Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ржевски, филип и карабас,нови [re: MilaO6]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано11.06.17 18:28



И аз ги чета с голям интерес.
Стават ми все по- ясни нещата, които видях онзиден :)
Чувството беше неповторимо. Като извънземно. Различно от първото излизане от станцията на метрото - в центъра на Манхатън:)

Щастието идва при веселите!



Тема Re: Бе, добре, бенови [re: konstr-109815]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.06.17 19:17



разбрах те тебе, че се шляйш из Манхатън, Ню Йорк, Чикаго и къде ли не и подтичваш подир поляната/оптимиста или той подтичва подир тебе - тва не го разбрах - кой подир кого.

Ама как не се намери един от вас, българчетата в щатите, да разкаже нещо за Лонг Айлънд, бе? Как никой не се сбърка да отиде там и да ни разкаже нещо за имението там Бела Тарра, разположено на 50 000 кв.м. и снимки да покаже на „Розовата къща на хълма”, която е 2700 кв.м. и от нея се виждали океана и целия Лонг Айлънд и е собственост, заедно с имението, на знаменитата ни сънародничка, но уви малко известна милиардерка, артистка, благотворителка Надя Ножарова или графиня Надя де Наваро Фарбър, починала преди 3 години на над 90. На това място и в нейната къща през 1989г. се снима филмът "„Дяволицата” (She Devil) с Мерил Стрийп.

Не заслужавала ли тая жена, която построява над 15 000 жилища за средна ръка хора в Лонг Айлънд и е сред най-големите дарители на болница „Мадър мемориъл хоспитал” в Лонг Айлънд. През 1990 г. след смъртта на съпруга си Сид тя дарява 1 000 000 долара в негова памет. На 15 декември 1991 г. е завършено новото крило и спешното отделение носи името „Контеса Надя Фарбър”...

Айде бе, нали си падате по успешните задокенски българи, ама тая не е от обикновените успели и успешни, ами супер, хипер успяла, успешна, красавица, известна, херойкиня с една дума и на нашето, и на предишното, и на по-предишното време, а вий зъб не обелвате... Ей на тука за нея подробно и "провокативно"

.

Редактирано от MilaO6 на 11.06.17 19:28.



Тема Re: А тази на Сатурн 5нови [re: Crrafterr]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано11.06.17 19:36



Погледнах пълният размер на снимката и изглежда да е трева, противно и на моята логика. Мястото е климатизирано, без директна слънчева светлина, без естествено напояване, че и без изкуствено. Знам че американците са царе на имитацията и не бих се учудил да е някакъв "килим", който да не се нуждае от поддръжка.

Джонсън спейс център-а е разположен върху площ от ~ 10 хиляди декара. Има големи площи пасища между сградите. Минахме покрай ливада на която четири сърни си пасяха необезпокоявани от нищо. На друго място видяхме прочутите в Тексас "longhorns", вероятно за туристите никога не виждали подобни "бици"

.


Тексаски "крави момчета" (cowboys) имат обичай да си ги закичват на кадилаците отпред на решетката или отпред на капака.


\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: А тази на Сатурн 5нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.06.17 19:43



Някак е неестествено в космоса да има тревичка

Е как! А "Земля в илюминаторе"?!





Тема Re: А тази на Сатурн 5нови [re: Pollyanna33556]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано11.06.17 19:51



колко са красиви...


не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Re: Бе, добре, бенови [re: MilaO6]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано11.06.17 19:57



Ама как не се намери един от вас, българчетата в щатите, да разкаже нещо за Лонг Айлънд, бе?
Защо си мислиш, че щом Лонг Айлънд те интересува, трябва да заинтересува всички българчета, че и да ти разказват приказки?
Кой каквото го интересува, да си търси информация и да си я чете.

Значението на "поляната"
Pollyanna
noun
1.an excessively or blindly optimistic person.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"


Тема Re: Бе, добре, бенови [re: Pollyanna33556]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.06.17 20:08



Ами интересуваме точно по същата причина, по която теб не те интересува кой какво го интересува и си пишеш и разказваш каквото теб те интересува. И понеже имат някои иронично отношение към други българи и както казах и все се изхвърлят за щяло и нещяло, как пък никой не взе да разкаже и покаже нещо наистина интересно не само от ваша гледна точка, ами и от по-друга такава...

А "поляната" няма нужда да ми го поясняваш, пояснила съм го след наклонената черта, просто съм си направила своя "игра на думи" като съм го транскибирала... освен туй поляна някъде на жаргон, означава и наивен, простосърдечен, простодушен човек, което може да се приеме като близко до оптимистичен или до прекалено оптимистичен.



Тема Re: Бе, добре, бе [re: MilaO6]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано11.06.17 20:17



как пък никой не взе да разкаже и покаже нещо наистина интересно не само от ваша гледна точка, ами и от по-друга такава...

Какво на теб ти е интересно или на други, няма как да зная, пък и не ме интересува. Снимам единствено и само каквото на мен ми е интересно!



\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Бе, добре, бенови [re: Pollyanna33556]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.06.17 20:21



Хубаво, снимай си... аз пък се интересувам сега от Лонг Айлънд и от въпросната наша сънародничка и ще си питам, разпитвам и подпитвам, изисквам и подразвам, белким изкопча нещо от някой от вас.



А иначе и статии прочетох, и снимки видях и предаване днес по ТВ гледах... на миленка фучеджиева, дето и тя сума и години се подвизава по щатско.

Редактирано от MilaO6 на 11.06.17 20:21.



Тема Re: Бе, добре, бенови [re: MilaO6]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано11.06.17 20:57





Не те ли досрамя да го напишеш? Това с подтичването издава нездържана злоба. Защо бе?

А! Как не се сетих, че знаеш значението на Pollyanna! Толкова си умна и знаеща!

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Редактирано от Pollyanna33556 на 12.06.17 00:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.