Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 01:37



Бубка, аз сам само с един бъбрек и ме е страх да не го натоваря и да вземе...да блокира....знаеш, че почти всеки един илач се чисти и елиминира в тялото от бъбречетата-тези неуморни , труженици

, природата не случайно ни е дарила с два..т. е. да не би , като е само един да се задъха нещо.Питам, защото поминалото лято, като си бях в Бг. ,изпих голяма доза от едно лекарство(така се наложи)+ядох някакъв много мазен патладжан и резултатът беше оток на глезените ми 2-3 дена....бъбрекът вероятно се е позадъхал,явно съм имала протинурения , но ...после слава Богу всичко се оправи...Кретининът ми , като го ;проверих , беше в норма...Та общо казано това са ми съображенията...Така че въпросът си седи отворен....Да почвам ли газ , или не!?.



Тема Re: За газтанови [re: yraaa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 03:42



Урааа, не мисля, че би имала проблем ако гълташ по няколко капки газ за поне по 2 седмици, както разбрах, че е минимумът на приема. Пробвай ако искаш и само с по една капка и сама ще прецениш как се чувствуваш

.
Аз от два дни пия само сутрин на гладно по една чаена лъжичка. Още 3 дни и ще станат 15 дни, в които ще съм приемала газта. След което мисля да почивам поне 2 седмици и пак наново да я пия.
Като цяло забелязвам, че съм по-издръжлива физически и поне 2 кисти ми изчезнаха (едната на яйчник и другата беше на гушата ми). И спря да ми се поддува корема. А бе изобщо си станах още по-красива от преди.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор Buba67 ()
Публикувано09.01.09 10:36



Yraa, права е аааа /момичета, направо ме разбивате с тия никове/ за това да започнеш с 1 капка. Първият ден вземи само 1 капка и то веднъж на ден. На следващия вземи и една капка на обяд. На третия, по 1 капка сутрин, обед и вечер. Ако всичко е наред, продължаваш с 2 сутрин и по 1 на обед и вечер. Когато дозата е малка имаш време да реагираш и прекратиш приема. А за бъбреците, даже само от маслини и люти чушки си позволих преди 2 дни, сега ме боли десния бъбрек. Ти си усещаш тялото, за това си остави време да реагираш. А иначе е въпрос на лично решение. Сигурна съм, че ще вземеш правилното.





Тема Re: За газтанови [re: yraaa]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано09.01.09 14:25



Според мен ура трябва да пробваш в малки дози да го пиеш да видиш как ще ти се отрази и ако нямаш проблем с бъбреците да дадеш старт на нещата. Аз пък все си мисля че не може да е толкова лоша тая газ. Не знам, на мен лично урината ми стана по чиста от преди. Преди понякога все беше една по жълта от колкото трябва да е. Не знам, не искам да ти давам лош съвет, но спорем мен можеш да пробваш с малко.



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано09.01.09 18:56



Виждам че Слънчева и ана8 вече са задали този въпрос,но понеже не видях отговор си позволявам да го задам за трети път.
Та въпроса е:ПИЛ ИЛИ ПИЕ ЛИ НЯКОЙ ГАЗ ПО ВРЕМЕ НА ХИМИОТЕРАПИЯ?
Благодаря Ви,че Ви има!



Тема Re: За газта yraaaнови [re: yraaa]  
Автор мaмчe ()
Публикувано09.01.09 19:13



Според мен за бъбреците е по меко да вземаш кислородна вода по същата схема. Газта нещо не отговаря за бъбреци.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето



Тема Re: За газта [re: ren51]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано09.01.09 21:57



Мисля,че не е добре по време на ХТ,изчакай дасвърши и пробвай. Съжалявам,че нямаше време майка ми да пробва газта,но майката на моя позната я е вземала преди повече от 10г. след операция и лъчетерапия и оттогава е добре.Май стана объркано.



Тема Re: За газта [re: suni1234]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:32



привет!имам няколко въпроса относно газта.майчето ми не е оперирано (рак на шийката на матката 3а стадий) само 30 ЛТ и интракавитарна брахитерапия 4 курса и са проведени.удачно ли е в този случай да прави тази терапияс газ, аз някак останах с впечетление (възможно и грешно) че я е приложима само за оперирани?
знае ли някой дали може да се прави газ терапията и да се приема и натанал едновременно?понеже майчето пие само натанал и от него се чуства много добре.моето опасение е да не се окаже да не може да се прилагат двете неща едновременно и да и навреди вместо да помогне?и последно трябва ли да се ограничава от някакви храни когато пие газ?
хиляди благодарности





Тема Re: За газта [re: dara]  
Автор Buba67 ()
Публикувано13.01.09 21:06



На първият въпрос, газ се пие и от оперирани и от хора, на които им е отказана операция или терапия. От всеки, който е убеден в действието и. Надлежен пример сме аз и Деа.
На въпроса с Натанала, вече ти казвам личното си мнение. Когато пия газ, не пия други добавки. Обаче тук е много важна психиката. След като майчето ти вярва на натанала и се чувства добре от него. Аз лично сутрин бих и давала газ, а обед и вечер натанал. Като започнеш с 1 капка първия ден, за да свикне и всеки ден прибавяш по 1 капка.
За ограничението в храната, нищо специално. Препоръките за храненето при нас ги знаеш. Наблягаш на пилешко и риба, плодове и зеленчуци, сокове.
Забравих да ти кажа, че най-добре газта да се пие чиста.





Тема Re: За газта [re: Buba67]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано13.01.09 22:19



Съзнавм,че опита ми за сега е много кратък,но го споделям за двамата форумци,които като мен питаха за газ и химиотерапия.Аз съм на ХТ Гемзар и Авастин на всеки 2 седмици.Вливане /предполагам че така наричате вкарването на лекарството в кръвта/ бях на 6 януари/вторник/, в четвъртък вечер/8 януари/ намазах част от гърба си,ръката над лакътя със зехтин след което натопих парче плат с газ и го положих директно върху кожата,покрих с наилон/за да задържа газта по дълго ,защото тя лесно се изпарява/.За да е по точно парчето плат е 50/50 см.,т.е. не се работи с капки газ , а може би 50-60гр.Стоях така около 15-20 мин докато почувствах парене и докато можех да издържа.След свалянето на плата с газта отново намазах със зехтин.Процедурата повторих и в петък и събота,почивах 1 ден и понеделник отново.Кожата ми малко потъмня ,но мисля че ще избелее.
Пиша ви защото видях огромна разлика в състоянието си.Аз съм от много време на ХТ и вече много лесно се уморявам ,напр.ако обличам палто трябва после да седна за минута, или ако измия 3-4 чинии, стълбите до 2 -я етаж ги качвам на почивки..... А днес от 12.05 до 14.20 измих хладилника отвън и отвътре,преподредих го, омесих и опекох тава сиренки,измих чиниите и печката без да седна и една минута.Съжалявам,че разводних темата ,но исках образно да ви покажа промяната.Имам толкова сили,че сега излизам и на разходка.
Това е за сега ,след време ще ви пиша пак.
Благодаря Ви,че Ви има!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.