Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: С. П. Скот за готитенови [re: Darth_Vader]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано20.01.07 12:34



Да, тезата, че етруските са угри, си има почитатели от различни страни.

Няколко етруски думи по M. Палотино, "The Etruscans" (англ. изд., Лондон, 1956 г.), глава 12:

leu - лев/лъв
sathene - седене
tura - тура/турям/поставям/слагам
vinum - вино

-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 20.01.07 12:34.



Тема Re: С. П. Скот за готитенови [re: Darth_Vader]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.01.07 12:35



дам.



Facta, non verba!


Тема Re: С. П. Скот за готитенови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.01.07 12:40



Ми как няма да е така като за него историята е deus ex machina!!!

ПС: ти, впрочем, защо изтри темата с процедурния въпрос, индивидът така и нямаше да може да отговори на него. Беше си супер наложителен въпрос?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: С. П. Скот за готитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.01.07 12:49



помолиха ме - изтрих.

Facta, non verba!



Тема Re: 1.ГОТИнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано20.01.07 12:58



Добре Иоане а как възниква тезата - мисля основана на източници - че готите искат от Валент разрешение да се поселят отсам Дунава и пр и пр..... Все пак толкова хронисти говорят за тия събития?
ПС - Не атакувам убежденията ти, питам - защо биха изложили подобна теза по-късните хронисти, описвайки тия събития, как Валент заселва готите но не си изпълнява обещанията, войната му с тях и пр и пр? Защо биха предприели всичките тия мистификации


Редактирано от фaмyлyc на 20.01.07 13:06.



Тема Re: 1.ГОТИнови [re: фaмyлyc]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано20.01.07 13:07



Откъде искат да се заселят?
От оная страна на Дунава (Гетика и Дакия) в римските провинции на юг от реката. Няма никакво противоречие.

Освен това тези готи са потомци на "траките", потърсили сигурност оттатък Дунава при гоненията на християни по времето на Деций и Диоклециан.

Все пак толкова хронисти говорят за тия събития?

Да, включително Паисий:

"В това време царувал в Цариград цар Уалент. Ония българи имали намерение и съгласие да търсят добра и плодородна земя, дигнали се от оная земя и река много народ и дошли в Маджарската и Влашката земя. Пратили (пратеници) при цар Уалент, молили се да ги пусне през Дунав да се населят покрай Дунава и Тракия. Българите обикнали тая земя, обещали на цар Уалент да бъдат покорни на гърците и римляните и да им помагат във война."

+

"Тъй тези българи след късо време се вдигнали срещу гръцката земя и правели пакост на гърците, затова цар Уалент тръгнал с войска против тях, на по божия воля българите и готите победили Уалента във войната. Той побягнал, те го преследвали и настигнали при Едрене, Той се скрил със своя везир в един плевник. Те запалили плевника, там цар Уалент изгорял с везира си. Тъй писали за Уалент в неговите деяния: "Обезумя цар Уалент и пусна готите, преминаха Дунава и се населиха в Тракия. После беше победен и изгорен от тях." Тук е явно, че българите по онова време се наричали готи и конен народ и досега пребивават покрай Дунав и Тракия..."

Причината за изгарянето на Валент е изгарянето на клада на 12-те "готски" ариански мъченици - поп Верко, Ана, Лариса и останалите.

-:-:-



Тема Re: 1.ГОТИнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано20.01.07 13:19



Тва ли ти е доказателството ? Цитати от Ганчо ценов?

Не усещаш ли че се излагаш, долното писание звучи безнадеждно архаично и отдалече се намирисва на 30~те години и нацистките теории. Хем доказваш, че миришеш на нафталин, хем че теорииките ти с а с политически днвен ред.

Човека ясно е посочил каква е базата на теориите по това време > "Грим си е мислел, че по този начин ще се задоволят и германските желания", "имало голямо желание да се изкарат готите немци".

Т.е. по онова време всичко е било резултат на желание, и чове,еца развива теорията си на същия принцип.

Само че > политическото положение от 1930 година малко се попромени. Хитлер падна от власт. Никой вече не прави политика на базата на исторически теории. Малък поглед в бъдеЩето (от твоя гледна точка): През 1941 на осонова на желанията си и теориите базирани на тях германците решават да присъединят Скандинавските страни към отечеството. Оказало се обаче че доказаните немци~норвежци не са ги чели и разказалииграта на братята си немски немци. Оттогава пък никой не разгелжда готите като немци, и генерално ниой не отъждествява исторически народи с днешни.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: 1.ГОТИнови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано20.01.07 13:29



Човека ясно е посочил каква е базата на теориите по това време > "Грим си е мислел, че по този начин ще се задоволят и германските желания"

Мда, ама германските мераци са ми на върха на средния пръст.
Готите са славяни като цяло и в повечето случаи българи в частност.

Тва ли ти е доказателството ?

На теб ти трябват доказателства, не на мен.
На мен ми свидетелстват гърци, испанци, латиноезични, арменци, български и хърватски автори, а любимите ми са сърбите.


Ти нямаш нищо като доказателства, дори и логична мисъл си немаш.

Оттогава пък никой не разгелжда готите като немци

Слаб си в софистиката.
Под "немци" Ценов разбира германоезични, ако не си вденал. След това уточнение от мен къде, мислиш, ти отиват разсъжденията?

-:-:-


Тема Прост въпрос като за прост човекнови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано20.01.07 13:35



Обясни ми защо "бъркат" готите с българите?

-:-:-



Тема Re: Прост въпрос като за прост човекнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.01.07 13:37



Не ги "бъркат", а умишлено преиначават. От злоба.

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.