Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 25.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Бе, добре, бенови [re: NUT]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.06.17 18:15



ааа, супер, значи



Стана голяма кашотина... аз пък не разбрах, че е тя... взех я за един друг ник, който ми се стори преди няколко теми, че иска да се срещне с тях... сега го разбирам оптимиста, дето подскочи като опарен... Ееее, проето едно голямо недоразумение! Мерси, че ме светна!

Да извиняват и двамата!



Тема Re: за konstr-109815 нови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.06.17 18:24



Извинявай, въобще не загрях, че ти си шило!! Взех те за Dolce De Leche, който в някоя от предните теми предлагаше

с вас... получи се едно голямо недоразумение, така че съжалявам, ако съм те притеснила тебе специално, особено и след като те взех за мъж:-)))))))) и оптимиста, разбира се...

Редактирано от MilaO6 на 12.06.17 18:26.



Тема Re: Мисля че не е имало фантазийнови [re: Santo Modesto]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.06.17 22:10



Ами знам, че никой не е успял до сега, ама знаеш ли ги китайците....



Сатурн 5 е страшно нещо. Само това да бяха направили НАСА - стигаше да са велики.
А относно късмета - преди време ми беше попаднало едно четиво, руско, дето авторът доказваше, че няма как аполо да е летял до луната именно на база теория на отказите. По неговите сметки излизаше, че на 100 изстрелвания да речем, само едно би долетяло и да се върне.



Тема Re: Мисля че не е имало фантазийнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано12.06.17 22:40



Линкът, който съм пуснал в галерията Сатурн 5 и който пускам по-долу за улеснение, отвори очите ми за много факти. Например фон Браун е бил докаран в Щатите с целия му тим от 500 военни ракетни инженери. В началото не ги пускат до програмата Сатурн а са работили по разработката на далеч по-маломощни ракетни двигатели от порядъка на V 2. При всичките им разработки нямат нито един неуспешен опит. Американците се опитват сами да разработват Сатурн, но нещата вървят бавно и често неуспешно. НАСА си дават сметка, че ако продължават така, вероятно руснаците ще ги изпреварят до луната и решават да докарат фон Браун с всичките му 500 инженери и да ги включат в разработката на Сатурн. Едва тогава нещата тръгват хем успешно, хем бързо и така стигат до успешен край.
Информацията е доста обемиста, но затова пък много интересна.





\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: за konstr-109815нови [re: MilaO6]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано12.06.17 23:01



Извинението ти приемам с благодарност, заради недоразумението, покрай обърканата кирилизация на никовете, както още вчера го предположих.
Но обяснението ти не мога да приема без забележка. Заради тона на написаното, заради вмъкването на уважаемата Долче де Лече по този груб начин. А за "българчетата в щатите" си права в обръщението си, но само към мен. Всички останали от клуба не заслужават това умалително. Аз тук съм на гости и екскурзия , но виждам и много добре разбирам, на какъв хал са тук. Сигурна съм, че и ти го знаеш това.
Само да ти кажа за машините и спирам, че е голям зор с този телефон.
Онова konstr- ... идва от това, че съм конструктор по професия. Влече ме техниката просто. Вярно, че това по- прилича на мъжете, но - съдба... :)

Щастието идва при веселите!



Тема Re: Мисля че не е имало фантазийнови [re: Pollyanna33556]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.06.17 23:57



А, чел съм го викито. Но отделно съм чел и гледал още един кош неща. Интересна ми е темата. Едно като любител на фантастиката, друго, че в младежките ми години интересни ни бяха тия неща, а не коя фолк-певица за кой футболист се е оженила.





Тема Страннонови [re: Pollyanna33556]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано13.06.17 02:10



Фон Браун бива взет от Войската (за разлика от Въздушните Сили или Флотата) за разработки в НЕЙНАТА ракетна програма. Именно защото, чрез германците, Войската бележат най-бърз и надежден напредък, Войската завземат разработките на ракети за носене на хора в космоса - до като ВВС и Флотата получават разработките за военни цели. Казано просто и кратко.

Преди фон Браун едва ли някой по САЩ е имал сериозна представа какво значи ракетна програма за космически достъп. Възрастни кадри от Маршал Център в Ловджийско, Алабама, и тяхни колеги от Арнолдс Инжинерен Център, Тенеси, свидетели на бурното разрастване на споменатите научно-изследователски комплекси СЛЕД докарванете на фон Браун, са ми разказвали, с конкретни примери, как практически цялата научно-изследователска структура за космическите програми в САЩ е била копирана от германския модел. Та първоначалното "не-допускане" на фон Браун до Сатурн 5 ми звучи на чисто съветско изсилване от вида "бяхме положили плановете и изляли основите, трябваха ни просто зидарите да довършат", ако ме разбираш.

Между другото, старите навици всеки клон от въоръжените сили да си движи своя ракетна, от там прераснала в космическа, програма още вървят по инерция, а може би и с цел. До като гражданската космическа програма, чрез НАСА, е доста изоставена, и парично, и кадрово, то военните космически програми май вървят добре.



Тема Re: Страннонови [re: Santo Modesto]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.06.17 02:46



Става въпрос за пари.
Но.
В щатите се случва нещо, което е потвърждение на поговорката цитирана от теб, за един идиот по-малко.
Принципно, ако решат, военните реално нямат лимит на разходите. Поне реален такъв....
(Следващото са мои тълкувания, на база научно-популярни четеници/филми, както и на художествена литература/филми, писани близко до истината, каквито са да речем книгата "В плен на орбитата" от Мартин Кейдин и разни други.)

Та.
Щатите, решавайки да си играят на гласност и демокрация, "измъкват" космическата програма от ръцете на военната ДАРПА, и я предават на новосформираната (уж) цивилна агенция НАСА.
Ситуацията е описана в горепосочената книга и - примерно - във филма Космически каубои. Да, това е художественно, но почива на реални факти, в случая с книгата - на хора от системата, защото Мартин Кейдин е специалист по аеро и космо.
Вследствие - според мен - губят време спрямо руснаците.
Корольов може много да е въздишал по цивилно усвояване на космоса (както се говори и за фон Браун), но е под командване и финансиране от военните.
Затова и руснаците са първи.
Първи спътник, първи човек, първа жена, първо излизане в космоса и т. н.
Сега, не че американските висши кръгове са искали да изолират фон Браун, но международното и вътрешно положение да речем, не им е давало възможност да включат известен нацистки учен, разработките на който бомбардират Лондон, да работи официално за САЩ космическа програма. Всички още са помнели войната и нацизмът в масовото съзнание е бил големият враг. За да се пререформира идеята за враг от нацизъм, на комунизъм (довчерашен съюзник) е било нужно време.
Затова фон Браун не е допуснат веднага до американската космическа програма.
Като прибавим към това щатския консерватизъм, доктрината Монро като идеология, както и факта, че никой в щатите не е гледал на ракетната техника като на нещо сериозно преди фаутата, независимо от факта, че един Годард примерно е американец...
Става ясно, защо Америка е изостанала в ракетите и има нужда от фон Браун.

ИМХО де.



Тема Re: Space Center Houstonнови [re: Pollyanna33556]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано13.06.17 15:29



Как е времето в Хюстън ?



Главните букви крепят правописа, а правилата клуба.

Тема Re: Space Center Houstonнови [re: Munyta]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.06.17 16:22



май си е жега, щом в 8 сутринта е 27 градуса.
кликнах така -


и виж каква интерактивна карта в самия гугъл. Ако отидеш на "more on weather.com", там ми се вижда по-дървено от резултата в гугъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.