Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 26.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Така е. Дори колеги българинови [re: karabas.barabas-1264]  
Автор .Jess. ()
Публикувано11.06.17 23:34



Хехе, pdp11 (или см4 в бг-вариант). Знаех и процесорчето (тествала съм го безкрайно), че и каратиите даже

.



Тема Re: Бе, добре, бенови [re: MilaO6]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано12.06.17 01:50



И таз добра ...



На Лонг Айлънд имах удоволствието да си топна краката в Атлантическия океан :)
И неудоволствието да ме плисне непреценена от мен висока вълна, която ми намокри панталона :)

Благодаря ти за инфото . Беше ми интересно, но далеч по-интересни са ми ракетите, самолетите и всички останали машинарии на света :)

Щастието идва при веселите!

Редактирано от konstr-109815 на 12.06.17 01:51.



Тема Re: Така е. Дори колеги българинови [re: .Jess.]  
Автор karabas.barabas-126415 ()
Публикувано12.06.17 08:30



е, аз см4 съм я виждал само през стъклената стена на залата.

иначе програмирах на ес 1022, която имаше 'гигантските' за онова време 512К ОП. спираше често и непрекъснато се заяждахме с хардуерната поддръжка кой е виновен. викам му, че не работи, той идва, пуска си стандартния тест и вика - за мен си работи, оправи си програмата. и дим да го няма.

после се появи една ibm360 - истинска, макар и втора ръка.
после пък се появиха оригинални apple ii (преди правците на марангозов, мир на душата му), което си беше божие откровение :)

Изпреварването на магаретата не носи слава. Marcus Valerius Martialis


Тема Ефектинови [re: karabas.barabas-1264]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано12.06.17 10:11



Повечето Правец 8х често забиваха или внезапно покриваха екрана с черга от странни мигащи символи, понякога под акомпанимента на жални звуци от говорителчето. По-късно подобно се случваше и на Правец 16. По научному беше наречено "Ефектът на Марангозов-Куцаров-Гейтс", защото това не е тривиален, а комплексен резултат от дейността на тези велики умове: Иван Марангозов, конструкторът на първите български персонални компютри, Стоян Куцаров, директор на завода в Правец по това време, а Бил Гейтс си го знаете кой е.



~~~


Тема Re: Space Center Houstonнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано12.06.17 14:16



Напротив, всяка степен е носител. Който направи

, ще се окичи с лаврите на славата като направил фундаментален пробив, но за сега това е невъзможно.
Подозренията ми са, че американците тайно са фантазирали спейс шатъла да бъде точно това, но когато не са успели да го направят достатъчно лек, са добавили двете патерици отстрани.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: Space Center Houstonнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.06.17 16:34



Естествено, че всяка степен е носител. По-точно - всека степен е част от носителя.
Но патериците - както казваш - са по-скоро помощен род дивайси. Работят заедно с първата степен да речем, ама не са част от нея.

Подозренията ми са, че американците тайно са фантазирали спейс шатъла да бъде точно това

За американците не знам, ама чайниците вече май са го изфантазирали. Поне такова заглавие мярнах тия дни нейде из нета.



Тема Мисля че не е имало фантазийнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано12.06.17 17:34



Фантазийте за влизане в орбита от водоравен полет, мисля, завършват с Хикс-15. Ако си спомням правилно, той достига в космоса - но не с орбитална скорост. Влиза в "хватка 22": имал е тягата да стигне в космоса, но не е имал контрола и топлинната защита да влезе обратно от орбитална скорост. А за да ги има, му е трябвала допълнителна тяга, и още повече допълнително гориво - които не ги е имал. И изходът в космоса превключва обратно към класическите отвесни носители.



Чувал съм, че мераци за много-двигателни (над 3 или 4 двигателя) първи степени с течно гориво биват резнати от опита със Сатурн 5: централният 5-ти двигател е бил източник на много главоболия и страх. Също съм чувал, те този страх (по-скоро шубе) е голям аргумент, из между редица други, за спиране на Аполо "до като късметът работи".

Между другото, подобни чуства за спиране на Совалката "до като късметът работи" също витаеха, в по-късни години. За жалост, чуствата се движеха по инерция, и Совалката беше прекратена точно когато нуждата от късмет бе сведена до минимум и Совалката доближаваше статуса на зряла система.



Тема Re: Бе, добре, бенови [re: konstr-109815]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.06.17 18:02



Еми мъже... кво да ви прай човек... дай ви машинарии, аероплани, космоплани и тям подобни...Само за моторните песни на Вапцаров сте вий





Тема Re: Бе, добре, бенови [re: MilaO6]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано12.06.17 18:06



това е Шило и е жената на Опти!:)



Тема Re: Моля!?нови [re: Pollyanna33556]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.06.17 18:11



Е, що да ме досрамее, бе!?



Ето по-долу човекът разбра от майтапа, само ти се прайш на щипана Станка. Злоба!? И отде-накъде ти се привижда злоба пък на теб?! Като само преди две седмици съм ти написала дълъг, напоителен, пълен с комплименти, с опит за разговорка, ама на него - йок, внимание никакво, само едно голо мълчаливо високомерие... А сега веднага подскача... Ми знам го значението на "поляната". Не знам за моя ум, ама си помисли за твоя, след като ти обясних и пак не си разбрал, какво съм направила с "поляната" ти. Или като няма за какво друго да се хванеш, та за плиткия ум.

Редактирано от MilaO6 на 12.06.17 18:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.