Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Съжалявам, че те излъгах.нови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано22.01.07 18:26



Така е, истински стари надписи редко се запазват. Мен лично не ми пречи да е имало готи които да са се наричали българи и да са говорели на словенски.

Просто засега има само надписи на вид шведски в който авторите твърдят че са готи. Като се покажат и такаива на словеноготски ~ още по убаво.

Немам никакви пристравстия към готите, само ме дразни когато се говорат глупости frоm point blank за работи за които има предостатъчно информация, като се разчита не неграмотността на публиката.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Съжалявам, че те излъгах.нови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотво®ец)
Публикувано22.01.07 18:44



Мен лично не ми пречи да е имало готи които да са се наричали българи и да са говорели на словенски.

Пречи ти, пречи ти, кого заблуждаваш?
В конкретния случай не е важно дали е имало готи, които са се наричали българи. Всъщност в този текст за готи никъде не се говори. Интересно е друго:

Допустимо е, ако ставаше дума само етническа идентификация, авторът да обърка българи с готи. Но е абсурдно да намеси българи с православни! Дано му се е разминало безболезнено това недоглеждане и изпускането на важното сведение, без да бъде редактарино както се очаква.


Не че е първият, който нарича българите православни преди мнимото им покръстване, но все пак много "пропуски" и "случайности" дават ЗАКОНОМЕРНОСТ.

глупости frоm point blank

Имай повече уважение към себе си.

-:-:-


Тема Re: Добре денови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано22.01.07 20:59



Комита, нямаме нужда във форума от превземки от типа "вижте ме кой съм".

Що, преча ли ти?

Не ти вярвам на казаното от тебе.

А трябва. Хора сме, трябва да си вярваме.

Нито колко книги си чел,

Ужасно много...

нито колко притежаваш в личната си библиотека

824! Току що ги броих, специално за теб. Приеми го като подарък. И говоря за книги, които АЗ съм си купувал, а не такива по наследство от майка ми и баща ми.

само да ти спомена, че някои от най-големите ни историци не притежават толкова - 800 залавия

Аз като говоря, че нашите историци нищо не струват, не си правя вятър на устата.

нито с кого какви лични разговори си водил

С Божидар Димитров, Николай Овчаров и Георги Марков съм си водил баш лични разговори. За Марко Семов излъгах. Само съм му задавал въпроси.

И искаш да ни убедиш, че след цялото това книгочетене и разговаряне с именити историци не си мръднал на йота от аборигенството?!?!?


Ахъм. След изчитане на всичките тези книги, разбрах какви лъжи ни пробутват.

Признай си, че си обикновен фукльо.


В каква област?

Иначе щеше да ти личи ерудицията

Това че не владея до съвършенство писменото изразяване, не означава че не съм ерудиран.

а се изнервяш при безпогрешната логика на Анибал.

Ама то при него има само алогизми...

такива лични разговори всеки може да проведе

Факт е.

но ако е само на кафе и разпускащо не се брои

Ти на кво искаш, на ракия ли?

а не вярвам да можеш да заинтригуваш споменатите от тебе хора с нещо дурго сериозно по исторически теми.


Да ама ги заинтригувам с общественото си положение.



Тема Печелишнови [re: koмитa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.01.07 21:54



Оставям те да блаженствуваш.
Щом имаш 800 книги ги дари на някоя библиотека, че да могат и други да ги четат. Така ще направиш обществено полезно дело, с което ще впишеш името си като народен будител. Единственото свестно нещо, което можеш да направиш.
Защото на тебе не са ти помогнали много 800-те заглавия.
Да не говорим, че отговорът ти е изпълнен с противоречия, които отдавам на ината ти. Не може да се хвалиш с кои историци си беседвал "лично", а после да ми опяваш как не стрували нашите историци (същите тия с по-малко от 800 заглавия са знаменити учени, признати в цял свят, а ти си форумен отворко - още отпреди съм ти го казвал, просто трябва да се докажеш, а не да ми блещиш хвалби); лицемерието ти е безкрайно.
Единственото ценно нещо, което написа беше един въпрос: Ти на кво искаш, на ракия ли? - много ясно, - отговарям аз - и на мастика, уиски, водка; така се вижда кой какъв е и колко струва. Некои хора, предимно псевдокомити, даже въстания вдигат след пиянство.
Инак благодаря за отговора. Той доказа контекстуално нещо, което заподозрях преди много време - че използваш ВМРО (патриотизмът ти е бошлаф работа) като трамплин за политиката и оттам за нагушване с пари. Вече си научил как се комуникира високомерно и дори високопарно - заинтригувам с общественото си положение. Така е, кучетата (членовете на ВМРО) се влачат след господаря (Каракачанката - който има суперобществено положение) и обират трохите от подмасата.
Дерзай!!!

пс: но не лъжи надеждите на хората с патриотизъм.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: ІVІVІVІVІVІVІVІVІVІнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.01.07 10:49



Метла,
напоследък д-р Мориган много те е занемарила.
И последиците от това трудно можеш вече да
прикриеш.
Един съвет : "Не прекъсвай лечението си !
За твое добро е.





д-р Мориган





Тема Re: Амин!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.01.07 10:54







Тема Re: Амин!нови [re: koмитa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано23.01.07 23:01



Трябва да приз-наеш че Зиези е много по-умен и находчив от тебе, защото без да е чувал за 800 книги пак е стигнал до идеята за автохтонството че и е доайен отгоре на това.

пс: толкова книги по българска история едва ли има издадени.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Амин!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.01.07 12:51



Цъ, тука излъгах, не са ми всичките 824 исторически на тема България. Всичките ми са 824. Тези на тема история на България са ми около 350.
А иначе издадените книги на тема история на България са хиляди.

Редактирано от koмитa на 24.01.07 12:52.



Тема Re: Амин!нови [re: koмитa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано24.01.07 23:30



А ценните са най-много пет. Що ти е да четеш дурги и да се тормозиш!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Амин!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано25.01.07 08:39



Метла,
едно от нещата, които Комита не може
да бъде критикуван е неговата начетеност,
нещо с което ти най-малко можеш да се похвалиш.

Какво си се зачепкал с него ?

ІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІ



ІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІ


Привет !

Редактирано от Vencci* на 25.01.07 08:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.