Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 06.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: JStyle]  
Автор bodnostrokulum (непознат )
Публикувано10.05.13 11:39



Jstyle получи ли ми пм-а ?



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: JStyle]  
АвторLost_little_girl (Нерегистриран)
Публикувано11.05.13 00:24



JStyle, благодаря ти за отговора.
Това, което казах и си мислех за ривотрила е само за първите няколко дена, да не ми е толкова гадно (докато поне малко започне да ми се чисти организма). Нямам намерение да го пия цял месец, не повече от седмица. Дори за сън не съм си взела бензо, а мелатонин, който се води естествен продукт!
Но ще започна тея дена малко намаляне - онзи ден не взех изобщо (пих 1 ривитрил), вчера взех 3 кубика, е, днеска обаче взех 8- на помпа (което е много лошо и ще се постарая повече да няма такива издънки), за това пък утре пак няма да взема нищо.
Пиене му е майката на тва! Иначе няма как да се намали и кризите ми ще са доста силни. Но пък за сметка на това може да са по-кратки нали?
Другото, което съм си взела са най-различни витамини - витамин В (комплекс), витамин А, Е, С. Хапчета за подпомагане функцията на черния дроб. Имам и някой и друг невролакс и мента, глог, валерян. Това е!
Абе ако са ми кризите 14-15 дена, ще ги изтърпа, но за пръв път съм в тва положение и не знам как е

Преди от хероина си знам как ще съм на 1-вия ден, как на 2-рия, че на 7-8 ден вече всичко гадно отшумява и до 14-15-ия ден ми остава само леко неразположение и заспиване в 2, а събуждане в 9. Ама тва не е голяма беда... После вече борбата с психиката!
Ама тука при метадона има една депресия, по-скоро една апатия (която аз я усещам дори и когато го взимам), просто сякаш нищо не ме интересува и нищо не ми се прави - по цял ден мога да седа и да блея в телевизора, дори като гледам нещо не превключвам на рекламите, които преди не можех да понасям, ся някакси не ме дразнат и даже и с тях се зарибявам да ги гледам.
Просто е някакъв АД! Не мога да го понасям вече тоя метадон!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: Lost_little_girl]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано19.06.13 00:57



Здравейте, мили хора!
Искам да ви питам според вас 6 кубика метадон на ден, вземани на помпа, много ли са и как по дяволите да ги спра възможно най-бързо и ако може по-малко болезнено?! Принципно не съм голяма лигла и не ме е страх толкова много от кризи, ама съм чувала, че метадоновите са некви зверски и супер продължителни!
Чета тука кво сте писали, ама ако ми напишете нещо и на мен - ей така за кураж

и да ми дадете някъв съвет, ще съм ви много благодарна!
В тая игра с метадона съм вече от 1 година и се чувствам много зле - не по-добре, а по-зле! Даже на матерял си бях по-добре - по-жизнена бях... сега се чувствам като парцал Кажете ми как да постъпя, please...



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: MM]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано19.06.13 01:12



А и ако има някой, който успешно го е спрял (метадона) отведнъж на "cold turkey", нека сподели как е преминало всичко - какви симптоми е имал и как се е справял с тях... За колко време е минал през най-гадното състояние, кога горе-долу е започнал да спи нормално и да се храни нормално,... ако евентуално е взимал някакви медикаменти или витамини, билки, които са помогнали... Абе всичко, което би могло да бъде полезно, когато се захващаш с такова начинание - да спираш меда.
Това ще ми бъде от голяма полза, а и вярвам не само на мен, а и на много други хора, които искат да се измъкнат от капана на шибания метадон


Благодаря ви!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: MM]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано19.06.13 10:13



Синдромът на абстиненция от метадон е много по-тежък и продължителен от този на който и да е от другите наркотици, които той заменя.Дори с изградения във времето модел,с прогресивно намаляване на дозата е доста мъчителен и често неуспешен път на детоксикация, поради интензивността на симптомите на абстиненция, които се появяват след едно определено ниво на намаляване на дозата на метадона,нужни са не по-малко от 20 дни, за да отшумят основните симптоми на отнемане.Моят съвет е да се замени метадона с морфин,с контролирано освобождаване на всеки 8-12 часа като се следва модела с прогресивното намаляване на дозата.Оттеглянето на морфина е много по бързо от метадона,и симптомите на абстиненция са значително по леки.След постигането на оптимално ниска доза,и появата на първите симптоми на отнемане,можеш да преминеш към бърза детоксикация от опиоиди,състояние на контролирана анестезия,като по този начин се разделяш с дългите и мъчителни симптоми на отнемане.Всичко това трябва да става със специална медицинска помощ.Дотук се справихме с един от проблемите,физическия.Идва ред и на основния проблем,психологическия с който трябва да се борим години наред, и за който няма вълшебен лек.

Редактирано от joell на 19.06.13 10:17.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: joell]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано19.06.13 20:58



joell, то това би било добре, ама моите въпроси бяха насочени малко в по-друга посока... По-скоро как самостоятелно да се справя...
Нямам възможност за лекарска помощ - медицинска супервизия или изобщо дори медицинска консултация :) Не съм в програма - метадона си го взимам от познат, който е в програма. Морфин няма как да взема - нито имам кой да ми изпише рецепта, нито имам пари, с които да го купувам, така че ... отпада като варянт! :(
Други идеи?



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: MM]  
Автор JStyle ()
Публикувано19.06.13 23:51



Здравей, няма да те окуражавам, ще се опитам да ти дам пълна представа за това какво да очакваш и как преминава процеса на отнемане и периода след него - P.A.W.S. който при опиев детокс е времето за възтановяване нормалните нива на ендорфина в тялото.

Истории за 3-4 месечни абст. от метадон са като история за 15-20 дневни абст. към хероин... Историйте са наполовина вярни но по скоро митове в зависимост това кой какви разбирания има под "абстиненция" физ. симптоми, или целият период заедно с PAWS, или заедно с преувеличаването, което ни е така присъщо.

Отнемане на хероин/морфин - интензивни физически симптоми до 3 дни от започването + около 7-10 дни PAWS със силно усезаемо подобрение всеки ден.


Метадонът, около 6 пъти по дълъг полуживот, 6 пъти по дълга абстиненция, 6 пъти по слаба, се преминава през същият процес както при отнемане на хероин/морфин, но всичко се случва около 6 пъти по бавно, физическите симптоми започват плавно като се усилват до 4тия,5тия ден, задържат пик няколко дни и плавно отшумяват до 18-тия ден, като интензивнастта им е 6 пъти по слаба от тази към хероин/морфин. При отнемане от по ниска доза (от 2куб./20мг надолу) вобще не може да се говори за интензивност на физически симптоми, на практика си имаш работа със справяне с P.A.W.S. - 6 пъти по дълги от 7-10 дневните които са към хероин/морфин.
Не мислех в поста да споделям за моите симптоми, но студена пуйка от 6куб./60мг след 28-месечен прием най лошата част от физическите симптоми беше безсилие до 12-ти ден и неспокойни крака във пика на симптомите от 5-ти до 8-ми ден, потене до 30-тия ден(беше миналия юли такаче и жегата си казваше думата).

Периода на P.A.W.S. след детокс от метадон "Най трудната част", който е приблизително 40-60дни може да бъде намален наполовина с физическа активност и спортно хранене за по добро усвояване, 50/30/20 въглехидрат/протеин/белтък - е почти стандарт когато трябва да градиш, протеинът е най важната градивна частица но също най трудно се набавя затова най добре отделно да се приема като хранителна добавка, също обикновенни витамини и минерали + големи дози вит.Ц , може и Б комплекс. Физическата активност освобождава ендорфин, чувстваш се 50% по добре отколкото без нея, освен че заедно с пълноценното хранене, вит. и мин. ускорява цялостният период на въстановяване. Не оставяй тялото ти да се справя само ;)

Успех, нядявам се съм бил полезен и разбулил някои митове около страшните метадонови абст.

Редактирано от JStyle на 20.06.13 01:30.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: MM]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано20.06.13 08:17



Всичко което би ти помогнало,дори и в домашни условия,струва пари и се взема с рецепта. Бързо и безболезнено справяне с проблема при тези условия няма,можеш да си пиеш витамините и билките,да скачаш на въже(ако можеш разбира се

)но по този начин,ще трябва да платиш скъпо, като изтърпиш своето наказание мъчително и бавно.
Желая ти успех!

Редактирано от joell на 20.06.13 08:23.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: joell]  
АвторJStyle (Нерегистриран)
Публикувано20.06.13 12:38



btw UROD работи ли при отнемане на метадон?Също след подлагане на UROD оставаш ли със PAWS ? Информативно питам, аз лично не мисля че бих се подложил, ако някога ми се наложи да спирам метадон, колкото и да са леки физическите симптоми, със сигурност ще мина на нещо с къс полуживот ще намалявам до няква степен и от там бързо отнемане, като регулирам, ако са по интензивни.
ти се шегуваш за активността, но с лежане и чакане се чувстваш два пъти по зле и става два пъти по бавно(



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: JStyle]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано20.06.13 19:46



Благодаря ти много, JStyle! Беше ми изключително полезен. Аз също си мислех, че някак си не е толкова страшно, колкото повечето хора го изкарват, ама като не съм пробвала никога и не мога да го твърдя със сигурност. А друго е, когато някой те ориентира горе-долу как стоят нещата, а не само да те плашат колко трудно било и едва ли не няма спиране...
А можеш ли да ми обясниш малко повече за P.W.A.S.? Какво всъщност значи това съкращение? Разбирам, че това е периода след физическата криза, по-скоро психологичния проблем - депресията, апатията... така ли?




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.