Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема въпрос към някой който знаенови  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 18:17



Понеже Ошо говори за някои фалшиви методи като LSD например, които могат да ти дадат поглед върху нещата, но не ти дават развитие и след пътешествието се връшташ обратно където си бил, искам да попитам как стоят нещата с марихуаната. Тя е многократно по слаб психоделик от LSD и сигурно честата и опотреба има положителен ефект. Растафарийците например стигат до божественото като пушат много трева и свирят(правят музика).Тантристите също я използват. Този въпрос ме интересува откакто се занимавам с медитация и понеже не мога да намеря еднозначен отговор вътре в себе си, реших да питам тук във форума.




Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано05.09.04 18:24



употребата й няма положителен ефект, може да усили някои преживявания по време на медитация, обаче липсва контрол, при което ставаш изложен на опасни външни влияния. освен всичко друго пречи да се научиш да попадаш в същите тези състояния без употребата на помощни вещества. ако само на нея разчиташ до никъде няма да стигнеш.

освен това никак не съм убеден, че марихуаната е точно "психоделик".



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано05.09.04 18:28



Ти си страхливец.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Cивия вятъp]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 18:54



Със и без нея медитацията ми е една и съща. Тя почти не влияе на медитирането ми за разлика като преди година когато наистина усилваше усещанията ми по време на медитация. Аз питам за по принцип за останалото време когато не медитирам.


Кой е стархливец и защо или пишеш по друга тема?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 18:56



КОЙ Е СТАХЛИВЕЦ И ЗАщО ИЛИ ПИшЕш ПО ДРУГА ТЕМА?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано05.09.04 19:37



Конструктивно изказване(изпостване?!).Сигурен съм че много си го просветлил човека по темата.Той се е питал "...ще ми помогне ли марихуаната", и изведнъж:
Миг на просветление след прочитането на твоя пост!Ето го решението!Толкова просто и логично 'ми че той бил страхливец!!





Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано05.09.04 20:06



Ами той сам се е нарекъл "eдин чoвek", а eдин чoвek никога не може да бъде смел. Освен туй това идеално се връзва с нуждата му от зависимост.
Той иска да е зависим от някаква трева, така както овцата е зависима от пашата и съответно няма да стане моного по-умен от офдзътъ.

Редактирано от searcher на 05.09.04 20:08.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Авторeдин (нepaзбpaн) чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 20:17



МЕРСИ чЕ МИ ПОМОГНАХТЕ. ДАЖЕ МЕ ИЗКАРАХТЕ ЗАВИСИМ.
ЗАВИСИМ ОТ ТРЕВА(ХИ-ХИ). МОЖЕ БИ ТРЯБВА ДА ПРОБВАМ В ДРУГ ФОРУМ.
МНОГО СА ХОРАТА ТУК чИЕТО ЕГО СИ ПРАВИ ГАРГАРА С ТЯХ.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано05.09.04 20:29



Има логика.Аз си помислих че имаш предвит нещо от сорта на това, че е страхливец, че пита вместо директно да пробва и ми се стори... 'ми кофти.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 20:44



СИГУРНО НЯКОЙ КОЙТО Е чЕЛ НЕщО ЗА РАСТАФАРИЙЦИТЕ И РАСТАФАРИАНСКИЯ КУЛТ ИЛИ НЯКОЙ РАСТАФАРИЕЦ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ

GANJA FOR FREEDOM



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано05.09.04 21:39



Даммм... растафарииците са шемети.Религията им обаче е доста конкретно насочена към един етнос от който май няма много в България.

Но както и да е, та щом толкова им се кефиш предполагам че и ти чакаш с нетърпение Чах(така се казва богът им) да изпрати сигнал и всички чернокожи хора отново да си върнете земния рай Африка(Етиопия)?

Мисля че щом имаш достъп до интернет можеш да посъбереш парици и да отидеш със самолет например,тъкмо можеш да посетиш гроба на живият им бог, който не само че е бил християнин, но и май е умрял(и то преди 30 години).



Б.Т.В. Ако не си чернокож доста ще се озориш, с повечето им доктрини, но какво пък нали пушат тревица,какво по важно?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано05.09.04 23:33



защо изобщо употребяваш марихуана след като с нея и без нея е едно и също?


това за страхливеца ти го написа друг човек.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 16:15



Това че споменавам растафарийците значи ли че им се кефя?
Те са шемети и отношението ми към тях е позитивно. Но те ме интересуват не като вярвания и култ, а ме интересуват защото марихуаната е част от ежедневието им, те я пушат по цял ден.

Връщам се към първия ми въпрос, влияе ли тя позитивно на пътя, говоря не за по време на медитация а за по принцип. Дали някой може да ми каже нещо повече от това което знам, защото аз не намирам нищо негативно в нея, интересува ме дали греша.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.09.04 16:53



Ами от тази гледна точка ми прави впечетление че повечето използващи нещо подобно за ускорение на пътя си не са стигали много далече(изключвам Кастанеда с мескалито, защото там е точно определени неща и по точно определен начин).
Понеже и така, и така сме подхванали Кроули по другите клубове, та той например е използвал кокайн(не само за да излиза в проекция, но май с такава идея го е започнал) и не бих казал че му е помогнало много. Според тогавашната преса е превърнал дружеството за отказване от наркотиците в което е членувал в "място за практикуване на черна магия" и след първия смъртен случай там, цялото дружество се разпада.


При тревата този проблем го няма естествено, но извън окултизма всеки си решава.Лично аз избягвам по причините отбелязани от searcher, но пък доста познати се насмукват като сюнгери и не бих казал че това им влияе много зле(или поне така твърдят, въпреки че аз лично съм останал с друго впечетление).

Та има си странични ефекти, но там едва ли ще ти кажа нещо, което да не знаеш.
Накратко според мене влияе отрицателно, защото те дезаземява(ако въобще има такава дума), но това си е лично мнение.

Редактирано от BrandofAmber на 06.09.04 16:55.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 17:07



"дезаземява"?
Какво искаш да кажеш?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.09.04 18:28



Ами не мога да го обясня без да намесвам разни работи, които няма много смисъл да намесвам.
Най-опростено имам предвит връзката със Земята в която се вливат разни енергии(всъщност всички енергии) които преминават през тебе. Ако го гледаш като чакри би се намирала(чакрата) 30см под краката ти.
Много е дълго и би било много offtopic, защото и така, и така май повечето хора тази връзка са си я бастисали и не се опитват много да я възстановят.

Редактирано от BrandofAmber на 06.09.04 18:28.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Авторeдин... (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 21:07



Toва чел ли си го някъде или просто го усешташ?
Кажи и аз да попрочета.
Лошо ли е като не си "заземен".
А може би е по-добре да се редуват периоди на заземяване и незаземяване.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин...]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.09.04 22:29



За четене, ами моткай се из клубовете де.Що годе всички в "Религия и мистика" имат нещо, което си струва да се следи.

Нататъка всичко си зависи от тебе, не ми се иска да правя реклама на някоя книга или сайт, но ако се помоткаш из клубовете ще намериш достатъчно линкове,тъкмо ще можеш да се прецениш кое ти пасва и кое не.

А това за заземяването си беше лично мнение/впечетление иначе си нямам и идея дали тревата влияа по някакъв начин на чакрите.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано07.09.04 00:44



Abe vatreshniq ti otgovor si e mnogo ednoznachem ama trqbva da s prebori s naadenoto vazpitanie ta zatova tarsihs upori za vatreshnoto si az navan. Grabni edna sopa smlati dobre vazpitanieto si i sled tova izpushi edun koz s kef :) Istinski, falshiv na kogo mu puka ? Ako ti e got s marixuanata togava kakvo ? Dalgoletieto e mnogo skuchna rabota, ne si zaslujava usiliqta, naistina ne si zaslujava. Pak i mozachni kletki imash poveche ot kolkoto nqkoga bixa ti bili neobxodimi, ta kakvo tolkvoa kato umrat nqkolko ? Ako marixuanata te kefi pushi, kolkoto iskash, kogato iskash. Tvoqt si nachin e da meditirash dobre napushen, tova si e tovq unikalna cherta. Nikoga poveche nqma da sashtestvuva chovek kato teb, da negovorim che i predi ne e sashtestvuval. Ta badi sebe si, kakvoto te radva, tova e istinata. Ako xeroina ne davashe samo nqkolko blajenni miga na bezsaznanie i sled tova nqkolko dni prez koito ti si savsem bude jiv partsal moje bi i nego bux ti go preporachal. Jivota si e tvoi ti reshavash kak da go prekarash, taka ili inache nakraq shte umresh. Ima li znachenie dali shte te pregazi kola ili shte poluchish infarkt ? Pone vremeto prez koeto si jiv shte si dovolen ot jivota si, shte jiveesh spored sobstvenite si pravila i razbiraniq, shte si udovletvoren kakto ot sebe si taka i ot jivota si. Ne e vajno kak shte umresh, tova kak shte se chustvash e prez vremeto dokato si jiv e dosta po-stoinostno. Za Osho LSD-to i marixuanata moje da sa falshivi izdiganiq (chesno kazano mislq che prosto -slabi) no tova si e nachina na Osho, toi e postignal neshto mnogo poveche bez tqx, no tova e bilo negoviqt nachin. Toi e unikalen, sashto kakfto si i ti. Ta moje bi tvoqt nachin e marixuana, tegli edna maina na nasadenoto falshivo vazpitanie, na savestta si ako q imash-i tq e nepotreben bokluk i na Osho ako se naloji, toi si e ima svoq nachin ti tvoq ne e nujno da si v konflikt s nego no ako se nalaga po-dobre e da izberesh sebe si pred tova da si nechii kux umrql, smardqsht posledovatel, vij nqkoi star pop i shte razberesh za kakvo govorq. Ta zareji gi drugite, shtom ti prechat da si sebe si po dobre e da gi ostavish, badi sebe si, ako tova vkliuchva marixuana to nqma za kakvo da chustvash vina, takav si i tolkova, ako Sazdatelq ima neshto protiv, neka si pregleda zapiskite po obstoino, ti si v negoviq tefter, toi te e sazdal takav sledovatelno te iska tochno takav kakfto si, ta nachina da mu ugodish e imenno da badesh sebe si, s marixuana ? ami s marixuana kakvo tolkova, moje pak i toi da e pushil neshto dokato e rabotil nad teb koi znae ?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Nekros]  
Авторe.... (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 15:57







Тема Re: въпрос към някой който знае [re: searcher]  
Автор p-man (8)
Публикувано07.09.04 22:04



Ще обясниш ли съждението си, че "един човек никога не може да бъде смел"?



Тема Eee,нови [re: p-man]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.09.04 22:34



Не трябва да питаш Сърчо за страха и смелостта, защото това са му е "болната тема". Най-много да си изсмуче от пръстите някой изфантазиран аргумент и да използва репликата "ти си ...", където не е важно какво точно си (генератор за случайни числа ще свърши същата работа), а важното е, че вниманието е върху ТЕБ, а не върху НЕГО...

Иначе виждаш, че авторът на темата има повече смелост и казва повече отколкото Сърчо за 3 години писане тук.





Тема Re: Eee,нови [re: Mиpo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано08.09.04 09:19



Аз имам над 4100 постинга и трябваше отдавна да си ме разнищил напълно.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: p-man]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано08.09.04 09:27



В смисъл че ако кажеш "аз съм просто един човек" е доста показателно какво смяташ да направиш за в бъдеще.

Когато си слагаш такова име като ник за пред публиката е доста показателно за това какво мислиш за себе си. "Един човек" никога не може да надскочи границитте на посредствеността.

Всяко нещо което правиш има съдбоносно значение, колкото и дребно на пръв поглед да изглежда.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Автор p-man (8)
Публикувано08.09.04 09:40



Без да задълбавам в излишни спорове искам да ти кажа, че моята логика на подобен ник е точно противоположната!
Вметвам се в изказването ти, защото моят псевдоним е англоезичния вариант на "един човек" . Ти явно виждаш в човека посредственост и безличност, аз виждам зародиш на нещо божествено .
Виж друг е въпросът, ако ти вече си преодолял всички човешки навици, които са изкривявали идеалната форма на яйцевидния ти светлинен пашкул



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: p-man]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано08.09.04 09:55



В отговор на:

Ти явно виждаш в човека посредственост и безличност, аз виждам зародиш на нещо божествено




И като виждаш какво си направил по тоя въпрос. По какъв точно начин живота ти досега е израз на стремежа ти към това божественото?



Тема Re: Eee,нови [re: Mиpo]  
Автор p-man (8)
Публикувано08.09.04 09:58



Пропуснал съм в последните години да прочета 4100-те постинга на searcher. Иначе и аз смятам, че едно от предназначенията на тези клубове е да има лични споделяния и въпроси. Независимо дали си просто човек, или търсещ
мястото е идеално да откриеш нещо незабелязвано досега в себе си или пък да се усетиш, че отново си в някоя самозаблуда.



Тема Re: Eee,нови [re: p-man]  
Авторeдин.. (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 11:18



Точно това се опитвам да разбера на
това място и още мнения по въпроса ми
ще бъдат от полза



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Автор p-man (8)
Публикувано08.09.04 12:07



Мисля, че животът на всеки е израз на стремежа му към божественото. Друг е въпроса, кой какво разбира под "божествено". Лично аз в последно време доста си актуализирах съдържанието на тази дума. И мисля, че това ме направи по-свободен човек ... без да претендирам, че съм постигнал нещо особено (а може и да съм, без да го осъзнавам).
Сега като видя един силно критикуващ и обсъждащ другите човек (в която група често наблюдавам и себе си), все по-малко се гневя и не правя категорични оценки. Надявам се и знам, че тази енергия би извършила чудеса, ако се насочи не към околните, а към самия критикуващ!



Тема Re: Eee,нови [re: eдин..]  
Автор p-man (8)
Публикувано08.09.04 12:29



Не знам доколко мнението ми ще ти е полезно. Аз не пуша трева (не че не съм пушил), а медитативните ми занимания са в началото си. Мисля, че тревата влияе различно, зависи си от човека. Познавам хора, който ми се струват деградирали от нея, познавам и такива, които като чели се ползват от положителното й въздействие. Лично аз я възприемам като нещо, което ме трови и което рано или късно ще ми повлияе негативно. Но това си е мое мнение .



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: p-man]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано08.09.04 13:54



Аз не мисля че живота на прасетата е израз на техният стремеж към божественото.
Определено болшинството хора по начина си на живот не се различават от прасетата.

Ако трябва да опростим нещата можем да кажем че живота на всеки един от нас се дели на стремеж към божественото или стремеж към ярмата. Това са двата пътя и няма среден път. Ти трябва сам да оцениш по кой от двата пътя си тръгнал, като вземеш под внимание очакванията, мечтите, плановете си...





Тема Re: Eee,нови [re: p-man]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.09.04 14:27



Виждаш ли как нещо толкова просто и естествено като това да споделиш опитност по дадена тема може да изглежда в очите на някого (не само Сърча, а и други Кастанедо-четящи) като "чудовищно разкриване на личната биография". След идва и презумпция, че някой иска да ги разнищва ... И започва един смешен страх и криене ... И една голословна и неаргументирана революционна риторика. Както и да е, щом им харесва, тяхно право е.

Иначе, и аз не съм използвал Хуановата Мария, така че няма какво да му споделя на Единия човек по въпроса. Освен може би това защо други Марии са ме интересували повече.





Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор pp ()
Публикувано08.09.04 19:35



ako si mislish che si nezavisim ot trevata probvai da ia spresh za izvestno vreme primerno za 6 meseca, no naistina ia spri izvednyj

togava ako ne si zavisim shte ti e lesno ako si shte ima iaki depresii, to zavisimostta ne e kato pri heroina deto naistina ne mojesh da ne zemesh sledvashta doza. ako si pushil poveche ot godina redovno ti garantiram depresiiki i paranoi, ama moje i da si niakyv izvynzemen organizym znam li :)

taka che ako iskash da probvash meditacia be treva triabva da minat kym 6 meseca da se poichistish ot toksincheto :) tolkova vreme sled kato si pushil mogat da go otkriat v kryvta ti

jiv i zdrav



Тема Bojichko kkvo napravixte ot edna tsigara!!!нови [re: eдин чoвek]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано08.09.04 21:01



Choveka iskashe prosto enda drujeska podkrpa za da prati podqvolite falsha i suetatat i prosto da si izpushi edna tsigara marixuana s kef! No ne nqmashe kak da se vazdarjite, nqmashe kak da ostavite taq rabota prosto taka. Vednaga si razdelixte teritoriqta i zapochnaxte tretata svetovna voina na interesite, po mexanizma kamak se troshi - chovek ne otstapva. Nqkakvi psixoanalizi nqkavi chudesii, strashna rabota. Pravq si truda da napisha tova menie ne za da zasegna nqkogo, da mu navlizam v teritoriikata a samo za da napomnq, che stavashe vapros prosto za edna tsigara marixuna, kato ne stava vapros da q pushite vie a nqkoi napalno nepoznat chiqto sadba ne e svarzana po nikakav nachin s vashata.



Тема Re: Bojichko kkvo napravixte ot edna tsigara!!!нови [re: Nekros]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано08.09.04 21:34



Нищо на този свят не е "просто едно нещо".





Тема Re: Bojichko kkvo napravixte ot edna tsigara!!!нови [re: searcher]  
Авторk. (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 21:51



С едно неможеш,но без едно можеш.



Тема Re: Bojichko kkvo napravixte ot edna tsigara!!!нови [re: searcher]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано08.09.04 22:35



Xubavo obache s tazi filosofiq samoubiistvoto ti e napravo v karpa varzano, nqkoq madama shte ti se usmixne shte te tselune i ti kvo "Нищо на този свят не е "просто едно нещо"." znachi ima neshto znachi tq jelae neshto ot teb nemoje prosto takada ti se e usmixnala da te e tselunala, shte vzemesh da se ujenish za neq (ako veche ne si go napravil de) , sled tova tq shte vzeme prosto ei taka da ti izneveri i ti kvo ? Нищо на този свят не е "просто едно нещо". Shte vzemesh da izbesneesh da se razvedesh, da q praish v bolnitsa ili ako po div shte q pratish v kofcheg, chat pat nqkoi i bankrit moje da ti se sluchi ako si biznesmen, ili da te uvolnqt ot rabota ako rabotish, sluchva se i to chesto no ti ? Нищо на този свят не е "просто едно нещо". , znachi itova nemoje da ustane toku taka, shte vzemesh da podpalish rabotodatelq si, ako ti stiska de. Shte si smenish rabotata, dosta shte tarsish, dosta shte izbirash zashtoto Нищо на този свят не е "просто едно нещо". i nakraq ako vzemat i ot tam da te razkarat kakvo shte si teglish korshuma. shte skochish ot visoka sgrada/ ili prosto shtese nagaltash s nqkoq otrova. Ako vzimash jivota prekaleno na seriozno toi ti idva v poveche i prikliuchvash s nego prejdevremenno. Eto ti edna otkachena psixoanaliza, po dobre izobshto ne vzimai tova mnenie na seriozno zashtoto inache shte trqbva da se qdosash, shte si prinuden da se razbesneesh , kak taka nqkoi si Nekros govori sreshtu teb i nachina ti na jivot ? V prqtelskoto si jelanie da ti spestq vsichko tova prosto ti kazvam ne go vzimai tolkvoa na seriozno. Sveta e tochno tova prosto edno "neshto" i tolkova, sled kato sveta ne se e samoubil znachi ponasq otlichno sam sebe si, qvno ne se vzima naseriozno. Che ima voini, epidemii, razni ludi sashtestva narichashti sebe si "razumni" ? Qvno vsichko tova sveta nego vzima naseriozno inache toku vish reshil da prikliuchi .



Тема Некросе,нови [re: Nekros]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.09.04 23:09



Ти за една цигара марихуана и към бог се обърна.

Как интерпретира, че човекът е искал да изпуши САМО една цигара с кеф? Доколкото разбирам, това той вече го е правил многократно. И пита сега за нещо съвсем друго... И според мен хубаво го прави. И хората споделят кой каквото може.

Не се притеснявай от 3тите световни войни. Ако искаш приятелска подкрепа за да ги приемеш с кеф, имаш я.

Въпросът не е дали да се изпуши една или 100 цигари. Това, което ти му каза на него е много точно. В Тантра, обаче, "кефът" се балансира с "будност". Само с кеф ще ти угасне цигарата по средата... И човекът пита именно за този втори елемент...

И последно, защо смяташ, че неговата съдба не е свързана с твоята и с моята? Аз съм на друго мнение. И за това ви прегръщам и двамата. Е, нямам цигара да ви предложа, но кеф имам и се чувствайте сърдечно поканени.



Тема Re: Eee,нови [re: Mиpo]  
Автор p-man (8)
Публикувано08.09.04 23:28



За Кастанедо-четящите - наистина си е тяхно право да си крият автобиографията. Надявам се будността (хубава дума ) на всички ни да е достатъчна да осъзнаваме изборите, които правим и техните последствия.
А за Мариите -



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Автор p-man (8)
Публикувано08.09.04 23:32



Да не отричаме ярмата - щом съществува, значи има някакъв смисъл.

Успех в търсенето



Тема Re Miroнови [re: Mиpo]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано08.09.04 23:43



Abe da ti priznaq oshte si pazq edna tsigara super kachestvo (znam go shtoto probvax partidata lichno ) Bqx reshil da q izpusha za nqkoe po dalboko prejivqvane, meditatsiq ili ne narechi go kakto iskash. E i do den dneshen ne sam oprql do neq to si e moq rabota.

Otlichno znam kakvo oznachava Tantra, toi e pushil i to poveche edna tsigara no nikoga ne i s kef, s palno otdavane na samoto pushene. Vechno vazpitanieto e stoqlo na ednoto mu ramo, sobstvenata mu savsest e tejala na drugoto a jelanieto go e izgarqlo otvatre. Dosta nekomfortno polojenie, kak da se otpusne chovek i da si kara kefa ? A ti sega mojesh da uspeesh da mu kachish neshto i na glavata "TANTRATA" sega pak shte trqbva da se opitva da pravi i oshte neshto, nesamo da balansira mejdu jelanieto i vazpitanieto si ami da gleda da go pravi i po pravilniq nachin!!! Ta taka neshtata stavat samo oshte po slojni, mnogo dobre znam kakvo e tantra i imenno zashtoto Tq trqbva da se sluchi, toi trqbva da zareje vsichko i da si pushi s kef. Togava shte e samo edna tsigara, ne che nqkoi shte mu zabrani da izpushi vtora ako poiska, nito nqkoi drug nito dori tantrata nemoje da mu go zabrani, vaprosa e che prosto nqma da poiska. Tsigarata nqma da bade zagasena a shte izgasne sama obrazno kazano, tsqlata istoriq shte prikliuchi.

Budnost ? Mojesh li da mu q obqsnish, da mu q pokajesh direktno bez dumi i da si siguren che te e razbral pravilno, siguren li si che nqma da tragne da se naliva s kani kafe predi da pushi za da e "buden" ? Znaesh li kak shte te razbere ? Ezika e mnogo kovarno neshto ti v edni dumi vlagash edno znachenie toi moje da vlaga drugo. Ne che tantra ne e dpbar efikasen nachinat, no dumite opredeleno ne sa nikakav nachin. Nemojesh da mu obqsnish tantra s dumi, ako si v sastoqnie da mu q pokajesh xubvo inache ne stava, ako stavashe sled parvata knishka na Osho i da si se prosvetlil. Az nemoga da izrazq tantra s dumi, zatova ne se i opitvam. Vazpitanieto e prechka, savestta e prechka te sa qsni, otnosno tqx e malko veroqtno da vaznikne obarkvane. Vseki go ima kato opit ta zatova e lesno. Ako te otpadnat i choveka prosto si pushi s kef, bez smqta dori podsaznatelno che varshi neshto losho togava tantra moje da se sluchi i nqma da ima nujda da mu q obqsnqvash, tq i bez obqsneniq i podgotovki shte se sluchi, ot samosebe si. Bez razni budnosti i osaznatosti i drugi dumi. Ta vaprosa si beshe samo za edna tsigara a bog si e navsqkade i vav vsichko ta fori kogato govorish za marixuana nqma kak i toi da ne e tam, shtom ima marixuana znachi tq moje da se pushi i tova ne e grqx.

Ako bog ne iskashe marixuana nqmashe da q sazdava ili pak nqmashe a ni e dal beli drobove sas sposobnostta da absorbirat tetrahidrokanabiol ( aktivnata sastavka na marixuanata)

Moje i d ne se sluchi s parvata tsigara , zatova ne go ubejdavai che trqbva da e samo edna, samo oshte po zle shte stane, shte zapochne da se chudi "shto ne stava, zashto ne se poluchava" a to prosto moje da ne se poluchi ot parvata tsigara nishto losho, nishto ne se e obarkalo vsichko si e nared. Znachi sledvashtata, neka si pushi, i to taka sqkash samo pusheneto sashtestvuva, sqkash tseliq svqt e pushene na tsigara marixuana, neka nishto drugo da ne sahstestvuva, roditelite, dogmite, obhstestvoto da varvqt v nebitieto, neka samo pusheneto ostane, samo taka shte e totalno. E choveka moje da ima shiroki beli drobove moje da ne mu trqbva edna a dve tsigara za da im se nasladi dokrai, kakvo tolkova ? Vednash shtom stignesh s marixuanata dokrai shte vidish che ne e bezkraina i ima neshto otvad neq, togava moje da se ostavi i to po jelanie, samo ako iskash, ako reshish mojesh da q zadarjish.

Nqma takova neshto "edna tsigara dokato ne razberesh i posle krai!" Kraqt e po jelanie, samo ako iskash. Smisalat na tantra e v svobodnata volq, neinoto postigane e vajnoto ne da ne pushish marixuana, samo da si svoboden, tova oznachava dori da pushish ako iskash i to bez nikakvi usloviq i ulovki bez "samo pri edi kakvi si obstoqtelstva" "samo ako si buden, samo ako si osaznat" vinagi i po vsqko vreme, shtom iskash, shtom volqta ti e takava, imash palnoto pravo da q proqvish.

Nqmam nishto protiv xorata, mnogo si gi obicham tezi sahstestva daje, bez znachenie kakvo se sluchva.



Тема Re: Bojichko kkvo napravixte ot edna tsigara!!!нови [re: Nekros]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано09.09.04 01:53



Ама на мен туй ми е работата. Кво да напрая сега?
За теб птичката си лети и е красива, аз обаче трябва да подредя перата на тая птичка по точно определен начин и да направя тялото и такова съвършенно че ти накрая като я видиш в небето да си кажеш: "Кво е готину маа му".

Уверявам та че туй изобщо не ма натоварва и ням намерение да са самоубивъм, макар да ми отне хиляди години да я напрая тая птица от един недодялан динозавър до това което е сега.

Направих още милиарди неща които никога не си задават въпроса "защо?" и ако измежду тия милиарди неща някое започне да си задава тоя въпрос, значи то няма да остане там където е а ще се стреми и ще ме достигне за да се слее с мен.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
АвторRX (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 10:56



Напротив, различават се. едно прасе никога няма да ти причини умишлено зло, докато при хората това е начин на съществуване. Прикрит под формулата - Зб за зъб.



Тема Re: Tantraнови [re: Nekros]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.09.04 17:20



Благодаря ти, че прие предложението за празните редове между абзаците. Така, поне на мен, ми е по-лесно да чета.

Нещата, които пишеш са много хубави, обаче не виждам какво общо имат с това, което аз изказах по темата? Някак си имам усещането, че излагаш твоята реакция срещу евентуална забрана да се пуши марихуана.

Забележим че нещата, които казах по-горе за Тантра ги казвам на ТЕБ (не случайно), а не на него. На 'един човек' никога не съм му кавал нито да пуши, нито да не пуши. Даже не съм му говорил за будност, още по–малко за правилен начин ...

Просто ти обърнах внимание, че двата балансиращи елемента за тантра ги има в темата. От една страна, ти го посъветва да "пуши с кеф" (това е ИН или "кеф" елемента). А от друга, разни хора му обърнаха внимание на вредното и ограничено въздействие на марихуаната (това е ЯН или "будността" елемента). Виждаш, че будността не е нещо абстрактно. Просто е ОБРЪЩАНЕ НА ВНИМАНИЕ на нещо.

Никой в темата (освен теб) не е споменавал за съвест, родители. възпитание, "една цигара само". Ако за 'един човек', тези неща са от значение нека да го каже ясно и ще насочим темата и на там. Възможно е ти да си прав и той просто да го е премълчавал това досега. Но човек може да пуши и по друг начин ...

Ako bog ne iskashe marixuana nqmashe da q sazdava ili pak nqmashe a ni e dal beli drobove sas sposobnostta da absorbirat tetrahidrokanabiol
Точно заради такива фрази, които ми се струват небалансирани, написах горния си постинг. Не е нужно да оправдаваме постъпките си с Бог, с Ошо или с когото и да е друг. Бог е създал и пясък, но ти не го ядеш (въпреки, че би могло да се насилиш). Бог е създал и възможността да убиваш ближния си, но изборът е твой как ще постъпиш ... Въобще, в случая Бог е само ВЪЗМОЖНОСТ, а не и задължение или принуда.

И забележи пак, че никъде не казвам, че е лошо да се пуши, че трябва само една цигара или че трябва да воля за да се спре и т.н. Няма значение дали пушиш, дали гледаш ТВ, правиш секс, медитираш, четеш и т.н. винаги е хубаво да знае човек КАКВО ТОЧНО ПРАВИ. И тантриския принцип "да правиш нещо с кеф" е нужен именно, защото така идваш БЛИЗО до нещото, което правиш и така може да го УСЕТИШ и ВИДИШ. Но при Тантра най-честото "залитане" е че хората могат да се стремят да правят нещата уж само с кеф, но не и с будност ... Много лесно е да правиш нещо с кеф като си затваряш очите или се самозаблуждаваш. По-красивото е когото го правиш си с широко отворени очи ... или Око.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано10.09.04 02:12



Виж, ако се търсиш повод да се напушиш има и по лесни. Единственият ефект от напушване е само напушване, нищо повече и нищо по малко. Всяка примитивна религия е склонна да прибягва да опиати (тревате е именно опиат, а не психаделик, защото не променя отношението ти или виждането ти върху околния свят, както правят психотропите).
Смяташ, че щом някои смятат, че достигат до божественото, чрез някакви вещества, то те са прави, защо? Едни деривати те карат да си мислиш, че си в рая, а други, че си в ада, трети пък те карат да прозреш какво предстваляваш с досадния страничен ефект да престанеш да бъдеш това което си разбрал, че си, но всички те са ерзац. Дават ти усещания за състояния без да си в тези състояния.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Tantraнови [re: Mиpo]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано10.09.04 20:58



Mojesh da pishesh za men, no ediniq chovek shte go prochete i moje i da ne obarne vnimanie na tozi fakt tolkova seriozno kolkoto ti. Ti se prejivql tantra zatova znaesh che jelanieto za pushene shte umre, no toi ne.

Za Nego tantra e prazna duma, dokato shte sxvane mnogo dobre uslovnostite koito opravdavash s neq. Budnost ne se pravi, ili q ima ili q nqma, tq si se sluchva ot samosebe si, prosto za neq nqma kakvo da se govori, govoreneto samo shte sazdade problemi, tq si e estestvena.

Che kakvo mu e da ubiesh blijniq si? Mislish che sme tsivilizovani i ne go pravim ? O pravim go i oshte kak i to po edin straxotno razvraten tsivilizovan nachin. Ubivame . Nqkoi da kaje neshto na vapreki i nie vednaga ubivame impulsa mu, nqkoi tvorets pokaje neshto naistina novo, nova forma na izkustvo, neshto ne go sxvashtame, nepoznato e za nas sledovatelno zaplashitelno i nie pravim vsichko vazmojno da ubiem tvorcheskiq impuls v tozi chovek, "da go varnem v praviq pat" da tvori "ama kakto e redno, kakto se tvori.

Vazpitanieto e nai izvratenoto deteubiistvo,zashtoto se pravi na jivo, kriminalno, bez upoika. Vseki pat kogato deteto se darji po razlichno vednaga biva podlagano na sistemen analiz, na xirurgicheska operatsiq dokato "pritesnitelnite elementi" ne badat izkoreneni. Vseki pat kogato deteto e po-jivo po igrivo i neizbejno povleche v igrata si nqkoq vaza poluchava nakazanie. Protivoobshtestveno e da se chupqt vazi i drugi neshta, no travmata koqto sazdavash s nakazanieto v deteto e desetki pati po otvratitelna, zashtoto shte zagnoi i shte gnie tam sgodini, a moje i nikoga da ne porasne.
Ako smqtash che si se preodolql greshish, kazax neshto koeto si beshe napalno protivoobhstestveno, zaqvix DRUSAITE SE JIVEE SE VEDNAJ, MNOGO PO VAJNO E KAK JIVEESH OT TOVA KOLKO DALGO. I neshto v teb nemojada go preglatne, poizdignal si se malko nad lichnostta koqto si bil vazpitan da badesh no ne mnogo, tq oshte si se obajda.

Govorq otkrito tova koeto vijdam i useshtam, ne vqrvam v abstraktnata istina koqto vsichki trqbva da nauchim, tuk sam za da izjiveq sebe si ne nqkakvi abstraktni gluposti . Obshtovalidna istina nqma, edna istina koqto da e orientir na vsichki nqma, prosvetlenie sashto nqma. Ima razstafvane, no tova e tolkvoa unikalno tolkova lichno i tolkova razlichno pri vseki chovek che prosto nqma smisal da se govori za nego.
Da ako ubiistvoto shte te izdigne, ako shte ti pomogne da sazreesh nqma nishto losho v tova da se ubiva. DA SHTOM BOG GO E POZVOLIL ZNACHI E VAZMOJNO, REALNO I NQMA NISHTO LOSHO V NEGO.
Miro bil li si ot drugata strana ? Vijdal si si ti samiq kakvo stava s choveka sled kato umre. Az otdelix na tova prouchvane dosta vreme nqkolko veka dori nick-a mi ("Nekros"-martvets, trup) e exo ot tezi zanimaniq.

Moga da te uverq che ako obshtestvoto imashe tozi opit ubiistvoto ne bi prisastvalo kato grqx. Naprotiv shto intuitsiqta ti e podskazala che tozi chovek se e pozabavil, che neshto go machi i nemoje da napusne sveta kakto trqbva. Shte utidesh shte pogovorish s nego, sht razberesh kakvo go machi i shte mu pomognesh da se osvobodi, i choveka shte si se gatne mirno i krotko, da ti shte si go ubil, shte si mu dal vazmojnostta da umre. Bog raboti s vsichko, izpolzva vsichko za da mojesh ti da tsaftish, da se rashirqvash. Nikoi nikoga realno ne e umiral, duxat e bezsmarten, vsichko koeto vijdash e prosto edna igra liila na svetlina i neinoto otrajenie . Tova e prosto film varxu bql ekran. Ta kakvo znachenie ima kakvi sa kartinkite ? Nqkoi naragva nqkogo s noj ili mu podarqva tsvetq kakvo znachenie ima ? Nito ednoto e istinsko nito drugoto, ednoto ne promenq nishto ot realnostta, a sashto i drugoto.

Da se ubiva e protivoobshtestveno ne protivobojestveno. Ako kaja tova na po visok glas shte vzema da si ziprosq nqkoe prebivane s kamani, nqkoi nravi ne se promenqt i za 10 000 godini. Pomisli dali prosto ne si podmenil reshetkite na svoq zatvor, dali prosto ne si smenil dekoratsiqta.
Svoboda oznachava da mojesh da pravish vsichko, VSICHKO! Kakvoto i da e to i to po nikakav nachin da ne te otdalechava ot Bog. Ako ti naistina si postignal Bog nqma da tragnesh da izbivash xorata po ulitsata, ne che ti e zabraneno po nqkakav nachin, nqma nito edin zakon ili norma koqto da ti go zabranqva, nishto, nito otvan nito otvatre. Stiga da imash jelanie vednaga mojesh da izlezesh na ulitsata i da zapochnesh, nishto ne te spira, nito pak Bog, toi te obicha predi povreme na i sled tova deistvie, constantno, bez turbolentsii.

Nqma takova neshto "nikoga ne bi go napravil shtoto edi kakvo si" tova e sa pak sashtie uslovnosti, pak sashtite zatvori. I kolkoto poveche se opitvash da otrejesh tezi proqvleniq na bog tolkova poveche te shte angajirat saznanieto ti. Liubovta e neshto drugo, tq ne ti zabranqva da ubivash, po nikakav nachin, dori ne te spira, ako q postignesh tq shte e s teb dori kogato ubivash ili sam bivash ubivan, dori otvad smartta. Nqma niakkvi dogmi, nikakvi pravila Anarxiq ? Ne anarxiqta e prekaleno podredena za da nareka s neq svobodata, svobodata e mnogo otvad dori anarxiqta

Nishto absoliutno nishto ne te spira da napravish kakvoto i da bilo, niakakvi usloviq, nikakvi ulovki, nikakvi kapani. Ako ti se sluchvala meditatsiq trqbva da go znaesh

Edin buda ne ubiva zashtoto smartta za nego e izcheznala, tq e iliuziq. Edin buda nqma jelanieto sam da umre zatova i ne izpitva jelanie nqkoida umre vmesto nego. Vseki ubivasht chovek (ne govorim za intsidentite) vsashtnost iska sam da umre, no go e strax, strax go e ot smartta , zatova iska nqkoi da umre vmesto nego i toi ako moje da vzeme opita sled tova. Tova e istinata vseki ubiets nemoje da ponasq sobstveniq si jivot, i zatova go otnema, v drugite vijda sebe si i gi ubiva, zashtoto ne osaznava che prosto toi samiqt trqbva da umre za da prikliuci vsichko.
Pqsakat ne zasishta, da ti kaja ql sam go ama nqkak si ne e kato xranata, ne utolqva glada, ta zatova ne go qm, ne che nemoga, ne che imam moralni zadrajki ili skrupoli, probval sam i seuverix sam kakv rezultat ima v tova.

Nishto v tova koeto kazvam ne e nebalansirano, neshto v teb moje da e nebalansirano ta zatova da reagirash taka, az govorq opit, moq si opit i vsichko v nego e tochno taka. Spodelqm go s teb, ako imash neshto protiv nego priemai, ne go cheti, imash pravo, nqma da me ubidish, nishto nqma da se promeni za men. Az imam samo sebe si, dori ti si prosto otrajenie v moqta aura, realno nqmakak da preskocha sebe si, ako sam chist to otrajenieto saotvetstva na tova koeto si ti. no moje ida sam krivo ogledalo, bog mi e prdostavil tazi vazmojnost ta ne vijdam nishto losho v tova da se vazpolzvam ot neq, pravo krivo kakvo znachenie ima v kraina smetka?



Тема растафариянцитенови [re: eдин чoвek]  
Автор Fire walker ()
Публикувано11.09.04 14:47



Растафарианците са достигнали до божествено състояние точно колкото цигнаите от Факултето достигат до такова, като се напият.

Те са едни самовлюбени, наркоманизирани негра, чието ниво на функциониране и духовност почти се доближава до това на добре узрял морков.

Духовният им живот се свежда до ежедневно напушване и ленив интерес към задниците на околните жени, за предпочитане - бели.

Много митове има за разни неизвестни нам "духовни" течения.Реалността е,че марихуаната е наркотик, с вредно въздействие.Основната психологическа вреда са,че снижава мотивацията.А какво е човек без мотивация?Точно зеленчук.Да не говорим,че уврежда краткотрайната памет, а тя е тази, която ти е необходима за научаване на нови неща.Освен това при мъжете скапва тестисите и пада броят на жизнеспособните сперматозоиди.Към марихуаната си има реално пристрастяване и има синдром на абстиненция.Митове и легенди са,че към нея не се привиква....

Всички химически методи за промяна на състоянието на съзнанието ти показват нещо за миг и след това не само ти го взимат, ами те отдалечават от това по-надалече, отколкото си бил преди да си употребил.Няма някой да се е просветлил като се е друсал...Но пък има много дето са свършили като зелечуци друсайки се...

Mens agitat molem

Тема прасетата и божественотонови [re: searcher]  
Автор Fire walker ()
Публикувано11.09.04 14:55



Всяко живо нещо, изхожда от,и е Богът.И като такова неизбежно целят му живот е именно и само това-стремеж към божественото.Независимо дали съществото си дава сметка за това или не.А си мисля,че животните нямайки его са много по-близо до божественото....

Mens agitat molem

Тема не е опиятнови [re: akonitin]  
Автор Fire walker ()
Публикувано11.09.04 15:12



Опиятите са наркотиците произхождащи от опиум.Това са хероин, морфин, кодеин, лауданум.Действието им е сходно и специфично-облекчава болката и предизвиква сънливост и отпуснатост.

Марихуаната не е към тази категория.Разглеждат я отделно от другите видове психоактивни вещества-не е нито халюциноген, нито опият, нито стимулант.

Mens agitat molem

Тема Re: прасетата и божественотонови [re: Fire walker]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 19:40



Трябва да призная че имаш известно право относно прасетата. Наистина от тях стават божествени луканки.



Тема Re: прасетата и божественотонови [re: searcher]  
АвторRX (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 20:43



Ти ме накара тотално да приема виждането, че в света всички неща са взаимосвързани. И ако едно нещо се изменя в някаква степен, то задължително води след себе промяна и на нещо друго. Така ти изяждайки преобразеното в луканка прасе, стигна до признание за божественото. Остава открит само въпроса - на кого промяната е донесла позитивно развитие - на прасето, или на теб?



Тема Re: Tantraанови [re: Nekros]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 21:15



Винаги съм пушил без угризения, дори и първия път. От доста време (от края на 2002) не съм си правил почивки от марихуаната по дълги от 4-5 дена(и те са се случвали рядко).

Всякакви мои познати и приятели са казвали "Сега трябва да спра да пуша имам изпити..." или "Аз вече не пуша, защото трябва да се стягам и да уча".Помислих си, за тях има смисъл да не пушат, те искат да се стегнат да правят някакви постижения за които тя им пречи.Но на мен тя не ми е пречила. Това което съм искал да постигна (като резултати от испити и т. н.) съм го постигал, паралелно с пушенето.

Интересно ми е и че когато медитирам почти няма разлика дали медитирам напушен или не. Когато медитирам отивам доста, бих казал, по-надълбоко отколкото когато просто се напушвам. Това не я е правило безинтересна за мен, като нещо което не ме издига толкова нависоко колкото медитирането.

Търсел съм смисъл да спра да пуша, но не съм намирал и продължавам да пуша
защото така ми харесва. Правел съм изводи че пушенето ми влияе позитивно, но може и да греша, ето това ме интаресува. Дали съм буден, дали знам какво става.


Постинга на pp ме наведе на мисълта, че ако спра за 1-2 месеца ще мога да си отговоря на въпросите.

Може би няма някой който знае, защото това знание се отнася и е специфично относно мен. Сигирно само аз мога да знам относно мене си.
Или трябва да намеря/ме намери някой дълбок човечец, който е минал по този път, да ми каже.Ошо казва че един гуру може да познае индивидуалността на ученика пред него.




Тема Re: Tantraанови [re: eдин чoвek]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 21:31



наркоман мръсен.



Тема Re: прасетата и божественотонови [re: RX]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 21:36



В отговор на:

Остава открит само въпроса - на кого промяната е донесла позитивно развитие - на прасето, или на теб?




Естествено че на мен и то се изразява в наддаване в живо тегло, вследствие на "божествените" прасешки луканки. Ама не знам туй дали изобщо е позитивно. Или е позитивно за тоя който ме изяде.



Тема Re: Tantraанови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано11.09.04 21:47



Хммм... ама и тебе си те бива в конструктивните постове,а?





Тема Re: Tantraанови [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 21:55



Не, чуда се кво още може да си изтиска от тоя.

Редактирано от searcher на 11.09.04 21:56.



Тема Re: Tantraанови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано11.09.04 22:45



По принцип това "мръсен..." нещо си, винаги значи доста плосък опит да заблъскаш по някой с някоя концепция от общото съзнание.

В смисъл идеята че наркоманството е грешно си го има в общoто съзнание както и идеята че е много гот да си срещу гореспоменатото общо съзнание и да си наркоман,а от тази гледна точка е доста удобно, ако някой те напада да си подбереш някоя концепция от там. Повечето хора не застават срещу гореспоменатото общо съзнание(защото е доста по мощно) бързо се печели каквато и да е позиция.

Обаче в случая човека с нищо не те напада, да не говорим че ако смяташ че му помагаш, така само му показваш че гореспоменатото общо съзнание не го ще и той вече може спокойно да не се съобразява с него, което за някои е полезно, но трябва да са го дорасли като етап(или поне щеше да остава такова впечетление ако го беше написал малко по-мощно от "мръсен наркоман").

От тази гледна точка в подобни клубове, подобни реплики поне на мене ми седят смешно, но човека може пък да го вземе навътре,(имайки предвит реакцията му на поста ти за страхливеца).

Редактирано от BrandofAmber на 11.09.04 23:05.



Тема Re: Tantraанови [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 23:01



Той ако беше мръсен наркоман аз изобщо нямаше да му го кажа.

Това е дилемата пред която е изправен, но още не е осъзнал защо така елементарно се опитва да прикрие своята слабост. И дали това не е същата слабост като тази на истинските наркомани?

Това са въпроси които неговия АЗ трябва да реши преди наистина някой на улицата да го срита и да му каже "Мръсен наркоман!".

Аз просто подпомагам бъдещото решение на АЗ-а му. Да бъде или да не бъде.





Тема Re: Tantraанови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано11.09.04 23:09



'ми тъпо е.Поредния опит за манипулация, ти що решаваш вместо него?Пък и общото съзнание е доста хлъзгава територия.Доста вероятно е този който го срита да каже " 'бази как съм се напушил, тоз' въобще не го видях(или само да се изхили тъпо)".

Редактирано от BrandofAmber на 11.09.04 23:10.



Тема Re: Tantraанови [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 23:32



Аз решавам щото той идва и пита дали да реши. В това се състоеше изначалният му постинг.



Тема Re: Tantraанови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано11.09.04 23:43



'ми отговори му де, досега на него само му пишеш едносрични постове като "страхливец", "мръсен наркоман" и тн. очаквайки да започне да се тюхка и да си изгори всичката тревица за ужас на съседите.

Цялата работа си има параметри бе, не смятам да му пиша да си пуши спокойно просто защото аз не бих го правел, но пък и още по-малко имам причина да се мъча да го отказвам човека.
Ти защо опитваш?



Тема Re: Tantraанови [re: eдин чoвek]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано11.09.04 23:47



Ti si tochno tolkova vaprosa kolkoto i samiq otgovor, ne ti trqbva drug za da go namerish. Shtom chustvash che shte interesno ako spresh za mesets dva, za da vidish kakvo shte se sluchi napravi go. Shtom chustvash che ova shte dovede do neshto napravi go, tova e nachina



Тема Re: Tantraанови [re: eдин чoвek]  
Автор pp ()
Публикувано12.09.04 01:59



Tochno takiva misli mi minavaha prez glavata che vijdam neveroiatni neshta i che trevata e strahotna. :) Shte ti citiram edin razgovor mejdu dvama dushi, napusheni, na koito prisystvah. :)

Znachi stoiat si hiliat se i kato se iztoshtiat nali znaesh kak idva edin moment v koito "zabivash" :) i pochvat "genilnite" misli da idvat. Tova go razbrah sled kato zapochnah da meditiram che e kogato spresh za dylgo da govorish i niakak si energiata trygva navytre ili vsyshtnost poveche se vglejdash v sebe si, kakto i da e:

A: Pochnaha li genialnite misli da idvat?
B: O da :)
A: A be znaesh li kakvo si mislia, nali trevata razrushavala kratkovremennata pamet i zatova ti e gotino, shtoto ne pomnish problemi i istorii, ami ako prosto kato ia razrushava ne pomnish sobstvenite si misli i zatova ti se struvat genialni.? Ko mislish?
drugia stoia malko i kaza
B: Tova beshe genialno.
A: Ami kakvo stava ako razrushava dylgovremennata pamet
B: Togava shte ti e typo i skuchno.
A: Moje bi dori vsiako dvijenie shte ti e smeshno i novo i intenzivno zashtoto niama da pomnish che si go pravil.

tova biahme az i sykvartirant mi sled edno napushvane v studentkite mi godini :)


interesno e da probvash naistina za po dylgo vreme da ia spresh, na men mi triabvaha okolo 8 meseca do godina dokato se posyvzema, zashtoto kato ia spriah iskacha depresia i paranoia, iavno organizma si iska toksina i kato go niama e nestabilen. btw: ima podoben efekt v nevronnite mreji i v avtomatikata, ama niama da navlizam v podrobnosti. to si e himia, kolkoto i da mu kazvame che ne vliae ili ne, vsyshtnost go kazva mozyka ni, koito e pod vyzdeistvieto na toksina :))) pragraf 22 :)))

az lichno poveche niamam nujda, sled meditacii, osobenno meditativni grupi ot niakolko dni sym bil v takiva systoiania traesthti sys sedmici i taka mi se promeni jivota che prosto niamam nujda ot "reshenieto" treva :) trevicata i vijdam kato aspirinche, za uspokoivane na glavobolieto, vmesto da otidesh da pobiagash da se izpotish i da izleze bolestta.

kakvo mislish po vyprosa?



Тема Re: не е опиятнови [re: Fire walker]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано12.09.04 04:38



да, депресант е



Тема Re: Tantraанови [re: pp]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 14:46



Аз лично вече не вярвам в депресията, зависи какво имаш предвид под депресия. Когато имам отрицателни настроения някак си не ми пука за тях. Но ще видим, какво ще стане. През 12.02 си направих една почивка от 2 седмици, през първите 4-5 дена ми беше некомфортно отвътре, но после всичко беше ок.

Според мен тя не е токсин, защото иначе щяхме да развиваме резистентност.
При нея всичко е на психическа основа, всичко зависи от психиката.

Марихуаната е странно нещо, месец след месец тя започва да действа различно, сигурно защото ти постоянно се променяш. На мен ми се струва че тя лека по лека те трансформира. Особенно ако седиш отлепен по дълго време. Срещал съм хора които от по 10 години са джоинтъри, имам предвид редовни джоинтъри. Приветливи хора.

Някак си като наблюдавам хората около мене стигнам до заключението че не от всеки може да стане дългогодишен джоинтър. На някои просто не им издържа психиката и спират коза,не че се разбрицват психически, просто им е по спокойно като спрат. Като пушиш по 1-2 месеца без почивка лека по лека започваш да се отлепяш, влизаш в едни дългосрочни филми и някои точно това ги здухва, усещат че губят опора, земята под краката си.

Според мен като минаващ постоянно през периоди на дълго отлепяне и освен това медитираш, се трансформираш по бързо. За това доидох да видя какво смятат по опитните по въпроса с марихуаната.



Тема Re: растафариянцитенови [re: Fire walker]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 14:58



Според мен не точно така. Истинските растафарианци не са такива. Някои предпочитат да умрат от някаква болест, ако сами не могат да се преборят с нея, но не прибягват до помощта на съвремнната медицина. Решват че ако им е било писано да умрат, трябва да умрат, а най-главната задача не егото е да останеш жив, това е един от първичните инстинкти. Знеш какво става с егото ако приемеш смъртта. Това е труден избор ако си под влиянието на егото.

Обаче ако можеш да я приемеш без колебания и страхове, ако я пожелаеш, какъв е изводът?



Тема Re: Tantraнови [re: Nekros]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.09.04 16:38



Виждаш ли, скъпи приятелю, че нещата са малко по-различни...

Тантра не е нещо статично - тя се вае, рисува, култивира, цъфти ... И много често не е нужно да става това директно. Цялото никога не работи директно. Като трябва да се отиде наляво, първо ще те отведе надясно ...

На човека не му говоря за тантра. А дали ще го прочете и как ще реагира, това е друга тема. Не мисли, обаче, че ако исках да ти кажа нещо само на теб, щях да го напиша тук.

Никъде не съм казал, че да убиеш някого е лошо. Споменах, просто, че ТИ си избрал да не убиваш непрекъснато (освен, ако убитите мафиози напоследък в София не са твое дело?). Разбираш ли, ако искаш убивай, ако искаш не убивай. Не ти казвам, че грях. Само ми кажи ЗАЩО го правиш, откъде идва импулса в теб за това действие (респективно бездействие). ОК?

Ako smqtash che si se preodolql greshish, kazax neshto koeto si beshe napalno protivoobhstestveno, zaqvix DRUSAITE SE JIVEE SE VEDNAJ, MNOGO PO VAJNO E KAK JIVEESH OT TOVA KOLKO DALGO. I neshto v teb nemojada go preglatne, poizdignal si se malko nad lichnostta koqto si bil vazpitan da badesh no ne mnogo, tq oshte si se obajda.
Не ми и хрумва идеята да се преодолявам ... Не ми е нужно. Виж, повече ми харесва да се ОСЪЗНАВАМ, но това е доста различно. Знаеш ли, преди доста години имах една много близка приятелка, която имаше опит с различните наркотици и треви. И понеже имаше опит и в медитацията, бях готов, ако ми беше предложила да опитам, да го направя съвсем лесно. Просто й имах доверие, на базата на това, което усещах у нея. Ако искаш, ти ме убеди, и ще изпушим заедно твоята последна цигара.

Обаче, забележи, няма да го направя, защото "СЕ ЖИВЯЛО САМО ЕДИН ПЪТ". Този принцип е смешен и глупав. Сам знаеш, че не е така и за това използваш сегашния си ник. Ако се живее само един път, качи се на една 20 етажна сграда и скочи от нея. Уверявам те, че ще имаш чудесно преживяване за няколко секунди докато падаш. Е, после, ще се размажеш, но какво от това. Обърни внимание, че не ходя и в другата крайност и не казвам, че е важно да се живее дълго. Важен е Балансът между двете крайности.

И двата балансиращи елемента на тантра, кефа и будността, не се постигат директно. Нито можеш да му кажеш на някого "Абе, кефи се на еди какво си (марихунаната)" и той да се плесне по челото и да си каже "Бре как не съм сетил досега". Нито пък става същото и с будността. Има едно непрекъснато ВАИМОДЕСЙВТИЕ между тях ... Има ходене наляво и надясно, лутане ... без гаранция ... В зависимост от досегашния опит на човека, едно от двете му се отдава по-лесно. И с другото балансира .... За да преоткрие първото един ден.

И така, 'един човек' обръщайки внимание на това, което му казват и Петров (рр), и Firewalkera, и другите, развива будността си по темата ... От друга страна, "кефещата" страна е добре развита у него, но все пак темата би била силно небалансирана без твоята гледна точка... Сърча също би могъл също да "свърши работа", но е плитък и стига до под крушата. Та, така танцуваме заедно... Накрая всеки сам си преценява.



Тема Re: Tantraанови [re: eдин чoвek]  
Автор pp ()
Публикувано12.09.04 16:45



O da razvivam rezistentnost, kolkoto poveche pusheh tolkova ot poveche me hvashtashe i se po kachestvena treva mi triabvashe Segane sym himik a i roditelite mi ne iskam da gi pitam :))), te sa himici, neshtoto se kava THC i ti vliza v kryvta i zapocva da nasishta, i ti stava systavka ot neia. Prodyljava kym mozyka i iavno vliae na pametta. Spored men prechi tochno na tozi moment v koito vzimash reshenia na bazata na minal opit. I kogato ia spresh depresiata idva ot tova che mozyka zapochva da si navaksva i da stroi novi mreji mejdu nevronite. Ako ima niakoi specialist po temata moje da udari edno ramo.

Otnosno tova che vliae samo na psihikata. Ami to psihikata ti e v mozyka i po moi nabludenia i v tialoto zashtoto to si pomni drugi prejiviavania po drug nachin. :) Ako primerno ne si sportist i izbiagash 1km, stava tolkova energichen i daje i misleneto ti se promenia, stavash po pozitiven kipish ot energiata.

Bi li mi kazal kakvo oznachava da napredvash v meditaciata? Na koi level si? :)



Тема Re: не е опиятнови [re: Fire walker]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано12.09.04 23:09



Хубаво де. Само ми е интересно, кои я разглеждат като нещо отделно? Както при всеки алкалоид и канабинола има свойството в малки количества да действа възбуждащо на ЦНС, а при по големи подтискащо.От друга страна канабинола и хероина, кодеина и др. подобни имат една и съща активна аминогрупа.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: не е опиятнови [re: Cивия вятъp]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано12.09.04 23:12



Заради количеството е, явно сега си склонен към депресия, при по големи количества няма да има такъв ефект, виж по горния ми, ако разглеждаш по време (или по долния ми (ако гледаш пространствено) постинг).

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Tantraанови [re: pp]  
Авторeдин .,. (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 15:16



Това е процес и то бавен, при който ти се развива съзнанието,лека по лека се трансформираш.

Психиката не зависи само от мозъка и тялото,мозъка влияе на вътрешното ти състояние,но е възможно и обратното.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: RX]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано13.09.04 16:10



Не съм убеден. Но ако си напълно сигурен едно добро доказателство ще бъде следния опит:
1)Намираш някое място известно с наличието на глигани(по възможност глухи за да не чуят че се приближаваш)
2)Приближаваш се до един от тези глигани без да те чуе.
3)Теглиш му един шут в задника.
4)Наблюдаваш еквивалента на "зъб за зъб", но при глиганите.
Ако после си жив можеш да споделиш какво е станало, а ако само те изгледа дружелюбно и отмине, напълно ще призная че си напълно прав и животните нямат "зъб за зъб".(бтв ако кажеш че при глигана ще е самозащита, то ако се замислиш и при хората е самозащита,просто те в момента не го осъзнават)



Тема Re: Tantraанови [re: eдин .,.]  
Автор pp ()
Публикувано13.09.04 17:04



obratnoto ne e samo vyzmojno to e realno :)
no ne razbrah mnenieto ti za trevata, inache kato obshto tvyrdenie stava



Тема Re: Tantraнови [re: Mиpo]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано13.09.04 22:15



Виждаш ли, скъпи приятелю, че нещата са малко по-различни...

Neshtata sa takiva kakvito sa.

Pochnaxme da opisvame akvariuma na ribkite s ideqta che tova e vselenata ama kato sme se xvanali na xoroto da karame dokrai

Tantra e PRIEMANE. Sposobnostta prosto da priemesh bezn znachenie koi kakvo kazva, prosto da priemesh sluchvaneto na samoto kazvane. Bez da namesvash uma, bez da ratsionalizirash. Moga da iztarsq kakvato si iskam glupost prosto ei taka, mojesh li da q primesh bez da ima nujda da q nagajdash po sebe si, bez da reznesh, tuk da podmenish smisala na dumata tam, nqkoe piperlivo izrechenie da otpadne...

Mojesh li prosto da priemesh ideqta za spodelqne bez ot tova da e neobxodimo da posledva neshto drugo ? Az kato nai golemiq egoist kogoto poznavam pisha prosto zashtoto mi e priqtno, samo mi dai povod i shte ti iztarsq neshto kilometrichno prosto zashtot mi xaresva, bez da mi puka kolko e po zadadenata tema.

Nqmam namerenie da te sadq za tova kakvo si kazal i kakvo ne, ta ako obichash stiga si mi obrashtal vnimanie kakvo tochno si napisal. Sega kazvash edno v sledvashtiq moment si svoboden da kajesh obratnoto sashtoto tolkova uvereno i vqrno. Imash tazi svoboda, Ta nqma nujda da se doobqsnqvash i doizqsnqvash.



Тема Re: не е опиятнови [re: akonitin]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано14.09.04 07:09



не, просто мисля, че така наричат противоположното на "стимулант", какъвто е тютюнът например :) затова не се пушат цигари след като си пафкал трева - ефектът на двете е противоположен



Тема Re: растафариянцитенови [re: eдин чoвek]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:44



Че точно тогава егото ти може да стигне до небесата!Толкова си "праведен",че си готов да умреш за религията си.Ми това си е феномен добре извстен от всяка малоумна религия-като почнем от древните религий на Южна Америка, през ислям, християнство, та явно и до растафариянците.Какво показва това?Нищо не показва....не и за някаква извисеност или липса на его.По-интересно е как ще се почувства въпросният раста ман, ако все пак си пие хапченцата и оживее.....

Mens agitat molem

Тема Re: не е опиятнови [re: Cивия вятъp]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:47



Не е депресант.

Mens agitat molem

Тема Re: не е опиятнови [re: akonitin]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:51



Става дума за класификацията на веществата.Не е заради количество или друго, а заради това този конкретният химикал към каква група принадлежи.

Марихуаната не принадлежи към Опиятите , нито към Халюциногените, въпреки,че има слаби халюциногенни свойства и поради това понякога се разглежда към тях.Нито пък е депресант, какъвто е алкохолът, например.

Mens agitat molem

Тема Re: не е опиятнови [re: akonitin]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:58



Това с активната аминогрупа, не мога да коментирам защото не съм химик, но въздействоето на опиятите е абсолютно различно от това на тревата.Ама абсолютно несравнимо различно.А защо го разглеждат така...Именно заради тази разлика в действието.Като четеш учебник по наркомании си е отделно, от стимуланти, опияти, халюциногени и барбитурати.Въздействието не е подобно на никоя друга група, има различен тип абстинентен синдром, различни ефекти на зависимост и специфични вреди,които причниява, различни от тези на другите групи.

Mens agitat molem

Тема Re: Tantraнови [re: Nekros]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.09.04 15:29



Бидейки малко по-различни, нещата са пак такива каквито са.

В Тантра не е задължително да играеш хорото докрай и винаги може да се пуснеш. Но на мен ми се струва, че играем по-скоро ръченица и се забавляваме. И се радвам, че я приемаш.

Така виждам как разни фрази се оказват пиперливи за теб, за други имаш усещането, че те резват някъде и т.н. Хрумва ти даже, че може да ме съдиш, но казваш, че нямаш намерение ... Въобще, много ми е по-интересно да те опозная в диалогова форма, отколкото в монологичните ти теми. Забележи, че не те интерпретирам (както все се опасяваш), а те УСЕЩАМ и може да напишеш всичко. което ти дойде (на ума).

Апропо, приемайки всичко, приемаш ли и ума си? Той е също част от теб, както и от мен. Макар дребна и второстепенна и двамата го използваме и ни служи за това-онова. Аз поне обичам моя ум.

Ще ме поканиш ли да изпушим заедно цигарата?




Тема Re: Tantraнови [re: Mиpo]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано15.09.04 23:48



Apropo priemam daje i egoto si i sam si mngo dovolen t nego, da dobra rabota mi varshi.

Chesno kazano nikoe tvoe izrechenie ili fraza ne e piperliva no prosto ako otgovorq s usmivka ili plezene dialogochniq monolog ili monologichniq dialog (kak shte se nareche izobshto ne e vajno) prikliuchva, prosto ako se saglasq sas vsqka tvoq zapetaika, ne che predstavlqva nqkakv problem no poliusite izchezvat i poveche nemoje da se sluchva dvijenie mejdu tqx, a na men tochno tova dvijenie tochno v momenta mi dostavq udovolstvie ta zatova go potdarjam.

Vseki e prosto unikalnost, nqma dve ednakvi neshta, ta zatova nqma kak glednite ni tochki da savpadnat, nevazmojno e. Trichaiki tvoqta gledna tochka, az neq tricham kato istinna za teb imai go predvid, za men tq ne e validna i qz q otxvarlqm ot pozitsiqta na AZ-a si. No za teb ? Za teb edva li ima po dobra, shtom si izbral tazi znachi za momenta ti pasva idealno, znachi tq e istinata.

Vseki chovek e Istinata, negovata sashtnost e Istinata, nqma abstraktni pravila po dalbochinata na razbiraneto na koito da se opredelqma koe e naprednal koi e nazadnal koi vaobshte ne e v sastezanieto. Ta ti si tochno tolkvoa istinen kolkoto i az, v tova nemoje da ima spor. Kakvoto i da kajesh shte e tochno tolkvoa istinno kolkoto i moite dumi kakvito i da sa te, kakto i na vseki drug koito uchastva v tazi diskusiq.

Ako ti oponiram to e prosto za da potdarjam dvijenieto, tuk i sega tova mi e zabavno.

Chesno kazano i bez pismenoto ti razreshenie pak si govorq kakvoto mi na uma ili na nqkoq druga chast ot tqloto.

Tova do kolko me useshtash sashto e dosta sporen vapros, useshtash moeto otrajenie v sobstvenata si aura, po direkten kontakt na tozi etap vse oshte ne e vazmojen. Ta dali ne si mi dobavil nqkoq brada i mustatsi spored modata na sobstvenata si lichnost neznam, tova si e tvoq rabota.

Mejdu drugoto imam tochnotolkova protiv da me interpetirash kolkoto i da ne go pravish, demek iv dvata sluchaq si ostavam az i to ne osobeno zasegnat.

I pak shte ti napisha neshtata sa si takiva kakvito sa, bez da ima nujda ot kakvato i da bilo namesa, ot kakvoto i da bilo, nikakvo deistvie, nikakvo usilie nishto, nito dori izrichane i da nito dori osaznavane. I bez osaznavane slantseto si peche, e bez osaznavane te shte ti e napecheno ama nito shte si davash smetka ot kade nito ot kakvo. Ti samiqt nqma da si naqsno, tvoqt tsentar nqma da e naqsno kakvo stava, ne che to nqma da prodalji da stava.

Dishash, osaznavash ili ne pak dishash, bez znachenie kakvo vnimanie, kakvo osaznavane vkarvash v dishaneto ti si e sluchva, vij kachestvoto e razlichno, osaznavaneto promenq kachestvoto no ne i samoto sluchvane. Ako dori za nqkolko minuti nqkoga prez jivota si beshe sprql (poveche ot 3, 4) sega nqmashe da ima koi da prochete tazi moq glupost pretendirashta za adresirano poslanie. Kogato faktite govorq i bogovete malchat, obache bogove nqma, s edna duma malchanieto im si e permanentni ta po taz logika izliza che vsichko e fakt



Тема Re: Tantraнови [re: Nekros]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.09.04 14:55



Хм, по тези клубове хората само гледат да се отървават от Еготата си, от Биографиите, от Летачите си (ума) и от какво ли още не. Най-после някой и да ги приема . Тогава ръченицата става съвсем друга – рибките от аквариума на Вселената изяждат всичкия лют червен пипер и за честно говорещия Некрос остава само сладката Истина. За Миро пък киселата и китайския сладко-кисел сос е готов. Ела заповядай и хапни.

Не е нужно гледните ни точки да съвпадат. И не само защото с теб сме уж различни, а защото моята гледа точка, когато започнах да пиша този постинг вече може да не е същата сега. "Моята гледна точка" е като позицията на електрон около ядрото на един атом... Може да се окаже, че твоята "сладка" гледна точка ми харесва за моя сос в даден момент. Както и олиото на 'един човек', или подправките на 'втори човек', или огъня на 'трета жена'. И съм толкова радостен и благодарен, че този Бог, който не се обажда за да не притеснява фактите, ми изпраща разни човеци, гледни точки, подправки и какво ли още не.

Така, че поддържай моля ти се движението между полюсите, задълбочи го, намери разликите и очертай детайлно разделителните контури. Морската вълна на следващия миг ще ги отмие за нула време, но какво от това като пак ще се отдръпне и ще ти даде възможност да рисуваш по мокрия пясък.

Какво значение има за теб как те усещам и какви мустаци и брада ти слагам? Това си моя работа, а ти просто ПРИЕМАЙ. Мога да те отразя като Бог, не ми се противи.

Нещата са такива каквито са именно благодарение на намесата, на ВЗАЙМОДЕСТВИЕТО, а не въпреки него. Взаимодействието се случва всеки миг ... Не можеш да избягаш от него. Всъщност бягането от него е усилие и неприемане.

Тенджерата на ДИРа е определено тясна и моно-пространствена за тези кулинарна ръченица, така че ще я продължим в някоя по-голяма, когато му дойде времето.




Тема Re: растафариянцитенови [re: Fire walker]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 18:43



Не знам такава им е културата, те странят от цивилизацията, отричат медицина и много други неща, ядат направо това което им дава земята, да не става дума за някакви пакетирани храни.Но все пак това е малко по-различно отколкото само да умреш за религията си, по-скоро умираш заради вярата. Те са шемети не ги разбирам напълно, но те дълги години пушат по цял ден без да спират и според тях се чувстват добре, значи сигурно марийката не е нещо толкова лошо колкото ти смятащ.



Тема Re: Tantraанови [re: pp]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 19:09



Доказано е обаче че тя не убива мозъчните клетки, не знам дали е така при дълга или постоянна употреба.Че си влияе на мозъка си влияе, но това влияние според мен е достатъчно слабо за да можеш да се справиш с него когато прилива на ТНС-то се сецне.

Не ми каза обаче за мнението си за дългите напушени периоди. Не си ли се чувствал че сякаш лека по лека,ден след ден,седмица след седмица, се отлепяш от себе си,особенно ако се занимаваш с медитация през такива периоди (говоря ти за такива периоди,в които през по-голямата част от деня си си напушен).



Тема Re: Tantraанови [re: eдин чoвek]  
Автор pp ()
Публикувано16.09.04 19:19



mda taka beshe :)
letish si naokolo i niakak si privlichash horata, osobeno jenite :) mnogo si lek i optusnat

obache v edin moment vidiah che e izkustveno, zashtoto kato si napushen ne mojesh da preceniash trezvo neshtata, v niakakyv film si, zatova i spriah, reshih na chisto i sega chustvam che se vryshtam v podobno systoianie no vsichko e po osyznato i e sled dosta trud v dinamichni meditacii i drugi podobni :)



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: akonitin]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 19:31



Ти май иамш опит с тези неща.По това което пишеш съдя че сигурно си хапвал от вълшебните.
Не може да си в тези състояния без да си в тези състояния,същественото е че не достигаш сам до тях,а посредством разни вещества.

Това което мисля за тревата е че,(поне така съм се чувствал) понеже тя ти усилва възприятията и това което чувстваш е по силно,ставаш малко по неосъзнат от обикновенно(стааш по неадекватен).Та когато прекарваш дълго време в такова по неосъзнато състояние ти лека по лека се нагаждаш и ставаш по осъзнат в това състояние от преди. Демек това че ставаш по-осъзнат когато си напушен те развива до определена степен.А като спреш да пушиш направо ставаш фурия.

Това е като да ходиш дълго времес тежести по краката и ръцете и изведнъж ги махнеш.



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: eдин чoвek]  
Автор marrgi ()
Публикувано18.09.04 13:20



Малко късно се включвам по темата, но ето какво прочетох съвсем наскоро в една книга на Ошо, свързано с темата ти:

"Патанджали твърди, че въображението е третата способност на ума... ЛСД и разните други наркотици въздействат точно върху този център. Всъщност ЛСД ще ви помогне да развиете всичко онова, което вече е у вас. Около ЛСД нищо не е сигурно. Ако въображението ви е скътало красиви химери, наркотичното пътешествие ще бъде щастливо, възвишено. Ако пък сте пълен с негативизъм, с кошмари и страхове, наркотикът ще ви пренесе в собствения ви ад...
ЛСД сам по себе си не може да създаде нищо. Той възбужда центъра на въображението ви и упражнява върху него химическо въздействие. Ако въображението е кошмарен тип, под влияние на ЛСД това му качество ще се развие и ще ви отведе на разходка в ада. Обратно, ако сте привързан към красиви мечти, чреа ЛСД ще се изкачите на небето...

Запомнете, реално е единствено наблюдаващото, свидетелстващото съзнание... Винаги помнете, че това е въображение, красив сън. Не се оставяйте напълно да бъдете омаяни. Ако се забравите, въображението може да стане опасно. Много религиозни хора са се загубвали в собственото си въображение, пропилявайки живота си."



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.04 14:38



Здрасти Марги,

Много хубаво помагаш с Ошовия цитат, но не би било зле, ако може и ти нещо да кажеш от твоя опит. Повечето са чели тук книгите на Ошо и предполагам, че питащия човек (пък и на мен) го интересуват нечии конкретните опитности. За съжаление Ошо не е директно във форума и няма да може да каже как ТОЙ е използвал опиати през различни части от живота си.




Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано18.09.04 15:47



Здрасти Миро,
Аз съм против наркотиците. Нямам личен опит с тях, следователно с нищо друго не мога да "помогна". Избрах този цитат на Ошо, защото темата е поставена именно тук, а не в някой друг клуб - Кастанеда например.
Личното ми мнение по темата е, че не трябва да се покрепя (било с личен опит, било с друго) използването на наркотици с каквото и да било оправдание.
Разбира се, че нищо оригинално не казвам.



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.04 19:15



Ама не казваш най-интересното – ЗАЩО така смяташ? Защото така са те учили в училище или родителите, защото така казва Ошо, защото си видяла хора около теб и не ти е харесало, защото те е страх от непознатото или нещо друго?

Забеляза ли как досега в повече от 80 мненията в дискусията нямаше нито един цитат вкл. и на Ошо. Не че има нещо лошо в цитатите, но мислиш ли, че самият Ошо се е осланял само на цитатите на някой Ошо N-1.

А и виж какво ще стане с теб като се топнеш в дискусията с ТВОЕ мнение. Внимавай, че може да стане жив наркотик.





Тема Re: растафариянцитенови [re: eдин чoвek]  
Автор Fire walker ()
Публикувано18.09.04 19:32



То и хероиновите наркомани се чувстват добре според тях:)))Поне докато не направят свърхдоза и ги сложат в детокса..Когато става вече зле...Ма то са виновни докторите в детокса , дет не им дават хероин, не хероина сам по себе си....

Mens agitat molem

Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано18.09.04 21:08



Мисля, че започналият тази тема сам си отговаря на някои места на собствените си въпроси и съмнения. Той поне усеща, че истината за себе си може да открие вътре в самия себе си, а не някой да му я каже отвън и той да я приеме на доверие.
Трябва ли да съм опитвала наркотици, за да знам как стоят нещата. Че ние всички знаем за какво става въпрос.
Проблема при зависимите (не само от наркотици, а от каквото и да било) е, че промяната трябва да дойде от тях самите. Ето този човек е започнал да се пита дали греши. Само че му било хубаво. Ами то е ясно, че му е хубаво и че няма да вижда смисъл да спира. Дали греши? Обективно погледнато той се скапва, но пък му е хубаво. Затова ли не всички смеят открито да му кажат че е наркоман или че греши?
Ами нека аз те питам нещо, Миро. Предположи, че зад този псевдоним се крие сина ти (или някой за когото те е грижа), тогава какво ще му кажеш. Или си знаеш че каквото и да му кажеш е все едно.
Всъщност, точно така е, може би е все едно. Той казва:
"Търсел съм смисъл да спра да пуша, но не съм намирал и продължавам да пуша
защото така ми харесва. Правел съм изводи че пушенето ми влияе позитивно, но може и да греша, ето това ме интересува. Дали съм буден, дали знам какво става.
....
Може би няма някой който знае, защото това знание се отнася и е специфично относно мен. Сигурно само аз мога да знам относно мене си."

И е абсолютно прав. Така, че какво ще му каже всеки един тук едва ли ще му повлияе особено. Този човек беше наречен страхлив и наркоман. Това сигурно не е далеч от истината - в смисъл, че наистина му липсва смелост сам да си вземе решението и отговорността за него, а и може би не само не иска а и не може да се откаже, но просто подхвърлени тези етикети биха отблъснали всеки човек, който все пак търси помощ.
Аз бих го посъветвала да спре. Ако има поне един човек на света, който го обича и го е грижа за него, то по-добре да спре и да се върне в реалността. Тя не е непременно ужасна, за да бяга от нея и да живее в "някакъв филм". Всеки от нас вижда тази реалност по различен начин и това пак зависи от нас.
Знам, че с това пак не помагам, знам че може и да съм ви отегчила с баналното си мнение, но поне бях искрена ...



Тема "Наркотици" за съзнаниетонови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.04 23:55



Благодаря ти за искреността, Марги. На мен лично този ти постинг ми беше много по-интересен от първия цитат на Ошо, защото така усетих част от теб. Предполагам, че авторът на темата евентуално ще вземе отношение към нещата, които са за него.

Що се отнася до нещата към мен, ще ти кажа, че колкото и да ти е странно, всеки един от нас, включително и ти, сме в същото положение като въпросния 'един човек', но в някакво друго направление. Всеки от нас използва повече или по-малко някакви наркотици за съзнанието си и се чуди (или не) дали е добре така. Няма значение дали това е повече храна, повече ТВ, повече интернет, повече работа, повече емоционални отношения ... Даже и книжките на Ошо могат да станат наркотик за някого... Даже медитацията ... И всичко е въпрос на дозаж и мяра. И всеки сам трябва да разбере кое е за него наркотик, т.е. кое той прави несъзнателно и има нужда от него просто заради изградения навик и вследствие на това губи от енергията си и се чувства по-зле.

Забележи, обаче, че никъде не казвам, че наркотик е лошо нещо. И без да ми е син (май ми е малко рано да имам такива големи синове), въпросния питащ ме е грижа за него. Няма, обаче, да му забраня да взима марихуана, а доколкото мога, бих му помогнал да ВКАРА БУДНОСТ в нейната употреба. И след това, бидейки усетил нещата, нека той да си реши. Аз просто бих му партнирал с други гледни точки. И точно това се случва в тази тема – има различни гледни точки ... Които провокират неговата будност ... Естествено, ако го познавах лично, бих могъл да видя евентуално по-добре къде му се "губи" будност.

А и не забравяй нещо друго – може да се окаже, че в цялата тази история и на мен ми се губи някъде будност и въпросният човек също може да ме научи на нещо. Определено, той има опит за неща, за които аз нямам. Но може би пък аз, ти и останалите в клуба бихме му били полезни също с някакъв опит, който той няма за сега. И всъщност разбирането на дадения наркотик е част от личния Път на всеки един от нас, част от специалните персонални уроци на Цялото.

Какво ще кажеш, скъпа Марги?



Тема Re: "Наркотици" за съзнаниетонови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано19.09.04 20:30



Какво бих могла да кажа. Прав си за всичко и съм напълно съгласна с теб.
Колко странно - когато си напълно съгласен с някого, просто няма какво да кажеш, но то няма и нужда.
Интересно ми е обаче какво би казал питащият и какъв избор би направил. Мен, да ти призная, също по някакъв начин ме е грижа за него, но ще му е нужно време той да си реши. Аз му пожелавам да се върне окончателно към реалността и да открие там причините, които биха го накарали да обича тази реалност и да превъзмогне омагьосания кръг на химичните процеси, които объркват мозъка му и го хранят с празни илюзии.
Друго нямам какво да кажа.
Приятно ми беше да си поговоря с теб.
Поздрави и до скоро на всички в клуба.



Тема Re: "Наркотици" за съзнаниетонови [re: Mиpo]  
Авторcaмo минaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 22:45



Любовта е най-големият наркотик за съзнанието.
Това е от моя личен опит.

Какво ще кажеш, скъпи Миро?



Тема Re: "Наркотици" за съзнаниетонови [re: caмo минaвaщa]  
Автор marrgi ()
Публикувано20.09.04 14:45



Така е.
"Всичките ни проблеми произлизат от неспособността да обичаме и да бъдем обичани" (Миро ще ме извиниш, че отново цитирам, ама какво да правя, като хората са го прозрели преди мен )
Повечето пристрастявания се дължат именно на липса на любов - от нас или към нас. И никаква дрога, храна, работа или каквото и да било не би запълнило тази "дупка".



Тема Хей, Марги,нови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 15:03



Bиж пък как аз няма да се съглася с теб . Бас държа, че има още какво да кажеш.И ако не за този наркотик, то за някой друг СПЕЦИФИЧЕН ЗА ТЕБ . Сигурен съм че има такъв (или такива) и спокойно може цяла тема да отвориш за един поне от тях. Защото това би било важно за теб! До сега си си топнала само малко пръстче в морето ... А виж авторът на тази тема, макар и пушещ марихуана, колко е по-смел (за сега поне). Ти си решаващ, но да не кажеш един ден, че ни била поканена.



Тема The best oneнови [re: caмo минaвaщa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 15:35



Какво да ти кажа, права си, този е най-добрия наркотик . Всяка добра алхимична магьосническа смес се забърква задължително с негово участие. Може да го консумираш венозно добавяйки му отвара от оргазмичен секс. Може да го пушиш с треви за влюбване (трябва да се внимава, че усилва туптенето на сърцето и някой имат халюцинации, че ще хвръкнат). А може и едно вълшебно екстази хапче да се приготви с него и после се чувстваш, че си се слял с Цялото около теб и че границите ти са се разтворили...

Да спра с обясненията, че само от парите на тези неща може да ти се омагьоса главата и от "само минаваща" да загубиш пътя за изхода ... Апропо, това е също чудесно биле – да изчезнат всичките изходи навън... и да остане само входа навътре...



Тема Re: Хей, Марги,нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано20.09.04 16:00



Тогава това би заприличало на клуб на анонимните нещосихолици.
Ти май ми предлагаш безплатна психоанализа или нещо такова.
Сега да ти кажа сериозно. (брей, няма човече за сериозно).
Аз обичам да се самоизучавам и такива пристрастености гледам да ги проучвам и пресичам още като се усетя, че нещо ме обсебва. Допреди четири години, например, пушех цигари и ги спрях без изобщо да усетя липсата им - може би защото АЗ исках да ги спра, а не защото нещо отвън ми е оказвало натиск. Бях твърдо убедена, че така трябва да постъпя и от там до спирането вече е лесно. Когато чуя, че някой иска да спре цигарите, но не може, изобщо не му вярвам - той просто не иска, съмнява се и прочие.
Така е и с всичко останало. Не казвам, че не трябва да се съмняваш. Напротив много трябва да се съмняваш във всичко, но когато се убедиш окончателно в нещо, просто трябва да действаш. Когато знаеш точно какво искаш, всичко изведнъж става просто и лесно изпълнимо. Подчертавам думата "точно", а не някакви общи желания, като например "да имам пари", "да имам хармонични отношения" и други такива.
Ето. "А сега какво ще кажеш скъпи Миро?"



Тема :))))))))нови [re: eдин чoвek]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано20.09.04 18:20



Vij duhovnoto razvitie e dalag i mnogo truden proces i naistina 4ovek minava prez mnogo mesta po tozi pat, no badi siguren, 4e s opiati nezavisimo dali sa slabi ili silni ne e na4inat. Znaesh li nezavisimo dali nqkoi go izpolzva s tazi cel tova ne e na4inat.No koi znae ne sam 4el pisaniqta i savetite kam teb po temata-moje nqkoi da e otkril Toplata voda po tozi na4in i vsashtnost tazi topla voda da e negovoto Ego i straha da si priznae, 4e vsashtnost po tozi na4in nishto ne znae.MISLI



Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.минaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 19:50



а знаеш ли защо е наркотик?



Тема Re: Хей, Марги,нови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 21:48



Мда, може да стане клуб на нещоси-холици, обаче не на анонимни такива .

Не ти предлагам безплатна психоанализа. Психоанализата е плитка и не бих си позволил да ти предложа евтини дрънкулки, даже и без пари .

Усещаш ли как с всеки следващ постинг, споделяш повече за себе си и точно това дава СИЛА на четящите те. Просто, защото се включваш в ПАРТНИРАНЕТО по себеопознаването на всеки един от нас. Донасяш ни твоето огледало, в което може да се огледаме. Ние пък може да ти предложим нашето.

Много хубаво си ги казала нещата. Особено ми хареса думата "точно", която подчерта. Нещата стават именно, когато са точни ... Спомням си, когато работех за един всемогъщ Магьосник и имаше капания по програмата "Изпълнение на Едно Единствено Желание" (протоколите от тази програма са в първата от темите в профила ми ) и как все трябваше да настоявам за това "точно" и "ясно".

Ако ми позволиш да те поправя, парите са точно желание (друг е въпроса, че човек може да не знае какво да прави с тях). Виж това за "хармоничните отношения" е вече мъгливо като декемврийска вечер в Лондон.

Бидейки ти благодарен за твоето огледало, няма ли да поставиш в клуба някоя тема близка до сърцето ти? Трудно бих повярваш, че човек като теб стремящ се да познае себе си, няма такава. А смелост не виждам да ти липсва.



Тема Re: The best oneнови [re: c.минaвaщa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 22:06



Знаеш добре, че това не е тема за две приказки набързо и на крак. Ела, свали палтото си "само минаваща" и не се притеснявай да се видят формите ти под някое по-нормално име. Ако искаш, започни нова тема и кажи ясно какво е любов за теб. И след това, пиейки чай из темата ти, ще видим кое как е.

Ето ти един бонбон за добре дошла: наркотик е ОПРЕДЕЛЕНА нейна съставка. И всичко е въпрос на дозиране, смесване и разграничаване. Много често търговската марка "любов" се използва за най-различни отвари и хапчета, които включват изходния елемент ... Сигурно си чула, че във фармакологията, това което спасява в едни пропорции и смеси може да убие в други. И за да изследваме токсикологията тук, ще се гмурнем в химията и фармакологията. Надявам се знаеш да плуваш (в съзнанието си, не другаде).



Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.мин.. (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 22:45



Много приказки, но без съдържание.

Аз питам теб. Не го увъртай, щом не знаеш...




Тема Re: The best oneнови [re: c.мин..]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 23:42



Кой пита мен? Не го увъртай, знаеш.



Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.мин (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 07:25



хайде, щом не знаеш , оставям ти го за размишление до края на живота

а аз да не си губя повече времето тук...



Тема Re: Хей, Марги,нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано21.09.04 11:09



А-а-а това че парите са точно желание не е вярно. Парите какво са сами по себе си? - Хартийки някакви. Онова, което конкретно искаш да си купиш с парите е по-точно желание. Например искаш пари, за да си купиш кола или къща - ето това са по-точните желания. Забележи, че казвам "по-точните", защото дори и те не са най-истинското и точно нещо, което ВСЪЩНОСТ искаме.
Добре, да кажем, че искаш нова кола или нова дреха. Защо я искаш? Ти вече си имаш кола и дрехи. Значи, ти ще получиш нещо друго посредством тези неща. Какво ли? Ами какво друго, ако не вниманието на другите. Било то под формата на любов или на завист.
Има един текст, който циркулира по всички клубове:
Че парите купуват лекарствата, но не и здравето,
Че купуват леглото, но не и съня и т.н.
Та, уважаеми Миро, пак си помисли за парите. Ако си на Луната и всичките пари на Земата са струпани до теб, какво ще ги направиш?
Колкото до нова тема, има една която на мен много ми харесва и с удоволствие ще я поставя. Благодаря ти за насърчението.



Тема Re: The best oneнови [re: c.мин]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.09.04 14:51



За съжаление, само с размишление даже и до края на живота, нищо би разбрал човек.

За разлика от простата марихуана, човек още с раждането си (пък и преди) е зарибен така дълбоко и опушен стабилно с наркотика, за който говорим, че няма мърдане.

Но щом нямаш време да си свалиш палтото, как бихме отишли там, където трябва да махнеш всичко от себе си и за да видиш корена на любовта.





Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.мин (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 17:19



Виждаш ли как с малко думи можеш да изказваш смислени неща.
Ще се научиш..

Другите наркотици са само заместители. Хората, които ги търсят, не съзнават, че всъщност търсят Любовта и Единението с Цялото.
Самото чувство на влюбеност е наркотик, защото кара хормоните да произвеждат вътрешни наркотици - ендорфини (подобно на молфина).



Тема Re: The best oneнови [re: c.мин]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.09.04 23:24



Научи ме още за Любовта.
Покланям ти се.




Тема Re: :))))))))нови [re: bql_stih]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 16:38



Да прав си това не е начинът, но аз не поставям ударението върху нея,а върху медитация. Въпросът е дали ганджата помага. В търсене на отговора дори спрях да пуша и от седмица не съм пушил. Аз съм на мнение че от нея има известна полза, но кой знае след известно време на непушене може да съм на друго мнение.



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: marrgi]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 17:30



Аз просто се чудех. Не мисля че ми е нужна някава смелост за да поема отговорността от решението да спра да пуша например(да го реша е лесно, но още не съм сигурен че е нужно за нещо повече от задоволяването на любопиството ми). Наркоман? Не мисля че страдам от наркомания, не мисля че страдам от зависимост към тревата въпреки че от 2 години не бях спирал. Обикновените цигари се спират в пъти по-трудно от марихуаната и са много по-вредни. Сигурна ли си че си скапвам нещо повече от белия дроб като пуша?

Всъщност от повече от седмица не съм пушил. Просто от това любопитство, което за сега е доста по-силно от влечението ми към тревата. Към медитацията например се отнасям като към нещо полезно и същевременно имам влечение към нея,т.е. се занимавам с нея защото ми харева освен че я смятам за нещо полезно.

Това което смятам за марихуаната е ,че понеже тя има слаб(даже в повечето случаи терапевтичен) ефект върху психиката и минимална вреда върху физиката(да не говорим ако се прима орално ,а не се пуши), човек може да си позволи да пуши здраво без да се притеснява освен ако не се чувства зле като го прави.

В по-горни постове споделих някои впечатления от дългата и употреба. За тези които не са опитвали да пушат по по-дълго време бих им препоръчал да опитат да пушат 1-2 месеца без да спират и да се наблюдават. Също така съветвам да не се правят гигантистки напушвания,т.е. да не е практика да се изпушва по много на веднъж, тъй като човек се "приплесква".




Тема Re: :))))))))нови [re: eдин чoвek]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано01.10.04 16:42



:)))) Vseki otgovarq za sebe si i vseki sam pred sebe si pone moje da e 4esten i da reshi koe naistina ima stoinost v jivota mu... ina4e moje mnogo da si pishem i da zashtitavame svoite okopi



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор Anuel (Zlanta akula)
Публикувано01.10.04 20:59



Polzvam canabis ot vreme na vreme pod formata na aromatiziraschti pra4ici i sam dovolen ot efecta ot obiknovenoto aromatizirane na okolo 130 kubi4ni metra vazduschen obem ot 1 aromatna prachca.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Anuel]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 13:22



Аз като запаля 1 joint също се ароматизират бая кубични метри.Не е лоша аромата, но като я усетя без да съм пушил не ми действа добре



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 06:31



Какво казва Ошо? Казва, че човек не трябва да отрича желанията си, защото ще ги потисне в себе си иняма да може да расте. Те ще изплуват отново и отново. Така че, независимо кой какво казва, човек трябва да прави това което го влече и му идва отвътре. Не позволявай общото мнение да ти попречи да усетиш каква е твоята лична истина. Ако чрез марихуаната се чувстваш добре, значи тя е полезна за теб, значи няма нищо лошо в това да пушиш...



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор1 4Ovek (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 19:10



Hubavo e ne vinago da se podhozhda ot gledna to4ka na kefa. I vse pak az q smqta za neshto pove4e ot narkotik, prosto v neq ima neshto.Tova 4e vredata i vurhu organizma e mnogo malka ,a ako se priema oralno po4ti nishtozhna, pozvolqva 4ovek da se namira v napusheno sustoqnie bez da spira da pushi dosta dulgi periodi prez koito mogat da se slu4at interesni neshta s egoto.

no ne e hubavo da se prekalqva.Naprimer ako 4ovek iska da e napushen cql den da e napushen e hubavo da se pravaqt po 2-3 drupki(zavisi ot koza) na vseki 2-3 4asa,no ne naprimer po 1 cigara prez 2-3 4asa,shtoto se useshta pretovarvaneto.



Тема Re: da podnovim malko diskusiikataнови [re: konopar]  
Автордyшицa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 20:49



умираш духовно

погледни в един съседен клуб



Тема Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.12.04 22:40



Е, честит ти ник, конопаре .

Съмнявам се обаче, че не си зависим от тревата, която пушиш и за това съдя по начина ти на писане тук . Ние по какви ли не теми дискутираме тук, а на теб САМО ТРЕВАТА ти е в главата! Хей, човече, ще опушиш клуба .

Интересно, някакво разрешение ли чакаш от някого тук, че тревата е добра и става за пушене? Като ти е кеф да пушиш и смяташ, че това е за твое добро - пуши си. Обаче ми е странно защо само се чудиш?? Явно някакво съмнение те гризе и търсиш потвърждение.

Защо не продължиш експеримента с не-пушене на 6 месеца? Ще е интересно. Така и така си почнал.

Замислял ли си се, че в света има и други неща (може и по-интересни) освен марихуаната?

Със здраве и прегръдка



Тема Re: Да я подновимнови [re: Mиpo]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано02.12.04 14:06



А3 изпитвам положителни чувства към нея ,обичам аромата и много други неща свързани с нея,това обяснява начина ми на писане тук. А когато това се превърне в привързаност,тогава е налице и зависимостта.3а нещастие съм зависим и от много други важни за мене неща.

Иначе сега съм леко зависим и от непушенето,1 част от мене рипа като се появи и най малко желание за пушене от страх че ще се провали експеримента,който за сега показва че не съм зависим в смисъл че мога и съсем екстра се оправям и без нея и че имам и много други неща в главата. Мисля че няма нужда от повече обяснения,че повече от съмнението ме гризка лбопитството,което ме накара и да спра да пуша.А по начина ми на писане в по горните редове проличават и други неща,които могат да останат без полезния коментар на много от мъдреците тук.


3а теб тя определено е нещо излишно,но доста хора и се кефят.А3 повече смятам че е добра и че става за пушене,отколкото обратното,но разбира се тя не може да няма и минуси. тук определено има дълбоки хора,които могат по добре да усетят как деиства тя.
Ти обаче както и много други,само ме поучавате и ми казвате неща за мене които и сам ги виждам,без да ми давате поне предположителен отговор на нито 1 въпрос и без да обсъждате нито 1 твърдение .в последния ми постинг те не са малко и малко или много се отнасят към темите които се обсъждат в клуба.

А по твоя начин на писане точно в тази тема както и на много други добре се вижда как се отнася човек към нещо което се намира извън черупката,направо 1 чудесен нагледен пример.

Със здраве и големи гъсти къбета дим



Тема Re: da podnovim malko diskusiikataнови [re: дyшицa]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано02.12.04 14:21



Кой съседен клуб бе батенце.Кажи и веднага съм там,не ме карай да търся,това отнема време.А това може да се окаже фатално,токувиж умра духовно докато го намеря



Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.04 21:20



Интересно, къде видя в тази тема да съм те поучвал за пушенето? Би ли ми показал?

В предния си постинг просто те попитах има ли нещо друго ИЗВЪН пушенето, което да те интересува в живота? Все пак тук дискутираме най-различни неща, а ти проявяваш интерес САМО към него. Извини ме, че не съм пушиш и не мога да ти кажа нищо конкретно по темата.




Тема Re: da podnovim malko diskusiikataнови [re: konopar]  
Автордyшицa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 00:04



за духовната смърт - в клуб Окултизъм

при употреба на наркотици ти губиш защитата си. отворен си към астрала и от енергията ти започват да черпят всевъзможни същества от нисшия свят. това води до загуба на физическа енергия, както ще го забележиш в последствие. а по-важното е, че ставаш зависим енергийно от тях, както и психически. А това е още по-опасно, защото води до падение на съзнанието (въпреки усещанията ти по време на употреба, те са лъжовни) - най-ужасната смърт е смъртта на съзнанието - това е смъртта на душата.
Ужасна смърт, не ти го пожелавам. и затова винаги съм съжалявала тези, които употребяват наркотици, за да изпитват повече и по-върховни усещания и наслади. Това е пагубно. Знам го.



Тема Душице,нови [re: дyшицa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.12.04 01:32



Откъде ги знаеш тези неща?



Тема Re: da podnovim malko diskusiikataнови [re: konopar]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 10:59



ха ха за напушването - в клуб кастанеда :-))))))))
напушването като категоричен външен начин ( за задръстени) да им се покаже колко по-големи са и колко нецялостни са

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Душице,нови [re: Mиpo]  
Автордyшицa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 13:07



Като махленска клюкарка си. Ходиш след хората и питаш:

Откъде го знаеш това?
Кой ти го каза?
Я разкажи (сподели) подробности...



Тема Re: Душице,нови [re: дyшицa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.12.04 14:01



Забележи, че не те помолих да споделяш опитности, а да уточниш от къде знаеш горенаписаните от теб неща – някой ти ги е казал, чела си ги, мислила си ги, измислила си ги, сънувала ли си и т.н. Та? Все пак тук е дискусионен клуб и се допуска задаването на въпроси . А, ако това не ти харесва, просто си затвори очите.



Тема Re: da podnovim malko diskusiikataнови [re: дyшицa]  
Авторkonopar (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 16:12



dushice, az sum negativno nastroen kum drugite narkotici,ne biva da slaga6 marihuanata pod ob6t znamenatel s tqh,tq e ne6to malko po razli4no,osven tova q ima v bibliqta(az li4no ne sum 4el bibliqta ama po mnogo saitove ima citati)

ina4e redom s upotrebata i sum se zanimaval s meditaciq nqkolko godini,kato cqlo mi se e podobrilo sustoqnieto,ama ne znam dali v tova osven meditaciqta i marihuanata ima prust.Sega ne pu6a i ne use6tam zavisimost,a edno leko finno vle4enie ,kato kum 6okolada naprimer,i vsi4ko e ok,mersi 4e me preduprezhdavash ,6te pogledna v okultizma.

Malko iztre6teli mi izglezhdat tvoite prikazki oba4e, puk mozhe i da sa istina koi znae,mozhe prosto da ne ti razbiram simvolikata



Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.04 15:40



Да уточня и аз сега – не задавам въпросите за да поучвам някого (теб или горната душица), а за да РАЗБЕРА по-добре вашата гледната точка .

Ако някой ден Цялото ми даде знак да пуша марихуана, няма да забравя да ти споделя какво съм усетил.

Къде си видял това, че "тантристите използвали марихуана при сексуалните си практики"? Първо, не обичам такива обобщаващи изрази като "тантристите". Има КОНКРЕТНИ хора, така че посочи ми ги за да видим в какъв контекст са ги използвали. Но определено мога да ти дам доста примери на хора практикуващи тантра, които НЕ са използвали марихуана. Въобще, марихуаната, както и каквото и да е друго ВЪНШНО средство не е основно нещо в духовните практики. То може да е ПОМОЩНО такова в определени случаи и съответни хора (ти в случая) решават кога и доколко. И забележи, че такива помощни външни средства може да са не само марихуаната, но и всякакви мантри, практики и какво или още не.

А те питах какво друго си писал в клуба за да те опозная по-добре. Просто, защото навлизайки в Духа всичките неща са СВЪРЗАНИ. Няма изолирано пушена на марихунана, медитиране, ходене на кино или писане в интернета. Та, ако не възразяваш, кажи какво друго си писал тук и какви са ти другите интереси? И ако следната визуализация, че седим заедно приятелски и пушим, ти върши работа за това, приеми я.



Тема Xей ha!нови [re: ha!]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано10.12.04 13:26



порових се малко в клуб Кастанеда,ама 3нае6 ли,това клуб4е хи4 не е малко.
кажи ми моля те как се ка3ва темата 3а напу6ването,"ха ха за напушването" да не би слу4айно това да е името?И горе долу колко е стара 4е дори и да и zнам името пак 6те има да се ровя,а нямам много време zа ровене




Тема Re: Да я подновимнови [re: koнoпap]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.12.04 15:33



Ами тук дискутираме нещата от медитационна гледна точка и ако използването на марихуана не е свързано с това, сам разбираш, че интересът за дискутиране намалява.

Нека да обърнем гледната точка – няма аз да те убеждавам, че марихуаната пречи на духовното развитие, а ти ми кажи как тя ПОМАГА за него. Все пак базовото състояние на човек е да не я използва. А пък човек може да си хихика и без трева . Слушам те най-отворено и доброжелателно .

Що се отнася до сайта, който ми даде за използването на марихуна по време на сексуални практики, там беше ясно написано, че въпросните практики са МНОГО СЛОЖНИ и ТРУДНИ. Ти чувстваш ли се готов за тях и знаеш ли как точно се правят? Предполагам, че разбираш, че тези практики не са да се напушиш и да отидеш да правиш обикновен секс с някоя жена, а нещо СЪВСЕМ ДРУГО.





Тема Re: Да я подновимнови [re: Mиpo]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано15.12.04 19:02



И3пол3ването на на марихуаната е свър3ано със себепоzнанието.Например когато 1 търсе6т не медитира той пак пре3 цялото време се стреми да свидетелства това което става в него.Марихуаната и3меня самото свидетелстване,накяк си вниманието се сфокусира върху по ра3ли4ни не6та от ненапу6еното състояние.4овек се 3амисля върху някои не6та върху които ина4е не би се 3амислил и обратното.

А3 не 3нам със сигурност дали тя ми помага на духовното ра3витие,но мисля 4е не му пре4и ,надявам се 4е е така.Ина4е в глобален ма6таб със сигурност помага,тя внася пове4е духовност в света.

Ба3овото състояние на 4овек е да не я и3пол3ва, но 4овек може да я и3пол3ва в каквито коли4ества и колкото 4есто иска бе3 да се притеснява.Това я прави ра3ли4на от нарктиците,3а6тото при употреба в такъв ма6таб на пове4ето наркотици настъпва бър3а умствена и фи3и4еска деградация.Марихуаната не при4инява дълготрайни уврежданиия.

На мене ми действа уравновесява6то,някой като ребе би ка3ал,4е 4овек може да си е уравновесен и бе3 нея,с нея е по весело,а беz нея вси4ко пак е ок.Това е така например а3 съм си уравновесен и бе3 нея и о6те не съм пропу6ил пак.Като спирах да пу6а отна4ало има6е накои не толкова уравновесени състояния,но те бяха някак си повърхностни и не 3а дълго.
Някак си твърде лесно спрях да пу6а в сравнвние с мнението на някои zа спирането,а преди пу6ех 3драво поне 2 години

Тя определено прави пове4е не6та отколкото аz усе6там.А досега съм усетил и подкрепил гледната си то4ка с това zа тантристите,4е марихуаната дава въ3можност 3а пове4е контрол над сексуалната енергия във въ3будено състояние,т.е. върху топлата(така я обо3на4ават тука в 1 книжка) сексуална енергия,не 4е съм се 3анимавал целенасо4ено с някакви духовни сексуални практики,просто ми е правило впе4атление 4е се увели4ава и3държливостта.

Това което се опитвам ,е да придобия малко по цялостна картинка 3а въ3деиствието и,ина4е рано или късно сигурно сам 6те раzбера 3а какво то4но става въпрос,но малко 4ужди впе4атления(на по дъбоко усе6та6ти хора) не биха ми навредили,тъй като това не е не6то което непеменно трябва да раzбера сам,а и не е толкова важно,но все пак има 3на4ение
Не 4е това което става с друг непременно 6те става и с мен,но пак 6те ми се прояснят малко не6тата.



Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.12.04 17:41



Разбирам търсенето ти на по-цялостна картина за въздействието на марихуаната, но както вече ти казах за твое съжаление, нямам опит в тази област и засега не ме интересува да го придобивам. Надявам се все пак някой с достатъчно СОБСТВЕН опит да ти сподели. Иначе не пренебрегвай и това, което са написали другите по-нагоре. А и не забравяй, че светът не е само марихуана. Приятелски поздрав.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
АвторJoint (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 23:53



http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/
http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/anandamide.html
http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/ananda.html
http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/isomerize.html
http://www.ch.ic.ac.uk/rzepa/mim/drugs/html/thc_text.htm

Porazrovih se iz neta i otkrih mnogo intersni neshta,okazva se che THC se izpolzva v medicinata veche kato lekarstveno sredstvo i ima mnogo polojitelni kachestva.Tova ot posledniq sait,a na predishnite za da sa ti ot polza trqbva da imash dosta dobri poznaniq po biologiq i dori alhimiq





Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано18.12.04 00:09



Shte ti spodelq moq opit... toi nqma nikakvi drugi pretentsii osven da e opit i da si e moi, ta neka ne se vazpriema kato neshto poveche ot tova...

S marihuana nqma nachin da se stigne do neum, probvax chustvoto e po-skoro za nirvana prejivqna ot it 1-va chakra, koeto dosta ubiva gotinoto prejivqvane.

Nqmashe kak da se izbqga ot useshtaneto za matilka, za razmatenost, za razmitost na granitsite, misli i chuvstva prelivat svobodno edno v drugo. Mislish za stud stava ti studeno, studeno ti e mislish za stud, dosta direktno.

Osaznanieto e promeneno, izkarano, bukvalno izritano ot dosegashnite si fokusni tochki (smenqt se kolovozite taka da se kaje) No granitsata e leko svita, uslovnite refleksi toest nasadenata programa za sistemno samouniistvo narechena vazpitanie e izvan stroq. Tova e priqtno, dosta priqtno, napomnq che ima i drugi nachini da se jivee, che sveta moje da se vazpriema i po razlichen nachin. Samoto mislene e zabaveno, mislite se dvijat bavno i spokoino, mudno kato golqma reka... Ne sa v konflikt, prekaleno zabaveni sa za da ima ostar zblasak, za da se porodi konflikt i tova sazdava straxotna relaksiranost, straxotna otpusnatost, izvestna vqlost, absoliutna neangajiranost granicheshta s neadekvatnost (ponqkoga).

Absurda na tsqlata shturotiq narechena Bitie nqkak si izliza na preden plan, vsichko e smeshno, vsichko e prosto shega ili po tochno ideqta e da se smeesh na vsichko, nqkak si idva mnogo estestveno, mnogo vatreshno. Minal si granitsata, napravil si tova koeto vsichki tabuta nai staratelno sa zabranqvali i sega kvo? Ami nishto, sega smqh jiv si-smqh i vse oshte imash dve ratse dva kraka - smqh i vse oshte dishash -smqh i vse oshte mislish - smqh i vse oshte si tuk...

Nishto ot tova s koeto sa zaplashvali tabutata tozi koito posmee da gi narushi ne se sluchva- mi kvo smeshna rabota . Naprotiv sluchilo se e tochno obratnoto, vmesto smart se e okazalo che zad tqx ima jivot, vmesto kapan prostranstvoto otvad se okazalo prostor, svoeobrazna svoboda, prosto tsql nov nachin na vazpriqtiq, tsql nov nachin na jiveene, bez tabuta, bez zabrani, bez glupavo razdelqne i klasifikatsiq, prostichak, qsen, razbiraem, prejivqem svqt, blizka i svoi, nqkak si prisasht...

Istinata e che ne e vajno dali shte jiveesh 5 dni ili 50 godini, pet dni mogat da sa mnogo palnotsenen, mnogo nasiten, mnogo po aromaten i zaplenqvash jivot ot kolkoto 50 godini , vazmojno e, ne e zadaljitelno no e vazmojno. Ima nachin za tova, postijimo e.

Napushvaneto e razlichno ot meditatsiqta, ako me pitash koe e po dobroto nqma kak da otgovorq , ne zashtoto nqma otgovor, no toi shte e validen samo za men, meditastiqta mi prechi na napushvaneto, napushvaneto mi prechi na meditastiqta, ne e vazmojno dvete sastoqniq da sashtestvuvat na edno mqsto, pone ne i pri men. Az predpochitam meditatsiqta, ot neq ne kashlqm kato govedo i se chustvam po-osvoboden, naistina osvoboden sled tova, kogato tonovo se varna sam svej, vdahnoven. Napushvaneto ne e uspqvalo da me vdaxnovi, no tova sam si az, takav kakvto sam pri teb moje i da e razlichno ne priemai napisanoto za chista moneta, ako neshto ti dopada priemi go, ako neshto te drazni otxvarli go za men nqma problem



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Joint]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 12:48



Намерих само 3 реда за медицинското приложение:
Medical Uses
Apart from the recreational uses and abuses, THC does have some medical uses. Its anti-emetic properties (inhibits vomiting) are particularly useful in the treatment of cancer patients on chemotherapy. Also, as THC increases the appetite and reduces the vomit response, it is starting to be used in the treatment of anorexia and other eating disorders.


Вие да не сте болни от рак? (в мозъка, може би...:(((



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 16:29



А как медитираш?
може ли да обясниш



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано18.12.04 20:28



Ami ima momenti v koito prosto Sveta mi idva v poveche, jiveeneto mi idva v poveche, praveneto mi idva v poveche... I nqma kak da prodalja, prosto se e strupalo prekaleno mnogo, togava, ne po drugo vreme a togava prosto se "ostavqm", bukvalno "zarqzvam se", ostavqm vsichko da izchezne, ostavqm se da izchezna i tolkova... Sled neopredeleno vreme prosto nqkoi se vrashta, edin svejichak, otpochinal moje bi "otspal" chovek se vrashta i pak se zaxvashta s Jiveeneto.

Ti kak zapsivash ? Mojesh li da obqsnish ? Prosto se sluchjva otvatre i tolkova, spiti e si otivash da spish, lqgash si i izchakvash sanq da te obgarne, ostavqsh sceta da izblednee i zaspivash...

E i az taka pravq, umoren sam ot jivota i prosto go ostavqm, ostavqm go da izblednee i da izchezne, a s nego izchezvam i az...






















Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 20:54



разбирам, че прилича на сън с отворени очи (или затворени?...)
И колко време продължава обикновено?



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано19.12.04 15:53



Nenzam nqma useshtane za lineino techashto vreme, samo bezkrainsot, samo razlivashta se bezkrainost i tolkova. Nqma otpravna tochka za da se fiksira vremeto.

Vednaj se varnax na drugiq den, (v samoto sastoqnie nqm tsentar, ne che nqm nishto prosto nqma obusloven fiksiran tsentar) stava po sashtiq nachin prosto se vrashtash i tolkova svejichak i novichak, estestveno bez uchastieto na namerenie ili jelanie, prosto "peralnqta" prikliuchva praneto e gotovo iztsedeno i izsusheno, gotovo za nova upotreba...



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 16:31



това озночава ли, че си със затворени очи?
и изглежда си в покой - легнал или подобно...така ли?

осъзнаваш ли какво става ноаоколо?



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано20.12.04 16:28



Мерси 3а споделения опит
Това което се слу4ва с теб има доста об6ти 4ерти с това което се слу4ва с мен. Аz съ6то предпо4итам да не смесвам медитация и напу6ване, 3а раzлика от преди време,но има време и zа двете,преz деня например не ме иzбива толкова на медитация,колкото на напу6ване,а късно ве4ер е обратното.ако например трябва6е непременно да се откажа от 1 от двете,бих се отка3ал от напу6ването.

Определено има при4ини.






Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано20.12.04 21:15



Изправен гръбнак, това е условие, улеснява, казвам го от опит наистина помага, не че само по себе си е гаранция. Обикновено заставам с изправен гръбнак, изчезвал съм в медитация си отворени и със затворени очи, но не го бъркай със съня, прилича много прилича, но е нещо различно, нещо наистина различно, не просто вариант на съня, медитацията не е просто някакъв начин за бъдна заспалост, тя е нещо ново, нещо различно от съня.

Виж това, че съзнателно заличавам лицето когато говоря за преживяване-медитация нека не те обърква. Няма аз наистина няма усещане за себе си, за личност, но това не означава, че няма осъзнатост, случването, преживяването е съвсем истинско, има спомени, даже и след това има спомени, просто те не са организирани около едно Аз.

“Под дървото Бодхи не седи никой”, тази сутра е вярна, казвам го от опит, не за да цитирам Ошо или Буда.

Буда винаги е седял под дърво, винаги е медитирал под дърво, но се казва “под дървото няма никой” и е вярно.

Ако наистина потънеш в медитация ти ще изчезнеш, не осъзнаването но неговия конкретен фокус, осъзнаването няма да е съсредоточено в точката зад очите ти, няма да е събрано в тялото ти, в главата или сърцето ти, то ще е навсякъде, цялата стая и да тя ще бъде празна. Всяка точка от стаята ще бъде фокус и затова не може да има “аз”, не може д има някой вътре в пространството на стаята, който да я разглежда от местоположението си. Не стаята е празна и се осъзнава като такава, точно като такава, няма тяло, няма усещане за физическо тяло, за съсредоточеност на едно точно определено място, има стая и толкова, кристално ясна стая. Ако все пак не можеш да ме разбереш без едното “ти” нека тогава да го въведем, ти Си самата стая, да в нея има някакво органично тяло, също както има и мебели, то е точно като тях, няма по специална характеристика, просто декорация нещо вътре и толкова, нищо по специално. Усещането е за чисто небе, за чистото пространство на стаята, не дори за самата нея, а за чистото пространство, то не е празно, то не е нищо, но е чисто, но е неограничено, недефинирано, няма рамки няма бариери, просто чисто осъзнаване, като водата в океана, на където и да погледнеш все вода, можеш да се движиш в нея, тя е пространство, но не е празно пространство, все пак е нещо. Осъзнаването също не е нещо твърдо и в него можеш да се движиш и неговата граница не можеш нито да определиш нито да усетиш, но то не е нищо. Белият лист е чист, но не е нищо, върху него няма нищо, няма нищо нарисувано, с нищо не е изцапан, но той самият не е нищо, самото празно чисто пространство не е нищо, то е бездна то е безкрайност, но е там, но Е, има някакво Битие.

Затова ти казвам, нещо се случва, има спомени има будност, осъзнава се, но няма център, няма Аз, няма някой, който медитира, по скоро самото пространство се е превърнало в медитация, самата стая се е превърнала в медитация, ти си медитация, но няма центрираност, няма съсредоточеност в една точка, не събрано.

осъзнаваш ли какво става ноаоколо?

То просто няма наоколо, осъзнаваш какво се случва спространството на стаята да, пълно и цялостно, но то не е около теб


























Редактирано от Nekros на 20.12.04 21:17.



Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано20.12.04 21:38



Da ti kaja tochno tam e razkovnicheto, tochno tam .

Ne si zadaljen da izbirash, ne si prinuden, bez znachenie koj kakvo kazva, bez znachenie kolko se opitvat da te ubejdavat v protinoto, istinata si e istina.

Svobodata si e svoboda, a tq vkliuchva dori tova, ti si svoboden dori da izbirash ili ne, nemojesh da si zadaljen, nqma kak da badesh prinuden, inache ne bi moglo da si svoboden, a ti si.

Ne e neobhodimo da izbirash, ne che ne moje, ne che ne e vazmojno, prosto ne e zadaljitelno. Nqma "ili ili", tova e dualizam, tova sa klisheta, tova sa verigi, ne ti trqbvat. Ako iskash izbirai, ako ne iskash nqma nujda, ne zadaljitelno

Zashto trqbva da izbirash trevata ili meditatsiqta, ti gi iskash i dvete, taka si tsql. Ako se nalji da izbirash shte se razdelish na dve chasti, ima neshto v trevata i pusheneto koeto rezonira s teb, neshto dalboko vatre. Ako se otkajesh ot pusheneto shte trqbva da izrejesh tazi chast ot sebe si, da vzemesh satara i da se odelkash. To nqma da izchezne, trevata nqma da spre da te privlicha ako q spresh sas sila, tova neshto dalboko vatre shte se raztsepi, ti shte se raztsepish ti nomer 1 shte ostane s trevata, ti nomer 2 shte se pravi che ti nomer 1 ne sashtestvuva, che e umrqlo i shte se zalagva che meditira, che meditastiqta e po-tsenna i che v neino ime ti nomer 1 e trqbvalo da umre...

Da ama ne, tova ne e mediativnost a shizofreniq, nqmash nujda ot neq, nqmash nujda da se natsepish da se razparchetosash. Ostani si tsql, ako tova oznachava da priemesh i napusvaneto i meditatsiqta taka da e. Kogato pushish pushi, tegli edna maina na meditatsiqta, neka tq si ostane za po-kasno za wremeto kogato ti se domeditira... a kato tova stane tegli edna maina na pusheneto s nai-doberi chuvstva i si meditirai. Nqma nujda ot krainosti, nqma nujda ot kraini kategorichni resheniq. Dokato meditirash nqma kak da pushish i obratno tova e taka, no tova ne oznachava che te se izkliuchvat vzaimno, naprotiv, te zaemat, te angajirat edno i sashto prostranstvo Teb, tvoeto saznanie, nqma nujda da se prevrashtash v boino pole , nqma nujda da se razdelqsh na vrajduvashti lageri. Dnes ti se pushi, pushi... i bez tova ako se opitash da meditirash nishto nqma da izleze, i da probvash meditatsiq shtom ti se pushi shte mislish samo za napushvane i nikakva meditatsiq nqma da ima, taka che pushi si s kef... Kogato ti se meditira prosto nqma da ti e do treva, prosto izobshto nqma da ti e do pushen, togava i da pushish nqkak si nqma da e sashtoto, nqma da ima kef, znachi nqma smisal samo da habish materiala, po-dobre meditirai...

Nqma nujda ot visha sadebna instantsiq, nqma nujda da se samonadziravash, nqma nujda da si naznachavash sadiq, koito postoqnno da pravi razni grafitsi i zakoni i da sabliudava spazvaneto im. "Sega dnes vednaj shte se napusha i edin pat shte meditiram, taka e naj-dobre, da ima i ot dvete..." Dnes moje 5-pati da ti se pushi i nito edin pat da ne ti se meditira, znachi pushi 5 pati i tolkova, sledvai sebe si ne nqkakwi abstraktni gluposti, drug den samo shte ti se meditira, ami meditirai pak sledvai samo sebe si nqmash nujda ot vanshni ramki.

Taka pone shte si tsql, tsql v pusheneto, tsql v meditatsiqta, tsql i sebe si, a ne shizofrenik deto se tranjiral kato svinski but na hiledi parchentsa i daje veche sam ne e naqsno koe parchentse kade mu e bilo mqstoto i dali izobshto vsichkata taq razxvarlqna karantiq nqkoga e predstavlqvala edin cql, edinen i naj-veche jiv organizam.

Kogato razdelish praseto na chasti mesoto mu zapochva da se vmirisva, zapochva da se razvalq, da gnie, da smardi... Kogato razdelish, kogato razrejesh na chasti ti zapochvash da se vmirisvash, da se razlagash da smardish... Taka che po-dobre ostani si tsql i jiv





Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 22:10



знам какво е медитация
не случайно питам, за да си изясня някои работи.

Значи, ако е продължавало 1 нощ както май каза, това значи ли че си седял през цялото време с изправен гръбнак?

А опитвал ли си да медитираш в центъра на своето същество (където го чувстваш?

За осъзнамането питах, имаш ли осъзнаване в смисъл дали чуваш какво става около теб? и други усещания..



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано20.12.04 22:24



Da prekarax tsqla nosht v meditatsiq, da s izpraven grabnak, i da v horizontalno polojenie sas zatvoreni ochi

Opitval sam i neshto ne se poluchava, kato da tropash po zalostena vrata, tarsish rovish, opipvash v tamnoto chudish se na kade beshe posokata, kak se poluchavahe i v edin moment prosto se sluchva, zabravqsh vsichkite shurotii, zabravqsh lutaneto i ostava samo pokoi... Nqkade dalboko, obiknoveno navlizam navatre v sartseto, no sam meditiral i s pineal gland, absoliutniq tsentar na cherepa a sashto i edna raka nad glavata, navsqkade moje da e tsentar, vsqka chast moje da e otpravna tochka, no sama opravna v edin moment tq prosto izchezva, s momenta na pristiganeto tova ot kade si tragnal gubi vsqkakvo znachenie...

Ima 4uwane ima i use6ane, ako nqkoi nawleze w prostranstwoto osaznawane, 6te ima use6taniq, bezkrajno qsni i detailni, tsvqt, mirizma, namerenie, misli, emotsii, zdravoslovno sastoqnie vsichko kakvoto mojesh da se setish pri tova sas straxoten kontrast. Ako tozi nqkoi kaje neshto 6-te go chuesh no ne kato ti a kato staqta, ako te povikat po ime nqma da otgovorish, shte go chuesh shte go osaznaesh no nqma da otgovorish, choveka s imeto go nqma, ne e tuk, v otpusk e vremenno nesashtestvuva...



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 22:45



Употрабяваш ли марихуана, независимо колко често? (прочетох мнението ти в другата тема)
Защото си мисля, че нещо има общо. Сега не знам дали мога да се изразя, че да ме разбереш.
Аз също медитирам и ми е интересно да си говорим, защото до сега никой тук не е говорил за това.
Та, искам да ти кажа, че това което описваш ми прилича на разширяване на съзнанието (като следствие от наркотици ?), но не е центрирано. И знам, че има опасности в този случай.
Затова те питах дали си медитирал в центъра си. Той не се усеща кото точка от тялото, но все пак е някъде навътре, както казваш. Мисля, че трялбва да продължаваш да го търсиш. И аз доста се поизмъчих, докато го открия.
Не спирай в тази посока (навътре), не се оставяй само в разширеното съзнание.
И има един признак, по който се познава, че си в центъра. (спирането на мислите се подразбира) - появява се много особено усещане...., едно чудесно блаженство. Пожелавам ти да го изпиташ и то да те води.



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано21.12.04 16:19



Говоря примерно,ина4е и аz съм на това мнение.
Когато няма желание zа пу6ене няма и да пу6а.Но това желание 6те си седи там в някое тъмно ъгъл4е,докато там не се пролее светлина,а със спиране на пу6енето това 6те стане по трудно.
Това желание оба4е е слабо,zа трева говориме все пак,когато медитирам то иzоб6то иz4еzваНе съм пу6ил от ,есец и половина,а и не6тата се подредиха така 4е zа сега не мога да се напу6а поради, временен паzарен shок в региона



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано23.12.04 17:04



Upotrbqval sam marixuana, i ne samo vednaj i nesamo edin sort. Dostatachno, za da moga da dam kompetentno mnenie kolkoto i glupavo da zvuchi, ostaval sam buden i saznatelen, izsledval sam samoto napushvane. I da saznanieto se razgrashta no e tsentrirano v 1-va chakra, razgrashta se tam, ne minava ngore, nemoje da mine nagore, ta makar i priqtno sastoqnieto ne e istinsko blajenstvo, ne e meditatsiq, nqmam nishto protiv nego, prosto ne e za men, ne e lichno za men, zatova ne upotrebqvam marixuana, zatova ne se napushvam, ne che ima neshto losho v tova, da dajei narkotitsite mogat da te ubogatqt dori e mogat da izdignat, istinata ne e v "kakvoto" v edno vatreshno skrito "kak".

Meditiram da, i tova koeto imash predvid kato tsentar da, ima i takova prejivqvane, no ti govorish za nirvana a ne za meditatsiq, dvete prejivqvaniq sa razlichni, tova sa dve neshta, ne gi smesvai. Nirvana e edno, meditatsiqta e savsem drugo neshto, meditatsiqta ne e nirvana, nirvana ne e meditatsiqta. Da blagodarenie na meditatsiqta mojesh da dostignesh i do nirvana, no patqt ne e direkten, nirvana ne e prosot bezkrainoto prodaljavane na meidatsiqta, trqbva da se prejivee za da se razbere.

Prav si nemoje da se spre, meditativnostta ne e kraq ima neshto daje i otvad neq, dori oshte po-dalboko, a sled tova i oshte... Vsashtnost spiraneto e nevazmojno, prosto nqma krai, samo BEZkrainost. No nqma smisal da se govori, tova sa prejivqvaniqi edinstveno taka mogat da se razberat i v posledstvie da se osmislqt, prikazkite sa bezpolezni.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин...]  
Автор adrenochrome (непознат)
Публикувано24.12.04 17:54



представи си компютър. до него пускаш ток. ако има каде да отиде тока (заземен) компютъра работи, ако няма каде да отиде (незаземен) не работи. заземен - поток, незаземен - няма поток. по-добре е с поток ..



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: marrgi]  
Автор adrenochrome (непознат)
Публикувано24.12.04 18:51



ммм, само да спомена, че развихря въображение или не е наистина силно нещо. и не си представяйте LSD трип като разходка в сън, понеже не е това, доколкото приемате, че целият ви живот не е разходка в сън.

LSD за медитация е като .. екстази за писане на стихотворения - иска ви се да станете и да подскачате цяла нощ на луда музика и да си търкяте ръката в красивия дървен диван с мека тапицерия, не да съчинявате стихове. но пък LSD би помогнало за стиховете. няма да ви накара да скачате, по-скоро обратното, но ще сте прекалено заети в пътешествието на което сте се отправили.

Редактирано от adrenochrome на 24.12.04 19:15.



Тема Re: :))))))))нови [re: eдин чoвek]  
Автор adrenochrome (непознат)
Публикувано24.12.04 19:01



помага за астрална проекция .. веднъж бях започнал преди лягане да си изпафквам сам по една цигара, на вторият път като се събудих бяха такива вибрации, преобръщания и тунели + някакъв откачен спиралоподобен звук (такъв дотогава не бях чувал), че се изплаших и си спрях проекцията .. неможах да издържа. трябва обаче да си тотално отпуснат и в тихичко съзнание без много мисли. а и имах тогава усещането че съм някак си надолу, май това ме спря. обикновено тревата ме кара да се чувствам като леко паднал в дупка.

но като цяло някои наркотици помагат за астрална проекция (не считам обаче тревата за наркотик, но за мен и тя помага).

Редактирано от adrenochrome на 24.12.04 19:48.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор adrenochrome (непознат)
Публикувано24.12.04 19:45



хм, ако търсиш медитация спомогната от, да ги нарека наркотини вещества те саветвам да се замислиш в това какво точно търсиш. може би искаш да стигнеш бързо това, което считаш за край или поне много голям напредък, достатъчно голям за да спреш да мислиш колко е голям, а просто медитация. аз самия незнам точен термин за медитация, но и не мисля че ми трябва ..

ако е така поразгледай нещо повече от марихуаната. нещо, за което сам ще считаш, колкото повече разбираш за него, че ще ти допадне достатъчно за да не се притесняваш от него. поразгледай различни сайтове с простичък интуитивен google search. и може би ще намериш растение или гъба която напълно ще ти допадне .. или просто чист химикал.

ако пък просто считаш, че медитацията ти ще ти харесва повече с марихуана .. давай напред, не е нужно да пишеш тема във форум, в крайна сметка знаеш, че ако сам искаш да постигнеш медитация никой друг неможе да ти каже какво е медитация или как се постига. т.е. предполагам че знаеш.
и без друго ако бях модератор бих изтрил поне 1/2 от постовете в темата, имам чувството, че някои от хората писали тук или се забавляват адски много или са збъркали форума.

в крайна сметка ако можеш да медитираш с марихуана ... медитацията със и без нея са си напълно различни преживявания. никой не те кара да избираш.



Тема 1вата 4акранови [re: Nekros]  
Автор konopar ()
Публикувано10.01.05 18:45



I da saznanieto se razgrashta no e tsentrirano v 1-va chakra, razgrashta se tam, ne minava ngore, nemoje da mine nagore


Некросе ,6те обясни6 ли малко zа първата 4акра и zа6то съzнанието не може да мине нагоре и какво оzна4ава това 4е не може да премине нагоре,как според тебе марихуаната влияе на енергията, може6 ли да направи6 връzка между това и zа6то тантристите я иzполzват.

Това което zнам zа първата 4акра от книжките на Ошо е 4е ,едната и функция е секса а другата е брахма4ария, а тантристите(не вси4ки тантристи) иzполzват марихуаната то4но при сексуалните си практики. От моя опит zнам 4е марихуаната пре4и донякъде на първата и функция,което сигурно подпомага втората функция.





Тема Re: 1вата 4акранови [re: konopar]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано14.01.05 17:30



Напоследък вилнеят две схващания за чакрите, едното е като чисто енегийни центрове, като вихърчета от свветлина, т.е "колела" .

Второто е малко по-ново, не е изцяло наследство от Индия, то е схващането на чакрите като центрове на интелигентност, като начин на преживяване, начин на съществуване.

Единственият начин да стане поне малко ясно е като вмъкна някои примери, но най вече трябва да се преживее, за да се осазнае напълно.

Представи си един обикновен прост тракторист, не такъв по неволя, а по собствена воля, да е близо до земята е неговото желание, неговия начин на живот. Всичко за него е въпрос на сила, на физическа сила, на предмети. Той е страхотно заземен, а това означава и да страхотно сексуален, тъй като сексуалната енергия се акумулира именно от земята ( думата е употребена в абстрактното си значение, моля не разбирайте обикновен пръст или нещо подобно), но това е донякъде страничен ефект. Този човек, тракториста, преживява света чрез ръцете си, чрез работата си, чрез директното непосредствено физическо докосване до реалността, най-ниското и най-основното стъпало, директният непосредствен опит. Този човек е центриран в първа чакра, за него са важни задоволяването на основните нужди, храната, секса и желанието да прави нещо. Сега си представи, че този същия човек е пред Монализа на Давинчи, смяташ ли че ще почуства нещо ? Някаква естетическа наслада ? Някакво духовно извисяване ? Той ще вижда просто едно обикновено дървено платно (което той самият би съумял да използва за нещо далче по-полезно от сегашното му положение), окрасено с дървена рамка и нашарено с някакви бои... и толкова, нищо повече. Ако присъства на изпълнение на Петата симфония на Бетховен ? Ще се развълнува ли истински ? Човек привикнал постоянно да слуша бръмченето на огромен дизелов двигател , дори с намалена слухува сетивност поради това? Няма да се трогне от Бетховен, за него дизеловия двигател е песен, а Бетховен само някакви неясно страннозвучащи шумове.

Това че, тракториста не може да съзре красотата на Монализа и Бетховеновите симфонии не означава, че те липсват един ценител е способен да лее искрени сълзи от изумленуе, възхищение и радост пред Монализа, и да изпадне в истински екстаз докато слуша Бетховен, но просто този тип възпремане, този тип преживявания принадлежат на по-горните центрове на интелигентност, а именно на сърдечната и гърлената чакра.

Марихуаната ти дава едно разширено, едно разгърнато осъзнаване на Реалността, ДА! Но през филтъра на първа чакра, чрез този определен начин на преживяване на Реалността. Ще виждаш всичко, но по по-различен начин, и Да, няма да можеш да плачеш пред Монализа и да блаженстваш под звуците на Бетховен.

Можеш да използваш марихуана по време на медитация-секс и ще преживееш секса по много по-пълен начин, по точно мъжкия начин на правене на любов, оргазма на планината и твоят връх ще е Еверест, твоята планна на оргазма ще е Хималайската верига, но само толкова. Ще преживееш един много силен, много физическо, много сетивен оргазъм и толкова. Няма да я има мистиката, финната чувственост, истинската дълбока нежност, няма да я има другата страна, мистичната сексуалност, за която се говори в Тантра, оргазмът на долината, женският начин на правене на любов, не толкова с тяло колкото с душа. Една жена не се люби с тялото ти, на нея и е необходимо нещо по-дълбоко, на нея и е небходим контакт с това, което вътре в тялото, с теб, с теб като душа. ( тук мъжки и женски начин също са употребени условно, не са абсолютно еквивалентни на физическия пол, и мъжете и жените са способни както на оргазма на планината, така и този на долината. )

Марихуаната може да ти даде най-страхотният оргазъм на планината, но уви е напълно безползена, дори донякъде противопоказна за оргазма на долината. Мъжкият оргазъм е първата стъпка, първото стъпало от стълбата, той е естествен изначален, спонтанен. Дори животнит го умеят, няма нужда да се учиш, няма нужда нищо да правиш, той просто се случва и толкова. Това е сексът преживян през първа чакра, оргазмът на долината не е в този център на интелигентност, мистичната тантрическа сексуално не принадлежи на тази чакра. А къде е тогава ли ? Една стъпка по-нагоре, един център, по-горе, а именно втора чакра, чакрата на смъртта, на края- начало. Първото стъпало е необходимо, на него трябва да се стъпи, от него трябва да се оттласнеш, за да стигнеш до второто, преживей мистичната сексуалност, чудото на правенето на любов, не секс, а именно правене на любов. Не мисли обаче, че нещата спират до тук има и по-цялостно преживяване. Пъврвото стъпало прави второто възможно, първото и второто правят третото стъпало възможно, достижимо. Ако Бетховен не се е хранил точно така, както тракториста, никога не би могъл да твори музика!

Виж когато продължиш нагоре, това върху което си стъпил не изчезва, напротив именно то ти служи за опора. Просто за Бетховен не първа чакра е била основната, не там е било фокусирано осъзнаването му, това не означава, че този център не е съществувал при него или не е бил активен, напротив той е ял, пил и любил като всеки обикноен човек, като теб, просто за него не това е била основната идея, не това е бил смисълът не е бил фокусиран върху това. Неговият фокус е бил музиката, майсторството, артистичността, гърлената чакра, но за да може тя да бъде активна, да бъде жива, всички центрове под нея трябва да са активни, трябва да са живи, трябва да са осъзнати. Нашият тракторист не може да бъде Бетховен, не може да бъде като Бетховен, но Бетховен може да бъде като тракториста, може да бъде И това.

Марихуаната може да ти даде нещо, вземи го, но не допускай тя да взима от теб, не спирай, не прилючвай пътя си още в началото. Преживей сексът чрез марихуаната, преживявай го докато ти омръзне, не се заробвай в него, докато усещаш живец, докато усещаш аромат в това, прави го. В момента, в който обаче живецът пресъхне, ароматът изчезне, последвай го изчезни и ти. Продължи нататък към това, което марихуаната не е в състояние да ти даде. Стълбата има много стъпала, дори не можеш да ги преброиш, не обаче те са целта, не те са идеята, важното е да се движиш, Да важното всъщност е да се движиш, да течеш, да следваш живеца, да търсиш аромата.



Тема Re: 1вата 4акранови [re: Nefertum]  
Автор konopar ()
Публикувано14.01.05 18:25



На мене оба4е ми е по блиzко до раzбирането, 4е 4акрите са енргийни центрове които ти като енергия или твоятя енергия отваря6 като врати по пътя на духовното си раzвитие и раzбира се при преминаването преz някоя 4акра zапо4ва6 да вижда6 света по нов на4ин,т.е. не6то като това дето го пи6е6 zа центровете на интелигентност. Както каzва Ошо, преминаването преz всяка 4акра води до голяма промяна в поведението ти и на4ина на мислене.

да продължим по Ошовските схва6тания, той каzва 4е естествения път на енергията е надолу,т. е. естествената функция на 1вата 4акра е секса,като тръгне енергията нагоре, е налице другата и функция брахма4ария,тя пропуска енергията нагоре, аz мисля 4е тантристите то4но zа това си помагат марихуаната, 1 леко побутване. Но не zнам дали това въzдействие на марихуаната е само на ниво първа 4акра. Ве4е съм по4ти 100% сигурен 4е марихуаната поzволява пове4е контрол върху горе6тата въzбудена сексуална енергия.

В тоzи смисъл те не я иzполzват zа по добър оргаzъм а zа улесняване не иzдигането на енергията нагоре, но нямам конкретна представа може и zа о6те не6то да им служи



Тема Re: 1вата 4акранови [re: konopar]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано14.01.05 21:10



Виж зарежи тантристите, зарежи и ошовските схващания, просто опитай и преци за себе си, за теб самия какво е.

Едва когато разбереш, осъзнаеш напълно първа чакра тя престава да бъде притегателна, престава да изглежда "апетитна", става една известна преориентация, променят се приоритетите.

Естественото положение е енергията да тече надолу да, само, че е също толкова естествено и съзнанието да тече нагоре. Чесно казано енергията тече натам, накъдето е насочено намерението, и понеже обикновено намерението е центрирано в края тоест в смъртта енергията тече натам, разпилява се. Това също го казвам от опит.



Тема Re: 1вата 4акранови [re: Nefertum]  
Автор konopar ()
Публикувано17.01.05 13:17



Иска6 да каже6 4е не съм осъzнал напълно първата 4акра 6том напу6ването е апетитно zа мен или не6то друго,какво е 1 4акра да е притегателна?
За мноzинството хора е по естествено енергията да те4е към смъртта,ако раzбираме под смърт това което мноzинството хора раzбират под смърт.



Тема Re: 1вата 4акранови [re: konopar]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано17.01.05 17:19



За мноzинството хора е по естествено енергията да те4е към смъртта,ако раzбираме под смърт това което мноzинството хора раzбират под смърт.

Ти какъв цвят кофчег си поръча?

Ако наистина смъртта е толкова приемлива за теб вече трябва да си се погрижил за най-основното-кофчега... та какъв цвят е ?

Защо пушиш отново и отново ? Защо се храниш отново и отново ? Защо правиш секс отново и отново ? Защо живееш отново и отново, защо преживяваш отново и отново ? Защо дишаш отново и отново ?

Ако можеш да отговориш на тези въпроси би означавало че поне част от съзнанието ти е продължила нагоре и изпълва с живот по-горните центрове. Ако нямаш нямаш ясен отговор. то значи все още го търсиш, на първото стъпало. Близките по-горни центрове на интелигентност макар и да не могат да предоставят отговор поне създават илюзия за такъв.



Тема Re: 1вата 4акранови [re: Nefertum]  
Автор konopar ()
Публикувано17.01.05 18:58



Ти какъв цвят кофчег си поръча?

Ако наистина смъртта е толкова приемлива за теб вече трябва да си се погрижил за най-основното-кофчега... та какъв цвят е ?

???

иzвини ме но днеска не съм много проzорлив,а може пък ти да си ме раzбрал погре6но

Ако можеш да отговориш на тези въпроси би означавало че поне част от съзнанието ти е продължила нагоре и изпълва с живот по-горните центрове. Ако нямаш нямаш ясен отговор. то значи все още го търсиш, на първото стъпало.

zа6то смята6 така?





Тема Re: 1вата 4акранови [re: konopar]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано17.01.05 19:57



1 За мноzинството хора е по естествено енергията да те4е към смъртта,ако раzбираме под смърт това което мноzинството хора раzбират

Zatova vaprosat mi e ti kakav tsvqt kofcheg si razbra?

2 Po-qsno ot tova nemoga da go kaja.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
АвторДPУГ ЧOBEK (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 10:50



Това са средства забранени от закона. ЛСД я тълкувай като заглавие на една от песните на Бийтълс. Това е разрешено от закона. Наркотиците носят само вреда.



Тема Re: 1вата 4акранови [re: Nefertum]  
Автор konopar ()
Публикувано19.01.05 16:50



Az исках да кажа 4е при пове4ето хора,енергията те4е надолу.
Ина4е смъртта това колко еприемлива смъртта zа мен май е zа друга тема.

Моето тълкувание на въпроса ти: тъй като това какъв е цвета на ков4ега съвсем не е от zна4ение, ти ме пита6 по тоzи на4ин zа да ми каже6 4е отделям много внимание на не6то което е маловажно(кое?,къде?). Поправи ме ако бъркам. Ина4е zелен цвят не би бил ло6 вариант.

По важното което ме интересува е zа6то смята6 така:
Ако можеш да отговориш на тези въпроси би означавало че поне част от съзнанието ти е продължила нагоре и изпълва с живот по-горните центрове. Ако нямаш нямаш ясен отговор. то значи все още го търсиш, на първото стъпало. Близките по-горни центрове

Духовното раzвитие zа мене е следствие или е равноzна4но на натрупване на енергия. За това питам zа енергия 4акри и такива не6та и се опитвам по то4но да раzбера как въzдейства марихуаната и дали пречи по някакъв на4ин на процеса. Знам 4е не6тата са индивидуални,но все пак трябва да има сходство.

Вероятно много от това което каzва6 е твоя интерпретация на не6тата ,а освен това може да не ми е толкова о4евидно колкото на тебе ,zа тва сори ако не zацепвам веднага. Аz придавам zна4ение това което пи6е6 и се опитвам да иzвлека полzа и поука, така 4е те слу6ам с интерес.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: ДPУГ ЧOBEK]  
Автор konopar ()
Публикувано19.01.05 17:54



Наркотиците носят само вреда.


Заради ли4ния ти опит с наркотиците ли си на това мнение, ако да раzкажи моля ти се zа тоzи опит.
Ако не е от ли4ния ти опит,то е със сигурност от ли4ния ти неопит с тях,т.е. някой в теб се опитва да zамести липсата на опит с твърдението 4е тоzи опит е беzполеzен и вреден.

Аz ли4но съм на мнение 4е от тях може да се иzвле4е голяма полzа, АКО СЕ ВНИМАВА. Тук е момент да се вметне това което каzва бай Nekros,4e e важно какво те кара да посегне6 към тях. Ако това са житейски проблеми, правилното ре6ение е 4овек да не бяга от тях с наркотиците,а да бяга от наркотиците ,да аналиzира по добре ситуацията и да се иzправи сре6ту проблемите



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автормнo яcнo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 08:10



Сега ще светна пич Ошо е педал



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: мнo яcнo]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано23.02.05 12:52



Радвам се,че присъствието ти в клубъ ни те забавлява,продължавай в същия дух.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.