Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Tantraанови [re: pp]  
Авторeдин .,. (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 15:16



Това е процес и то бавен, при който ти се развива съзнанието,лека по лека се трансформираш.

Психиката не зависи само от мозъка и тялото,мозъка влияе на вътрешното ти състояние,но е възможно и обратното.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: RX]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано13.09.04 16:10



Не съм убеден. Но ако си напълно сигурен едно добро доказателство ще бъде следния опит:
1)Намираш някое място известно с наличието на глигани(по възможност глухи за да не чуят че се приближаваш)
2)Приближаваш се до един от тези глигани без да те чуе.
3)Теглиш му един шут в задника.
4)Наблюдаваш еквивалента на "зъб за зъб", но при глиганите.
Ако после си жив можеш да споделиш какво е станало, а ако само те изгледа дружелюбно и отмине, напълно ще призная че си напълно прав и животните нямат "зъб за зъб".(бтв ако кажеш че при глигана ще е самозащита, то ако се замислиш и при хората е самозащита,просто те в момента не го осъзнават)



Тема Re: Tantraанови [re: eдин .,.]  
Автор pp ()
Публикувано13.09.04 17:04



obratnoto ne e samo vyzmojno to e realno :)
no ne razbrah mnenieto ti za trevata, inache kato obshto tvyrdenie stava



Тема Re: Tantraнови [re: Mиpo]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано13.09.04 22:15



Виждаш ли, скъпи приятелю, че нещата са малко по-различни...

Neshtata sa takiva kakvito sa.

Pochnaxme da opisvame akvariuma na ribkite s ideqta che tova e vselenata ama kato sme se xvanali na xoroto da karame dokrai

Tantra e PRIEMANE. Sposobnostta prosto da priemesh bezn znachenie koi kakvo kazva, prosto da priemesh sluchvaneto na samoto kazvane. Bez da namesvash uma, bez da ratsionalizirash. Moga da iztarsq kakvato si iskam glupost prosto ei taka, mojesh li da q primesh bez da ima nujda da q nagajdash po sebe si, bez da reznesh, tuk da podmenish smisala na dumata tam, nqkoe piperlivo izrechenie da otpadne...

Mojesh li prosto da priemesh ideqta za spodelqne bez ot tova da e neobxodimo da posledva neshto drugo ? Az kato nai golemiq egoist kogoto poznavam pisha prosto zashtoto mi e priqtno, samo mi dai povod i shte ti iztarsq neshto kilometrichno prosto zashtot mi xaresva, bez da mi puka kolko e po zadadenata tema.

Nqmam namerenie da te sadq za tova kakvo si kazal i kakvo ne, ta ako obichash stiga si mi obrashtal vnimanie kakvo tochno si napisal. Sega kazvash edno v sledvashtiq moment si svoboden da kajesh obratnoto sashtoto tolkova uvereno i vqrno. Imash tazi svoboda, Ta nqma nujda da se doobqsnqvash i doizqsnqvash.



Тема Re: не е опиятнови [re: akonitin]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано14.09.04 07:09



не, просто мисля, че така наричат противоположното на "стимулант", какъвто е тютюнът например :) затова не се пушат цигари след като си пафкал трева - ефектът на двете е противоположен



Тема Re: растафариянцитенови [re: eдин чoвek]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:44



Че точно тогава егото ти може да стигне до небесата!Толкова си "праведен",че си готов да умреш за религията си.Ми това си е феномен добре извстен от всяка малоумна религия-като почнем от древните религий на Южна Америка, през ислям, християнство, та явно и до растафариянците.Какво показва това?Нищо не показва....не и за някаква извисеност или липса на его.По-интересно е как ще се почувства въпросният раста ман, ако все пак си пие хапченцата и оживее.....

Mens agitat molem

Тема Re: не е опиятнови [re: Cивия вятъp]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:47



Не е депресант.

Mens agitat molem

Тема Re: не е опиятнови [re: akonitin]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:51



Става дума за класификацията на веществата.Не е заради количество или друго, а заради това този конкретният химикал към каква група принадлежи.

Марихуаната не принадлежи към Опиятите , нито към Халюциногените, въпреки,че има слаби халюциногенни свойства и поради това понякога се разглежда към тях.Нито пък е депресант, какъвто е алкохолът, например.

Mens agitat molem

Тема Re: не е опиятнови [re: akonitin]  
Автор Fire walker ()
Публикувано14.09.04 13:58



Това с активната аминогрупа, не мога да коментирам защото не съм химик, но въздействоето на опиятите е абсолютно различно от това на тревата.Ама абсолютно несравнимо различно.А защо го разглеждат така...Именно заради тази разлика в действието.Като четеш учебник по наркомании си е отделно, от стимуланти, опияти, халюциногени и барбитурати.Въздействието не е подобно на никоя друга група, има различен тип абстинентен синдром, различни ефекти на зависимост и специфични вреди,които причниява, различни от тези на другите групи.

Mens agitat molem

Тема Re: Tantra [re: Nekros]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.09.04 15:29



Бидейки малко по-различни, нещата са пак такива каквито са.

В Тантра не е задължително да играеш хорото докрай и винаги може да се пуснеш. Но на мен ми се струва, че играем по-скоро ръченица и се забавляваме. И се радвам, че я приемаш.

Така виждам как разни фрази се оказват пиперливи за теб, за други имаш усещането, че те резват някъде и т.н. Хрумва ти даже, че може да ме съдиш, но казваш, че нямаш намерение ... Въобще, много ми е по-интересно да те опозная в диалогова форма, отколкото в монологичните ти теми. Забележи, че не те интерпретирам (както все се опасяваш), а те УСЕЩАМ и може да напишеш всичко. което ти дойде (на ума).

Апропо, приемайки всичко, приемаш ли и ума си? Той е също част от теб, както и от мен. Макар дребна и второстепенна и двамата го използваме и ни служи за това-онова. Аз поне обичам моя ум.

Ще ме поканиш ли да изпушим заедно цигарата?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.