Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: secil_bg]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.12.09 21:35



Здравейте,

При така посочените данни трябваше да има резултат за риск на дефекти на невралната тръба "нисък". В момента нямам достъп до системата и не бих могъл да кажа защо го няма резултата,
От друга страна, след 15-та седмица тези дефекти се виждат на ултразвук и ако ги имаше АГ-специалистът щеше да ги отбележи.

Весели празници

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор secil_bg (непознат )
Публикувано28.12.09 22:02



Благодаря ви много за светкавичният отговор:)
Всъщност аз влязох в сайта успях да намеря своите резултати но тава което ви изпратих на вас абсолютно същото пишеше и там.Т.е нямаше данни за "нисък"резултат.Просто графата беше празна и аз затова се учудих и реших да се консултирам с вас.Но щом и според вас резултатите са добри няма да си внушавам лоши неща.


Весели празници и на вас!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор Taли (непознат )
Публикувано01.01.10 21:51



Честита Нова Година, Проф.Д-р Кременски! Бъдете жив и здрав и все така добър човек!
Съзнавам, че е прекалено празнично все още и не очаквам отговор, но действа малко успокояващо да се пише тук.
На 28.12.2009г. ми направиха троен тест във Варна и резултатите не са добри - 1:170 бременни за Даун.
Мисля, че добре ми разясниха, че този тест е по-скоро математика и статистика, но да попитам и Вас все пак. Междудругото ще идваме със съпруга ми към София след като наблюдаващата ме акушер-гинеколожка Д-р Терзиева ми даде направление и звънна, разбира се на 04.01.2010г. на телефона, който ми дадат. Това, което аз разбрах е, че този резултат от БХС не е гаранция, че амниоцентезата, която ще направим при вас ще е със лош резултат. Обясниха ми и, че добрия резултат от БХС също не е гаранция, че ако се направи амниоцентеза, резултата ще е също добър. Тогава не е ли по-добре да се прави директно амниоцентеза или това е опасна процедура.
Четох какви ли не мнения последните дни и съвсем се обърках. Знам, че трябва да се направи това, но четох мнения за риск от спукване на околоплодния мехур, за нараняване на бебето, за контракции, които не винаги успяват да бъдат овладени и т.н. Много неща четох. Кажете ми, че не е опасно, за да дочакам деня по-спокойно.

Благодаря Ви предварително и Ви пожелавам много успешни години и дано тези генетични проблеми стават все по-малко и по-малко!

Късмет на всички!

С уважение: Наталия



Тема Re: АМНИОЦЕНТЕЗА И РИСКОВЕнови [re: Taли]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.01.10 14:44



ЧЕСТИНА НОВА ГОДИНА,

Здравейте, от 2 дни нямах интернет и за това отговорът ми закъснява.

Резултатът, който сте получила показва, че 1 от 170 бременни с тези данни може да има бременност с Даун и нищо повече на този етап от изследвания. Това е нисък риск около 0,7%. Ако, на следващ етап проведете фетална анатомия на ултразвук от добър специалист и той не отбележи никакви признаци за Даун - тогава може да се приеме, че рискът Ви е поне 2 пъти по-нисък. Но и при двете изследвания ще има 1, защото те не дават диагноза - ДА или НЕ, а "може би". Тази оценка Ви я знаете и преди изследването, но след изследването знаете конкретно, колко е това "може би" при Вас на дадения етап от бременността.

Всичко това се прави за да се вземе решение за амниоцентеза, тъй като само тя ДАВА диагноза и дава почти 100% гаранция за хромозомните болести (Даун и много други), но амниоцентезата носи допълнителен риск. Забележете, казвам "допълнителен", тъй като в живота непрекъснато съществуват рискове. Това не бива да ни паникьосва, а е само повод да се опитаме да избягваме колкото е възможно повече от тях.

Когато говорим за риск от амниоцентезата - трудно можете да се ориентирате от интернет. Там ще намерите посочени най-различни рискове от 1:100 (стари данни) до между 1:300 и 1:500 и дори 1:1600. Но всичко това са рискове при някакви конкретни условия. Например, посоченият риск от 1:1600 се отнася само за "допълнителния" риск - не отчита "естественият" риск от усложнения в случаите, когато не е провеждана амниоцентеза, а рисковете се реализират.
Изводът от тези малко объркваща информация е, че АМНИОЦЕНТЕЗАТА Е НИСКО РИСКОВА и неболезнена ПРОЦЕДУРА.

Вас Ви интересува рискът в конкретно АГ заведение на настоящия момент.
В този смисъл рискът в момента в "Майчин дом"- София е по-нисък от 1:300.

Рискът се определя:
(1) от оператора. Нискорисковият оператор прави поне 100 амниоцентези за година (такива в Майчин дом са повече от 3-ма). През 2009 г. са извършени над 1200 амниоцентези.
(2) Освен оператора не малко допринася силното безпокойство. Бих казъл, по-често "ужасът" от процедурата е по-страшен от самата процедура, а тя наистина е много ниско рискова и не заслужава притеснения.

Най-нискорискова е процедурата след 16-та навършена седмица.
Амниоцентезата е безплатна и за извършването и е необходимо:
1) Кръвна група
2) Обща кръвна картина + протромбиново време от последната седмица
3) Талон №7 за хоспитализация
4) Да се запишете на телефоните посочени в електронната ни страница www.lmpbg.org.
5) Да се появите в 9:00 на 14-ти етаж в Майчин дом.
6) Да се притеснявате колкото е възможно по-малко.

Резултат със 100% надеждност за всички бройни аномалии - след 4-5 работни дни.
В някои случаи при показания се провежда и по-разширено допълнително изследване с резултат след 14 дни.

Успех

Кременски
9172 268 И ДРУГИ ОТ Е-СТРАНИЦАТА

www.lmpbg.org


Тема Re: АМНИОЦЕНТЕЗА И РИСКОВЕнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано03.01.10 18:06



Честита 2010 година на всички!
Здравейте, Проф.Д-р Кременски!
Благодаря Ви за изчерпателния и успокояваш отговор. Това, което писахте е потвърдение на това, което горе-долу разбрах като цяло, но като го "чуе" човек от някой като Вас, повярвайте ми действа наистина добре. Извинявам се отново за това, че толкова рано и то по празници писах тук, но аз и тогава казах, че самото писане действа малко успокояващо и намалящо напрежението, докато дойде 04.01.

Голямо Благодаря!

Здраве и късмет през Новата Година!

Наталия



Тема Re: получаване на резултатинови [re: jana]  
Автор 5pet (самсара)
Публикувано04.01.10 22:33



Проф. Д-р И.Кременски,
Амниоцентезата ми беше на 15.10.2009г. Получих по пощата ДНК резултатите, но все още чакам хромозомните резултати. Обаждах се по телефона два пъти в лабораторията, като вторият път на 23.12.2009г. разговорях лично с вас. И при двете си обаждания оставих точен адрес, на който все още очаквам да получа резултатите си.
Тази седмица моят съпруг ще дойде за да вземе резултата от хромозомното изследване.
Въпросът ми е: Необходимо ли е пълномощно или друг вид документ за легитимация?
С уважение: Петя Василева Гургурова - 700208....

"Нищо не е вярно, преди да си го помислим."


Тема Re: АМНИОЦЕНТЕЗА И РИСКОВЕнови [re: Taли]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано05.01.10 15:15



Здравейте, Проф.Д-р Кременски!
Възникна още един въпрос, за който не се бях сетила, докато не видях резултатите от пълната кръвна картина и протромбиновото време, които трябваше да приготвя преди да дойда за амниоцентезата в четвъртък. Каква е вероятността, ако има някои показатели, които да не са в референтните граници, амниоцентезата да не се извърши.
Ето това копирах от интернет страницата на лабораторията, където дадох кръв:
Кръвна картина/CBC/ ---------------------------- реф.граници:
WBC / левкоцити брой / 8.7.....10^9/l -----------------3.5 - 10.5
RBC / еритроцити брой / 3.80...10^12/l ----------------Мъже4.5-6.5; Жени3.9-5.9; Деца 4.0-6.2
HGB / хемоглобин / 118 g/l ---------------Мъже 130-180; Жени 120-160; Деца 105-145
HCT / хематокрит / 0.336l/l ----------------Мъже 0.40 - 0.55; Жени 0.37 - 0.47; Деца 0.30 - 0.50
MCV / среден еритроцитен обем / 88.4..fl ----------------------78 - 105
MCH /средно съдърж. на хемоглобина в 1 еритроцит/ 31.1..pg ---------------- 25 - 35
MCHC /средна конц. на хемоглобина в еритроцитите/ 351..g/l--------------- 310 - 370
PLT / тромбоцити / 264..10^9/l -------- 150 - 450
LYM% /лимфоцити % / 0.214
MXD% / базофили, еозинофили и моноцити % / 0.078..NEUT% / неутрофили % / -------------0.708
LYM# / лимфоцити абс.стойност / 1.9..10^9/l -------- Мъже 0.8 - 2.7 ; Жени 0.9 - 2.8
MXD# /базофили, еозинофили и моноцити абс.стойност 0.7.. 10^9/l--------- Мъже 0.1 - 1.5 ; Жени 0.1 - 1.6
NEUT# / / неутрофили абс.стойност / 6.1.. 10^9/l --------------- Мъже 1.2 - 5.3 ; Жени 1.6 - 6.9
RDW-CV 0.133..l/l--------------
PDW 12.4...fl------------------------ 9.4 - 18.1
MPV / среден тромбоцитен обем / 9.8..fl -------------------- 8.1 - 12.4

Протромб. време / PT/ 100..% ----------80 - 110
Протромб.време /INR/ 0.96-----------------0.9 - 1.15 / терапeвтични граници:2.0-3.5 /
Протромбиново време/sec./ 12.3..sec.

Не знам дали става ясно коя "графа" за какво е, все пак това не е Word, но ако може да се погледне тук: http://87.126.55.133/patresult.asp?id=172951
ще е по-ясно. Малко се съмнявам, че ще се отвори този линк без ID и парола, но ако имате време ще можете да ги видите на страница www.statuslab.com, ID-1-172951, парола-42114210.
Ще има ли проблем с тези резултати? Звънях да попитам и по телефона, но жената там ми каза, че за по-сигурно да звънна утре след 15 часа пак на същия телефон и да търся Д-р Въжарова. Проблема е, че тогава е доста късно, а аз трябва да знам, за да организирам нещата, все пак следобед ще тръгваме. Затова си позволих да Ви притесня отново тук.

Благодаря Ви предварително, Проф.Кременски!

Наталия



Тема Re: получаване на резултатинови [re: 5pet]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.01.10 19:10



Уважаема Пета,

На посочения от Вас адрес е изпратен двукратно резултат.

Същият е коментиран с Вас от д-р Въжарова по телефона.

На съпруга Ви ще покажем копия от писмата и може би ще се разбере защо не са достигнали до Вас.

Желателно е да се обсъди със съпруга Ви резултата, което се надявам ще Ви спести излишните притеснения.

Не са необходими специални документи.
Когато съпругът Ви се появи ще го помолим за моя сметка да Ви се обади по телефона и Вие да потвърдите разрешението си да му предоставим резултат.

Бъдете здрава

Креемнски.

www.lmpbg.org


Тема Re: АМНИОЦЕНТЕЗА И РИСКОВЕнови [re: Taли]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.01.10 19:16



Уважаема Наталия,

Д-р Въжарова и аз прегледахме посочените от Вас данни и не смятаме, че ще има проблеми.

Д-р Въжарова се извинява, че не сте успяла да се свържете с нея.

Ще Ви чакаме в четвъртък

Успех

д-р Въжарова и
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: АМНИОЦЕНТЕЗА И РИСКОВЕнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано05.01.10 19:28



Много, много благодаря и на двама Ви!

Извинявам се за глупавите въпроси и благодаря!

Наталия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.