Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Предупреждениенови [re: Buba67]  
Автор s.boneva ()
Публикувано18.02.09 21:13



Здравейте всички,
Аз пречистих керосин. Донесоха ми го от летището.
Газта по магазините, която прдлагаха в Горна Оряховица е все безцветна и не посмях да вземам от нея. Керосина е с лек жълтеникъв отенък. Минах го 3 пъти през филтърна хартия и въглен и 1 път само през филтърна х-я, но не промени цвета си, остана си жълт. Но поне мирише на газ. Майка ми го пие от днес. Започна с 1ч.л. сутрин. При нас нещата малко се усложниха. Вчера й правиха изследвания и скенер на пик.мехур. Има тумор(поне така го каза уролога), който незабвно трябвало да се отстрани, а какъв е ще се разбере от хистологията. Това ще стане др. седмица. Затова взех решение да започва да пие газ. Днес каза, че я изпила сутринта, не й е било гадно, даже не й миришело. Казах й всеки ден да увеличива по малко, докато стигне 1с.л.
Хир. интервенция няма да е през корема а от долу. Много ме е страх и не мога да си събера мислите. ХТ ни я отложиха поради нисък хемоглобин. Може би след като се възстанови от оперативната намеса, ще продължим. Май не трябваше да пиша всичко това в тази тема, ще ме извините.
Пожелайте ни успех и дано всичко да мине безпроблемно другата седмица.
Целувки за всички вас!



Тема За състоянието на М.нови [re: s.boneva]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано21.02.09 22:43



Здравейте! Мисля,че темата за газта не трябва да остава назад. Моята съгражданка се чувства по-добре. В някои дни е отпаднала и тогава лежи. Важното е, че от 10 насам не е забелязала да се налива с вода и не усеща тежест в корема си. Спазва стриктно указанията на сина си за храненето. Когато мъжът й купи риба, за себе си я пече във фурната, а за него я пържи. Продължава да пие газ / ще ползва схемата 1 месец газ, 1 месец почивка /.През почивката ще взима алтернативи. Редовно се храни с елда, пие много домашно правени сокове. Духът й е бодър и искрено вярва, че ще излезе победител в битката с рака. Дано! Стискам палци не само на нея, но и на всички, които се борят упорито!



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mpaвka]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано22.02.09 03:37



Чудесна новина, имам само един въпрос. Защо трябва да почива 1 месец, доколкото си спомням състоянието на жената не беше добро и не мисля, че трябва да почива толкова дълго, защото предполагам, че като спре да пие газта състоянието и може да тръгне назад. Затова е по-добре като спре да пие газта и се чувствува добре да почива 1 месец, но ако започне да се влошава пак да я започне! И така докато нещата си дойдат на мястото. В случая организмът сам ще си покаже как се чувствува.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: _aaa!_]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано23.02.09 14:13



Здравейте, искам да попитам някой дали е пил газ и е използвал морфин за болките? Баща ми пи един курс от 3 седмици газ, после почива две седмици, но през този период състоянието му рязко се влоши и болките са му много силни от никакви лекарства не му минават. Взели сме и тези пластири Дуроджесиг и се чудим кое да му даваме, защото пък при тях има много странични ефекти повръщане...а той почти всеки ден си повръща, и се притесняваме да не му стане още по-зле от тях. Надявахме се да му минат болките, но снощи нямаше и 5 минути, през които да не го боли.





Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.02.09 15:00



Миличка, за комбинацията газ-морфин не мога да ти отговоря и не знам дали някой друг тук има опит.
Но за силни болки мога да ти препоръчам рецепта, която сме качили в темата "Алтернативи на рака":

При силни болки се прилага запарващ компрес от полски хвощ:
100 г полски хвощ се затопля на парна баня, поставя се върху затоплена кърпа и се налага върху болезненото място.

Заедно с това се пие чай от: невен - 300 г, бял равнец -100 г, коприва - 100 г. Билките се смесват и 2 с. л. от билковата смес
ври 5 мин. в 400 мл вода, кисне 1 час. Пие се на глътки до 1 литър дневно.

И още: прави се чай от живовлек и мащерка - по 1 ч.л. в 200 мл вода. Пие се топъл на глътки през целия ден.

Успех и пиши дали действат!
Стискам палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За състоянието на М.нови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано23.02.09 18:45



Здравей jull, за съжеление при толкова силни болки няма как да подействат само билки! Майка ми му вари чай от невен, коприва и бял равнец, но той няма как да изпива 1л., защото има рак на дебелото черво и всяка течност му надува много корема! Ние все пак засега успяваме да увладеем болката с някакъв коктейл , който се бие мускулно и не е толкова силен колкото морфина! Иначе газта няма да я спираме, ще се борим до дупка, въпреки че понякога много се отачйваме ...той е много слаб, няма сили защото почти не се храни и е доста завеян, въпреки че не му даваме наркотични обезболяващи. Но ще ви кажа едно дори до сега газта да не се е проявила като болкоуспокояващо все още, тя му действа със сигурност разхлабващо, защото след като започнахме отново газта от два ден, пъряият ден той така хубаво си изчисти червата. А това по време на почивката му беше много трудно и използвахме свещички.
Искам да ви кажа и още нещо , че във нашият град има човек , който е бил пак "безнадеждно" изписан от лекарите ( мисля че неговият проблем е бил в половите органи) и е оздравял с газ. И вече си е жив близо 10год. Баба ми лично го е чувала как вика от болка, когато се е разхождала покрай тяхната къща, но човекът се е оправил . ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ!!! Той е приемал газта 2 пъти по 1ч.л. две седмици и после още толкова почивка!
Въпреки , че при нас положението напоследък не е много хубаво ние още вярваме, че не е късно да му подейства и като обезболяващо и да се оправи...все пак е пил едва 3 седмици, може би нещата ще станат по-бавно.
Успех на всички!



Тема До Мариянови [re: Mariq Zh]  
Авторgali4pb (Нерегистриран)
Публикувано23.02.09 18:59



Мария, за болките опитайте с разтворимите таблетки Солпадин - те се купуват от аптеките без рецепта и 1 опаковка от 12 броя е около 5 лева. Разтварят се по 2 броя наведнъж във вода и се изпива веднага - на мама й котираше болката за около 6-7 часа (беше с рак на панкреаса, като давах и по половин хапче Морфин 30 млгр. на 24 часа) - пробвахме и от по-силните болкоуспокояващи като Оксиконтин, Нексиум, DHC, но те въобще не й действаха, докато солпадина беше безотказен - опитайте, дано да помогне!
Щом татко ти е много отслабнал - давай му от течната храна Фризобин - има с различни вкусове - шоколад, банан, капучино, но давой по мъничко и начесто - силно разхлабваща е - едно шише Фризобин е около 7-8 лева!
Много добра е и течната храна за вливане Липофундин - влива се заедно с физиологичния разтвор Левулоза - много високоенергийни са - двете заедно са над 2000 калории - вливат се чрез свързани една в друга системи - най-добре е първото вливане да го направи сестра или лекар. Двете банки са общо около 35 лева - има ги в аптеките около ВМА.
Галя



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: Mariq Zh]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано23.02.09 19:29



Добре Мария, защо не започнете пак газта въпреки, че сега почива от нея, ти сама казваш, че нещата са се влошили след като е спрял да я пие. Не се придържайте към схемите 1 към 1. Нали затова сме хора и можем да интерпретираме. След като с нея (газта) човекът е бил по-добре, просто не я спирайте докато нещата не започнат да се оправят видимо. Стискам палци.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: За състоянието на М.нови [re: _aaa!_]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано23.02.09 19:39



Явно не съм написала правилно, той я пи 3 седмици и почива две седмици и от два дена я започнахме пак, но той не иска да яде и това е ужасен проблем. Като се има предвид влошеното му състояние ...Сега ще вливаме храната, която Галя ми каза ( Благодаря ти Галя) а и иначе Фризобина не иска да го пие, много го надува, по- добре е да се влива.



Тема Re: За състоянието на М. [re: Mariq Zh]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано23.02.09 20:05



Да, разбрах те. Не е лесно, но няма да се предавате! По принцип газта отваря апетита, така че и това ще ви е на помощ. Целувки мила.

Е, аз си се харесвам.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.