чета в момента в същата книга при тези двуседмичните периоди пишат за прием на газ няколко пъти на ден в продължение на 2 седмици.
А в моя случай приема е един път дневно(максимум по 1 ч.л)макар че в най-тежките си приоди съм приемала и по 3 пъти на ден и по големи дози.Ами дали 2 седмици или емсец , сигурна съм че газта няма как да навреди.
Ами и аз и съпруга ми в продължение на много години пием газ профилактично.
Най в началото аз се преборих с рака, след това мъжа ми се излекува от чернодорбна недостатъчност ,воден плеврит и псориазис основно благодарение на газта.Тогава как е вредна за черния дроб не ми е ясно, като аз и моето семейство виждаме единствено и само положителни ефекти от приема на газ/
И излиза ,че взависимост от състоянието на болния може да се приема в продължение на период от 2 седмции до месец (като пак в зависимост от състоянието приема е 1 път дневно по 1 суп .лъжица или 3 пъти дневно по 1 кафяна лъжичка),но газта няма как да навреди .
А положителното въздействие върху рака е ,че тя има силно изсушаващо и обезводняващо действие.А знаем ,че раковите клетки са живи бързоделящи се клетки и когато те бъдат лишени от своята необходима течност, те просто загиват.
Освен това газта притежава изключително висока проникваща способност .А когато имаме тумори(и метастази) в тялото си, те по природен начин се обграждат със защитни стени и обвивки .И тогава лекарствените вещества остават безсилни да достигнат до същинската част на самия тумор .
И тук предимството на газта е ,че тя относително лесно и леко успява да премине през тези бариери и да проникне до сърцевината на тумора и по този начин да окаже непосредствено въздействие върху раковите клетки.
И не на последно място като изклкючителен ефект на газта е ,че тя намалява възпаленията и действа като силно боклкоуспокояващо.Това съм го изпитала на 100 % в периода , когато ме изписаха с прогноза няколко дни живот и тогава неминуемо почнаха и жестоките болки.Абсолютно никакви обезболяващи не съм приемала освен газ , а на моменти и някои билки(но билките са за по спокойни периоди), а в екстремни моменти само газта може д апомогне ,поне на мен тя ми помогна.Като в началото съм взимала много по -големи дози. Тогава , в момента на живот и смърт ми е било последна грижа дали си увреждам черния дроб , мисията ми беше да оцелея.
А впоследдствие се оказва, че черния ми дроб не само ,че не е е увреден ,но и е в абсолютно нормално състояние.Така ,че след като гатза има способност да връща "пътниците " към живота и да им прави живота по-добър и пълноценен ,не виждам защо да не я употребяваме.
Лично моя анализ за прием на газ е от 2 седмции до 1 месец прием (ако е 2 седмици по голямо количество като 1 суп.лъжица днвено),а ако е 1 месец 1 чаена лъжица дневно)) и после задължително почивка поне 3 месеца. И както казва Буба е дорбе да се приемат други неща в периодите на почивка -има най различни.
Аз лично винаги съм приемала само билки и вещества , които се намират на нашата географска ширина ,не съм прибягвала до скъпи китайски или индййски или тибетски ...не че се съмнявам в тяхното действие (знам че действат),.но най-силно въздействие върху нашия организъм(ако живеем в България ) имат билките и веществата които могат да се намерят тук или растат тук .Успех и здраве на всички, силата и шанса са на ваша страна :)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: За газтанови [re: dea123]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 05:30



Чудесен постинг Деа123, за който много благодарности от мен

.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано06.01.09 10:42



Може ли да се взима газ по време на ХТ? В момента съруга ми е на темодал /това са хапчета/ и от него му е много лошо. Опасявам се че от газта ще му се гади допълнително.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 10:49



Sупер е постинга на Деа, аз пих 2 месеца с прекъсване 1 месец и сега се готвя след НГ да пия още 1 месец.
Газта излекува болки в рамото на мой познат само за 3 дни, при положение ,че го болеше доста месеци и не му помагаха какви ли не лекарства.
Моля Деа или Буба да ми кажат имат ли опит в ползването на газта за синузит, малко ме е страх да си накапя газта с орехи в носа, но синузита ми вече е гноен, а не искам антибиотици и разни други лекарства.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
АвторCлънчeвa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 11:32



Здравейте, ако може някой да отговори - и мен ме интересува дали се пие газ по време на химиотерапия.Братовчедка ми започва на 8 ми втори курс ХТ и нямам идея дали изобщо да и разкажа за газта...Благодаря!



Тема Re: За газтанови [re: Cлънчeвa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано06.01.09 11:42



Инер, не съм ползвала газта за синузит. При теб отмина ли паренето, което те притесняваше? Пробвай за синузита, но си мисля дали да не я разредиш газта с минерална вода в съотношение 1 към 1. Направи и нагряващ компрес отгоре върху синусите /торбичка пясък или варено яйце/.

Слънчева, не съм правила химиотерапия /не ми беше назначена/. Мисля си обаче, че е по-добре да мине химиотерапията и тогава да започне прием на газ.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 12:09



O, Buba, страшна идея ми даваш за компресите , ще си втрия отвън по носа и веждата газ за загряване и ще пробвам действието. Ще пиша за ефекта . Много се изкушавам да си капна в носа.
Въпроса с паренето по езика го реших, като преди газта пийвам една малка глътка зехтин да ми намаже хранопровода и езика. Благодаря за съвета и лек ден:)



Тема Re: За газтанови [re: инep]  
Автор Buba67 ()
Публикувано06.01.09 12:33



Втрий в кожата преди газта малко зехтин. Имаш опит, давай смело.[smeq se





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано06.01.09 15:46



Преди това изядох 1 буркан черен бъз Бубе. Сега след газта се чудя какво да пия. Имам една приготвена смес с алое, но я пазя за свекъра и се чудя каква помия да си направя!!! Дай идея.



Тема Re: За газтанови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано06.01.09 15:48



Гамба, на мен състоянието си ми е отлично..Слава Богу, обаче да ти кажа такава гадост е че не мога да опиша. Цял ден се налага да ям по нещо за да не ми се гади от миризмата на газ в устата. Като цяло забелязах че кожата на лицето ми стана по свежа и преди страдах от възпаление все в очите, сега го няма. Явно пустата газ все пак помага. Аз я пия от седмица, и като че ли нямам болежки никакви. Преди все кръста или нещо друго ще ме прободе, сега тц, няма никой.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано06.01.09 17:46



Миме, не си ли взе лиций? Ленено и сусамено семе, ако има откъде да купиш.
А за да не ти е гадно в устата, изчакай поне час и половина, даже два преди да ядеш или пиеш кавото и да било след газта. Ако се будиш в ранните сутрешни часове най-добре става. Пиеш лъжицата и лягаш. Като станеш, хапваш залче и си правиш чаша ароматно кафе. Нямам никакви проблеми после през деня.



Тема Re: За газтанови [re: инep]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано06.01.09 19:28



Ако искаш може да опиташ с краве масло.Действа гарантирано при синузит.Взимаш колко царевично зърно и поставяш в едната ноздра и лягаш,като главата е без възглавница.Лежиш в това положение поне 15 мин.за да може маслото да се разтопи.На другата вечер повтаряш процедурата, но маслото е в другата ноздра.Повтаряш процедурата докато изтече секрета.До три дни ще те облекчи със сигурност.



Тема Re: За газтанови [re: iliana.k]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 09:20



Благодаря много за рецептата, ще пробвам маслото веднага, и за нос , и за гърло ,че положението става напечено.
Поздрави и лек ден, Илиана :)



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано07.01.09 10:05



Не съм си взела лиций Бубе. Не знам от къде...сигурно пак от аптеката. Какво е то, сладко ли е? Сутрин ям един бъркоч дето Джул ми го каза. Накисвам от вечерта ленено семе, на сутринта добавям мед и пектин. Чудесна закуска, много е вкусно.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.01.09 22:10



Моля те, сложи тези рецепти в темата "Рецепти за далак, за мерак", защото не са свързани с темата за газта!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.01.09 22:19



Моля, слагайте общите рецепти в темата "Рецепти за мерак, за далак"!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.01.09 22:27



Днес случайно разбрах от моя позната, че преди много време майка й се разболяла от РМЖ. Оперирали я, минала химио- и лъчетерапия. След това решила да се лекува с газ - започнала по 1 капка на бучка захар с постепенно увеличаване до 15
и така продължила 1 месец. И толкова. Повече ракът не се обадил - нито с рецидиви, нито с разсейки. И така - 20 години!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 27.01.09 18:28.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано07.01.09 22:29



Оххх май намерих начин да не ми е гадно в устата след приема на газта. Излапвам една лъжица течен шоколад, но го смуча а не гълтам веднага....По се ядва от нищо или кисело мляко.
Превод : "ядва" - става



Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано07.01.09 22:32



Ей Джулка това е страхотно. Абе знам че тая газ е страшна работа. Гадна ама ако трябва и по 2 литра на ден ще пия, изобщо не ми пука. Аз и без това съм инат Телец с 4 рога.....така че изобщо не ми е проблем да си пусна инатчетата в действие.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано07.01.09 22:41



Намерих нещо в нета, дано не го повтарям..

ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗ
С лечебна цел газта за осветление са използвали нашите деди и баби,а днес и учените потвърждават нейните лечебни свойства. Тя разтваря и убива микроорганизмите, гъбичките, има противопаразитни свойства. Газта разрежда лимфата и помага при лимфен застой, очиства кръвта, има загряващо въздействие и способност бързо да прониква в тъканите на организма. С успех се използва и при онкологични заболявания.

Употребата й обаче изисква внимание и знания.

Използва се естествената газ за осветление като продукт на нефта, а не синтетичната. Тя обаче трябва предварително да се пречисти и прецеди с помощта на медицински въглен, памук или чист речен пясък. В домашни условия може да се да се използва и следният начин: взима се 3-литров стъклен буркан и в него се налива 1 л газ и 1 л затоплена до 70 градуса вода, затваря се с капачка; след това съдържимото добре се разклаща в продължение на 2-3 минути и се оставя. Газта е по-лека от водата и изплува на повърхността - именно тя се отлива, може с помощта на маркуч. Да се внимава да не се отлива образувалите се утайки на границата между водата и газта. Процедурата може да се повтори и потрети, докато не се образува добре очистена газ.

Още по-силно лечебно и противораково действие има настойката на зелени орехи в газ. Взимат се 10 млади зелени орехи и се смилат с месомелачка, след което се заливат с три чаши очистена газ; сместа стои в стъклен съд на тъмно в продължение на 10-14 дни, а останалите до 40 дни - на светлина. Филтрира се през марля.

Газената орехова настойка се използва за профилактика и лечение.

За профилактични цели се започва с 1 капка от настойката, разтворена в 100 мл вода и се пие половин час реди храна, всекидневно увеличавайки с още една капка до 24, а след това се намалява от 24 до 1 капка. Прави се месечна почивка и курсът може да се повтори.

При онкологични заболявания се използва лечебни курсове, съобразени с лунния цикъл. От новолунието до края на лунния месец всеки ден се взимат по 1 чаена или 1 супена лъжица настойка /дозата зависи от тежестта на заболяването и поносимостта/ 3 пъти на ден 20 минути преди храна, без вода.Следва почивка един лунен цикъл от новолуние до новолуние. Повтаря се още 2 такива курса, което трае някъде до половин година.

Трябва да отбележим, че използването на газ за лечение на ракови заболявания е само част от комплексното лечение.

Освен това трябва да се отчита и индивидуалната поносимост, състоянието на бъбреците и ред други показатели. Ето защо прегледа и консултацията на болни, решили да употребят газта за лечебни цели е препоръчителна, а в повечето случаи и задължителна при лекар природолечител.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 23:26



Добре , бе хора пак питам-в предвид това че имам еди бъбрек мога ли да почна да пия газ!???Ето и в статията на Мимозка пак се подчертава, че състоянието на бъбреците трябва да е добро...

Чели ли сте нещо по въпросът!?Не мога да питам конвенционални лекари, защото с този един бъбрек, ще ме вземат на урааа...Нещо пише ли в разните книги на Малахов?Честно казано ме е страх да почна...искам бъбрекът ми да е здрав, щото без бъбреци ...лошо...а те могат да се разрушат от мнго неща



Тема Re: За газтанови [re: yraaa]  
Автор мaмчe ()
Публикувано08.01.09 01:23



Много внимавайте със зеления орех.За хора с проблем в щитовидката е противопоказано да ползват зелен орех и комбинацията на Хулда Кларк.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето



Тема Re: За газтанови [re: мaмчe]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано08.01.09 08:45



Джули,извинявам се,че оспамих темата,но тук беше писала инер и реших да отговоря.Не съм много на ясно с местенето на постовете и ще ти бъда благодарна,ако я преместиш вместо мен.





Тема Re: За газтанови [re: iliana.k]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано08.01.09 10:44



Момичета, извинявам се за глупавия въпрос, но газта, която капвате на бучка захар трябва ли да е пречистена с медицинския въглен?



Тема Re: За газтанови [re: llina]  
Автор Buba67 ()
Публикувано08.01.09 11:08



По принцип да, трябва да е пречистена. Но както казва Гамба, неговият познат накисвал бонбоните в нефилтрирана газ. Така, че е въпрос на личен избор. Аз я филтрирам.

Yraa, проверявам си бъбреците на всеки 6 месеца с ехограф. Нямам проблеми. Като имаш впредвид, че пия газ от октомври 2005г.



Тема Re: За газтанови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.01.09 17:11



Няма да я местиш, а ще я напишеш в съответната тема, а след това аз мога да я изтрия от тази.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано08.01.09 22:38



А дали може да се пие газ при кисти в щитовидната жлеза



Тема Re: За газтанови [re: svety7]  
Автор Buba67 ()
Публикувано08.01.09 23:05



Може да се пие при всякакви кисти.





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 01:37



Бубка, аз сам само с един бъбрек и ме е страх да не го натоваря и да вземе...да блокира....знаеш, че почти всеки един илач се чисти и елиминира в тялото от бъбречетата-тези неуморни , труженици

, природата не случайно ни е дарила с два..т. е. да не би , като е само един да се задъха нещо.Питам, защото поминалото лято, като си бях в Бг. ,изпих голяма доза от едно лекарство(така се наложи)+ядох някакъв много мазен патладжан и резултатът беше оток на глезените ми 2-3 дена....бъбрекът вероятно се е позадъхал,явно съм имала протинурения , но ...после слава Богу всичко се оправи...Кретининът ми , като го ;проверих , беше в норма...Та общо казано това са ми съображенията...Така че въпросът си седи отворен....Да почвам ли газ , или не!?.



Тема Re: За газтанови [re: yraaa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 03:42



Урааа, не мисля, че би имала проблем ако гълташ по няколко капки газ за поне по 2 седмици, както разбрах, че е минимумът на приема. Пробвай ако искаш и само с по една капка и сама ще прецениш как се чувствуваш

.
Аз от два дни пия само сутрин на гладно по една чаена лъжичка. Още 3 дни и ще станат 15 дни, в които ще съм приемала газта. След което мисля да почивам поне 2 седмици и пак наново да я пия.
Като цяло забелязвам, че съм по-издръжлива физически и поне 2 кисти ми изчезнаха (едната на яйчник и другата беше на гушата ми). И спря да ми се поддува корема. А бе изобщо си станах още по-красива от преди.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор Buba67 ()
Публикувано09.01.09 10:36



Yraa, права е аааа /момичета, направо ме разбивате с тия никове/ за това да започнеш с 1 капка. Първият ден вземи само 1 капка и то веднъж на ден. На следващия вземи и една капка на обяд. На третия, по 1 капка сутрин, обед и вечер. Ако всичко е наред, продължаваш с 2 сутрин и по 1 на обед и вечер. Когато дозата е малка имаш време да реагираш и прекратиш приема. А за бъбреците, даже само от маслини и люти чушки си позволих преди 2 дни, сега ме боли десния бъбрек. Ти си усещаш тялото, за това си остави време да реагираш. А иначе е въпрос на лично решение. Сигурна съм, че ще вземеш правилното.





Тема Re: За газтанови [re: yraaa]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано09.01.09 14:25



Според мен ура трябва да пробваш в малки дози да го пиеш да видиш как ще ти се отрази и ако нямаш проблем с бъбреците да дадеш старт на нещата. Аз пък все си мисля че не може да е толкова лоша тая газ. Не знам, на мен лично урината ми стана по чиста от преди. Преди понякога все беше една по жълта от колкото трябва да е. Не знам, не искам да ти давам лош съвет, но спорем мен можеш да пробваш с малко.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано09.01.09 18:56



Виждам че Слънчева и ана8 вече са задали този въпрос,но понеже не видях отговор си позволявам да го задам за трети път.
Та въпроса е:ПИЛ ИЛИ ПИЕ ЛИ НЯКОЙ ГАЗ ПО ВРЕМЕ НА ХИМИОТЕРАПИЯ?
Благодаря Ви,че Ви има!



Тема Re: За газта yraaaнови [re: yraaa]  
Автор мaмчe ()
Публикувано09.01.09 19:13



Според мен за бъбреците е по меко да вземаш кислородна вода по същата схема. Газта нещо не отговаря за бъбреци.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето



Тема Re: За газтанови [re: ren51]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано09.01.09 21:57



Мисля,че не е добре по време на ХТ,изчакай дасвърши и пробвай. Съжалявам,че нямаше време майка ми да пробва газта,но майката на моя позната я е вземала преди повече от 10г. след операция и лъчетерапия и оттогава е добре.Май стана объркано.



Тема Re: За газтанови [re: suni1234]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:32



привет!имам няколко въпроса относно газта.майчето ми не е оперирано (рак на шийката на матката 3а стадий) само 30 ЛТ и интракавитарна брахитерапия 4 курса и са проведени.удачно ли е в този случай да прави тази терапияс газ, аз някак останах с впечетление (възможно и грешно) че я е приложима само за оперирани?
знае ли някой дали може да се прави газ терапията и да се приема и натанал едновременно?понеже майчето пие само натанал и от него се чуства много добре.моето опасение е да не се окаже да не може да се прилагат двете неща едновременно и да и навреди вместо да помогне?и последно трябва ли да се ограничава от някакви храни когато пие газ?
хиляди благодарности





Тема Re: За газтанови [re: dara]  
Автор Buba67 ()
Публикувано13.01.09 21:06



На първият въпрос, газ се пие и от оперирани и от хора, на които им е отказана операция или терапия. От всеки, който е убеден в действието и. Надлежен пример сме аз и Деа.
На въпроса с Натанала, вече ти казвам личното си мнение. Когато пия газ, не пия други добавки. Обаче тук е много важна психиката. След като майчето ти вярва на натанала и се чувства добре от него. Аз лично сутрин бих и давала газ, а обед и вечер натанал. Като започнеш с 1 капка първия ден, за да свикне и всеки ден прибавяш по 1 капка.
За ограничението в храната, нищо специално. Препоръките за храненето при нас ги знаеш. Наблягаш на пилешко и риба, плодове и зеленчуци, сокове.
Забравих да ти кажа, че най-добре газта да се пие чиста.





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано13.01.09 22:19



Съзнавм,че опита ми за сега е много кратък,но го споделям за двамата форумци,които като мен питаха за газ и химиотерапия.Аз съм на ХТ Гемзар и Авастин на всеки 2 седмици.Вливане /предполагам че така наричате вкарването на лекарството в кръвта/ бях на 6 януари/вторник/, в четвъртък вечер/8 януари/ намазах част от гърба си,ръката над лакътя със зехтин след което натопих парче плат с газ и го положих директно върху кожата,покрих с наилон/за да задържа газта по дълго ,защото тя лесно се изпарява/.За да е по точно парчето плат е 50/50 см.,т.е. не се работи с капки газ , а може би 50-60гр.Стоях така около 15-20 мин докато почувствах парене и докато можех да издържа.След свалянето на плата с газта отново намазах със зехтин.Процедурата повторих и в петък и събота,почивах 1 ден и понеделник отново.Кожата ми малко потъмня ,но мисля че ще избелее.
Пиша ви защото видях огромна разлика в състоянието си.Аз съм от много време на ХТ и вече много лесно се уморявам ,напр.ако обличам палто трябва после да седна за минута, или ако измия 3-4 чинии, стълбите до 2 -я етаж ги качвам на почивки..... А днес от 12.05 до 14.20 измих хладилника отвън и отвътре,преподредих го, омесих и опекох тава сиренки,измих чиниите и печката без да седна и една минута.Съжалявам,че разводних темата ,но исках образно да ви покажа промяната.Имам толкова сили,че сега излизам и на разходка.
Това е за сега ,след време ще ви пиша пак.
Благодаря Ви,че Ви има!



Тема Re: За газтанови [re: ren51]  
Автор nsee (непознат )
Публикувано13.01.09 22:51



Здаравейте!Може ли да попитам как стои жъпроса с те4ностите?Всмисъл след прием на газ може ли де се пие нещо друго в този час и половина до яденето?И ако я пиеш три пъти на ден колко време преди примерно втория прием не трябва да си ял?Благодаря много предварително.(Майка ми е с рак на стомаха.Даваме и олеандър-оправи и кръвната картина но не спира болките(вече нищо не спира болките.Мисля че действа защото един огромен лимфен възел на врата й почти се стопи, но мисля също че нямаме време да приложим олеандъра за нашия случай-трябва ни нещо по силно!!!)затова искаме да опитаме с газта и дано това да е чудото което е за много хора !!!)).



Тема Re: За газтанови [re: nsee]  
Автор nsee (непознат )
Публикувано13.01.09 23:07



Бубе да си жива и здрава още 100 години(минимум)!!!Видях в темата която пуснах, че питаш как сме, и че не пишем вече?Прибрах се в Стара Загора да гледам майка и там нямам нет.Иначе тези редове ги пиша в тази тема защото мисля ,че ще бъде полезно и на други хора.Дадохме на майка ми олеандър.Отначало всичко беше добре, но после започна да пожълтява!Отидохме до онкото и там ни казаха - ЖЪЛТЕНИЦА.Прибрахме се вкъщи и аз се паникьосах-как жълтеница това е нелепо(тя се предава само чрез зараза,а около нея сме само 3ма човека-и тримата здрави) и ни изписаха някакъв смотан КАРЗИЛ.И след това голямата ни грешка - изчакахме няколко дена.Тя пожълтя до неузнаваемост.Последва интоксикация и срив на имунната система.Оказа се механично подпушване на единия жлъчен канал(надявам се от гадостите които сме убили).ЗАТОВА АКО НА НЯКОЙ МУ СЕ СЛУЧИ НЕЩО ПОДОБНО ДОКАТО СЕ ЧИСТИ - ВЕДНАГА ВЪВ ВМА ПО СПЕШНОСТ!!!ЗА МАЛКО ДА ИЗТЪРВЕМ МАЙКА ЗАРАДИ "ЖЪЛТЕНИЦАТА" НА НАШИТЕ ВЕЛИКИ ДОКТОРИ!!!



Тема Re: За газтанови [re: nsee]  
Автор Buba67 ()
Публикувано13.01.09 23:08



nsee
Колкото е по-чист приема на газ, толкова по-добре. Имам впредвид, че изпивайки чаената лъжица газ не пия и ям поне час и половина даже 2. Просто ми е по-комфортно на стомаха и дъха не е толкова зле. Всяка глътка сок или вода увеличава времето за резорбирането /не съм сигурна дали това е точния термин/ на газта от стомаха. Не е фатално, разбира се. Аз пия цялото количество сутрин.
Ако пиете газта на капки, 3 пъти на ден, съответно трябва да е поне час преди храна. Другият вариант е цялото количество за деня да го приеме сутрин. Въпроса е как ще се чувства жената.
Да поздравиш мама, справяте се чудесно. Дано всичко лошо е зад гърба ви.

ren51, не си разводнила темата, а точно на място споделяш опит, за което ти благодаря.



Редактирано от Buba67 на 13.01.09 23:12.



Тема Re: За газтанови [re: ren51]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.09 23:47



Поздравления, мила, за смелостта ти и благодарности за споделеното! Просто не е за вярване какви чудодейни възможности преоткриваме с тази простичка, евтина и достъпна газ (странно звучи на фона на газовата криза, в която тънем, нали?)



Да попитам - по каква причина си мажеш точно тези участъци от тялото? За гръбначния стълб е ясно... Но защо не и корема, краката, другата ръка...? Или засега само експериментираш?

Каквото и да е - стискам палци и с нетърпение чакам добрите резултати, в които не се и съмнявам!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 13.01.09 23:48.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.09 23:59



Отговорих погрешка на въпрос, на който вече е отговорено.

Редактирано от *jull** на 14.01.09 00:10.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.01.09 00:57



Междудругото от деня в който прочетох,че мимозита започна да пие газ ми щукна и аз да опитам,днес реших и аз да пробвам ,нищо ми няма ,просто отдавна се точа и си близнах от бутилката направо и не е толкова страшно както очаквах ,а и понеже работя с газ май съм свикнал с миризмата и шок нямаше,но и аз съм си малко темерут в това отношение,но не е толкова страшно ,а после когато се прибрах си вечерях нормално



Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано14.01.09 01:10



При мен метастазите ,за сега///2 години се боря с тях и минах 2 лъче и една топлинна,ама само ги премесих понататък от първоначалното им място/ , се изразиха " външно" ,Под кожата,/не плътно,а като пъпки на шарка например, които обаче НЯМАТ гноини върхове/ се появиха едни удебеления с размери 0,5-0,3см и високи около 1мм, имам сърбежи от тях.Но между тях си има и чиста кожа.Поставям газта в района където са тези мети, като се надявам чрез газта да убия и раковите клетки в тях.Мазала и налагала съм ги с много неща, но "убих" или изчистих/просто вече ги няма,там е моя нова кожа/ само 4 от тях със жълтия сок на змийското мляко, от зеления сок на зм. мляко потъмняха и някои не ме сърбят,но някои си ги чувствам "живи", т.е. сърбят и като ги натисна болят.
Благодаря Ви, че Ви има!!



Тема Re: За газтанови [re: ren51]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 02:42



Рен51, абсолютно съм сигурна, че ще има ефект от газта за тези кожни мети, просто е въпрос на време, а даже и като изчезнат напълно, е по-добре да продължиш още поне 10-на дни, за да си абсолютно сигурна, че са изчезнали!
И да се върна пак на моята особа

. Аз продължавам да взимам газта, но се върнах на бучка захар потопена в газта, че толкова енергия ми даде, че не мога да спя. Вярно е, че работата ми не е физическа, а по-скоро психическа. Но да не мога да заспивам вечер, чак не е за вярване (аз, дето само като я видя възглавницата и вече съм заспала). И реших да я взимам един месец и след това да спра за почивка. Днес ми е 18-ят ден. Не се отказвайте от газта! Има една приказка, че решението на най-сложните и трудни проблеми обикновено се открива най-неочаквано с някой елементарен ход! Защо пък това да не е газта!



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано14.01.09 20:52



Бубеее, възможно ли е да ме боли глава от това че спрях газта? Абе да ви кажа нещо ме цепи глава от 2-3 дни, ама цялата глава ме боли, вече си внушавам разни глупости че има нещо! Знам че няма ама Минах 2 седмици и спрях за почивка 2 седници и сега ме цепи кратуната, защо?!?



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.01.09 21:24



Доста народ се оплаква тия дни от главоболие, включително и аз днес (мен рядко ме боли глава).
Мисля, че е свързано с рязкото застудяване и свиването на кръвоносните съдове.
Споко, лятото е близо!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано14.01.09 21:26



Уффф Джулка и мен не ме боли глава по принцип, ама от 1 седмица така ме цепи главата. Не всеки ден, но чак очите ми ще изхвърчат. Като погледна в страни и ме болят очите.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.01.09 21:27



Момиче, я се стегни. Ти не даваш една глава да те заболи. Провери си кръвното, ако е наред си вземи таблетка. Газта едва ли има пръст в главоболието ти. По скоро много ти идва всичко около свекър ти. Чета всичко и виждам как се притесняваш. Направи си чай от маточина и си почини малко.





Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.01.09 21:29



Това с болката в очите ми прилича на простудно-грипно състояние!


Сигурна ли си, че не караш нещо на крак?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано14.01.09 21:32



Ок Бубе, имам такъв чай тук. Ей сега ще си направя. Абе не знам, ама май доста стоя пред компа, може и да си права че се натоварвам с семейния проблем. Ама какво да правя...даже днес го убеждавах да почне и той газта след химията, ама му миришело. Как да го накарам, искам да оздравее. Трябва ми този човек, за да живея. Нямах свестен баща, майка ми почина, и той си ми е като моя майка и баща взети заедно. Искам да се оправи и ще му се моля да започне тая газ, защото знам че има ефект. Оня ден говорих с една негова братовчедка, която преди време е имала начален стадий на рак на щитовидната жлеза. Почнала да пие газ, и до ден днешен не спира да пие. Няма никакъв рак, само една останала "дупка" на "деколтето " . Твърди че месец след като е пила газта е "изплюла" топка кръв и до там....



Тема Re: За газтанови [re: *jull**]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано14.01.09 21:41



Нямам сополи, не кашля, не ме боли гърло, може наистина да е от времето.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.01.09 22:12



Виж, с убеждаването е трудно. Ако не вярва, си намира извинения. Дано успееш Мимка. Помоли го да почне с 1 капка и я слагай в малко, съвсем малко кисело мляко, колкото да преглътне. Освен захар в началото, не съм ползвала друго. И то, за да не е цяла бучка сипвах в лъжица няколко кристалчета захар и капвах върху нея газта. Преглъщах с глъка вода. Миризмата обаче си стои. Давай му лукче в устата, за да му се промени вкуса. Пробвай, измисли нещо.





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор мaмчe ()
Публикувано14.01.09 23:22



Използваи метода на ren51.Мажи му сутрин гърба с една чаена лъжичка гас. Чрез кожата ще прониква в организма му и няма да му мирише толкова.Като го намажеш, изчакай 5 минути да поизсъхне и да се облича без да му правиш компрес.Започни да мажеш някъде около 1/3 от гърба,следващия ден другата 1/3 по надолу а 3 ден последната третина.Така няма да му изгориш кожата на гърба.
А теб те боли главата,защото тази седмица е пълнолуние,поне на мен ми действа така.Освн това и това ,което изтрепа гаста в организма затормозява черния ти дроб.Трябва да пиеш много вода за да изхвърляш токсините.Скоро някой беше постнал, че човек се влошава при уптребата на гас.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето



Тема Re: За газтанови [re: мaмчe]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано15.01.09 09:30



Уф мамче благодаря ти. Тая сутрин пак се събудих с главоболие. Пия афефеинче, ама не искам да се тъпча с хапове. Дали е от газта?! Не знам но днес тук е 12 градуса, а вчера беше -5. Как да не боли глава. Почва болката от врата, после се мести в очите и темето. Все едно някой ме скубе. Какво да пия за това главоболие. Чая от маточина помага ли? Той май е за нерви



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор elb (непознат)
Публикувано15.01.09 10:40



Щом те болят и очите като гледаш на страни значи е простуда.Преди време ходих на очен лекар на преглед и му казах че ме болят очите най вече като си местя погледа и главата ме боли също и той ми каза че е настинка и ще премине да пия нещо за простуда.Аз не пих ,и ме боляха така седмица а може и малко повече но ми мина.На мен за главоболието ми действа Ацефеин(в него мисля има кофеин,парацетамол и аналгин,ако не се лъжа)не е много силно лекарство но действа.



Тема Re: За газтанови [re: elb]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано15.01.09 10:54



И аз пия Ацефеин и ми минава, но това че почти всеки ден ме боли ме дразни вече. Ама ще мине къде ще иде.Разбрах че може би е от голямата доза газ с която почнах...



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано15.01.09 10:55



Mimmozita казваш,че на свекъра ти всичко му мирише-това е от химиотерапията.Tака беше и майка ми/дори не готвехме вкъщи/,имаше и болки в ставите,за съжаление след всяка вливка ставаше по-силна болката и по-продължителна, докато накрая от вливка до вливка въобще не минаваха.Може би трябва да изчакаш да свърши химиотерапията.
Успех!



Тема Re: За газтанови [re: suni1234]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано15.01.09 10:58



Аз с газта ще изчакам със сигурност, но тая болка като стане по силна не знам с тоя аулин и нурофен как ще го оправя. Той има още 3 вливки ама дано да не го боли толкова, че ще се откаже. Те мъжете нали знаеш не търпят като жените толкова на болка. Ако е една жена няма проблем, дупето и да се цепи ще мълчи, ама тия мъжленца... Да ме извиняват Гамба и Бира-Море...



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано15.01.09 11:33



Това са странични ефекти на таксола.Правят ли му премедитация?Тя много помага,на майка ми започваха един ден по-рано,сутрин и вечер,преди самата вливка и продължаваха вечерта и на другата сутрин.При нея най-силно изразено беше повръщането,слагахме китрил,върши чудеса.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано15.01.09 12:11



Аа извинена си ..и не си права ама няма да споря сега с теб.Да те успокя само,че болките са си нещо нормално,отначало беше като тежест ,а след това се засилваше и накрая направо си беше постоянна болка.Повече вода мисля и не знам тоз аулин дали е препоръчитилен,онкодокторите с които съм си говорил не препоръчват аналгетици,някой доктор да каже или приказвай с лекуващия го такъв.Аз извън лекарствата от ХТ и отвреме навреме би-профенид друго не съм пил.Мимоз сега се сетих защо би профенид не му вземеш??Пробвай да видиш как ще му се отрази



Тема таксолнови [re: suni1234]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано15.01.09 15:36



И аз се побърквах от болки с таксола, смениха ми го с таксотер той е по-изчистен от странияни ефекти и доста по-добре се понася,настоявайте - може да ви го сменят.



Тема Re: За газтанови [re: Гaмбa]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано27.01.09 16:36



Пречистих си газ и от утре ще започна да я пия.Започва се прием с 3-5 капки сутринта,на обяд увеличава ли се дозата или така се продължава 2 седмици с това количество?Извинявам се ,ако сте го коментирали,но аз бавно схващам

.



Тема Re: За газтанови [re: iliana.k]  
Автор Buba67 ()
Публикувано27.01.09 18:04



Илианка, започни с 2 капки само сутрин. Всяка следваща сутрин увеличавай с по 2 капки. Така в края на първите 2 седмици прием, ще приемаш сутрин 28 капки. Това е пълна чаена лъжица. Почиваш 2 седмици. Вторият прием започваш вече от чаена лъжица и увеличаваш с по 1, 2 капки всяка сутрин, така, че в края на вторите 2 седмици да достигнеш супена лъжица. Задължително поне 30 минути до храна и вода. Аз си оставям повече време /поне час и половина/ и нямам уригване и стомашен дискомофорт.
Остава условието да се следиш. При най-малкия проблем, дискомфорт спираш приема. Изчакваш 2, 3 дни и започваш отначало с 2 капки.

Успех!



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано28.01.09 08:08



Бубе,благодаря ти!Тази сутрин си взех двете капки.Не е чак толкова гадно,колко очаквах.Единственото неудобство е,че трябва да изчакам 1,5 ч. до кафето,но това е бял кахър





Тема Re: За газтанови [re: iliana.k]  
Автор Buba67 ()
Публикувано28.01.09 14:30



Аз ви разправям, че не е страшно, ама вие Тома неверни...


Не нужно да чакаш час и половина. Утре сутрин си пийни кафето след 30 минути. Ако ти е добре през деня, продължаваш, ако не увеличаваш времето. Тялото ти ще си покаже.



Тема Re: За газтанови [re: suni1234]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 18:21



Бубе може ли и аз да попитам нещо за газта - Мама пие Фемара и влива бифосфонати за костите, може ли да пие газ? Дали лекарствата и газта са съвместими? Много искам да започне но тя се страхува / а аз още повече от нея/. Иначе бъбреците и са добре.
С поздрав : писето



Тема Re: За газтанови [re: пиceтo]  
Автор Buba67 ()
Публикувано28.01.09 19:02



Писе, по въпроса с химиотерапията не мога да споделя опит. Не съм правила терапии /на моя сарком не влияе нищо/. Обаче моето мнение е да не се комбинират. Колко време мама ще пие Фемарата и ще вливате бифосфонати?



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.09 09:16



Бубе, Фемарата ще я пие дълго време тя е хормонален препарат понеже има положителни рецептори естроген прогестерон / оперирана е рак на млечната жлеза/ , а за бифосфонатите и аз не знам при следващата сцинтиграфия ще разберем дали се повлиява костната разсейка от тях. Затова не зная дали да предприемем лечението с газта. Вливането на бифосфонатите всъщност не е химиотерапия, чудя се какво да правя.



Тема Re: За газтанови [re: пиceтo]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано29.01.09 16:27



Здравейте на всички тук, за съжеление вашият клуб с един повече. Преди месец на баща ми му откриха 5см. тумор между тънкото и дебелето черво с множество разсейки оп целите черва, лекарите ни изписаха като безнадежден случай:(( В началото бяхме в шок , но след това репихме, че няма да оплакваме жив човек и ще направим всичко по силите ни.
Та така преди околко 10 дена той започна да пие три пъти по една чаена лъжичка пречистена авиационна газ. Първоначално тя му действаше добре разяде се, болеше го само вечер, но от 2 дни болките му се засилиха- почти през целият ден, ние сме уплашени.
Бих искала да обменя опит с човек , който я е пил....Интересува ме след колко време болките се очаква да му минат? За да знаем все пак дали тя действа или не!



Тема Re: За газтанови [re: Mariq Zh]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 03:36



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1945792150&page=105&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 03:38







Тема Re: За газтанови [re: Mariq Zh]  
Автор Buba67 ()
Публикувано30.01.09 09:55



Здравей Мария. Правихте ли консултации с други лекари /химиотерапевти/? Можете да направите и без него, само с епикризата.
Питам, защото понякога се прави такава терапия и като се свие основния тумор, разсейките намаляват. Тогава може да се отстрани тумора. Виждам, че сте съвсем пресни /1месец/. Къде ви отказаха лечение?
Сега за газта. Защо авиационна, аз досега /3,5 години/ пия само тази от железарските магазини? Може да е с по-добри качества, не знам и затова питам.
За болките може да има ред причини. Изключително важно е прием на сокове чай и вода и да не допускате запек. При мен нямаше болки, тумора ми беше отстранен. При вас нещата са различни, отделно от това всеки организъм реагира по различен начин. А газта си действа. Просто я спрете за ден два или намалете дозата, давайте обезболяващи, не допускайте да го тормозят силни болки. Регистрирали сте го в онкологичен диспансер предполагам, и от там ще искате да ви изпишат /безплатни/ обезболяващи.
Питайте ако имате въпроси. Успех!






Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано30.01.09 13:05



Здавей Buba67,
Баща ми лежа в Токуда болница, преди операцията си мислехеме ,че само туморът без разсейки( нищо не се виждаше на скенера), но след това се оказа др. По време на операцията лекари само са оправили проходимостта на червата, без да отсранят тумора, защтото е имал множество разсейки по червата. За щастие другите органи за му здрави. След , което лекарят ни каза ,че той е впоследен стадий и нищо друго немогат да направят, дори не му нзаначиха химиотерапият, според тях тя можела да успори процеса ( в лош смисъл) Т,.е оправяйте се

. Ние естествено направихем и др, консултация в онкоболницата там лекарят беше много учтив и ни обясни ,че в действителност не се знае дали ще помогне ХТ или ще навреди. Ако искаме можело да се подложи отново на операция за отсраняване на тумора, но не се знае дали оранизмът му ще я издържи ( много е слаб). За туй ние почнахме терапията с газта с надеждата тя да му помогне да се очисти от метастазите и след това живот и здраве може да се подложи н операция или поне малко да си стъпи на краката. Но много сме притеснени , защото както казах вече болките са му силни. В началото бяха предимно вечер, но сега са почти през целият ден:(((( Не сме спряли газта, иначе той я понася добре. Не смятаме и да я спираме, зашото тя е единствената ни надежда.
Иначе ако всичко е наред след един месец прием, смятаме да направим една седмица почивка и през това време да му дадем рецептата с алое,оман и вино., след това пак газ, почивка 1 седмица, през това време лиций.
Искам да ви попитам дали някой от вас е пил и други добавки по време на самият прием на газта....бяхме започнали да му давамне саменто, но го спряхме страхуваме се да не си пречи с газта или пък да не се хранят с нея метастазите.



Тема Re: За газтанови [re: Mariq Zh]  
Автор Buba67 ()
Публикувано30.01.09 13:11



Виж, за взимодействието на приеманите неща си имам правило. Винаги само едно. Ако е газ, пия само нея. Като свърши курса започвам със следващата добавка.





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано30.01.09 13:17



Да и ние така си мислим. А иначе за газта, прочетохме, че авиационната е по-чиста и било по-добре от нея да се приема. И затова почнахме с нея. Незнам вече много сме объркани, той усеща тези дни и леко парене в стомаха, може би трябва да намалим дозата..той прием 3 пъти по една чаена лъжица от 11 дена вече

. а и от два дена не е ходил по голяма нужда и му се подува корема, ако пак получи запушване на червата, просто нз какво ще правим....Бог да ни ена помощ



Тема Re: За газтанови [re: Mariq Zh]  
Автор Buba67 ()
Публикувано30.01.09 13:24



Спрете за ден, два газта и оправете подуването. Трябва да се изходи. Питайте лекаря какво да приложите за запека. После я почнете газта само сутрин. А за объркването, взимайте се в ръце. Не е лесно, но стъпка по стъпка напред - това е начина. Успех!





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано30.01.09 13:31



Той подуването си го има постоянно...едва ли е от газта , но може би наистина ще я спрем за ден два..на нас ни се искаше поне да беше направил 2 седмици , за да направим една седмица почивка, пък то какво едва 10 дена я е пил. Но със сигурност ще намалим дозата, може би само сутрин по една супена лъжица е добре.....При теб наблюдаваше ли се парене в коремната област? А в самото начало каа я приемаше?
Благодаря ти за бързите отговори.



Тема Re: За газтанови [re: Mariq Zh]  
Автор Buba67 ()
Публикувано30.01.09 13:50



Започнах с няколко капки на прием 3 пъти дневно. За профилактика в момента пия чаена лижица, но само сутрин. Силно парене не съм имала, по-скоро уригване и стомашен дискомфорт. Това минава, ако времето до храна и вода е по-дълго /примерно час и 30 минути/. Но трябва да се справите с изхождането и след това супена само сутрин е добър вариант.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано31.01.09 05:05



Мария, аз също имах парене в стомаха, като пиех по 1 ч.л. газ. И затова се върнах на бучка захар потопена в газта. Но си мисля, че е по-добре да продължите с газта, ако трябва само един прием на ден, но не я спирайте поне докато не направите 2 седмици. А след нея е по-добре да продължите с лиций, вместо с омана, алоето и виното, защото след отровата, пак отрова идва много, по-добре е засилване на организма!





Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано01.02.09 18:53



Искам да ви питам какъв е цвета на вече пречистената газ?Майчето я пречиства през въглен и филтърна хартия (по указанията описани по горе), а тя става една жълта

.останала съм с впечетление че трябва да се избистри или може би греша?



Тема Re: За газтанови [re: dara]  
Автор Buba67 ()
Публикувано01.02.09 19:07



Колко пъти я филтрира през въглен и филтърна хартия? Защото ми се е случвало при два пъти филтриране да стои все още жълта, но при третия да се поизбистри. Последния път само през хартия. Пила съм я и два пъти и три пъти филтрирана. Така, че ако те притеснява жълтината, филтрирайте още веднъж. Но не е проблем. Пила съм я всякак.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано01.02.09 19:20



Да уточня за газ и химиотерапия. Аз не съм правила химио /не ми беше назначена/. Но при посещение при ирисов диагностик на жена, беше препоръчал прием на газ по време на химиотерапията.
Ако искате моето лично мнение, по-добре да се изчака да мине терапията. Зависи на колко време са вливките. Примерно, ако са на 28 дни - прави се химиото, изчаква се седмица и се прави курс от 14 дни прием на газ. Това са си мои разсъждения. Наясно съм, че химиотерапиите са различни /вливки, хапчета/ и на различни периоди. Така, че решението си остава лично.





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано01.02.09 20:34



Благодаря Буба,
предполагам, че това е отговор на моя въпрос. Но аз имах предвид да започна с газ, като свърши ХТ или по-точно и 6-те хт, които са до юни месец и тогава да започнем с газ. Ако някой е пробвал газ между терапиите, моля да сподели.
Мен ме притеснява и друго: Майка ми кашля. Лекуващата каза, че не се дължи на метастазите в дроба, защото са по периферията, а на биопсията, която и правиха през носа. Тя наистина, че оттогава започна да кашля е не постоянно, ту затихва, ту пак се възбужда. Правиха и снимка и казаха, че е от биопсията и незнам кога ще спре. (тя тази биопсия беше напразна, защото резултата от нея беше отрицателен, което малко ни беше успокоило тогава...)
Та и заради това не смея да й давам газ. Иска ми се да спре с кашлицата и тогава.





Тема Re: За газтанови [re: s.boneva]  
Автор Buba67 ()
Публикувано01.02.09 20:42



Чудесно е щом сте наясно и ще започнете прием на газ след приключване на химиотерапията. А за кашлицата тук има няколко рецепти за облекчаване.




И в двете теми има сиропи и бабешки рецепти.
Успех!



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: aaa!]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.09 23:12



Извинявам се че за втори път задавам един и същ въпрос но все се надявам някой да знае отговора му. Може ли да се приема Фемара /хормонален препарат за рак на гърдата/ + бифосфонати и паралелно с това и газ? Моля драснете няколко реда ако има хора които приемат тази комбинация.



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: пиceтo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.02.09 00:26



Писе, няма кой да ти отговори. Просто никой не е пил газ с фемара и бифосфонати. Разсъждавам на глас. Фемарата е хормонален препарат, който подтиска ензими за производство на хормони. Хвърлих едно око на листовката. До тук нямаш терапия натоварваща организма с химикали. После бифосфонатите влияят на костната структура - и тук нищо лошо. Ако ме питаш, предложи на мама да направите един пробен курс от прием на газ. Давай и само сутрин, в продължение на 2 седмици по 2 капки. Върху бучка захар или малко захар на пясък. Мама, ако усети и най-малкия дискомфорт да спре. Мисля, че ще има полза. И друго, поне 30 минути след това да не се храни и пие вода.
Предложи и този вариант. Каквото и да решите успех!





Тема страничен въпрос Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Buba67]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 08:00



Някой пил ли е газ за отслабване? Има ли такъв ефект (страничен)?



Тема страничен въпрос Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Dimana]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.02.09 08:11



Ако беше така, защо не съм станала фиданка?


При всички случаи леко разхлабва, но само толкова при мен. Не знам, ако човек по принцип е със затегнат стомах и газта помогне да се изчисти чревния тракт може да се свали някое килце. Не съм редуцирала тегло по време на прием. Пила съм я и по месец, сега по 2 седмици. Може би, ако дозата е по-голяма? Аз пия по чаена лъжица сутрин.



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Buba67]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 09:13



Бубе, благодаря за бързият отговор. Ще опитаме, мисля че газта помага и то много - примера си самата ти. Желая ти здраве!



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: пиceтo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.09 14:06



Да дам и аз своя принос!


Моята майка страда от хроничен бронхит, който се проявява 2-3 пъти в годината (покрай грипните епидемии) с тежки кризи, продължаващи понякога месец и повече. Опитвали сме различни средства, без кой знае какъв ефект. Последния път й помогна някакво лекарство, но чак след седмица изтощително кашляне.

Преди 10-ина дни пак я сполетя поредната криза, но по мой съвет веднага започна да приема по няколко капки газ.
На втория ден (!) кашлицата спря и оттогава не се е появила! Тя продължава да взима газ и ще направи курса, както е по схемата.

Толкова е щастлива, че чак не й се вярва! За мен - да не говорим...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: aaa!]  
Автор salza66 (непознат)
Публикувано07.02.09 14:40



Вземал ли е някой газ с диагноза - карцином на гърдата, като едновременно с това пие фемара и си слага инжекции золадекс. Четох че се започва с 1 капка и се стига до 24 капки, след това надолу.
Някой да предложи някаква схема и за колко време?



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: salza66]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.09 15:04



За схемата на приемане на газ - прочети темата на "пълен преглед" (горе вдясно - синьото правоъгълниче).
За удобство ти отварям цялата тема:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: *jull**]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано07.02.09 16:59



Много пъти я препрочитам тази тема, и реших след като мине втората химия да започна да давам на майка ми газ. Джул провокира ме това, че е помогнала на майка ти. Даже мисля и аз да опитам. Също имам хроничен бронхит и сега е възбуден след изкаран вирус. Аз се притеснявах да и давам газ, защото кашля. Докторите казват, че е от биопсията, която й правиха през носа, но вече 3 месеца и половина кашля. Ту спира, ту пак започва. Суха кашлица е. И започвам да си мисля, че се дължи на разсейките в дроба. Тя пи най-разл.сиропи за кашлица, чайове, сок от бъз и др., но положението е едно и също. Оправя се временно за 2-3 дни после пак се възбужда. Купих газ и активен въглен, утре ще ми донесат и филтърна хартия, ще я направя и като мине ХТ ще започнем. Но за 2 седмици само м/у терапиите. После 2 седмици почивка и после пак.





Тема Re: ЗА ГАЗТА/до писето и сълзанови [re: s.boneva]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано07.02.09 18:03



Аз съм на Гемзар и Авастин,правя вливане на 2 седмици,/фемара може би са хапчета,не знам,хормонални при мен не може/.След като видях някакъв резултат от мазането с газ,мислих,мислих и реших да почна и пиене.Изчаках да мине деня на вливане и още 2 дни,после пих 9 дни и един почивах преди второто вливане.За тези 9 дни стигнах до 30 капки ,пия я на един път около 12 през ноща с две глътки мляко.Страхувах се от реакциите, но всичко мина добре,направих следващото вливане и отначало мислех да си дам 2 седмици почивка,но вчера реших да продълва с нови девет дни и после да почивам.И така от вчера пия по 30 капки/една чаена лъжица/.След средата на Февруари може да имам и повече информация.
Благодаря Ви, че Ви има!

Редактирано от ren51 на 07.02.09 18:04.



Тема Re: ЗА ГАЗТА/до писето и сълзанови [re: ren51]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано07.02.09 21:32



Мили хорица, повечето тук може би са запознати с нашият случай, баща пие от две три седмици вече по една супена лъжица газ, но болките не му минават...аз вече веднъж бях питала във форума след колко време се очакват болките да му минат? И ми се отговори, че при всеки е различно.....Може ли да ми пише някой, който е бил в по-напреднал стадий и е имал болки, да сподели след колко време прием на газ те са отшумели...дано да има такъв. Четох ,че газта действа и болкоуспокояващо ама при нас още не се появило това й качесатво:(



Тема Re: ЗА ГАЗТА/до писето и сълзанови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.09 22:35



Очаквам да се включи Деа, която има най-голям опит с газта и предполагам, че ще бъде полезна с отговора си.
Имало ли е период от началото на приема на газ, в който болките да са изчезнали (или поне намалели)?
Някакви болкоуспокояващи давали ли сте му?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ЗА ГАЗТА/до писето и сълзанови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано08.02.09 00:18



Еми в началото на приема като че ли не му бяха толкова силни, имаше апетит, но вече втората седмица му се засилиха. А болкоуспокояващи му даваме задължително, няма как да го оставим да се мъчи. Понякога го боли много силно и Аулина не му помага и пие Транал. Мислим си да спрем газта на третата седмица и да почнем рецептата с алоето за две седмици и после пак газ. Да видим как ще се почувства. Но много се притесняваме ,че болките не утихват. Аз затова пиша ако може да отговори, някой който е имал болки по време на приема и преди него и те постепенно са утихнали, ще бъда много благодарна!



Тема Re: ЗА ГАЗТА- До Deaнови [re: Mariq Zh]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано08.02.09 00:33



"..И не на последно място като изклкючителен ефект на газта е ,че тя намалява възпаленията и действа като силно боклкоуспокояващо.Това съм го изпитала на 100 % в периода , когато ме изписаха с прогноза няколко дни живот и тогава неминуемо почнаха и жестоките болки.Абсолютно никакви обезболяващи не съм приемала освен газ ..."

Здравей dea,
от изказването ти погоре разбирам ,че и ти както и моя скъп тати си имала силни болки, неговата прогноза също не е много добра..отписаха ни


Затова се обръщам към теб, явно ти имаш точно такъв опит..При теб кога започнаха да отминават болките?
Благодаря ти предварително!



Тема Re: ЗА ГАЗТА/до писето и сълзанови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.02.09 00:38



Писах на Деа, дано да си отвори пощата и да прочете. Тя говореше за лечебни кризи
(може би всъщност си й чела постингите). Надявам се да се включи скоро!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЗА ГАЗТА/до писето и сълзанови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано08.02.09 00:44



Дано да се вкючи..ние и доста голяма доза му даваме по една чаена лъжица три пъти дневно...но и dea каза, че е пила в началото ударни дози....дано не сме сбъркали ...
Благодаря ти много.. радвам се ,че ви има всички вас, на които може да разчита за съвет и подкрепа.
Лека нощ!



Тема Re: ЗА ГАЗТА/до ren 51нови [re: ren51]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.09 18:32



Рен 51 благодаря ти за споделения опит с газта.Фемарата са хормонални таблетки които се пият години наред. Все още се опитвам да склоня мама да започнем с газта но тя се дърпа нещо. Все пак съм решила след проверка на тум. маркер който ще направим този месец и ехографията твърдо да започнем, та дано и на нас помогне .
С поздрав : писето





Тема ? ДО БУБАнови [re: пиceтo]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано09.02.09 22:25



Здравей БУБА,
Искам да те попитам газта, която ползваш на кой производител е? Купихме една газ на фирма Розахим от Г. Оряховица. Мъжът ми каза, че му мирише освем на газ и на корселин. Безцветна е. Според него трябва да е леко жълтава и мазна. Аз не съм мирисала нито газ, нито корселин. Каква е тази, която ползваш ти?
Благодаря предварително!



Тема Re: ? ДО БУБАнови [re: s.boneva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.09 23:40



Изхвърлих бутилката щом филтрирах последната газ /есента/. Сигурна съм, че беше на пловдивска фирма, но името не помня. Пластмасова бутилка със зеленикав цвят. Газта беше леко жълта, но не миришеше на коресилин.
Да кажа, че през годините съм филтрирала и пила каквато газ ми купят.
Мазна е, жълтеникавия цвят изчезва след тройна филтрация през въглен и филтърна хартия. Миризмата не се променя.
Щом не му харесва миризмата вземи друга бутилка, но от друга фирма.
А като ми купят следващата бутилка ще напиша името на производителя.
Успех!





Тема Re: БУБАнови [re: Buba67]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано10.02.09 06:41



Благодаря ти Буба .
Днес ще търся от друг производител. Защото тази явно не е добра. Не е мазна и е напълно безцветна. Бутилката е прозрачна и се вижда. То сега се навъдиха най-различни производители, а аз живея в Горна Оряховица и тази фирма не съм я чувала.
Благодаря още веднъж. Прегръдки от мен!





Тема Re: ДО jullнови [re: s.boneva]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано10.02.09 11:23



Здравей jull, тъй като Dea не ми отговаря..може ли да ми дадеш email да й пиша на лични, там може да е по- редовна.



Тема Re: ДО jullнови [re: Mariq Zh]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.02.09 16:21



Емейл се дава само с позволението на собственика.След като не го е отбелязала във профила си,значи не желае.Мисля,че в момента не е на разположение.Чакай сигурно ще ти се обади.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: ДО jullнови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.02.09 20:02



Съжалявам, нямам имейла на Деа, писали сме си досега само на Лични. По-рано имаше и Скайп, но отдавна не е влизала в него и не знам дали е действащ.

Според мен, ако свързвате засилването на болките с голямата доза на газта, опитайте да я намалите и следете дали ще има промяна в състоянието му. Кой ден е днес от началото на приема?

А за болките опитайте следната рецепта:
100 г полски хвощ се загрява на парна баня, поставя се върху затоплена кърпа и се налага върху болезненото място.
Тази рецепта е дадена за силни болки. Знам, че хвощът е наистина невероятна билка, така че опитайте!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ДО jullнови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано10.02.09 21:40



Благодаря ти jull, ние сега сме му спряли приема на газта, защото сме в почивка и в момента сме на една седмица лиций, но болките не са му отихнали все още...явно това ще стане когато организмът му започне да се изчиства...Дай Боже!
А иначе майка ми беше чувала за шведската горчивка на компрес за болките, но ще опитаме и хвоща!
Всичко хубаво!



Тема Re: ЗА ГАЗТА- До Deaнови [re: Mariq Zh]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано12.02.09 01:23



Извинявам се,че се включвам със закъснение, но нямах възможност да вляза във форума през последните дни .
Джул, много се радвам,че газта е помогнала и на майка ти:)И най-вероярно тя вече и е сериозен фен :)
А за тежки случаи действието на газта наистина е индивидуално, едва ли моя опит може да се причисли като универсален.Аз почнах да пия газ в особено критичен момент със силни болки,които ме разкъсваха, дори на моменти(които може д а са били и доста дълги) изпадах в безсъзнание от болка.Но с приема на газ ,усетих че постепенно болките ставаха лека полека поносими и след 15 тина дни намаляха като честота и дойде момент , в който направо си бяха преживяеми :)
Но наистина съвсем индивидуално е,а аз съм зверски търпелива и мога да стискам зъби до безбожност, в името на каузата.Дано и бащата на MariqZh има малко търпение и воля.Важно е,че през този тежкия период не съм приемала никакви добавки за укрепване на организма и храната я бях свела до минимум(тогава хапвах по 1-2 плода на ден или в някои дни о 2-3 супени лъжиции пшенични кълнове и само това).
Дано да се развият положително нещата и при вас, искрено се надявам, желая ви успех !

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема До по-опитнитенови [re: Mariq Zh]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано12.02.09 20:56



Момичета, с колко чисти празни буркани се запасихте, когато пречиствахте газта? При всяко поредно филтриране нов съд ли ползвахте? Имам суровините, но ме затруднява горният въпрос.



Тема Re: До по-опитнитенови [re: Mpaвka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.02.09 22:33



Аз ползвам два буркана от тези за лютеница. От единия в другия и обратно, така 3 или 4 пъти - по избор. Три пъти с филтърна хартия и активен въглен и веднъж само с филтърна хартия /общо 4/ или два пъти с филтърна хартия и активен въглен и веднъж само с филтърна хартия /3/. Всеки път се хвърля хартията с напоения въглен и се зарежда в празния буркан с нови. Не е нужно да филтрираш цялата бутилка наведнъж, въпросното бурканче стига за месеци.






Тема Re: До по-опитнитенови [re: Buba67]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано12.02.09 22:54



Благодаря ти, Бубе!



Тема Re: ЗА ГАЗТА- До Deaнови [re: dea123]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано13.02.09 13:33



Благодаря ти Dea за подкрепата, ако е възможно бих искала да те питам и още нещо..в един постинг пишеш ,че приемът на газта в началото ти е било в големи количества..КОлко гголеми? Ние на татко му давахме 3 седмици по 1 чаена лъжица тру пъти дневно, сега сме в почивка една седмица на лиций и после пак пртодължаваме...Ти колко след колко време за почна да редуваш газта и с други терапии...ние малко се колебае как да процедираме ..



Тема За ползата от газтанови [re: Mpaвka]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано14.02.09 07:04



Иска ми се да споделя с вас опита на моя съгражданка / на 63 г / в борбата й с рака. Когато й позвъних на 29 януари, съпругът й ми каза, че лекарите в Пловдив са се отказали от нея. Преди 2 г й открили рак на яйчниците, който преминал в дебелото черво. В болницата й изрязали туморите, направили й два курса ХТ, но положението й се влошило. В момента на тел.разговор тя била на легло, с липса на апетит –не приемала нито вода, нито храна. Била отекла много и два пъти на ден й слагали инжекции против повръщане. В момента взимала някакви гъби- като хранителни добавки. Миналата година ходила при билкар от Ямбол. Единият им син е в София и с много тичане успял да я запише за скенер на 3 февруари, в „Токуда”. На въпроса ми, дали са чували, че някои хора се лекуват с газ съпругът на болната ми отговори „Не, но жена ми е решила да опита всичко, което би й помогнало”. Даде ми телефона на сина си, веднага позвъних и с момчето си разменихме мейлите. До полунощ същия ден успях да копирам всички постинги на Буба и Деа, свързани с ползването на газта при лечението им . Посъветвах се допълнително с модераторките, сърдечно им благодаря, че веднага се отзоваха! В петък сутринта синът на болната получи информацията и веднага започна да действа.
Ще си позволя едно отклонение. Повече от 11г отсъствам от Родината и доста хора от градчето ми са започнали да ме забравят. За заболяването на жената научих от моя роднина, тя ми даде и телефона й. В началото на разговора трябваше да обясня коя съм, чия щерка и внучка съм, за да се сетят, кой е на другия край на линията. Със сина й си разменихме снимки на мейла, за да се видим сега как изглеждаме. Мен ме впечатли скоростта, с която момчето започна да действа и това, че веднага ПОВЯРВА В МЕТОДА !
Ето извадки от посмото му до мен, писано на 3 .02. т.г. сутринта:
„веднага направих газта и я занесох
в къщи. Беше събота вечерта. Като
видях майка ми в какво състояние се
намираше помислих, че напразно съм дошъл.
Беше отекла като буре - не можеше да поеме нищо-
нито течност, нито храна.
Само сутрин и вечер и слагали по една инжекция
против повръщане.
Казах и ,че от неделя ще започне с газта, която
съм и донесъл, без никакво губене на време,
защото не се знае колко и остава.
В неделя изпи 1 чаена лъжица сутринта.
След обед изпи 2 пръста сок от ябълка.
В понеделник и казах да изпие 1 супена лъжица.
На обед успя да хапне 2-3 лъжици картофено пюре.
В понеделник сутринта изпи 1 с.л. и успя
да яде вече 3 пъти по съвсем малко,
но се почувства подобрение.
Наред с газта взима обезводняващо- мисля фхлуорисцин
или нищо подобно и пак и слагат инжекции против
повръщане.
Днес я докарах в София на скенер, защото
в Пловдив са я отписали от всякъде и никой
неиска да се занимава с нея.
Но определено сега е по-добре и може да става по малко.
Аз сега тръгвам да я водя на скенер и пак ще ти пиша.”
Вечерта същия ден се обадих в София и чак не повярвах на ушите си: в момента жената седяла и плетяла нещо, това я успокоявало. След скенера синът й взел час при лечителя от Симеоново- Еньо Миланов. Той й дал билки, които действат диуретично – заради отоците. Няколко пъти са източвали водата от корема й – в болницата. Скенерът показвал метастази почти навсякъде, не се виждали тумори. Софийските лекари й дали направление за ХТ в Пловдив и днес е била първата вливка. Само в деня на химията не взима газ, до колкото разбрах, ще я пие по схемата 2 седмици и след това почивка 2 седмици. От 10 дни са спрели инжекциите, защото са спрели и позивите за повръщане. Днес / тук е още петък/ синът на М. ми се обади по телефона обнадежден – майка му се чувствала по-силна и енергична , благодарение на газта. Туморните маркери преди започване на газта показвали 1400, а сега са 950. Момчето е купило елда и скоро ще я занесе на майка си. От постингите в Клуба то научи за диетите на д-р Ласкин и д-р Й. Будвиг.
Това е за сега историята на моята съгражданка. Моля се за оздравяването й и ще се радвам много един ден да се видим, когато се прибера. Ще ви държа в течение. Дано историята даде кураж и на други хора, търсещи помощ в този сплотен Клуб! От името на болната М. и семейството й, изказвам най-сърдечна благодарност на Буба и Джул – за техните ценни напътствия!



Тема Re: За ползата от газтанови [re: Mpaвka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 07:34



Аз също много ти благодаря за споделеното! В Клуба отдавна пишем за лечение с газ, но твоята позната засега е първата (след Деа), която започва лечение в терминален стадий и толкова бързо бележи подобрение на показателите!

Дано химията не утежни допълнително състоянието й, защото от опита на Деа знаем, че тя не е взимала през това време нищо друго. Приемала е само сокове, вода и е правела клизми - т. е. изчиствала е максимално организма си от натрупаните отрови.

Стискаме палци на жената! Предай й нашите поздрави!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За ползата от газтанови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано14.02.09 17:51



Стискам палци на жената,дано в най-скоро време да пише в "Добрата новина"!
Да споделя и моят опит в пиенето на газ-Не е от най-приятните неща,но не е и болка за умиране.На мен най-гадно ми беше след като преглътнех газта да дишам през носа.Затова около една минута прекратявах достъпа на кислород през носа и дишах през устата.Това ми помогна още от третият ден да премина на почти суп.л-ца газ.Сега почивам,но след две седмици ще повторя курса.



Тема Re: За ползата от газтанови [re: Mpaвka]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 18:21



Мравка, това е чудесна новина. Пиши пак когато имаш вести от тези хора, за всички нас това е много обнадеждаващо. Дава хъс за още по голяма борба. Благодаря ти.



Тема Re: За ползата от газтанови [re: пиceтo]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано14.02.09 19:44



Здравейте! Току-що се чух по телефона с болната М. Звучеше много бодро. Днес е само на сокове от моркови, цвекло, зеле и картофи. Иска да се прочисти след вчерашната химия. Каза ми : "Не знам как ще ти се отблагодаря за това, че ми спаси живота!". Отговорих, че газта й е спасила живота. И че ще се радвам много един ден да се видим -живи и здрави. Това е за днес от мен. Приятна вечер на всички влизащи тук!



Тема Re: За ползата от газтанови [re: Mpaвka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 20:25



Да впиша още един положителен резултат от приемането на газ. Бях споменала по-горе, че на майка ми за 2 дни спря кашлица от хроничен бронхит, която при други случаи (поне 2 пъти в годината) отзвучава за 1-2 месеца и то с медикаменти и билки.
Сега тя е толкова щастлива, че не иска да спира газта и твърди, че дори й харесва!



Вторият случай е с моята сестра, която започна да приема газ за "компания", но имаше опасения, че ще й се засилят киселините, които тя получава от години от почти всичко. При нея те са наистина сериозен проблем, който с нищо досега не е успяла да разреши. След няколко дни прием на газ (само сутрин, по мъничко) киселините й почти са изчезнали! Това за нея е невероятно облекчение!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За ползата от газтанови [re: Mpaвka]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано15.02.09 01:07



Много ме радва това, което прочетох:)тръпки ме побиха и усетих онези възраждащи приливи на нов живот, които те карат безпределено силно да искаш да живееш.Вярвам,че всичко това което е написано от синът на въпросната жена е вярно,защото и при мен така го чувствах-ден след ден по мъничко се чувствах все по силна.А доколкото разбирам жената е борбена и е решила твърдо да се пребори докрай с този катаклизъм, който я е споходил и силно се надявам да успее.Стискам палци.
А при мен наистина след като бях изписана безнадеждно прекратих със абсолютно всякакви форми на конвенционално "лечение".Никакви химио- и лъче- и каквито и да е било терапии(които едва не ме убиха).
След газта, като лека полека си стъпих на краката изкарах един цикъл на пелин ,карамфил и орехова тинктура и това съвсем ме съживи.
Но според мен е изключително важно и задалжително да се правят клизми, защото като започнат да се разпадат туморите и метастазите(дай-боже да започнат)и в гънките на червата се натрупват големи количества отрови, които не биха ни помогнали да се справим.А и лично според мен рака е някакъв вид затлачване в организма и клизмата е прекрасен начин з а отпушване и освобождаване, както на ненужните и пагубни за тялото ни вещества, така и за енергията , която е необходима да вдъхва пълноценна активност на всяка част от тялото ни ,за да функционира в пълен баланс/
Според мен така стоят нещата и аз лично си правех клизми(в началото по често, по-късно 1-2 пъти в седмицата).И опредлено усещам ефекта моментално.Чувствам се по-лека, по -свежа , по-спокойна и изобщо по-добре :)
Дано наистина жената да продължи да пие газ -1 -2 супени лъжици на ден не са много за момента , когато е в критична ситуация. Дай-боже да прескочи трапа,а по- нататък ще има възможност да се очисти от евентуални натрупвания на токсини (ако изобщо има такива).
Сега най-важното е да се справи и да удържи фронта.
За химиотерапията по време на прием на газ смятам ,че не е никак подходящо.Но всеки си взема решение сам .Успех желая и стискам палци

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: За ползата от газтанови [re: dea123]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано15.02.09 04:10



Деа, благодаря ти много за навременното включване! Веднага изпратих мнението ти до сина на М. В самото начало му казах, че не е добре по време на приемане на газ да се ползва и химия. Още повече, че майка му се връща при хората, които до неотдавна бяха се отказали от лечението й. Дано не влошат положението. Разбрах, че вливките ще са през 20- 22 дена. По време на един разговор момчето вметна, че баща му бил повече изплашен. Та си мисля, дали жената не ходи на химия под негово влияние -да не скъсват напълно с "официалната" медицина. По-нататък ще докладвам тук за евентуални промени / дано да са само положителни! /.



Тема въпрос към Деа Re: За ползата от газтанови [re: dea123]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано15.02.09 05:37



Деа, моля те сподели, за пелина и карамфила; за ореховата тинктура предполагам, че имаш предвид настойката от орехи и спирт(?).

А колкото до наблюдението ти, че ракът е затлачване - в традиционната китайска медицина се счита, че ракът се причинява от "застой на кръв и енергия"....



Тема Re: За ползата от газтанови [re: Mpaвka]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 06:06



Мравка,
И аз това исках да ти кажа, че всъщност газта играе ролята на химиотерапия и наистина е по-добре да не се правят други вливки! Щом жената се е почувствувала по-добре от газта, това е достатъчна индикация, че трябва да продължи с нея!
И аз продължавам да взимам всяка сутрин по 1 бучка захар, потопена в керосин вече повече от 3 седмици и ако ви кажа колко неща ми изчезнаха като проблеми, просто няма да ми повярвате! Раните по езика ми, спря да ми изтръпва левият крак, спря да ме боли отдясно до пъпа (там се намира главата на панкреаса), киселините ми също изчезнаха! Друг е въпросът, че аз сама съм си виновна за това си състояние! И най-много ме радва точно този прилив на енергия, която ми беше изчезнала от доста дълги години!
Сега ставам всяка сутрин в 3 часа, защото съм от 4 сутрин до 4 следобед на работа (само 12 часа

), в почивните си дни, които са 3 (но понякога по желание работя и 5-я ден) ходя на фитнес и бягам по 2 километра плюс други уреди, общо около 40 минути. След което следобяда отивам на басейна (външния, дълбок е 13 фута) и плувам около 40 мин., е като Баба жаба, но аз само така си мога. И всичкото това на моите години, не е зле. Това ми е ежедневие повече от година и половина, но сега с газта ми е значително по-лесно!!!Е, малко се отплеснах с описанието, но това си е самата истина.
Мисля да я пия 1 месец газта, след това 2 седмици почивка и после още от 2 до 4 седмици пак да я пия. А след това според обстоятелствата.
Извинявам се за дългият постинг.



Тема въпрос към Деа Re: За ползата от газтанови [re: Dimana64]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 06:14



Много достоверно ми звучи това твърдение на китайската медицина.



Тема въпрос към Деа Re: За ползата от газтанови [re: aaa!]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано15.02.09 12:48



Здравейте, бих искала да ме посъветвате за газта. Баща ми е 4 стадий.. на дебелото черво. Отказахме се от всякаква медицина и започнахме с алтернативната. Пиеше 3 седмици газ по 3 пъти една чаена лъжица. Колко според вас да е почиваката, като се има предвид, че намаме време за губене? И по колко прием да е вторият курс? Дали да е 3 седмици или 2?Сега направихме рецептата с алоето и виното, ама има често уригване и не му понася и затова почнахме алоето на ампули

В началото на приема и той почувства прилив на енергия както при познатата на мравка, но след това се чувстваше много отпаднал. Но ние смятаме да продължим курса с газта- няма да се отказваме. Мисля си и друго, дали е добре като се има предвид мястото на карзинома (който не е отсранен) да се правят клизми?



Тема въпрос към Деа Re: За ползата от газтанови [re: Mariq Zh]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 15:25



Мария - направете не алое и вино, а алое и мед - това е елексир и за болни и за здрави.



Тема въпрос към Деа Re: За ползата от газтанови [re: Dimana]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано15.02.09 15:37



Да може би това е по-добър вариант така няма да получава киселини с такава тежка миризма, защото имам чувството че това вино под водната пара много ферментира и не му действа добре на стомаха. А Димана знаеш ли какво е съотношението на алото и меда, за чисто алое имаш предвид сок от листа, ние имаме останал и ако ми дадеш инфо за съпотношението и как се приготвя мисля ,че бихме могли да го направим.
Благодаря ти!



Тема въпрос към Деа Re: За ползата от газтанови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.09 16:42



Внимателно с алоето! В някои сайтове съм чела, че НЕ се препоръчва за рак на дебелото черво!



"Совите не са това, което са..."

Тема За Газтанови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано15.02.09 17:38



Да знам и аз съм чувала , но има доста противоречиви мнения и тъй като ние няма какво да губим решихме да пробваме и това. А и тук http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1949617671 във форума има и добри отзиви за него при такъв тип рак. Незнам. Дано не е грешка.



Тема Aloe and colon cancer Re: За Газтанови [re: Mariq Zh]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 18:16




Ето тук по средата е рецептата.

Малко се позабавих с отговора, за да погледна по-подробно за контраиндикациите, които спомена Джул.

Това, което намерих е следното - ако се употребява по рецептата, няма опастност т.е. трябва да се прави с почивки - което е напълно логично защото все пак алоето е отрова. Лошото му действие на дебелото черво се дължи на ефекта на изсушаване на червото (от съдържащите се в алоето активни вещества).

Виждам, че сте решили и без това да го правите и се надявам това да внесе поне известно успокоение. Все пак в рецептата има предупреждение, че ако настъпи прилошаване, повръщане тя трябва да се спре.

Другото, което намерих покрай това е пациент, излекувал се от последен стадий на рак на дебелото черво чрез почистване и чрез поемане на 6-8 обелени, измити големи скилидки чесън дневно. Което ми напомня отново за Натанала.
Но не ги давайте едновременно ( в случай, че той може изобщо да поема Натанал). Почнете с алоте и след 10-тия ден добавете и Натанал. Все пак аз те моля пак да погледнеш диетата на д-р Будвиг и ако не цялата да даваш поне лененото масло - може добре разбъркано в пюре от моркови или картофи или извара.



Тема Aloe and colon cancer Re: За Газтанови [re: Dimana]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано15.02.09 19:19



Да! Наистина е добре да се приема поне лененото олио и по няколко лъжички смляно ленено семе, а за цялата едва ли ще я спазваме защото много режими ще му станат ( и газта е под режим). А за натаналът здраве и живот може по-нататък, защото много хора ме посъветваха да не приема нищо друго с газта. Благодаря ти за труда , да намериш информация. Много сте отзивчиви всички тук. А дали ще ти е р трудност да ми изпратиш линк към този пациент с чесънът


Благодаря ти предварително!



Тема За Газта- докладвамнови [re: Mariq Zh]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано15.02.09 19:26



Здравейте!
Току-що говорих със сина на моята градска. Той ще й каже веднага да увеличи дозата на газта , защото до момента е пиела само по 1 с.л. сутрин. Причината, поради която са приели да ходи на ХТ била, че коремът й бързо се пълни с вода. Никакви компреси и билки не можели бързо да й помогнат да я изхвърли. В деня на химията й източили 3-4л течности. Следващата вливка ще бъде в началото на март. Смятала да ходи на ХТ, докато спре да се налива с вода. Тази сутрин жената се чувствала толкова добре, че успяла до обяд да направи две баници и тутманик за гостите си / синът й е на 37, женен, с детенце на 4г/. Снахата й казала, че иска да роди още две деца. Болната свекърва зарадвано казала,че непременно ще им помогне да ги отгледат. Смятам, че това е чудесна мотивация да продължи битката с хъс!
Благодаря на всички за съветите! Ще продължа да докладвам и търся помощ от името на М.



Тема До всички, които приемат газнови [re: Mpaвka]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано15.02.09 19:50



Предложих на майка ми да приема газ и тя се съгласи, но каза, че газта, която е купила е безцветна . Страхува се да я пие, защото са и казали, че е отровна. Моля тези, които пият в момента газ да пишат какво пише на етикета на бутилката, за да се ориентирам. Благодаря.



Тема Aloe and colon cancer Re: За Газтанови [re: Mariq Zh]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 19:54





Статията е на английски - последния абзац.

Редактирано от *jull** на 15.02.09 21:39.



Тема Re: До всички, които приемат газнови [re: 123galia]  
Автордиип (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 19:59



Здравейте ,на жена ми и предстои операция на рак на дебелото черво но преди нея сега караме лъчетерапия.Може ли да почнем да пием газ и по колко за деня.Благодаря че ВИ има



Тема Re: Предупреждениенови [re: s.boneva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.02.09 19:57



Днес се случи и на мен. Опитвайки се да филтрирам газ попаднах на бутилка, която не става за пиене според мен.
1. До сега никога цвета не се е променял от безцветно към жълто. Днес се получи точно това. Случвало ми се е обратното, газта да е леко жълта и след филтрация става като сълза.
2. Миризмата силно бие към коресилин или разредител за бои. Имах 100 мл от предишната газ и миризмата се различава.
3. На етикета пише, че се използва за разредител и за осветление /не пазя предишната бутилка, за да сравня/.
Твърдо няма да пия такава газ. Усъмних се, когато взе да жълтее и се сетих, че някой скоро ме попита.
Бутилката е на софийска фирма Дъга- плюс ООД.
Благодаря на всички, които споделят, а ти момиче s.boneva да поздравиш мъжа си за чувствителния нос.





Тема Re: Предупреждениенови [re: Buba67]  
Автор s.boneva ()
Публикувано18.02.09 21:13



Здравейте всички,
Аз пречистих керосин. Донесоха ми го от летището.
Газта по магазините, която прдлагаха в Горна Оряховица е все безцветна и не посмях да вземам от нея. Керосина е с лек жълтеникъв отенък. Минах го 3 пъти през филтърна хартия и въглен и 1 път само през филтърна х-я, но не промени цвета си, остана си жълт. Но поне мирише на газ. Майка ми го пие от днес. Започна с 1ч.л. сутрин. При нас нещата малко се усложниха. Вчера й правиха изследвания и скенер на пик.мехур. Има тумор(поне така го каза уролога), който незабвно трябвало да се отстрани, а какъв е ще се разбере от хистологията. Това ще стане др. седмица. Затова взех решение да започва да пие газ. Днес каза, че я изпила сутринта, не й е било гадно, даже не й миришело. Казах й всеки ден да увеличива по малко, докато стигне 1с.л.
Хир. интервенция няма да е през корема а от долу. Много ме е страх и не мога да си събера мислите. ХТ ни я отложиха поради нисък хемоглобин. Може би след като се възстанови от оперативната намеса, ще продължим. Май не трябваше да пиша всичко това в тази тема, ще ме извините.
Пожелайте ни успех и дано всичко да мине безпроблемно другата седмица.
Целувки за всички вас!



Тема За състоянието на М.нови [re: s.boneva]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано21.02.09 22:43



Здравейте! Мисля,че темата за газта не трябва да остава назад. Моята съгражданка се чувства по-добре. В някои дни е отпаднала и тогава лежи. Важното е, че от 10 насам не е забелязала да се налива с вода и не усеща тежест в корема си. Спазва стриктно указанията на сина си за храненето. Когато мъжът й купи риба, за себе си я пече във фурната, а за него я пържи. Продължава да пие газ / ще ползва схемата 1 месец газ, 1 месец почивка /.През почивката ще взима алтернативи. Редовно се храни с елда, пие много домашно правени сокове. Духът й е бодър и искрено вярва, че ще излезе победител в битката с рака. Дано! Стискам палци не само на нея, но и на всички, които се борят упорито!



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mpaвka]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано22.02.09 03:37



Чудесна новина, имам само един въпрос. Защо трябва да почива 1 месец, доколкото си спомням състоянието на жената не беше добро и не мисля, че трябва да почива толкова дълго, защото предполагам, че като спре да пие газта състоянието и може да тръгне назад. Затова е по-добре като спре да пие газта и се чувствува добре да почива 1 месец, но ако започне да се влошава пак да я започне! И така докато нещата си дойдат на мястото. В случая организмът сам ще си покаже как се чувствува.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: _aaa!_]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано23.02.09 14:13



Здравейте, искам да попитам някой дали е пил газ и е използвал морфин за болките? Баща ми пи един курс от 3 седмици газ, после почива две седмици, но през този период състоянието му рязко се влоши и болките са му много силни от никакви лекарства не му минават. Взели сме и тези пластири Дуроджесиг и се чудим кое да му даваме, защото пък при тях има много странични ефекти повръщане...а той почти всеки ден си повръща, и се притесняваме да не му стане още по-зле от тях. Надявахме се да му минат болките, но снощи нямаше и 5 минути, през които да не го боли.





Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.02.09 15:00



Миличка, за комбинацията газ-морфин не мога да ти отговоря и не знам дали някой друг тук има опит.
Но за силни болки мога да ти препоръчам рецепта, която сме качили в темата "Алтернативи на рака":

При силни болки се прилага запарващ компрес от полски хвощ:
100 г полски хвощ се затопля на парна баня, поставя се върху затоплена кърпа и се налага върху болезненото място.

Заедно с това се пие чай от: невен - 300 г, бял равнец -100 г, коприва - 100 г. Билките се смесват и 2 с. л. от билковата смес
ври 5 мин. в 400 мл вода, кисне 1 час. Пие се на глътки до 1 литър дневно.

И още: прави се чай от живовлек и мащерка - по 1 ч.л. в 200 мл вода. Пие се топъл на глътки през целия ден.

Успех и пиши дали действат!
Стискам палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За състоянието на М.нови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано23.02.09 18:45



Здравей jull, за съжеление при толкова силни болки няма как да подействат само билки! Майка ми му вари чай от невен, коприва и бял равнец, но той няма как да изпива 1л., защото има рак на дебелото черво и всяка течност му надува много корема! Ние все пак засега успяваме да увладеем болката с някакъв коктейл , който се бие мускулно и не е толкова силен колкото морфина! Иначе газта няма да я спираме, ще се борим до дупка, въпреки че понякога много се отачйваме ...той е много слаб, няма сили защото почти не се храни и е доста завеян, въпреки че не му даваме наркотични обезболяващи. Но ще ви кажа едно дори до сега газта да не се е проявила като болкоуспокояващо все още, тя му действа със сигурност разхлабващо, защото след като започнахме отново газта от два ден, пъряият ден той така хубаво си изчисти червата. А това по време на почивката му беше много трудно и използвахме свещички.
Искам да ви кажа и още нещо , че във нашият град има човек , който е бил пак "безнадеждно" изписан от лекарите ( мисля че неговият проблем е бил в половите органи) и е оздравял с газ. И вече си е жив близо 10год. Баба ми лично го е чувала как вика от болка, когато се е разхождала покрай тяхната къща, но човекът се е оправил . ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ!!! Той е приемал газта 2 пъти по 1ч.л. две седмици и после още толкова почивка!
Въпреки , че при нас положението напоследък не е много хубаво ние още вярваме, че не е късно да му подейства и като обезболяващо и да се оправи...все пак е пил едва 3 седмици, може би нещата ще станат по-бавно.
Успех на всички!



Тема До Мариянови [re: Mariq Zh]  
Авторgali4pb (Нерегистриран)
Публикувано23.02.09 18:59



Мария, за болките опитайте с разтворимите таблетки Солпадин - те се купуват от аптеките без рецепта и 1 опаковка от 12 броя е около 5 лева. Разтварят се по 2 броя наведнъж във вода и се изпива веднага - на мама й котираше болката за около 6-7 часа (беше с рак на панкреаса, като давах и по половин хапче Морфин 30 млгр. на 24 часа) - пробвахме и от по-силните болкоуспокояващи като Оксиконтин, Нексиум, DHC, но те въобще не й действаха, докато солпадина беше безотказен - опитайте, дано да помогне!
Щом татко ти е много отслабнал - давай му от течната храна Фризобин - има с различни вкусове - шоколад, банан, капучино, но давой по мъничко и начесто - силно разхлабваща е - едно шише Фризобин е около 7-8 лева!
Много добра е и течната храна за вливане Липофундин - влива се заедно с физиологичния разтвор Левулоза - много високоенергийни са - двете заедно са над 2000 калории - вливат се чрез свързани една в друга системи - най-добре е първото вливане да го направи сестра или лекар. Двете банки са общо около 35 лева - има ги в аптеките около ВМА.
Галя



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mariq Zh]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано23.02.09 19:29



Добре Мария, защо не започнете пак газта въпреки, че сега почива от нея, ти сама казваш, че нещата са се влошили след като е спрял да я пие. Не се придържайте към схемите 1 към 1. Нали затова сме хора и можем да интерпретираме. След като с нея (газта) човекът е бил по-добре, просто не я спирайте докато нещата не започнат да се оправят видимо. Стискам палци.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: _aaa!_]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано23.02.09 19:39



Явно не съм написала правилно, той я пи 3 седмици и почива две седмици и от два дена я започнахме пак, но той не иска да яде и това е ужасен проблем. Като се има предвид влошеното му състояние ...Сега ще вливаме храната, която Галя ми каза ( Благодаря ти Галя) а и иначе Фризобина не иска да го пие, много го надува, по- добре е да се влива.



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mariq Zh]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано23.02.09 20:05



Да, разбрах те. Не е лесно, но няма да се предавате! По принцип газта отваря апетита, така че и това ще ви е на помощ. Целувки мила.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: _aaa!_]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано24.02.09 20:43



Току-що се чухме по телефона със сина на болната М. Жената се храни по малко, но няколко пъти на ден - предимно с елда, пие и сокове. Вече 2 седмици не е усетила да се налива с вода, не е ходила да й я източват. На 4 март ще й проверят туморните маркери. Какво ще предложат по-опитните с газта : дали след навършване на 1 месец, тя да почива 1 месец или 2 седмици? Или както писа по-горе _ааа!_, да почива докато се усети отпаднала и тогава да започне втория цикъл на приемане? Почивката й трябва да започне на 1 март. До тогава вярвам, че ще се включите за мнение.
Лека вечер и успехи на лекуващите се!!!



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mpaвka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.02.09 21:45



Първата година на прием пиех газта месец и толкова почивах. При мен нямаше активен процес. Туморът беше отстранен и нямах разсейки. При тази жена положението е различно, но все си мисля че трябва да почине. Макар и само две седмици след месец прием. През тези две седмици да си пие соковете и елдата е много добър вариант. Ако се почувства зле, кажи и да съкрати почивката на 1 седмица. Дано се включи Деа и каже колко е почивала.





Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: aaa!]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано25.02.09 10:05



Мили хора,имам въпрос:Казах на моят баща за газта и той се съгласи да пие.Днес ще отида да му купя.Дано не ви се стори глупаво,ама..........Та въпросът ми е би ли имало някакъв проблем,тъй като той все още си пуши?
Благодаря!



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: doretoo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.02.09 10:31



Не, няма.





Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Buba67]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано25.02.09 11:16



Бубе,благодаря за бързия отговор!

Вече почти изчетох темата-страхотни сте!Как не ви открих по-рано?



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mpaвka]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано25.02.09 13:11



И аз мисля,че е добре да почине 2 седмици,но не повече.После пак да продължи 1 месец на газ.Поне в началото, когато беше тежко положението при мен така пиех.По-малко почивах, повече пиех газ.
При мен нещата протекоха на няколко етапа.В началото започнах да се подобрявам ,но след около 6 месеца отново се влоших драстично.Тогава имах чувството,че съм се върнала в началото,най-вероятно причината да се получи този внезапен срив,е че след като се почуствах доста добре, и се поспрях за известно време.Точно заради това смятам,че жената не бива да спира с лечебните методи и то не само в началото ,ами и занапред.Дай боже да се справи с критичния момент и да продължи приема на газ поне още 5,6 месеца .Като след 2 рия месец може да разреди 2 седмици прием,после 2 седмици почивка.
А това което споменахте по горе, относно жълтеникавия цвят на газта, наистина е много тревожно, защото никога досега не съм попадала на случай, в който след филтриране на газта, тя да стане по жълта.Обикновено винаги изсветлява, почти до безцветна.
Аз последно газ съм купувала 2007г , и имам още доста от нея.Споделете каква газ сте купували наскоро, която да не е фалшива.Благодаря!

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: Газ за пиененови [re: dea123]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.02.09 15:26



Днес приключих с филтрирането на бутилка, която и на цвят и на мирис става за пиене. На етикета си пише Газ за осветление и е на Мегахим Русе. В по-горен постинг написах за бутилка, която жълтее все повече при филтриране и мирише на коресилин. На етикета пишеше Газ за разредител и осветление. Трябва да четем етикетите внимателно.





Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: doretoo]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано26.02.09 04:31





Редактирано от *jull** на 26.02.09 07:01.



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано26.02.09 04:37







Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано26.02.09 04:42







Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано26.02.09 04:45







Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано26.02.09 04:48







Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: Kaлoянa_]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 08:33



Калояна , мерси, много ценна информация си подала за газта, но ...явно не е за мен пак хората казват за здрави бъбреци..., а моят е едничък и не ми се рискува...., трябва да си го пазя...





Тема ПАРАЗИТИнови [re: yraaa]  
Автор мaмчe ()
Публикувано26.02.09 10:37





Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето

Редактирано от *jull** на 26.02.09 17:21.



Тема ПАРАЗИТИнови [re: мaмчe]  
Автор мaмчe ()
Публикувано26.02.09 10:38





Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето

Редактирано от *jull** на 26.02.09 17:28.



Тема ПАРАЗИТИнови [re: мaмчe]  
Автор мaмчe ()
Публикувано26.02.09 10:39





Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето

Редактирано от *jull** на 26.02.09 17:28.



Тема ПАРАЗИТИнови [re: мaмчe]  
Автор мaмчe ()
Публикувано26.02.09 10:40





Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето

Редактирано от *jull** на 26.02.09 17:29.



Тема Re: ПАРАЗИТИнови [re: мaмчe]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.02.09 17:33



Много моля, темата е ЗА ГАЗТА и паразитите нямат място в нея!
Ако искате, отворете нова тема, но тук нека събираме само мнения за лечението с газ.
И когато променяте темата, поне пишете ново заглавие на постинга си.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПАРАЗИТИнови [re: *jull**]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано26.02.09 18:08



Да така е *jull**,само да припомня пресния случай с моя син, на който в края на миналата година му откриха кучешка тения .Започнахме да го лекуваме по метода на Х.Кларк и после пиене на газ(започна с 3 капки на ден и стиган до 15 капки,общо 18 дни с газ).Целия курс на лечение продължи около 40 дни и резултата след тези 40 дни беше -чист организъм и няма и след от тения, освен това сина ми започна да се чувства много добре, защото преди това беше доста измършавял.Изказването ми бе по повод на това, че има все пак някаква връзка между газта и паразитите :)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: ПАРАЗИТИнови [re: dea123]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.02.09 00:15



Така може!


Нека сега да те питам нещо пак за газта. Моя близка има силни стомашни киселини. След като започна приема но газ, киселините изведнъж спряха.
Но след като прекъсна за почивка, те отново започнаха.... Посъветвай я какво да прави!...



"Совите не са това, което са..."

Тема ---още за газтанови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано27.02.09 06:25







Тема Re: ---още за газтанови [re: Kaлoянa_]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано01.03.09 10:24



Мили хора,какво става,как сте.имам предвид теzи които са на гаz



Тема Re: ---още за газтанови [re: fifi]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано01.03.09 14:05



да ви кажа баща ми я пие от 3 дни.........казва, че се чувства по-добре,започнал е да се изхожда,каза че е започнал и храчки да изкарва........за 3 дни толкова!важното е ,че е ентусиазиран и че ще я пие!

успех на всички!благодаря!

п.с. честита баба марта!дано ви донесе много здраве!



Тема Re: ---още за газтанови [re: doretoo]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано04.03.09 08:40



Къде сте,мили хора?Как сте?





Тема Re: ---още за газтанови [re: doretoo]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано04.03.09 09:09



Тук сме Доре,но сме улисани в пиенето на газ и се стараем да не се разконцентрираме

.
Бубе,имам въпрос-пих 14 дни газ,почивах 14 дни и започнах втория курс.Пих пет дни,но ми се наложи да пътувам с преспиване и забравих да си взема бурканчето.Пропуснах един ден.Въпроса ми е дали да продължа,въпреки пропуска или да броя нови 14 дни?/Когато казвам,че съм заплес не се шегувам,такава съм си/




Тема Re: ---още за газтанови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.03.09 12:10



Няма проблем с пропуска от ден. Продължи си до 14 дни.
Ако говорим за заплеси, надминала съм те, ама не го слагам на сърце.





Тема Re: ---още за газтанови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано04.03.09 17:53



Бубе,много ти благодаря!





Тема Докладвам за М.нови [re: iliana.k]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано05.03.09 21:50



Здравейте! Току-що се чух със сина на болната ми съгражданка. Днес са я оставили в болницата заради нисък хемоглобин - 80. Чувствала се е отпаднала, но не се налива вече с вода. Щели да й преливат кръв, да я подсилят малко и ще я изпишат скоро. Няма да й правят ХТ, а през втората половина на март ще проверят туморните маркери. Тя почива от газта от 1 март и ще я поднови на 15 т.м. Въпросът на сина й е: същото ли количество да продължи да взима - сутрин и вечер по 1 с.л. или само 1 лъжица? Аз му отговорих да кара пак с 2 с.л., но искам и опитните клубарки да чуя. През почивните дни момчето ще й занесе Натанал, ще я зареди с елда, ще си пие сокове и вода. В момента нищо не й дават в болницата - като лекарство или добавка. Посъветвали я само да пие поне 1,5 л вода.
Лека вечер на всички!



Тема Re: Това е добренови [re: Mpaвka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.03.09 22:28



Пожението ѝ не беше никак розово и всичко до тук е малка стъпка напред. Нека направи още един курс от 14 дни като сутрин да пие супена лъжица, а вечер чаена. Това, ако му се вижда много. Докато лежи, може да пие лиций в чаша чай. Това са едни малки плодчета, които ползвам четвърта година и съм много доволна. За хемоглобина - да и вари коприва да пие вместо вода поне една седмица.





Тема Re: Това е добренови [re: Buba67]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано05.03.09 23:18



Бубе, благодаря ти за съвета! Забравих да спомена, че синът на М. ще й купи и лиций- той знае къде се продава. Вярвам, че постепенно тя ще овладее положението.



Тема Re: Това е добренови [re: Mpaвka]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано08.03.09 17:37



Здравейте!Стана ми интересно от къде мога да купя лиций?
И да докладвам- баща ми вече 9 дни пие газ и е по-добре!Освен газ пие и още неща,които прочетох от тук(да не досаждам).И понеже се е навил да пие такива неща ми се иска като спре газта да пие този лиций.
БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: Това е добренови [re: doretoo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.03.09 18:42



Лицият се продава в китайските магазини. Пиши от кой град си, за да ти помогнем конкретно, ако можем.

По въпроса за газта - тя се пие по схема и не бива да се спира произволно. Тя се РЕДУВА, НО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАМЕНИ с лиций!
Това, което постигате с газта, на този етап не можете да постигнете с лиция.

И не се притеснявай, че досаждаш, а описвай подробно опита си, защото той е важен за следващите, които ще четат тук.
Ако и ние се въздържахме от споделяне, сега ти нямаше откъде да научиш всичко това. Така че смело разказвай за всичко,
което правите!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.03.09 09:06.



Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: aaa!]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано08.03.09 20:05



Здравейте,може ли да ми дадете съвет( или схема) за пиенето на газта при рак на дебелото черво преди операция и в момента на лъчетерапия.Чухме доста добри отзиви за този метод.Благодаря че ви има



Тема Re: Това е добренови [re: doretoo]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано09.03.09 03:00



Браво Доре, радвам се за татко ти

. Продължавайте в същия дух!!!

Е, аз си се харесвам.

Тема Re: ЗА ГАЗТАнови [re: мм]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано09.03.09 03:16



, която и рецепта да изберете все ще е добре. Този пост е от АЛТЕРНАТИВИ НА РАКА, първата тема в клуба. Няма да се давате я!!! Късмет ви желая.

Е, аз си се харесвам.

Тема Нямам думи!нови [re: _aaa!_]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано11.03.09 18:38



Здравейте! Налага се да вдигна нагоре темата, защото тук пиша за моята болна съгражданка, пиеща газ. В периода 1 - 15 март си е дала почивка. На 4 постъпи в болницата, защото са й правили кръвни изследвания и са установили нисък хемоглобин -80. В момента той е нормален, защото й преляха кръв. Понеже настоявах пред сина й да не правят повече никаква ХТ, ето какъв отговор получих днес :

"Аз въобще не вярвам на химиотерапията и ние всички
около майка, включително и тя не искаме химиотерапия.
Но без нея не искаха да и дават направления за лечение
и никъде не искаха да я приемат. Само за един преглед
за стомаха например трябваше да се молим с дни да и
изпишат нещо. За източване на водата от корема и
вземаха по 120 лв. + 20 лв. за това че няма направление
и много други.
Днес на майка са и източили водата от корема.
Каза ми че е била 5 литра, но сега се чувства по-добре,
дори днес се е хранила 4 пъти, защото и е олекнало.
Аз се надявам химиотерапията да приключи след още един - два
курса и след това да и помагаме само алтернативно.
Ако вярвах на химията нямаше да обърна внимание на
газта и всичко останало."

На това аз му казвам ИЗНУДВАНЕ. Дано жената се оправи, въпреки химията!



Тема Re: Нямам думи!нови [re: Mpaвka]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано11.03.09 19:15



По лично мое мнение химиотерапията се явява враг номер 1 в борбата на организма срещу рака: първо защото е в конски дози и второ защото още не са измислили начин тя

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: Нямам думи!нови [re: _aaa!_]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано11.03.09 19:19



(химиотерапията) да достига само и единствено до туморите и метастазите. Така че повече вреди отколкото помага на един и без това изтощен организъм от болестта.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: Нямам думи!нови [re: _aaa!_]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.03.09 23:04



Ами така е, след като в нашата държава алтернативната медицина не е узаконена!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До БУБАнови [re: *jull**]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано11.03.09 23:39



Здравей Буба,днес прецедих газта както ти си описала,но след като помирисах вече готовото количество миризмата приличаше повече на коресилин отколкото на газ .Газта е на "Химирекс" София и пише че е 100% нефтени фракции.Моля те да ми пишеш каква газ ползваш ти, все пак си експерт в тази област .Благодаря ти предварително



Тема Re: До БУБАнови [re: мм]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.03.09 11:08



Прочети на етикета какво пише. Последния път попаднах на такава газ, която мирише на коресилин - на етикета пишеше "за разредител и осветление" на софийска фирма. След това филтрирах газ от Мегахим Русе и на етикета пише "за осветление" и беше добра. Ако ти мирише на коресилин не я пий. Вземи друга бутилка. Трябва да ти мирише само на газ /тази миризма от времето, когато ни мажеха косите с мас, газ и оцет/.



Редактирано от Buba67 на 12.03.09 11:09.



Тема Re: До БУБАнови [re: Buba67]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 23:11



БУБА днес си купих газ на Мегахим и започнах да я прецеждам,но става малко бавно.От утре смятам вече да започваме с пиенето.Би ли ми дала съвет с каква доза да започнем и до колко да стигнем за деня,и по колко пъти на ден.Благодаря ти предварително



Тема Re: Отговорнови [re: мм]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.09 11:07



За бавния процес на филтриране съм писала. Отнема часове, но това не трябва да ви притеснява или отказва. За дозата - ако за първи път ще я пиете, започнете с 2 капки сутрин на гладно. Върху бучка захар, скрити в празни капсули или глътнати така, решението е на човека, който ще я пие. Увеличавайте с 2 капки всяка сутрин, докато достигнете доза 30 капки /около чаена лъжица/ на 14-ия ден сутринта. Почивате 14 дни и започвате отново, но този път с чаена лъжица всяка сутрин. Ако имате активен процес, може да увеличите дозата на супена лъжица сутрин, или по чаена, но три пъти дневно.
За да няма стомашен дискомфорт, оригване задължително поне час след приема не яжте и не пийте вода.
Каква е диагнозата, при която ще пиете газ? Разкажете нещо повече, проведени терапии и състояние в момента. Друго не се сещам, но вие питайте.





Тема Re: До БУБАнови [re: мм]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 13:33



Благодаря ти БУБА за бързия отговор и съвет.Диагнозата е "Ca_recti"рак на ректума или на дебелото черво на 5-6-ти см.,а в хистологията пише:желаноиден аденокарценом.В момента сме на предоперативна лъчетерапия



Тема Re: До БУБАнови [re: Buba67]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано19.03.09 14:06



Купих си газ на Плевенска фирма -за осветление, и с 1000 предупреждения да не се пие. Бре, тези хора и газта ще ни вземат...:) Не помня на старите имаше ли такива заплахи или не .



Тема Re: До БУБАнови [re: iner]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано19.03.09 14:41



То и на американската газ пише на бутилката, че е силно отровна и да не се пие, ама аз я гълтам в нужната доза и още съм цяла. На 26-ти ще направя 1 месец и после -почивка. Само не мога да те посъветвам, от коя фирма-производител трябва да си я купиш. Буба има думата.



Тема Re: До БУБАнови [re: Mpaвka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.03.09 19:15



Последната бутилка, която филтрирах и пих е на Мегахим Русе.
Забелязах, че пише ли на етикета "за разредител и осветление" не става за пиене, защото има дъх на коресилин и вместо да става по-бистра при филтриране, започва да жълтее.



Тема Re: за газтанови [re: Buba67]  
Автор k1OO6 (непознат)
Публикувано21.03.09 12:32



Здравейте , писах в една др тема тук за газта , но нещо не я намирам , мн благодаря на Buba67 за отговорите .
Исках само да попитам , тъй като свекъра ми ще започне да пие от днес газта /има около 18 дни до последната химиотерапия/, да продължава ли да си пие бирената мая или да я остави за след това , и дали деодана може да се приема в посл дни заедно с газта /даваме му го няколко дни преди да започне химиотерапията/
Благодаря ви


П.П.Свекър ми е на 58 год с рак на белия дроб и разсейки в мозъка/водят го последен стадий/ , но ние вярваме , че ще е с нас още мн години



Тема Re: за газтанови [re: k1OO6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.03.09 13:09



Според мен можете да пиете газта 14 дни, а останалите 4 дни до химиотерапията, да започнете с Деодан-а.
Колкото до бирената мая, не мога да отговоря, но не виждам причини да пречи. Все пак нека и Буба да каже.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: за газтанови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.03.09 20:55



Бирената мая не пречи. Може да си я пие през цялото време на прием на газ.





Тема Re: за газтанови [re: Buba67]  
Авторkrio (Нерегистриран)
Публикувано23.03.09 08:24



Buba , Jull , благодаря ви , за сега я пие без проблем , мн се надявам до скенера през април да има ефект , толкова ни обанадеждихте с всички , които сте писали за газта в този форум , мн ми се иска да се присъединим към " добрата новина"


Спорна и лека седмица на всички



Тема Re: за газтанови [re: krio]  
Авторkrio (Нерегистриран)
Публикувано23.03.09 08:27



Съжалявам ако става объркване , регистрирана съм като krio , но програмата изписва k1006





Тема До препатилитенови [re: krio]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано24.03.09 20:39



Здравейте! Вече два поредни дни говоря по телефона с мъжа на друга моя болна съгражданка -Е. В момента е на легло, със силно увеличени лимфни възли на врата, оттам е подуто и лицето й. Жената диша с помощта на "копче", поставено под гръкляна, с тръбичка, трудно преглъща. Започна да пие газ в неделя, от днес приема по 1 с.л. сутрин и вечер. Съпругът й каза, че тя трудно гълта каквото и да е. На съвета ми да й дава пресни сокове той отговори, че трудността се отнася до всякакви течности. Утре щял да иска от джипито да й постави сонда за хранене. Последният път, когато я чух лично, беше в началото на февруари. Тогава Е. все още ходеше на работа. И тогава узна за метода с газта. Защо едва сега се реши да я пие, за мен си остана загадка. Опитах се да я насърча по телефона, казах й да се моли на Бог, да вярва в метода за газта, да си представя непрекъснато как е изглеждала като здрава - весела и енергична жена, кураж в борбата. Вие, по-опитните и патили хора, какво бихте направили на нейно място?
Да докладвам и за другата съгражданка -М. В момента е в София. Днес са й взели кръв за изследване, утре ще разбере какви й са туморните маркери. Има периоди, когато се чувства по-отпаднала, и други - когато е бодра. Тя се увери в ефекта от газта и сега я приема по схемата 2 седмици, с 2 седмици почивка.
Ще чакам някакви полезни съвети, които ще помогнат на Е. Благодаря ви предварително! Лека вечер!



Тема Re: До препатилитенови [re: Mpaвka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.03.09 00:07



Мравчице, питаш какво бихме направили на нейно място /на Е. имам впредвид/. Ти си подала ръка със съвети и заръки. Дали ще я поеме Е. трябва да реши тя самата. Решението е лично и трудно. Трябва да повярва, че е правилното решение.
Тук ще ти дам един пример с жена със сарком. Знае, че при мен газта действа и две години реже рецидив, след рецидив. Преди месец оперира три. Чак сега, две години след като си пишем и чуваме започна да я пие. И аз се питах защо, защото всеки сам решава какво да прави и как да се лекува. Отплеснах се, но идеята е - подаваш ръка с цялото си сърце и опит, а дали ще се възползва човека отсреща ще реши сам.
На какво се дължи нейното състояние /Е./в момента? Има ли ясна диагноза и някакво лечение? Може би, ако сме наясно ще помогнем с информация.





Тема Re: До препатилитенови [re: Buba67]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано25.03.09 02:46



Да, Бубе, права си, че всеки сам взима решение как да се лекува. Е. претърпя операция от рак на гърдата преди малко повече от 2г. Подлагала се е след това на ХТ - с някакви хапчета, дори не питах за името им. Когато се обадих в началото на февруари, тя се оплака, че я безпокоят лимфни възли по шията, отокът вървял и към лицето. Тогава тя все още звучеше бодро, ходеше и на работа в детската градина - учителка е. Днес съпругът й каза, че след въпросния разговор положението й започнало да се влошава рязко. Опита се да обвинява лекарите и медицината в България, че не можели да лекуват хората. Отклоних го от темата, защото същото би могло да се каже и за Полша- той е поляк. Няма полза от такива дискусии, а просто трябва да се действа, за да се помогне на болната. Утре ще му кажа и за лечебната вода в параклиса край Коматево, за която Гамба писа. Не знам доколко той и жена му знаят нещо за прошката и покаянието, за да им спомена, че и тези неща са много важни за оздравителния процес. Не съм сигурна, че ще бъда разбрана правилно. Ами дано Бог им помага!



Тема Отново за М.нови [re: Mpaвka]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано25.03.09 20:24



Днес разбрах, че след направените изследвания на М. кръвните й показатели са в нормата, в момента няма асцит, а туморните маркери са 600. Все пак последната цифра не е толкова лоша, защото на третия ден от пиене на газта - 3 февруари, тя беше 900. При първа възможност да пътува за родния град, синът й ще се отбие за Коматево - да налее от лечебната вода, за която Гамба спомена в друга тема. Жената е много позитивно настроена и с хъс да продължи борбата.



Тема Re: Отново за М.нови [re: Mpaвka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.03.09 00:02



Браво, много обнадеждаващо звучи!



"Совите не са това, което са..."

Тема за газтанови [re: *jull**]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано27.03.09 06:08



Здравейте мили хора ! Първо се извинявам за дългия постинг, но имате нов член в клуба. На 36г. съм,адски много съм видял, но такава мъка не пожелавм на никого ! На кратко-баща ми е на 66г., прави "инсулт" юни '08г., в Токуда го лекуват 5 дни и "айде"! На 13.03.09 (петък) втори и отива в Окръжна-София. Мили БЪЛГАРИ, не отивайте там-УЖАС като мат. база. В интерес на истината там разбрахме,че не е инсулт, а тумор на мозъка. В последствие се оказа,че може би има и на белия дроб(има само рентген) и понеже е много слаб и т.н.-аут ! Може да е за добро ! От 2 дни нон-стоп чета блогове за взаимопомощ и се удивявам на силата на близките на засегнатите. За пръв път(нормално) разбирам за светиния газ, че помага и ще го пробваме. Момичета и момчета, съкровища, желая Ви от сърце ЗДРАВЕ!!! И сами не знаете колко помагате само с топли думи и кураж! За сетен път се убеждавам, че нета при правилно ползване е страхотен! П.С. Баща ми не знае и ще го пробвам с газта ! Ще пиша резултати. В момента не яде(ок. 300гр. на ден), но поне не пие алк. и не пуши. За сведение- преди се напиваше до делириум и пушеше 2 кут. цигари. П.П.С. Нямам думи да Ви благодаря за помощта ! Желая Ви ЗДРАВЕ ОТ СЪРЦЕ И ДУША !!!



Тема Re: за газтанови [re: Backo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.03.09 07:42



Здравей, съжалявам, че това изпитание е дошло и при вас, но никой не е застрахован.
Правилно си се ориентирал към газта - засега тя като че ли дава най-бързи резултати от алтернативите.
Погледни първата постоянна тема на главната страница на Клуба ни - "Алтернативи за лечение на рак". Там ще откриеш много ценни съвети, включително свързани с храненето. Може би методите на Йоана Будвиг или на д-р Ласкин ще свършат работа, но ти сам ще прецениш според вашите възможности. В краен случай има и течни храни, които се вливат със системи.

На първата страница има още една постоянна тема - "Справочник на темите в Клуба" - в нея са систематизирани заболяванията по вид. Ако отвориш на "Мозъчни тумори", ще намериш събрани всички постинги, писани по този въпрос. За да продължат да се събират на едно място, ще те моля да си избереш една от подтемите, в която да пишеш:

.

Съветвам те също да се регистрираш - така комуникацията се улеснява. И ще бъде добре, ако се запишеш във Визитника (също постоянна тема на първа страница). Така всеки може да направи справка за вашия случай и да предложи или потърси помощ по конкретния въпрос.

Дръж ни в течение, защото тук се учим взаимно и всеки опит е ценен за Клуба.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: за газтанови [re: Backo]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано28.03.09 00:15



за тумор на белия дроб погледни и темата за КАНГЛАИТ ,мисля че ще я намериш на 5 или 6 страница. миналата седмица аз получих няколко брошури за действието му и в едната е описано точно ,че помага 80%-90% при бял дроб, НО ОБЕЗАТЕЛНО ТРЯБВА ДА СТЕ И НА ХИМИОТЕРАПИЯ
Спокойно и не се отказвайте от нищо,пробвайте всичко и ако едно не помогне ,не се отчайвайте, а просто почнете нещо друго.При тази болест всичко е индивидуално и ако прочетеш, че нещо на някого не е помогнало не се отказвай от него,защото точно ТО може да помогне на теб.Затова ПРОБВАЙ, ПРОБВАЙ, ПРОБВАЙ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.