Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема децата и внуците ви  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 12:25



ще носят ли маски на 15ти?

в Гърция протестират - без маски в училищата!





През последните седмици се състояха протести на няколко места в Европа срещу носенето на маски - хора излязоха по улиците в Германия, Белгия и Швейцария, а този уикенд - и в Рим.


"Но тук става въпрос не само за комфорт, а за една постоянна влажна среда на устата, която от медицинска гледна точка не може да бъде много полезна. Носенето на маски крие рискове, защото нашата уста не е стерилна, в нас живеят хиляди бактерии и доста вируси, тази динамика може да бъде сериозно нарушена, поставяйки такива препятствия, каквато е маската, за дълъг период от време. Организмът не е предвиден да живее при тези условия, в един продължителен период от време, а на някои места приеха носенето им и на открито", коментира доц. Чорбанов.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 12:48



Ми моето е чалнат маниак-хипохондрик и сенно-алергик.
Носи маска, като стой, та гледай навън на закрито и в университета и си беше побъркало шефката в офиса да го настанява по-бързичко на хоум офис в началото на карантината. Сигурно 5 години след ваксината на пазара ще се омеша в народ без маска, ако стъкмистиката го увери, че вирусът е изчезнал. Приятелката му - и тя същата откачалка, щото като малка направо си я обявили за умряла в интензивното след един грип с усложнения... за 2-3 минути. Тези двамцата, ако отменят маски и предпазни мерки, докато върлее смъртоносен грип, не маски и шлемове, ами скафандри ще нахлузят.

Рапорт даден.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 12:54



децата и внуците ви ще носят ли маски на 15ти?


Мисля, че не подлежи на коментар. Доколкото чух вчера - е ЗАДЪЛЖИТЕЛО в общите помещения. Което дете не се подчинява - май го местят наказателно в друго училище. Това ми се мерна пред очите.

Моето "дете" носи маска в магазини и на други такива места. Носи си я винаги в джоба. Не съм се опитвала да го разубеждавам, защото за мен маската не означава отношение към вируса, а към законите и разпоредбите. Което за мен е важно. Майка му не е много изпълнителна и как успя да го възпита така - нямам идея!

Той дори ограниченията за скорост спазва...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 08.09.20 13:02.



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.20 12:56



Имам едно комшийче, 15-16 годишно. Цяло лято ходи с нещо като противогаз. Смятам, че психиатрите ще имат доста работа, отключва се специфичен вид хипохондрия.
В училищата ще започне друга вълна-да си мерим "маските". Превръща се в моден аксесоар и да му берат грижата родителите. Сега като ще се започне, че искат маска като на Ленчето, щото била жълта с некви нюанси, пък на Катето от "Б" клас маската имала ушички и изглежда много секси



Добре, че внукът е малък, а децата големи и са в границите на моето разбиране за нормалност.
Но пък, твоите ако това ги успокоява... само дето има опасност да си докарат други болести с тез маски и скафандри.

Еба"о си е майка. Искам в гората.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано08.09.20 13:05



Моите не са на училище, но за малката в университета май ще е "задължително".
Сега се смях от сърце на този текст и понеже моето мнение по въпроса се съдържа в последните две изречения, го препоствам, вместо отговор.

Рано сутринта от БТВ ни отвеждат в бургаско училище, където директорът, надъхан да се изкаже идиот с тежък диалект, ни развежда и ни показва кое как е:
- Тува тука е входъ. Идиния вход. Има и втори, ну той ши са използва за изход, за да ни са засичат дицата кат влизат и риспективну кат излизат. Сига ши миним през тимпературната рамка, коятой идновременну и дитектур за цветни митали. Ний нали сми с тилифони и тя ши свирни. Ету на - свирна. Ма тимпиратурити ни са пушка и ни пуска да миним. Нещу ку ней наред няма на пусни. Сига тука има ина стая, в куяту стая някое дите кат му стани лошо или земи да мре от куронавирус, ши го затварями и ши са обаждами на рудителити да додат да си го прибират. Туй йе коридор. Насякъде сми сложили стрилки, куито да пуказват на учиницити как тряба да са движат - инити на тъй, другити на тъй, за да ни съ смесвът и да изпадами в нивъзможност да контрулирами изисквънията за спазвани на дистанция. Имами и идин иднопусочен коридор - там движинейто ший само на тъй. Натурили сми къдет са сетити брушури, диплянки и секакви гланцирани хартишки, дет пиши как сяко дите да са пази и да сиди на метър и пулвина от другарчитата си. Ету гу и училищния стол. Ши ползвами и лятната градина за стол, чи да има отстояниЙ. Бе, гутови сми! Упература, я гръмни два пъти с камирата за край на рипортажа и да йе на хайрлия и за бирикет!
А преди училище и след училище, налЕ са сещате, че децата ше си играят заедно, както винаги ше си плюят в устите по детски и ни отстояниЙ ше спазват, ни дяволи. Ма нека ги побъркамИ, да откачат ено хубуо, ко пък толкоз ша станИ...


От



Смъртно опасно е да си прост.

Тема Re: децата и внуците винови [re: eta d]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.09.20 13:49



Ми, прав е идиотът с тежкия диалект.



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 13:51



Кажи им да купят маските с кутията и да видят какво пише на опаковката



или да погледнат на етикетчето какво предупреждават производителите








Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 13:58



Според Конституцията ни
Чл. 29.
(1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
(2) Никой не може да бъде подлаган на медицински, научни или други опити без неговото доброволно писмено съгласие.

Това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО крие риск за здравето
Никой не трябва да спазва "правила" или да си мълчи, ако ги смята за вредни





Тема Re: децата и внуците винови [re: eta d]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 14:01



а аз преди малко четох онзи сопол кунчев, в една статия казва, че маските ще се носят докато внесат ваксината :(



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 14:03







Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.20 14:05



Ае айде стига с тия маски. Е сега ще почне есента, ще турнем поло и шал, ще вдигнем къде яка, къде шала... аз тия дни влизам в магазин с парцалчето, с което си чистя очилата. Е така, забравям маска да взема, но очилата винаги са с мен. Вадя парцалчето, държа на устата

, за смях на гаргите)))
хиляда пъти казаха, че маските са за "болните", да не пръскат зарази. Здравите няма да ни опазят, ама карай.
Смешно ми е като влизам в банката. Божеее, едно време щяха да ме гръмнат ако вляза с маска, пък сега



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.09.20 14:14



I. 1 543 672 пъти беше обяснено, че маските не са за да предпазват теб, а околните.
II. Втората картинка пък е невероятна глупост. Няма как памучна тъкан да предизвиква рак и безплодие.



Тема Re: децата и внуците винови [re: RujaKaramfilova]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 14:22



не става дума за нас, а за децата
колко мислиш, че ще са стерилни и безопасни като ги слагат и махат
прочете ли, че наказанието е преместване в друго училище
не звучи забавно, нали



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 14:26



започвам да се възхищавам на хората с огромни и състрадателни сърца, които са готови да пожертват здравето на собствените си деца, за да запазят живота на баба ми
а за учителите с маски и щлемове помисли ли, или и тази година ще си онлайн и не те брига



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 14:45



Те не са хванати от гората, душо.
Могат да ползват интернет и да четат поне на още 2 езика.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор Liya ()
Публикувано08.09.20 14:48



А дали могат да напишат името на посочения сайт и да видят, че за маска, произведена в Китай, е сложен калифорнийски сайт за предупреждения срещу химикали





Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор Liya ()
Публикувано08.09.20 14:52



или и тази година ще си онлайн и не те брига
Много грубо, Сноуи, не съм го очаквала от теб, жалко...
Вече видяхме разни други твои писания, че сме били на държавна служба и не ни бригало за другите. Което не е така.
Прекаляваш! Защитавай си позицията с разни линкове и картинки като за идиоти, които ще ги приемат, без да разсъждават, но не си позволявай повече да нападаш различномислещите и въобще мислещите, като нас.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Liya]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 15:00



Сигурно могат, ма Липарското отдавна претръпна и не изпада в паника като чете за страничните ефекти и нежеланите реакции на купищата си люкарства по рецепта.
Найш кога ще се трогне от етикетче на китайска маска, дето щяла да му докара рак!

Що китайски детски играчки е облизало и изгризало...



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: Liya]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 15:12



Лия, после да споделиш дали ти се е появило акне на стари години от носене дълго време на маска пред студентите, щото при децата определено ще е проблем



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.09.20 15:21



А възхищаваш ли се на семейството лекари - баща, майка и син, който умряха тия дни от вируса?



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 15:17



Тя може да носи и само лицев шлем.
Той не запарва, студентите виждат как артикулира, освен, че чуват по-добре.
И лекторите не се навират на метър от лицата на слушателите си, тъй че предписанието е спазено, няма убити и ранени.

Де що хирурзи познавам, всичките са с акне на стари години.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 15:23



мисля, че трябва да се направи разследване дали всички починали медицински работници са били ваксинирани противогрипно

те и сегашната ваксина (нероденият петко) я гласят приоритетно за лекари и преподователи, смятай колко са се загрижили за вас
безплатно доброзорно ще ви е

Поручик, вас задължават ли ви да си правите pcr тестове, както в пирогов?
а аз мислех, че дори за спин е противозаконно



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 15:28



лекарите знаят как да ползват маските, не са гримирани деца и преподавателки
ей го на и Грийн, не помниш ли че се оплака от болки в гърлото при продължително носене, докато се разправял в банката



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.09.20 15:36



Да.
И дали кюфтетата ги ядат с лук или не трябва да се направи разследване.
За сега от държавните служби умират основно лекари.
От октомври ще започнат и даскали.

Никой нищо не ни задължава.
Имаме си нормални прегледи веднъж годишно, като всеки осигурен.

Колкото до безплатното - всички задължителни ваксини са безплатни ако не се лъжа. Като примерно реимунизацията за тетанус, която се прави на 10 години.



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 15:52













Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.09.20 15:59



Бях пропуснала реимунизация и преди два месеца правих.
Никой не ми поиска пари, само казаха да си купя ампулката, лев и нещо беше.


научи се да чакаш

Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано08.09.20 15:53



Ваксините са вредни,
Земята е плоска,
Човек не е стъпвал на Луната,
Тровят ни с кемтрейлс и ГМО,
Махат Ботев и Паисий от учебниците,
ЦРУ стои зад атентата срещу Кулите близнаци,
Елвис е жив...



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 16:06



лекарите знаят как да ползват маските, не са гримирани деца и преподавателки
ей го на и Грийн, не помниш ли че се оплака от болки в гърлото при продължително носене, докато се разправял в банката


ми кой го кара Грийна да се гримира!



Аз си шляпам основно с шлем, леко, проветриво, щото маските ми са парцалени, дебели, в студа топличко, но в топло време много ме дразнят, запарват ми. И в банковия клон неотдавна на касата, касиерките с маски и едната ме заразпитва удобно ли ми е с шлема, разказвам за предимствата, препоръчвам. Те си имали служебни шлемове, ама не ги носели - се намесва другата касиерка. На нея с маска и било много по-удобно. "Ма не полудясвате ли по цял ден с тях, ве?" "А, не, не." Свикнала била.

Та, има и алтернативно решение - за всеки според вкуса и удобството.
А на моите софийски говеда главите им надух да си купят по един шлем като ходят по магазините в жегите - тц! Пъхне си маската в джоба, закачи си я пред магазина/университета за час-два, после пак в джоба. Кой ще ти мъкне шлемове.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: LeoS]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 16:11



И има смъртоносна епидемия, за 6 месеца има 677 починали от 6 милиона население.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано08.09.20 16:15



Когато са непознати - са малко...
Когато е "твой човек" - и един е много.



Тема Re: децата и внуците винови [re: LeoS]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 16:24



не всички ваксини, Леос
но тази, която ще внесат, е опасна



Тема Re: децата и внуците винови [re: LeoS]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 16:17



Всички хора рано или късно умират. По важното е как живеят.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано08.09.20 16:28



ами свободна страна сме, Принцеске.
не си я слагай и дишай спокойно.
и "бай бабо..." - кво беше там...



- - - - -
аз обратното - ще си я сложа, за да дишам спокойно...



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано08.09.20 16:32



Абсолютно вярно.

- - - - -
знам и още една такава приказка.
"По-добре ужасен край, отколкото ужас без край."



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 16:32



Не сте толкова онеправдани даскалите, не се слагайте наравно с лекарите.


-----
Колкото до акнето - и правоверните мюсюлмански с фереджетата, и те трябва да са с акне, не само хирурзите.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.09.20 16:29



"И има смъртоносна епидемия, за 6 месеца има 677 починали от 6 милиона население."
Много е опасно, съвсем наскоро от коронавирусът почина и най- възрастният човек на планетата.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 16:39



Тук имаше обширни репортажи от първия учебен ден, децата излизат от училище с мигрена и кървясали очи, за 6 часа не смеели да помръднат, нито да се почешат, имали едно излизане за 5 минути и стоели на 2 метра едно от друго без да мърдат - едва ли на някой му е влезло нещо в главата от което им са пяли маскираните даскали.



Тема Re: децата и внуците винови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 16:44



Да, видях разбиващата новина за раби шикългрубър от аржентина. Да ни е жив и здрав тов. щирлиц в белия дом, тов. путин вече му разписа назначението и за следващите 4 години.





Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано08.09.20 16:47







Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 16:47



фередже

Представете си, че кажат на европейците или пък на австралийците преди няколко месеца следното:

-От утре въвеждаме ислямския закон за шариата и жените трябва да носят забрадки.

Вероятната реакция би била:

-Боже мой, това няма как да стане. Толкова е потискащо и сексистко.

Хм…да опитаме тогава с това: „Имаме мъртъв вирус, който е на свобода. От утре всички трябва да носят маски. И жени и мъже.“

-Скъпа, виж тази маска с тези нюанси и цветове. Дали ще ми отива на новата рокля?

Станаха ли маските задължителни? Почти да. Какво са маските? Предпазват ви от вируса? Това само лоботомирани зомбита могат да говярват.В нито една държава няма специални изисквания какви да бъдат маските - материал, производител, колко често да се сменят. Такива изисквания не съществуват. Напротив. На нас ни се повтаря да носим маска – тоест да си покриваме лицето, било то с шал, маска или друго налично средство. Това е светски шариат, ако все още не сте го разбрали. Само, че ако в исляма бяха унижавани жените, то тук са включени и двата пола – и мъже, и жени!



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 16:51



А възхищаваш ли се на семейството лекари - баща, майка и син, който умряха тия дни от вируса?


Глупости - от вируса... и тримата по случайност си отидоха по едно и също време от съвсем различни болести.



Може от акне да е било.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 16:53



На нас ни се повтаря да носим маска – тоест да си покриваме лицето, било то с шал, маска или друго налично средство. Това е светски шариат, ако все още не сте го разбрали. Само, че ако в исляма бяха унижавани жените, то тук са включени и двата пола – и мъже, и жени!

Оффф, като се запревземат!
Зер, никой никога в живота си не е виждал хора с маски, работещи в болници, по време на грипни епидемии, с вредни изпарения, аерозоли, в запрашена среда, с хранителни продукти и т.н. Ама шериат било и унижение, ако дрисливият автор си сложи маска.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано08.09.20 17:05



я ми драсни - колко лекари и медици са почина ли от грип...през годините...до като са лекували заразените???
не се ли усещаш - какви простотии драскаш!





Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 17:11



Вече няколко пъти го пиша, създателят на писиар технологията, за която е получил нобелова награда (това е технология за мултиплициране на генетичен материал, а не тест) е казвал многократно че неговата технология не може да бъде използвана за тестване наличието на вируси. Съчетанието "писиар тест" е като дървено желязо, това не е надежден тест, за него няма стандарт и всяка лаборатория подхожда "творчески" към подбора на бройката цикли на мултипликация.
Най-оптимистичните оценки на писиар тестовете (от заинтересованите правителствени експерти) дават 4 - 5 % фалшиви положителни резултати, докато реалистичното е над 50%. Но дори и да приемем, че те дават само 10% фалшиви положителни резултати, като се направят един милион тестове, ще има сто хиляди фалшиви положителни. Експертите и журналистите ще ревнат, леле сто хиляди заразени, идва края на света, всички с маски и на два метра разстояние и по 50 пъти на ден миене на ръцете. И така можем да си откараме още сто години, защото писиар тестовете постоянно ще захранват епидемията с фалшиви заразени и починали. За година - две и ще отвикнем да се здрависваме и тупаме по рамото, да ходим на гости и да излизаме на кино или кръчма. Ще се гледаме подозрително и ще минаваме на другия тротоар ако случайно срешнем минувач на улицата.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 17:26



"Вече няколко пъти го пиша, създателят на писиар технологията, за която е получил нобелова награда (това е технология за мултиплициране на генетичен материал, а не тест) е казвал многократно че неговата технология не може да бъде използвана за тестване наличието на вируси."

И вече няколко човека ти писахме в оная тема, след като даде линкове, че в тях нищо такова не пише да е казвал, а пишеше само, че авторът на едната статия смятал, че ако е бил жив днес въпросният създател, щял така да каже.



Технологията за мултиплициране на генетичен материал е технология, която се използва за генетичните тестове. В частност за този за вируса на ковид-19.
Тестовете, особено новите, сигурно не са безгрешни. Работа на специалистите е да оценят колко са точни, аз не знам, ама по принцип това не е първият на света PCR тест и не се твърди да са ужасающо неточни по принцип. Данните за 50% според мен си ги видял, като си гледал в тавана.

Единственото, което пишеше в твоите линкове да е казал този създател, беше, че според него вирусът ХИВ не е причина за болестта СПИН.

Сега не правиш грешката да дадеш линкове. ;)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 08.09.20 17:30.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 17:39



знам това, което ми пишеш, но вероятно не знаеш, че тук някои работодатели задължават служителите си да си правят тест и ако откажеш, те карат да напуснеш

жената казва, че първият път като си правила е вдигнала температура и сега не иска



при вас как е?

аз не знаех, чудех се кой луд дава пари, защо толкова много тестове направени, ти представяш ли си - над 400 000, за да открият 16 000, на хората нищо им е нямало, а са плащали като попове



Тема За тази Варна чудесна и чиста от теменужена Софиянови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.09.20 17:48



Най-накрая се разтърсих и я намерих, но то това си е цял поетичнен роман. Двадесет тройки четиристишия. Може би си има име този формат, но като не знам не знам.

Да ти кажа честно, така ми е влизнал твоя подпис в главата, че на сън да ме бутнеш ще го изрецитирам - как сред чистата местност хълмиста варна свети прекрасна и чиста, като сбъднал се утринен сън.
Сбъднал се, риш!

Аз единствено мога да ти отговоря с моята вечерна Витоша, тъй загадъчна и нежна, като теменужен остров в лунно-сребърни вълни, а над нея в тънка пара се разтапят нощни сребърни звезди.
Трябва да са вечерни сигурно звездите, понеже нали за вечерта става на въпрос ама съм го запомнил нощни, как се спори с памет?

Долу точността! Важни са чувствата!



Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 17:48



Щото ако ти напиша че информацията в интернет напоследък се цензурира и редактира, ще решиш че вярвам, че съм видял елвис на живо. Надявам се поне че данните че смъртността тази година в България е по-ниска от ланшната, все още не са коригирани.



Тема Re: За тази Варна чудесна и чиста от теменужена Софиянови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 17:57



И аз не го помнех, та го намерих:
"Тази вечер Витоша е тъй загадъчна и нежна —
като теменужен остров в лунносребърни води,
и над смътния й гребен, сякаш в болка безнадеждна,
се разтапят в тънка пара бледи есенни звезди."

Ма това не е за звездите, а звездите са за тъжен контраст, другото си е в стила на Смирненски. То и това с контраста май е в стила му, де. Ама не знам, щото по литература навремето ако вържех 4, се радвах. На Валери Петров имах 4+ даже.

Има някои такива откъсчета - вземат, че ни харесат, отделно взети. И не можеш да обясниш убедително защо точно то, дори и да имаш някаква слаба представа. Аз на Валери Петров почти всичко му харесвам, де, ама това за Варната, чудесна и чиста, ми беше направило някакво по-силно впечатление в цялата поема още първия път, като я четох, та един ден нещо ми прищрака да го сложа за подпис. Като ми прищрака нещо друго, ще го сменя.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: децата и внуците винови [re: NUT]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 17:57



само през 2020 водят такава сметка





Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 18:08



жената казва, че първият път като си правила е вдигнала температура и сега не иска
уволнена сестра от пирогов


жената е пълна откачалка. В текста от линка пише, че не знаела била за заповедта на директора без отрицателен писиар тест след отпуска да не припарва в болницата.

и приложили запис как й крещял прекият началник или който там главен лекар.
невинната душица записче направила.

първо лекарят я пита дали е вземала смяна след отпуската - да, вчера била на работа.
а защо не е представила писиар тест - защото не счела за необходимо да си прави тест.
той казва нещо в смисъл, че това не е концерт по желание, а заповед на директора на болницата - без отрицателен тест няма право да работи, защото застрашава колеги от екипа и пациенти.
тя му се изрепчва, че няма да си прави тест, защото това нарушавало човешките й права.
той и казва, че щом е така, трябва незабавно да напусне болницата, нарушила е заповед на директора и застрашава здравето на колегите си.
тя се запъва като магаре на баир - няма да напусна, нямате право да ме гоните, напишете 2 реда, че ме гоните.
той обяснява, че тя в момента е нарушител, защото няма никакво право нетествана да бъде в болницата.
тя дрънка глупости и се дърпа - няма да напусна /сградата/, няма да напусна /сградата/.

до средата така - тая ми е ясна.

била вдигнала температура от теста???
не знаех, че от бъркане в гърлото и носа със стерилни тампони за намазка се вдига температура, ама щом медсестрата с човешките права казва...



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 18:24



Надявам се поне че данните че смъртността тази година в България е по-ниска от ланшната, все още не са коригирани.


Не са, но статистиката е за всички умирания, не само от заболявания.



Най-драстична разлика има през целия януари, после разликите не са големи, а от май насам през половината седмици тазгодишната смъртност е по-висока от миналогодишната.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 18:25



права е, заповедта противоречи на законите ни, трябва нашето съгласие
предполагам, че ще го съди и ще я върнат на работа

всеки, който има деца, може да си разпечата отговорът на здравния министър на петицията - без задължителни тестове и ваксини в училищата, за да я има, ако на някой директор му хрумне да иска такова нещо









Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано08.09.20 18:28



Сега искат да стандартизират ген-тестове, защото PCR тестовете не дават справка за това дали човек е зарАзен (дали заразява други хора).

Щели до края на годината да имат нов вид тестове, да видим.
И карантина от 5 дни.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 18:36



Заповед на директор на болница до работещите на трудов договор служители относно здравната сигурност на персонал и пациенти при официална пандемия?

Ич не противоречи на законите, да ти кажа.
Ако господжата си прочете внимателно трудовата и длъжностната характеристика, ще остане с пръст в уста още преди да помисли за съд.

Съгласието - лесно. Който е съгласен да спазва необходимите мерки за сигурност, работи, който не е - си подава молбата за напускане и отива да продава чушки на пазара. Там няма задължителен писиар тест.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 18:42



Доналд Тръмп: ''Свали тази маска! Вие сте свободен гражданин. Свали я, човече, не бъди идиот".





Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 18:45



дори и за СПИН, по закон, не могат да те накарат да се тестваш
Алиса, искаш ли да се хванем на бас, че ще спечели делото
за тази жена пак ще се чуе по медиите



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.09.20 18:38



Вдигнала температура от писиар тест?
А като е давала проба от дупето пак ли е вдигнала.

Тази говори глупости, резили професията.

Те, аслъ, сестрите се имат за повече от доктор.


научи се да чакаш

Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 18:39



Ма разбира се. Всеки болен от заразна болест може да си работи в болница, в бръснарница, в кухнята на ресторант, и никой копче не може да му каже, ако не иска да се изследва.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 18:40



Не могат да те накарат да се тестваш, разбира се. Могат само да ти кажат да си вземаш шапката и да си ходиш.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.09.20 18:42



Виж, сноуи, ако някой толкова е против, не желае, не е съгласен с маските - има решение и не е от вчера.
Става детето частен ученик, няма маска и така.


научи се да чакаш

Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 19:04



могат, аз познавам много, на които са казали да си ходят, дори такива, на които по два пъти от едно и също място
после какво става Мира, ако тръгнат на дело
не говори наизуст, провери какви медицински искат за работа и дали могат да те накарат други да направиш, когато им скимне на работодателите, или да те изхвърлят без предизвестие
освен ако през 2020 има нови закони, както нова медицина



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 19:12



дори и за СПИН, по закон, не могат да те накарат да се тестваш

Странна работа, пък една лекарка в болница, мама Нети преди време беше писала в КНР между другото за задължителни ежегодни ли бяха, на 6 месеца ли, прегледи и тестове за СПИН - за болнични лекари и мед. сестри.

Трябва да питаме някой, работещ в болница какви договори подписват - там си пише кои прегледи и тестове са задължителни и няма не искам, няма недей. Че да не си пишем празни приказки.

Пък баш в Пирогов, дето още през май имаше поне 50 заразени медици, тоест сериозно основание за тест-контрол, да оставят тая работа на концерт по желание, просто не става. Болниците си спазват по-строги подзакони от масовите граждански закони и добре, че е така. Иначе требе да ни лекуват и шият селски врачки и касапи.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 19:24



По принцип не може, както им скимне, вярно е.
Работодателят обаче може да установява изисквания, необходими за изпълнението на работата. Нямам време да търся, но на първо мислене не виждам пречка да става дума и за здравни изисквания. При отказ не да те тества насила, разбира се, а да те отстрани от работа или да те уволни. На първо мислене това.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 08.09.20 19:24.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 20:12



жената казва, че първият път като си правила е вдигнала температура и сега не иска





АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 21:15



който иска да чуе доц. Мангъров
другите да не си правят труда да отварят видеото

19:20





Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 21:20



който иска да чуе доц. Мангъров

Този пак ли изпълзя?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 21:26







Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.09.20 21:27



Моята n-та племенничка (всъщност осма по ред) не чака 15-и, още днес на 8-и септември й беше първият учебен ден


Шуреят е супер доволен от предварителните срещи с "" - досега бяха в частна предучилищна, където акцент са били таксите, организацията, а сега акцент е самото дете.



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 21:27



А Мутафчийски пророкува ли още по телевизора, че яко ще мрем?



Тема Re: децата и внуците винови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 21:33



мамина душичка, ще я карат ли с маска да бъде
дано всичко с тази простотия да приключи бързо!
ама надали, ние не сме като гърците :(





Тема Re: децата и внуците винови [re: LeoS]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 21:42



изобщо не е свободна, Леос, бяхме военно положение
5 000 лв беше глобата да се отиде в морската, покрай морето или в планината
ако кажат, че ще ваксинират, щото епидемичната обстановка го налага, късно ще е
в някой от клиповете лекарят каза да наточим сабята, преди врагът да е влязъл в двора
разбирам, че добрите хора не могат и да си помислят какво може да крои лошият човек, но вече има много информация
и да се запита защо има видеа с брифинги на лекари, които са блокирани



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.09.20 10:52



Маски искат, да. Трябва да имат 3 бр. на ден в раничката. Допълнително им раздават и резервни.
Вътре не трябва, но навън като играят - трябва да са с маски.

Имат и писмена стратегия (

). Извадка от нея за маските:
"
Носенето на маска или шлем е задължително:
* в общите закрити части на учебната сграда - атриум, фоайета, стълбища, коридори, санитарни възли, медицински кабинет, учителска стая, библиотека, столова (освен при хранене) – за всички ученици, учители, служители в т. ч. от външните за институцията лица;
* в класните стаи и другите учебни помещения (кабинети, физкултурен салон) – само от учителите, които преподават на ученици от повече от една паралелка/клас/етап;
* в училищните автобуси.

- Носенето на маска или шлем от учениците в класната стая е по желание.
- Маските за учениците се осигуряват от самите тях, респ. техните родители.
- Училището осигурява маски в случаите, когато учениците нямат такива или не са подходящи за ползване, срещу подпис от страна на детето. В края на месеца сумата за използваните маски се фактурира на съответното семейство.
"



Тема Re: децата и внуците винови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано09.09.20 13:23



Първи учебен ден в Естония, преди 4 дни.





Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано09.09.20 18:59







Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.20 03:25



Не сте толкова онеправдани даскалите, не се слагайте наравно с лекарите.

Девойко, в най-елементарното училище, има да речем по 3 паралелки на клас, от четвърти, до седми.
Това прави 12 паралелки, по да речем 20 деца, с които учителят по литература да речем се среща всяка седмица.
Дори при джипитата, надали има толкова пациенти седмично.
А в нашия университет има 11 хиляди студента, с които бродим по едни и същи коридори, и ползваме едни същи асансьори и тоалетни ежедневно.
Можеш ли да ми посочиш болница, в която ежедневно има 11 хиляди пациента и посетители?



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.20 07:54



Можеш ли да ми посочиш болница, в която ежедневно има 11 хиляди пациента и посетители?


Една дребничка разлика, която, като типичен човек с червено мислене, удобничко не забелязваш. "По-малкото количество" пациенти, с които докторите се срещат - НАЙ-ЧЕСТО СА БОЛНИ, за разлика от 99% от твойте 11 хиляди посетители.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Кошкайш за това!?нови [re: snowprincess]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано10.09.20 10:01





Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Кошкайш за това!?нови [re: BATHco]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.09.20 10:19



за Хелоуин ли се подготвяш?
ще трябва да си набавиш още неща, за да си автентичен







Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.20 10:30



Една дребничка разлика, която ти, като човек с певческо мислене не забелязваш - 99.999 процента от тези болни, не са болни от корона.



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.09.20 11:37



Оставям настрана точността и правдоподобността на посочените проценти, щото Уникалната ще каже, че не съм разбрала общата идея. Не, все пак няма да ги оставям - ще кажа, че в момента в България 4 хиляди и нещо са активните диагностицирани случаи на корона-19, които са 1 от 1600 души от цялото население, та няма как баш при лекарите съотношението само от болните да е по-малко.

Приемаме, че един от сто човека е болен от каквото и да било и отива в болницата. Тук са и короните. Ако в болниците един на сто хиляди болни е болен от корона, значи при вас един на 10 милиона. Срещате ли 10 милиона души всеки ден?


О, ама от короните само една пета стигат до болница? Ми добре. Срещате ли два милиона различни хора всеки ден?
Не че сметката ми е точна и смислена. Просто на такива сметки като твоите - с подобни. ;)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 10.09.20 11:39.



Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.20 11:46



Права си - сметката ти нито е точна, нито е смислена.
Първо - вирусът има доста дълъг инкубационен период, през който, опасността за незаразните се определя основно от броя контакти, които имат.
Второ - 80 процента от носителите нямат симптоми, а от тези, които имат, не всички са отишли при лекарите. Тъй че отново става въпрос основно за брой контакти.
Трето - инфекциозните доктори са един малък процент от лекарите в болниците. Доколкото в училище, всички даскали ще контактуват с шести бъ клас.
Четвърто и последно - пациентите при докторите основно са възрастни хора, които приемат и спазват някакви правила на поведение в случай на зараза. Опитай се да накараш учениците да ги спазват.



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.20 12:21



Както и да го смяташ - не мож убеди никого, че преподавателите сте повече изложени на риск, отколкото лекарите.

Айде посочи ми данни колко учители до момента да починали от вируса? Или пък са заразени и то-доказано от контактите си с ученици?

Пак удобничко забравяш и факта, че учителите и преподавателите се движите сред най-незасегнатата от този вирус ВЪЗРАСТОВА група. Да, има понякога и изключения, но световно известно е, че младите или не се заразяват, или прекарват леко, или изобщо не става ясно, че са прекарали. Последните две групи процентно са много по-малко. Главната сила на вируса е върху по- от възрастните. Така че - от тия 11 000 с които контактуваш ежедневно (Ма ти много си бил популярен бе!) - процентът на болните - реални и потенциални - е мизерен.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.20 12:37



Не забравяй, че учениците (а и голяма част от студентите) бяха във ваканция, когато се наложи карантината.
И годината приключи дистанционно.
Тъй че, шансът учител да се зарази, беше точно толкова голям, колкото да се зарази всеки друг.
Сега, със започването на учебната година "контактно", а не дистанционно, нещата ще са коренно различни.
Младите се заразяват душо, точно колкото и възрастните, че и повече от тях даже, защото е трудно на едно тригодишно да му обясниш хигиенните норми и да не лапа играчката, която преди малко е лапало някое друго тригодишно. Нито можеш да ги спреш да се плюят.
Просто при тях симптоматиката е по-малко. Което всъщност увеличава още повече опасността от разнасяне на зарази.

Е, можете да не ми вярвате двете с Мира, може и други да не ми вярват.
Но бумът го очаквам октомври-ноември и то именно в училищата и детските градини. Там, където всяка година нормално избухват и грипните пандемии.

Поживем - увидим.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 10.09.20 12:39.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.09.20 12:44







Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.20 12:57



Но бумът го очаквам октомври-ноември и то именно в училищата и детските градини. Там, където всяка година нормално избухват и грипните пандемии.

Поживем - увидим.


Никъф бум няма да има. То вирус няма - ти за бум ми говориш! Ей питай Сноуи!



Нищо няма да увидим.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Нееее!нови [re: snowprincess]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано10.09.20 13:59



Това е моят костюм



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.09.20 15:50



прав е, бум ще има
Уни, аз не казвам, че няма вируси
казвам да не се страхувате, те не са ни врагове, имаме милиони антитела, които ще се справят с тях
страхувайте се от идиотите, които измислят мерките, правилата, законите, за да накарат хората да искат някой да ги пази, да си стоят затворени в домовете, да не се виждат с приятели, да останат без доходи, да им продават маски, тестове, лекарства и ваксини






Тема Re: Нееее!нови [re: BATHco]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано10.09.20 16:01



тцтцтц...както е модерно да се казва сега: това е Батко, био-хакнат...



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.09.20 16:07



Просто на врата, не пречи, не запарва. Иначе детето е право, аз съм с един камион алергии. Тази година не кашлях, нямах хрема 2-3 месеца, не ми се надуха очите, кат на кварталния алкохолик (и не ми течаха сълзи по улицата, че хората да ме съжаляват). Да му се не види, дори един вирус не изкарах с кашлици и хреми. Та това със страдалците, дето ги хващат незнайни болести от маските........
Просто е чудесно да си починеш от алергиите))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.09.20 16:12



Не е съвсем така, всяка година епидемиите избухват в училищата.Много учители са над 50, че и над пенсионна възраст, карат грип по два-три пъти годишно. Внучката е в ясла, едната сестра в нейната група беше на 65, в другат група пак така, рискова професия си е. Учителите на началните са класове са майки, медицински сестри, баби, учителки и всичко, няма как да се дистанцират.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: децата и внуците винови [re: tia9]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.09.20 17:14



И липарското е сенно хремаво, цъфнат ли тополите и липите е жална картинка.
Тази година откри топлата вода - че маската навън в голяма степен го предпазва от вдишване на алергени и пролива далеч по-малко сълзи и сополи. А, де - нищо и никакво парцалче, ама кой да се сети досега? Всяка пролет се мъчеше като грешен дявол и в най-хубавото уханно време се криеше като прилеп в къщи. /Нашата улица е цялата в липи, пък за хасковските тополи не питай/

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано10.09.20 17:20



Не сте ли гледали документални филми за Япония? На тях често се виждат хора с маски на лицето. На мен преди години ми беше направило впечатление, че част от японските туристи носят маски. Обясних си го с алергии към нещо си.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Asia.]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.09.20 17:38



Не сте ли гледали документални филми за Япония? На тях често се виждат хора с маски на лицето.

Не ми се ровят снимки в момента, но лично видяно: жена на улицата, стойка някаква на главата, от нея виси топче тоалетна хартия към лицето. Дърпа, стига до носа, бърше, къса, прави на топка хартията с обърсаното и в джоба... следва същото...
и тъй като синчето ми е със слънчева алергия, ред сълзи ред сополи, му го показах, каза че е идеално, но така и до днес не си е направил стойка за ТХ на главата





Тема Re: децата и внуците винови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано10.09.20 17:50



Намерих нещо подобно. Напоследък не ми се получава с картинките.



Редактирано от Asia. на 10.09.20 17:59.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Asia.]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.09.20 18:20



не, японците са развили постепенно някаква фобия, забравих и името - страх от зарази. четох една статия за това специфично японско явление. започнало отпреди десетилетия, в японското общество не се поощрявало отсъствие от работа, щото си хванал грип, май дори нямало платени болнични, ако лежиш болен в къщи, то е за твоя сметка. затова, ако си грипав, отиваш на работа с маска, за да не заразиш другите. и те нахлузват маски, за да не се заразят от тебе. започнали да учат дечицата още от детската градина, че трябва да се предпазват и да предпазват другите от вируси като носят маски - имаше стари снимки на цял клас пъшпълдаци с маски на училище. другите хигиенни мерки и традиционното японско ненавлизане в личното пространство, нали не е прието да се докосват, много улеснили привикването към маските. да не се заразиш, за да не заразиш другите било стандарт, набиван им в главите до степен да се превърне във фобия от зарази. и вече съвсем доброволно, дори без нужда, по-страхливите си джиткат с маски.

тези туристи, които си виждала, като им свърши отпуската, ще се върнат на работа - ами ако пипнат грип по тез опасни чужбини???

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 08:09



Сноуи, безкрайно досадна ми е вече тази тема и не ми се искаше изобщо да мисля по нея, но ушите ми слушат...

10 000 заразени за един ден във Франция... отново специални мерки, отново ще има ограничения.

Не, не си права. В нито един момент. Това, че "Бог отново е българин" и ние тук се занимаваме с някакви ТОТАЛНИ глупости като това по колко маски да се слагат на децата в раничките - не означава, че целият свят е по-тъп от теб и Мангъров, и видите ли - че ЦЕЛИЯТ СВЯТ е или купен, или не може да направи разлика между ежегоден редовИ грип и този вирус. Нещата си имат мащаби. Елате на себе си и се намерЕте в световната ситуация. Нищожни сте просто.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано11.09.20 09:37



ако не слушахме и четяхме "компетентните" мнения, компютърни разпределения за заразата и прогнози за смъртността от този вирус, нямаше да го забележим, Уни, както не сме го виждали и предишните години

какво ти говори 10 000, колко е много
а миналата година колко са били заразените от грип

една от основните концепции на пропагандата, е да не се продава продукт, а да се продава потребността от даден продукт

за да ни продадат ваксина, ни внушават опасност от болест и смърт, ако прегърнеш и целунеш приятел

по този начин, решението ни да купим ваксината ще бъде вдъхновено от страха за живота ни и този на близките ни, а самата ваксина – олицетворение на обещанията за спасение



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.09.20 09:35



Франция има 70 милиона население. Починалите от ковид в последните месеци не мърдат и са средно по 4 човека на ден. Носенето на маски на открито е отпреди повече от месец - цифрата, която си цитирала, доказва, че ефектът от това носене на маски навсякъде е нулев.
Испания е с най-драстичните мерки от цяла Европа и има най-много заразени от цяла Европа. В Германия и Австрия е най-хлабаво и цифрите са най-ниски.
Навсякъде в Европа починалите са нищожна част от умиращите всекидневно от други причини и никъде в Европа ограниченията и маските не влияят върху цифрите на положителните писиар тестове.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 09:42



Говориш точно нещата, които се опитвам да ти обясня.

НЯМА КАК ти и Мангъров да сте по-умни от целия тъп свят, който, ти да видиш, се поддава на пропагандата на някакви си фармацевтични компании заради някакви си ваксини. И събаря цялата си икономика (светът), като по този начин обеднява дотолкова, че това обедняване не може да компенсира по никакъв начин подкупите, които фармацевтичните компании биха могли да предложат, за да могат да пробутат ваксината си.

Само хора, които нямат никакво логично или математическо мислене, могат да допуснат, че вирусът в тези му мащаби е измама.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 09:45



Носенето на маски на открито е отпреди повече от месец - цифрата, която си цитирала, доказва, че ефектът от това носене на маски навсякъде е нулев.

Че кой ти говори тук за маски? Аз говоря за вируса като такъв - съществуването му в мащабите, в които се обявява, опасността от него, заболеваемостта и пр. Дали маските са ефикасни или не - изобщо не ме интересува.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано11.09.20 10:13



Дарки, имаш ли някаква надежда, че и този път ще се спасим от масова ваксинация
това, че в момента спират тестването, някакъв знак ли е, или затишие пред буря



Източник на „Ню Йорк Таймс” твърди, че става въпрос за напречен (трансверзален) миелит - остро възпаление на гръбначния мозък, което понякога се проявява при вирусни инфекции.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 10:25



Дарки, имаш ли някаква надежда, че и този път ще се спасим от масова ваксинация
това, че в момента спират тестването, някакъв знак ли е, или затишие пред буря


Дишайте дълбоко, ваксините няма да са задължителни. Както не бяха противогрипните.

Моето семейство никога не си е слагало последните. Вкл майка ми и баща ми, които живяха до 89 и 93 години.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.09.20 10:33



Малкото експерти, които не са на хранилка на Биг Фарма, казват че са необходими средно 7 години за създаване на ваксина и никакви суми от трилиони милиарди долари не могат да намалят това време. Въпреки това всеки ден в новините ни подхвърлят дати от сорта на края на годината или март 2021 за новата ваксина???

Навсякъде в Европа в последните 3 месеца броят починали от ковид е практически нула, но навсякъде текат кампании за масивно тестване, за да се симулира втора вълна. От месец насам във Франция правят по милион тестове на седмица. Властите с половин уста признават 5% фалшиви положителни - това са 50 000 на седмица фалшиви "заразени". Вчера отчели 10 000 положителни за един ден и в момента тече извънредно събрание на съвета за отбрана, на което се очаква да се вземат решения за още по-яко затягане на мерките и дори частични затварания на много места. Цяла Франция стана червена зона. Към момента във Франция имат над 30 затворени училища заради положителни тестове. Все повече новини има за огромни проблеми в училище заради маските, даскалите се оплакват от възпалено гърло, а учениците от мигрени. Всичко това очевидно цели да направи живота на хората непоносим до такава степен, че да се избият за ваксината.



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано11.09.20 10:26







Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 11:41



Няма да отворя линка и ти споделям, че НИЩИЧКО, идващо от ФБ, не ме интересува и не го смятам за заслужаващо внимание.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Не знам ....нови [re: snowprincess]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано11.09.20 11:50



Кажи нещо за прозрачните шлемове ..... Аз заложих на работа на тях, а в магазините - на шал.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 20:12



Слушам по новините - много голям брой родители подават молби с желание децата им да учат дистанционно. Било разрешено. А училищата правят много сериозни реконструкции и промени и в сградите, и като система на обучение. Всеки клас си има негова стая, край на кабинетната система, осигуряване на топла вода в училищата за по-комфортно миене на ръце и пр.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.09.20 07:58



край на кабинетната система

Уни, това е началото на края на училищната система
до месец ще затворят



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.09.20 08:15



Уни, това е началото на края на училищната система
до месец ще затворят


Ще затворят КОЕ? Прекрасната българска образователна система ли?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.09.20 09:02



ще имаш ли търпението да изслушаш един умен човек, но от грешна партия
за съжаление, не го чуха





Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано12.09.20 09:32



Съгласен съм, че най-важната роля на образованието е социализацията на децата.
От детската градина до 11 клас. Електронното обучение не предлага това.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.09.20 09:39



Съгласен съм, че най-важната роля на образованието е социализацията на децата.
От детската градина до 11 клас. Електронното обучение не предлага това.


А средата, в която В МОМЕНТА (преди вируса) се социализираха българските деца ПРЕДЛАГА ЛИ социализация с подходящи ценности? И не е ли вече тази среда по-скоро вредна за подрастващото поколение? И не говоря за елитните учебни заведения, в които се социализират децата на клубарите... Щото те са миниатюрен процент...

Общи приказки всеки може да разхвърля.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано12.09.20 10:18



А средата, в която В МОМЕНТА (преди вируса) се социализираха българските деца ПРЕДЛАГА ЛИ социализация с подходящи ценности?

Обясни. Какво й е на средата? Какви са ценностите? Аз съм загубил връзка с ранното
обучение в България. В гимназията не беше лошо. Едно момче не може и не бива да
се лишава от компанията на своите съученички. Това би било пагубно за развитието
му в дългосрочен план.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.09.20 10:33



Обясни. Какво й е на средата?

Чалга, ужасна дисциплина, състезание кой по-курвенски да се облече, агресия на силни върху слаби, на родители върху учители, на ученици върху учители, цигари от най-ранна възраст под носовете на учителята по дворовете, наркотици все по-често, завишаване на оценките за да не се изпусне бройката, подправени и фалшифицирани матури, за да се повиши успеха на всяко училище и на всеки ученик поотделно, безконтролни отсъствия по всякакви поводи и причини с фалшиви бележки от джипита... стига ли ти?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема ами нямат избор..нови [re: snowprincess]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано12.09.20 10:56



носят си и това е.. и даже предпочитат така, пред това да се повтори пролетта на 2020-та.. да си седят вкъщи и да не могат да излезнат никъде...

А най-интересното е, че миналата седмица като почна училището по новините казаха, че в началото на септември множество учители са оставили да бъдат тествани за Корона доброволно.. резултатите излязли за 8 учителки след началото на първият учебен ден /8-ми септември в Бавария/, и сега децата, в чиито класове преподават учителките, трябва да бъдат под карантина 2 седмици. Обади се една майка на дете от такъв клас, втори, и каза, че детето е добре, и се надява учителката да е добре. И радиоводещият я попита "Вие и другите Ви деца, както и съпругът Ви, под караннтина ли сте също?",, и тя отговори "не, другите деца и съпругът ми могат да ходят на училище, съответно на работа""... а кажи ми ти какво е това?!? И тези учителки имат Корона, но нямат никакви симптоми.. това на практика означава, че ако тестваме цялото население сигурно над 50 % ще покаже положителен резултат на тестовете... но, карантина ще има само за тези с положителен тест?! .. не го разбирам аз това...

въпросът е, че засега ходят на училище с маски.. някои училища нямат вече лафки, поради Короната.. абе.. тъпа работа.. дано да пуснат тая ваксина най-после, че да се курдулисаме..



Тема Re: ами нямат избор..нови [re: parvaty]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.09.20 13:14



ДАНО не я пускат! ДАНО всички да се разбунтуват!

защо да пускат и да ваксинират хората, Парвати
ще използват експериментална ваксина с ДНК маймунски аденовирус (неизучен добре), за да предпазват от РНК коронавирус
панацея ли са измислили през 2020
пълна лудница



днес четох, че кънчев казал децата да носят шлемове, а не маски, за да не им се затруднява дишането
ако имате разрешение, купи на дъщеричката си, една идея е по-добре
тези са престъпници




статия от март

(CNN)Служители на Световната здравна организация в понеделник заявиха, че все още препоръчват на хората да не носят маски за лице, освен ако не са болни от Covid-19 или не се грижат за болен.

Маските всъщност могат да увеличат риска от коронавирус, ако се носят неправилно, предупреждава генералният хирург
Маските всъщност могат да увеличат риска от коронавирус, ако се носят неправилно, предупреждава генералният хирург
"Няма конкретни доказателства, които да предполагат, че носенето на маски от масовото население има някаква потенциална полза. Всъщност има някои доказателства, които предполагат обратното при злоупотребата с правилното носене на маска или поставянето й правилно", д-р Майк Райън , изпълнителен директор на спешната здравна програма на СЗО, заяви на брифинг за медиите в Женева, Швейцария, в понеделник.



Тема Re: ами нямат избор..нови [re: snowprincess]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано12.09.20 13:29



значи, виж.. аз все още не знам защо е цялата лудница. Факт е, че направиха лудница с вирус /ненапразно ти написах горният пост с учителката/, който очевидно битува в здрави хора, без да предизвиква разболяване.

Светът беше пред нова икономическа криза така или иначе - Ковида просто се използва удобно като повод. Защо и кой има интерес от това - не знам. Обаче тук широко се дискутира ефектът от затварянето ни през март, април и май.. само тези три месеца нанесоха сериозни щети на икономиката. На немската. Твърди се, че ако ситуацията се повтори доста от хората ще изпаднат в несъстоятелност. Сериозно са застрашени бизнеси като изкуство, ресторантьорство, циркове и театри, киноиндустрията - за пример, Мулан на Дисни, филмът, е сниман за 200 милиона долара и трябваше да излезне юли по кината. Сега го има само за онлайн теглене, срещу заплащане, разбира се.. но, както каза водещият - цялата тази работа за толкова много пари и всички тия красиви сцени, за да ги гледаме по телевизора..

Защо и кой го направи - не знам. Подозирам обаче, че ще бъде въведен "корона имунизационен паспорт" - имаш паспорт, пътуваш в чужбина, нямаш - не пътуваш. И познай дали и аз ще имам избор...

Що касае маските - моята дъщеря е вече на 14.. трудно ще я мотивирам да излезне със шлем на училище, в автобусът до него и прочее.. особено когато никой от нейните съученици и приятели не носят такива - носят всички от тия хартиените маски и това е. Нямат избор, както казах. Никакъв.

Бунтът в Берлин беше потушен в рамките на един ден, като имаше десетки арести. Не можеш да се бориш със системата. Освен ако всички не кажат "стига" .. което обаче е трудно да бъде организирано. Поне аз не си представям как ще стане..

Например, когато отвориха фитнесите - задължително на фитнес, пилатес - носиш кърпа и бършеш уредите с дезинфекционен препарат... колко време ще издържат гирите и лостовете?? .. постелките за пилатес се дезинфекцират след всяка тренировка и вече се прокъсаха, а са здрави, дебели постелки.. изобщо.. кината ги отвориха преди месец.. познай колко хора ходят, масово ги е страх. Кръчмите работят от два месеца.. всичкото обслужване е денонощно с маска, неотдавна ходихме на кафе и аз си забравих маската - върнаха ме, независимо от това, че масите бяха на открито, и ако си седнал може да си махнеш маската - НО - имаше въженца, ограждайки пътеки, по които да влезнеш, и НЕ МОЖЕ да си без маска.. та.. не знам какво да ти кажа..

Не знам каква е ваксината и дали ще действа ..

Наистина не знам какво да ти кажа. Ако имаше друг начин, сигурно щях да го предпочета. Но засега няма.

Редактирано от parvaty на 12.09.20 13:38.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.09.20 21:29



Машина за манипулации: Защо създателят на „теста за коронавирус“ не би го използвал






Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.09.20 21:52





My God I never thought I'd live to see the day this would be on mainstream media. Well done world

There is hope out there.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.09.20 01:54



Това не е създателят на теста за коронавирус, а създателят на ПЦР.
Цялата статия е многабукф, както пишат по руските форуми и многачувств, но нищо конкретно. "Чух от баджанака на зълвата" или " той ми каза", без нито едно реално доказателство.



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 08:50



Изобретателят се казваше Кари Б. Мълис и беше един от най-топлите, забавни, най-еклектично настроени хора, които някога съм срещала, освен че беше и непоколебим критик на „науката“ за човешкия имунодефицитен вирус (ХИВ), и един от нетипичните Нобелови лауреати, т.е. „гений“.

Един път през 1994 г., когато се обадих да говоря с него за това, как PCR техниката (почти едно десетилетие след като беше разработена) бива използвана като оръжие, за да „докаже“, че ХИВ причинява СПИН, той всъщност се разплака.

Хората, които отнеха всичките ви свободи през последните седмици, те са социални инженери, политици, лидери на глобалистичната мисъл, банкери, фанатици на СЗО и други подобни. Тяхната армия са „мейнстрийм медиите“, които в момента са буквално перфектната и денонощно работеща пропагандна машина за водения от Гейтс пандемичен райх.

Кари Мълис беше учен. Той никога не говореше като глобалист и каза веднъж, когато беше обвинен, че прави изявления за ХИВ, които могат да застрашат чужди животи, следното запомнящо се нещо:

„Аз съм учен. Не съм телохранител.“

Това е много важна разделителна линия в пясъка. Всеки, който обикаля наоколо, твърдейки, че „спасява животи“, трябва да бъде смятан за много опасно животно и вие трябва да бягате в обратна посока, когато го срещнете. Оръжието на такива е страхът, а любимата им мантра е „би могло“. Те ви хващат в капана на един био-дълг, създавайки симулации за всякакви въображаеми неща, които „биха могли“ да се случат, но все още не са.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 08:56



за „заразяване“ при положителен PCR тест.

Трябва да имате огромно количество от всеки организъм, за да предизвикате симптоми. Огромни количества от него — заявява д-р Дейвид Расник, биохимик, разработчик на протеази и бивш основател на ЕМ лаборатория, наречена Viral Forensics. — Не започвате с тестване; започвате със слушане на белите дробове. Скептичен съм, че PCR тестът винаги е верен. Това е чудесен инструмент за научни изследвания. Но е ужасно средство за клинична медицина. 30% от заразените ви клетки са били убити преди въобще да проявите симптоми. Докато покажете симптоми… тези мъртви клетки генерират симптомите.“

Попитах д-р Расник какъв съвет има за хората, които искат да бъдат тествани за COVID-19.

Не го правете, казвам, когато хората ме питат — отвърна той. — Нито един здрав човек не трябва да бъде тестван. Тестът не означава нищо, но може да унищожи живота ви, да ви направи абсолютно нещастни.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 09:03



Проведох двучасово интервю с Дейвид Кроу

Канадският изследовател със специалност биология и математика е водещ на подкаста „Инфекциозният мит“ и президент на мозъчния тръст „Преосмисляне на СПИН“. Той изобличи на части проблемите с PCR теста, калибриран за коронавируса, много подробно, разкривайки ни един свят на невъобразима сложност и измама.

„Първото нещо, което трябва да знаем, е, че тестът не е двоичен/бинарен — каза той. — Всъщност не смятам, че въобще съществуват тестове за инфекциозни заболявания, които да са положителни или отрицателни.“

Следващата част от обяснението му е обширна и подробна, но нека минем набързо през нея:

„Това, което правят, е, че вземат някакъв континуум и те произволно казват, че тази точка е разликата между положителното и отрицателното.“



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 09:10



достатъчно флуоресценция в рамките на 37 цикъла, тестът се смята за отрицателен. В друга публикация границата е била 36. Тридесет и седем до 40 се смятат за „неопределени“. И ако сте попаднали в този диапазон, тогава сте направили повече тестове. Видях само два документа, които описват какъв е бил лимитът. Така че е напълно възможно различни болници, различни щати, Канада срещу САЩ, Италия срещу Франция, всички да използват различни стандарти за чувствителност към границата на теста за Covid. Така че, ако отсечете на 20 цикъла, всички биха били отрицателни. Ако отрежете на 50, всички могат да бъдат положителни.“


„Мисля, че ако една страна каже: „Знаеш ли, трябва да прекратим тази епидемия“, те тихо биха изпратили бележка, в която се казва: „Не трябва да имаме прекъсване на 37-мия цикъл. Ако го поставим на 32, числото на положителните тестове ще спадне драстично. Ако и това не е достатъчно, добре, знаете, 30 или 28 или нещо подобно. Така можете да контролирате чувствителността на теста.“

Да, прочетохте това правилно.

Лабораториите могат да манипулират колко „случаи“ на Covid-19 има в държавата им



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 09:19



Друга причина, поради която знаем, че си имаме работа с фалшификации — продължи Кроу, — е от една забележителна серия графики, публикувани от някои хора от Сингапур в JAMA. Тези графики бяха публикувани в допълнителната информация, което е индикация, че никой не трябва да ги чете. И мисля, че авторите вероятно просто са ги сложили в кюпа, защото са били интересни графики, но не са осъзнали какво се разкрива в тях. И така, те бяха 18 графики на 18 различни души. И в тази болница в Сингапур правеха ежедневни тестове за коронавирус и бяха открили броя на PCR циклите, необходими за откриване на флуоресценция. Или ако не успеят да открият флуоресценцията до… 37 цикъла, те поставят точка в долната част на графиката, обозначавайки негативен резултат.

И така, в тази група от 18 души по-голямата част от хората преминаха от положителен резултат, което обикновено се чете като „заразен“, към отрицателен, което обикновено се чете като „незаразен“, и обратно към положителен — заразен отново. Та, как да интерпретираш всичко това? Как ще имаш тест, ако тестът действително е, знаеш, 100% положителен за откриване на инфекция, то тогава отрицателните резултати трябва да са грешни? И така, един от начините за решаване на проблема е да преместиш точката от 37, да кажем, на 36 или 38.

Можеш да местиш броя на циклите. Това е произволно разделение нагоре или надолу. Но няма гаранция, че ако го направиш, няма да имаш същия проблем. Просто, вместо да преминаваш от 36 цикъла до неоткриваема инфекция, и обратно на 36 или обратно на 45, можеш да преминеш от 33 до неоткриваема, до 30 или нещо подобно. Нали?

Така че не можете да разрешите проблема, като промените това произволно бинарно разделение. И така, по принцип това казва, че тестът не открива инфекция. Защото ако откриваше зараза, и ако сте заразени, а след това сте незаразени, а сте в болница с най-добрите противоинфекциозни предпазни мерки в света, как тогава се инфектирахте отново? И ако сте излекували инфекцията, защо не сте имали антитела, които да ви спрат да се инфектирате повторно? Ето защо няма обяснение в мейнстрийма, което да обясни тези резултати. Ето защо смятам, че те са толкова важни.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 09:29



Един от начините за разграничаване на истината от измамата в съвременната „наука“ е да се проследи какво бива отстранено. Например, казва ми Дейвид, в PubMed от Китай имаше едно резюме на английски, което изкара целия COVID индустриален комплекс за тестове неоснователен и абсурден.

Имаше известна китайска публикация, в която беше изчислено, че ако тествате хора без симптоми, до 80% от положителните резултати може да се окажат фалшиво положителни. Това беше нещо шокиращо, толкова шокиращо, че PubMed трябваше да изтегли резюмето, въпреки че китайската публикация изглежда все още е публикувана и налична. Всъщност един приятел направи първоначалния превод. Преведох го на английски и това е наистина стандартно изчисление на това, което наричат положителна прогнозна стойност. В общи линии резюмето казва, че при асимптоматични популации вероятността положителният тест за коронавирус да бъде истински положителен е само около 20%. 80% ще бъдат фалшиво положителни.

„Това не означава ли, че тестът не означава нищо?“ — попитах.

Китайският анализ е математически анализ, стандарт, стандартизиран анализ, който е правен милион пъти преди това. Няма причина за оттегляне на доклада по каквато и да е причина. Няма нищо драматично в този доклад. Това е един наистина скучен анализ. Просто те направиха стандартния анализ и казаха, че в някои популации, според тях, 1% от населението всъщност са заразени хора. Бихте могли да имате 80% фалшиво положителни. Не, те не биха могли да направят истински анализ на фалшивите позитиви по отношение на определянето дали тестът е правилен или не, защото това изисква златен стандарт и единственият златен стандарт е пречистване/изолиране на вируса.

И така, ние се връщаме към факта, че вирусът не е изолиран. Ако можете да пречистите вируса, тогава бихте могли да вземете сто души, които са тествани положително и бихте могли да търсите вируса в тях. И ако сте намерили вируса в 50 от сто, а не в останалите 50, можете да кажете, че тестът е точен само 50%. Но нямаме как да го направим, защото все още не сме пречистили вируса. И не мисля, че някога ще го направим.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 09:34



Кроу описа случай в научната литература за една жена, която била в контакт с подозрителен случай на коронавирус (в Ухан). Смятали я за нулевия пациент:

Поради това, тя беше важна за предполагаемата верига на предаване на инфекцията. Тествали са я 18 пъти, различни части на тялото, като нос, гърло — различни PCR тестове. 18 различни теста. И тестовете били отрицателни всеки път. И тогава те, поради епидемиологичната &#1117; връзка с другите случаи, казаха: „Смятаме я за заразена.“ И така, те са имали 18 отрицателни теста, но я обявиха за заразена.

А защо беше важна? Е, имаше само още един човек, който теоретично можеше да предаде вируса, ако най-първият пациент, извън семейството, беше именно този, когото те смятаха за такъв. Но второ, тя имаше същите точни симптоми като всички останали. Нали? И така, четирима души в семейството заболяха с температура, кашлица и главоболие, умора и всички тези „големи“ симптоми. Така че, ако тя може да получи тези симптоми без вируса, тогава бихте могли да кажете: е, защо не може симптомите на всички останали да се обяснят с това, каквото има и тя? Искам да кажа, може би те са яли лоша морска храна или нещо подобно и така всички са се разболели, но това няма нищо общо с коронавируса. Но тъй като трима от четиримата бяха тествани положително, тогава те всички бяха броени като заразени в тази публикация.

Друго интересно нещо е, че те направиха много тестове. Първият човек в списъка на тестваните хора беше положителен на три от 11 теста. И така, отново взеха проби от носа и гърлото, и знаете ли, различни методи и всички подобни неща. И получиха 11 отделни теста и само три бяха положителни. И разбира се, всичко, което е нужно, за да бъдете причислен към заразените, е един положителен тест. Може да тестват 20 пъти и ако само веднъж излезе положителен тест, значи сте заразен. Така че явно положителният резултат е „смисленият“. А отрицателните резултати… не толкова.“



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 09:39



Следваща стъпка: Трябва да подложим на карантина всички, които са положително тествани. Трябва да направим социална изолация. — Това е математически модел. И накрая винаги печелите, нали? По този начин в крайна сметка добрите момчета печелят, а пандемията е победена. Но никога, никога не е имало истинска пандемия, откакто са създали тази машина. Така че имате тази огромна машина, има един червен бутон върху нея и ако някога откриете да започва пандемия, натискате червения бутон.

Не знаем какво точно се е случило, но мисля, че китайското правителство беше смутено, защото бяха обвинени в прикриване на пандемия. Те казаха: Добре, знаете, ние искаме одобрението на нашата медицинска система на Запад, така че ще натиснем проклетия червен бутон. — И го направиха. И последва всичко останало. Проблемът е, че симулацията никога не е била базирана на реалността.

В друга част от нашия разговор той каза нещо незабравимо:

„Значи, погледнато в същината, ние сме превзети от медицинските талибани, ако предпочитате друга аналогия.“

Аз го притиснах за последен път:

„Дейвид, в заключение завършете това изречение: PCR тестът за коронавирус е толкова добър, колкото…“

Отговорът му ме разсмя. Не знаех, че все още мога да се смея.

„Той е толкова надежден, колкото теста на сциентологията, който открива вашата „истинска самоличност“ и след това ви казва, че трябва да дадете всичките си пари на сциентологията.“

Автор: Селия Фарбер

Превод: Гергана Мълчанова



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор Zirzi ()
Публикувано13.09.20 09:41



Най добрия начин за разграничаване на истината от измамата е да съпоставяш фактите а те ни ги сервират винаги различни, и най накрая да анализираш фактите и да отсееш измамата. В случая за Ковида и ваксините за него е още рано за изводи.
Можем само да гадаем и да си изграждаме лично мнение, а колко то ще е реално никой не знае.



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.20 09:54



Спор няма че статията е ужасна, нечитаема и че преводачката трябва да си изяде дипломата. Което обаче не променя факта, че ПСР технологията не става за епидемиологични тестове в голям мащаб, каквито се правят масирано в последния месец из цяла Европа с цел да се симулира втора вълна.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.09.20 10:00



с цел да се симулира втора вълна.


много точно казано. Цялата работа е симулация. Вече никой не вярва в опасността от този вирус.. но, властта е в управляващите и хората просто нямат избор.

Имаше един мим тия дни по мрежата - една ръка пред библиотека, която държи романът "1984" и отдолу пише "премествам я от рафта с "Фантастика" на рафта "Съвременна история".



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.20 10:03



Тестът не означава нищо, но може да унищожи живота ви, да ви направи абсолютно нещастни.


И как точно ще ме унищожи или направи нещастна едно бъркане в носа и гърлото, че не се сещам?



А, сигурно толкова ще ме "потресЕ", че ще полудея на мига, вместо да отида да си направя още изследвания, за да разбера какво да правя нататък?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.09.20 10:06



Хората, които отнеха всичките ви свободи през последните седмици, те са социални инженери, политици, лидери на глобалистичната мисъл, банкери, фанатици на СЗО и други подобни. Тяхната армия са „мейнстрийм медиите“, които в момента са буквално перфектната и денонощно работеща пропагандна машина за водения от Гейтс пандемичен райх.

"Райх" означава кралство, империя. Нямам представа какво искаш да кажеш, вероятно "пандемичен крах"?

Тезата, която излагаш е много силна, очевидно имаш добри аргументи в подкрепа на Опозицията, но ги излагаш на неправилното място. Ние можем, поне аз мога, да те прочета, и доколкото ми позволяват познанията по биология от гимназията /защото аз учих специализирана гимназия с разширено изучаване на химия и биология, като цяло подготовка за лекарско следване/, мога да следвам идеята ти. Но дотам. Трябва да се изправиш в подкрепа на тезите си. А, ако наистина има заговор за някакъв пандемичен терор, смяташ ли, че ще бъдеш допусната да изкажеш гласно /в смисъл, не в онлайн клуб/ мнението си? И колко хора ще те чуят?? Както ти писах - кината са отворени, но са полупразни, и кръчмите не са пълни, защото масата от хората попиват това, което дават по телевизора, и изпитват страх..

Та.. окей, разбирам. Какво предлагаш?!





Тема Re: децата и внуците винови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.20 10:23



много точно казано. Цялата работа е симулация. Вече никой не вярва в опасността от този вирус.. но, властта е в управляващите и хората просто нямат избор.

Малко пресилваш. Иди да попиташ онова семейство - доктора и родителите му, които починаха от вируса, заразявайки се един друг... дали ТЕ вярват. Ама нямаш начин да говориш с тях вече. Може би някой от роднините им ще ти отговори?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 13.09.20 10:22.



Тема Re: децата и внуците винови [re: parvaty]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.20 10:24



При вас сигурно е било същото, тук още през март и април говорителките в новините говореха за това кога ще стигнем пика на първата вълна, през май говореха за отслабването на първата вълна - сиреч драгите зрители бяха обработвани още от самото начало на епидемията, че ще има множество вълни - това още по времето, когато всички експерти като курдисани повтаряха мантрата че това е напълно нов, напълно непознат и напълно непредвидим вирус. Обаче говорителките в новините вече знаеха, че това е първата вълна. За да кръстиш една вълна първа, трябва да имаш поне втора. Тукашният крал се казва Филип, а не Филип Първи - той ще стане първи чак когато се появи втори крал Филип. Обаче епидемиологичната вълна беше наречена първа още от самото начало. Четох някъде, че математическият модел на Фъргюсън предсказвал седем вълни, тъй че запасявайте се с маски за още много години напред. Явно е че управляващите са твърдо решени да носят вода от девет дерета, само и само да сбъднат модела на Фъргюсън.



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.20 10:32



Хора умират всеки ден. Лекарите също са хора. Ние тук също сме хора и също ще умрем. Това е така откакто свят светува, единствено журналистите го откриха това в началото на тази година. Една от стотиците болести, която с нищо не е по-различна, се издигна в ранг на религия и цялото човечество насилствено е принудено да се присъедини към тази религия и да спазва обредите и ритуалите й. Експертите са новите попове, а маските и социалната дистанцираност са новите ритуали.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.09.20 10:38



Ние тук също сме хора и също ще умрем.

Ми направете си човещината най-сетне, де!
Вместо само да дрънкате...



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.09.20 10:51



О, да! И не само.. имам много какво да ти споделя по тази тема, но имам тренировка в 10,30 и трябва да тръгвам.. после ще ти пиша.





Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.09.20 13:44



така! Не само, че говореха за първата вълна - когато затвориха фитнесите казаха, че ще видят как ще се развие първата вълна и какви мерки да бъдат предприети, че при втората вълна да не се стигне пак до затваряне.

Според мен всичко, което виждаме, ако е организирано от някаква организация, то не е за да ни сложат нещо във ваксината. Ако попиташ всеки един психолог или психиатър, ще ти каже, че продължителната изолация води до психопатични изменения, като например апатия, нежелание за социализиране и незаинтересованост към всякакъв социален Живот. Нямам представа дали това е някакъв заговор, но според мен всичкоо, което се случва, прилича на дирижирано - виждаш ли, че мерките са еднакви навсякъде, изолацията продължава и няма изглед да бъде прекратена.. Та, мисля си.. че това не е случайно и, че, всъщност, се преследва някаква друга цел.. имам и предположение каква, но звучи доста абсурдно и няма да го изложа ..



Това исках да ти кажа - навсякъде се действаше еднакво. Разбира се, не във всички държави по едно и също време, но задължително по един и същи модел. На мен това ми направи впечатление. Не казвам, че вирусът не е опасен, но не е като бубонната чума или Ебола, че да принуждава правителствтата да затварят граници и съсипват бизнеси.. нямам никаква представа какво се случва, но не е просто само това, което виждаме...



Тема Re: децата и внуците винови [re: parvaty]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.20 14:49



В теорията на психологическото измъчване, (разработена от ЦРУ с помощта на "бивши" нацисти след войната), има два важни елемента, единият е периодично да се охлабва терорът, щото инак измъчваният свиква с мъченията и те вече не се възприемат като толкова мъчителни. Затова периодично трабва да му се дава възможност да се почувства човек, та да може после пак да му действат последващите мъчения. Вторият важен елемент е непредвидимостта - измъчваните трябва да бъдат държани в постянна несигурност какво ще им се случи в следващия момент, единственото сигурно нещо трябва да бъде, че спасение няма.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.09.20 15:06



да, именно... и не само - социалната изолация като метод за дестабилизиране на обществото..

Точно за това ми беше приказката.. причината не е във ваксината, причината е другаде..



Тема Re: децата и внуците винови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.09.20 15:01



Нямам представа дали това е някакъв заговор, но според мен всичкоо, което се случва, прилича на дирижирано - виждаш ли, че мерките са еднакви навсякъде, изолацията продължава и няма изглед да бъде прекратена.. Та, мисля си.. че това не е случайно и, че, всъщност, се преследва някаква друга цел..

Ами! Дирижирано. понеже това са политически решения, по-скоро по всичките земни кълбета бай политик се беше стреснал и гледаше от съседа бай политик дали и той е толкова стреснат, какво прави, какви мерки взема - и да не остане по-назад.
Първо почнаха да затварят граници и да поставят влизащи под карантина - ау, китаец, въх, италианец - не може, ще ни изпозарази. В тяхната държава има много заразени. И всички се овъртолиха като патки в кълчища.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.20 15:16



Първом беше Китай, там са комунисти и могат да налагат всичко, каквото им скимне. Обаче сричащото недоразумение Тедрос Амадеус от международната здравна хранилка на бил гейц, взе че много ги похвали тез китайци, кви яки пичове били и как всички трябва от тях да вземат пример. Окзва се, че всички здравни власти по света и у нас са длъжни да изпълняват стриктно каквото изсрича тедрос. И затва сега имаме насилствено наложен глобален санитарен комунизъм, който е на път да ебе майката на ламбевия свободен капитализъм.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.20 15:36



Хора умират всеки ден

Ама разбира се! И все така по цели семейства, заразени един от друг!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.09.20 15:35



Те, здравните власти не са цялата власт, а някакво министерство под шапката на премиери, президенти, шейхове, та даже султани и императори.
Които в крайна сметка вземат решения дали да се затварят граници, стадиони, кръчми и да се натирват хората по къщята.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 16:49







Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.20 16:55



И милиони хора падат по улиците и умират от ковид.



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.20 17:00



Вече са. В момента всички сме под диктатурата на световния санитарен комунизъм. Капитализъмът е на вентилаторно дишане.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 17:06




Berlin, Brandenburg

Заснетият екшън е пробен тест в центъра за лечение на Corona &#129440; в Jaff&#233;stra&#223;e.

Болницата е така наречената резервна болница на територията на Messe Berlin.
Болницата беше отворена като спешна болница през май и трябва да "осигури грижата за пациенти с корона,
веднага щом тази задача вече не може да бъде изпълнена от 50-те спешни клиники в Берлин", пише rbb24 по това време.

Както говорителят потвърди пред BR24, за този екшън са необходими около 70 статисти.
Те получиха заплащане в размер на 50 евро

Източник: https://www.br.de/nachrichten/deutschland-welt/faktenfuchs-keine-schauspieler-in-corona-zentrum-in-berlin,SAHOR52



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 17:15





ето как медиите създават пандемия



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.09.20 17:20





Buchelberg, Rheinland-Pfalz

Първият непълнолетен, жертва на задължителното носене на маски?

В понеделник следобед 13-годишен ученик рухна в училищния автобус и почина.

Вредните последици от носенето на маска са доказани в проучвания за повторно вдишване на въглероден диоксид и лошо снабдяване с кислород на организма.

Трябва да се отрчем от тази лудост!
https://www.wochenblick.at/tragisch-starb-schuelerin-in-deutschland-wegen-masken-pflicht



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.09.20 18:39



В момента всички сме под диктатурата на световния санитарен комунизъм. Капитализъмът е на вентилаторно дишане.


А така! Кажи му го на Ламби!



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 18:37



Твърде отдавна си мисля, че едва ли има по-лоша диктатура от тази на здравната система тъдява и съпътстващата неотклонно фармацевтична индустрия.

Да има лекарства и препарати дето помагат, но те са като че ли изтласкани настрани от... абе болна тема ми е това.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано14.09.20 10:20



Ха-ха! И тука е пълно с мними пациенти.


Симпатична актриса.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано14.09.20 10:32



Лукашенко - най-доброто, което Беларус има в последните 26 години.
Най-доброто вероятно в Европа изобщо като държавник.



Ха-ха! Това е ужасно наивно, който и да го е написал.
Лукашенко изгуби изборите като малко момченце и излезе на улицата умрял от
страх и с автомат в ръка. (Без пълнител)
Клоун.
Ако беше спечелил, щеше да излезе с шампанско за народа, с песни и танци.






Тема Германски доктори казват истината (ново видео)нови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано14.09.20 11:00





Направих точен транскрипт на първите няколко минути, заедно с граматическите
грешки на говорителя (германец, говори на английски), и го прекарах през гоогле
транслейт в интерес на онези, които не владеят езика.

Thank you very much! My name is Heiko Shoening. I am a medical doctor from Hamburg,
Germany and I am one of the co-founders of "Doctors for Enlightenment". This
organization of medical doctors represents more than 1000 medical doctors worldwide.
And what we say together is that this story with Covid-19 is not on any scientific basis.
It's just a lie. So we need to say that this is just something to turn around the economy.
So in the center is not any health problem. So believe me, Corona virusSARS2 is not a
problem. The real problem is the economy. So this is a good story for all the people in the
world. All people who are now forced to wear a mask, as Bobby said this before. So these
masks are bad for health. We have scientific studies that show this. We already presented
all scientific facts that show that these masks are not good for the people, they are not
protecting from any virus, it's just ridiculous. Well, but what's more serious about this, of
course, is the abuse of our civil rights. And these civil rights are very important for health
as well, because it gives you a better feeling, it's better for your immunesystem. And in
Melbourne, Australia, we see now, from the beginningof Аugust 20th a lockdown stage 4.
What does this mean and who implemented this? This lockdown stage 4 in Melbourne,
Australia means that the peopleare not allowed to go into the streets for more than one
hour for sports, that they are lockdown, like a Marshall law, from 8 o'clock in the evening,
up to the dawn, up to 5 o'clock in the morning. All shops are closed over there, only very
few that are for a living. The children, and especially the children are suffering. The
children are not allowed to go to school. We have the same situation here in Germany.
And our children here are suffering.And this is not based on any scientific facts. I need to
emphasise this again. So, we need to ask ourselves "qui bono". Who profits out of this?
And we see that these are highly criminals, these are oligarchs. Oligarchs are not only in
Russia. They are in the United States and in other countries as well.

Благодаря ти много! Казвам се Heiko Shoening. Аз съм лекар от Хамбург,
Германия и аз съм един от съоснователите на „Лекари за просвещение“. Това
организацията на лекарите представлява повече от 1000 лекари по целия свят.
И това, което казваме заедно, е, че тази история с Covid-19 не е на никаква научна основа.
Това е просто лъжа. Затова трябва да кажем, че това е просто нещо, което да обърне икономиката.
Така че в центъра не е никакъв здравословен проблем. Така че повярвайте ми, Corona virusSARS2 не е
проблем. Истинският проблем е икономиката. Така че това е добра история за всички хора в
света. Всички хора, които сега са принудени да носят маска, както Боби каза това преди. Така че тези
маските са вредни за здравето. Имаме научни изследвания, които показват това. Вече представихме
всички научни факти, които показват, че тези маски не са полезни за хората, те не са
предпазвайки от всеки вирус, това е просто смешно. Е, но какво по-сериозно има в това, на
Разбира се, това е злоупотребата с нашите граждански права. И тези граждански права са много важни за здравето
също така, тъй като ви дава по-добро усещане, това е по-добре за вашата имунна система. И в
Мелбърн, Австралия, виждаме сега, от началото на 20 август етап на блокиране 4.
Какво означава това и кой е приложил това? Този етап на заключване 4 в Мелбърн,
Австралия означава, че хората нямат право да излизат на улицата повече от един
час за спорт, че те са заключени, като закон на Маршал, от 8 часа вечерта,
до зори, до 5 часа сутринта. Всички магазини са затворени там, само много
няколко, които са за препитание. Децата и особено децата страдат. The
децата нямат право да ходят на училище. Имаме същата ситуация тук, в Германия.
И нашите деца тук страдат. И това не се основава на никакви научни факти. трябва да
подчертайте това отново. И така, трябва да се запитаме "qui bono". Кой печели от това?
И виждаме, че това са силно престъпници, това са олигарси. Олигарсите не са само в
Русия. Те са в САЩ и в други страни също.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.09.20 11:35



пуснах заради видеото, където казва, че са им предлагали пари срещу мерки
току-що прочетох, че на кантарджиев депозитите в няколко сметки са се увеличили за 19/2020 с 500 000, според това, което е декларирал, а не се знае колко е скрил
голяма гнус, изричат лъжа след лъжа





Тема Re: Германски доктори казват истината (ново видео)нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.09.20 11:36



видеото е без звук при мен, но аз съм в движение и пуснах през телефона



Тема Re: Германски доктори казват истината (ново видео)нови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано14.09.20 11:48



Има звук. Втората иконка от ляво надясно.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.09.20 08:26



продължават с ваксината, Дарки
и вървят статии във фб с изказвания колко скоро ще я внесат




слагам това тук, за да може, който иска да прочете


има вече установен ADE феномен при коронавируси, HIV и др, при които вирусът ползва антителата от "имунитета", за " троянски кон" , и прониква в клетки, където се размножава, и влошава протичането на инфекцията.
До сега няма безопасна и ефективна ваксина срещу SARS-CoV-1, също предизвикана от коронавирус, епидемия 2002-2004 г, макар че е имало експериментални ваксини ...



знаеш ли как сме се спасили тогава?



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.09.20 08:40



Като чета темата... и някои предишни... вече започвам да изпитвам усещане, поради този ваш НЕИСТОВ страх от появата на ваксината, че имате толкова огромно мнение за ценността и значимостта на собствените си личности, че това управлява всичките ви преценки... Кво толкова, каквото за всички - това и за вас!



Толкова повече, че НИКОЙ до момента не е заявил, че тази ваксина ще е задължителна - доколкото знам - в нито една държава. Да, (изпреварвам) - неваксинираните може да ни изолират някак (каквото смятам, че ВЕЧЕ трябва да направят и с всички деца на антиваксъри с другите ваксини) но - ще си живеем и изолирани. Умни и изолирани - връх!


Сложих се в числото на тези, които няма да се ваксинират, но то няма нищо общо с вашата паника за чипове и други подобности. Просто - никога никой около мен не си слага ваксини против тези вируси.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 15.09.20 10:54.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.09.20 09:17



продължават с ваксината, Дарки

Че те, в Русия, вече започнаха.
От руските новини: в Новгород вече са доставени и от вчера, 14 септември стартира доброволно ваксиниране срещу Ковид - първоначално само сред лекари и медици - с новата одобрена руска ваксина.

що баш в Новгород - щото некъв бум на заразени през последния месец.

Та, след някой и друг месец ще се разбере каква е ползата от файдата от ваксината.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.09.20 09:45



Maй ваксините и маските ще се окажат най-малкият ни проблем.....
Хайде, честито на всички, които си мислеха, че ДНК паспортизацията е "теория на конспирациите"!
Във Великобритания се въвежда ДНК паспортизация - DNA fingerprint "заради опасността от коронавирус"...


- Citation and commencement
1. These Regulations may be cited as the Coronavirus (Retention of Fingerprints and DNA Profiles in the Interests of National Security) Regulations 2020 and come into force on the day after the date on which they are made.



Тема Re: Германски доктори казват истината (ново видео)нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано16.09.20 02:30



Аз го изслушах още в началото, когато го пусна Сноу, човекът, типично по немски, кратко, ясно, логично и последователно обясни, че точно научната обосновка на т.нар. пандемия не е на висота... ако целта е обаче икономическа промяна, впечатление прави, че страните с развит туризъм най-много губят от т.нар. пандемия, поради ограниченията на свободното придвижване...мда, причините не смея да прогнозирам, но замисляйки се за това ми става страшно...



Тема Re: Германски доктори казват истината (ново видео)нови [re: sladunka medunka]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано16.09.20 08:29



Нямах представа, че видеото е пускано вече в темата.
Не зная как съм го пропуснал, уж я прегледах внимателно.
Направи ми впечатление първото име на д-р Шьонинг - Хайко.
В първия момент ми прозвуча като нещо японско, но после се оказа, че е
традиционно име с германски произход, кратката форма на Хайнрих.



Тема Re: Германски доктори казват истината (ново видео)нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано16.09.20 11:40



Да, в началото бяха 3 или 4 видеота, едното беше с Хайко Шьонинг... гледала съм няколко видеота досега, много добре се аргументират немците, докато американските колеги нямат единно становище за пандемията и Ковид. Две посоки нябелязах аз Пандемията не е страшна и съответно мерките прекалени, но вирусът е опасен и второто и вирусът и пандемията са преувеличени..



Тема Re: Германски доктори казват истината (ново видео)нови [re: sladunka medunka]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.09.20 15:32



целта е промяна на всички нива
в линка има видео и документ на световната банка в пдф формат
всичко ще приключи на 31 март 2025






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.