Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | (покажи всички)
Тема Re: На днешния ден.....нови [re: vesela.bg]  
Автор sat (непознат )
Публикувано30.09.06 21:48



Весе, извини ме, че преди малко не дочетох темата до края и приеми моите най-искрени и сърдечни пожелания за поне още 50 години здраве и живот, които да прекараш не в борба за живот, а в наслада от него.



Тема Инфо за гъбите...нови [re: sat]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано30.09.06 22:29





Това е търговски сайт, но в него има инфо за всички видове гъби.
В гугъл търсачката можеш да намериш още доста информация за лечебните свойства на гъбите. Това, което знам за гъбите е, че не трябва да се приемат заедно с лекарства. Не зная защо, може би си губи свойствата....
Друго, което научих наскоро е, че българската манатарка има същите свойства, както японските и китайски гъби. Варианта е изсушена манатарка, стрита на брашно се слага в храната. Аз съм опитвала и манджите имат страхотен вкус. Иначе тези гъби са доста скъпи, българската манатарка също, но не чак толкова.....
Аз пих малко капсули шитаке, около 40 капсули и не мога да кажа дали има резултат. те трябва да се пият дълго време. Сега имам капсули майтаке /300 мг/, които са купени по интернет във Франция. Още не съм започнала да ги пия. Изчаквам да видя какво ще бъде лечението ми в следващите месеци. Ако пак правя химиотерапия е безмислено да започвам да пия майтакетои да го хабя.
Според мен, когато болестта е овладяна и вече е спряно всякакво лекарствено лечение, гъбите са добър вариант за предпазване на организма от рецидив на болестта.....

Нема начин да нема начин!

Тема Re:Свършвам лъчетерапията.....нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.10.06 17:59



Утре приключвам с 10-те нагревки лъчетерапия. Следва хормонално лечение с Фемара. Ревизията на блокчетата ми в Италия показа, че тези мои образувания и рецидиви са хормонозависими. И естрогена и прогестерона са положителни. Докато тук изследванията показваха, че само естрогена е положителен.
Докторката смята, че Фемарата е достатъчна за да овладее останалите милиметри от образуванията в лимфите.
Така че следващите 3 месеца пия Фемарата - после скенер и ще видим.
За докторката съм един вид в ремисия, вярно - не пълна, но все пак е овладяно положението.
Проблемът е, че вече и в Онкологията няма бифосфонати и не знам какво ще правиме. Излизам от сроковете за вливане, което не ми харесва.
Нямам толкова пари, че всеки месец да вадя по 750 лева за вливане на Зомета.
Фемарата също е в ограничени количества, та и с нея не зная как ще се развият нещата.
Някой знае ли в Гърция колко струва Фемарата? Говорихме тук някъде, че тези лекарства в Гърция са по евтини. Тук Фемарата е около 350 лв за месец.
Та това е хора около мен. Иначе се чувствам добре, не се оплаквам.

И понеже засега няма да имам химиотерапия, започвам да си пия гъбите майтаке, смятам да отида на колонхидротерапията за да се прочистя и т.н.
Т.е. сега е момента да започна с алтернативното лечение за поддържане на общото състояние - билки, хран.добавки /моля, дистрибуторите да не ме нападат с предложенията си, аз съм си направила вече моя избор/



Нема начин да нема начин!

Тема Re:Свършвам лъчетерапията.....нови [re: vesela.bg]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 18:14



vesela.bg, искам да попитам какви хранителни добавки започваш да пиеш.
Знам, че твоя избор е разумен, затова питам.



Тема зометанови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано05.10.06 18:14



и аз съм на съхо с зомета вече месец и нещо дай некакъв съвет а ти изпращам цаца

за инфото може и на меила ми ако искаш да не ме обвиниш че съм пинтия



Тема Re:Веси,здравейнови [re: vesela.bg]  
Авторgalizak (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 18:24



Радвам се за теб,че си преодоляла трудностите до момента.Аз ти бях писала снощи за моя проблем./от Ямбол/на 33 год.съм и имам тумор на гърдата с размери 4 на 5 см.и подути лимфни възли-които ме наболяват от време на време.На 18 този месец ще ми правят първата химиотерапия.Докторите ми казаха,че химиотерапиите преди операция са по бобре и по сполучливи./ако има някой със същия проблем,моля да ми пише/притеснява ме това,че косата ми ще опада.какви медикаменти да си взема за по лесно понасяне на химиотерапията и за косата.
Благодаря Ви предварително.



Тема Re:Свършвам лъчетерапията.....нови [re: vesela.bg]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 19:04



Весела, искам и аз да ти пожелая успех !



Тема Re:Веси,здравейнови [re: galizak]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.10.06 23:38



Галя, прегледай всичко писано тук в тази тема, отвори я на пълен преглед (горе в дясно има иконки)за да не повтарям едно и също. Тук съм описала всичко, което съм пила по време на химиотерапия, има съветите на хората до мен, кога какво да пия. Порови се още малко - отговорите на всички тези въпроси ги има във всякакви варианти. И се успокой, спокойствието е много важно за лекото протичане на химиотерапия



Нема начин да нема начин!

Тема Re: зометанови [re: hadjiatabg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано06.10.06 00:04



Мисля за варианта - бифосфонати на таблетки, сега ще ровя в интернет да им търся цената, ще говоря и с докторката тия дни, да видя тя какво ще каже.
Все пак аз имам вече 8 вливки и направих и лъчетерапия на костта. Освен това, припомням в Италия какво ми казаха - там вливат Зомета 6 месеца, после лъчетерапия и после ако има нужда таблетки. Затова не намирам ситуацията си за фатална. Но май е време да започна рецепетата си - мед и яйчени черупки. Все пак добре калцира......Ти колко вливки имаш досега? Ако няма зомета искай поне лъчетерапия да направиш малко, докато дойде Зомета....Така няма да имаш прекъсване.....
Ооооо цацата няма да стигне за тази информация дето ти снесох току що

ама влачи, да видиш че не съм стисната

Нема начин да нема начин!

Тема Re: зометанови [re: vesela.bg]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 09:13



Мед с черупки се прави на всеки 6 месеца, независимо от вида на заболяванието.Могат да се добавят орехи, кайсиеви ядки.




Страници по тази тема: << 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.