Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 26.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Space Center Houstonнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.06.17 10:25



Брой ме като участник в прайда


""



Тема Re: Space Center Houstonнови [re: konstr-109815]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.06.17 10:32



Тя жегата е много свързана с влажността. В Казахстан при 50 градуса усещането е като за 35, в смисъл че е поносима. Докато едно 30 градуса да речем в центъра на Варна се усещат като 40 и самото дишане е затруднено.

За съжаление не знам къде се намира Хюстън, освен че е някъде в САЩ

- бях избягал точно от този час по география в училище... Добре де, с Гугъл виждам, че е до Мексиканския залив - значи и 27 си е бая "жега".

А бе, понеже и тук в София вчера дойде лятото (тази година ще продължи до петък), жената си взела отпуска понеже децата са тук... пък "децата" запсиват към 3 и стават по обяд и тя, кво да праи, хукна по някакви молове - връща се бая изтощена от жегичката. Викам й - "ама по-добре си е така с жегичка, че се намръзнааме".



Тема Re: Space Center Houstonнови [re: eta d]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано14.06.17 10:33



Ще ушиете, ще протестирате... и най-накрая ще проспите протеста.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема New Orleansнови [re: Pollyanna33556]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.06.17 10:38



миниатюрен Нови Орлеанс
Опти, моля те кажи ми как се произнася New Orleans, че така и ще си умра без да разбера - тук го пишат по различен начин, най-често или Ню Орлийнс, или Ню Орлиънс (а разликата между двете е голяма, в ударението).

Редактирано от Crrafterr на 14.06.17 10:39.



Тема Re: Space Center Houstonнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.06.17 14:30



Несправедливото е, че работното време са го измислили тия дето стават в 6:00. Предлагам прайд в наша защита! Който спи зло не мисли!

съгласна! но ако може да започне не по-рано от 8 вечерта, та да мога и аз да участвам




не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Re: New Orleansнови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.06.17 14:38







не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Зависи кой говоринови [re: Crrafterr]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано14.06.17 15:34



Аз лично съм чувал:
Ню Орлеанс - от френските люизиянци
Ню Орлийнс - от англофоните далече от Люизияна
НюОрлънс (една дума, ударение на О) - от черните или от бялите англофони близо до Люизияна

Нещо както произношението на Лос Анжелес (за културните американци, всякакви) и Лос Анжелиз (забележи "из" вместо "ес" на края) от некултурните; мисля че Лос Анжелиз започна като жаргон копиран от езика на филипинските гамени. Испано-говорящите се отпускат с "Лос Анхелес". Аз още ползвам прозношението на Лос Анжелес като датна точка за определяне обществената класа на говорителя - освен в случая на Лос Анхелес, където класовата маркировка е различна.



Тема Re: New Orleansнови [re: Crrafterr]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано14.06.17 17:19



Докато се наканя да ти отговоря, гледам други са свършили тази работа вместо мен.



\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Space Center Houstonнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано14.06.17 17:28



Специално тези в Галвестон никога не съм ги харесвал. За всичките ми години живот в Хюстън, да съм ги ползвал не повече от 5-6 пъти, винаги под влиянието на други хора. Все едно да ходя на плаж, където циганите преобладават. Това ми е било усещането. А знае се че съм расист. Та, представи си.
Плажовете на Лонг бийч в Ню-Йорк или тези в Калифорния не са по-малки, но никога не съм имал същото усещане.



\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Space Center Houstonнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.06.17 17:31



Има проста, емпирична формула: Т(С) + RH(%) >= 110

Тоест, ако сумата от температурата в целзии и относителната влажност в проценти е над 110 като число (знам, че това е като да се сумират ябълки с гардероби, ама това е положението

) - не става за живот средата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.