Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано14.07.12 05:41



Най-вероятно усещаш „отпускане“ на хватката на тр.Сатурн в съвпад с наталния Меркурий във Везни:) – като събитийност – приятни неща с млади хора, т.е. с децата. За най-важните още чакаме, но ми се ще да вярвам, че ще имат късмет децата- положиха доста усилия в конкретни насоки:)

какво ти правят цветята?

аз сложих в саксията със стръкчето босилек и едно коренче фунийка - ще видим дали ще се понасят:)



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.07.12 11:52



Тя пък, рачешко...хм...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.07.12 12:00



Защото намерих най-накрая какво е казал един от любимците ми и ти го цитирах точно - който може, прави, който не може, кара на въпроси и отговори.



Ако се опиташ да си зададеш 20 пъти един и същи въпрос и честно си отговаряш, ще установиш, че отговорите са ти различни, като първият е най-автоматичен.
Значи ние работим с автоматизми, Хъбард ги нарича постулати, "известни истини, приети веднъж завинаги за истини и никога не подлагани на съмнение".
Процесингът бива процесинг на постулатите, процесинг на емоциите и процесинг на усилието. Ошо всъщност цялата му работа се състои в това да права процесинг на постулатите.
Но дойдох до една точка, в която неговата техника не работеше и затова започнах да търся и други. От Хъбард разбрах, че понякога постулатът се е обвил в много емоционален заряд и този заряд пречи да се стигне до постулата. Затова като не можеш да се докопаш до постулата, започваш да правиш процесинг на емоциите - да разреждаш заряда, докато оголиш коренче постулат и после започваш да биеш по постулата. Емоциите са като пръст, обвила коренчето на розите ви, и за да стигнеш до коренчето, трябва да разровиш заряда.

Цялата вселена тече и се движи непрекъснато, постулатите са застинали материи, които висят неподвижни насред цялата движеща се вселена. Цялата философия е да накараш застиналите енергии отново да се раздвижат.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано15.07.12 05:16



Добре звучи.
Вероятно е работещо като техника, когато човек дефинира проблем.

От друга страна, процесите на мислене и разсъждения са и едно удоволствие, на което поне отвреме на време следва да се наслаждаваме – например рано сутрин, преди да сме се захванали с разни правения.



Кофти, че трябва да се става все по-рано сутрин заради удоволствията, но пък и без това сега в тия жеги сутрин е най -приятно. И май пак се очертават проблеми с водата – нещо и няма налягането през нощта.



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.07.12 10:28



Ами естествено, че трябва да се дефинира проблем. То без проблем си е празно философстване.
Имаше едно разделение на значимост и маса. Примерно учиш за трактор, ако нямаш трактро или чертежи на трактор или поне снимка на трактор, значи нямаш маса и ти остава само значимостта. А когато имаш само значимост, нищо нямаш и не можеш да научиш нищо.
Та това делене на значимост и маса важи и за всичко останало. Ако нямаш конкретен проблем, значи нямаш маса. И тогава нищо не правиш.
Искаш любов, ама само си искаш, значи търсиш значимост, значимостта няма да ти донесе нищо, трябва да и създадеш маса. Ето защо започваш да чувстваш любовта или да си представяш какво ще правите заедно, или да си представяш принца - облепяш значимостта с маса.

От друга страна, ако извадиш от един проблем значимостта му и той се спихва. Имаше техники, аз си спомням една - като ежко бежко с трите хитринки. Последователно сменяш значимостта на тоя проблем, примерно казваш - наличието на вода ми е много важно, наличието на вода изобщо не ми е важно, ама го прочувстваш. И после пак така.
Процесингът работи с подсъзнанието, като пробива стената на съзнанието, затова се дълбае, защото подсъзнание от логика не разбира и докато стигне до него и се интегрира състоянието, бая време минава.
На изток учениците цял живот носят вода, цепят дърва и понякога някой се просветли. Тук става значително по-бързо, но пак се работи тежко и мудно. Едно е да стигнеш от точка А до точка Б пеша, друго е със самолет, но все пак време минава...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано15.07.12 15:40



Важни-по-важни-най-важни ->всичко е едно пътешествие. За съжаление и като се реализира и материализира, уж най-важното, дето сме си обозначили с емблемка като такова - пак следва друго - по-важно и от него :)

А за освободеното от хватка везнишко - да ви е честито - време е за красиви производства - началото с босилекчето разкрасено с петунийка е добро, следва рокля на червени точки и торта с праскови и сладолед :)

Аз тези дни разсъждавам, че много ми се иска да поджапам в морето. За съжаление вече съм отказала, поради несъответствия с плановете и таймингите възможности с по-близки другарчета, и се зачудих дали да с еобадя на някое бивше увлечение или да ида самичка? Две другарчета ми казаха, че могат да ме поемат, но след 10тина дни, а на мен ми се искаше след скенера във вторник, или най-късно в петък да наджапам, да не изпускам вдъхновната вълна, и пак да взема да се стагнирам...

До сега сама на море не съм ходила обаче...

И ако ще ида сама май е по-разумно да е в голям град - някой от двата налични, и в двата имам някакви познати, или ако ще е палатка да се присламча към някоя околна компания - пък с наличните къмпингуващи в бг май не ми се приказва дълбокомислено относно какво се случва с мен напоследък - а сякаш твърде извънземно биха ме голедали ако цъфна на палатка съвсем сама в някъдето... А на шумен курорт не ми се ходи



Ц ц ц...



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано15.07.12 15:40



Нещо против рачетата



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.07.12 16:01



Ето какво ти подарявам, раче



Ако не разбираш английски, ще ти намерия версии със субтитри.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано16.07.12 05:00



Морето е добра идея- тъкмо в съгласие с опозицията на тр. Венера към наталния Нептун тия дни:)

Не ти ли се е случвало никога да тръгнеш набързо за някъде, без компания, с неясен план и да оставиш нещата да се случват сами?

Това си е окултна техника – осъзнато възпитаваме у себе си проявление на духовния закон за линията на най-малкото съпротивление – т.е. по точното време на точното място – астрологически е символизирано от секстилите – такъв имаш сега между тр. Слънце и натална Луна.
/А покрай здравословните истории е добре точно сега Луната ти да възприема и откликва и на най-слабото благоприятно влияние:)/



Тема Re: Пак за астрологията ІІ частнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано16.07.12 05:02



Така поднесени неща обичам да чета:)
Хваща се човек за някоя дума и позволява на ума си да изгради оригинална конструкция или пък компилация:)

И няма празно философстване с проблем или без проблем:) – умът или може да подрежда красиво мислите или не може:)

Допускам, че някой от любимците ти ти е внушил абсолютно безпочвено, неоснователно и грешно, че философстването е нещо лошо.
Не усети ли удоволствие и удовлетворение, докато мислеше и пишеше горното? /освен ако не се запънеш, че горното ти писание не е философстване- но то си е, защото отразява твоята житейска философия към конкретния момент:)/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.