Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | (покажи всички)
Тема Re: Да,` така е, но...!нови [re: zdr1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано11.09.06 00:22



Така е, но те препоръчват лекарства световно признати, които се прилагат и в България, друг е въпроса при какви условия.

В петък привих кръвна картина, левкоцити - 12,8 коеето ме притесни,` защото горната граница е 10,5. Какво ще кажете за това?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да,` така е, но...!нови [re: vesela.bg]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 08:41



Весе, от колко време не беше си правила кръвна картина? Имам предвид - след последната химиотерапия /преди Италия/? Дали не е възможно да е вследствие от нея? А колкото до вдигането на левкоцитите - ти си знаеш, не ти е за пръв път

. Припомням някои неща, най-вече защото се чете от доста хора:
1/ сурови орехови ядки, бирена мая, джоджен, накиснати стафиди; клизми.
2/ Герисан, Олисалвин.
3/ Свеж джоджен се нарязва на ситно в кофичка с кисело мляко /може да се сложи и малко сол/. Яде се вечер цялата кофичка, поне една седмица.
4/ Сваряват се една голяма глава кромид с люспите и една глава чесън също с люспите /както са цели/, докато водата остане наполовина. Смачкват се леко. Водата се прецежда и се пие.
5/ А сега - най-хубавото: биричка и сьомга /месото й, за хайвера е ясно!/



Тема Re: Да,` така е, но...!нови [re: Jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано11.09.06 16:04



Слънце, сега не питам как да ги вдигам


При референтни граници за левкоцити 3,5 - 10,5, моите са 12,8, т.е. над горна граница. Но днес една от сестрите в химиотерапията ми каза, че зависи от настройката на апаратурата и днес всички изследвания били с повишени левкоцити. Няма страшно....Но твоето напомняне ще ми е от полза, че ще започвам лъчетерапия....
След последната химиотерапия и преди да замина за Италия, левкоцитите ми бяха 3,2. Та затова се шашнах от сегашния резултат. Цялата ми кръвна картина е така - едни показатели са ми под норма, други пък са над нормата.
Склонна съм да мисля, че нещо е от апаратурата, щото досега, дори и по време на химиотерапия, такава кръвна картина не съм имала

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Да,` така е, но...!нови [re: vesela.bg]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 23:29



Никакво Слънце не съм, ами направо съм слънчасала! Ама и тия твои левкоцити - като Виенско колело са: горе-долу, долу-горе...! Сега пък и скапаната им апаратура! Бива ли така да изкарват акъла на хората!

Аз поне се изприщих само при мисълта колко хайвер от сьомга ще трябва да изядеш! Че и без шамланско не върви...! Мъка!



Тема Re: Да,` така е, но...!нови [re: Jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано12.09.06 12:42



Добре, че сама си признаваш. А относно хайвера от сьомга, да споделя с всички тук.
Конско месо хора - най-доброто и за левкоцити и за хемоглобин. Яде се един път седмично само, защото е много силно. Аз си донесох едно парче сушено сурово конско от Италия и ето резултата


За съжаление в БГ не се продава по магазините. Най- добре е да се яде сурово - на кайма с подправки /така правят италианците/ или пържола на скара, но полусурова - да не е препечена. Така му се запазват количествата протеини, витамини и т.н. И последно - най-доброто конско месо за ядене е на 15 годишен кон.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Да,` така е, но...!нови [re: vesela.bg]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 02:39



олеле, как така няма страшно от апарата е - тогава на този апарат никога не може да се вярва - независимо какво показва - резултата винаги ще е съмнителен, тоест ще зависи от настройката ????

има ли други апарати , на които да може да се разчита ?



Тема Какво ми предстои...нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.09.06 14:43



Доклад, за който го интересува.
От 25 септ. започвам лъчетерапия на гръдната кост заради метата там.
Назначиха ми 10 нагревки на Мьолера /стария апарат/.
На 19 септ. ще правя сцинтиграфия на лимфните възли.
Оказва се, че сцинтиграфията засича само туморни образувания, ако е възпалителен или фиброматозен процес в лимфите - не го отчита.
С това ще се внесе яснота, дали да се прави лъче на лимфите или не.
Друго ново покрай мен няма, просто непрекъснато тичам по доктори, всекидневно... В понеделник влях поредната Зомета и този път имах много силни болки цели 3 дни /досега не ми се беше случвало чак толкова.
Не знам дали е от Зометата или от това, че спрях химиотерапията.
Но след време ще си покаже.
Изпратих си блокчетата от биопсиите в Италия за изследване и сега чакам.
Ще имам отговор в края на другата седмица.
Когато всичко се изясни, ще докладвам.
целувки на всички и не спирайте да търсите



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Какво ми предстои...нови [re: vesela.bg]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 15:34



Привет,Веси,добре е,че докладваш.Не знаех,че за мета в лимфите назначават лъчева терапия-ние в момента сме на химия.Знаеш ли дали онколога трябва да прецени?Може би зависи от какво са разсейките-нашата по биопсия е от основния тумор,който е отстранен.Пиши ако знаеш нещо моля те.
До скоро и бъди здрава.



Тема Re: Какво ми предстои...нови [re: gal55]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.09.06 17:24



И при мен така се води - метастаза вследствие на рак на гърдата.
Имам разсейка в гръдната кост и в лимфните възли на врата /двете неща се откриха едновременно/.
Червена химиотерапия правих заради лимфните възли. Едновременно с нея започнах вливания на бифосфонати за разсейката в костите. Всичко това по преценка на лекуващия химиотерапевт.
Докато се прави червената химиотерапия, лъчетерапия не се прилага.
Сега когато свърших химиотерапията ми назначиха 10 нагревки лъчетерапия, като едновременно с това продължавам да вливам бифосфонати. Лъчетерапията подпомага явно бифосфонатите за калциране на мястото на разсейката.
След 8 вливки на бифосфонати метата в костите ми се повлиява много добре - от едно цяло петно, сега се виждат 3-4 по-малки отделни.
След като направя нагревките, ще направя пак изследване да видя докъде е стигнала разсейката и ще докладвам.
Също така лъчетерапията овладява и болката при костната метастаза.
Това е, което знам от собствен опит.
Питай, ако нещо те интересува.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Какво ми предстои...нови [re: gal55]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.09.06 17:31



Ох, ти питаш за лъчетерапия на лимфите.......
Да, прави се стига да е доказано туморно образувание.
И доколкото съм чула за няколко случая, повлиява се много добре, стига се до стопяване на туморите. Въпрос на добра диагностика и преценка на лекуващия лекар. Питай, настоявай и не ги жали докторите. Ако ние не питаме и не настояваме, те спестяват много неща и точно на хората, които не знаят за какво иде реч....такива, които досега не са боледували от нещо по-сериозно, не са ходили по доктори и нямат никакви медицински познания.
Затова пиша тук и докладвам за перипетиите си, за да знаете какво да правите. Това е и целта на този форум. Дано да помагаме. Успех!



Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: << 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.