Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.09.20 16:12



Не е съвсем така, всяка година епидемиите избухват в училищата.Много учители са над 50, че и над пенсионна възраст, карат грип по два-три пъти годишно. Внучката е в ясла, едната сестра в нейната група беше на 65, в другат група пак така, рискова професия си е. Учителите на началните са класове са майки, медицински сестри, баби, учителки и всичко, няма как да се дистанцират.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: децата и внуците винови [re: tia9]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.09.20 17:14



И липарското е сенно хремаво, цъфнат ли тополите и липите е жална картинка.
Тази година откри топлата вода - че маската навън в голяма степен го предпазва от вдишване на алергени и пролива далеч по-малко сълзи и сополи. А, де - нищо и никакво парцалче, ама кой да се сети досега? Всяка пролет се мъчеше като грешен дявол и в най-хубавото уханно време се криеше като прилеп в къщи. /Нашата улица е цялата в липи, пък за хасковските тополи не питай/

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано10.09.20 17:20



Не сте ли гледали документални филми за Япония? На тях често се виждат хора с маски на лицето. На мен преди години ми беше направило впечатление, че част от японските туристи носят маски. Обясних си го с алергии към нещо си.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Asia.]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.09.20 17:38



Не сте ли гледали документални филми за Япония? На тях често се виждат хора с маски на лицето.

Не ми се ровят снимки в момента, но лично видяно: жена на улицата, стойка някаква на главата, от нея виси топче тоалетна хартия към лицето. Дърпа, стига до носа, бърше, къса, прави на топка хартията с обърсаното и в джоба... следва същото...
и тъй като синчето ми е със слънчева алергия, ред сълзи ред сополи, му го показах, каза че е идеално, но така и до днес не си е направил стойка за ТХ на главата





Тема Re: децата и внуците винови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано10.09.20 17:50



Намерих нещо подобно. Напоследък не ми се получава с картинките.



Редактирано от Asia. на 10.09.20 17:59.



Тема Re: децата и внуците винови [re: Asia.]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.09.20 18:20



не, японците са развили постепенно някаква фобия, забравих и името - страх от зарази. четох една статия за това специфично японско явление. започнало отпреди десетилетия, в японското общество не се поощрявало отсъствие от работа, щото си хванал грип, май дори нямало платени болнични, ако лежиш болен в къщи, то е за твоя сметка. затова, ако си грипав, отиваш на работа с маска, за да не заразиш другите. и те нахлузват маски, за да не се заразят от тебе. започнали да учат дечицата още от детската градина, че трябва да се предпазват и да предпазват другите от вируси като носят маски - имаше стари снимки на цял клас пъшпълдаци с маски на училище. другите хигиенни мерки и традиционното японско ненавлизане в личното пространство, нали не е прието да се докосват, много улеснили привикването към маските. да не се заразиш, за да не заразиш другите било стандарт, набиван им в главите до степен да се превърне във фобия от зарази. и вече съвсем доброволно, дори без нужда, по-страхливите си джиткат с маски.

тези туристи, които си виждала, като им свърши отпуската, ще се върнат на работа - ами ако пипнат грип по тез опасни чужбини???

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 08:09



Сноуи, безкрайно досадна ми е вече тази тема и не ми се искаше изобщо да мисля по нея, но ушите ми слушат...

10 000 заразени за един ден във Франция... отново специални мерки, отново ще има ограничения.

Не, не си права. В нито един момент. Това, че "Бог отново е българин" и ние тук се занимаваме с някакви ТОТАЛНИ глупости като това по колко маски да се слагат на децата в раничките - не означава, че целият свят е по-тъп от теб и Мангъров, и видите ли - че ЦЕЛИЯТ СВЯТ е или купен, или не може да направи разлика между ежегоден редовИ грип и този вирус. Нещата си имат мащаби. Елате на себе си и се намерЕте в световната ситуация. Нищожни сте просто.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано11.09.20 09:37



ако не слушахме и четяхме "компетентните" мнения, компютърни разпределения за заразата и прогнози за смъртността от този вирус, нямаше да го забележим, Уни, както не сме го виждали и предишните години

какво ти говори 10 000, колко е много
а миналата година колко са били заразените от грип

една от основните концепции на пропагандата, е да не се продава продукт, а да се продава потребността от даден продукт

за да ни продадат ваксина, ни внушават опасност от болест и смърт, ако прегърнеш и целунеш приятел

по този начин, решението ни да купим ваксината ще бъде вдъхновено от страха за живота ни и този на близките ни, а самата ваксина – олицетворение на обещанията за спасение



Тема Re: децата и внуците винови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.09.20 09:35



Франция има 70 милиона население. Починалите от ковид в последните месеци не мърдат и са средно по 4 човека на ден. Носенето на маски на открито е отпреди повече от месец - цифрата, която си цитирала, доказва, че ефектът от това носене на маски навсякъде е нулев.
Испания е с най-драстичните мерки от цяла Европа и има най-много заразени от цяла Европа. В Германия и Австрия е най-хлабаво и цифрите са най-ниски.
Навсякъде в Европа починалите са нищожна част от умиращите всекидневно от други причини и никъде в Европа ограниченията и маските не влияят върху цифрите на положителните писиар тестове.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.09.20 09:42



Говориш точно нещата, които се опитвам да ти обясня.

НЯМА КАК ти и Мангъров да сте по-умни от целия тъп свят, който, ти да видиш, се поддава на пропагандата на някакви си фармацевтични компании заради някакви си ваксини. И събаря цялата си икономика (светът), като по този начин обеднява дотолкова, че това обедняване не може да компенсира по никакъв начин подкупите, които фармацевтичните компании биха могли да предложат, за да могат да пробутат ваксината си.

Само хора, които нямат никакво логично или математическо мислене, могат да допуснат, че вирусът в тези му мащаби е измама.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.