Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | (покажи всички)
Тема Re: Докладвам...нови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано10.11.06 09:58



Весе,
Като стана въпрос за скенер, кажете моля Вие плащате ли си скенера.
Ние до сега сме плащали 3 пъти и от два месеца нашето GP ни прави на маймуни, че ще даде направление. Това е сага достойна и за Дикенс и за
П. Дж. Уудхаус.
Къде да се оплача /освен в касата/, защото знам, че за контролни прегледи нямало лимит за скъпоструващи изследвания.
И в касата кога ще ми обърнат внимание?
Някой сблъсквал ли се е досега с това нещо КАСАТА. /Звучи направо като по Оруел , бъррррр.../



Тема Re: Докладвам...нови [re: ket1234]  
Автор beblinka (непознат )
Публикувано10.11.06 11:27



За скенера на мен ми казаха че няма да го плащам защото в момента съм на химиотерапия. И с направление 7 което ми дават за вливането ще мине и скенера... Тоест аз сам на химио на 23 а скенера е на 20... Те ме приемат един вид на 20. Иначе трябвало да се плати скенера. Здравната каса не поемала вече тези контролни скенери или поне така ми каза GP-то....
Весе не знам къде ходиш на фризьор но моят е много добър и ми каза че в момента са много модни червените кичури... Аз така си боядисах и перуката... руси кестеняви и червени кичури.... стана много сладко но си личи че е перука въпреки че е естествен косъм....Така че ако искаш пробвай нещо в червената гама а ако искаш мога да ти дам и тела му....
Успех мила



Тема Re: Докладвам...нови [re: beblinka]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано11.11.06 23:43



Моята любима перука е точно такава - рошава, с червени и руси кичури. Иначе преди бях червена, май и сега ще се направя пак червена


Скенерите си ги плащам, магнитните резонанси също.
Когато свърших червената химия, моята химиотерапевтка ми написа талон за скенер и си го направих в Онкологията безплатно.
Аз си плащам, щото искам да се контролирам по-често, затова. Не зная колко струва скенер, но аз си уговарям с даден лекар и си му плащам на ръка 50-60 лева. Не цитирам болница, за да не злепоставям някого. Но държа да кажа, че аз доброволно си плащам и никой не ми е поставял условие за плащането.
С Касата не съм си имала работа досега, дори не зная къде се намира....разправиите там за мен са "кауза пердута". Нямам време да се занимавам с невъзможни неща
Но по принцип, след проведено лечение като нашето имаш право на талон за скенер за проследяване на резултатите от лечението. Така че говорете с лекуващия лекар - поне в Онкологията правят така. След свършване на лечението ти предписват какви изследвания да направиш

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор katrin_74 (непознат)
Публикувано14.11.06 20:07



Весе премести тази твоя стая най отпред .Много хора влизат тук заради заради теб аз също и трябва да се ровя из страниците.





Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: katrin_74]  
Автор katrin_74 (непознат)
Публикувано14.11.06 20:22



много ти благодаря .Просто си нямаш напредстава колко сила и кураж даваш на хората .Бъди ЖИва ВЕСЕЛА напук на болеста и всичко злобно което те заобикаля





Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: katrin_74]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.11.06 00:33



Аз съм си жива и имам намерение още дълго време да съм в това състояние - да модерирам този клуб, да ви ритам задниците, когато хленчите, да си пия виното вечер пред компютъра, да си боядисвам косата в различни цветове, както и да правя още много други щуротии.....


ОК ще сложа линк на тази "стая" в Справочника.....от там ще си я виждате без да се ровите по страниците.
Хора, просто влизайте и търсете в "Справочника" /първата тема на първа страница/ там изваждам всичко интересно, полезно и важно, което е в клуба. Виждате го, без да ровите назад по страниците. Намирате каквото търсите и там си пишете. В която тема от Справочника сте писали, тя излиза на първа страница.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано20.11.06 18:36



Здрасти Весе,
сега се опитвам да наваксам изпуснатото във форума... Виждам че си ОК,това мноооооооооого ме радва

Страшна си,обещавам утре да ти звънна в работата,че имам само служебния ти тел С тая менопауза /добре че си имам извинение/ всичко губя..... Сега те целувам и те прегръщам.
Нали ме помниш



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: ggs]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.11.06 23:36



Ако мислиш, че само теб те гони менопаузата много се лъжеш


Не съм те забравила, разбира се. Но ме е затиснала работа, та не мога да се обърна. С толкова отсъствия и ходене пообяд на работа, нещата ми изостават.
Ще се чуем разбира се.....

Нема начин да нема начин!

Тема Re:Свършвам лъчетерапията.....нови [re: vesela.bg]  
АвторИлинa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 10:37



Здравей, Весела!
Би ли ми казала от къде ти носят капсулите гъби Майтаке? Какви са тези белгийски капки!
Благодаря ти!



Тема Re:Свършвам лъчетерапията.....нови [re: Илинa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано21.11.06 14:13



Всичко това ми е изпратено от Франция и капсулите Майтаке и капките.
Тук наскоро ме питаха за капките от касиса - не са от плода, нито от листата, а от пъпките. Капките са ми четири вида: касис, бреза и другите две не ги знам.
GENEVRIER
GUI
BOULEAU
CASSIS
Моля, ако някой знае френски да ми преведе първите две.
Първите три се препоръчват при рак, касиса като очистащ токсините. Схемата е:
1-ви ден - genevrier + cassis
2-ри ден - gui + cassis
3-ти ден - bouleau + cassis
Така се редуват. Касиса се пие с всяко едно, подсилвал действието на другото.
По време на химиотерапията пиех капките касис и се чувствах много добре, нямах рани и афти в устата.
Не са никак евтини - едно малко шишенце, което стига за около 2 месеца е около 30 евро. За съжаление тези капки ги няма тук, но и да ги имаше, цените ще са им високи за българския джоб. Затова и досега не съм давала подробности за тях, защото не се намират в България.

За гъбите Майтаке е дадена препоръка да се приемат капсулите заедно с капсули вит.С - по-добре се усвоявали.

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 21.11.06 14:17.




Страници по тази тема: << 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.