Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
Тема Re: Добри резултати!нови [re: vio]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано21.08.06 19:09



И аз прочетох във вестника за тези консултации с чужди доктори в ИСУЛ. Чудесно е ако човек може да си позволи такова нещо.
Аз също бих отишла, но в момента използвам една командировка в Италия, близо до Милано, за да си направя консултацията. Затова отивам там.
Ако не се бише случила тази командировка, сигурно и аз щях да се консултирам в ИСУЛ.
Успех и да споделиш после впечатленията си.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: little_rabbit]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 20:37



Весе, аз също предпочитам дунапренените сутиени, защото и аз съм с малки. Ама прикриват ли ти протезата. Защото специалните на Амоена не са дунапренени, а и цените им са доста височки.



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: nani_na]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 08:30



Току-що чух по телевизията и потърсих в електронната преса НОВИНАТА , ЧЕ ОТ ДНЕС ЗАПОЧВАТ БЕЗПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ в МОКЦ. Ето съобщението:
"В Международния онкологичен консултативен център вече се извършват безплатни прегледи на пациенти със злокачествени заболявания от цялата страна. Прегледите се реимбурсират от Националната здравноосигурителна каса.
Консултациите се извършват от водещи български специалисти - онколози. В него се предлагат и медицински консултации с чуждестранни експерти от големите европейски онкологични и други медицински центрове. Прегледите се извършват в Международния онкологичен консултативен център, който се намира в болница "Царица Йоана" - София. Подробна информация може да бъде получена на тел. : 02/943 22 24".



Тема БЕЗПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ!нови [re: nani_na]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 08:31



Току-що чух по телевизията и потърсих в електронната преса НОВИНАТА , ЧЕ ОТ ДНЕС ЗАПОЧВАТ БЕЗПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ в МОКЦ. Ето съобщението:
"В Международния онкологичен консултативен център вече се извършват безплатни прегледи на пациенти със злокачествени заболявания от цялата страна. Прегледите се реимбурсират от Националната здравноосигурителна каса.
Консултациите се извършват от водещи български специалисти - онколози. В него се предлагат и медицински консултации с чуждестранни експерти от големите европейски онкологични и други медицински центрове. Прегледите се извършват в Международния онкологичен консултативен център, който се намира в болница "Царица Йоана" - София. Подробна информация може да бъде получена на тел. : 02/943 22 24".



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: нoвa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано22.08.06 17:35



Не ползвам протеза....На сутиен размер 34 или 36 на чашката, ако е по-дебел дунапрена - не личи че си без протеза



Нема начин да нема начин!

Тема Върнах се!нови [re: Jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано07.09.06 01:56



Здравейте хора! Прибрах се! И докладвам.
За тези, които не разбраха, ходих на консултация в Европейския институт по онкология в Милано. Платих за консултацията 236 евро и не съжалявам.
Уверих се, че лечението, което ми се прилага тук е адекватно, по всички световни стандарти. Казаха ми, че развитието на болестта при мен е като по учебник. Опирация от рак на гърдата, след това рецидив, сега отново в костите и в лимфите. Казаха, че това което са ми направили като терапия е точно и е дало много добри резултати. Казаха, че сега следва задължителна лъчетерапия /която ми предложиха тук и сега ще започна през септември в Онкологията/. Новото, което не знаех и разбрах сега е, че е задължително да се направи изследване, което да покаже дали съм в менопауза или не, за да се назначи последваща хормонотерапия /т.е. вида на лекарствата.
Понеже при мен са малко противоречиви резултатите от хистологията поискаха да им изпратя биопсиите си, за да си направят те изследването. Това ще струва още 210 евро. След което по и-мейл ще ми изпратят какво препоръчват за в бъдеще.
Не ми отговориха на въпроса, какви са ми прогнозите. Само казаха, че следващите 6 месеца не трябва да спирам терапиите и да се следя непрекъснато.
Другото интересно, което разбрах е за бифосфонатите /Зометата/ които се вливат за костите. Казаха ми, че при тях ги вливат само 6 месеца. Това е достатъчно, понякога продължават с таблетки.
Така че хора, за себе си направих проверката - всички мислим, че тук не правят за нас това, което правят в европейските страни и по света.
Оказва се, че не е така. Вярвах на моята докторка, но все имах някакво съмнение. Сега вече нямам.
Както прочетох тук някъде, някой отписан от нашите лекари, завели го в Швейцария и там казали същото. Да, ние се нуждаем и от друго мнение /и е задължително/, но на мен това ми е трета проверка и вече нямам съмнение.
Ще вървя по пътечката докрай. Като стигна докрая, ще продължа по-нататък по друга пътека. Изход има винаги


Обичам ви всички, горе главата, вдигате си задниците и на бой с раците

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Върнах се!нови [re: vesela.bg]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 08:31



Добре дошла! Радвам се на новините за правилния ход на лечението ти, както и че в България сме съизмерими с Европа и света! Какви са възможностите за дистанционна консултация с този център и само след личен контакт ли може да стане?



Тема Re: Върнах се!нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 13:33



Весе,
Добре дошла и от мен!
От все сърце желая да имаш успешно лечение!
Друг съвет, освен моята искрена подкрепа, не мога да дам.



Тема Re: Върнах се!нови [re: Jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано07.09.06 14:45



Не зная за дистанционна форма, мен ме записа една приятелка, която живее там. Мисля, че дистанционно не става, защото аз носих една камара снимки, епикризи, изследвания, преведени на италиански.
След като изпратя биопсиите и платя за изследването, тогава по и-мейл ще ми върнат тяхното предложение за бъдещо лечение.
Ето тук ще пусна сайта на този център, вижте го и който желае може да се запише и консултира чрез сайта.
Това е сайта на Европейския институт по онкология на гърдата.


В сайта има имената на лекарите, телефони и и-мейли.
Аз бях при Franco Nole.

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 07.09.06 14:52.



Тема Re: Върнах се!нови [re: vesela.bg]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 21:01



Весе, добре дошла! Много окуражаващо е това, че няма разлика в методите на лечение..че все пак и нашите онколози са в час...Днес говорих с моята онколожка, която присъства на консултациите, които дават в Международния онкологичен център в ИСУЛ...от чужди професори....Аз съм доволна ,че тя научава новостите и консултациите на чужди корифеи..все пак това си е трупане на опит...но за какво става дума...те препотъчват лечение, съобразено с лекарствата, които има в България...така ми каза тя ,чат ли сте...не ти казват ...има по -добро лекарство то е еди кое си.у вас още го няма, например, но вие трябва да знаете...това е уговорката...






Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.