Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор saur (член)
Публикувано20.01.07 20:48



Йоане, като говориш глупости, поне цитирай откъде си ги прочел - за тези, които няма да се сетят.
Защото едно е да те помислят за наивен и доверчив, и съвсем друго - да те смятат за невеж и неграмотен.



Тема Re: 1.ГОТИнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор saur (член)
Публикувано20.01.07 20:53



Напротив, имам

Ами кажи го!

Казвам, че германски думи няма. По-категорично от това, здраве му кажи.

Ти можеш всичко да казваш, но от това нищо не следва.

Вече не си интересен, можеш да си кажеш германската дума и да ми посочиш по какво се разбра, че е готска.

Вече ти обясних тези неща. Жалко, ако не си разбрал.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: tonza]  
Автор saur (член)
Публикувано20.01.07 20:57



За много от тях в самите текстове си пише, че са готски.
За други се доказва по това, че са германски и произлизат от места, където не е имало други германски племена освен готите.
За разлика от историята, лингвистиката е сериозна и точна наука, със свои закони и методи.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: saur]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано20.01.07 20:59



Йоане, като говориш глупости, поне цитирай откъде си ги прочел

Нали си играем на гатанки?
Ти посочваш ли си източника на цитатите и информацията за имагинерните "готски" документи?
Не правя нищо по-различно от тебе.

Защото едно е да те помислят за наивен и доверчив, и съвсем друго - да те смятат за невеж и неграмотен.

Свободен си да мислиш за мен каквото си искаш. Не плащам данък Обществено мнение. Запазвам си същото право и свобода за себе си. Не бих казал, че си невеж и неграмотен, но от моя гледна точка наивният си ти.
Виждам, че си изнервен, тъй че те оставям да се поуспокоиш. Като си свърша работата, по-късно ще ти пусна на лична бележка линкове за надписа от Равена и славянските думички в готския танц.

-:-:-



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: saur]  
Автор tonza (член)
Публикувано20.01.07 21:04



За разлика от историята, лингвистиката е сериозна и точна наука, със свои закони и методи.

Точни науки за исключение на математика няма. Може би греша, но не вярвам вие да не исползвате исторически данни в работата си. Това е нормално, стига после историците да не исползват вашите данни като доказателства



За много от тях в самите текстове си пише, че са готски. От Готланд, нали?


За други се доказва по това, че са германски и произлизат от места, където не е имало други германски племена освен готите.

Тоест от Готланд



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: saur]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано20.01.07 21:06



За много от тях в самите текстове си пише, че са готски.

Или ти си мислиш така... Gutthiudai.

За други се доказва по това, че са германски и произлизат от места, където не е имало други германски племена освен готите.

Нали искаш да цитирам източници за моите "глупости"? Ти що не посочваш източници за тая глупост, която си написал?

За разлика от историята, лингвистиката е сериозна и точна наука, със свои закони и методи.

И заради точността на лингвистиката имаме поне три теории за задпоставения член в българския и произхода на тъмната гласна. Дори точната наука може да бъде опорочена от необективни изследователи. Както става в над 90 процента от случаите.

-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 20.01.07 21:06.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: Aнибaл]  
Автор tonza (член)
Публикувано20.01.07 21:08



Излагаш се. За пореден път се правиш на кретен когато няма нищо да кажеш.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор saur (член)
Публикувано20.01.07 21:13



Аз също не бих казал, че си невеж и неграмотен, и точно затова те посъветвах да си цитираш източниците. Не смятам, че е правилно да отговаряш и за чуждото незнание.

Не е нужно да ми пращаш линкове за "надписа" от Равена (който всъщност е ръкопис) и готския танц, не са ми непознати.



А моите текстове, за които ти не можа да възразиш нищо, бяха текстчето за 29 октомври от готския календар, и един надпис от Монтана.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: tonza]  
Автор saur (член)
Публикувано20.01.07 21:20



Точни науки за исключение на математика няма. Може би греша, но не вярвам вие да не исползвате исторически данни в работата си. Това е нормално, стига после историците да не исползват вашите данни като доказателства

Да, използването на псевдолингвистични данни от историците е много опасно. Сред лингвистите има много безкритични хора, които пишат каквото им падне. А пък когато някой историк реши да се прави на лингвист, Боже опази!

От Готланд, нали?

Не.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: tonza]  
Автор Aнибaл (търсещ)
Публикувано20.01.07 21:20



Еми ти така обори аргументите ми с якутите, че се чухме с една якутка и на роден тракийски диалект от пазарджишко ми разказа легендата



Светът е пълен с тайни



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.