Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: Aнибaл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано21.01.07 20:34



Ква наука си избрал бе? Ти си най-неграмотния посетител на форума от поне 1 година насам. Кога ми стигнеш броя на изчетените книги, тогава ела ми се обади, физик нещастен.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: koмитa]  
Автор Aнибaл (търсещ)
Публикувано21.01.07 20:47



Ти ако си чел се книгите на Йончо и един камаз да си изчел се тая


физик нещастен
А това си го изтрий от поста щото съм щастлив и пак си в грешка
И я кажи като изчете тия книги история ли завърши, археология ли щото има много дет са чели тонове за НЛО па им ги не признаваме и се сърдят

Светът е пълен с тайни


Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: Aнибaл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано21.01.07 20:55



2 дни да ти пиша, няма да ми стигнат да ти опиша какво съм прочел. Само личната ми библиотека на тема българска история е над 800 заглавия, а съм прочел 2 пъти по толкова. В библиотеката си автохтонни книги нямам, щото такива не са издавани. Притежавам всички трудове на Васил Златарски, една камара академични български истории, от 1980г. насам, трудове на търновската школа български историци, преминал съм през прабългаристкия период, когато се отричаще всичко славянско, преминал съм през петърдобревския период, помежду тях, съм преминал и през лумпени като Кръстю Мутафчиев, никога не съм преставал да следя официалните становища на академичната наука, като имам десетки лични разговори с Божидар Димитров, Николай Овчаров, Георги Бакалов, Георги Марков, почившия Марко Семов, Валерия Фол и много други, за които не си и чувал.

А нещастен ще те наричам, щото от километри лъхаш на некомпетентност, фалшиво самочуствие други човешки пороци! Ясно ли ти стана сега?

Марш да четеш!

Редактирано от koмитa на 21.01.07 20:57.



Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: koмитa]  
Автор Aнибaл (търсещ)
Публикувано21.01.07 21:00



Абе не знам кво си чел ма това и много други, за които не си и чувал. е доста неверно щото освен, че съм чувал съм ги и виждал.А ти като си толкова навътре в нещата -що не зададеш така наречените въпроси на Йончо на някой известен историк и не постнеш отговорите?Ще има баланс -щото тука автохоници бол-историци нема


А тва "марш" не се употребява от културен цивилен човек дет се вика кога първите 7 ги нема другото е залудо

Светът е пълен с тайни


Тема Re: ЗА"СТРОЙНИТЕ" ТЕОРИИнови [re: Aнибaл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано21.01.07 21:07



Точно пък ти да ми обясняваш за първите 7 години...



Тема ИМАШ ВРЪЗКИ-ДОВЕДИ ИСТОРИКнови [re: koмитa]  
Автор Aнибaл (търсещ)
Публикувано21.01.07 21:11



Задай въпросите и постни отговорите.Другото са празни приказки.

Светът е пълен с тайни



Тема Съжалявам, че те излъгах.нови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано22.01.07 12:10



Има ли сведение от 4., 5. 6 или 7. век където хората утрепали император Валент да се наричат българи?

Първоначално те излъгах, като ти казах, че няма.
Оказа се, че има:


"Синаксар на Цариградската църква", който се основава на още по-стари сведения. ГИБИ V.

Не си прави труда да ми отговаряш. Вече си прочетох "пояснителната" бележка, че авторът се е объркал и погрешно идентифицира българи с готи.


-:-:-


Тема Не се фукай, а бъди честен.нови [re: koмитa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.01.07 14:29



Комита, нямаме нужда във форума от превземки от типа "вижте ме кой съм". Не ти вярвам на казаното от тебе. Нито колко книги си чел, нито колко притежаваш в личната си библиотека (само да ти спомена, че някои от най-големите ни историци не притежават толкова - 800 залавия), нито с кого какви лични разговори си водил. И искаш да ни убедиш, че след цялото това книгочетене и разговаряне с именити историци не си мръднал на йота от аборигенството?!?!?
Признай си, че си обикновен фукльо.

Иначе щеше да ти личи ерудицията, а се изнервяш при безпогрешната логика на Анибал.

пс: такива лични разговори всеки може да проведе, но ако е само на кафе и разпускащо не се брои, а не вярвам да можеш да заинтригуваш споменатите от тебе хора с нещо дурго сериозно по исторически теми.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Съжалявам, че те излъгах.нови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано22.01.07 17:36



Щом викаш, нема да ти отговарям.

Къде го тоя синаксар, кой и кога го е писал?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Съжалявам, че те излъгах.нови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано22.01.07 18:01



Къде го тоя синаксар, кой и кога го е писал?

"Синаксар на цариградската църква" е сборник от текстове, най-ранните от които са писани през късната античност, а други най-късно до 10 век, което е пет века преди любимата ти 1500+ епоха на "объркванията".


Специално текстът за отец Далмат, който отправя смъртоносното пророчество за Валент, и светците Фаост и Исак, е писан доста по-рано от 10 век. Колко по-рано е без значение, защото ти вече имаш готов отговор и можеш да ми го спестиш. Както аз ще ти спестя моето мнение за това кога е писан първоначално текстът.

-:-:-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.