Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 26.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: до mindseekerнови [re: endish]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано20.02.10 16:49



Пси, това ли е шефът на твоята програма?



Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: до псинови [re: abv]  
Авторпoтpeбитeл (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 08:53



.......Освен висока смъртност продължителната употреба на метадона често води до увреждане на мозъчната дейност, се казва още в доклада. Въпреки че според програмата у нас зависимите подписват терапевтичен договор залечение от 1 до 3 г., има пациенти, които пият метадон повече от 7 г. При тези случаи се наблюдава силно намалено кръвообращение в мозъка. Тогава зависимите започват да изпитват т. нар. състояние “под действието на наркотици” - замаяност и сънливост....
........................................................................
По-голяма глупост не бях чел.





Тема Re: до псинови [re: пoтpeбитeл]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 14:18



ами защо тогава го пускаш тук?
и какво значи "продължително време".
има ли в този доклад инфо за венозния прием на метадона?
аре ако има за последствията, начина на действие, вредите върху организма... всичко.



Тема Re: до псинови [re: abv]  
Авторпoтpeбитeл (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 15:20



Това е цитата от статията която ти си дал, така че не ми се карай





Тема Re: до псинови [re: abv]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано21.02.10 22:06



Ти от толкова време пишеш тук, що не се регнеш най-накрая?



Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
АвторXSl (Нерегистриран)
Публикувано11.08.10 09:32



Моля да ми помогнете с полезни съвети които ще са безценни за мен. Простете ако вече сте отговаряли на подобни въпроси не изчетох цялата тема. Приятелят ми е в метадонова програма почти година, преди това беше "чист" няколко години. Записа се в нея защото преживяхме тежък удар на съдбата и реши че не може да се справи и по-добре в програмата отколкото да си купува разни буклуци от улицата. Проблемът е че с течение на времето започна да вдига дозата(до 20куб), средата в която влезе и нещастията които ни спохождаха едно след друго го подтикнаха да си взима и хер.(2 х 12 в продължение на 3-4 месеца) сега живота ни пое в по-светла посока (Господ ни дари с красиво и здраво детенце) и приятелят ми реши да спре и да варне живота си. Но изведнаж се оказа че не е толкова лесно. Аз никога не бях имала допир с наркотиците и това което се случва е невероятен шок още повече сега когато имаме дете за което трябва да се грижим. Не искам да ви отегчавам с историята си питам ви има ли начин да спрем метадона и това другото вкъщи? ние започнахме някаква имровизирана програма но се съмнявам в ефекта й тъй като ако беше така лесно нямаше да има зависими. Притесняваме това че може да се възползва от невежеството ми и да ми казва че има нужда от повече неща от колкото всъщност. сега взима по 2-3 хапчета риво. и по няколко куб. не знам какво да правя и дали това е правилно моля кажете ми как да му помогна не съм казвала на никого цялата тежест е върху раменете ми.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: XSl]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.10 11:02



Ако "вие" искате да спирате, евентуално ще се наложи първо и ти да се закачиш.

Иначе като съдя по дозата на която е, направете си план за 2-3 години напред. Може да намалява с по 10% месечно. Но ако още е на хероин, не схващам идеята да се спира меда ... В домашни условия да се спират рязко 200мг метадон е безумица.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Авторciborga (Нерегистриран)
Публикувано26.09.10 05:13



Hei hora,ne se 6a6kaite we!pro4etoh za kakvo se razpravqte.mislq 4e momi4eto e pravo.az sym na 25 god.julq se na prekusvaniq s material ot 5.izrasnah i v kofti kvartal.ne se izhvurlqm,oba4e-vidql sum tolkova ne6ta za nakoticite i horata s tqh,4e moga da napi6a kniga po temata.moeto mnenie nakratko e,4e ni e tejko da sprem opiqtite za6toto ne sme re6eni naistina da go napravim!vqrno e-abstata e gadna,oba4e ako imame jelanie i kura6 da se sprem s drogata i da produljim na pred na 4isto 6te mojem da stanem normalni i...jivi!!!znaete,4e tezi 6itaci nevodqt kum no6to hubavo,no kato 4e li neiskame da go vidim i osyznaem.a v kraina smetka venuj ni e daden tozi jivot.taka li trqbva s leka ruka da go precakame i dori da go zagubim.kakvito i trudnosti da imame-edva li sa nerazre6imi.6te vi dam nqkolko suveta za lekuvaneto s metadon.pyrvo,ako iskame da se opravim ot heroina netrqbva da se drysame s meta.da go piem v dozi "da ni hvane",a kolkoto moje po malko.da ne se bode.togava stava nova droga i v nikakuv slu4ai ne e likerstvo.dobre e da se namalqva po 2/3 procenta ot dnevnata doza prez den.i nai ve4e,ako se vzima po rprinuda sled kontrola 6te e su6toto ili po-zle.vseki 4ovek trqbva sam za sebe si da razbere kakvo e bilo i kakvo o4akva ot sebe si i ot jivota.samo ako razsyjdavame pravilno i iskame da stane ne6to hubavo ot nas 6te imae uspeh!neka vsi4ki da se opravim!pice!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: psyromantic]  
Авторlitta_litta (Нерегистриран)
Публикувано17.10.10 20:30



здравейте!
пиша тук защото наскоро живота на мен и приятеля ми се превърна в ад ...
моля ви помогнете с мнения и съвети от преживяното или това с което се сблъсквате в момента...

накратко историята е следната...приятелят ми(който тук ще нарека М.) се забърка с няколко момчета които се боцкаха... искаше да им помогне, да им покаже смисъл да излезнат от калта.. да ама вие всички знаете какво е да си затънал до гуша и как не мислиш за хората които искат да ти помогнат а само за дозата... е ... не съм запозната много с жаргона но дилърите на ей тия тримцата разбрали за намеренията на моя приятел и решават да му дадат добър урок да не се мъчи да им "подбива бизнеса".... една вечер М не се прибра вкъщи ... и така 3 дни го нямаше .. търсихме го къде ли не, полиции молиции голям ужас беше ... на третата вечер той се прибра сам .. пребит и целият надупчен .... бяха го шили с тая гадост за да могат да го зарибят и него"да знае друг път колко е хубаво да се занимава с тях"...
от там нататък живота ни вече си е ад ... не знаем какво да правим .. не можем да го запишем в програма .. на никого не можем да кажем защото фигурира в списък за чакащи за трансплантация.. и ако някой разбере че е зависим за части от секундата ще го махнат от там.. което означава че живота му виси на косъм...

и така отчаяни и незнаещи какво да правим решихме да се справим сами.. той има мн силна воля да се отърве от тая гадост наистина.. намерихме един човек който да ни дава метадон.. в началото пиеше по 3-4 хапчета в зависимост от това колко зле се чувства... но сега ги намалихме на 3(което мисля че значи 150 мг, не ги пие наведнъж) и така вече от хммм... от 2 месеца. трябва постепенно да започне да ги намаля но все още се чувства доста зле и вчера решихме да опитаме да махне една осминка отпоследното хапче... само че май още не е готов да започне да намаля..стана му мн зле а той не е добре със сърцето така че не можем да си позволим да ги намали дозите рязко...

моля ви помогнете ни! кажете ни вашите схеми за намаляне на мет защото ние нямаме идея какво да правим а не можем и да потърсим специализирана помощ...

опитах се да говоря с една докторка в болницата във варна.. но тя не повярва на историята ми.. а и как би могла .. сигурно ечувала какво ли не досега.. не пожела да говори с мен и ми затвори... вие сте ни единствената надежда... моля помогнете да се справим и ние!!!





Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: litta_litta]  
Автор xexo (темерут)
Публикувано17.10.10 20:36



Аман от тролове.

Поне си научи урока преди да пишеш безмислици.


Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.