Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 26.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: psyromantic]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано06.02.10 10:46



Не знам,може и от музиката,която слушам,да е...съзнателно избирам тъжни неща-песни,мисли,гледки-за да не изглежда моята самота толкова натрапчива.
Много съм тъжна тия дни.Трудно намирам за какво да живея.
В мрачни дни,като днешния,ми се иска да бях избрала други пътеки,по които да мина,други думи,който да бях казала,когато Господ ме попита какво искам,за да ми го даде точно тук и сега.Образно казано,не съм самовлюбена откачалка,която си мисли,че Бог претворява мечтите й в реалност,макар да се случи точно така,сякаш имах пряка линия с небето и всичко поръчано от мен,ми дойде на тепсия.За някои мечти дори не си дадох много труд,за да се сбъднат,те просто си станаха.
Не знам дали ще мога да продължа,след като спра метадона.Какво ме очаква след това?Дали ще мога да се зарадвам на живота си,когато сега виждам,че и малкото щастие,което ми беше останало,се топи като тъжна снежинка?
Не крия и мисълта да ида да се надрусам.Тия мисли ще ме преследват докрай,макар да знам,че нищо няма да се промени с единя му издухан кик.Стоя си в къщи сама и нямам желание дори да тръгна натам.Много е вероятно дори да подтисна идеата,защото желание не ми достига.Просто се чудя с какво да се захвана-нещо глупаво и ненужно,или пък нещо истинско и благородно.Как да се почувствам отново изпълнена с желание за живеене,както когато например започвах програмата?Тогава надеждата ,че ще се излекувам ми даде и илюзията,че никога няма да падна отново и,че само напред ще вървя.Измамно щастие е това да разчиташ на субстанциите да те направят отново дишащ свободно човек.
Много съжалявам за постъпките си и ми се искаше да имам шанс да се върна,за да ги променя.Искам отново да събудя с целувка някого,който да е щастлив,че ме е срещнал.
Ще мине и тоя ден,знам...ще дойдат по-добри времена,но част от мен,ще си остане самотна завинаги,и тази празнина не знам дали ще мога да запълня с нещо.
Още месец-два и свалям метадона на нула.Ще се огледам в огледалото и ще си кажа,че и тая битка отмина,че някакси,след толква години,с много зор,излязох горе-долу суха от водата.
А после какво? Макар,за тези ужасно много години на зависимост,да се случвало да живея без дрога-на два пъти по около година-не знам какъв човек ще бъда,когато не разчитам на някакъв опият/метадон,който да ме поддържа и да намирам в него бастун,с който да изкуцукам през проблемите.Знам,че ще бъда по-добре,че няма да съм зависима,но се друсам от тийнейджърските ми години,та до съвсем скоро,а сега съм на 30!
Какъв човек ли ще бъда тогава,дали ще намирам утеха в обикновените човешки радости,или винаги ще търся винаги нещото необикновено и различно.Усещането,което ме е правело различна от другите.Толкова различна,че дори на лицето да ми е изписано,че не съм като другите момичета на възрастта ми.
Много ми се иска,20 години след последната ни среща с моя биологичен баща,който е бил морфиноман,да го потърся и да видя как живее той сега.Да се срещна с неговата дъщеря,която толкова много прилича на мен.Дали ще я усетя като сестра,каквато всъщнсот тя е,макар единствения път в който се видяхме да не си казахме нищо,просто седяхме една срещу друга,поразени от приликата в очите,усмивката...всичко...Беше странна среща,и искам когато висчко за мен свърши,когато съм излекувана и готова,да се върна там и да ги потърся.Да попитам баща си как се е излекувал,ако е,и как се справя с живота,без топлото убежище на опията,което несъмнено дава удоволствие и моментна радост,но,по дяволите,толкова много краде от душата...
Просто ми писна да бъда щастлива в самотата си.Доволна в липсата на контакти и общуване.Не може да е истинско това усещане,не е нормално да си самодостатъчен.Въпреки,че преди си мислех,че това е висше разбиране на нещата.Дрогата ми причини пълна деградация на гордостта и егото,и това отчитам като плюс,но защо тогава сега тъгувам по неизживените неща?
Оф,стига вече!Имах нужда да споделя и знам,че тук моите хора ще ме разберат и няма да ме осъдят.За което много им благодаря,че ги има.Да си смел не е велико нещо.Ако не си чувствителен и състрадателен към другите,тогава в смелостта си ти си слаб.Просто не ставаш!Нахвърляни думи,за да изтече от някъде натрупаното разочарование....

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Тема Re: ...нови [re: psyromantic]  
Авторacro (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 12:39



По дяволите, изгубих всичко което бях написала, цял ферман, ама хубав и смислен, дори поетичен

.

Както и да е, ще гледам да го вместя в нещо по-кратко. Psy, исках да ти напиша две неща. Едното е за въпросите които си задаваш за след метадона и другото е за самодостатъчността. Този път ще започна със самодостатъчността..

Това което мога да ти кажа за нея, е че човек може да оцени хората само когато изпитва дадена доза самодостатъчност. Иначе се получава нещо много перверзно като ситуация, търсейки другите хора, търси себе си. Така човек не оценява, не разбира, не вкусва удоволствието на другите. Губи всякакъв смисъл от контактите с тях. Няма нищо по-хубаво от това да знаеш че можеш без някой човек, но все пак да желаеш да си с него- само така можеш да го оцениш, да го обичаш, да му се насладиш. Не я бори тази самододтстъност, ами я приеми. Не е нужно да си мегасоциално същество, за да си добре в кожата си.

Иначе за след метадона. Може би затова още пиша тук, защото виждам че вие, които сте влезнали в някаква зависимост съвсем малки, трудно успявате да отделите проблемите породени от нея и тези които идват от това че сте.. хора, с някаква душевност и чувствителност. Ще си почеша егото да кажа че повечето от въпросите които си задала си ги задавам и аз, а не съм имала никога проблеми с наркотици. Шегите настрана, това са нормални неща. Има си различни типове хора и някои от нас са родени така, да търсят интензивно удоволствие, без значение какви методи сме намерили, за да го намерим. Затова, съжалявам че го казвам, ама не мисля че тази ти черта ще изчезне след спирането на метадона.

Ще си позволя да обобщя малко нещата, макар и това да води до изключване на някои възможности, ама ще е по-лесно да си илюстрирам мисълта. Та..

Има два вида щастие, но и двата се подчиняват на един природен закон- всяко покачване има еквивалентно слизане. Първият тип щастие е много леко, ефирно, онова щастие което те кара да се усмихнеш леко. Неговото слизане е също толкова ефирно- не се усеща. Има и друго щастие, това което кара всяка молекула в тялото ти да се тресе, огразмично, първично.. неговото слизане е това което те кара да искаш да си разтлееш мозъка по стената зад бюрото . Та ако ти си от типа хора, които се чувстват ЖИВИ само с второто щастие, ще се наложи да приемеш и слизането. Но това което аз съм намерила като решение да го изтърпявам е да си казвам, че само който е слизал психически много ниско, може да се качи много високо. Както мъжа ми казва, само този който е бил абстинентен, може да усети истинското удоволствие на хероина. Същото е и с другото, в крайна сметка щастието си е химия .

Та така psy, не можем да избягаме от себе си, ако сме интензивни хора, ще си умрем сигурно такива, ама можем да си свикнем. В крайна сметка дали живееш в постоянно задоволство, което в крайна сметка става ежедневие и не го забелязваш, или минаваш през всички терзания на света, за да изпиташ душевен оргазъм, не е наш избор, но можем да изберем да виждаме и позитивните страни на нашата същност.

Добре ще си, не се притеснявай .



Тема Re: ...нови [re: psyromantic]  
АвторCirrus (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 14:20



Гледай филма "Амели Пулен".
Ако си го гледала, пак го гледай.
потърси го или може на части и с англ. субтитри тук:





Тема Re: ...нови [re: Cirrus]  
Авторacro (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 16:52



Този филм пък на мен ми е безмерно скучен и доста тъп. Направо ми се доповръща от "сладост".



Тема Re: ...нови [re: psyromantic]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.02.10 08:59



Да си смел не е велико нещо.Ако не си чувствителен и състрадателен към другите,тогава в смелостта си ти си слаб.Просто не ставаш!

.......................................

Пси, бих те посъветвал отначало да имаш смелостта да вземеш смели решения, които да са в полза на ТЕБ. Другите могат малко да почакат...

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: ...нови [re: ARlZE]  
Автор Cirrus (член)
Публикувано07.02.10 09:54



филмът "Амели Пулен"









Тема Re: ...нови [re: ARlZE]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано07.02.10 20:33



acro,много благодаря за писмото,което си ми изпратила.Специално ще ти напиша нещо на лични бележки,когато си събера мислите....
Искам да се обърна към Шалоу сега,който винаги ми дава да чуя това,от което,колкото и да се опъвам,имам нужда да чуя.
Много си прав и много те разбирам,но говорейки за състраданието и за отношението към "другите",нямам предвид да демонстрирам,че съм някаква задръстена от глобални разсъждения на лично ниво,ню ейдж история,повярвай ми-грее ме за хората много по-малко от колкото си представяш.
Говоря за този живот,половината години на който са минали под знака на силната Зависимост,която дори и изживяна в един вид самотност,е била и преплетена с подобната съдба на друг човек.И то здраво преплетена на възел....
Макар да си много умен и приятен мъж,едва ли ще разбереш ако ти кажа,че в моментите,в последните години,когато ме е заливало чувство на сила,на увереност,че мога да спра с наркотиците ведъж и завинаги,край,колкото и тъпо да звучи,често не съм могла да продължа този курс на действие,защото човека до мен не е бил готов.Ти и затова си прав,че явно в такъв случаи значи с въпросния човек трябва да се разделим,ако искаме да оживеем,но както при всички силни връзки,човек размива себе си в Цялото,трудно е да помисли за собственото си справяне на фона на несправянето на неговия най-близък човек.
Не искам въобще да те убеждавам в нищо,защото съм съгласна с теб,просто искам да акцентрам върху силната връзка между двама човека-влюбени (изживяли или не любовта си),пък били те и обречени.
Просто мисля,че много хора може и да я могат тая хватка,но не и аз.И може би ще си плащам заради това.Мисля,че е лесно да си смел сам за себе си,когато нямаш някого до теб,който,дори и да изглежда в очите на близките ти,от 100 км,че те дърпа надолу,че заради и покрай него си на тоя хал,при все това той пак си ти остава скъп и любим.
Освен това нещата не са еднозначни-той е виновен за мен,колкото и аз за него.В двойката на двама зависими,едни други се подкокуросват,и това не е тайна.
Не знам,според мен,се изисква нещо като 'свръхдоза' зрялост,за да вземеш решението да се разделиш с най-скъпия ти човек,в името на здравето,та дори и в името на живота.
Просто,скъпи Шалоу,не мога да ти кажа нищо,което да противоречи на това,което си ми казал досега,просто не мога да оборя думите,а и мисля,че не е необходимо.За мен е важно да знаеш,че разбирам всичко,и все пак се опитвам да не мисля само за себе си в случая.
Всичко това,за което говоря не е ново,нито пък е алтруистично,нито заслужава медал за Доброта..просто сърцето си иска неговото и е готово да търпи докато може,да изтърпи болка отвъд измеренията на познатото.Аз поне съм такава,и вероятно това е най-голямата ми грешка.
Аз и приятеля ми най-вероятно ще се разделим.Не страдаме от измислени предрасъдъци,нито пък е проява на висши добродетели в името на живота.Но и двамата имаме нужда да докажем любовта си.Аз имам и той има.И дълго след като с теб си написахме няколко реда по тоя въпрос,аз дълго мислих,и реших,че за любовта ни по-голямо спасение няма от това,да й дадем възможност да я има и занапред.А това няма да стане,ако нас ни няма.С моя приятел не сме си казали и дума по въпроса,мълчаливо всеки свиква с мисълта,че няма да живвеем вече заедно.Аз продължавам да го обичам,както когато.....мисля,че и той ме обича,както когато....
Просто трябва да намерим начин да се предпазим един друг от опасните мисли,които окупират ума,при най-малкото сътресение.А е толкова лесно да ги претвориш в реалност,когато си имаш съдружник в плана.Това просто трябва да спре,и ако цената на Излекуването,е раздялата,може би тя трябва да бъде платена.Терзае ме безпомощността в решението ми,искаше ми се да имаше друг начин.
В този смисъл не искам да съм смела,ако ще спасявам само себе си,просто аз не мога така...
Дано това мое писмо,адресирано до теб,но и до всички,и до мен самата,не предизивика порой от критики,защото,честно казанио,нямам сили да поемам много негатив,на тоя етап.Естествено,щом публично заявавам нещо,трябва да съм готова за ответен отговор,но все пак не ми се иска да бъда разбрана погрешно...от никой.
Това исках да споделя.Това ми тежи тия дни.Не знам,дали ще мога да ги преживея,просто се оставям на събитията....и дано любовта ми да оцелее,и да ни спаси..
поздрави
псиромантик

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Тема Re: ...нови [re: psyromantic]  
Автор accro (непознат)
Публикувано08.02.10 09:13



Пиши на този профил, че на другият съм си забравила паролата.



Тема Re: ... [re: accro]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано08.02.10 13:19



влизам пак в тази тема... не знам, но от известно време запо4нах да си целя метадона. когато ходя в програмата само се правя, че го пия (там ми го дават чист, аз трябва да си сложа вода, колкото искам и да го изпия, но аз само се правя, а всъщност го изнасям навън и си го целя). дозите "за вкъщи" си ги слагам на котлона, чакам водата да се изпари и пак се целя. Малко се притеснявам, чувал съм какво ли не - кажете, наистина ли е толкова опасно, колкото се говори. каква е разликата, от това да го пиеш. Освен, че е готино да се убодеш, пък и все пак има некъф кик, макар и мъничък...



Тема до abv [re: abv]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано08.02.10 16:36



Хах,кика не е "мъничък",abv,изобщо даже....но зависи...
Вероятно просто дозата ти е малка...но гаранция,че ако си уцелиш минимум 5 кубика мед наведнъж,ще усетиш кик,какъвто вече рядко можеш да усетиш при една нормална десетка уличен материал в тия дни....
Нека това да не те афектира откъм стимул за размазване...то така или иначе ти вече си открил тоя ефект на метадона,който би било чист късмет за някой,ако не го открие.
Аз винаги предупреждавам тези,които се пускат на програма-никога,НИКОГА, да не се цели меда,защото 100% е сигурно,че ще им хареса.А оттам вече няма как да продължиш пероралния прием на меда,защото все ще те тегли към кика.Това,в случай,че не си готов за тоталното спиране и раздяла с чувството на еуфория.А такива хора почти ги няма-колкото и да си убеден,че искаш да спреш да се друсаш,разбереш ли,че можеш да си докарваш кик и удоволствие от лекарстото,с което лекуваш зависимостта си,то тогава всичко се обърква,падаш в капана на собствената си самооправдана Зависимост и липса на мотивация за раздяла с удоволствието от друсането.От лекарство срещу наркоманията ти,метадона се превръща в поредния опият,който те размазва и подхранва наново твоя дългогодишен джънки манталитет и начин на живот.Да не говорим,че и при него дозата се качва (за разлика от нормалния перорален прием,при който,ако си разумен,с времето дозата се намалява),защото спират да ти стигат обичайните 5,10 кубика и т.н.
Това е най-големия проблем с метадона,ако питаш мен.Другият голям проблем е,че го дават за вкъщи (което за мен е единствения възможен вариянт,при положение,че съм от София,а програмата ми в Търново) и с тов отварят вратичка за спекулация с медикамента.Това,че е напълно възможен за друсане,и че кика е опасно вкусен, е основния негатив при метадона,затова според мен,не трябва да се дава на хора,в "домашемн стационар",а само при терапия в клиника например,или да ходиш всеки божи ден да си го пиеш в кабинета,и то под зоркото око на доктора или сестрата,без НИКАКВА възможност за врътка,като тези които abv и друите,като нас,са склонни да измислят само и само да се докопат до шанса за надрусване с мед.
abv,много лошо,че си открил този му ефект..сега,колкото и песимистично да звучи,вече едва ли ще се върнеш скоро на пероралния прием.
Освен,ако дозата ти е малка,и ефекта при целене,не е кой знае какво.Аз когато открих,че меда става за шиене,си слагах по 5,10 кубика и ме удряше яко,ама яко ти казвам.Трябваха ми няколко месеца,за да се 'нарадвам" на тоя ефект,а именно освен удоволствието,самата мисъл,че хем не се мъкна по постите,и не друсам мръсния уличен хероин,хем се надрусвам порядъчно,с легално изписано ми лекарство.Няколко месеца на пълна злоупотреба и спекулация,през което време меда свършваше на 5'ия ден,а до следващото "зареждане" от програмата са ми оставали още две седмици (на мен ми го дават за вкъщи,тъй като моята програма не е в София),пшрез което време само аз си знам как съм оцелявала-кога на сухо,кога с материал,абе ужас ти казвам..уж си на програсма и всикчо трябва да е ок,а сигурност и спокойствие-никакви...
А меда свършва защото ти се иска още и още кик,и накрая просто губех борйката на кубиците,който си вкарвах...20,30,50...само за 3-4 дена...
Ужасно е! Просто не можеш да се спреш! Мислех си в началото,че:" Сега,ехаааа,имам си легална дрога,хем ме държи настрана от уличните опияти,хем е по-ефтино,хем и ще се "лекувам"!"
Пълна илюзия,abv!
Дано ти постъпиш другояче,дано ти да не злоупотребиш с метадона,така както аз го правех,но нещо ми подсказва,че си нагазил в локвата,в която имше начин и да не нагазваш.И може само да изглежда локва,но си е блато...и ти просто пак ще се окажеш наркоман,само че този път на метадон.
Затова все предупреждавам другите,да не повтарят моята грешка...не крия,че има кик от меда на помпа,не крия и,че е як,но повярвай ми,ако можех да скипна първия си опит с него,бих го направила,само и само да не последват проблемите,произтекли от това впоследствие.Зная,че е трудно да знаеш,че медикамента в ръцете ти може да ти донесе удовлствие,ако си го уцелиш,и все пак да не го направиш..но ако наистина ти е писнало от наркоманщина,от проклетата Зависимост,която ти е взела,буквално,ВСИЧКО,то тогава не е трудно да направиш избор и да пропуснеш тоя експириънс с меда на помпа.
В този случай разчитаме само на себе си и,никой,никой не може да ни спаси от собствения ни избор....
Пожелавам ти да разбереш нещата,преди да е станало твърде късно..да си вземеш поука от моята история,за да не минаваш по същия кофти път,а да следваш табелите,които аз поставих по пътя,за да не падаш в същите дупки,нито пък да срещаш същите гадни неща,с които се сблъсках аз-всички субективни причини,пропуснати мигове,изпързаляни надежди и в крайна сметка-съжаление за изгубеното време и със сигурност,съсипаното здраве (изобщо няма да отварям дума за ефектите от предозирането ми с чист метадон,нито пък за случаите,когато,случайно или не,си целех разреден с вода мед,от който такава жестока водна треска ме е тресла,че съм била на косъм от септичен шок,и смърт,и добре,че майка ми е била наблизо,за да ме спаси.За това дума няма да отварям,но тези неща са част от метадон-на-помпа-'ената одисея и това трябва да се знае!!!).
Само като се замисля,че да си го изпия е просто ок,просто супер-чувствам се добре,нормално,а и дозите винаги стигат...нямаш дупки по ръцете,а и започваш да се оформяш като нормален човек....и това ти дава надежда...
А да си уцелиш метадона (минимума от 4-5 кубика) е нищо кой знае какво-усещаш кик,и после пак си добре,но те жужне да си целиш още...и така докато меда не свърши,а ти се оказваш с неимоверно висока доза,наместо с времето да я смъкваш....
Абе,не ми се говори-много гадни моменти идват след това,и за тях сме си виновни само ние,и ние,и никой друг,мамка му...
Сега вече сложих юзда на метадона в живота си....почти на нула ми е дозата,и малко ми остава....но ако не бях злоупотребявала с него,под формата на нацелени дози за надрусване,досега вече да съм го спряла и забравила...горе долу половин година изгубих заради тоя "кик",който изненадващо ми дойде,когато за пръв път опитах метадона на пома...даже помня как един в кабинета на програмата ми,момче от Сливен,ме светна в "далаверата",и аз без да помисля,досега следвайки стриктно процеса,просто изтеглих 5 кубика в помпата и се уцелих...и такъв кик просто нямаше.
Сега вече знам,че за един гол кик,нищо не си заслужава да бъде пожертвано,особено когато става дума за процес на Излекуване.С този процес аз повече няма да допусна компромис,нито пък ще се залутам пак в Зависимостта.Поне се надявам...
Ще продължа да предупреждавам хората за капана,който тихо им готви метадона-факт е,че той е такъв какъвто е,ефектите му са такива,каквито са и при злоупотреба е нож с две остриета,готови и двете да се врежат в теб.За мен е лено да предупредя,вече от всеки поотделно си зависи дали ще ми повярва и ще последва съвета ми.Това е от мен,abv,дарлинг,по твоята тема...
Стискам ти палци да не си въобразиш,че ти ще си по-силен и по-разумен от всички като мен,дето видяхме в метадона нещо повече от това,което всъщност е-единствено лекарство за Излекуване,единствено и нищо повече от медикамент,за перорален прием,за спиране на дрогата....само това.Такова трябва да бъде в съзнанието на всички ни,за да е успешна нашата метадонова терпаия.Поне според мен.Иначе сме просто обречени!И няма надеждна терапия за нас...докато сами не погледнем отвъд надрусаната си психика....и видим метадона като шанс...



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.