Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.01.09 23:12



Няма да я спираш, щом всичко е наред. Продължаваш още една седмица и тогава спираш. Трябва да ти се събере две седмици прием на газ. После почиваш две седмици. През двете седмици почивка пий нещо друго. Ти какво си пила до сега?



Тема Re: За газтанови [re: mimozitta]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано06.01.09 00:44



Миме,сподели как се чувстваш преди и след като пиеш газта,става дума като дни: има ли промяна в състонието ти някаква видима или си е старото положение



Тема Re: За газтанови [re: Гaмбa]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано06.01.09 01:33



Да,Буба имаш право -тази двуседмичната схема е описана в книгата на Малахов,но доколкото чета в момента в същата книга при тези двуседмичните периоди пишат за прием на газ няколко пъти на ден в продължение на 2 седмици.
А в моя случай приема е един път дневно(максимум по 1 ч.л)макар че в най-тежките си приоди съм приемала и по 3 пъти на ден и по големи дози.Ами дали 2 седмици или емсец , сигурна съм че газта няма как да навреди.
Ами и аз и съпруга ми в продължение на много години пием газ профилактично.
Най в началото аз се преборих с рака, след това мъжа ми се излекува от чернодорбна недостатъчност ,воден плеврит и псориазис основно благодарение на газта.Тогава как е вредна за черния дроб не ми е ясно, като аз и моето семейство виждаме единствено и само положителни ефекти от приема на газ/
И излиза ,че взависимост от състоянието на болния може да се приема в продължение на период от 2 седмции до месец (като пак в зависимост от състоянието приема е 1 път дневно по 1 суп .лъжица или 3 пъти дневно по 1 кафяна лъжичка),но газта няма как да навреди .
А положителното въздействие върху рака е ,че тя има силно изсушаващо и обезводняващо действие.А знаем ,че раковите клетки са живи бързоделящи се клетки и когато те бъдат лишени от своята необходима течност, те просто загиват.
Освен това газта притежава изключително висока проникваща способност .А когато имаме тумори(и метастази) в тялото си, те по природен начин се обграждат със защитни стени и обвивки .И тогава лекарствените вещества остават безсилни да достигнат до същинската част на самия тумор .
И тук предимството на газта е ,че тя относително лесно и леко успява да премине през тези бариери и да проникне до сърцевината на тумора и по този начин да окаже непосредствено въздействие върху раковите клетки.
И не на последно място като изклкючителен ефект на газта е ,че тя намалява възпаленията и действа като силно боклкоуспокояващо.Това съм го изпитала на 100 % в периода , когато ме изписаха с прогноза няколко дни живот и тогава неминуемо почнаха и жестоките болки.Абсолютно никакви обезболяващи не съм приемала освен газ , а на моменти и някои билки(но билките са за по спокойни периоди), а в екстремни моменти само газта може д апомогне ,поне на мен тя ми помогна.Като в началото съм взимала много по -големи дози. Тогава , в момента на живот и смърт ми е било последна грижа дали си увреждам черния дроб , мисията ми беше да оцелея.
А впоследдствие се оказва, че черния ми дроб не само ,че не е е увреден ,но и е в абсолютно нормално състояние.Така ,че след като гатза има способност да връща "пътниците " към живота и да им прави живота по-добър и пълноценен ,не виждам защо да не я употребяваме.
Лично моя анализ за прием на газ е от 2 седмции до 1 месец прием (ако е 2 седмици по голямо количество като 1 суп.лъжица днвено),а ако е 1 месец 1 чаена лъжица дневно)) и после задължително почивка поне 3 месеца. И както казва Буба е дорбе да се приемат други неща в периодите на почивка -има най различни.
Аз лично винаги съм приемала само билки и вещества , които се намират на нашата географска ширина ,не съм прибягвала до скъпи китайски или индййски или тибетски ...не че се съмнявам в тяхното действие (знам че действат),.но най-силно въздействие върху нашия организъм(ако живеем в България ) имат билките и веществата които могат да се намерят тук или растат тук .Успех и здраве на всички, силата и шанса са на ваша страна :)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: За газтанови [re: dea123]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 05:30



Чудесен постинг Деа123, за който много благодарности от мен

.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано06.01.09 10:42



Може ли да се взима газ по време на ХТ? В момента съруга ми е на темодал /това са хапчета/ и от него му е много лошо. Опасявам се че от газта ще му се гади допълнително.



Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 10:49



Sупер е постинга на Деа, аз пих 2 месеца с прекъсване 1 месец и сега се готвя след НГ да пия още 1 месец.
Газта излекува болки в рамото на мой познат само за 3 дни, при положение ,че го болеше доста месеци и не му помагаха какви ли не лекарства.
Моля Деа или Буба да ми кажат имат ли опит в ползването на газта за синузит, малко ме е страх да си накапя газта с орехи в носа, но синузита ми вече е гноен, а не искам антибиотици и разни други лекарства.



Тема Re: За газта [re: aaa!]  
АвторCлънчeвa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 11:32



Здравейте, ако може някой да отговори - и мен ме интересува дали се пие газ по време на химиотерапия.Братовчедка ми започва на 8 ми втори курс ХТ и нямам идея дали изобщо да и разкажа за газта...Благодаря!



Тема Re: За газта [re: Cлънчeвa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано06.01.09 11:42



Инер, не съм ползвала газта за синузит. При теб отмина ли паренето, което те притесняваше? Пробвай за синузита, но си мисля дали да не я разредиш газта с минерална вода в съотношение 1 към 1. Направи и нагряващ компрес отгоре върху синусите /торбичка пясък или варено яйце/.

Слънчева, не съм правила химиотерапия /не ми беше назначена/. Мисля си обаче, че е по-добре да мине химиотерапията и тогава да започне прием на газ.



Тема Re: За газта [re: Buba67]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 12:09



O, Buba, страшна идея ми даваш за компресите , ще си втрия отвън по носа и веждата газ за загряване и ще пробвам действието. Ще пиша за ефекта . Много се изкушавам да си капна в носа.
Въпроса с паренето по езика го реших, като преди газта пийвам една малка глътка зехтин да ми намаже хранопровода и езика. Благодаря за съвета и лек ден:)



Тема Re: За газта [re: инep]  
Автор Buba67 ()
Публикувано06.01.09 12:33



Втрий в кожата преди газта малко зехтин. Имаш опит, давай смело.[smeq se






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.