Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано30.01.09 13:31



Той подуването си го има постоянно...едва ли е от газта , но може би наистина ще я спрем за ден два..на нас ни се искаше поне да беше направил 2 седмици , за да направим една седмица почивка, пък то какво едва 10 дена я е пил. Но със сигурност ще намалим дозата, може би само сутрин по една супена лъжица е добре.....При теб наблюдаваше ли се парене в коремната област? А в самото начало каа я приемаше?
Благодаря ти за бързите отговори.



Тема Re: За газтанови [re: Mariq Zh]  
Автор Buba67 ()
Публикувано30.01.09 13:50



Започнах с няколко капки на прием 3 пъти дневно. За профилактика в момента пия чаена лижица, но само сутрин. Силно парене не съм имала, по-скоро уригване и стомашен дискомфорт. Това минава, ако времето до храна и вода е по-дълго /примерно час и 30 минути/. Но трябва да се справите с изхождането и след това супена само сутрин е добър вариант.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано31.01.09 05:05



Мария, аз също имах парене в стомаха, като пиех по 1 ч.л. газ. И затова се върнах на бучка захар потопена в газта. Но си мисля, че е по-добре да продължите с газта, ако трябва само един прием на ден, но не я спирайте поне докато не направите 2 седмици. А след нея е по-добре да продължите с лиций, вместо с омана, алоето и виното, защото след отровата, пак отрова идва много, по-добре е засилване на организма!





Тема Re: За газтанови [re: aaa!]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано01.02.09 18:53



Искам да ви питам какъв е цвета на вече пречистената газ?Майчето я пречиства през въглен и филтърна хартия (по указанията описани по горе), а тя става една жълта

.останала съм с впечетление че трябва да се избистри или може би греша?



Тема Re: За газтанови [re: dara]  
Автор Buba67 ()
Публикувано01.02.09 19:07



Колко пъти я филтрира през въглен и филтърна хартия? Защото ми се е случвало при два пъти филтриране да стои все още жълта, но при третия да се поизбистри. Последния път само през хартия. Пила съм я и два пъти и три пъти филтрирана. Така, че ако те притеснява жълтината, филтрирайте още веднъж. Но не е проблем. Пила съм я всякак.



Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано01.02.09 19:20



Да уточня за газ и химиотерапия. Аз не съм правила химио /не ми беше назначена/. Но при посещение при ирисов диагностик на жена, беше препоръчал прием на газ по време на химиотерапията.
Ако искате моето лично мнение, по-добре да се изчака да мине терапията. Зависи на колко време са вливките. Примерно, ако са на 28 дни - прави се химиото, изчаква се седмица и се прави курс от 14 дни прием на газ. Това са си мои разсъждения. Наясно съм, че химиотерапиите са различни /вливки, хапчета/ и на различни периоди. Така, че решението си остава лично.





Тема Re: За газтанови [re: Buba67]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано01.02.09 20:34



Благодаря Буба,
предполагам, че това е отговор на моя въпрос. Но аз имах предвид да започна с газ, като свърши ХТ или по-точно и 6-те хт, които са до юни месец и тогава да започнем с газ. Ако някой е пробвал газ между терапиите, моля да сподели.
Мен ме притеснява и друго: Майка ми кашля. Лекуващата каза, че не се дължи на метастазите в дроба, защото са по периферията, а на биопсията, която и правиха през носа. Тя наистина, че оттогава започна да кашля е не постоянно, ту затихва, ту пак се възбужда. Правиха и снимка и казаха, че е от биопсията и незнам кога ще спре. (тя тази биопсия беше напразна, защото резултата от нея беше отрицателен, което малко ни беше успокоило тогава...)
Та и заради това не смея да й давам газ. Иска ми се да спре с кашлицата и тогава.





Тема Re: За газтанови [re: s.boneva]  
Автор Buba67 ()
Публикувано01.02.09 20:42



Чудесно е щом сте наясно и ще започнете прием на газ след приключване на химиотерапията. А за кашлицата тук има няколко рецепти за облекчаване.




И в двете теми има сиропи и бабешки рецепти.
Успех!



Тема Re: ЗА ГАЗТА [re: aaa!]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.09 23:12



Извинявам се че за втори път задавам един и същ въпрос но все се надявам някой да знае отговора му. Може ли да се приема Фемара /хормонален препарат за рак на гърдата/ + бифосфонати и паралелно с това и газ? Моля драснете няколко реда ако има хора които приемат тази комбинация.



Тема Re: ЗА ГАЗТА [re: пиceтo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.02.09 00:26



Писе, няма кой да ти отговори. Просто никой не е пил газ с фемара и бифосфонати. Разсъждавам на глас. Фемарата е хормонален препарат, който подтиска ензими за производство на хормони. Хвърлих едно око на листовката. До тук нямаш терапия натоварваща организма с химикали. После бифосфонатите влияят на костната структура - и тук нищо лошо. Ако ме питаш, предложи на мама да направите един пробен курс от прием на газ. Давай и само сутрин, в продължение на 2 седмици по 2 капки. Върху бучка захар или малко захар на пясък. Мама, ако усети и най-малкия дискомфорт да спре. Мисля, че ще има полза. И друго, поне 30 минути след това да не се храни и пие вода.
Предложи и този вариант. Каквото и да решите успех!






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.