Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пак за астрологията ІІ част  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано17.06.12 20:06



Абе къде изчезна аброуд?

Здрасти, Кайли


не ми се пише, не ми се и чете, извинявам се за което
ресурсите ми са на привършване, не намирам и откъде да си ги набавя, за да се презаредя...
като изчерпан нефт в земните недра (шегувам се, само това ми остана)

как не се смили някоя любов да ме тресне по главата, нищо че бая сила ще и трябва за целта, като проблемът не е в липсата на интерес към мен, а по-скоро в неподходящият такъв, и няма накъде да си раширявам кръгозора, както би посъветвала АН, защото неподходящ си е неподходящ, както и колкото да се опитваме да го нагодим в случая..

в работата нещата се затлачиха, провали ми се сделка, друга е на път (жалко за толкова работа и положени усилия години наред), обзело ме е безразличие, нищо че не давам вид на живо, все така добре прикрита си оставам..засега

но вероятно не е добра идея да се оплаквам, защото други с тия транзити на Сатурн, Уран и останалите миротворци можеха не само на вътрешния свят да дадат отпор

Редактирано от abroadabroad на 17.06.12 20:21.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано18.06.12 07:10



излиза, че Юпитер в 6-ти не може да се мери със Сатурн в 10-ти, особено понеже действат в сходни сфери



доброто е, че и Сатурн не може много да демонстрира "злата" си природа



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано18.06.12 07:22



а, само ако знаеш на Уран как му идва да зареже всичко и да се махне





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.06.12 09:16



и да се махне

Къде, къде, къде?!
Вземи ме и мен!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано18.06.12 09:57



и да се махне

Къде, къде, къде?!
Вземи ме и мен!




И мен моля! Може и в плътно затворен куфар, без да го отваряте





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано18.06.12 21:16



онзи ден провокирана от реклами, се зачудих защо в "семейната" нова телевизия са поканили Апостол Апостолов и диагонално го изгледах - единственото смислено, което успях да доловя астрологично е, че ако жена има ранена от Слънцето Луна, то, цитирам "Не ще е Марко Тотев-ка, а ще Тоте-Тотевка

, сиреч 100 години нищета, разбирайте нещастна в нещастието си

*опитах се да кажа, че дори и той е наясно с основите на астрологичните предопределености, в които ще преживявам в тоя живот



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано18.06.12 21:18



не ща да ви вземам, щото само ще ви навредя, като гледам накъде съм се запътила..

с две думи - не е добра идеята





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.06.12 21:20



простете, друго освен глупости не мога да родя в момента



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.06.12 23:04



А, не бой се, не е само в момента, свикнали сме...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано19.06.12 07:20



Добра идея е заминаването, но кофти, че водим и себе си със себе си



После, трите не сте от „заминаващите“ – май е защото сте по „борбите“ – и ви идва от Марсовете:) – в Телец и Рак:)
/а това с Марс е добра идея- тъкмо се чудех как днес най-бързо да ректифицирам един хороскоп:)/



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано19.06.12 07:28



Понеже обичаме баланса, ще ти кажа, че след малко ще пиша на едно момиче за работа и квартира:)
И ще трябва да проявя всичката си налична макиавелщина

, в която Кайли ме обвинява периодично – пък то си няма напрегнат аспект на светилата, но се усеща все нещастно:)
А фактически живее, учи и работи в една от държавите с най-висок стандарт и когато е най-зле, пак е по-добре от 95% от хората в Бг- въпрос обаче на усещане, пък то е по-силно от разума по подразбиране:)


Имаме си мунданно тия дни един точен квадрат между Уран и Плутон – бунтарство – ок, но ще сме внимателни да не предизвикваме катастрофи:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано19.06.12 10:58



Кайли май не без всякакви основания те обвинява, но понеже лична корист не се надушва - ще я приемем за щипка сол в мартинито



Колкото до нещастното момиче от високо стандартната държава - очевидно и тук имаме потвърждение, че повечето основни фактори на щастието са в главата и връзките.

А не географско или уредено/материално понятие някакво.

ПС: И аз си нямам напрегнат аспект между светила, пък току-мине-не мине - и ме обвинят я в черногледство, я в самоизяждане.

Снощи например г-н везни ме заклейми като пристрастена към мъченичество и някакви кухи хуманистични идеали, които в купом като житейска философия практически ме обричали во веки на пристрастеност към собственото ми нещастие.

Пък аз съм доста задоволен и щастлив човек всъщност. Особено като се сравнявам с околни разни човеци. Нищо, че нерядко от страни нещата изглеждат иначе. Особено напоследък.

Редактирано от ponichka_ на 19.06.12 11:08.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.06.12 12:40



Както ви казах и не веднъж - процесинг трябва.
Аз в момента си правя един от високите нива.
Ето примерно част от упражненията:

I - Базовые установочные процессы.

Чему вы хотите быть причиной?
Чему вы хотите быть следствием?
Решите что-нибудь.
Проясните слово "намерение". (очень тщательно)
Составьте по крайней мере шесть предложений с этим словом. (если требуется)

*ТОП/КЗП "Намерение"
1. Что является намерением.
2. Приведите пример.
3. Что не является намерением.
4. Приведите пример.
2 W/C .. субъект намерения.
Вспомните намерение.
Изобретите (мокапируйте) какие-нибудь намерение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано19.06.12 12:55




Както ви казах и не веднъж - процесинг трябва.
Аз в момента си правя един от високите нива.
Ето примерно част от упражненията:



Нали ти бях казвала, че такива схеми не винаги са валидни в моя свят. Има неща по-големи от живота, невъзможни за дисектиране и нареждане в кутийките на школи като Фройд, Шопенхауер, сциентологичния процесинг, лайфкаучването или невро-лингвистичното програмиране. Защото те самите - схемите, уж, измислени за решаване и опростяване на нещата се явяват ограничения за наистина големите неща.

И всичко това - само защото, освен ум и тела, имаме и души и сърца.





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.06.12 13:21



Не ти говоря за схеми, не ти говоря за философии, говоря ти за обикновена практика.

Без практика нищо не става, независимо от световете.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано20.06.12 06:45



Макиавелщината е добро нещо – въртим, обръщаме, оглеждаме нещата от всички страни


Успеем ли разширим проблема достатъчно, той изчезва
Общо взето, погледнем ли достатъчно нашироко и достатъчно от високо, всичко става дребничко. Даже ние

Иначе на господина явно му идва от вътре да разпознава хуманистичните идеи
Това, което ти може и само външно да показваш, на него му е съвсем присъщо – да не би и неговия Марс да е специфично инициативен, та не споменаваш за следващо ниво на връзка
По правило добре се разбираме със Слънца в нашия асцендентен знак. Ако са ни роднини, са ни от предпочитаните, ако са ни приятели, са ни от дългогодишните

но си помним, че има разлика между същност и това, което показваме- при партньорствата, ако го забравим или не проявим разбиране, нещата се обръщат:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано20.06.12 06:46



Браво, като приключи с френския, си търсиш нови практики:)

Не чакаш ли гости от чужбина? Тоя Юпитер не може само с френската му проява да го оставим:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.06.12 11:38



Това не е макиавелщина.
Точно обратното е.
Разглеждането и решаването на проблема не е свързано с макиавелщина, а с честност и отворени очи.

А практиките ми не са от вчера, че да съм приключила с френския и да съм почнала с тях. Откак е създаден тоя клуб като Процесинг, оттогава практикувам, с прекъсвания.
Процесингът е вътрешно пречистване - на ума, на емоциите, откак се помня, правя това, то процесингът е като самолет в сравнение с платнокохдка.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано20.06.12 18:30



Иначе на господина явно му идва от вътре да разпознава хуманистичните идеи
Това, което ти може и само външно да показваш, на него му е съвсем присъщо – да не би и неговия Марс да е специфично инициативен, та не споменаваш за следващо ниво на връзка


Ама връзка няма, за да има следващо ниво

Има само другаруване и сладки приказки, е не особено сладки напоследък, предвид, че съм на път съвсем да се затрия и изкуфея...

А Марсът му е в Дева, съвпад Мерк, само със софт аспекти към планети...

Може просто да го е страх да не се окажа човекоядка ако тръгне нещо да подхожда... та си седим плътно на прилично за приятели разстояние.

Плюс това имаме огледални съвпади на Луни/Сатурни.

Тука няма партньорства. Този е твърде хигиченичен, девешки и стриктен тип. Аз с такива се разбирам само на една ръка разстояние. Предвид, че се има и за по-напреднал възрастово /само заради егн/ - се опитва да ми вкарва лек тон - аз идвам от там, накъдето си се запътила. Което е леко смехотворно, предвид настоящата ми възраст, и аз до къде съм се разхождала, падала и ставала... Но за хортуване и биричка си е ок.

но си помним, че има разлика между същност и това, което показваме- при партньорствата, ако го забравим или не проявим разбиране, нещата се обръщат:)

А - това не съм го забравяла. Провежда се пълна предварителна дисекция на всички кандидат близки другарчета. Откак навърших 16 и едно-две ми разбиха сърчицето. Да си нямаме изненади на дърти години.

ПС: Та г-н везни ми напомни като се видяхме тази седмица, че вече 7 месеца и кусур сме пиели бири. Това само по темата за дисекцията.

Редактирано от ponichka_ на 20.06.12 18:33.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано20.06.12 19:11



Понеже обичаме баланса, ще ти кажа, че след малко ще пиша на едно момиче за работа и квартира:)

опитваш се нещо да намекнеш, а


в потвърждение днес получих спам от твоя мейл на служебната си поща

разбира се, че не всичко е само бяло или черно, но е въпрос на усещане, нали така, а усещането води по бал
и в името на баланса - ако една област страда и е твърде проблематична, другата дори значително да я подобрим, едва ли ще компенсира, а ако не можем и нея да повдигнем над средно положение, резултатът е ясен и недвусмислен и аргументите отслабват до пренебрежими

спомних си как като дете (тийн възрастта), проклинах парите, мислейки ги за основен източник на нещастие, заради нарушението в баланса, с времето го израснах и избледня, дори се примирих по отношение на първото (дали), но за другото - не става, може да е до възрастта, кой знае, още няколко години - и с другото ще се примирим, нали това е животът - спънеш се, паднеш, станеш, после отново станеш ... и така, доде се научиш да навеждаш глава, накрая си оставаш само с примирието и съвсем нищо повече

както и да го интелектуализираме, обаче, душата си остава по-силна и си иска своето и като не и се даде - ей го е, пак съм болна, за трети път в скъсен отрязък, душата въобще не се трогва, че имаш много работа - като не щеш доброволно да почиваш ще те разболее, че да си седнеш (или по-скоро легнеш), където ти е мястото

стигнах до там, че да се моля само да съм здрава
та, така с примирението

Редактирано от abroadabroad на 20.06.12 19:46.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.06.12 19:52



Ми хем знаеш, че душата нарочно те разболява, хем искаш да си здрава.
Ми като искаш да си здрава, поговори с душата си и се разберете, дай и нейното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано20.06.12 20:14



нямам какво да кажа в своя защита, освен че не става, или на мен не ми се получава, защото не го мога, не успявам и това е..

случвало ли ти се е да правиш крачка и прът, още една и пак прът между краката, но ти си упорита като правиш трета крачка - падаш, после се отърсваш от пръхта, избързваш сълзите, почистваш грима, нанасяш го отново, усмихваш се, изправяш високо дебелата си глава и продължаваш - това в повторение няколко пъти, на които забравяш да следиш бройката след прилично натрупан опит

следващия път не е прът, а дебел клон право в главата, снишаваш се, лазиш по земята и стигаш яма - падаш, не стигаш дъно, продължаваш да пропадаш, започва да ти харесва инерцията дори, защото мислиш, че нямаш по-добър избор - в тоя ред на мисли сещам се за един пиян дето паднал в дупка, опитал няколко пъти да се измъкне неуспешно, накрая си рекъл: "още веднъж пробвам и ако не стане, ставам и си тръгвам"





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано20.06.12 23:29



спомних си как като дете (тийн възрастта), проклинах парите, мислейки ги за основен източник на нещастие, заради нарушението в баланса, с времето го израснах и избледня, дори се примирих по отношение на първото (дали), но за другото - не става, може да е до възрастта, кой знае, още няколко години - и с другото ще се примирим, нали това е животът - спънеш се, паднеш, станеш, после отново станеш ... и така, доде се научиш да навеждаш глава, накрая си оставаш само с примирието и съвсем нищо повече

Обаче тук там се намира и по някой достатъчно твърдоглав, който и на дърти години, макар правещ се на благоприличен пред обществото, че е приел и влязал в крачка с неговите норми, в които от тийн е внасял съмнение: като пари, условности, и други обществени кусури... продължава да си мота свое си тайно кълбенце от обществени съмнения, идеали някакви тийновски... И т.нар. му душа - му се явява прът в колелата на иначе много добре съзвучния му с обществено одобрените норми житейски ритъм. И така, тази твърдоглава му детинска душа, ще го кара да е болен баш, когато има супер важни обществено угодни дейности за вършене, просто защото на нея не са й угодни. И няма как да обвиняваме странични прътове и пропасти, привнесени ни от външни фактори и обстоятелства.

Защото може би сами сме си стъкмили такава трапеза.


ПС: Аз пък защо ли примирение на надуших?



Редактирано от ponichka_ на 20.06.12 23:41.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано21.06.12 06:19



извинявай за спама- вчера разбрах за проблема - предприех някакви мерки и ще предприема още

на Сатурн си му свикнала, но на тр.Уран на ИЦ няма как да си свикнала - сигурно той дава нови моменти в стари познати състояния.

ако провериш в предходни периоди, установяваш ли нещо различно и ново?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано21.06.12 06:36



дали има хора в последните години, които заради едното другаруване да си комуникират с кой да е редовно



причината ще да е доста проста

на господина Меркурий може и да е в Дева и той да успява доста да си контактува, но пък твоят не е на специфична позиция

вярно, от съвпадите Луни/Сатурни можем да очакваме разни родителски роли, кармични отношения, както и да си тропка връзката на едно место - обаче не може без обективна и проста причина- надали е само в разликата във възрастта - господинът няма ли вкус към по-сериозно обвързване?

или пък ти не искаш?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано21.06.12 10:59



Така-така



Време за море, по време на слънцестоене

Ще познаете ли коя е баба яга на снимката с трите сестри, и дали си я е постнала сама да плаши хората


Относно господина, не знам, честна дума. Фазата, в която аз си цикля от 2008 е силно концентрирано циклеща, и въобще не оставяща място за дундуркане на господа и връзки.

А относно господата въобще и аз - при мен или е имало от вратата за краката - точно 2 пъти се е случило, е вярно - тогава се стигна до взаимно бракуване почти. Или такова циклене, даже обичайно с години, другаруване на безопасна дистанция, възпитано и платоническо, и ако някога нещо е писано - то се случва, или пък не. Ако на някой не му се цикли с мен - по живо по здраво, и без друго човекоядки като мен са рядък вид, и не се срещат в много пещери. просто да ме заобикалят - лесно е за изпълнение.

Редактирано от ponichka_ на 21.06.12 11:00.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.06.12 13:42



Ми вероятно биеш стена. Или греда. А вратата е току до тебе, но ти упорито биеш в стената.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано21.06.12 13:58



аз съм благоприлична и отвъд обществото

, само съм безкомпромисна и малко прикрита и обичам парите, но също толкова обичам и любовта, но тази в която аз мога да обичам

научих се да се подчинявам и съобразявам с условности (макар и никак да не са ми по вкуса) - мислех, че е важно първо да познавам добре правилата, които си умирам да нарушавам...

и тук се появява противоречието с истинската природа на Луната - нея не я интересуват ни парите, ни любовта, но това по никакъв начин не достига до съзнанието ми, а вероятно подсъзнателно се измъчва, че никой не я отразява

и продължавам да се чудя Венера ли е по-многострадална или Луната сега, не мога да реша на коя първо да съчувствам

примирила съм се, защото от години седя и гледам мача като страничен наблюдател, от години е така, в последно време и да ме обидиш нечовешки и съвсем незаслужено пак ще си продължа по посредствения си път, без да надигна глава - случи ми се много пъти последните две години, внушавах си, че е време за подготовка и заемане на позиция нисък старт, пък то се оказа, че дори не е бягане на дълго разстояние, а само разходка



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано21.06.12 14:01



подозрително гледащата с непокорна черна коса





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано21.06.12 14:27



предположих, че си разбрала, споменах го като отметка за себе си, не разбрах защо се извиняваш



предходни периоди? - Уран веднъж е минавал през радикална точка (горе-долу по едно време със Сатурн), когато съм сменяла училище след 6ти клас по собствено огромно желание, напук на заобикалящата среда (в това число не влизат родителите), убеждавайки ме че не е добра идея педвид балообразуващите оценки от всички предмети при кандидастване след 7ми, а МГ тогава се славеше със строга дисциплина и високи изисквания, трудна работа да завършиш с пълно 6, но се справих - бях малка, това си спомням, по-късно разбрах, че тогавашната ми класна просто не е искала да загуби най-добрите си ученици (тези работи имаха значение едно време)

По-късно Уран преминава през Слънце/Меркурий, опозиция на Луната в комплект със Сатурн върху Венера/Юпитер - спомням си едни връзки, заради които направих завой, после съвместно съжителство (тук против волята на родителите ми)

разликата е, че сега ме води страха и безразличието, май



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано22.06.12 00:39



внушавах си, че е време за подготовка и заемане на позиция нисък старт, пък то се оказа, че дори не е бягане на дълго разстояние, а само разходка

За теб разходка - за друг околосветско пътешествие



И да се потретя - примирение не се надушва.

аз съм благоприлична и отвъд обществото

И тук имам съмнения.

научих се да се подчинявам и съобразявам с условности (макар и никак да не са ми по вкуса) - мислех, че е важно първо да познавам добре правилата, които си умирам да нарушавам...


И правилно си се научила. Затова пътешествието за някои - на теб в сегашния ти етап се струва разходка до паркинга.

и тук се появява противоречието с истинската природа на Луната - нея не я интересуват ни парите, ни любовта, но това по никакъв начин не достига до съзнанието ми, а вероятно подсъзнателно се измъчва, че никой не я отразява

и продължавам да се чудя Венера ли е по-многострадална или Луната сега, не мога да реша на коя първо да съчувствам


Моля те, сподели ми какво я вълнува Луната, че и аз да знам за напред. За да й е топличко, и да бъде отразена и гушната - не й ли трябват парички за хубаво юрганче и любов да я изслуша и гушне за лека нощ?

Никоя не звучи като многострадална според мен. Звучи като леко развалена плоча, която вече си е научила уроците за научаване от изминатия етап, разходка, и си чака новите порции уроци за научаване, и мили за изминаване. Но този път няма да й ги зададат отгоре, а ще трябва сама да с епротегне към рафта с уроците. Пък очевидно или я мързи, или я е страх да поеме отговорността сама да си сготви изпините материали, и послепроверки да им провежда.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано22.06.12 00:44



Позна бабата на младини - печелиш 1 кръгче с картинг





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано22.06.12 05:57



И аз обърнах внимание на погледа из под вежди:) И на тоя хубав и еднакъв овал на лицето:) - Венерино-Лунно-Нептунов:)

И да- без планети из 5-ти и 7-ми дом:) – да си циклят нещата или да се подреждат, както намерят за добре:)

Какво се случва с растенията ти? :) Можемда ги гледаме по 6-ти дом, при домашните животни, но е празен и явно трябва да ги гледаме по МЦ и Луна или по асцендента и Венера:)

Моето стръкче босилек май още е живо- не че му обръщам много внимание, но му доставям водичка редовно:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано22.06.12 05:59



Не го направих съвсем прецизно, но тоя период, който споменаваш, се характеризира с транзит на Сатурн през 12-ти дом?:) т.е. възпиращото му действие и здравомислието му по съвсем обективни причини не се усеща особено силно:)

А сега в 10-ти дом Сатурн е силен.
Излиза, че сега трябва да избираш дали с волята си да подкрепиш импулса на Уран на ИЦ за промени или желанието на Сатурн в 10-ти дом да запазва статуквото и да се придържа към дългосрочни програми:)
А е особено интересно, защото имаме и съвпад на тр.Сатурн с натален Уран в 10-ти дом.

Чудеше се Луна ли да усещаш или Венера. Бих заложила на по-силно усещане на Луната, понеже е с природата на Сатурн:)
На мен нещата ми изглеждат така: - промени някакви ще се случат и без да ги искаш:) може да избереш да се насладиш сега на относителното спокойствие:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано22.06.12 11:13



Какво се случва с растенията ти? :) Можемда ги гледаме по 6-ти дом, при домашните животни, но е празен и явно трябва да ги гледаме по МЦ и Луна или по асцендента и Венера:)

Не знам по кой дом - по някой куцо-богато-красив дом с много грижи ще да е



Наскоро си приказвах с едно другарче за това, което ме преследва цял живот - както и сега с растенията - хем имам най-красивите цветя, направо за изложба, и хоп! все от някъде някоя подла болест ще ми ги покоси. Тъкмо преборихме черните петна и листните въшки - и се задава с пълна сила сиво гниене + мана + ята белокрилки и промъкващи се акари.

Хем имам най-прекрасното куче - умно, изключително красиво, гушкаво, смело, направо - да спечели всички изложби и състезания, и хоп - ще ми го счупят. И сега пак имам най-прекрасното куче, обаче куцичко - на количка.

Вие кажете сега по кой дом е. По 6ти не е, според мен. То не е в категория домашни животни, нито цветята. По-скоро в категория роднини някакви.

Моето стръкче босилек май още е живо- не че му обръщам много внимание, но му доставям водичка редовно:)


Браво за босилека - и на мен са ми още живички 3 стръкчета тулси. Обикновения български широколистен цъфти с пълна сила, време е да бъде опасен за едно смело песто, както и ментата - първият тур с мохитата беше опасен за едно празниче, но вече е мутирала трикратно... но първо да постегна къщата, подредя цветята по балконите, в нови спретнати галошки - саксийки, че да каня гости за летни манджи на балконско-градински партита, време настана, а сега е доста мърлява, макар и пищно-цветно шарена картинката. Пък време и сили не остават... Мисля да наема рота чистачи-помощници на 1ви юли... Явно тези дейности не са ми по собствените възможности...

Да видим как ще мине операцията на мамата в понеделник, че ми е доста стегнато сърчицето

да си циклят нещата или да се подреждат, както намерят за добре:)

Да си циклят де, аз си действам съвсем методично и съвестно в други, по-хуманистични насоки

Тези по 5ти и 7ми дом - да се оправят самосиндикално, докато още умеят да се движат на собствен ход Като се пребият, счупят или окуцеят - ще им съдействам за реанимация

Редактирано от ponichka_ на 22.06.12 11:21.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано22.06.12 18:37



И тук имам съмнения.

продължавай да ги имаш, свободата е предпоставка за развитие

(само да уточним, че Венера/Юпитер във Водолей се починява на свое си благоприличие, което никак не влиза в противоречие на природните закони, подчертавам - природните, не тези на изкуствено провокираната джунгла)

Моля те, сподели ми какво я вълнува Луната, че и аз да знам за напред. За да й е топличко, и да бъде отразена и гушната - не й ли трябват парички за хубаво юрганче и любов да я изслуша и гушне за лека нощ?

ако знаех, изобщо нямаше да си правя труда да разсъждавам на глас

Звучи като леко развалена плоча

за развалената плоча съм много съгласна, за останалото - съвсем не

с майката ти, вярвам, всичко ще е наред

Редактирано от abroadabroad на 22.06.12 19:12.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано22.06.12 18:57



напротив - прецизно е, Сатурн е в 12, но година по-късно (в 1ви), когато съвсем подсъзнателно се противопоставих на желанието на околните (родители) за ЕГ с контрастни оценки по литература (тогава нямаше български

) - (2) и математика (6), докато те (родителите) бяха командировани в чужбина - понякога все още се чудя добре ли ми се е отразило това не вмешателство по отношение на образование от малка или не - майка ми и до сега не знае каква точно специалност завърших в университета, нито пък е съвсем наясно с какво конкретно се занимавам

Казвам, че не усещам Луната, колкото и да се напъвам - нямам представа защо и затова ми се налага да и съчувствам, или по-скоро на себе си...

На мен нещата ми изглеждат така: - промени някакви ще се случат и без да ги искаш:)

само дето не казваш каква ще е природата им - хармонична или още по-добра
а, всъщност, може и в това да е проблема - страхът на Сатурн от провал и почти неистовото му желанието за контрол над ситуациите точно по начина, по който той ги вижда и "трябва" да се случат, а Нептун така неудържимо му е развинтил фантазията, като за компенсация от векове

А сега в 10-ти дом Сатурн е силен.

поради което се старая да го захранвам с повече от възможностите си, вярвай ми

днес станах, с температура и никак не в кондиция и отидох на работа, даже работих пряко сили, за сметка на здравето...

Редактирано от abroadabroad на 22.06.12 20:22.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано23.06.12 05:25



За мамата не знам, благодаря за пожеланията, дай боже, в понеделник ще разбра



За останалото - ако съм била твърде нахално звучаща и самонадеяна - прощавай, моля.

Не е била това целта, макар да знам, че е късно да се самооправдавам.

Редактирано от ponichka_ на 23.06.12 09:07.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано23.06.12 05:53



За понеделник – силни транзити не аспектират Луната, прогресивни планети правят квадрати, т.е. напрежение и промени, но кулминацията е отминала. С широк орбис прогр. Меркурий е в апликация при тригон с наталната Луна, т.е. взимат се адекватни решения, действа се адекватно и занапред ще се подобряват нещата:) Ще видим:)

А ротата- чистачи е добра идея – и без това се предполага, че си си екипна от всякъде:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано23.06.12 05:55



То си е достатъчно сложно силното съвместно влияние на дуото Сатурн/Уран, а ти го направи и трио, като споменаваш Нептун:) Засилваш хазартната нотка, която си идва естествено от Уран, като У на опозиционния на 5-ти дом:)

Но пак ще заложа на силата на Сатурн при вас:)
Търсите си трудности и дори да ги няма обективно, сами си ги създавате:) но пък си имате вградена защита и колкото и да се претоварвате, тя се включва, напр. под форма на здравословно неразположение, което ви принуждава да намалите натоварването поне малко или да се погрижите за разтоварване:)

А каква ще е природата им на евентуалните промени - тук ще заложа на тр.Юпитер, понеже действа в сходната сфера на действащия Сатурн:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано23.06.12 06:32



Понеже се случи да ти гледам хороскопа заедно с хороскопа на едно друго момиче, забелязват се разни сходства. Момичето го „познавам“ от седмица, т.е. не много добре, но при него някак по-ясно се вижда, че има нужда от разнообразия и многообразия в приятелства, контакти и занимания.

Имаме си едни периоди, в които трябва да сме последователни и непреклонни в действията си, и имаме други, в които да разширяваме интересите си в ежедневието.

При нея се налага такава тактика и стратегия поради действието на тр.Сатурн върху натален Плутон, а при теб- от тр.Сатурн над натален Уран. Като някакво съзнателно противодействие на влиянието на Сатурн. Може би:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано23.06.12 15:25



прогр. Меркурий е в апликация при тригон с наталната Луна, т.е. взимат се адекватни решения, действа се адекватно и занапред ще се подобряват нещата:) Ще видим:)


В план спасяване на живот може и да се действа относително адекватно. Дано наистина мине добре операцията на мама.

В другите планове обаче май съвсем наопаки.

За занапред - кой знае. Ако не се срутя окончателно в съвсем близко време - може и да се просветли.

Напълно неадекватна и безсмислена се усещам днес.

И вина няма. Само следствие. Просто кривите ми идеи и действия. Последните 15 години.

Не можеш да спасиш насила. Най-много да прецакаш себе си в усилието.

Уморена съм. Много.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано23.06.12 16:08



Уморена съм. Много.

явно ни съвпадат периодите



но извън шегата - не са малко тези, които се усещат по този начин напоследък, но ми правят мпечатление и други - живеят се екстра, защо мислиш е така



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано23.06.12 16:11



нито нахална, нито самонадеяна
няма и нужда от оправдания, съвсем не





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано24.06.12 06:31



За да обясним с астрология постоянна ситуация за 10-15 години ни трябва прогресивна планета, сменила знак или дом.
Или пък рождена конфигурация.
Радиксът е по-лесен за преглед- там някакъв отговор се вижда- напрегнат аспект между Меркурий и Уран. Неприятното му проявление се свързва с мании, нещастия, невъзможност за реализации на идеи.
Ако приемем такова обяснение, съзнателно създаваме рефлекси за противодействие. Рефлекси, свързани с аналогиите на Меркурий или Уран.

А за вчера и за известно време напред- тр. Марс е влязъл в 12-ти дом и ще влезе и във Везни, където не се чувства добре. Но все пак е кратък период и ще мине.

И пак трайно може да се разчита за противодействие от прогр. Меркурий в тригон с наталната Луна:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.06.12 10:11



За да обясним с астрология постоянна ситуация за 10-15 години ни трябва прогресивна планета, сменила знак или дом.
Или пък рождена конфигурация.
Радиксът е по-лесен за преглед- там някакъв отговор се вижда- напрегнат аспект между Меркурий и Уран. Неприятното му проявление се свързва с мании, нещастия, невъзможност за реализации на идеи.


Не знам. И да - най-вероятно е в радикса. Тези причини и проявления ги диря от години. Пътят на диренето ми донесе мъничко примирение и мъничко тишина.

По-долу поствам карта на една от близките ми приятелки, с девешки акценти, и в сидреалната карта. Разликата между нейния и моя радикс е съществена, но има и прилики. Е при нея със сигурност липсват неща, които мен ме спъват - излишни страсти, емоционални искри в повече, и други, но пък има и прилики, макар при нея да има доста повече наистина силни планети.

Все едно, причината да постна картата е едно сходство последното десетилетие. И тя - от 1996, и аз - от 1998 сме в Раху даши. Нейната свършва 2013, моята чак 2016. Не знам дали ще устискам до тогава. И двете имаме ъглови възли в сидреалните карти, и двете имаме кал сарпа йоги в кратите - всички досатурнови планети разположени помежду възлите Силни Луни. И ъглови Сатурни.

Хора, които затварят светлите врати, отворени им на тепсия, за да се шмугнат в някакво килерче, където да го играят скромни самобичуващи се мъченици. Но отговорни и морални. Общи близки доста ни се смеят.



И пак трайно може да се разчита за противодействие от прогр. Меркурий в тригон с наталната Луна:)


Дано. Да видим Меркурий може ли да бие Сатурн и Луна. Май не.


И да допълня за Раху дашата - много неща научих през нея, и твърде много понесох и изстрадах. Просто нямам сили повече в този дух да изкарам. Така се чувствам днес, напоследък, и друг път съм имала такива разклащания в себе си, и после малко дишна, малко се пооцветя външно - и си поема обратно хомотите... Вероятно и този път ще мине.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ponichka_ на 24.06.12 10:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от ponichka_ на 24.06.12 10:53.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.06.12 10:41



Не исках да се бъркам, но ти вземи мерки за здравето си. Козирог трудно се дава, но все пак. Малко тестове, витамини, сарженорчета, салатки, шоколадчета, там каквото засилващо ти препоръча чичо доктор.

Три дни температура за млад силен човек не е хубаво.

но извън шегата - не са малко тези, които се усещат по този начин напоследък, но ми правят мпечатление и други - живеят се екстра, защо мислиш е така


Тези дни ми обясниха схемата - хора, които са играли и двата филма.

А именно: желанието да се впишеш в средата, наместо да се делиш, да си пазиш всичките дипли на роклите и пантофките изрядни. И така - ставаш малко по-всеяден, малко по-мърляв, и доста по-лесно живеещ, и приеман от щастливото и екстра живеещо си в сегашния масов социокултурен контекст и времеви общество.

Което обаче има и доста странични ефекти, на по-дълбоко ниво.

А ти каква мислиш, че е причината? За двете групировки напоследък - някои циклещи с температури посред лято, или припадащи на обществени места - като мен, и екстра живеещите си, с мисли за новите си дрешки и планове, социални лъчезарни слънца?

Редактирано от ponichka_ на 24.06.12 10:42.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано24.06.12 21:45



А ти каква мислиш, че е причината? За двете групировки напоследък - някои циклещи с температури посред лято, или припадащи на обществени места - като мен, и екстра живеещите си, с мисли за новите си дрешки и планове, социални лъчезарни слънца?


може и да не ви се вярва, но ми е трудно да мисля с температура, вече четвърти ден, утре и да не искам ще трябва да отида на лекар, като парцал съм

, лошото е, че имам задължения и срокове от утре и примката се пристяга, засега не намирам доброто, но как да е

още вчера ми хрумна идеята за Кету/Раху периодите, но не и отдадох дължимото - аз съм в Кету от 2009 до 2016, Раху е от по-дългите, но някак не мога да го свържа само с това в името на статистиката, още повече, че не съвпадат годините, макар и фонът да е определящ, по принцип

знаеш ли, все още не знам дали е до рождена природа или съвкупност от динамични фактори, но у себе си с нарастващо пристрастие в последните години забелязвам следното:

- липса на доверие в себе си, от там респективно към другите, обстоятелства, възможности, способности и т.н.;
- недоверие към подобряване на ситуацията като цяло;
- в следствие на горното загуба на вкус към живота и желание за радост върху него;
- пак като следствие от горното - обезцветяване, черно-бели краски, поетапно посивяване на заобикалящото ме, от което всеобхватно безразличие и меланхолия

последното всякак има връзка с радост над дребничките удоволствия и елементарна амбиция за тях, която загубих, не знам защо

може да има връзка и с максимализма, но далеч не съм сигурна
духовните "практики" и търсения също не вършат работа в подкрепа на споменатите удоволствия

май, докато сме на Земята ще трябва да се грижим предимно за тях, не за небесните, нищо че не усещам и виждам обратен път, но се надявам на временно състояние, нищо че твърде дълго продължи



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано24.06.12 22:27



Обърнах внимание, че АН преди няколко дни, а и Кайли вчера ни сложи под един знаменател - падналите и заточените Марс-ове, мисля че има връзка, поне липсата на енергия аз често така съм си я обяснявала, само дето не знам как се преборва натално предразположение

само се чудя АН с нейния Марс в скорпион как ни понася



сетих се и по друг повод - баща ми е с Марс в Козирог, на 65 години, да ми е жив и здрав, винаги е притежавал неизчерпаем оптимизъм и енергия, също и дисциплина - толкова ми се щеше да съм наследила тези гени, но не би, по-скоро съм прихванала отрицателните му дадености

та, явно с напредване на възрастта такива хора си поставят пречки, за да ги преодоляват и доказват сами на себе си, че още ги "бива" - тези дни под предлог, че майка се страхува от самолетни преходи се зае да шофира като истински младеж до Анталия. На там разстоянието беше разделено на две - 600 км и 700 км, но обратно е пропътувал 1200 км без спиране в продължение на 17ч. - само за информация, за подобно нещо трябва много да ми платят, за да направя, при това преди години, когато шофирането ми беше изключително удоволствие, а не бреме - сега и само като пътник не бих си го причинила

как се компенсира и балансира в нашия случай?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано25.06.12 06:25



Вярно, джьотиша предлага дълги периоди. И една италианска школа е много ориентирана към тях.
Но в последно време, сигурно заради екзалтацията и ретроградието на тр. Сатурн, някак се натрапва проявлението му в аспект с коя да е от наталните планети.
И вече периодите са по-кратки.

Във вселената, в природата, в съществата са заложени сили за промяна. Дори в скалите. Даже сигурно е потребност от промяна, дори периодите да са преимуществено добри и промяната да ги влоши.

Продължителността на периодите е смущаваща. Сигурно субективността на усещанията е решаваща. Периодите на радост, ентусиазъм и щастие винаги ни се струват кратки или даже не ги забелязваме.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано25.06.12 06:26



Има нещо общо в енергията на Марсовете в специфични позиции.
А също така и разлика в общото.
Не се сещам как да го формулирам в едно изречение.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано25.06.12 07:10



Не се сещам как да го формулирам в едно изречение.

Mama даде предложение за формулировка тези дни, по повод специфичните марсове - мой, неин, и на бащата:
Марсове - камикадзета

Техните са скорпионски, и са в хубави домове, слънчасали, при това.

Моят е телешки, уж, но предвид домовото и аспектно му положение - би могъл да се цани и за такъв, според нея поне.

ПП: После ще чета и пиша, сега се стягам за болницата.

Редактирано от ponichka_ на 25.06.12 07:12.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано25.06.12 22:04



За начало - Кету периодът е доста по-благ, според книжките, сравнен с Рахувия. Без оглед на други радиксни конфигурации. А и казваш, че при теб нещата не съвпадат с неговото начало, като цикли с другото. Освен това и нямаш кал сарпа йога, с което наистина можеш да се гордееш:)

Педположението ми за моята Рахува даша беше само предположение.


знаеш ли, все още не знам дали е до рождена природа или съвкупност от динамични фактори, но у себе си с нарастващо пристрастие в последните години забелязвам следното:


Тук и аз съм така, за целия списък

Не знам дали може да е само заради един куц Марс?

При мен всичко ескалира с допира на тр. Сат с к12. И си мислех, че като премине през АЦто би просветнало, но - нъц. Пробляс-пробляс - и пълен залез.

Дано да си отишла на доктор.

Козирожки Марсове нямам наоколо, но предполагам по-ги бива от домашните ми скорпионски.

Непонятно е - да, но аз малко завидях на ентусиазма на баща ти. Да ти е жив и здрав Аз не бих се хванала да го правя, освен, ако не бих спасила живот с подобен пътен подвиг. Ако някой ме вози обаче - бих се радвала много. Обичам да пътувам по земя. И по въздух и вода обичам, но по земя се вижда повече. И някога го правех доста, за съжаление сега времето е погълнато от доста по... непътешественически занимания...

Шофирането като такова мен ме ужасява. Макар да съм шофирала реводно повече от 10 години.

как се компенсира и балансира в нашия случай?

Ниската енергия ли? Не се компенсира да ти споделя. Тя може да е ниска на физическо ниво, но на протяжно е дори по-голяма от тази на доста по-силни марсове. Ще ти кажа само за домашните скорпионски - ако не е телешкото добиче като мен - в кризисни ситуации да са се или изтрепали, или предали. Не знам дали е само от марсовете им - но моите родители са доста по-клатещи се персони от мен. Макар и значително по-енергийни, ентусиазирани, въпреки напредналата им възраст, болести и всичко... Е, на моята възраст те са били доста по-пращящи от здраве и енергия също...

Енергията обаче май може да се балансира - с правилно разпределение, пестене за важности по списък-скалиране, и почивка, витамини, йога, и шоколадчета.

Не знам, само предполагам...



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано25.06.12 22:12



Продължителността на периодите е смущаваща. Сигурно субективността на усещанията е решаваща. Периодите на радост, ентусиазъм и щастие винаги ни се струват кратки или даже не ги забелязваме.


Е, аз малко пораздух общия период, но мога да датирам - при нужда с доста точност и периодите на щастие и градеж. Забелязвам си ги, и си ги препрочитам, макар от време на време да мис е струва, че тогава там е била някаква друга персона, не аз.

Във вселената, в природата, в съществата са заложени сили за промяна. Дори в скалите. Даже сигурно е потребност от промяна, дори периодите да са преимуществено добри и промяната да ги влоши.

Е, аз и за камък не ставам. Силите за промяна са само на мисловно ниво. На физическо действа ината за задържане на статуквото, поради - тъпа чест и отговорност. Е, и чувства де.

Май за пепел ще мога да стана.

За Сатурн транзитен си мислех и аз. Но темата с разпадането ми не е от сега - започна точно при допира на тр. Сат с к12, както писах по-горе. Иначе от 1998 просто започна дъждът от черни филми в реала, ако седна да разказвам на някой непознат - ще си каже, че много ме била в измишльотините с черна четка изрисувани. А не съм такава.



Затова последните години се затварям все по-плътно в собствена кутийка и като си дружа с хора се старая да бъда социална, и да не закачам лични споделяния.

Приятелите са за купони, не за да се товарят с гадости. Така ми беше казала една от най-добрите ми приятелки от училище преди време. Е, аз естествено не й проговори повече. Опитах да си взема бележка обаче.

Едит:

За на мама операцията:

Мина. беше голямо напрежение за всички, и за нея - най-много, и за баща ми, и за лекарите. Положението се оказа доста по-зле, отколкото бяха предполагали при прегледите за назнаване на операцията, а то и тогава си беше бая сериозно. Нещата с нея не отиват на добре. А страхът в очите й, и в тези на бащата ме смразява.

Не можах да говоря с тези, които са били в операционната, но от помощник лекар чух, че било успешно, с някои - сериознички усложнения. Загубила много кръв, и има голям кръвоизлив. Тя иска утре да си ходи, но не знам дали ще я пуснат.

Болница Токуда е кофти място, според мен. Разбирам я защо иска да си ходи така бързо.

Купих цяла банда орхидеи - от минита до гиганти с по 3 цветоноса за лекарите. Не смятах да купувам такива помпозни орди, но като я чаках да излезе от операционната бях й взела едно мини диваче, и всичките там доктори много му се впечатлиха, чак една докторка си поръча да съм й купела на всяка цена, и пари ми връчи. Занятието ме затрудни и се наложи да обиколя цветарниците в целия квартал, за да събера нужната бройка и качество. Беше странен, чак сюрреалистичен ден.

Ако имам сили - ще ги снимам, красиви са много, но нямам никакво вдъхновение



Редактирано от ponichka_ на 25.06.12 23:26.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано26.06.12 06:59



От два-три месеца редовно ти гледаме хороскопа и той добре отразява състояния и събитийност.
Ситуацията трайно е напрегната и динамична, а тенденцията е затихващо благоприятна. Ще видим дали ще е така.

Учуди ме с приятелите за купони:) – според радикса ти, не си от хората със силно изразен купонджийски вкус:)
С акцентирани 8-ми, 9-ти и 10-ти дом, интересите ти би трябвало да са други:)
Каква е представата ти за купон?

Бандата орхидеи – като с пресаждането на розите преди две-три седмици – откупила си нещо от окултна гледна точка:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано26.06.12 16:20



Учуди ме с приятелите за купони:) – според радикса ти, не си от хората със силно изразен купонджийски вкус:)
С акцентирани 8-ми, 9-ти и 10-ти дом, интересите ти би трябвало да са други:)
Каква е представата ти за купон?


Те много такива не останаха от 2008ма насам, но още се намират.

Аз по принцип съм доста светска особа, или поне някога това бях.

Със сигурност не парти гърл, заради партито, по-скоро с някакъв култ към висшия пилоташ на партито като еманация на най-подбраното и доброто от хилядолетната културна човешка цивилизация - красота, мода, интелектуалност, изкуство, култура.

От край време. А какво е парти за мен - ами изисканост на първо място. Операция по дисекция на мръсното и некрасивото от реалността, в която всички сме - и фокусиране върху най-светлото, прекрасното и поривното в бъдещето, и в тук и сега.

Рядко се случва последните години, е - не винаги, но все по-рядко със сигурност, и аз все по-трудно набирам вдъхновение изобщо да се надигна, избаням, преоблека и включа, дори, когато покана е налична, и то от първоизточника с гарантирани места, внимание и компания за сцена, и събитието е читаво.

Бандата орхидеи – като с пресаждането на розите преди две-три седмици – откупила си нещо от окултна гледна точка:)


Да, това и идеологически, и технически, и всякак си беше чисто жертвоприношение. Дано да подейства, че нещо доста е кофти ситуацията.

ПП: снимах ги най-дървено в зори - ако имам сили ще ви ги представя довечера



От два-три месеца редовно ти гледаме хороскопа и той добре отразява състояния и събитийност.
Ситуацията трайно е напрегната и динамична, а тенденцията е затихващо благоприятна. Ще видим дали ще е така.


Това дали картата ми работи или не - никога не ми е било основна дилема. Винаги съм била напълно готова - поне така съм се чувствала на вътрешно ниво - да приема каквато и съдба да ми е писана според кармичната астрология. Просто с астрологията съм се опитвала да измъкна мъничко предварителна информация от рачешко съмнение и нетърпение

Относно тенденцията - дано. Имам нужда. Поне да имам време малко да приседна.

И на вас го пожелавам. Поне 10тина светли, топли и спокойни-безоблачни и безметежни дни през юли-моят месец

Редактирано от ponichka_ на 26.06.12 16:21.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.06.12 20:26



Ура за мама



Дано да си отишла на доктор.

Ходих. Кръвна картина - 5 показателя извън нормата, единият не е ясно защо (поне за личната остана неясно), другите говорели за алергия, която обаче може да е причинена от всичко, за което може да ти хрумне...включително пробив след пренапрежение, нездрав начин на живот, от тук снижен имунитет и т.н., ако няма подобрение след няколко дни ще трябва да задълбая с изследванията - манту-та разни, щитовидна жлеза, генекологични проблеми и тъй нататък. Добрата новина е, че днес следобед нямах температура, дано не е само от хапчетата

Не знам дали може да е само заради един куц Марс?


интересното е, че с тоя куц Марс, при това лошо аспектиран, много обичах шофирането (не че само Марс е меродавен в случая), разтоварваше ме. Мъжете ме признават за съвсем равностоен на тях в това отношение, и така до 2005-2006, когато преживях нещо емоционално много силно, което даде, дава отражение и до днес...
Но мисълта ми беше, че след този период получих някакъв страх при определени случаи, на дълги разстояния и при висока скорост, най-вече при завои и то наляво, надясно - не така подчертано, стигала съм до изпадане в паника на скоростна лента, респективно неадекватни реакции

какво ли не опитах, за да си помогна - не стана и зарязах опитите, просто намалих случаите в които аз шофирам при по-дълъг преход, което не означава обаче, че не ми тежи, защото ме ограничава и ме лиши от онова удоволствие, за съжаление

Всъщност, при мен периодът датира от 7 години - с тая цифра все свързвам Уран



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.06.12 21:59



Стискам палци бързо да ти мине.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано26.06.12 23:17



Ура за мама



Благодаря за подкрепата. И на останалите другарчета. Имах нужда.

Днес беше безобразен, безобразен, безобразен ден. А знам, че трябва да съм благодарна, и да се радвам, че е наличен реално спасен, макар и за малко живот. На косъм било. Така каза опериралият лекар.

Ходих.

Ура и за теб!

Сега обаче като чета, няма да е зле да продължиш да ходиш още малко.

Само от алергия, дори от алергичен шок толкова много отклонения не са реални. Имам си тежкоалергични роднини. Важно е и с колко са отклоненията.
Въобще - от взети мерки на място и енергията би трябвало да се повиши.

Успех! Хайде, че идва юлиии!

Всъщност, при мен периодът датира от 7 години - с тая цифра все свързвам Уран

За шофирането - мисля си, че ще ги преодолееш тези спънки за каране на дълги разстояния. И миля, че времето на преодоляване няма да е далеч. Особено щом с началото им датираш и сегашната стагнация. 7.

Аз съм си мислела - за мен си - някой ден, да си подготвя малко място и време, да си взема някакви часове с инструктор, ако трябва и на психолог по темата да ходя известно време.

Но аз съм малко паника с движенията. И шофирането никога не ми е било удоволствие, а по-скоро напрежение. Освен ако не карам по огромен път само за мен си. И да мога да вдигам 200 и да усещам вятъра и да си правя завойчета. Джъц-джъц. Даже си го представих.

7. След 7 идва 8 - а 8 е пълнота, безкрайност. Това ми го обясни една приятелка, която е редактор в списание 8. Аз се учудих защо 8, а тя каза, че преди се казвали Космос, но Икономедия им гепила правата над името. И те станали 8, - ака - безкрайност. Така се и изписвало.

А и ти, и тялото ти, въпреки всичките ти съпротивления на промяната си имате повече Сатурн. В 7ми дом, нали така беше? Ако не ти сама - лекарите, партньорите, или нова любов ще те принуди да излезеш от това 7.

Успех!



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано27.06.12 05:58



Това, което изглежда, че е трайна задача, е грижа за общо високо ниво на енергията – заради опозицията на тр.Уран към натален Плутон по оста 6-ти/12-ти дом.
Добре е, че Плутон управлява 2-ри дом – ще продължат реакциите с финансови жертвоприношения:) – има по-важни неща от парите и сега няма какво да се мислят.

Малко трябва да се разведри обстановката с излизането на тр.Венера от 8-ми дом.

И ще видим за добро или зло е тр.Марс сега в 12-ти. От една страна му е подходящ дом да изявява природата си, а от друга – действието му за „зло“ е блокирано донякъде.

Трябват си банални, рутинни, приятни ежедневни занимания и контакти- заделяй по малко време за приятели тия дни задължително.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано27.06.12 06:00



Възможни обяснения за въпросите около здравето:
- „зла“ тр. планета в 6-ти- няма такава
- Ранен У6 – няма, дори има тригон от тр.Венера
- Ранено светило – трайно квадрати от тр.Сатурн – добро обяснение
- Прогресивна Луна в опозиция на натален Сатурн – може би най-доброто обяснение
- За високата температура ни трябва Марс- имаме квадрат на тр. Марс към натален Сатурн като общ сигнификатор на здраве – но пък едва сега влиза в триградусов орбис и не е добро обяснение.

Излиза, че причината е в някакъв стар, хроничен, недоизлекуван проблем.

Решението – бавно, търпеливо, методично, широкообхватно действие за подобряване.
Това че тр.Сатурн е в 10-ти дом, а натален в 7-ми дом, би трябвало да е подсказка за нещо.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано27.06.12 10:19



Точно гледах Мария Статулова по бтв.

"Много важни са мечтите. Защото, ако ти мечтаеш да излетиш в космоса - по един начин ще се държиш, а ако ти мечтаеш да си купиш готварска печка - по съвсем друг начин ще се държиш"

Хареса ми. И е така. Тя цитира в свободен текст някакъв външен човек.

Аз за печки и материалности въобще май не съм мечтала. Ще помисля. И ще пиша по-късно.

Това към точката с куция марс и държането.

Едит:

По-горе излъгах. Мечтала съм. Винаги. Да печеля неприлично много пари. С които да мога да правя прекрасности и чудеса. Даже по едно време го бях пореализирала, е не чак на неприлично ниво.



Редактирано от ponichka_ на 27.06.12 10:24.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор Angelfree (минаващ)
Публикувано27.06.12 14:49



Здравейте. Липсвахте ми. Ма не ми се пишеше. И не от липса на енергия, напротив, преенергизирана и свръхактивна съм, ма от липса на смисъл. Ма следобяд пак ще попиша.

Поничка, за Токуда - съболезнования, за майката ти - добре, че е минало добре.

Аброуд - *ормони, *ормони и пак *ормони проверявай, секъкви, за каквите се сетиш, щото ЖиПитата не се сещат обикновено.

После, Сатурн си отива вече окончателно. Венера се наретрогради също. Значи, викам, ако може кардиналите вече да се подобряваме целокупно.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано27.06.12 23:20



Трябват си банални, рутинни, приятни ежедневни занимания и контакти- заделяй по малко време за приятели тия дни задължително.

Благодаря



За съжаление време и място за приятности - дори занимателно-задължителни почти не остава. Като поливане и пръскане на балконските градинки, и както е тръгнало за поредно лято няй-вероятно ще ги затрия от занемаряване, суша, и непръскане на роящите се белокрилки, гъби и акари

А днес беше поредният доста куц ден

ПС: И ти нещо звучиш позатихнало. Дано да е просто, защото сме те пренатоварили, най-вече аз с напрегнатости от моята паничка.

Как е босилечето? Порасна ли достатъчно за едно свежо песто?

ПП: Здрасти, Ангелче!



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано28.06.12 06:30



може и да звуча позатихнало, защото си имам гостенка, която си идва един път в годината по за седмица-две



и организираме пътувания

като казах пътувания, установявам, че последната година сякаш ми липсва ентусиазъм за последните

по тоя повод се сетих за стара дискусия с Ангелчето/как пък измислихти тия дълги нови никове/ дали се променя човек- остана си недовършена, но аз отвреме-навреме се сещам за нея и търся приемлив отговор

а босилекът расте, но ето, че пак, както обикновено, се чудя на кого да делигирам права и ключ да полива тия 3-4 саксийки, или който оживее, оживее

а това с ежедневните, рутинни, ритуални занимания е много важно - в най-кризисен момент ни държат на повърхността - в някой момент ще го установиш и забележиш, но дано да не е скоро



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Angelfree]  
Автор AH_ (член)
Публикувано28.06.12 06:34



а защо кардиналните се направихте на най-важни и приоритетни за подобряване в тоя период?



заради Сатурн?

ами Юпитер май към подвижните накланя везните



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано28.06.12 06:52



това за мечтите остана като недовършен разговор с Аброуд - за връзката им с призванието или Целта на конкретното прераждане



по-точно за сигнификаторите им

парите като мечта имат нещо общо с Венера и асцендента ти, а май в повечето случаи той участва

но само асцендент не стига



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.06.12 11:38



дали се променя човек

Лично аз се променям непрекъснато и основно, отвътре, това ми е мания в живота.
Ако днес съм студена и пресметлива кариеристка, утре ще стана топла и любяща жена-домакиня.

Това е предизвикателството на света, да приемаш естествено различни и противоположни образи.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор Angelfree (минаващ)
Публикувано28.06.12 14:03



И заради Уран и Плутон също. Но Сатурн винаги го отнася най-много. На мутабелите им е много прясно, да не се правят...

За саксиите - не делегирай нищо, а остави една кофа до тях с по един памучен фитил с единия край в кофата, а другия - заровен в саксиите. Проверен метод от един такъв Панталей Пътник...



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.06.12 20:05



търсих и аз Марс за температурата, макар да не беше от високите, поддържах онази неприятната от 37.2 градусовите.

отмина, сега пия имуностимулант (дълго ще го пия), може и добър да се окаже, важна роля има и самовнушението, също като онова с вярата в "отпушването" при смяна на движението на любимците - Венера и Сатурн

и споделяне на мнението на Дияна за реабилитация на кардиналните

Това че тр.Сатурн е в 10-ти дом, а натален в 7-ми дом, би трябвало да е подсказка за нещо.


Подсказка, но за какво, дай нишан - не се сещам



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Angelfree]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.06.12 20:10



Много се радвам да те чуя и видя


Труден ми е смисълът и на мен, все по-труден в последно време, нищо че ти отбелязваш друг аспект на безсмислието

с хормоните имам проблем от 14 годишна, вярно в определени периоди е със затихващо действие, понякога си мисля, че и мигрената ми има отношение към хормоналния дисбаланс

Редактирано от abroadabroad на 28.06.12 20:40.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.06.12 20:12



Лично аз се променям непрекъснато и основно, отвътре, това ми е мания в живота.
Ако днес съм студена и пресметлива кариеристка, утре ще стана топла и любяща жена-домакиня.


не вярвам в това
това, какво ние си въобразяваме и какво действително се случва в нас и извън нас са фиксирано различни неща

Редактирано от abroadabroad на 28.06.12 20:13.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.06.12 20:17



жалко за добрата ми памет преди Сатурн да провокира 10 дом


на моменти се чудя 2010 ли сме или вече 2013, нещо като да ти се сливат дните, но в уголемен мащаб

сега ще пробвам да си спомня и още повече - с желание и страст да се върна към ключови думички като "мечти"



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.06.12 21:46



Твое право да не вярваш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.06.12 22:10



остави ги моите права, те са доста широкоспектърни и без това



аз също влизам в "роля", при това с хъс и лекота, когато желанието изпреварва динамиката на дните, неприятното е при досега с реалността и последващата самота в следствие на стигането до земя

на специално място ми е Нептун, но по-специален си остава Сатурн, та затова не мога да залюбя и докрай да се отдам на заблудите, не се научих да ги харесвам и това е, вярно временен опиат са, но при падане все си мисля, че повече боли, пък то казват е част от играта



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано29.06.12 06:32



То че ще е нещо по пресечница на въпросните домове и въпросния Сатурн е ясно, но какво ще е точно, не е ясно:)

Може да е нещо от рода – докато сме в изпитание, не знаем какво и защо ни се случва. Даже не знаем случва ли ни се изобщо нещо:) Чак след като преодолеем изпитанието, разбираме какво сме преодолели:)

По тоя повод с изпитанията – Прия не е писала вчера.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Angelfree]  
Автор AH_ (член)
Публикувано29.06.12 06:34



Вярно, хубав и точен квадрат между Уран и Плутон:)
Т.е. не е съвсем манипулация и отклоняване на вниманието от належащия проблем с кризата, като чете всеки ден човек къде и какво земетресение има :)

Ами що реши, че кардиналните ще се подобряват – така им се иска пожелателно или отчете и нещо друго – я покрай ретроградието на Плутон, я покрай нещо друго:)

Да не би да имаш скорошен опит с оцеляване на нещо в не дотам обичайни условия, т.е. да си приключила с летните ваканции:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.06.12 12:09



?
Не те разбирам, аз просто се променям в това, което ти наричаш реал, това не ми причинява никакви проблеми. След като съм променена, чакам светът да се завърти според новата ми премяна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано29.06.12 17:47



По тоя повод с изпитанията – Прия не е писала вчера.

Нещо се е тръшнала доста, и просто не искаше пак да ви надува главите



Температура, болки, че и два броя лимфни възли с размер на кайсийки на вратлето поникнали

А мамата и тя не е хич читава, вчера цял ден я мъкнах по доктори и болници, май пак ще й оперират сърчицето, но този път - ако оцелее ще гледам да е в друга болница

И изобщо, и въобще. За изпитанията.

Днес стигнах до доктори за мен. Не било гърлото, не били зъбите, не била и щитовидна жлеза. А мен ме боли врат, гърло и тил на главата.

Временно ми дадоха след дълго умуване и доста кръв силен антибиотик, но ако до понеделник няма подобрение май ще ходя по хематолози



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано29.06.12 17:58



може и да звуча позатихнало, защото си имам гостенка, която си идва един път в годината по за седмица-две

и организираме пътувания


Йе-йе-йе! Ура! Обичам гости, пък с план за пътувания - още повече! Нямате право да нямате ентусиазъм за път просто. Сега е времето - лято-крилато



Хубаво е да можеш да си позволиш да правиш планове като тези, и да ги реализираш после Съществени критерии за свобода са това.

Браво за босилека, сигурна съм, че ще оцелее, пък и защо не го опасете за една салатка в името на гостенката - той пак ще си порасне

И не - и аз като Аброад, си мисля, че съм твърде фиксирана и не с епроменям заради нова рокля или нов ник в някой сайт. Все съм си старата и същата, е - стават наслагвания житейски - в едни области се износваме и остаряваме - в други растем - някои на акъл, ръст, други на лимфни възли, а на най-старите баби им никнат и нови млечни зъбки понякога


а това с ежедневните, рутинни, ритуални занимания е много важно - в най-кризисен момент ни държат на повърхността - в някой момент ще го установиш и забележиш, но дано да не е скоро


За съжаление - вече съм го установявала. И знам колко си права. Благодаря.

Но към днешна дата се чувствам толкова стара, изморена и без ентусиазъм за утре-то, че... Малко се страхувам от себе си... Сякаш чакам просто да си пренеса хомотчетата докъдето-до там, и да клюмна на спокойствие... Без да чакам утре.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ponichka_ на 29.06.12 18:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от ponichka_ на 29.06.12 18:08.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано29.06.12 18:01



парите като мечта имат нещо общо с Венера и асцендента ти, а май в повечето случаи той участва

Да, Венера. Но и Плутон и СЛВ. Аз не ги искам парите за себе си. Искам ги за сила и власт - и да мога да върша чудеса и хубости за другите.

Да разполагам, отсъждам и действам на широко. Мислила съм си, че ме бива. Днес не го мисля.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано29.06.12 21:07



объркана и затихваща държава, Прия, по не съвсем скромното ми мнение, а именно:

- мнозина трябва да се разболеят, за да се изпъчи някой си, и още повече любимите празнодумни медии, с новината за изпреварилия летен грип, защото и джи-пи-та-та следят новините;
- опитваш се от две седмици да си боядисаш косата при дългогодишния фризьор, с обичайната професионална марка боя и познат цвят - е, оказва се, че не можеш, защото дистрибутора нямал точно тоя цвят и тая боя. Защо? - Ами, не е ясно, всички повдигат рамене и никой не е отговорен?!
- поръчваш си храна за вкъщи - доставчика няма да ти развали банкнота от 100 лв. Интересно, за каква ли парична единица е бил готов, при все, че според елементарната бакалска математика трябва да може да върне поне 99 лв. на старта на вечерта?!

с една дума - с парите си си виновен, а отсреща са жертвите...
и цялото това на фона на след-работен 12 часов ден

*изреденото е само от последния час-два, няма нужда да обхващам по-дълъг период от време, за да не потънем безвъзратно в непреодолимо самосъжаление
ако има нещо, което много да ме замисли в посока емигриране, въпреки фиксираността ми - това е част от гореизброеното събрано и повторено в ежедневие
жалка, циганска държава, а вождът - най-големият РОМ

-------------------------------------------

друг е въпросът защо дебилите не го усещат и просперират, дори се разтоварват, а заблудените като мен продължават да търпят

не разбирам от мунданна астрология, извън жълтите приказки, и нямам представа кой нарочи България за подвластна на Сатурн, като точно принципите на Сатурн са най-потъпквани и заличени

Редактирано от abroadabroad на 29.06.12 21:17.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано29.06.12 22:03



това за мечтите остана като недовършен разговор с Аброуд - за връзката им с призванието или Целта на конкретното прераждане

и понеже точно ти, години наред ме учеше да се простирам само до ТУК и СЕГА, взе че се случи, а и по време на Сатурн май мечтите са забранени, нежели осъществими, работата и ангажиментите определят ежедневието, за околните и не до там близките дори остава неразбираемо, остава ти само едничката надежда да споделиш с някой дето отбира от астрология за съпричастност и разбиране
няма ефективно разрешение, освен изчакване - и така докато ти отмине живота

пожелавам си мечтите обратно, онези цели на призванието, които осмислят живота в което и да е прераждане, вън от посредствеността, любовта, ако ще и да е любовта към парите, само любов да е, и плътска да е, но да оцелее и се реализира най-после, ако изобщо и е предписано..., че твърде тежка и продължителна се оказа зимата - че после защо Кардиналните били най-важни - ами, защото. И защо се наложило да се развиделява при тях - ми, заради нарушения баланс овреме.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.06.12 22:25



пожелавам си мечтите обратно, онези цели на призванието, които осмислят живота

Амин!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано30.06.12 06:37



пиши по някой ред редовно, докато излезе тр.Марс от 12-ти дом, че те мислим:)

аз сега гледам красиви мушката около себе си и ще се прибера от това пътуване с едно стръкче или както там се казва:)

наскоро една позната, която ходи на иглотерапия при един китайски лекар, разправяше, че той споменал за благотворното влияние точно на мушкатото:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано30.06.12 09:56



Ще пиша - и вие пишете, понякога разваленият грамофон е способен да сътвори уникален джаз, макар и съвсем невписващ се в класическите музикални основи за хармоничност.



Пък за мушкатото и приятелката с иглите - точно така си е - мушкато - най-вече бяло и червено, здравец, босилек и синя африканска теменужка - от тази с дебелите листенца са основните пазители на телцето, духа, и къщичката. И не не се плашете ако ги уморявате. Те са го отнесли вместо вас.

Моите мании с рози и клематиси са от вредоносните- тръни и увивни - натежават - боцкат и се увиват, наместо да облекчават. Явно и тук мазохизмът ми си е намерил поприще.





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано30.06.12 10:12



Тъпо. Аз затова с годините все повече се старая да добивам гъвкавости в ежедневностите, и да не се прихващам към неща като конкретни боя за коса, крем за лице, хляб, сирене или каквото и да е.

ъкмо си заобичам нещо - и те го спрат и прецакат. Последно страдах за един фондьотен и крем за лице, за лице и друг за около очи. И от бяс и инат си ги поръчвах от Америка. Напоследък престанах.

Явно съм станала по-примирена.

Хващам се също - аз - дето винаги съм била индивидуалистичен трън - като ми предложи барман или сервитьор питие или манджа - които очевидно са или рекламно препоръчани, или просто застояли - аз се съгласявам с усмивка напоследък.

В магазина - като ме хванат на касата с кутия бисквити, шоколадчета или дъвки - аз дъвки мразя - се усмихвам и взимам по едни



Никога, никога не съм го правела преди.

Явно имам някаква нужда от примирение. Със сигурност не е от желание да се впиша - като се завърна в къщи с цяла връзка млечни шоколади, уж на промоция, и то от тези със захар, мляко и много масло и подобрители - каквито въобще не харесвам и после се чудя в каква торта или крем да ги пусна като съставка?

Преди време като виждах подобни постъпки у майка ми - която е друг невписващ се трън до ден днешен - много се възмущавах. И още се възмущавам.

Да се съгласиш с някого.

А за парите - банкнотите и всичко - права си.

За това толкова се възмутих от Токуда. Там и парите не те оправят. Това е болница/държава за мутри, продажни политици и псевдо медийни звезди. Тук на тях им се дава червен килим.

Не е важно колко честни пари имаш и искаш да им дадеш. Не е важно ти колко читав човек/професионалист си. Щом не си от никоя от горните 3 групи.

Пък - когато и отказваш да се впишеш - въпреки възможността за принадлежност към някоя от тях - биваш съвсем низвергнат и назидан.

ПП: Вече опитвам да имам по-дребни парички, и леко по-преклонена главица. Бесът - вътрешният стрес, болка и непримирение си остават обаче.

Тук се връщаме на доста пропагандираната теза на съвременните едийни езотерици и баш политици - за лошият човешки материал, и как е време просто тий да бъде проскубан, пардон - прочистен - и как хората, боледуващи от гадни болести и - трябва да бъдат оставени да се затрият - защото така светът ще стане по-хубаво и здравословно място.

Естествен подбор. Е - немалко форсиран от силните на деня.

Джунгла на хищници.

Редактирано от ponichka_ на 30.06.12 10:17.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано30.06.12 10:26



ако има нещо, което много да ме замисли в посока емигриране, въпреки фиксираността ми - това е част от гореизброеното събрано и повторено в ежедневие

Аз стигнах до този извод преди 18. От тогава "имигрирах" 3 пъти - на мечтани места и планове. Всеки път "завинаги".

Успешно.

Ха-ха.

Само дето като ревнат домашните - се прибирах. До сега.

Сега съм стара. Но ако домашните се затрият преди мен - този път няма да има какво да ме върне.

И имиграцията - като другите затвори е в главата.



И това не го казвам лековато или субективно. Наблюдавала съм го при имигранти с много по-обемен, дългогодишен стаж и успехи.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.06.12 11:04



Ти правиш чисто неправене.


АН да ти го обясни, че не дава аз да говоря вече за моите любимци.
Но е много хубаво това, дето сменяш навици и правиш обратното на онова, което си правила.
Чупиш пръчките на клетката.

А за емигрирането - и е така, ама и не е така. И аз съм го чела и бях на тоя акъл, че да идеш в чужбина е все едно да пресечеш улицата, щото все носиш себе си.
Ама е много важно и обкръжението. Приветливи одухотворени дружелюбни хора ще ти предложат един живот, ограничени, злобни, завистливи и неспособни да се защитават хора ще ти донесат друг.

И аз искам да си сменя обкръжението, писна ми да бъда българка.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано30.06.12 21:04



вярно е, че съм по-изнервена от обикновено напоследък, значително при това

но, всъщност не ставаше дума за конкретно дадените примери по същество, а като извеждане на принцип, тоест наместо боя и фризьор, обозначавам с (х), например, за подход и начин на работа - (у), за резултат - (z). Можем да го отнесем и към други ежедневни дейности и извличаме обобщен извод на база на множество сходни уравнения.

не случайно споменах Сатурн - реда и дисциплината не са просто правила и норми, налагани от едни лоши хора по неправилен начин, а начин на мислене и философия, например (пак ще ползвам вече зададените):

- по повод здравето и медиите - въпрос на задаване на правилен тон от страна на държавната политика;
- по повод фризьора - не си му ти крив, че не си е намерил и не може да си намери въпросната боя, за да ти се цупи (вместо да се извини), и още повече да те праща да обикаляш по салоните, за да си я намериш евентуално от някъде
- по повод доставчика на храна - не си виновен, че не е съобразил, за да попълни касата си с едни 100 лв., за да връща в началото на работния си ден - вярно, случва се, на всеки се случва, но в този случай можеш само да се извиниш, да не се повтарям от по-горе

емиграцията никога не ми е била самоцел - напротив, неприятна ми е била само мисълта за нея, но в моменти на афект (каквито зачестиха), ми се ще да реагирам импулсивно и да замина, само за да се махна от напрежението тук, причинено от допълнителното - неуредено ежедневие на бита, както и липса на правила. Знаеш ли, например, че ако някой ти спре пред гаража (случва ми се често, затова го давам за пример, да не се хванеш пак за елемента) - няма на към кого да се обърнеш, ако не си платиш, остава саморазправа
ако съседите те тормозят шумно, трайно и постоянно - също, освен ако не ти се водят безсмислени и безсрочни дела (допускам, че тая ми нагласа следва да се промени)

и ако ти спазваш правилата, плащаш си данъците (авансово) и т.н. - започва да се трупа и да тежи повече от поносимото

по повод Токуда - чудя ти се защо там? Имам допълнително осигуряване и карта, според която мога да ходя по разни здравни заведения без заплащане и тъй като Токуда беше нова и съвсем близо до мен реших да се възползвам - напразно, съвсем ненужно посещение. Това е като да си направиш ресторант оборудван по последни изисквания, без изобщо да разбираш от ресторантьорство, като отвориш врати без готвач

* между другото - аз спадам и винаги съм била от типа "мечтата на търговеца"





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано30.06.12 22:22









Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.06.12 22:59



Йеп, обичам го тоя джулай морнинг!

Навремето на стената на сегашната семинария беше написано с огромни букви

Some things are true and they never change

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано01.07.12 01:56



но, всъщност не ставаше дума за конкретно дадените примери по същество, а като извеждане на принцип, тоест наместо боя и фризьор, обозначавам с (х), например, за подход и начин на работа - (у), за резултат - (z). Можем да го отнесем и към други ежедневни дейности и извличаме обобщен извод на база на множество сходни уравнения.


Да де :) Аз си мислех, че съм го схванала за уравнението извън конкретиката още предния пост



Работата е, че започнах да папагалствам мои си сходни (х)-та - ака дуднене или симптоматично лечение и затвърждаване на нехаресваното от мен също уравнение, наместод а се подходи из дълбоко, както ме съветва моята другарка лайф кауч-ка.

А тя казва следното:

Не се работи симптоматично, а се изкореняват грешките из корен - променяш себе си и така се променят и нещата, които не харесваш в околния свят, защото - тук и Кайли май беше казала нещо подобно - ти като се промениш - и светът и той се завърта според теб ;)

Работата е, че аз мисля, че не аз съм грешната точка в моето уравнение, а да изкореня цялата държава и командващото я общество - нямам дори порив да опитвам.

По-реално е или да изкореня собствената си кратунка - или простод а с епреместя другаде, когато му дойде времето. не защото там ще е много различно, а защото няма да се ядосвам толкова, че е моята България :) А и си е по-различно в крайна сметка.

За Сатурн също разбрах по-одеве и съм съгласна. Но не съм открила още и неговото копче за включване

по повод Токуда - чудя ти се защо там?

Защото на мамата съдовата болест - конкретните увредени централни артерии можеха да бъдат помогнати - сложно и по голяма спешност само от главния кардиолог на Токуда към датата на откриване на болестта й - 2009. Или поне така ни казаха всички други доктори от Св. Екатерина и НКБ. И от там започнахме. Но от тогава всичко в тази болница е много надолу, говоря за инвазивната кардиология като секция - за други звена нямам много поглед, но и нямам намерение да имам. Ще опитам да сменя болницата



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано01.07.12 02:01




Ти правиш чисто неправене.


Именно



Чупиш пръчките на клетката.

Тук не съм много сигурна.

За другото - да права си - обкръжението е от голяма важност. Но и да говорите на един език. Не само лингвистично. Поне мъничко. А това - не всеки постига - и в бг, пък при имигриране - шансът намалява съвсем. При непостигането му за имигранти обаче - с другите наслагвания последното може да бъде фатално. Срещала съм такива.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано01.07.12 02:02



Йеп, обичам го тоя джулай морнинг!

И аз, и аз!





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано01.07.12 06:26



Когато У6 е Нептун, смяна на лекари, лекарства и болници е добра тактика и стратегия:)
Когато У11 е Слънце, най-добре да избираме лекар, който е светило в съответната област:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано01.07.12 06:30



аз ти се радвам, че толкова си харесваш любимците, че ти идва от вътре да го споделяш с другите:)

но е друг въпрос, че не всички имаме нагласа да ги четеме твоите любимци:) - предпочитаме твойте интерпретации на теориите и практиките им:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано01.07.12 06:34



може и да си повечко изнервена и уморена напоследък, но Сатурн се раздвижи, пък бенефиците се приближават към радикална точка - дори да няма кой знае каква събитийност, човек си има повечко сили, ентусиазъм и дребни радости:) - така че скоро ще ти мине нервността





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано01.07.12 22:11



Работата е, че аз мисля, че не аз съм грешната точка в моето уравнение, а да изкореня цялата държава и командващото я общество - нямам дори порив да опитвам.

По-реално е или да изкореня собствената си кратунка - или простод а с епреместя другаде, когато му дойде времето. не защото там ще е много различно, а защото няма да се ядосвам толкова, че е моята България :) А и си е по-различно в крайна сметка.


всеки е грешен в едно определено уравнение, но ние сега говорим за спазване на морални и етично-благородни правила и ред, социално значими, без вариант за измъкване, без изключение за този или онзи и механизмите за постигането им

вторият абзац ми напомня едно правило - винаги поддържай нещо недооправено в къщата си в името но хармонията, нещо като жертвоприношение
освен това е вярно, че ако си имаш дадености за проблемни зони, където и да отидеш те ще си останат приоритетни и на дневен ред, но ние говорехме за битовизми, което се различава от генералните теми като пари, любов, семейство, деца, работа и т.н.

в случая емигрирането (не като сервитьор) е като ходенето в онези специализирани гимназии от детството ни, нали никой не се заблуждава, че е било само заради математиката или пък езика, от значение е била и средата



по темата за Сатурн - все още изследвам любимата си държава - Великобритания - сега засега само исторически-логически, по-после може и астрологически



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано01.07.12 22:17



а-хааа


а кога се очаква събитийността, или вече няма нужда да питам

иначе от неподозиран и безпричинен ентусиазъм днес чак с удоволствие чистих и прах пердета, скочих още в 7.30 сутринта, да не повярва човек



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.07.12 22:27



Ми аз не ви карам да ги четете бе.
Гледайте на мен като на извор на информация...и мъдрост.


А им споменавам имената, ако някому се прииска да научи повече, да знае къде да търси.
А и от чиста почтеност, да не си помислите, че аз сама съм сътворила цялото знание на света.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.07.12 22:28



Ти правиш чисто неправене.

Именно


Неправенето е много трудна практика, браво.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.07.12 22:31



А кога У6 и У11 е Венера кво?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано02.07.12 06:26



че пердетата са си жива събитийност за някои хора

- полезна и съвсем подходяща за комбинация от Сатурн и Венера:)

можеше да посетиш и някоя тракийска царска гробница с тр.Юпитер на радикална точка:) - на мен това ми се случи:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано02.07.12 06:30



ако имаш да избираш между мъж и жена лекари, избирай си жена



пък даже и за лекарите ще ти сработва късмета

е, има си и недостатъци с всеки управител, но за тях мислим, когато се появи проблем - през всичкото друго време разчитаме на късмет



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.07.12 10:15



хм..а сега се замислих, ако Венера е и У7 дали да не си диря вече спътник в живота лекар, м?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано02.07.12 10:44



Ох, ще видим, за сега смените на лекари продължават на пълни обороти. И за мама, и за мен.

Вчера и сутринта - нови доктори.

Търсят ми нещо-то, и лека-полека става по-смразяващо... Предстоят още изследвания, но май не съм читава




А така чаках юли.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.07.12 15:52



То никой не е читав, не бой се.
И се наслаждавай на живота.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано02.07.12 19:09



читава си


но я разкажи по-подробно що реши така?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано02.07.12 19:14



я, какво съвпадение

- и за мен са си събитийност (но не в моя смисъл на думата), гледах и медитирах над тях в продължение на три седмици (или май четири бяха), доде им се наканя, така да недолюбвам тия дейности - ще трябва в минал живот да съм им прекалявала

и мани гробниците - кажи за любовта



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано02.07.12 19:16



хм..а сега се замислих, ако Венера е и У7 дали да не си диря вече спътник в живота лекар, м?

не, щото така се самоограничаваш, а това само по себе си е предпоставка за неслучване





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано03.07.12 05:59



По тоя повод – вчера едно момиче разправяше, че в Дания отиваш на лекар и ти казват да стоиш в къщи и да пиеш много вода, а тук изписват ли изписват лекарства, най-различни, едно след друго, при това става въпрос за едно и също конкретно и тъй да се каже хронично заболяване.

Може и да е въпрос на школа в конкретната държава и за конкретната област.

Искам да кажа, че не трябва да се плашиш, че лекарите се бавят с диагнози, изследват и сменят лечения – може би е традиционен подход в работата .



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано03.07.12 06:15



ами Юпитер понякога се проявява като ставаш съпричастен на любовта на някой близък:)

вчера едни деца изненадващо и за един ден смениха плановете си за прибиране в Бг вместо в началото на август, в началото на юли:) И май се отказват от планирано бракосъчетание, което за нас може и да е оферта

- важното е бебета да се раждат, пък бракът в ритуалната зала не е задължителен:)

а, и Юпитер се проявява и като изобилие и разнообразие от храни и лакомства от най-различни държави

изобщо, подготвяй се да му ползваш енергията



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано03.07.12 06:21



вярно, че Венера ти управлява и десцендента - ти за това мечтаеше за богат принц



но може и да не е толкова богат- по-вероятно ще е любвеобилен и ще те глези

нищо, че не показваш вкус към глезенето



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.07.12 09:45



О, Боже, АН!

Точно това всъщност искам - да ме глези! В последно време искам пак да си сменя стереотипа и ми се върти нещо из акъла и душата от рода на спокойствие, обичана жена, обгрижвана, дама, шапки, гримове, тоалети. Ей такива неща.

Отдавна искам мъж, който да се грижи за мен, но тая дума - глези, не ми беше хрумвала. А тя е точно това, което искам. Писна ми да бъда воин и борец, искам да бъда точно глезена, как пък нацели подходящата дума. Ето виждаш ли защо не се отделям от теб вече 10 години, въпреки макиавелизма ти.



Всъщност, да си дойдем на думата, процесингът много се занимава с думичките, техниката е изчистване на думички. Хъбард май е считал речта за най-важното нещо, на практика огромен брой техники са свързани просто с изчистване на думички. Чувала съм и съм чела, че дори най-високите нива ОТ, от които се очаква да владеят света, всъщност стават такива с четене на текстове и изчистване на думички.
Аз самата много го правя и е много полезно, убедила съм се.

Давам пример - парите. Оказва се, че хората имат такъв стрес от парите, че отказват подсъзнателно да се вглеждат в тях, вниманието им се приплъзва и се мести на съседните думи, защото не иска да се "закачи" за думата пари. Преди години разпитах мои приятелки с коя дума свързват идването на пари при тях.

Примерно аз изкарвах пари - изкарването е тежък процес на копане и усилия и е естествено да нямам много пари, щото колко пари мога да изкарам с ей тия две слаби женски ръце?...
Една приятелка получаваше пари. Друга печелеше пари. Трета просто имаше пари.
Навсякъде става дума за пари, обаче несъзнателно всяка използва едни или други усилия и нагласи към тях.

Бях позанемарила изчистването на думичките...

Та - глезене е чудесна дума! Веднага я вземам на въоръжение и започвам да работя с нея. Воистина искам да бъда глезена вече, Аброуд не вярва, че вълкът си сменя козината, но ето, аз я сменям. От човек, на чиито плещи лежи целият свят и поемам отговорност за всичко, не че ще престана, ще се преформатирам в жена, която е обичана и глезена.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор Angelfree (минаващ)
Публикувано03.07.12 13:47



Не съм приключила, не съм ги и почнала даже. При мен е обичайното лятно време - "ремонтирам" училището на бъдещия първокласник - "подобрявам средата"; сменям си работата, но това ще се проточи, защото не ме пускат преди края на лятото. Този път е вече окончателно. Тоест, "подсилвам духа". Лекувам затлачени хронични проблеми, тоест "заздравявам тялото".

По въпроса за безсмислието и Марсовете в Телец, които все си тренирали издръжливостта, ето сега вече втора седмица умувам дали да воювам или да не.
След последната виртуална битка за справедливост, съм се размислила, тя, справедливостта, някакви външни потребители ли ползва реално, или само така си мисля. След като очевидно не ги ползва, демек никому не липсва, дали не воювам само за личното си удовлетворение и злост пък ей така, за разнообразие, някой да си получи заслуженото. После се размислям как пък аз ще решавам кое е заслужено и за кого и що не оставя наказанието Томува, комуто се полага по длъжностна характеристика.

Преди много се не размислях, со все заточения ми Марс, ми направо си рипах.
Пък сега съм се размислила и не мърдам. Не че нямам сили и желание, ма си го стискам и се тровя. А колкото пО си го стискам и се тровя, по-страшно гърми накрая.

А между впрочем Марс пресно-пресно влезнА у кардиналите. Да си пазим сърцата, кръвното, главите и да одим да се потим превантивно у спортната зала, а?!



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано03.07.12 18:37



Аз реших така, защото просто нещо не ме бива - на физическо ниво най-вече - като изключим, че склерозата на акъла ме преследва усилено напоследък - ръката ме боли и изтръпва, дясната, а тя ми е водеща, и на неврологичните тестове нервите й били атрофирали доста напреднало, вратът и гърлото ми са болезнени и изтръпващи, и главата отзад ми е все едно някой ме е бил с камъни. За капак добавяме и буците на шията. Които една докторка сметна за възможни метастази, а един нов доктор започна да й приглася...



Иначе нямам вече акъл и воля да решавам много-много... Не знам дали ще ми се върнат...

Телешкият Марс се записа за лятна самотна медитация върху смисълът и пътят на съществуването.

Редактирано от ponichka_ на 03.07.12 18:49.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Angelfree]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано03.07.12 18:47



...демек никому не липсва...

На мен ми липсва. Но май наистина няма много място за нея.

Вчера с един другар обсъждахме някои от хилядите социални несправедливости като:

- хилядите пари, които се плащат на лобистки шуробаджанаци, насадили соларни панели върху плодородните земи, за да гоним Европата по потребление на зелени тоци

- големите мафиотски зърнопроизводители - които си пълнят гушите и с държавни, и с европари, и в същото време им направиха лобистки закони за по-лесно заграбване на "уж безстопанствени парцели в съседство с техните вилаети" - които просто са на много дребни земевладелци, или не искащи да им ги дадат под аренда срещу мизерните стотинки, които им пробутват, или отказващи да им ги продадат на безценица - и хоп държавата им озакони механизъм за законно присвояване

- държавните субсидии за медии - електронни и печатни - само за големи играчи - и после защо в бг няма обективна журналистика, критикуваща властта - ами защото управляващите сами решават и контролират на кого и дали да дадат субсидийка, собсвен ефир и т.н. и по този начин са си купили предварително добър тон към тях си от страна на "обективните", но послушни медийки.

- партийките, които всички дружно храним, но само парламентарно представените - и всичко е на калпак, и като хванат кокала - никой не пуска, сега искат и процентната бариера за влизане в НС да вдигнат за да приберат повече и повече за себе си...

и така нататък, и така нататък...

За правоохранителни и правораздавателни органи нека пропусна да ви разказвам... И как и защо например - точно ГДБОП ръб и барета е равнозначно, че и по-гордо от мутра...

Редактирано от ponichka_ на 03.07.12 18:54.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.07.12 20:49



Мале, и аз съм с изтръпващи ръце, врат, шия, болки, шум в ухото и даже тая вечер си взех направление за невролог.
А миналата година ми се виеше свят кански, едва ходех, седмици наред, сега пак така, ту ми изтръпва ръката, ту ми се вие свят, нощно време ухо шуми...

Миналата година след дълго ровене в нета попаднах на упражненията на Норбеков. Някаква мацка ги беше пуснала в един форум, ама по повод световъртеж. За стави, то всичко тръгва оттам.
И верно -като ги поправих, ми попремина. Сега миналата седмица пак ги правих, а от няколко дена пробвам петте тибетски упражнения, че отива по-малко време. И пия магнезий и простотии.
Ти опита ли с упражнения?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано03.07.12 23:08



а, чудесно - значи като ти минава през АС се радваш на любовта отстрани, а като е през ДС на твоята собствена

, изобщо, баланс трябва да има



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано03.07.12 23:10



метастази?

, наистина ли или?
друго ми се струва, като натрупване на "онзи" Марс, дето се чуди къде да избие?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Angelfree]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано03.07.12 23:21



За проявлението на тоя Марс минах през няколко цикли - от пълно бунтарство, до пълно мълчание и поглъщене, един вид експериментирах. Извод - второто е по-вредно от първото, каквото и който, както и да го интерпретира, без оглед кой бил прав или крив, и дали мойта е всеобщата справедливост.
Затова след редица опити започнах отначало:
- не си замълчавам, ако е въпиюща несправедливост, макар и да търпя твърде до това
- гледам да го отнесе този, който така или иначе си го "заслужава", да, по моите оценки, които смея да твърдя са максимално обективни


- ако се случи да го понесе някой "незаслужил", започвам да се успокоявам, че и аз съм човек и греша
- издържливостта и упоритостта я впрягам в справедливи каузи, мислено, пък когато и дойде времето, убедена съм - все ще дойде, ако умееш достатъчно дълго да чакаш

това всичкото, не заради друго, а хроничните болежки не са ми по вкуса



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано04.07.12 06:22



това тестче, с думичката преди основната думичка, тутакси ще го вкарам в употреба и ще го изследвам от астрологична гледна точка





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано04.07.12 06:30



мислех си, че планетите може би се проявяват по всичките си аналогии, но понякога се "изхитряме"

да не доловим някои влияния:)

в такива случаи, след усилено и безрезултатно търсене на проявление, можем да "набедим" нещо си за проявление - а точно това няма да го водим за "изхитряне"



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано04.07.12 06:38



като те чета и се сетих, че вчера малко си поговорихме с една дама, на зряла възраст, практикуващ адвокат, но хоби и е и изобразителното изкуство:) И рисува:) Като и се продаде някоя картина е много щастлива:)

някои хора си имате много дарби и много неща ви идват отвътре:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Angelfree]  
Автор AH_ (член)
Публикувано04.07.12 06:42



на акцентираните Марсове май им е писано да водят битки, щат не щат, но номерът може би е да си ги водят без привързаност



и май има още нещо - ако не ги водят с другите, ги водят със себе си

не съм сигурна кое е печелившият вариант



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано04.07.12 14:44



наистина-наистина - колко да е наистина?



В понеделник ме записаха за биопсия на буците в голямата болница.

Аз се кефя на жегичката и на юли, че все пак настанаха... а останалото всъщност не ме вълнува особено... Забраниха ми всякакво месо, хляб, сладко, бирички и витамини най-официално, и аз по този повод от сутринта в двора на голямата болница започнах да си пазарувам бирички. Забелязах, че и други колеги практикуват същата дейност

Редактирано от ponichka_ на 04.07.12 14:56.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано04.07.12 14:48



Ако ще ходиш на невролог - има един доктор Майер - в поликлиниката до бившата ендокринология до министерство на земеделиео 0 готин и добър специалист с направление.

Иначе - пожелавам всичко да бъде читаво



За упражненията - похвали - аз покрай всичкия ми стрес, безотговорност, подценяване, и т.н... не ме бива да отделям място за такива дейности - но - от опит знам, че има смисъл.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано04.07.12 14:52



Мдам... талантите обаче някои си ги кътаме за оттатък, май... Днес покрай биричките в голямата болница открих някакъв магазин за пилета и сирене, където продаваха за стотинки доста приятни и квадратни бели кофи с капаци - бивш амбалаж от сиренето - подходящи за саксии с чинийки за балконските ми рози

Купих индустриално количество, и поръчах доставка за понеделник допълнителна, да настаня добре от сега бъдещите рози за разплод

Не съм измислила на кого да завещая розичките



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.07.12 16:31



Ми то беше по-убу да изследваш себе си с него, ма как кажеш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.07.12 16:34



Да бе, ще ги завещаваш, никой не е луд да гледа толкова рози, я да си се оправяш и си ги гледай, ама ха.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано05.07.12 06:22



хубаво де

- току що го направих - малко набързо, но си работи- свързах ги с "печеля", което си пасва с позицията на Венера/като естествен господар на пари/ в 5-ти дом; както и със "заработвам", което пък се връзва с позицията на персоналния управител в 6-ти дом:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано05.07.12 06:32



уф, така става то - сега, като искаме тоя тр. Марс да се движи по-бързо, той сякаш стои на едно място:)
Ще проверим дали силата му за "зло" е блокирана в 12-ти дом, но ще разчитаме най-вече на съвпада на тр.Юпитер с натална Венера, което си е късметлийски аспект, нищо, че и той се случва в "затворен" дом

а какво ти правят цветята по терасите в тая жега:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.07.12 10:28



Ама виждаш ли сега, аз давам пример как човек може да се оправи и промени, ти се захващаш за измислен от мен пример и почваш да правиш проверки работи ли спрямо звездите.
Значи ти вземаш информацията и изследваш информацията.
Аз обаче правя друго - след като съм станала осъзната за явлението, започвам да си набивам в тиквата, че аз не изкарвам пари, ами примерно имам пари или нещо друго, което ми е сравнително лесно.
Ако си променя думичката, която свързвам с парите, ще очаквам да се променят и обстоятелствата в живота ми и количеството пари, което ме спохожда.
Спохождат ме пари
а защо не и

Харча пари

Би било чудесно след като цял живот съм свързвала парите с изкарване, сега да ги свържа с харчене, хммм...



Та - ти изследваш самата информация, а аз с тази информация променям себе си.
А сега свържи и това със звездите.

Кой аспект ще вземе факта и ще го накара да работи в полза на човека. И кой аспект ще вземе факта и ще си строи информационни теории без прагматична стойност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано05.07.12 11:35



ти някъде тия дни трябва да имаш рожден ден, кога беше, че съм пропуснала да архивирам в мозъчните гънки


кога ще са готови резултатите?
продължавам да мисля, че ще са в твоя полза



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано05.07.12 11:40



в такива случаи, след усилено и безрезултатно търсене на проявление, можем да "набедим" нещо си за проявление

а, аз си мисля, че много като се напъваш (като мен) да се прояви - получаваш шамар, ей така все ми се получава
защото, може би, и Венера и Юпитер са подвластни на Сатурн - нямам право на мечти и претенции в тоя живот



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.07.12 16:34



Девойко, стига се зомбира с тия планети.
Няма начин да няма начин, само трябва да отркиеш начина.
Тръгни от това, че звездите предполагат, ти разполагаш. Вземи си живота обратно в ръце и действай.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано05.07.12 20:44



Гуш!





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано05.07.12 20:54



Цветята биват - е, някои от едногодишните измряха вече под давлението на белокрилки, въшки, акари или гъби. Не бях много добра с пръскането, а и сега съвсем нямам вдъхновение...

Розите цъфтят с пълна сила, а клематисчетата се развиват прилично и само розовкият цъфти скромно - другите, надявам се предстои да цъфнат...

Май едничко - последното оцеляло резниче от подарените ми десетки и десетки и затрити - има вероятност да оцелее, има си ново развиващо се добре клонче свежо филизче...

Резниците рози за вкореняване май няма да ги бъде, а и аз последните седмици покрай спасяването на мама и всичко не бях много грижовна към тях...

Имам обаче цяла орда бебета от листенца сентполийки - това са месестите африкански теменужки, които ме радват много - а и не изискват грижи освен поливане...

Мама ми обеща професионален маркуч с пръскалка и кранче 30 метра за поливане за рождения ден, да не нося кофи за всичките балкони, че нещо все по-хилава ставам...

В общи линии - който от цветята оцелее, оцелее...

Днес мама дойде и веднага се включи с чистене, че мен не ме бива в тази дейност, както ви разказах...
И реши, че кухненската ми мивка била запушена... тръгна да я чисти и намери метално топче вътре... Аз няма как да съм го пуснала, защото почти не припарвам до мивката, освен за поливане, миене на продукти за храна и подобни... Метна гоо през балкона...



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано05.07.12 20:59



Дано. Ще ви черпя с торти няколко модела, ако стане така



Нямам идея кога ще излязат тези резултати, ако ги вземат в понеделник наистина, а не отложат за нещо отново...

Предния път - като ми оперираха гърдата в същата болница - резултат излезе някъде след 10 дни, но бях с връзки при лекаря. Сега нямам никакво желание да търся връзки за каквото и да е.

Рождения ден май е в сряда. Както си мислех за бригадата чистачи и да спретна парти в къщи - няма да стане, защото, нито имам сили, нито желание...

Най-вероятно ще ме изнудят за някакво прзнуване обаче, макар да ми се иска да се скрия и да преспя следващият месец...



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано05.07.12 21:06



В някакъв пристъп на кукувщина си поръчах видеокамера за рождения ден, би трябвало да я получа във вторник. Не съм съвсем сигурна защо. Е, винаги съм искала д аимам. Дори се чудех дали да не си поръчам една ретро лентова - в комплект с ленти и прожектор, но реших, че ще ми дойде твърде сложно, но пък по-романтично за едитване - с ножичка и тиксо...

Поръчах си красива, мъничка, червенка камерка, модел от миналата година, сравнително скромен технически и ценови клас... Да запазя споменчета от лятото на поредната ми година - номерологична 4ка...


ПС: Не попитах как сте вие. Явно наистистина при някои болници егоизмът настрървява. Надявам се да сте добре обаче. Наистина.


Редактирано от ponichka_ на 05.07.12 21:09.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано06.07.12 07:01



Вярно, и дните около РД са критични за енергията ни.
И си има някакъв смисъл общоприетото специално отбелязване на такъв ден. А начинът на отбелязване има връзка с характера на енергията ни по рождение.

Как обикновено си го отбелязваш? – по един и същ начин или пък всяка година по различен? На кое в радикса ти пасва?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано06.07.12 07:02



И как сега ти се случва тр. Марс, Сатурн и Уран да ти действат силно – ще видим какво ще излезе от тая комбинация:)
Освен това и тр. Слънце ти е в опозиция на рожденото тия дни:)
направо няма на къде да „избяга“ човек:)

С какво си почиваш и събираш сили? – филмчета или книжка?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано06.07.12 07:07



ти какво правиш в периодите, в които ентусиазмът и радостта от ежедневието са ти поизчерпани?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.07.12 12:33



Мързелувам.
Много обичам.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано07.07.12 07:18



аз пък имам един нов пъзел и днес ще му подготвя основа и ще почна да го редя

- поне един месец удоволствие

кажи какво ти харесва от любимците ти през последните дни, пък аз ще ти разправя нещо за водите на планетата - и без това днес имам да попрочета нещо за тях



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.07.12 11:28



Ами уви, имам проблем от една година с дясното ухо, болка, ходих един два пъти на доктор, каза ми, че не е от ухото, сега ходя по други доктори, последно при невролог, трябва май пак да си ида до зъбния и да му обърна внимание да огледа зъбите по-внимателно.
Но има в процесинга едно нещо, съвсем подобно на карлитовия преглед, аз съм убедена, че Карлито го е крал от сциентологията.
Значи когато човек получи някаква травма и е несъзнателен в тоя момент и после тази травма се възпроизвежда сама. Тези реакции се наричат психосоматични, болен си, ама не тръгва болестта от физическото тяло, ами е психичен проблем.
Енграма или инграма - нещо, което тялото и подсъзнанието е запазило и реактивира при подходящ случай.
Та снощи си направих един разбор и установих, че когато татко почина, имах от няколко седмици болки в ушите и на погребението бях с болни уши.
Сега колкото и да ми е ужасяващо, ще опитам да премина през инцидента няколко пъти, белким освободя отрицателния заряд.
Всъщност снощи го почнах, но не ми стигнаха силите, вместо това започна да ме боли на ново място под ухото, май слюнчеста жлеза, не знам.

Преминаването през стари травми и инциденти освобождава вкостената замръзнала енергия там, това е най-старият процесинг, измислен от Хъбард, основният, после е измислил десет хиляди други.

Сега ще го намеря къде съм го записала и ще постна линк...




Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано08.07.12 05:17



ох, горкото - кофти, че нещо те боли

може да е за кратко, защото лесно се свързва с опозиция на тр.Меркурий към наталната управителка на здравето ти

но щом си е почти хронично това ухо, вземай си сериозни мерки

а на скоро някъде нещо прочетох, че разни здравословни проблеми напоследък може да имат нещо общо с Чернобил. Канех се да си припомня разни периоди на полуразпад, но не остана време



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.07.12 10:36



Ми аз продължавам да карам на принципа, че всяка физическа болка първо минава през по-тънките тела, после слиза надолу, а освен това съм убезена, че психическата енергия, а не някоя друга, прави света. Така че работя с психиката, за да отстранявам психосоматични реакции.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.07.12 18:26



Виж какво си намерих из файловете и с какво си играя цял следобед

Это можно выполнять много раз, каждый раз беря предыдущую проблему из цепочки, или более раннюю похожую проблему, до тех пор, пока вся цепочка не прояснится. Продолжайте выполнять до тех пор, пока не почувствуете свободу от веса прошлых проблем.
Сначала отметьте или вспомните проблему. Затем делайте следующие шаги снова и снова до тех пор, когда либо проблема прояснится, либо покажется, что она становится более твердой, либо она перестанет изменяться (не приходит никакого нового материала). Если такое происходит (проблема становится более твердой или не проясняется), то обнаружьте более раннюю похожую проблему, и выполняйте эти шаги с ней. Продолжайте искать более ранние похожие проблемы до тех пор, пока все это не рассыплется, и вы почувствуете большое облегчение.
Команды:
а) Сформулируй или переформулируй проблему
б) Отметь что-то насчет одной стороны проблемы
в) Отметь что-то насчет другой стороны проблемы



Извадих прелюбопитни неща, това става иза желанията, дето ме питаше аброуд преди време. Всъщност аз почнах да си разглеждам неизпълнението на желание като проблем и след порядъчна работа даже разделих лист хартия на две и си пиша - отляво атмятам, отдясно отмятам и после пак..

И какво извадих от подсъзнателното, моля ви се, дошло ми е време да подскоча на следващото ниво, тук ми е вече тъпо и изчерпано, обаче натам пък ме е страх от неизвестното, страх, че няма да се справя и страх, че ще се изложа...направо съм цар по ваденето..сега ще мисля как да го обработвам...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.07.12 18:28



къде си?
как са резултатите?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.07.12 18:30



в твоя чест днес спортувах



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано09.07.12 05:09



И аз така, но си помагам за всеки случай – както казва Т.Пратчет /фантаст-хуморист/ не се знае дали болката знае, че е психосоматична. Може да е просто физическа, като малко предупреждение за нещо си – например, че имаме навик да не чуваме





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано09.07.12 05:11



То и аз тия дни имах повод да мисля за ролята на страха при преминаване на по-високо ниво.

Но пък стигнах до прости изводи – на младите хора им е много лесно да имат невероятно високи претенции, даже без кой знае какво реално покритие – и пак са сладки и трябва да се поощряват:) /значи трябва да запазим младежки дух и да действаме без излишни страхове, пък каквото стане:)/
И още – семейната среда може да те тласне да се изявяваш в непознати за теб области, без страхове, при това успешно:)

Така че възроди младежкия си дух, почерпи сили от предците и скачай, щом си готова:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано09.07.12 05:12



Практикуваме ние любимото на Кайли спиране на ума, макар и не толкова претенциозно, както го препоръчват любимците и





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.07.12 10:22



Е то това пак есвързано с психиката, сама го казва...бе впрочем аз вчера тръгнах да си преглеждам файловете по процесинг, от години не съм ги пипала, ма ти си виновна, щото се навря тук и почна да говориш за процесиг и аз взех, че се стегнах...та знаеш ли на какво попаднах...

В и О - значи въпроси и отговори
Та, твърди Хъбард, който може да ПРАВИ, не си играе на В и О. Който не може да прави, той се занимавам с В и О.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.07.12 10:24



Да, и аз до тоя извод стигнах. Младите хора не ги е страх, щото не знаят какво може да им се случи.


Интересна работа, от смъртта не ме е страх, от живота ме е страх...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано09.07.12 16:22



Не са добре текущите резултати. Аз бивам, утре продължавам с нови доктори.

Поздрави на всички



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.07.12 16:58



Какво не им е добро на резултатите, какво ти казват докторите?
Аз от тия доктори вече вдигнах ръце.
Гледам си мойто джипи как гледа едни резултати и я виждам, че изобщо нищо не и говорят, седи и ги гледа като теле железница.
Ми тя не може да ги разчете, аз искам да ме лекува.

Кажи за твоите резултати.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано10.07.12 07:09



действай си по задачите и драсвай по някой ред - аз вярвам в силата на менталната енергия



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано10.07.12 07:13



бе знам си аз що го харесвам тоя твой Хъбард, макар и само от твоите извадки



обаче много харесвам и играта на В и О

и нищо не ми пречи да харесвам противоположни неща

ти сега кое предпочиташ - правене или В и О?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано10.07.12 07:15



може да е защото смъртта е някак еднократна, пък животът дълъг, дълъг





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.07.12 11:56



Естествено че правене ,не си ли личи. Виж колко време те превъзпитавам да спреш да философстваш и да почнеш да се занимаваш с реалността.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.07.12 11:57



Бе не, смъртта е спокойна и блага, животът е нервен, напрекнат и изненадващ.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано11.07.12 06:10



вярно, трябва да сме като децата- те практикуват, пък възрастните умуват



и първите са все радостни, даже без повод - и гледат учудващо философски на всичко



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано11.07.12 06:13



обаче през повечето време сме мъртви /в кавички или без тях/ - значи трябва да цени изненадите, напрежението





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.07.12 09:27



Ми аз това вече от 10 години го разправям, ма ти въпроси та отговори. Ама как, ама що, ама с кой транзит, ама къде.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.07.12 09:34



Ми така е, сега правя упражнения за събуждане на себе си и установявам, че почти навсякъде съм мъртва.
Ако ме питаш какви упражнения, най-елементарни.

Спомнете си случай, когато:

1. Было очень поздно.
2. Вы пришли слишком рано.
3. Вам пришлось ждать.
4. Вам пришлось стоять какое-то время, дер-жа что-то тяжелое.
5. Вы шли очень быстро.
6. Вы прошли большое расстояние.
7. Вам потребовалось на что-то много времени (на самом деле, а не когда это говорили о вас другие).
8. Какой-то механизм остановился (не часы).


и т.н.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор Angelfree (минаващ)
Публикувано11.07.12 11:30



Честит рожден ден, Меги.

Да ти просветлее и да се разсее мъглата! Хубави и усмихнати дни!




Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано12.07.12 05:56



и аз харесвам точно такива упражнения - най-елементарни, за каквото и да е било.

но тук не разбрах- какво по-нататък?

и тутакси се вписах в една от основните групи за упражнението - често ми се налага да чакам - спомням си случаи колкото щеш, но после какво?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Angelfree]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано12.07.12 09:16



Благодаря, Дианка!




Редактирано от ponichka_ на 12.07.12 09:17.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.07.12 09:30



А нищо, после нищо, давам ти само за пример.
Всъщност установих, че съм си загубила някъде способността за впечатления и усещания, вдървила съм се и сега си ги раздвижвам тези способности.
Искам пак да започна да чувствам, да усещам, да се радвам и т.н., защото животът е това, но аз съм се вкостила и трябва да направя отново тези части от мен течащи. Затова съм си взела едно списъче с мен и в метрото сутрин и вечер си спомням.
Ако не помогне, ще опитам нещо друго. Или ще повторя и потретя. Основната част от процесинга е повторението, точно обратното на което сме свикнали - правиш го веднъж и го зарязваш, всъщност тук един и същи въпрос се задава отново и отново, докато не стигне дълбочината и не те изчисти в съответното място.
Спомни си случай, когато си бил весел, спомни си още един случай, когато си бил весел, спомни си още едни, а сега си спомни още един....

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано13.07.12 05:36



а сега си спомни, че аз като ти задавах един и същ въпрос, ти на няколко пъти го отбеляза като факт с леко раздразнение



на мен идеята ми беше да установим, дали си непреконна в отговора си и дали не е дошло време да се промени нещо в нагласа ти- касаеше интересите в ежедневието и беше опит да провокираме събитийност по Юпитер на десцендента - е, не успяхме за сега, но не е късно докато Тр.Юпитер е в 7-ми дом

каква е целта в процесинга при задаването на един и същ въпрос?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано13.07.12 16:14



Така-така: да си кажа най-накрая за резултатите.

Понеже предните седмици ме зомбираха твърде в голямата болница, най-вече с разни заплашителни недомлъвки, и за капак - записаха ме за операция за 14ти август, като ми казаха, как аз да съм си решала дали мога да чакам до тогава, или да съм си търсела друг доктор и ми посочиха единствената друга болница, където да си го търся...

Обясниха ми и колко било сложно, как можело да ми парализират лицето, да онемея, или други подобни ако не попадна на баш доктор... ц ц ц... И в заключение казаха, че повече можело да се каже едва след операцията...

Днес отидох при още два докторЪ. Вече психясването е пълно, но пък в следствие, че докторите станаха твърде много - започна да не ми пука. Със сигурност има доста по-страдащи хора от мен, освен това има и по-жалещи и страхуващи се за телесата и животите си, та аз нито съм най-важна, нито най-болна, нито най-страдаща...

Първият доктор - професор - при когото отидох сутринта, само дето не ме наби, оплю ме доста сосно, после оплю всичките доктори в голямата болница, каза, че щял да им вземел дипломите, да ги прател на лекарска комисия и други подобни... Аз си глътнах езика, после започна да писателства върхи изследванията на доктора, дето ме записа за операция... Аз го помолих да не плюе по докторите, защото бяха много мили с мен, помолих да не ми драска по изследванията а той - "Ти няма да ми казваш къде да драскам и дали да пиша!" Леле, изплаших се доста. А преди да вляза там отпред и няколко вече оперирани пациенти, и няколко студенти ме предупредиха, че ядял хора, но пък бил блестящ лекар... Ц ц ц...

Гузно ще ми бъде ако наистина нахока моите си доктори от другата болница... Доста гузно би ми било всъщност...



Накрая ме прати на скенер, каза, че иначе сме хвърляли боб, и че не можело току така да се реже такова нещо на млада жена...

После ходих при една млада докторка в трета болница, приятелка ба братчедката - която поне беше мила, каза да не съм се стряскала от лудия професор, и че скенерът бил добра идея, но нещото май си било за операция, но не спешна, и че да съм видела скенера, дето ме прати професора, и после какво щял той да кажел, но няй-вероятно би било добре да си чакам до 14ти август да се върне от ваканция първият ми доктор, дето ме записа...

Ако много съм искала и тя можела да ме кръцне. Тя пък много млада ми се стори - като манекенка някак... Обаче се оказа, че работела с един друг доктор, когото някакви диоти бяха натопили за подкуп от 20 лева, което си е пълна идиотщина, защото този пък доктор ми беше оперирал 2 супер сраснали с челюстта мъдреца, и с кисти, и въоще, и не беше от докторите-муфтаджии - но му отмъстиха мили колеги явно - та докторката каза, че можела да ме заведе, за да съм по-спокойна и при този мой бивш доктор, щом на мен тя ми се струвала твърде зелена...

Иначе - със сигурност ваканционният доктор везни ми беше по-симпатичен от професора-главорез, но вече нищо не знам... Ако накрая се окаже, че професора се е заял с горкият доктор във ваканция, който беше така добър да ме запише за операция ще бъда доста гузна... И ще се окажа голяма кучка-подлярка...

Тези дни се държа доста неядекватно с докторите



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.07.12 17:27



Бе що не им теглиш една яка на всички доктори и толкоз.
Било спешно, не било спешно, трябвало да се оперира, ама можело да почака...
Явно и те не знаят какво става и за какво говорят. Имай вяра, дръж се за красотата и нещата ще си дойдат на мястото.
Може пък изобщо да не си за операция, на мен навремето на млади години ми откриха как се казваше това, уф, забравих му името, нещо във влагалището, било с размер на петстотинкова монета и трябвало веднага да се гори.
И аз се замотах и си питах ушите, след две години отидох да го горят, а то се оказа самичко изчезнало.

Според мен първо си направи скенера и да те види професорът, който наистина разбирал, пък после решавай за операцията.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.07.12 17:31



Ми първо се появява повърхностен автоматичен отговор, а след това въпросът влиза все по-дълбоко и по-дълбоко като свредел.
Всяко нещо се повтаря, докато не се получи развеселяване, общ принцип. Може едно нищо никакво упражнение да правиш като например - виж този клавиш от клавиатурата-докосни го-отдръпни се-виж го-докосни го-отдръпни се-виж го...
В един момент клавишът става по-светъл.

Когато се задават много въпроси и на кой отговориш, на кой не - това е като прелитане над печата. Повръхностно минаване.
Когато с един въпрос почнеш да копаеш, това е копане в дълбочина.
Но примерно основно правило при обработка на инциденти е, че ако не се получи просветляване, трябва да се търи по-ранен подобен инцидент и той да почне да се копа.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано13.07.12 17:42



Тази ментална енергия май чак днес започна да щрака. Нощес не спах изобщо и разглеждах сайтове на университети. Реших, че ще сторя две неща, ако оживея - обещах да спра цигарките и да си направя разсадник или нещо друго свързано с работене и красоти - цветни или някакви други за творене.

Дори попроучих как мога да се изуча за цветарка с диплома по-лесно и скоростно и си спретнах две файлчета на десктопа - за Пловдив и за Стара Загора за магистратури в аграрни университети - в Пловдив има баш цветарска, но май ще бъде малко сложно да ме вземат за нея, защото искат друго предишно образование по темата, а в Стара Загора е агрономска, но поне е обща, макар по-скоро плодово-зеленчукова, защото в София има само 5 годишно виШе за цветари - магистратури - нъц. А 5 години са ми много някак от конкретния ми днешен поглед.

Всъщност учене изобщо не ми е необходимо за развиване на подобни дейности, но понеже в досегашните ми професии съм свикнала да се уча и чиракувам по няколко години поне преди да пристъпя аз да лъжа хората еднолично, би ми било някак босо усещането да скоча и да си сложа табелка "цветарка" без да съм си извоювала тапия





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано13.07.12 17:44



То май вече съм на път да им я тегля и аз на докторите



Е, ще ида на скенера - във вторник, и при професора ще ида, но вече със сигурност доста ми олекна.

Бях си блокирала съвсем предните дни.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано13.07.12 21:51



Та значи - понеже още не съм се вживяла съвсем в образа на болника-егоцентрик, ме се прииска да отбележа, че тези дни надушвам у Кайли нещо инатливо и топло по рачешки, а у АН нещо гиздаво и везнишко да припламва





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано14.07.12 05:38



А, разбирам, но е по-скоро усещане, че има „хляб“ в техниката:)

Не е като онова с позицията за философстването на някой от любимците ти:) /предполагам, че е на някой от любимците ти, защото за няколко месеца 100 пъти ми каза, да не философствам, но без да обясниш защо не бива, въпреки въпросите ми:)/

По тоя повод – ако на някой от любимците ти му се зловиди човек да отдели 10-15 мин на ден за уж незначителен разговор с приятели, нямай му доверие на учението – понеже не е осъзнал основно нещо – приятният разговор, приятният размисъл на отвлечени теми са форми на медитация:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано14.07.12 05:41



Най-вероятно усещаш „отпускане“ на хватката на тр.Сатурн в съвпад с наталния Меркурий във Везни:) – като събитийност – приятни неща с млади хора, т.е. с децата. За най-важните още чакаме, но ми се ще да вярвам, че ще имат късмет децата- положиха доста усилия в конкретни насоки:)

какво ти правят цветята?

аз сложих в саксията със стръкчето босилек и едно коренче фунийка - ще видим дали ще се понасят:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.07.12 11:52



Тя пък, рачешко...хм...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.07.12 12:00



Защото намерих най-накрая какво е казал един от любимците ми и ти го цитирах точно - който може, прави, който не може, кара на въпроси и отговори.



Ако се опиташ да си зададеш 20 пъти един и същи въпрос и честно си отговаряш, ще установиш, че отговорите са ти различни, като първият е най-автоматичен.
Значи ние работим с автоматизми, Хъбард ги нарича постулати, "известни истини, приети веднъж завинаги за истини и никога не подлагани на съмнение".
Процесингът бива процесинг на постулатите, процесинг на емоциите и процесинг на усилието. Ошо всъщност цялата му работа се състои в това да права процесинг на постулатите.
Но дойдох до една точка, в която неговата техника не работеше и затова започнах да търся и други. От Хъбард разбрах, че понякога постулатът се е обвил в много емоционален заряд и този заряд пречи да се стигне до постулата. Затова като не можеш да се докопаш до постулата, започваш да правиш процесинг на емоциите - да разреждаш заряда, докато оголиш коренче постулат и после започваш да биеш по постулата. Емоциите са като пръст, обвила коренчето на розите ви, и за да стигнеш до коренчето, трябва да разровиш заряда.

Цялата вселена тече и се движи непрекъснато, постулатите са застинали материи, които висят неподвижни насред цялата движеща се вселена. Цялата философия е да накараш застиналите енергии отново да се раздвижат.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано15.07.12 05:16



Добре звучи.
Вероятно е работещо като техника, когато човек дефинира проблем.

От друга страна, процесите на мислене и разсъждения са и едно удоволствие, на което поне отвреме на време следва да се наслаждаваме – например рано сутрин, преди да сме се захванали с разни правения.



Кофти, че трябва да се става все по-рано сутрин заради удоволствията, но пък и без това сега в тия жеги сутрин е най -приятно. И май пак се очертават проблеми с водата – нещо и няма налягането през нощта.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.07.12 10:28



Ами естествено, че трябва да се дефинира проблем. То без проблем си е празно философстване.
Имаше едно разделение на значимост и маса. Примерно учиш за трактор, ако нямаш трактро или чертежи на трактор или поне снимка на трактор, значи нямаш маса и ти остава само значимостта. А когато имаш само значимост, нищо нямаш и не можеш да научиш нищо.
Та това делене на значимост и маса важи и за всичко останало. Ако нямаш конкретен проблем, значи нямаш маса. И тогава нищо не правиш.
Искаш любов, ама само си искаш, значи търсиш значимост, значимостта няма да ти донесе нищо, трябва да и създадеш маса. Ето защо започваш да чувстваш любовта или да си представяш какво ще правите заедно, или да си представяш принца - облепяш значимостта с маса.

От друга страна, ако извадиш от един проблем значимостта му и той се спихва. Имаше техники, аз си спомням една - като ежко бежко с трите хитринки. Последователно сменяш значимостта на тоя проблем, примерно казваш - наличието на вода ми е много важно, наличието на вода изобщо не ми е важно, ама го прочувстваш. И после пак така.
Процесингът работи с подсъзнанието, като пробива стената на съзнанието, затова се дълбае, защото подсъзнание от логика не разбира и докато стигне до него и се интегрира състоянието, бая време минава.
На изток учениците цял живот носят вода, цепят дърва и понякога някой се просветли. Тук става значително по-бързо, но пак се работи тежко и мудно. Едно е да стигнеш от точка А до точка Б пеша, друго е със самолет, но все пак време минава...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано15.07.12 15:40



Важни-по-важни-най-важни ->всичко е едно пътешествие. За съжаление и като се реализира и материализира, уж най-важното, дето сме си обозначили с емблемка като такова - пак следва друго - по-важно и от него :)

А за освободеното от хватка везнишко - да ви е честито - време е за красиви производства - началото с босилекчето разкрасено с петунийка е добро, следва рокля на червени точки и торта с праскови и сладолед :)

Аз тези дни разсъждавам, че много ми се иска да поджапам в морето. За съжаление вече съм отказала, поради несъответствия с плановете и таймингите възможности с по-близки другарчета, и се зачудих дали да с еобадя на някое бивше увлечение или да ида самичка? Две другарчета ми казаха, че могат да ме поемат, но след 10тина дни, а на мен ми се искаше след скенера във вторник, или най-късно в петък да наджапам, да не изпускам вдъхновната вълна, и пак да взема да се стагнирам...

До сега сама на море не съм ходила обаче...

И ако ще ида сама май е по-разумно да е в голям град - някой от двата налични, и в двата имам някакви познати, или ако ще е палатка да се присламча към някоя околна компания - пък с наличните къмпингуващи в бг май не ми се приказва дълбокомислено относно какво се случва с мен напоследък - а сякаш твърде извънземно биха ме голедали ако цъфна на палатка съвсем сама в някъдето... А на шумен курорт не ми се ходи



Ц ц ц...



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано15.07.12 15:40



Нещо против рачетата



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.07.12 16:01



Ето какво ти подарявам, раче



Ако не разбираш английски, ще ти намерия версии със субтитри.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано16.07.12 05:00



Морето е добра идея- тъкмо в съгласие с опозицията на тр. Венера към наталния Нептун тия дни:)

Не ти ли се е случвало никога да тръгнеш набързо за някъде, без компания, с неясен план и да оставиш нещата да се случват сами?

Това си е окултна техника – осъзнато възпитаваме у себе си проявление на духовния закон за линията на най-малкото съпротивление – т.е. по точното време на точното място – астрологически е символизирано от секстилите – такъв имаш сега между тр. Слънце и натална Луна.
/А покрай здравословните истории е добре точно сега Луната ти да възприема и откликва и на най-слабото благоприятно влияние:)/



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано16.07.12 05:02



Така поднесени неща обичам да чета:)
Хваща се човек за някоя дума и позволява на ума си да изгради оригинална конструкция или пък компилация:)

И няма празно философстване с проблем или без проблем:) – умът или може да подрежда красиво мислите или не може:)

Допускам, че някой от любимците ти ти е внушил абсолютно безпочвено, неоснователно и грешно, че философстването е нещо лошо.
Не усети ли удоволствие и удовлетворение, докато мислеше и пишеше горното? /освен ако не се запънеш, че горното ти писание не е философстване- но то си е, защото отразява твоята житейска философия към конкретния момент:)/



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.07.12 11:38



Не ти ли се е случвало никога да тръгнеш набързо за някъде, без компания, с неясен план и да оставиш нещата да се случват сами?
Кажи само аз кога да тръгна?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.07.12 11:44



На тия години сама съм се убедила, че философиите не променят света, света го променя моето чувстване, а не моето философстване. Затова отделям на философиите 10%, останалото опитвам да прочувствам.
Външните събития се привличат като магнит от нашето състояние, все едно външните събития ка карфици, а ние сме магнитът.
Чела ли си Подводни? Всички окултисти твърдят, че философиите не помагат, не е само един, който да ми е повлиял - Ошо, Хъбард Кастанеда, Подводни, който се сетиш...имам основания да вярвам на тях, а не на теб.



Та в Психология на подсъзнателното Подводни го беше казал много красиво - умът дава тласъка за проникване в тънките светове, но савият той не може да проникне, твърде груб инструмент е.
Значи първо умът е тласкачът, след това обаче трябва да си изградя магнита, който да привлече едни или други карфици - събития. Магнитът се изгражда много по-трудно от умствената конструкция, а умствената конструкция служи само за тласкач и не трябва да спираме при нея и да и се възхищаваме толкоз, колкото ти го правиш.
Все едно си изградила основите на къща и оттук насетне се въртиш около тях и им се възхищаваш цял живот, вместо да продължиш градежа нататък.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано17.07.12 05:36



а на теб случвало ли ти се е?





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано17.07.12 05:38



Май не е точно така:)
Значи казваш:“ че философиите не променят света, света го променя моето чувстване“:)
Но твоето чувстване е резултат от твоята житейска философия.
Например, според твоята философия ти трябват много пари, висок пост, големи отговорности. Нямаш ли ги, се чувстваш зле.
Или обратното – според твоята житейска философия не ти трябват много пари, висок пост и големи отговорости. Но се е случило да ги имаш, непрекъснато да ти звънят телефоните и да те подканят да поемаш отговорност за какво ли не. Пак се чувстваш зле:)

Горното е при нормалните хора.
При хора с психични отклонения, нещата опират само до химизъм, инстинкти и правене или неправене на това или онова:) Не е възможно изграждане на житейска философия, което значително опростява живота





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.12 09:56



Философията е 10%, останалото е надграждане на филисофията в областта на подсъзнателното, интегрирането.
Май го писах вече, без философия не може, но само с философия пък е абсурд.
И понеже ние умеем да философстваме много, а не умеем да надграждаме, обръщам внимание на надграждането, на прочувстването.
Като треньор на състезател, ако оня примерно трябва да бяга и да стреля с пушка и стреля перфектно, то треньорът набляга на бягането.

Ние имаме лошия навик да продължаваме да правим онова, което правим най-добре, докато трябва да наблягаме на онова, което правим по-зле, за да възстановим баланса или просто за да се научим да правим нещо друго.

Значи философстването ти се удава, затова аз ти обръщам внимание върху прочувстването и действието.
На някой друг, който действа и не мисли, ще му обърна внимание върфу мисленето и философстването.
Затова казвам, че в процесинга няма общовалидни истини. Всеки е застанал в различно положение от центъра и баланса и за да се върнат в балансирано състояние на един ще му трябва да се премести наляво, а друг надясно.

Един ще трябва да чувства повече, друг ще трябва да чувства по-малко. Един ще трябва да мисли повече, друг ще трябва да философства по-малко.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано17.07.12 19:38



Йе-йе! Тези дни ще ходя на моренце

Още не съм измислила нито къде, нито с кого, или пък самичка, но вероятно ще наджапам поне за два дни тази седмица

Не, никога до сега не съм ходила сама на някъдето, ей така с отворени сензори за нови срещи и случки, аз съм човекът планировка и норматив - обичайно всичко се планира за следващата петилетка, а планът за следващите 12 месеца е твърдо и най-подробно разграфен бил винаги. Не само за мен, а и за всичко и всички, които контролирам някак. Естествено всички тези нормативи във всеки момент са били отворени за промени, най-вече външни, и - разбира се всяка принудителна за мен промяна ми внася доза насилие в душевната хармония

Така е, не съм особено спонтанна персона Сега ако тръгна сама за някъдето - отново няма да е голяма дозата спонтанност - а по-скоро изпълнен норматив - джапане в морето - за минимално време, с минимални сателитни принуди у другарчетата и мен.

Да докладвам за скенера - докторът беше доста симпатичен - този на скенера, скенерът се оказа леко дървен, в сравнение с прежде правения ми - като възможности за виждане, скорости, яркости на картинките, и всичко. Все едно - лудият професор ме прати на този скенер, при този доктор, и най-много след скоро време да се окаже, че пак ще правя нов скенер на модерното място... Ц ц ц... Докторът каза, че ще живея, че има проблем, но не бил спешен, че съм имала някакви мутации на каротидна артерия и успоредната й вена, но това трябвало да се доразгледа с евентуална ангиография и коронарография, пък точнос ега на такива удоволствия не мис е ходи.

Утре, ако събера сили ще ида да с епредставя на професора, но по всяка вероятност ще си спазя срока з аоперацията в голямата болница при другия доктор, макар и доктора от скенера да ме заплаши как при моята буца били всички лицеви и очни нерви, и по всяка вероятност ще ми се изкриви нещо, и ше ми се промени чувствителността и мимиките... Ц ц ц... Но пък ще живея

Вече съм по-спокойна, и на вълна моренцееее!

В разгара на целият цикр заведох мама в токуда на контролен преглед, докладвах им какво й е напоследък състоятнието след операцията, а те цъ-каха с език и казаха след прегледа, ч енай-вероятно имало проблем от операцията. Записаха ни з апонеделник за преглед при главния доктор, той поне е по-читав, дано и да нис е е отсърдил вече :)

И така - ако ще джапам ще трябва да бъде в промеждутъка между другиден и неделя;)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано17.07.12 19:42



Благодаря, Кайли! Това е много красиво



Аз мога да те поздравя по-скромно и доста по-материално на вълна щястие и хармония с първите две фотографии на първото ми, за сега поне успешно вкоренено клематисче - вече на 40 дни

Казва се Червен Кардинал сортът му - заложих резничето на 4ти юни:





Така изглежда, когато е цъфнал - снимка от нета:





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.12 22:26



Бе не знаеш ли, че текат вибрации, променят земята, всичи тела се променят, даже разправят и ДНК-то се променя, лекарите немат хал хабер идея от тънки тела, вибрации и влияния. Лекарите са чисти материалисти, ако не е бързо, пробвай алтернативни методи малко, преди да пристъпиш към рязане. В смисъл, казваш, че било опасно и при това не било и бързо.
Не знам де, решението си го взимаш ти, ама все пак вземи предвид и гореизложените съждения, че лекар от кладенчова вода не отбира.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.12 22:27



Когато си пуснеш астрология 3, веднага ще се оплача от Плутон и Уран.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано18.07.12 05:51



Ами изпробвай да действаш без сигурна планировка- като става въпрос за малко море, не е страшно.
То си е проба в смиреност пред външни обстоятелства – може би е пак жертвоприношение:)

Оживя ли някоя от ония болни-болни рози, които ти се изсипаха покрай дъждовете :)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано18.07.12 05:53



Да не се самонавиваме много с философията, защото правим клатушкащи се и несигурни крачки като бебета:)

Може би ще знаем имали ли сме житейска философия и каква е била едва на прага на смъртта:)

Освен това житейската философия най-вероятно е нещо динамично и променящо се.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 13:58



Това пък въобще не разбрах кога и на какво си ми отговорила и не успях да го проследя дървовидно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано18.07.12 18:33



Всички рози и клематиси с корени са живи и цъфнали, надявам се отново да цъфнат



Измряха до крак почти резниците, десетки - и розови, и клематисови. 1 клематис - за сега успешно вкоренен, единствен + 1 резник розичка - все още ненапълно затрит, но без корени

За морето самичка - твърде самотно се чувствам, за да ида сама, така поне се чувствам днес. А и ми е неавантюристично, не съм в хармония, и имам нужда да си дружа с някого... Звъннах на една бивша история - човекът отивал да празнува рожден ден на баба си, където ме покани, а аз отказах

После звъннах на едно другарче - който каза, че щя да ми звънне довечера да ми кажел.

Две-три приятелки, на които споделих ми казаха, че били заети с кандидатите си, едната ме покани да съм я придружала в Созопол с кандидата й - аз, разбира се - отказах.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано19.07.12 05:44



Що пък не отиде да я видиш тая баба:) – щеше да пасва на тр.Меркурий в съвпад със Сатурн:)И такива приятели, които те канят на рожден ден на баба си, са много добри приятели:)

Понеже морето и Нептун май са си по-скоро твой избор:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано19.07.12 11:00



Хехе

Ама мене бабите и майките мъжки много ме обичат, пък най-човекоядските - най си падат по мене

Въпросният бивш - да за приятелка става, за добра - не особено - поради твърде много рибешко и недалновидно в него си, колкото до бабата - да - би ми било драго - ако не ми беше текущата ми конкретиката - от едни закъсали баби за обгрижване, включая и себе си напоследък, макар да си нямам внучета - да отскоча до друга баба рожденичка - би станало твърдееее тематично



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано20.07.12 06:28



излиза, че с бабите и морето нещата се случват както си пише в хороскопа:)

Но морето е добра идея - не се отказвай лесно - то е като опит ти да управляваш звездите:)

значи рибешкото ни е близко и не е ни провокация:)

но ни е жизнено важна водата - има ли я все пак постоянно около теб? - важна ни е за някакъв коректив




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.