Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 19.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: JStyle]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано21.06.13 08:28



В годината ми се налага да спирам за един месец,моята детоксикация се състои от двуседмичен подготвителен период на морфин с контролирано освобождаване(не удължено,нито с незабавно)след което повярвай ми спя почти седмица,без да скачам на въже,като периодично се въвеждам в състояние на анестезия.Използвам методиката на UROD процедурата,само че с малко по различни анастетици и без въвеждане на Налтрексон,в домашни условия под лекарско наблюдение.Когато всичко свърши,ужасните мъки и болки са отминали,останала е само празнотата,черна дупка, и трудното заспиване което боря с мидазолам и др.А относно метода UROD,работи при всяка опиатна зависимост,хероин,морфин,оксикодон,опиум,метадон.

Редактирано от joell на 21.06.13 08:32.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: joell]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано21.06.13 08:50



Няма ли вече заместваща и поддържаща терапия със субститол (морфин),само тая отрова метадон ли пробутват на хората.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: MM]  
Автор JStyle ()
Публикувано21.06.13 10:34



P.A.W.S. пусни го в гугъл ;) принцип е периода от завършване физическите симптоми до пълното възтановяване. От хероин cold turkey го познаваш, общо взето тва което изпитваш след 5-ти 6-ти ден, с тая разлика че подобрение се усеща през около 6-7 дни, не всеки ден, както след отнемане хероин.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: joell]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано21.06.13 17:14



В някои от поддържащите програми има и места за лечение със субститол, но интересът е слаб, щото цената е по-висока. Метадонът е най-евтин. Скоро ще навлезе и бупренорфинът, но и той е скъп, затова МЗ-то трябва да го одобри за безплатно предоставяне. Чел съм, че лечението с него е по-успешно от метадоновото, но както винаги в Бг се прилагат най-остарелите и неефективни практики.

В програмата на д-р Алтънкова предлагат лечение с бупренорфин на цена 150 лв./месец (така пише в сайта й). Но чух, че още няма хора за това и няма кой да сподели и опит.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: joell]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано21.06.13 17:28



joell, сега вече ми стана ясно /след като прочетох малко информация за метода UROD/ какво точно имаше предвид, когато ми говореше за лекарско наблюдение.
Добре, обаче от това, което четох, останах с впечатлението, че този метод май не е съвсем безопасен, има си доста рискове... Ако отидеш примерно в някоя токсикология и кажеш, че искаш да ти приложат това - ще го направят ли? Защото аз не познавам такъв добър специалист, който да мога да повикам за домашно наблюдение, честно казано и бих предпочела, ако ще се подлагам на нещо подобно, то поне да си е в болница с 24 часово наблюдение от екип специалисти!
И нещо друго не можах да схвана, но то май не ми и влиза в работата :) Все пак ще те попитам, защото ми стана интересно. Доколкото разбирам ти също си на метадон и спираш по този метод за по 1 месец, защото ти се налага по няк'ва причина 1 месец да си чист... и после не оставаш чист и да се бориш вече с психиката си - депресията, апатията и т.н. а започваш пак да взимаш метадон?!? Така ли е? Щото к'ъв е смисъла да минеш детокс и след 1 месец да си кажеш "Аре майната му, догодина пак ще си направа детокса." и отново да започнеш да взимаш метадон...
С такова впечатление останах от написаното от теб. Извинявам се, ако не съм разбрала правилно, но ако съм - какъв е смисъла? Сигурно има някакъв, за да го правиш, ама не е ли по-добре един път за винаги да го изриташ тоя скапан метадон?!
Ако прецениш, че не ти се обсъжда това тогава недей, все пак всеки си има различни причини и мотивации, които не влизат в работата на другите хора. Нали така?
Ако аз можех да се подложа на UROD и всичко да мине безпроблемно... едва ли повече някога щях да посегна към меда - нещо др. може би / в смисъл - никога не е сигурно :) / ама точно метадон... не бих



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: MM]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано21.06.13 19:50



Аз не взимам метадон мило момиче,никога няма и да го правя,принципно съм морфинист но моята зависимост в момента е оксикодон,която е много сериозна според човека който който стои и отговаря за мен повече от 10 години.Имам достъп до морфин под всякаква форма,но продължавам да се отклонявам с лъжи за дадените от мен обещания че ще се придържам към него.Страхувам се че ще го загубя за което,и няма да мога да заспя когато трябва.Има две места в бг където се извършва тая процедура напълно безопасно,под пълен мониторинг за разлика от моята спалня,която изглежда като реанимационен кабинет.Спирам за кратко и бързо лечение на черния дроб,и провеждане на редица тестове които остават скрити или лъжливи,под влиянието на опиати.





Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: joell]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано22.06.13 00:38



OK, благодаря ти много за изчерпателния отговор. Разбирам, че не метадона е твоят проблем, ама честно казано мисля, че и другото не е по-добре.
Лично аз никога не съм взимала оксикодон /тук в БГ го няма доколкото знам/, чела съм за него, но ще ми е интересно да споделиш какво точно е усещането, да знам от първа ръка :) Виждала съм в едно филмче, че даже става и за пушене на фолио като матеряла :)
И все пак - след като така или иначе спираш за известен период от време /независимо какво е веществото/, минават физическите симптоми... защо спираш до там, а не продължаваш да се бориш нататък... Явно, че е много кофти за здравето ти тая зависимост! Защо след краткото лечение започваш пак и продължаваш да се съсипваш?! А и човека, който е до теб....
Ти имаш толкова голяма възможност /и ресурси и подкрепа/ да се справиш успешно с излизането от тоя порочен кръг, ама не го правиш! Защо?!
Не ми отговаряй, ако не искаш. Питам те, защото доста хора имат възможност да спрат, да се отърват от зависимостите си, без значение зависимостта и начина - просто има вариант... НО не го правят... и аз съм до някъде в подобно положение. Защо не спираме?!? Каква е твоята теория, joell?



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: MM]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано22.06.13 08:13



Аз не водя борба със зависимостта.Опиатите са дългогодишен мой приятел,отношението ми към тях е подобно на любовта.Начина по които ме карат да се чувствам,усещането за пълноценност.Нямам намерение да прекъсвам това приятелство.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: V]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано22.06.13 08:36



Бупренорфин и Метадон една и съща хуйня.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: joell]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано22.06.13 18:24



Това обяснява всичко


Радвам се, че си щастлив от избора си!




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.