Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 26.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: до mindseekerнови [re: koceto22]  
Авторmindseeker (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 16:56



Ами да Коце и на мен ми се иска да чуя мнението не вече оставили зад гърба си това хора тъй като аз не познавам такива (моите познати са спрели или в комуни, или сами), но също така всеки който има някакъв опит с меда може да ми даде полезен съвет щото при всички положения знае повече от мен. За мен е крайно време да спра субститола иначе ще става по-зле, дозата ще се качва и тн. но и сегашната ми доза не е малка за да го спра ей така без нищо. Също така искам с каквото и да заменя супата, до една най-много две години да съм чист, да нямам нужда от нещо за да стана сутрин от леглото да се чувствам добре и да си живея живота. Моят лекар твърди че това е напълно постижимо с метадона и не че не му вярвам но ми се иска и да чуя мнението на хора които имат личен опит с него.



Тема Re: до mindseekerнови [re: mindseeker]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано18.02.10 17:51



Ок деиствай пожелавам ти успех, за мен пак ще го кажа не е проблема да се спре проблема е да се остане чист...Иначе знам детокси дет за много кратко време и почти безболезнено си се изчистил от супата но..................................................................................Но всеки да си се оправя както знае, аз съм си намерил пътят. И бих споделил със всеки който поиска как оставам чист и как ми се променя живота. Сега изчезвам приятна вечер



Тема Re: до mindseekerнови [re: koceto22]  
Автор mindseeker (no rezult found)
Публикувано18.02.10 17:57



Ами сподели де! Мисля че не само на мен а и на останалите тук ни се иска да чуем това което можеш да споделиш щото в крайна сметка тая тема си е такава-всеки да сподели своя опит.



Тема Re: до mindseekerнови [re: mindseeker]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано18.02.10 18:09



аз нямам опит с метадона,,,никога не съм опитвал,,,дори нямам проблем с наркотиците, единственият такъв е, че ако взема веднъж не мога да се спра. Тези които са като мен го знаят една доза е много 1000 са малко. Проблема ми е най вече с това дет ме кара да посегна към първата доза. Но сега съм при сестра ми и тук няма бдс и ще трабва да пиша 2 часа, и това бавно писане ми спира и мисълта. Като се прибера ще попиша по подробно какво съм преживял и кое е това дет ме подържа спокоен и чист. Приятна вечер.



Тема Re: до mindseekerнови [re: mindseeker]  
АвторCeko ot Sv. Troica (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 20:45



Zdraveite.6te me izvinqvate,4e ne pi6a na Kirilica..! Az sprqx Metadona,predi okolo 4 godini,znam,4e bqh edin ot pyrvite v Sf. Ne go zamestih s ni6to,ako ne broim,biri4kata.Po4ti sym zabravil,kvo be6e,nqkaksi mi se iztri ot pametta.Mnogo e vajna naglasata,s koqto vzima6 medeca-ako go vzima6 za da se nadrysa6 po-evtino,i ot vreme na vreme,pak pipa6-prosto nema smisyl.Sy6toto e,ako si go treska6 na igla-postoqnno,6te vdiga6 kubicite.Ako ima ne6to-pitaite.I na cyrkvi sym hodil.



Тема Re: до mindseekerнови [re: psyromantic]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано19.02.10 04:28



"И адмирирам решението ти да смениш субститола...аз отдавна съм се убедила,че субститола не е нищо повече от една дрога...и то яка...
Не става за лекуване,просто защото изкушава да си я целим...."

Абсолютно същото се отнася и за метадона - и той си е една яка дрога.
И двете вещества ако се целят са си "яка дрога", ако се пият - лекуват или заместват - кой както там е решил да ги ползва.



Разбирам , че си предубедена към субститола, от опита, който имаш с него, но най-общо, и обективно погледнато - разлика няма.

Е, и двете си имат своите плюсове и минуси - по дълга метадонова абстиненция, срещу по-къса, но по-остра субститолова при прекъсване, и двете са изкушаващи за друсане, но да речем субститола е една идея по-изкушаващ, всъщност - това си е субективно. Ако се пият и двете могат да се намаляват постепенно, ако се друсат - се качва толеранс. Метадона натрупва депо в организма и можем по-дълго време да сме добре след спиране, докато си намерим някакво решение, но пък субститола се изчиства по-бързо и т.н и т.н - зависи на кой какво му се харесва повече и за кого какво е по-подходящо решение.

Хората сме различни и няма как да има едно общо, унифицирано решение, което да е пригодно за всеки. За един метадона е решение, за друг - субститол, МСТ, ДХЦ, морфин... За трети решение е терапия при психолог, за N-ти - религия, АА, АН, ибогаин, клиника, комуна, терапевтична общност, секта, студена пуйка, защо не и връзване за радиатора и т.н и т.н Колкото хора, може би толкова и решения.



Тема до псинови [re: Florinda]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 11:04



10х за съветите. Ако ти кажа, че не съм ги мислил всичките тези варианти, които ми предлагаш... знаеш, че ще те излъжа. и за това със сестрата с програмата, и за мета в къщи, които... ама както и ти казваш - трудна работа. иначе миналата седмица отново вдигнах дозата. вчера като отидох в клиниката първо изнесох това, което трябваше да пия пред сестрата. после още една доза, и после още две/трети някъде от трета. и наистина - много се замазах. много добре се чувствах. но верно бех супер гузен през нощта. ей това ми е най-гадно. шибаният стремеж "да се направя... да се замажа" и като го направя... винаги си имам оправдание, но после ми е кофти, гузно едно такова, срам ме е от себе си. днес ставайки и първата ми мисъл бе как отново да се целна. и взех шприц и като се почна - ужас. не можах да се уцеля. половината засъхна в шприца, ръцете ми станаха на нищо - сигурно имам 10 ужасно сериозни дупки. много гаден филм. многооо - немам вени. а тъкмо ми се беха пооправили. много ме е яд, че се осрах така днес. и сега нищо. само ръцете ме болят и са ми целите надупчени. многооооо тъпо. ама наистина съм решен вече поне това за вкъщи, което си взимам да си го пия, да не го целя. поне така, ох дано да се справя. иначе ега ти то май нема разлика, само дето нема проблеми с взимането, нема проблеми с кинтите, но пък и кик нема. в ужасно гаден филм се вкарах сам.
иначе ти, доколкото разбирам, си на доста малка доза. калко ти беше най-високата и как ти мина намалянето???



Тема Re: до псинови [re: abv]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано19.02.10 20:43



Аре стига бе абв не вярвам, че го правиш, та досега само слушам, че зависи от това защо се записваш във програмата, ти значи нещеш да го сваляш според предишните постове на пси и на някой други хахахахха, маитап де. Благодаря ти за споделянето, съвсем искрено върна ме назад, аз съм споделял доста пъти, как бях накрая без вени плачех защото не мога да се уцеля, в нас ставаше всичко в кръв. И незная как издържах. Благодаря ти искрено поне засега като не го забравям по трудно е да се върна там. Това отначалото дет го написах беше маитап, и изобщо не беше насочено срещу теб. Метадона си е Х.. и то доста дебел, но ако някой търси е...не по добре да ходи на платена любов. Качиш ли се на влака току виш не слезеш никога...Но аз не съм опитвал де и съм сигурен, че ще ми го напомнят след малко хаха, но се чуствам късметлия хахаххахах. За мен също е особена глупост да смениш субсидол с метадон, едно и също е, но метадона е по евтино де, видях някой да споменава, че ако искаш да сваляш няма да имаш проблем с меда, то е същото и със супата. Но за мен едно е важно да знам, "не мога да контролирам приема на нито едно вещество" благодарен съм, че днес си го напомням. Как можем да кажем, че контролираме дрогата, като всъщност тя ни контролира ай ся де, и ако наркоманията не е най голямата заблуда....Предлагам всеки един тук да се запита бил ли е щастлив скоро, ама истински щастлив, и това е само предложение де. Не по този начин за пред другите ами за пред себе си. Защото знам колко са големи маските за другите, колко съм добре, колко съм точен и печен. Ама ха де, това че другите си мислят така, не ма топли нали гъза ми е на кутлона. Приятна вечер.





Тема Re: до пси [re: koceto22]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 12:10



вече съм твърдо решен да не се целя с мета. така или иначе аз за днес немам. ще пропусна. но утре ще си го изпия... в понеделник пак пропускам и във втроник трябва да отида да си взема другите дозички. по един ден пропуск не е проблем. и точно това ме успокоява и ме кара като иамм за неколко дни да се почерпя с една-две допълнително... много е тъпо, но винаги така правя. но съм решен от другата седница да си спазвам графика и най-важното - да не се целя повече:)))дано да успея



Тема Re: до пси [re: abv]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 12:45



http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=244857

и друго... какво ще кажете за това?




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.