Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор buni (непознат )
Публикувано13.11.09 10:40



Здравейте, д-р Кременски, излезе ми резултата БХС 11-14 седмица.
Аз съм в 12 г.с. (11+4 - 12+3), възрастта ми е 33год. и 8 месеца, Nuchal Translucency (mm): 0.90, Назална кост: Налична
Резултат за бременната жена
Вашият риск за болест на Даун е 1 от 2200 бременни
Вашият риск за болест на ЕДУАРДС е 1 от 100 000 бременни
Вашият риск за болест на ПАТАУ е 1 от 100 000 бременни
Вашият риск за болест на Търнер е 1 от 100 000 бременни
Вашият риск за Триплодия е 1 от 100 000 бременни
БИОХИМИЧНИ И УЗ показатели
PAPP-A(плацентарен протеин) [652-4826] 3991.6 mU/l
Free bCG(бета-хорионгонодотропин) [14.5-115] 254.9 ng/ml
NT(нухална транслусенсия) =<3 0.9

Много се притеснявам за този повишен Free - bCG.Моля ви, кажете какво е вашето мнение?Предварително ви благодаря



Тема ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - резултатинови [re: jana]  
Автор 5pet (самсара)
Публикувано13.11.09 17:52



Здравейте Проф. Д-р И.Кременски,

Преди месец Ви потърсих за помощ, относно амниоцентеза. Направих онова, което ме посъветвахте и всичко протече успешно.

Сега отново Ви търся, т.к. съм притеснена относно очакваните резултати.
Въпросът ми е дали е нормално хромозомните резултати да се забавят повече от 4 седмици и дали това не означава някакъв проблем.
Амниоцентезата направих на 15 октомври. Казвам се Петя Василева Гургурова.

Предварително благодаря.

"Нищо не е вярно, преди да си го помислим."


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: buni]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано14.11.09 19:17



Здравейте,

Въпреки повишения хормон на плацентата, рисковете при Вас са ниски. Във вашия случаи няма основание за допълнително безпокойство. Препоръчаното Ви изследване на ултразвук в 15-та седмица можете да извършите при нас и на място да се дискутира с АГ специалиста и в нашата консултацияи "повишения бета хорионгонадотропин". Консултациите при нас са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - резултатинови [re: 5pet]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано14.11.09 19:27



Здравейте,

С първият резултат на практика Ви е решен проблемът.
Вторирият дава още малко допълнителна информация .
Вторият резултат по международните стандарти в болшинството случаи излиза за 2-3 седмици.
При нас условията за работа са далеч от муждународните, поради което за да гарантираме 100% надеждност на резултата, понякога се закъснява. Това не узначава, че има някъкво съмнение за отклонения;
Моля, обадете се в понеделник на някои от телефоните на електронната ни страница или директно на мен 0886 06 55 11

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор buni (непознат )
Публикувано16.11.09 11:02



проф. Кременски, много благодаря за отговорът ви. Как мога да си запиша час за ултразвук в 15 седмица при ваш специалист? Нужно ли е според вас да направя повторен БХС?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор Daniella79 (непознат )
Публикувано18.11.09 11:36



Здравейте проф. Кременски,

Интересува ме дали в моя случай се препоръчват генетични изследвания за търсене на евентуален проблем - имам 2 аборта - един в 14-та г.с. - изтичане на водите и изхвърляне на плода и втори (1 г. след първия) в 18-та г.с. - спряло сърце на плода и предизвикано раждане. Имам преди двата аборта 1 нормално раждане - напълно здраво дете и безпроблемна бременност. Според моят лекар няма връзка между двата абората (на пръв поглед) и няма нужда от генетични и имунологични изследвания. Според вас има ли вероятност за генетичен проблем при тази картина или има нужда и от друга информация? По кое време на деня се провеждат тези изследвания в Майчин дом и на каква цена (не откривам тази информация на сайта).

Много благодаря предварително!!!
Даниела Гинева



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор askoni75 (непознат )
Публикувано18.11.09 18:42



Здравейте, проф. Кременски!
Преди 1.5 мес. в 35 г.с. претърпях отлепване на плацентата. За съжаление не можаха да спасят бебето и то се роди мъртво. Получих епикризата си с резултатите от аутопсията и бих желала въз основа на тях да ми кажете дали е нужно да си направя някакви по- специални изследвания, съответно и терапия, за да мога да направя опит за забременяване и успешно износване на бременността, колкото се може по- скоро. Аз съм на 34 год. и това беше 2-ра бременност.
В протоколът е записано:
"Плод от мъжки пол 2250/47 см без малформации. Клинични данни за претибиални отоци и РР 150/100 при родилката. Множествени инфаркти и тромбози с различна давност на плацентата. Хорионит. Интраутеринна асфиксия на плода- обилни кръвоизливи по паренхимните органи, аспирация на плода- обилни кръвоизливи по паренхимните органи, аспирация на ОПС, отлагане на мекониум по амниона. Заключение: подостро протекла интраутеринна асфиксия на плода, поради гореописаната патология."

Благодаря за вниманието предварително

Поздрави
Ася Димитрова

Редактирано от askoni75 на 18.11.09 20:36.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: Daniella79]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.11.09 19:56



Здравейте Даниела,

Според американците изследвания за отхвърляне на генетични причини се преявт след 3 аборта.

Болшинството от останалите и ине смятаме,че е желателно да се изключат генетични причини след 2 аборта.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: jana]  
Автор hilari (непознат )
Публикувано21.11.09 19:27



Професор Кременски,
Направих консулт с Вас по телефона. Ето точните ми данни.
Стефка Христова Досева родена на 21.04.1974.
БХС(12+6)г.с. направен на 27.10.2009.
16.11.2009.преглед при доц.Томова със заключение:
Не са открити индиректни белези за синдрома на Даун и др. хронозомни аномалии
БХС(16+2)г.с. направен на 17.11.2009.
Благодаря за отделеното време.Вашето мнение е жизнено важно за мен.
П.П.Притеснява ме факта,че имам направена операция на 16.02.2009(гинекологична)Риска от аборт след амниоцентеза увеличава ли се?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И.Кременскинови [re: hilari]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.11.09 13:13



Здравейте,

Тъй като не виждам отговор, Ви предлагам да се срещнем и обсъдим проблема на място при нас.
Консултациите са безплатни.
Със сигурност няма да Ви се предложи високо рискова манипулация.

Можете да разчитате на моето съдействие.
Най-важното в момента е да се запази спокойствие.

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.