Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 18.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Да я подновимнови [re: koнoпap]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.12.04 15:33



Ами тук дискутираме нещата от медитационна гледна точка и ако използването на марихуана не е свързано с това, сам разбираш, че интересът за дискутиране намалява.

Нека да обърнем гледната точка – няма аз да те убеждавам, че марихуаната пречи на духовното развитие, а ти ми кажи как тя ПОМАГА за него. Все пак базовото състояние на човек е да не я използва. А пък човек може да си хихика и без трева . Слушам те най-отворено и доброжелателно .

Що се отнася до сайта, който ми даде за използването на марихуна по време на сексуални практики, там беше ясно написано, че въпросните практики са МНОГО СЛОЖНИ и ТРУДНИ. Ти чувстваш ли се готов за тях и знаеш ли как точно се правят? Предполагам, че разбираш, че тези практики не са да се напушиш и да отидеш да правиш обикновен секс с някоя жена, а нещо СЪВСЕМ ДРУГО.





Тема Re: Да я подновимнови [re: Mиpo]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано15.12.04 19:02



И3пол3ването на на марихуаната е свър3ано със себепоzнанието.Например когато 1 търсе6т не медитира той пак пре3 цялото време се стреми да свидетелства това което става в него.Марихуаната и3меня самото свидетелстване,накяк си вниманието се сфокусира върху по ра3ли4ни не6та от ненапу6еното състояние.4овек се 3амисля върху някои не6та върху които ина4е не би се 3амислил и обратното.

А3 не 3нам със сигурност дали тя ми помага на духовното ра3витие,но мисля 4е не му пре4и ,надявам се 4е е така.Ина4е в глобален ма6таб със сигурност помага,тя внася пове4е духовност в света.

Ба3овото състояние на 4овек е да не я и3пол3ва, но 4овек може да я и3пол3ва в каквито коли4ества и колкото 4есто иска бе3 да се притеснява.Това я прави ра3ли4на от нарктиците,3а6тото при употреба в такъв ма6таб на пове4ето наркотици настъпва бър3а умствена и фи3и4еска деградация.Марихуаната не при4инява дълготрайни уврежданиия.

На мене ми действа уравновесява6то,някой като ребе би ка3ал,4е 4овек може да си е уравновесен и бе3 нея,с нея е по весело,а беz нея вси4ко пак е ок.Това е така например а3 съм си уравновесен и бе3 нея и о6те не съм пропу6ил пак.Като спирах да пу6а отна4ало има6е накои не толкова уравновесени състояния,но те бяха някак си повърхностни и не 3а дълго.
Някак си твърде лесно спрях да пу6а в сравнвние с мнението на някои zа спирането,а преди пу6ех 3драво поне 2 години

Тя определено прави пове4е не6та отколкото аz усе6там.А досега съм усетил и подкрепил гледната си то4ка с това zа тантристите,4е марихуаната дава въ3можност 3а пове4е контрол над сексуалната енергия във въ3будено състояние,т.е. върху топлата(така я обо3на4ават тука в 1 книжка) сексуална енергия,не 4е съм се 3анимавал целенасо4ено с някакви духовни сексуални практики,просто ми е правило впе4атление 4е се увели4ава и3държливостта.

Това което се опитвам ,е да придобия малко по цялостна картинка 3а въ3деиствието и,ина4е рано или късно сигурно сам 6те раzбера 3а какво то4но става въпрос,но малко 4ужди впе4атления(на по дъбоко усе6та6ти хора) не биха ми навредили,тъй като това не е не6то което непеменно трябва да раzбера сам,а и не е толкова важно,но все пак има 3на4ение
Не 4е това което става с друг непременно 6те става и с мен,но пак 6те ми се прояснят малко не6тата.



Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.12.04 17:41



Разбирам търсенето ти на по-цялостна картина за въздействието на марихуаната, но както вече ти казах за твое съжаление, нямам опит в тази област и засега не ме интересува да го придобивам. Надявам се все пак някой с достатъчно СОБСТВЕН опит да ти сподели. Иначе не пренебрегвай и това, което са написали другите по-нагоре. А и не забравяй, че светът не е само марихуана. Приятелски поздрав.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
АвторJoint (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 23:53



http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/
http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/anandamide.html
http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/ananda.html
http://nepenthes.lycaeum.org/Drugs/THC/isomerize.html
http://www.ch.ic.ac.uk/rzepa/mim/drugs/html/thc_text.htm

Porazrovih se iz neta i otkrih mnogo intersni neshta,okazva se che THC se izpolzva v medicinata veche kato lekarstveno sredstvo i ima mnogo polojitelni kachestva.Tova ot posledniq sait,a na predishnite za da sa ti ot polza trqbva da imash dosta dobri poznaniq po biologiq i dori alhimiq





Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано18.12.04 00:09



Shte ti spodelq moq opit... toi nqma nikakvi drugi pretentsii osven da e opit i da si e moi, ta neka ne se vazpriema kato neshto poveche ot tova...

S marihuana nqma nachin da se stigne do neum, probvax chustvoto e po-skoro za nirvana prejivqna ot it 1-va chakra, koeto dosta ubiva gotinoto prejivqvane.

Nqmashe kak da se izbqga ot useshtaneto za matilka, za razmatenost, za razmitost na granitsite, misli i chuvstva prelivat svobodno edno v drugo. Mislish za stud stava ti studeno, studeno ti e mislish za stud, dosta direktno.

Osaznanieto e promeneno, izkarano, bukvalno izritano ot dosegashnite si fokusni tochki (smenqt se kolovozite taka da se kaje) No granitsata e leko svita, uslovnite refleksi toest nasadenata programa za sistemno samouniistvo narechena vazpitanie e izvan stroq. Tova e priqtno, dosta priqtno, napomnq che ima i drugi nachini da se jivee, che sveta moje da se vazpriema i po razlichen nachin. Samoto mislene e zabaveno, mislite se dvijat bavno i spokoino, mudno kato golqma reka... Ne sa v konflikt, prekaleno zabaveni sa za da ima ostar zblasak, za da se porodi konflikt i tova sazdava straxotna relaksiranost, straxotna otpusnatost, izvestna vqlost, absoliutna neangajiranost granicheshta s neadekvatnost (ponqkoga).

Absurda na tsqlata shturotiq narechena Bitie nqkak si izliza na preden plan, vsichko e smeshno, vsichko e prosto shega ili po tochno ideqta e da se smeesh na vsichko, nqkak si idva mnogo estestveno, mnogo vatreshno. Minal si granitsata, napravil si tova koeto vsichki tabuta nai staratelno sa zabranqvali i sega kvo? Ami nishto, sega smqh jiv si-smqh i vse oshte imash dve ratse dva kraka - smqh i vse oshte dishash -smqh i vse oshte mislish - smqh i vse oshte si tuk...

Nishto ot tova s koeto sa zaplashvali tabutata tozi koito posmee da gi narushi ne se sluchva- mi kvo smeshna rabota . Naprotiv sluchilo se e tochno obratnoto, vmesto smart se e okazalo che zad tqx ima jivot, vmesto kapan prostranstvoto otvad se okazalo prostor, svoeobrazna svoboda, prosto tsql nov nachin na vazpriqtiq, tsql nov nachin na jiveene, bez tabuta, bez zabrani, bez glupavo razdelqne i klasifikatsiq, prostichak, qsen, razbiraem, prejivqem svqt, blizka i svoi, nqkak si prisasht...

Istinata e che ne e vajno dali shte jiveesh 5 dni ili 50 godini, pet dni mogat da sa mnogo palnotsenen, mnogo nasiten, mnogo po aromaten i zaplenqvash jivot ot kolkoto 50 godini , vazmojno e, ne e zadaljitelno no e vazmojno. Ima nachin za tova, postijimo e.

Napushvaneto e razlichno ot meditatsiqta, ako me pitash koe e po dobroto nqma kak da otgovorq , ne zashtoto nqma otgovor, no toi shte e validen samo za men, meditastiqta mi prechi na napushvaneto, napushvaneto mi prechi na meditastiqta, ne e vazmojno dvete sastoqniq da sashtestvuvat na edno mqsto, pone ne i pri men. Az predpochitam meditatsiqta, ot neq ne kashlqm kato govedo i se chustvam po-osvoboden, naistina osvoboden sled tova, kogato tonovo se varna sam svej, vdahnoven. Napushvaneto ne e uspqvalo da me vdaxnovi, no tova sam si az, takav kakvto sam pri teb moje i da e razlichno ne priemai napisanoto za chista moneta, ako neshto ti dopada priemi go, ako neshto te drazni otxvarli go za men nqma problem



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Joint]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 12:48



Намерих само 3 реда за медицинското приложение:
Medical Uses
Apart from the recreational uses and abuses, THC does have some medical uses. Its anti-emetic properties (inhibits vomiting) are particularly useful in the treatment of cancer patients on chemotherapy. Also, as THC increases the appetite and reduces the vomit response, it is starting to be used in the treatment of anorexia and other eating disorders.


Вие да не сте болни от рак? (в мозъка, може би...:(((



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 16:29



А как медитираш?
може ли да обясниш



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано18.12.04 20:28



Ami ima momenti v koito prosto Sveta mi idva v poveche, jiveeneto mi idva v poveche, praveneto mi idva v poveche... I nqma kak da prodalja, prosto se e strupalo prekaleno mnogo, togava, ne po drugo vreme a togava prosto se "ostavqm", bukvalno "zarqzvam se", ostavqm vsichko da izchezne, ostavqm se da izchezna i tolkova... Sled neopredeleno vreme prosto nqkoi se vrashta, edin svejichak, otpochinal moje bi "otspal" chovek se vrashta i pak se zaxvashta s Jiveeneto.

Ti kak zapsivash ? Mojesh li da obqsnish ? Prosto se sluchjva otvatre i tolkova, spiti e si otivash da spish, lqgash si i izchakvash sanq da te obgarne, ostavqsh sceta da izblednee i zaspivash...

E i az taka pravq, umoren sam ot jivota i prosto go ostavqm, ostavqm go da izblednee i da izchezne, a s nego izchezvam i az...






















Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 20:54



разбирам, че прилича на сън с отворени очи (или затворени?...)
И колко време продължава обикновено?



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано19.12.04 15:53



Nenzam nqma useshtane za lineino techashto vreme, samo bezkrainsot, samo razlivashta se bezkrainost i tolkova. Nqma otpravna tochka za da se fiksira vremeto.

Vednaj se varnax na drugiq den, (v samoto sastoqnie nqm tsentar, ne che nqm nishto prosto nqma obusloven fiksiran tsentar) stava po sashtiq nachin prosto se vrashtash i tolkova svejichak i novichak, estestveno bez uchastieto na namerenie ili jelanie, prosto "peralnqta" prikliuchva praneto e gotovo iztsedeno i izsusheno, gotovo za nova upotreba...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.