Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 26.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: до викнови [re: Mam]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано25.10.09 06:16



Ако сина ти има малко акъл в главата, няма да пипне вътре, като види с очите си нещата, за които разказах. Той трябва да е подготвен, че ще е много тежко и трябва да има нагласата, че времето вътре или ще го доубие, или ще го освободи. Това, че още си търси причини да се надруса, е лошо. Когато остане сам със шепота на зависимостта си няма да издържи.

Това с прекъсването на лечението заради затвор е много кофти наистина. Повдигаш много важна тема, по която е наложителна широка обществена дискусия, както се казва. Има момчета от две години в Испания, които тук ги чака затвор над 11 месеца. Представяш си какво им е на техните майки. Законодателната рамка трябва да бъде променена веднага - затвор само при тежки престъпления / въоръжени обири, нападения над личността и т.н./, за по-леките - принудително лечение. Така е по целия шибан бял свят.

Rise in Red


Тема Re: до викнови [re: vicky]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано25.10.09 06:26



Ти пиши, де.
Разказвай какво се случва.



Rise in Red

Тема Re: до викнови [re: ARlZE]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано25.10.09 10:45



Ако не го убие хепатита преди това...
Вече и аз не знам кое е приоритет - хероина, всички знаем докъде води, като дозата може да убие всеки момент, лечение на хепатит докато друса не може, най-малкото пак ще се зарази, а за съжаление, хепатита е активен - 7 степен, вече има увреждания установени с биопсията. Доколко бързо може да се развие? Всичко, което бях чела е, че пораженията особено при млади хора настъпват след 15-20 години, като дотогава вирусът е един вид латентен, спи и чака. А при него за 5 години, вече има фиброза, колко време остава до цирозата?

Задавам си въпроси и сама знам, че не е в моите ръце решението...



Тема Re: до викнови [re: Maм]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано25.10.09 11:12



Аз ей това не мога да го разбера при наркоманите - всеки що-годе грамотен и домашно възпитан човек има съзнание за личната си хигиена. Как може да ползваш нещо инжекционно и да ползваш чужди инструменти - ей това въобще не мога да го разбера! Толкова ли е трудно да си набавиш твои и да ползваш само тях, без да даваш на друг да ги ползва? Самото вещество не може да те зарази с хепатит, но всичко чуждо - капачки, филтри, помпи, игли -може! Толкова ли е трудно да се проумее, мама му деба?! Аптека има на всяка крачка, ако в една не ти дадат, ще ти дадат в следващата. Ако и в следващата не ти дадат, ще използваш старите си неща, но твоите стари неща. Хиляди пъти по-добре иглата да е тъпа, но да не е заразена.

Мам, знам, че тия неща са ти ясни, пиша ги за младежите, които сега се продрусват и си мислят, че това е ташак работа, извини ме за израза. Сигурен съм, че много начеващи наркомани четат тук. Най-добре изобщо да не ползвате наркотици! Ако ползвате - най-добре не се бодете, но ако го правите - ползвайте само вашите лични инструменти и не ги давайте на никой, мамка ви проста! Пазете здравето си, за да има какво да спасявате един ден, като тръгнете да се спасявате!

А на теб, Мам, не знам какво да кажа... Предполагам, че вече е късно за друго дете...

Rise in Red


Тема Re: до викнови [re: ARlZE]  
Автор principe (новак)
Публикувано25.10.09 13:46



От това което прочетох няма причина да ти откажат. Освен това говори с тях и за двете седмици който ще си в Бг. Нищо не им пречи от 40мг да го направят 80мг и да ти дадът да го изтеглищ за една седмица. При мен така правеха.

Редактирано от principe на 25.10.09 13:57.



Тема Re: до викнови [re: ARlZE]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано25.10.09 14:28



За друго дете е късно, от стреса на 35 вече бях в менопауза. Понякога съм си мислила за друго дете, недай си Боже стане нещо с мен, да могат да се подкрепят. Мислила съм и дали бих се справила и емоционално и финансово, аз едно не можах да опазя, а две? Но въпреки всичко той ми е дете, не можем да избираме децата си и да ги заменяме, както и те разбира се, толкова го обичам, особено сега когато го гледам уплашен, болен и обезверен.

Просто ми е тъжно и съм малко в дупка в момента, безсилието ме убива, а и може съм свикнала вече толкова години да се справям сама, да вземам решения, да действам. Май и аз искам някой да ми каже не се бой, всичко ще е наред, аз ще се заема.

А иначе си прав разбира се. Толкова е глупаво да се заразиш по този начин. Да знаеш, че половината от дружките са с хепатит и да ползваш обща капачка и игла! Може би това е част от наркоманския живот - групичката, търсенето на пари, дилъра, терена, опастността - руска рулетка. Смятат, че живеят екстремно, интересно, а не като другите, учене, работа и разни там други тривиални и досадни неща.

За съжаление едва ли някой ще последва и съветите ти, изобщо има ли нещо, което да ги спре?



Тема Re: до мамнови [re: Mam]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано25.10.09 16:46



Ей за това винаги съм подкрепял с две ръце твърдението, че майката е нещо велико! Поклон и респект!

Фактът е, че синът ти не те заслужава. Грубо е, но е истина. Не заслужава грижите ти, парите ти, потрошените ти нерви, загубеното време...Защото в реалния живот родителят инвестира, това е точната дума, време и средства, за да превърне от 3 килограмовата мръвка пълноценен човек - образован, възпитан, здрав, със съзнание за собствената си ценност и самоценност. Детето пораства и компенсира усилията на родителя си, като го обезпечава финансово, доколкото може, и го прави горд с професионалното си развитие. И идва време, когато майката става щастлива възрастна дама с две внучета на коленете. Това е принципно, теб може други неща да те правят щастлива, мечтите / айде, очакванията / ти да са други. Обаче какво от това може да ти даде сина ти? Как ще оправдае ресурсът, който е инвестиран в него от теб? Не може да го оправдае, защото бъдещето на момчето се очертава като пълен провал. И вината си е изцяло, ама 100%, негова. Не твоя! Негова!

Сега ти трябва, според мен, да помислиш как да пренастроиш живота си, без проблемното момче да е константа и основен фактор в него. Защото ти имаш един живот, при това полупровален и то не по твоя вина. Съгласен съм, че едно семейство е като система от скачени съдове и когато единият съд не функционира, това се отразява и на другите съдове. Когато проблемният съд е дисфункционален нон стоп, той трябва да бъде откачен, щом не може да бъде заменен, за да се съхрани системата.

Синът ти не е малък, не може вечно да се крие зад полата ти, защото това освен всичко друго е вредно и за него, понеже го осакатява личностно. Предстои му да разбере, по трудния начин за съжаление, че всичко в тоя живот се плаща, а ти трябва да почнеш да мислиш за себе си. Трябва да се оттърсиш от съзависимостта си и да продължиш напред.

Извинявай ако има нещо, казвам каквото мисля и с това не целя да те обидя или унижа.

Rise in Red


Тема Re: до мамнови [re: ARlZE]  
Авторvicky (Нерегистриран)
Публикувано25.10.09 20:17



Напълно съм съгласна с Аrize.Аз чак когато родих и видях всичко през своите очи.Божеее,като се сетя колко мъка и притеснение съм създавала на майка си...сега,когато и аз съм такава разбирам всичко,но тогава и през ум не ми е минавало.Мам,ако искаш да прочетеш и научиш още много важни и интересни неща за хепатита може да погледнеш в hepatitis-bg.com.А на теб principe-както казах в тази програма,в която съм,имат някакви безумни правила и всичко е много по консервативно от колкото съм можела да си представя че може да е

.Дано все пак се уреди нещо.Иначе преди да дойдем тук бях два месеца в една от частните програми в Плд.и мен така ме водиха на двойно по висока доза,за да ходя по на рядко,тъй като тогава бях сама с малката.Но все пак в частните програми у нас е друго от държавнаите...Утре сутрин пак патуваме и ще намалям на 40.Поздрави-Вики



Тема Re: до вик [re: principe]  
Автор anamorph (дишаща)
Публикувано26.10.09 00:01



Шалоу,тук хич не съм съгласна ,човек! Прозвуча ми отвратително

Дали е късно за друго дете??? Ти имаш ли дете? Аз имам и ще ти кажа,че майчината любов е БЕЗУСЛОВНА любов,единствената такава! Ще обичаш и подкрепяш детето си независимо дали е наркоман,гей,масов убиец,жиголо и тн
Мам,може би тези 11 месеца са шансът,който му липсва! Може би ако реши да се оправи точно това е начинът! Имам приятел,който беше стигнал много по-далеч от дъното и след престой в затвора е чист вече 7-8 години и всичко му се нареди! Стискам палци



Тема Re: до вик [re: anamorph]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано26.10.09 08:38



Аз не съм майка и никога няма да бъда.


На живота гледам по суров, типично мъжки начин. Защото животът е борба, а синът на Мам, не стига че се е дисквалифицирал сам, а е дисквалифицирал и нея, и кой знае още колко хора. Време е за твърда любов, макар и майчина.
Иначе майката е нещо велико.
Стискам палци на твоето дете и на теб.

Rise in Red


Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.