Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 23.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: АНнови [re: koceto22]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 16:16



аз пак връщам темата към мета... нищо лично, но това ми е "проблема" хехехехе
та... вдигнах на 8. вчера и днес пак се целих и май-май... ох, не знам просто не знам как ще се върна към "нормалния прием". още повече пък сега като го вдигнах. съжалявам,ч е почнах да си го целя. и пак ви казвам, почит нема разлика. има нещичко съвсем леко за около 5-10 минути. и после - нищо. нищо по-различно от отва, когато го пия. ама пуста игла и пусто дупчене. друг е въпроса, че преди имах много сериозни проблеми с вените. сега започнаха да мис е пооправят, но в последно време пак се усещам, че все по-турдно се уцелвам... притеснявам се за всичко. пък не мога да се "издам" на сестрата там. много глупава ситуация. хем искам да не се целя, хе м пък не искам да се лишавам от "това мъниучко удоволствие". все пак не е херца. :((((



Тема Re: АНнови [re: abv]  
Авторforex (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 16:41



имам предложение да се раздели темата, или да се пусне нова ,тъй като тази е много дълга и е по -трудно да се чете





Тема Re: АНнови [re: abv]  
Авторveltman (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 16:44



някой има ли информация за центъра "Солидарност"и мнение за тяхната програма , въобще отзиви



Тема до abvнови [re: abv]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано16.02.10 23:06



Ами има разрешение!
Ние с приятеля ми решихме да дадем метадона на някой надежден,който да следи да ни дава само дневната доза (която е мноо далече от необходимата,откъм як ефект,доза) и то,за да няма караница,го пием пред него.
Този човек,в нашия случай се оказа майка ми.Тя е много сериозна в това отношение,не й минават никви врътки,като :"Ама дай ми сега дозата,пък аз ще си я изпия после..." и такива от рода,хах...
Просто ни знае всичките пинизи,понеже малко ли години се е нагледала на спекулации...?!
Та така успяхме да обуздаем всекедневната злоупотреба с метадона.
Другото е,наистина да пожелаеш да не си го целиш повече и направо да си кажеш в кабинета на програмта,на сестрата там,че искаш да ходиш всеки ден и да си го пиеш,там пред нея.Кажи,че се познаваш,че си склонен към злоупотреба,и тя няма да ти откаже,сигурна съм.Но,доколкото съм в час с нещата,по-скоро съм склонна да вярвам,че това е изключено да го направиш.Съдя по себе си-аз не бих


Това е,което мога да ти дам като съвет да прекъснеш омагьосания кръг.Просто да намериш някой да ти го дава.
Което не изключва никакви издънки въобще-ако си си друсалка и по време на терапията,все ще намериш начин да изтрещиш-я материал ще си вземеш,я ще обърнеш цялата къща в ровене да търсиш къде майка ти крие меда,ако тя ти го дава (е,тва пък колко пъти сме го правили с приятеля ми-изтърбушвали сме целия апартамент,докато не останаха скришни места.От което си страдахме само ние-друсаме се безпаметно,нашиваме си по 40 кубика за два-три дена,спием вода в шишетата,за камуфлаж,и после си пием водата и зъзнем в криза.От тъпите ни наркомански глави!Накрая майка ми го заключи в сейф!!

Може по някакъв начин временно да станеш зависим от тоя човек,който ще ти дава меда,но важното е,че ще спреш ежедневното надрусване,а това си е много важна стъпка,но това най-напред трябва да го пожелаеш.В тоя случай всичко тръгва от самия теб,и зависи само от теб.Накрая опира до теб и ти,и само ТИ,ще си или печелившия,или губещия в тая игра.Изборът си е твой!

Още повече,че ти се чудя-как всеки ден се целиш с една и съща доза и очакваш да има кик всеки път?!Ми то се усеща метадоновия кик само първия,най-много втория ден!После спираш да усещаш някъв вид еуфория.Просто вкус в устата,малка лека вълничка и изчезва.После и това спира,след 4'ия ден....Така че чак сега се усещам защо се оплакваш,че нямаш кик...имал си,но то е било първия път сигурно,дори не го помниш...
Другото е,че не съм сигурна дали се развива толеранс към дадена доза,т.е. дали спираш да я усещаш след някакво известно време,но мисля,че една и съща доза мед,може да ти действа еднакво само откъм това да се чувстваш ок през деня,да не си в криза,но ефект-едва ли...
Аз,даже и да се докопам до дозата си,без да си я изпия,все ми е едно-толкова е малка,че даже не си заслужава дупката във вената.1.2 куб за нищо не става,освен да ме държи нормално...което,честно казано,ми стига и ме прави щастлива...
abv,виждам,че не си щастлив с това "ежедневие",просто се чудиш как ще се откажеш от това целене на меда...трудно ти е да си представиш как пак ще се върнеш на нормалния,перорален прием...
Метадонът,само по себе си,няма да скочи в устата ти и да се преглътне сам!Не се заблуждавай и не чакай да ти дойде отвън!Ако си нещастен с това друсане на меда,просто спри!Пий си го и ще видиш,че пак се чувстваш по същия начин.Ама абсолютно същото е!Просто игломанията няма да е задоволена...а това е проблем,знам...но трябва жертва.Дано да имаш сили да я дадеш...

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до abvнови [re: psyromantic]  
Авторmindseeker (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 01:01



И аз искам да попитам за меда. Аз лично много дълго време бягах от него именно защото чувах неща от типа на "с него няма спиране, за цял живот е, няма такова адско абсти дори с херца" и тн. но май скоро ще ми се наложи да го започна, та затова бих искал да чуя мнението на някой който има опит. Тая тема е много дълга и не успях да прочета всички постове но то това което прочетох разбрах че Psiromantic e някъде вече от 2 години на мед тъй че ако искаш бих се заинересувал да чуя твоето мнение, защото останах с впечатлението, че и ти като мен не си искала много да го почваш.



Тема до mindseekerнови [re: mindseeker]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано17.02.10 12:22



не,mindseeker,аз исках да започна меда!И аз,подобно на теб,бях чувала тия тъпотии за 'няма такава криза',по-адска и от хеориновата...но знаех също,че ако си пия меда,а не си го целя,и ако намалаявам дозата регулярно,след време поросто ще я зануля...и може и да има нещо като криза,но изкарам ли-ще знам,че вече съм приключила с терапията-пък оттам нататък ще му мисля...
Мисля,че подобни слухове за меда пускат хора,които първо не са го пили никога,и второ-страх ги е да се пуснат на каквато ид а било програма,защото ще им се наложи да преосмислят нещата и да преустановят ежедневната друсалка...
Естествено,че ще търси всички негативи,само и само да оправдаеш отказа ти да почнеш да се лекуваш...Всеки сам прави изобра си-на каква терапия да с езапише-дали на медикаментозна (метадон,ревия,субститол) или на някаква друга психо-групова терапия...
Аз избрах метадона,защото просто тогава се запозах с приятеля ми,и виждах,че откакто пие мед от няколко есеца не друса хероин...
Точно тогава,когато започвах тъкмо стартираше поредната ми адска субститолова абстиненция...просто лошо ми се пишеше...тогава приятелят ми ми даде неговата дневна доза-около 3 куб.-и просто след половин час сякаш бях напълно здрава,сякаш изобщо абстиненция не е имало...повече-толкова нормално се почувствах,че все едно в живота си не бях друсала.Това е прекрасния ефект на меда,само и Единствено,обаче,когато се ПИЕ.Създава ти усещането-чисто физическо,но и подплътено емоционално-че вече не си наркоман,и че нямаш нужда от дрога повече.
Всеки,които е пил мед на програма (а не целил) може да потвърди това!Ще се възпротивят само тези,които не са го опитвали....
Ей това точно ме запали ктъм меда-че с такава,почти никаква,доза пресече абстиненцията ми.Реших,че това е лекарството за мен.А тогава и не знаех,че има възможност за него да се превърне в новата дрога...меда на помпа е съвсем различен от пероралния мед-и в двата случая се чувстваш ок,но в единя се подклажда наркоманията и игломанията ти.Ако успееш да преодолееш тази опция на меда,тогава няма да имаш проблеми...ще си пиеш меда,ще сваляш своевременно и ще се убедиш,че помага.Трудното идва след края на терапията,каквато ид а е тя.Оттам нататък сме сами....
Така,че без да раздвам съвети с лека ръка,няма да те зарибявам да се качиш на програмата...ти сам реши.Но ако питаш мен,не съжалявам,че започнах метадона...вярно,доста автоглове си навкарвах,но за това не ми е виновен меда,а самата аз!Винаги е така!
Пиши когато решиш окончателно какво смяташ да правиш.От София ли си?ЗАщото ако си от северна БГ някъде,мога да ти препоръчам ефтина програсма,в която дават чист мед,за две седмици напред....ако това те устройва..макар да е нож с две остриета,но както и да е.
Действай смело!поздрави от мен.



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до mindseekerнови [re: psyromantic]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано17.02.10 12:39



пси, аз сако искам да кажа нещо за Метадоновата абстиненция,

- както знаеш аз много се страхувам от метадона и когато трябваше да започна детокс макар и за 10 дни само направо щях да полудея от ужас.. тогава проведох супер дълъг и подробен разговор с психиатъра, който ръководеше програмата и исках да ми се разкаже абсолютно всичко за метадона и абстиненцията след евентуално дълъг прием...
той ми обясни че метадонова абстиненция не само че има, ами е и много ужасна - с минимална продължителност 20 дни, стига до 35 дни, симптомите не са като на хероиновата - толкова интензивни и критични, но са същите и започват да се проявяват някъде след 4-5 дни откакто си го спрял, заради натрупаните депа в организма, и затова в началото като го спреш и си викаш 'ее супер няма кризи' обаче така е до 5-ия дена маааксимум - после вече започват като по учебник и минават седмици докато съвсем изчезнат.. обикновено около месец трае..
всичко това настъпва когато 'пациентът' реши сам да си регулира и спира дозата - примерно ако е на 1 и да вземе да го спре, или дори и на 0.5 пак когато си взимал дълго време трябва да се намалява ....

та това е в общи линии - метадоновата абстиненция съществува ако сам си я докараш де и решиш да си по-лекар от лекарите.. и пак казвам - това ми беше обяснено и разяснено от психиатър, а впоследствие питах и психолози да си кажат мнението, личен опит с мед-абстиненция нямам (за щастие)

поздрави

Sabbath Bloody Sabbath

Редактирано от endish на 17.02.10 12:41.



Тема Re: до endishнови [re: endish]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано17.02.10 14:35



"...метадоновата абстиненция съществува ако сам си я докараш де..."

Точно! Ще имаш адски 25-30 дни,ако изведнъж свалиш от 4-5-6 куб и нагоре...ако го пиеш и изведнъж решиш,че повече не искаш..или го свършиш,щото си го издрусал всичкия на помпа...!
Ако обаче сваляш с някакви си деления,както аз го свалям сега-1.6..1.5...през интрервал от две седмици...съвсем нормално си ми го понася тялото...просто няма логика в това да мислиш,че като занулиш от доза от 0.1 куб,ще те хване криза,която да те тресе един месец....просто е невъзможно...откъдето и да го погледнеш....


Може би точно това е имал предвид доктора ти-ако не спазваш програмата и си играеш играта,по твои си измислени правила,накарая все ще се издъниш и после ще страдаш в абстиненция...
Друг е въпроса,че аз много на доктрите в програмите не вярвам,защото те РЕАЛНО не са изпитали на своя глава нито ефектите от метадона,нито от отказването му.Говорят наизуст,като по учебник,това им е работата все пак...по-съм склонна да вярвам на някой,който е минал програмата,и познавам такива...и никой от тях,който е занулил меда от нищожна доза,не се оплаква от симптоми...някакви си две-три нощи безсъние,което е по-скоро от сугестия се е проявило...
Вярвам на тях,който са минали по тоя път....а и виждам как ми се отразява на мен свалянето на меда,чисто физически...
И ти,мила endish,няма нужда да се ужасяваш какво ще стане при евентуален детокс с мед...ти наистина примемаш нещата много драматично...уверявам те,че хероина носи много повече беди от метадона,и мисля,че ти си го знаеш....
Прегръщам те
твоя
пси

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до mindseeker [re: psyromantic]  
Авторmindseeker (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 21:13



Не Psy, ти не си ме разбрала. Аз не търся негативи за да не се лекувам тъй като аз от пет години не съм взимал материал. Първо спрях с течен морфин а като го забраниха минах на субститол, но проблема ми е че аз съм на сравнително висока доза а последната година не съм намалил нито с грам. Освен това приятелката ми иска вече дете пък мен ме е страх да имам докато не съм напълно чист-не искам детето ми да плаща за грешките на баща си. Моят лекар, на когото имам пълно доверие ми казва за меда точно това което сте написали ти и Endish но все пак той никога не е изпитвал на свой гръб какво затова ми се искаше да чуя мнението на някой минал през това. Аз вече съм решил да сменя субститола защото просто чувствам че съм на прага отново да започна да качвам а не искам - искам точно обратното - всичко това да е вече зад мен и да живея нормално, без да имам нужда от нещо без което знам че ще ми е зле. Разбираш ли не ми се иска да стане като със субститола-сваляш, сваляш до един момент, после се задържаш на една доза известно време и рано или късно пак започваш да качваш.



Тема Re: до mindseeker [re: mindseeker]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано17.02.10 21:51



Съвсем правилно те разбрах,дарлинг....аз не визирах теб като говорех за тези,които оправдават желанието си за друсане с негативите на меда...
И адмирирам решението ти да смениш субститола...аз отдавна съм се убедила,че субститола не е нищо повече от една дрога...и то яка...
Не става за лекуване,просто защото изкушава да си я целим....
Не че с меда не е така...но ето-аз съм доказателство,че каквото и да правиш,накрая-искаш ли да влезеш в пътя и да се излекуваш-метадона ще помогне!
Успех от мен!Не губи мотивация и давай напред....



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.