Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: растафариянцитенови [re: eдин чoвek]  
Автор Fire walker ()
Публикувано18.09.04 19:32



То и хероиновите наркомани се чувстват добре според тях:)))Поне докато не направят свърхдоза и ги сложат в детокса..Когато става вече зле...Ма то са виновни докторите в детокса , дет не им дават хероин, не хероина сам по себе си....

Mens agitat molem

Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано18.09.04 21:08



Мисля, че започналият тази тема сам си отговаря на някои места на собствените си въпроси и съмнения. Той поне усеща, че истината за себе си може да открие вътре в самия себе си, а не някой да му я каже отвън и той да я приеме на доверие.
Трябва ли да съм опитвала наркотици, за да знам как стоят нещата. Че ние всички знаем за какво става въпрос.
Проблема при зависимите (не само от наркотици, а от каквото и да било) е, че промяната трябва да дойде от тях самите. Ето този човек е започнал да се пита дали греши. Само че му било хубаво. Ами то е ясно, че му е хубаво и че няма да вижда смисъл да спира. Дали греши? Обективно погледнато той се скапва, но пък му е хубаво. Затова ли не всички смеят открито да му кажат че е наркоман или че греши?
Ами нека аз те питам нещо, Миро. Предположи, че зад този псевдоним се крие сина ти (или някой за когото те е грижа), тогава какво ще му кажеш. Или си знаеш че каквото и да му кажеш е все едно.
Всъщност, точно така е, може би е все едно. Той казва:
"Търсел съм смисъл да спра да пуша, но не съм намирал и продължавам да пуша
защото така ми харесва. Правел съм изводи че пушенето ми влияе позитивно, но може и да греша, ето това ме интересува. Дали съм буден, дали знам какво става.
....
Може би няма някой който знае, защото това знание се отнася и е специфично относно мен. Сигурно само аз мога да знам относно мене си."

И е абсолютно прав. Така, че какво ще му каже всеки един тук едва ли ще му повлияе особено. Този човек беше наречен страхлив и наркоман. Това сигурно не е далеч от истината - в смисъл, че наистина му липсва смелост сам да си вземе решението и отговорността за него, а и може би не само не иска а и не може да се откаже, но просто подхвърлени тези етикети биха отблъснали всеки човек, който все пак търси помощ.
Аз бих го посъветвала да спре. Ако има поне един човек на света, който го обича и го е грижа за него, то по-добре да спре и да се върне в реалността. Тя не е непременно ужасна, за да бяга от нея и да живее в "някакъв филм". Всеки от нас вижда тази реалност по различен начин и това пак зависи от нас.
Знам, че с това пак не помагам, знам че може и да съм ви отегчила с баналното си мнение, но поне бях искрена ...



Тема "Наркотици" за съзнаниетонови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.04 23:55



Благодаря ти за искреността, Марги. На мен лично този ти постинг ми беше много по-интересен от първия цитат на Ошо, защото така усетих част от теб. Предполагам, че авторът на темата евентуално ще вземе отношение към нещата, които са за него.

Що се отнася до нещата към мен, ще ти кажа, че колкото и да ти е странно, всеки един от нас, включително и ти, сме в същото положение като въпросния 'един човек', но в някакво друго направление. Всеки от нас използва повече или по-малко някакви наркотици за съзнанието си и се чуди (или не) дали е добре така. Няма значение дали това е повече храна, повече ТВ, повече интернет, повече работа, повече емоционални отношения ... Даже и книжките на Ошо могат да станат наркотик за някого... Даже медитацията ... И всичко е въпрос на дозаж и мяра. И всеки сам трябва да разбере кое е за него наркотик, т.е. кое той прави несъзнателно и има нужда от него просто заради изградения навик и вследствие на това губи от енергията си и се чувства по-зле.

Забележи, обаче, че никъде не казвам, че наркотик е лошо нещо. И без да ми е син (май ми е малко рано да имам такива големи синове), въпросния питащ ме е грижа за него. Няма, обаче, да му забраня да взима марихуана, а доколкото мога, бих му помогнал да ВКАРА БУДНОСТ в нейната употреба. И след това, бидейки усетил нещата, нека той да си реши. Аз просто бих му партнирал с други гледни точки. И точно това се случва в тази тема – има различни гледни точки ... Които провокират неговата будност ... Естествено, ако го познавах лично, бих могъл да видя евентуално по-добре къде му се "губи" будност.

А и не забравяй нещо друго – може да се окаже, че в цялата тази история и на мен ми се губи някъде будност и въпросният човек също може да ме научи на нещо. Определено, той има опит за неща, за които аз нямам. Но може би пък аз, ти и останалите в клуба бихме му били полезни също с някакъв опит, който той няма за сега. И всъщност разбирането на дадения наркотик е част от личния Път на всеки един от нас, част от специалните персонални уроци на Цялото.

Какво ще кажеш, скъпа Марги?



Тема Re: "Наркотици" за съзнаниетонови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано19.09.04 20:30



Какво бих могла да кажа. Прав си за всичко и съм напълно съгласна с теб.
Колко странно - когато си напълно съгласен с някого, просто няма какво да кажеш, но то няма и нужда.
Интересно ми е обаче какво би казал питащият и какъв избор би направил. Мен, да ти призная, също по някакъв начин ме е грижа за него, но ще му е нужно време той да си реши. Аз му пожелавам да се върне окончателно към реалността и да открие там причините, които биха го накарали да обича тази реалност и да превъзмогне омагьосания кръг на химичните процеси, които объркват мозъка му и го хранят с празни илюзии.
Друго нямам какво да кажа.
Приятно ми беше да си поговоря с теб.
Поздрави и до скоро на всички в клуба.



Тема Re: "Наркотици" за съзнаниетонови [re: Mиpo]  
Авторcaмo минaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 22:45



Любовта е най-големият наркотик за съзнанието.
Това е от моя личен опит.

Какво ще кажеш, скъпи Миро?



Тема Re: "Наркотици" за съзнаниетонови [re: caмo минaвaщa]  
Автор marrgi ()
Публикувано20.09.04 14:45



Така е.
"Всичките ни проблеми произлизат от неспособността да обичаме и да бъдем обичани" (Миро ще ме извиниш, че отново цитирам, ама какво да правя, като хората са го прозрели преди мен )
Повечето пристрастявания се дължат именно на липса на любов - от нас или към нас. И никаква дрога, храна, работа или каквото и да било не би запълнило тази "дупка".



Тема Хей, Марги,нови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 15:03



Bиж пък как аз няма да се съглася с теб . Бас държа, че има още какво да кажеш.И ако не за този наркотик, то за някой друг СПЕЦИФИЧЕН ЗА ТЕБ . Сигурен съм че има такъв (или такива) и спокойно може цяла тема да отвориш за един поне от тях. Защото това би било важно за теб! До сега си си топнала само малко пръстче в морето ... А виж авторът на тази тема, макар и пушещ марихуана, колко е по-смел (за сега поне). Ти си решаващ, но да не кажеш един ден, че ни била поканена.



Тема The best oneнови [re: caмo минaвaщa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 15:35



Какво да ти кажа, права си, този е най-добрия наркотик . Всяка добра алхимична магьосническа смес се забърква задължително с негово участие. Може да го консумираш венозно добавяйки му отвара от оргазмичен секс. Може да го пушиш с треви за влюбване (трябва да се внимава, че усилва туптенето на сърцето и някой имат халюцинации, че ще хвръкнат). А може и едно вълшебно екстази хапче да се приготви с него и после се чувстваш, че си се слял с Цялото около теб и че границите ти са се разтворили...

Да спра с обясненията, че само от парите на тези неща може да ти се омагьоса главата и от "само минаваща" да загубиш пътя за изхода ... Апропо, това е също чудесно биле – да изчезнат всичките изходи навън... и да остане само входа навътре...



Тема Re: Хей, Марги,нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано20.09.04 16:00



Тогава това би заприличало на клуб на анонимните нещосихолици.
Ти май ми предлагаш безплатна психоанализа или нещо такова.
Сега да ти кажа сериозно. (брей, няма човече за сериозно).
Аз обичам да се самоизучавам и такива пристрастености гледам да ги проучвам и пресичам още като се усетя, че нещо ме обсебва. Допреди четири години, например, пушех цигари и ги спрях без изобщо да усетя липсата им - може би защото АЗ исках да ги спра, а не защото нещо отвън ми е оказвало натиск. Бях твърдо убедена, че така трябва да постъпя и от там до спирането вече е лесно. Когато чуя, че някой иска да спре цигарите, но не може, изобщо не му вярвам - той просто не иска, съмнява се и прочие.
Така е и с всичко останало. Не казвам, че не трябва да се съмняваш. Напротив много трябва да се съмняваш във всичко, но когато се убедиш окончателно в нещо, просто трябва да действаш. Когато знаеш точно какво искаш, всичко изведнъж става просто и лесно изпълнимо. Подчертавам думата "точно", а не някакви общи желания, като например "да имам пари", "да имам хармонични отношения" и други такива.
Ето. "А сега какво ще кажеш скъпи Миро?"



Тема :)))))))) [re: eдин чoвek]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано20.09.04 18:20



Vij duhovnoto razvitie e dalag i mnogo truden proces i naistina 4ovek minava prez mnogo mesta po tozi pat, no badi siguren, 4e s opiati nezavisimo dali sa slabi ili silni ne e na4inat. Znaesh li nezavisimo dali nqkoi go izpolzva s tazi cel tova ne e na4inat.No koi znae ne sam 4el pisaniqta i savetite kam teb po temata-moje nqkoi da e otkril Toplata voda po tozi na4in i vsashtnost tazi topla voda da e negovoto Ego i straha da si priznae, 4e vsashtnost po tozi na4in nishto ne znae.MISLI




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.