Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 26.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: до abvнови [re: ABV]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано15.02.10 12:46



е добре де - как така Не го пиеш, след като сестрата те гледа?! в смисъл не мога да си го представя - и аз като ходех да го пия в програмата сестрата ми подава чашката и ме гледа в ръцете и в устата докато го пия и после продължава да ме гледа! и другите, които идваха да си го изпиват - и при тях е същото -- как е възможно някой да те гледа и ти пак да си го 'изтегляш' ???

Sabbath Bloody Sabbath


Тема АНнови [re: endish]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано15.02.10 21:47



Искам да попитам,ако някой знае да ме насочи към някоя конкретна група на Анонимните Наркомани!Иска ми се да посетя такава сбирка,защото никога досега не съм заставала очи в очи с хора,които сериозно да са се заели с Излекуването си,имам нужда да ги послушам и да видя как те се справят.
Търся група с вечерни или дневни сбирки,ако може безплатни,или поне такива с не мното висока такса за посещение.И които да са отворени към приобщаването на нови хора!Живея в центъра,така че ако е наоколо,би било идеално.
Мерси предварително!



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: АНнови [re: psyromantic]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано15.02.10 23:48



Ами в сряда ще има такава сбирка от 19:00 часа. В католическата църква на борис точно до изхода, или вход де, на метростанция сердика. Ако искаш обади ми се аз ще ходя живот и здраве и може да идем двамата, тъкмо няма да се притесняваш. Относно цената в Анонимни Наркозависими, доколкото знам де и на местата дет аз съм ходил няма такси или някакви задължения, има само едно условие, за членство, и това е желанието да се спре употребата. Мен лично никога не са ме връщали и винаги са ме карали да се чуствам, че съм добре дошъл. Ей сетих се ще постна едно нещо дет е от тяхната книга...

Какво представлява програмата на Анонимни Наркозависими?

АН е общност от мъже и жени, за които наркотиците са станали основен проблем. Ние сме възстановяващи се зависими, които редовно се срещат за да си помагат един на друг да остават чисти. Това е програма за пълно въздържание от всички видове наркотици. Има само едно условие за членство – желанието да се спре употребата. Предлагаме ви да бъдете непредубедени и да си дадете шанс. Нашата програма е набор от принципи, написани толкова просто, че да можем да ги следваме във всекидневния си живот. Най-важното за тях е, че те работят.
При членство в АН не възникват никакви задължения. Ние не сме свързани с никакви други организации, при нас няма нито встъпителни, нито редовни вноски; не подписваме документи за въздържание и не даваме обещания на никого. Ние не сме свързани с никаква политическа, правоохранителна или религиозна организация и никога не се намираме под нечий надзор. Към нас може да се присъедини всеки, независимо от своята възраст, раса, сексуална ориентация, убеждения, религия или отсъствие на такава.
Ние не се интересуваме от това колко и какво сте употребявали, кой е бил вашият дилър, какво сте правили в миналото си, колко много или колко малко имате; интересува ни само какво искате да направите с проблема си и как ние можем да ви помогнем. Новодошлият е най-важният човек на всяка сбирка, защото можем да запазим онова, което сме придобили в АН, само като го споделяме с други хора. От опита на нашите групи знаем, че тези, които продължават редовно да посещават нашите сбирки, остават чисти.

Успех пси,,,дори и да не се видим, да знаеш желая ти всичко най хубаво и свобода от наркотиците, нека усмивката не слиза от лицето ти, мисля, че го заслужаваш, както и всеки един от нас. Лека нощ приятели...

Редактирано от koceto22 на 15.02.10 23:49.



Тема Re: АНнови [re: koceto22]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано16.02.10 00:21



Добре,но само ме интересува-при сеансите говорят ли са католическия вариант на Бог?Някакси не ми се замесва с подобни истории....
Ако имам нужда да говоря за Бог,имам място,на което да отида и хора,който да срещна,за да се почувствам щастлива и близо до Сътворението....
Сещам се за едни сбирки някъде в уличка,около чешмите с минерална топла вода,близо до онова кино...сещате ли се?Те не са на основата на никоя религия,и по-скоро при тях искам да отида....ако някой знае техния адрес,ще съм благодарна да го сподели....



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: АНнови [re: psyromantic]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано16.02.10 00:57



пси, това, за което ти говориш се води Анонимни алкохолици (не е религиозно), но май е И за наркозависими, на Веслец 33 ето го точното място и адрес:
Група АА "Нов път" - гр. София
Контакти:София, ул-Веслец № 33, ет.2
Тел.: 983 20 13, 0887 46 72 43 Сбирки - Сряда и неделя от 19.00 ч.

А това, за което коцето обясни са Анонимни наркозависими и нямат нищо общо с Бог аз доколкото знам, в сми не е религиозно и то:
Група "Просто за днес" - София, ул."Княз Борис I" №125 (Католическа църква "Св.Йосиф", пасторален център, стая 2) - Тел: 983 20 13 (само по време на сбирките)
Сбирки: сряда и петък от 19.00 до 20.30 часа
Открити сбирки: Всеки първи и последен петък от месеца

това са тези, за които аз съм чувала и които са БЕЗплатни...

ООоо - сега виждам, че телефоните им са еднакви!!! май са същите, но едно време бяха на Веслец и сега са се преместили на Борис - нека Коцето каже, той е запознат по-добре явно...

Sabbath Bloody Sabbath

Редактирано от endish на 16.02.10 01:00.



Тема Re: АНнови [re: psyromantic]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано16.02.10 00:58



Това са същите сбирки, но взеха помещението и тази църква, в момента е отпуснала помещение. Иначе сбирките, и самата църква нямат нищо общо, на тези сбирки поне на тези дет аз съм присъствал не се обсъждат религий. За, което аз съм много благодарен, ако трябваше да ида на сбирки дет се обсъждат религии не мисля, че бих се възстановил, някога и да се хвана по тази програма. Благодарен съм, че в анонимни наркозависими мога да вярвам в, каквото искам и пак да се възстановявам. Съжалявам, че повече няма да ти отговарям, но нарушавам доста принципи да казвам, какво се случва на сбирки, и да говоря от името на АН, така някой хора дет имат нещо против мен например, могат да си създадът същото мнение и за АН, само заради мен. То това е и една от традициите да пазим личната си анонимност, тя е и най важната. Аз например съм споделял за доста престъпления дет съм правил, и ако някой я наруши, къде мога да ида, мисля, че на сбирката, ще можеш да се запознаеш с хора, дет са чисти доста повече от мен и също така са израстнали повече, така, че не си създавай мнение за групата, което ще е повлияно от мен, това е само предложение де избора е твой, тя цалата им програма и всичко е направена да дава само предложения, ей това му е хубавото на цялата работа. Дет го пишеше в предният материял, че не възникват никакви задължения. Но е важно и още едно нещо да не се забравя, че все пак има условие за членство, желанието да се спре употребата. Пси ако искаш да отидем заедно ще се радвам ще ти оставя телефонът си на лична бележка. Чао за сега и лягам, че вече ще заспя на компа...



Тема Re: АНнови [re: endish]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано16.02.10 00:59



Да телефоните са едни и същи, и не се знае деистват ли в момента, от утре наркозависимите ще имат мобилен телефон дет ще работи постоянно, ще го постна в някоя тема, като го науча, тоест от сряда то си е утре но да си го напиша де...

Редактирано от koceto22 на 16.02.10 01:02.



Тема Re: АН [re: koceto22]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано16.02.10 14:35



Да,мерси на всички за информацията,явно няма много места за сбирки на Анонимните Наркозависими в София,изглежда групата е само една-тази в църквата.Обикновено,щом подобна институция дава стая под наем (особено,ако е безвъзмездно) тя разчита да се извършва поне някаква пропаганда в името на католическата религия,но може и да няма такива изисквания.Аз все пак ще отида,за да видя за какво става дума.Много съм се навила!Нямам никакви очаквания,нито пък надежди,че ще срещна хора,които неимоверно ще ме вдъхновят,просто отивам за опит,и каквото излезе.После ще ви пиша,да ви разкажа какво правят там.Коцето спомена,че не трябвало да се говори какво се прави и обсъжда на сбирките на АН,но аз намирам тази неписана "клауза" за доста зловеща!Дори в сектите няма такъв "закон"...просто е странно.Аз ще отида да видя,водена от чисто позитивни подбуди,и после ще разкажа,защото със сигурност на някои хора им е интересно какво се случва зад вратите на подобни терапевтични групи;лично на мен ми е интересно да видя "водещите" на сеансите-тези,които се очаква да са извървяли целия път от помпата до излекуването,пък и събрали себе си в мисията да помогнат на другите да открият начини за себе си да се излекуват.Просто много са ми интересни такива хора! Срещата с тях може да се окаже много вдъхновяваща и здравословна!
Това е от мен,ще чакам последния петък на месеца и отивам! Благодаря на Коцето,че ми е оставил номера си,за да отидем евентуално заедно...но не се притеснявам да се появя на непознато място сред непознати хора,както той предполага (още повече,че вероятно имаме доста общи неща,или поне едно голямо Общо!!),нямам нужда от придружител...нито от гид,който да ме насочва по верния път

.Но пак казвам-мерси,Коце!

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: АН [re: psyromantic]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано16.02.10 15:07



лично на мен ми е интересно да видя "водещите" на сеансите-тези,които се очаква да са извървяли целия път от помпата до излекуването

това са твоите думи, пси.. само дето не е точно така мисля.. "водещите" на групи обикновено не са зависими, не са и били зависими, а са психолози/нарколози/терапевти.. поне в моята програма е така, а доколкото съм чувала и в другите също.. но пък в крайна сметка може и ти да си права - не твърдя, че знам всичко .. даже нищо не знам :)

поздрави

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: АН [re: endish]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано16.02.10 15:31



Не в Анонимните няма психолози, освем ако и те не са зависими, водещ се избира на всяка сбирка, различно и той следи само да се спазват принципите и да има някакъв ред, не е нищо повече от другите ,,,,,




Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.