Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | (покажи всички)
Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 14:04



Весе ,ползвам оформените теми в "Преди да зададете своя въпрос.." ,но не мога да отворя темата Лимфоедем.Всеки път,когато кликна върху нея се отваря "Рак на дебелото черво" Как да се справя?



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: sv3]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.10.06 00:05



Опитай сега. Грешката е моя, при преместването на темите аз съм объркала...извини ме. Грешката не е в твоя компютър

Сега го оправих!

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 00:10



Благодаря, всичко е наред!



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Авторnova tuk (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 15:30



Моля ви Весела,кажете ми вашето мнение за Натанала? изчетох цялата тема,но сякаш ми се иска да чуя и какво мислите вие? Първо,защото сте най-важния човек тук :) ,и второ защото без да искам се доверявам на мнението ви!
Търся алтернативни методи за лечение! За това питам!
Благодаря предварително!



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: nova tuk]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.10.06 17:58



Не зная защо реши, че аз съм най-важната тук

Всички сме важни - със своя опит най-вече
Искаш да се повтарям. Ок. Натанала е хранителна добавка, подпомагаща организма да преодолее болестта и да подсили имунната система. За мен Натанала е допълнение към медицинските терапии - химио и лъче и изчистване пораженията от тях. Смята се, че чесъна има антираков ефект.
Затова /по презумция/ той е добър вариант за профилактика по време на ремисия.
Ще вземат да ме обвинят в дистрибутор на Натанала........не дай Боже.
Аз лично го пия от м.април. Започнах го преди да започна химиотерапията и го пия до момента. Не мога да твърдя , че причината е той, закщото в този период съм вземала и други неща , включително и лекарства, но изкарах химиотерапията сравнително леко. Имам още 2-3 шишета и ще го спирам вече. Тук има хора, които го пият с години. Има хора, които въобще не можаха да приемат вкуса му. Някои са доволни, други не намират никаква съществена разлика. Така че, каквото и да ти кажа, докато не опиташ, няма да разбереш. Отделно от това, решението е лично - какви добавки ще се пият. И както наскоро казах, ако имаш вяра и вода да пиеш - пак ще ти помогне.
Лично аз предпочитам на 3-4 месеца да сменям добавките, дори комбинирам по 2 препарата едновременно. Просто всеки сам трябва да намери своя път в алтернативната медицина.
Тук има толкова много информация кой какво взема и отзиви, как се чувства.
Погледни и в "Справочника..." Темата е закована на първа страница горе.
Така че точна рецепта и отговор няма....Просто ние сме длъжни да опитаме максимално повече начини за преборване на болестта. Успех!

Не си написала за теб ли става въпрос или за някой друг и какъв е твоя проблем. Тук има много хора с различен тип рак, които са употребявали Натанал и те могат да ти отговорят...

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Авторnova tuk (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 20:00



Много ти благодаря за изчерпателния отговор,Весела! :)) Виждам,че уважаваш Натанала,но определено не го считаш за нещо повече от една добра хранителна добавка! Явно не вярваш че той може да "излекува" рака,че е някаква панацея едва ли не,както прочетох многократно в темата за Натанала! Разсейките намалели,изчезнали,човека бил с данни на млад,здрав човек и т.н....Е да,не знам защо толкова ми се иска да има чудеса!...ще започнем да го пием,пък да видим какво ще стане!
Не,не става дума за мен,а за майка ми! Тя има разсейки в черния дроб,а наскоро се появиха и в костите...



Тема С какво да заместя НАТАНАЛнови [re: nova tuk]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 22:09



Като четох за отзивите и аз си поръчах Натанал, обаче не мога да го пия. Знам, че чесънът има антираков ефект. Преди изобщо не го вкусвах. Сега си ям таратора заедно със семейството ми /преди мама свекърва ми отделяше без чесън/. Наскоро в аптеката ми попадна някакво лекарство-екстракт от чесън. Че въпроса ми е, бихте ли ми препоръчали някоя друга добавка - заместител на Натанала.



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: nova tuk]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.10.06 00:37



Аз по принцип съм много недоверчива и подхождам с разум и логика към всичко....

Но понякога се замислям дали не съм прекалено резервирана. За да пия натанал толкова време, значи съм имала положителна настройка към него. Харесали са ми съставките и т.н. Изледванията до момента са ми много добри. Тумормаркера влезе в норма. Чувствам се добре.
За да действа едно лекарство, хранителна добавка, билка или друго алтернативно лечение - трябва да му вярваш. Думите ти "ще започнем да го пием,пък да видим какво ще стане!" не ми харесват. Във всичко, което очакваш да се случи, трябва да участваш и ти. Не да чакаш да видиш какво ще се случи. А да вярваш, че ще се случи. В това е силата.
Досега всичко, което съм избрала и съм пила, съм вярвала в него.

Не приемайте моите думи като закон. Моля ви. Това са си мои мисли, които споделям с вас.
Тук има хора, които дълго пият натанал и разчитат само на него. И му вярват. И той им помага. Не пренебрегвайте техните мнения за препарата, само защото аз съм споделила, че Натанала е хранителна добавка. Да, точно такъв препарат е. Спиртен извлек от чесън и още 6 билки. Но знае ли някой какво ще помогне в неговия случай. Интернет е препълнен с истории на болни хора, отписани от медицината и живи години наред - а те през всичкото това време са приемали сокове, хранителни добавки, билкови отвари и т.н.
Затова ви моля, вярвайте! И опитвайте различни неща - не се знае, кое ще помогне точно във вашия случай. Това може да е един прост чесън, от който много хора запушват нос или най-разпространената трева, която газим всекидневно или плевим с погнуса от градината си....
Успех на всички в борбата и споделяйте тук!

Нема начин да нема начин!

Тема Re: С какво да заместя НАТАНАЛнови [re: нoвa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.10.06 00:48



След като не можеш да го пиеш, опитай се да го ядеш, не само в таратора.
Да, не всеки го понася. Аз си го обичам и освен, че си го пия и си го ям с удоволствие. Друга алтернатива с антираков ефект са гъбите.
Виж в темата "Фунготерапия" тук има и сайтове, с информация за гъбите.
Вярно е, че тези гъби не са много разпространени тук, но се намират.
За информация на всички /писала съм го май в "Свинско и винско"/ българската манатарка не отстъпва по лечебни качества на шитакето, рейши и майтаке. Затова е и най-скъпата гъба тук. Така че ако си намерите брашно от манатарки и слагате по лъжица в манджите - освен деликатесен вкус ще имате и лечебно действие.
Не мога да те посъветвам с какво да замениш Натанала, няма друг аналог като него. Затова, чети в "Хранителни добавки" и избирай. Известно време приемаш едно-две, после сменяш с друго и така. Поне това е моята схема



Нема начин да нема начин!

Тема Re: С какво да заместя НАТАНАЛнови [re: vesela.bg]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 18:33



В отговор на:

Затова, чети в "Хранителни добавки" и избирай. Известно време приемаш едно-две, после сменяш с друго и така. Поне това е моята схема



и аз така мисля, макар че нямам този опит(като на Весето) и не смея да давам никакви съвети,твърде прясна съм, не мога все още да констатирам кое как влияе, и аз самата се нуждая от съвети

но и според мен всеки сам си решава, и пробва какво ли не
Все пак пак не забравяйте, че това е форум за взаимопомощ, т.е. тук всеки споделя опита си, това не е лекарски кабинет, т.е. никой тук не може твърдо да ви каже това е "лекът", който ще ви спаси.Та те дори лекарите не биха могли.Всичко е много индивидуално, на едни помага едно, на други друго.
Важно е да вярвате(както казва Весела) и да упорствате, да не се предавате!




Страници по тази тема: << 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.