Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: децата и внуците винови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 16:51



А възхищаваш ли се на семейството лекари - баща, майка и син, който умряха тия дни от вируса?


Глупости - от вируса... и тримата по случайност си отидоха по едно и също време от съвсем различни болести.



Може от акне да е било.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 16:53



На нас ни се повтаря да носим маска – тоест да си покриваме лицето, било то с шал, маска или друго налично средство. Това е светски шариат, ако все още не сте го разбрали. Само, че ако в исляма бяха унижавани жените, то тук са включени и двата пола – и мъже, и жени!

Оффф, като се запревземат!
Зер, никой никога в живота си не е виждал хора с маски, работещи в болници, по време на грипни епидемии, с вредни изпарения, аерозоли, в запрашена среда, с хранителни продукти и т.н. Ама шериат било и унижение, ако дрисливият автор си сложи маска.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано08.09.20 17:05



я ми драсни - колко лекари и медици са почина ли от грип...през годините...до като са лекували заразените???
не се ли усещаш - какви простотии драскаш!





Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 17:11



Вече няколко пъти го пиша, създателят на писиар технологията, за която е получил нобелова награда (това е технология за мултиплициране на генетичен материал, а не тест) е казвал многократно че неговата технология не може да бъде използвана за тестване наличието на вируси. Съчетанието "писиар тест" е като дървено желязо, това не е надежден тест, за него няма стандарт и всяка лаборатория подхожда "творчески" към подбора на бройката цикли на мултипликация.
Най-оптимистичните оценки на писиар тестовете (от заинтересованите правителствени експерти) дават 4 - 5 % фалшиви положителни резултати, докато реалистичното е над 50%. Но дори и да приемем, че те дават само 10% фалшиви положителни резултати, като се направят един милион тестове, ще има сто хиляди фалшиви положителни. Експертите и журналистите ще ревнат, леле сто хиляди заразени, идва края на света, всички с маски и на два метра разстояние и по 50 пъти на ден миене на ръцете. И така можем да си откараме още сто години, защото писиар тестовете постоянно ще захранват епидемията с фалшиви заразени и починали. За година - две и ще отвикнем да се здрависваме и тупаме по рамото, да ходим на гости и да излизаме на кино или кръчма. Ще се гледаме подозрително и ще минаваме на другия тротоар ако случайно срешнем минувач на улицата.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 17:26



"Вече няколко пъти го пиша, създателят на писиар технологията, за която е получил нобелова награда (това е технология за мултиплициране на генетичен материал, а не тест) е казвал многократно че неговата технология не може да бъде използвана за тестване наличието на вируси."

И вече няколко човека ти писахме в оная тема, след като даде линкове, че в тях нищо такова не пише да е казвал, а пишеше само, че авторът на едната статия смятал, че ако е бил жив днес въпросният създател, щял така да каже.



Технологията за мултиплициране на генетичен материал е технология, която се използва за генетичните тестове. В частност за този за вируса на ковид-19.
Тестовете, особено новите, сигурно не са безгрешни. Работа на специалистите е да оценят колко са точни, аз не знам, ама по принцип това не е първият на света PCR тест и не се твърди да са ужасающо неточни по принцип. Данните за 50% според мен си ги видял, като си гледал в тавана.

Единственото, което пишеше в твоите линкове да е казал този създател, беше, че според него вирусът ХИВ не е причина за болестта СПИН.

Сега не правиш грешката да дадеш линкове. ;)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 08.09.20 17:30.



Тема Re: децата и внуците винови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 17:39



знам това, което ми пишеш, но вероятно не знаеш, че тук някои работодатели задължават служителите си да си правят тест и ако откажеш, те карат да напуснеш

жената казва, че първият път като си правила е вдигнала температура и сега не иска



при вас как е?

аз не знаех, чудех се кой луд дава пари, защо толкова много тестове направени, ти представяш ли си - над 400 000, за да открият 16 000, на хората нищо им е нямало, а са плащали като попове



Тема За тази Варна чудесна и чиста от теменужена Софиянови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.09.20 17:48



Най-накрая се разтърсих и я намерих, но то това си е цял поетичнен роман. Двадесет тройки четиристишия. Може би си има име този формат, но като не знам не знам.

Да ти кажа честно, така ми е влизнал твоя подпис в главата, че на сън да ме бутнеш ще го изрецитирам - как сред чистата местност хълмиста варна свети прекрасна и чиста, като сбъднал се утринен сън.
Сбъднал се, риш!

Аз единствено мога да ти отговоря с моята вечерна Витоша, тъй загадъчна и нежна, като теменужен остров в лунно-сребърни вълни, а над нея в тънка пара се разтапят нощни сребърни звезди.
Трябва да са вечерни сигурно звездите, понеже нали за вечерта става на въпрос ама съм го запомнил нощни, как се спори с памет?

Долу точността! Важни са чувствата!



Тема Re: децата и внуците винови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.09.20 17:48



Щото ако ти напиша че информацията в интернет напоследък се цензурира и редактира, ще решиш че вярвам, че съм видял елвис на живо. Надявам се поне че данните че смъртността тази година в България е по-ниска от ланшната, все още не са коригирани.



Тема Re: За тази Варна чудесна и чиста от теменужена Софиянови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 17:57



И аз не го помнех, та го намерих:
"Тази вечер Витоша е тъй загадъчна и нежна —
като теменужен остров в лунносребърни води,
и над смътния й гребен, сякаш в болка безнадеждна,
се разтапят в тънка пара бледи есенни звезди."

Ма това не е за звездите, а звездите са за тъжен контраст, другото си е в стила на Смирненски. То и това с контраста май е в стила му, де. Ама не знам, щото по литература навремето ако вържех 4, се радвах. На Валери Петров имах 4+ даже.

Има някои такива откъсчета - вземат, че ни харесат, отделно взети. И не можеш да обясниш убедително защо точно то, дори и да имаш някаква слаба представа. Аз на Валери Петров почти всичко му харесвам, де, ама това за Варната, чудесна и чиста, ми беше направило някакво по-силно впечатление в цялата поема още първия път, като я четох, та един ден нещо ми прищрака да го сложа за подпис. Като ми прищрака нещо друго, ще го сменя.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: децата и внуците винови [re: NUT]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 17:57



само през 2020 водят такава сметка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.