Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано23.06.12 06:32



Понеже се случи да ти гледам хороскопа заедно с хороскопа на едно друго момиче, забелязват се разни сходства. Момичето го „познавам“ от седмица, т.е. не много добре, но при него някак по-ясно се вижда, че има нужда от разнообразия и многообразия в приятелства, контакти и занимания.

Имаме си едни периоди, в които трябва да сме последователни и непреклонни в действията си, и имаме други, в които да разширяваме интересите си в ежедневието.

При нея се налага такава тактика и стратегия поради действието на тр.Сатурн върху натален Плутон, а при теб- от тр.Сатурн над натален Уран. Като някакво съзнателно противодействие на влиянието на Сатурн. Може би:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано23.06.12 15:25



прогр. Меркурий е в апликация при тригон с наталната Луна, т.е. взимат се адекватни решения, действа се адекватно и занапред ще се подобряват нещата:) Ще видим:)


В план спасяване на живот може и да се действа относително адекватно. Дано наистина мине добре операцията на мама.

В другите планове обаче май съвсем наопаки.

За занапред - кой знае. Ако не се срутя окончателно в съвсем близко време - може и да се просветли.

Напълно неадекватна и безсмислена се усещам днес.

И вина няма. Само следствие. Просто кривите ми идеи и действия. Последните 15 години.

Не можеш да спасиш насила. Най-много да прецакаш себе си в усилието.

Уморена съм. Много.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано23.06.12 16:08



Уморена съм. Много.

явно ни съвпадат периодите



но извън шегата - не са малко тези, които се усещат по този начин напоследък, но ми правят мпечатление и други - живеят се екстра, защо мислиш е така



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано23.06.12 16:11



нито нахална, нито самонадеяна
няма и нужда от оправдания, съвсем не





Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано24.06.12 06:31



За да обясним с астрология постоянна ситуация за 10-15 години ни трябва прогресивна планета, сменила знак или дом.
Или пък рождена конфигурация.
Радиксът е по-лесен за преглед- там някакъв отговор се вижда- напрегнат аспект между Меркурий и Уран. Неприятното му проявление се свързва с мании, нещастия, невъзможност за реализации на идеи.
Ако приемем такова обяснение, съзнателно създаваме рефлекси за противодействие. Рефлекси, свързани с аналогиите на Меркурий или Уран.

А за вчера и за известно време напред- тр. Марс е влязъл в 12-ти дом и ще влезе и във Везни, където не се чувства добре. Но все пак е кратък период и ще мине.

И пак трайно може да се разчита за противодействие от прогр. Меркурий в тригон с наталната Луна:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.06.12 10:11



За да обясним с астрология постоянна ситуация за 10-15 години ни трябва прогресивна планета, сменила знак или дом.
Или пък рождена конфигурация.
Радиксът е по-лесен за преглед- там някакъв отговор се вижда- напрегнат аспект между Меркурий и Уран. Неприятното му проявление се свързва с мании, нещастия, невъзможност за реализации на идеи.


Не знам. И да - най-вероятно е в радикса. Тези причини и проявления ги диря от години. Пътят на диренето ми донесе мъничко примирение и мъничко тишина.

По-долу поствам карта на една от близките ми приятелки, с девешки акценти, и в сидреалната карта. Разликата между нейния и моя радикс е съществена, но има и прилики. Е при нея със сигурност липсват неща, които мен ме спъват - излишни страсти, емоционални искри в повече, и други, но пък има и прилики, макар при нея да има доста повече наистина силни планети.

Все едно, причината да постна картата е едно сходство последното десетилетие. И тя - от 1996, и аз - от 1998 сме в Раху даши. Нейната свършва 2013, моята чак 2016. Не знам дали ще устискам до тогава. И двете имаме ъглови възли в сидреалните карти, и двете имаме кал сарпа йоги в кратите - всички досатурнови планети разположени помежду възлите Силни Луни. И ъглови Сатурни.

Хора, които затварят светлите врати, отворени им на тепсия, за да се шмугнат в някакво килерче, където да го играят скромни самобичуващи се мъченици. Но отговорни и морални. Общи близки доста ни се смеят.



И пак трайно може да се разчита за противодействие от прогр. Меркурий в тригон с наталната Луна:)


Дано. Да видим Меркурий може ли да бие Сатурн и Луна. Май не.


И да допълня за Раху дашата - много неща научих през нея, и твърде много понесох и изстрадах. Просто нямам сили повече в този дух да изкарам. Така се чувствам днес, напоследък, и друг път съм имала такива разклащания в себе си, и после малко дишна, малко се пооцветя външно - и си поема обратно хомотите... Вероятно и този път ще мине.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ponichka_ на 24.06.12 10:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от ponichka_ на 24.06.12 10:53.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.06.12 10:41



Не исках да се бъркам, но ти вземи мерки за здравето си. Козирог трудно се дава, но все пак. Малко тестове, витамини, сарженорчета, салатки, шоколадчета, там каквото засилващо ти препоръча чичо доктор.

Три дни температура за млад силен човек не е хубаво.

но извън шегата - не са малко тези, които се усещат по този начин напоследък, но ми правят мпечатление и други - живеят се екстра, защо мислиш е така


Тези дни ми обясниха схемата - хора, които са играли и двата филма.

А именно: желанието да се впишеш в средата, наместо да се делиш, да си пазиш всичките дипли на роклите и пантофките изрядни. И така - ставаш малко по-всеяден, малко по-мърляв, и доста по-лесно живеещ, и приеман от щастливото и екстра живеещо си в сегашния масов социокултурен контекст и времеви общество.

Което обаче има и доста странични ефекти, на по-дълбоко ниво.

А ти каква мислиш, че е причината? За двете групировки напоследък - някои циклещи с температури посред лято, или припадащи на обществени места - като мен, и екстра живеещите си, с мисли за новите си дрешки и планове, социални лъчезарни слънца?

Редактирано от ponichka_ на 24.06.12 10:42.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано24.06.12 21:45



А ти каква мислиш, че е причината? За двете групировки напоследък - някои циклещи с температури посред лято, или припадащи на обществени места - като мен, и екстра живеещите си, с мисли за новите си дрешки и планове, социални лъчезарни слънца?


може и да не ви се вярва, но ми е трудно да мисля с температура, вече четвърти ден, утре и да не искам ще трябва да отида на лекар, като парцал съм

, лошото е, че имам задължения и срокове от утре и примката се пристяга, засега не намирам доброто, но как да е

още вчера ми хрумна идеята за Кету/Раху периодите, но не и отдадох дължимото - аз съм в Кету от 2009 до 2016, Раху е от по-дългите, но някак не мога да го свържа само с това в името на статистиката, още повече, че не съвпадат годините, макар и фонът да е определящ, по принцип

знаеш ли, все още не знам дали е до рождена природа или съвкупност от динамични фактори, но у себе си с нарастващо пристрастие в последните години забелязвам следното:

- липса на доверие в себе си, от там респективно към другите, обстоятелства, възможности, способности и т.н.;
- недоверие към подобряване на ситуацията като цяло;
- в следствие на горното загуба на вкус към живота и желание за радост върху него;
- пак като следствие от горното - обезцветяване, черно-бели краски, поетапно посивяване на заобикалящото ме, от което всеобхватно безразличие и меланхолия

последното всякак има връзка с радост над дребничките удоволствия и елементарна амбиция за тях, която загубих, не знам защо

може да има връзка и с максимализма, но далеч не съм сигурна
духовните "практики" и търсения също не вършат работа в подкрепа на споменатите удоволствия

май, докато сме на Земята ще трябва да се грижим предимно за тях, не за небесните, нищо че не усещам и виждам обратен път, но се надявам на временно състояние, нищо че твърде дълго продължи



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано24.06.12 22:27



Обърнах внимание, че АН преди няколко дни, а и Кайли вчера ни сложи под един знаменател - падналите и заточените Марс-ове, мисля че има връзка, поне липсата на енергия аз често така съм си я обяснявала, само дето не знам как се преборва натално предразположение

само се чудя АН с нейния Марс в скорпион как ни понася



сетих се и по друг повод - баща ми е с Марс в Козирог, на 65 години, да ми е жив и здрав, винаги е притежавал неизчерпаем оптимизъм и енергия, също и дисциплина - толкова ми се щеше да съм наследила тези гени, но не би, по-скоро съм прихванала отрицателните му дадености

та, явно с напредване на възрастта такива хора си поставят пречки, за да ги преодоляват и доказват сами на себе си, че още ги "бива" - тези дни под предлог, че майка се страхува от самолетни преходи се зае да шофира като истински младеж до Анталия. На там разстоянието беше разделено на две - 600 км и 700 км, но обратно е пропътувал 1200 км без спиране в продължение на 17ч. - само за информация, за подобно нещо трябва много да ми платят, за да направя, при това преди години, когато шофирането ми беше изключително удоволствие, а не бреме - сега и само като пътник не бих си го причинила

как се компенсира и балансира в нашия случай?



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано25.06.12 06:25



Вярно, джьотиша предлага дълги периоди. И една италианска школа е много ориентирана към тях.
Но в последно време, сигурно заради екзалтацията и ретроградието на тр. Сатурн, някак се натрапва проявлението му в аспект с коя да е от наталните планети.
И вече периодите са по-кратки.

Във вселената, в природата, в съществата са заложени сили за промяна. Дори в скалите. Даже сигурно е потребност от промяна, дори периодите да са преимуществено добри и промяната да ги влоши.

Продължителността на периодите е смущаваща. Сигурно субективността на усещанията е решаваща. Периодите на радост, ентусиазъм и щастие винаги ни се струват кратки или даже не ги забелязваме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.