Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.09.20 11:37



Оставям настрана точността и правдоподобността на посочените проценти, щото Уникалната ще каже, че не съм разбрала общата идея. Не, все пак няма да ги оставям - ще кажа, че в момента в България 4 хиляди и нещо са активните диагностицирани случаи на корона-19, които са 1 от 1600 души от цялото население, та няма как баш при лекарите съотношението само от болните да е по-малко.

Приемаме, че един от сто човека е болен от каквото и да било и отива в болницата. Тук са и короните. Ако в болниците един на сто хиляди болни е болен от корона, значи при вас един на 10 милиона. Срещате ли 10 милиона души всеки ден?


О, ама от короните само една пета стигат до болница? Ми добре. Срещате ли два милиона различни хора всеки ден?
Не че сметката ми е точна и смислена. Просто на такива сметки като твоите - с подобни. ;)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 10.09.20 11:39.



Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.20 11:46



Права си - сметката ти нито е точна, нито е смислена.
Първо - вирусът има доста дълъг инкубационен период, през който, опасността за незаразните се определя основно от броя контакти, които имат.
Второ - 80 процента от носителите нямат симптоми, а от тези, които имат, не всички са отишли при лекарите. Тъй че отново става въпрос основно за брой контакти.
Трето - инфекциозните доктори са един малък процент от лекарите в болниците. Доколкото в училище, всички даскали ще контактуват с шести бъ клас.
Четвърто и последно - пациентите при докторите основно са възрастни хора, които приемат и спазват някакви правила на поведение в случай на зараза. Опитай се да накараш учениците да ги спазват.



Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.20 12:21



Както и да го смяташ - не мож убеди никого, че преподавателите сте повече изложени на риск, отколкото лекарите.

Айде посочи ми данни колко учители до момента да починали от вируса? Или пък са заразени и то-доказано от контактите си с ученици?

Пак удобничко забравяш и факта, че учителите и преподавателите се движите сред най-незасегнатата от този вирус ВЪЗРАСТОВА група. Да, има понякога и изключения, но световно известно е, че младите или не се заразяват, или прекарват леко, или изобщо не става ясно, че са прекарали. Последните две групи процентно са много по-малко. Главната сила на вируса е върху по- от възрастните. Така че - от тия 11 000 с които контактуваш ежедневно (Ма ти много си бил популярен бе!) - процентът на болните - реални и потенциални - е мизерен.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.20 12:37



Не забравяй, че учениците (а и голяма част от студентите) бяха във ваканция, когато се наложи карантината.
И годината приключи дистанционно.
Тъй че, шансът учител да се зарази, беше точно толкова голям, колкото да се зарази всеки друг.
Сега, със започването на учебната година "контактно", а не дистанционно, нещата ще са коренно различни.
Младите се заразяват душо, точно колкото и възрастните, че и повече от тях даже, защото е трудно на едно тригодишно да му обясниш хигиенните норми и да не лапа играчката, която преди малко е лапало някое друго тригодишно. Нито можеш да ги спреш да се плюят.
Просто при тях симптоматиката е по-малко. Което всъщност увеличава още повече опасността от разнасяне на зарази.

Е, можете да не ми вярвате двете с Мира, може и други да не ми вярват.
Но бумът го очаквам октомври-ноември и то именно в училищата и детските градини. Там, където всяка година нормално избухват и грипните пандемии.

Поживем - увидим.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 10.09.20 12:39.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.09.20 12:44







Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.20 12:57



Но бумът го очаквам октомври-ноември и то именно в училищата и детските градини. Там, където всяка година нормално избухват и грипните пандемии.

Поживем - увидим.


Никъф бум няма да има. То вирус няма - ти за бум ми говориш! Ей питай Сноуи!



Нищо няма да увидим.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Нееее!нови [re: snowprincess]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано10.09.20 13:59



Това е моят костюм



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.09.20 15:50



прав е, бум ще има
Уни, аз не казвам, че няма вируси
казвам да не се страхувате, те не са ни врагове, имаме милиони антитела, които ще се справят с тях
страхувайте се от идиотите, които измислят мерките, правилата, законите, за да накарат хората да искат някой да ги пази, да си стоят затворени в домовете, да не се виждат с приятели, да останат без доходи, да им продават маски, тестове, лекарства и ваксини






Тема Re: Нееее!нови [re: BATHco]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано10.09.20 16:01



тцтцтц...както е модерно да се казва сега: това е Батко, био-хакнат...



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.09.20 16:07



Просто на врата, не пречи, не запарва. Иначе детето е право, аз съм с един камион алергии. Тази година не кашлях, нямах хрема 2-3 месеца, не ми се надуха очите, кат на кварталния алкохолик (и не ми течаха сълзи по улицата, че хората да ме съжаляват). Да му се не види, дори един вирус не изкарах с кашлици и хреми. Та това със страдалците, дето ги хващат незнайни болести от маските........
Просто е чудесно да си починеш от алергиите))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.