Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: :))))))))нови [re: bql_stih]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 16:38



Да прав си това не е начинът, но аз не поставям ударението върху нея,а върху медитация. Въпросът е дали ганджата помага. В търсене на отговора дори спрях да пуша и от седмица не съм пушил. Аз съм на мнение че от нея има известна полза, но кой знае след известно време на непушене може да съм на друго мнение.



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: marrgi]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 17:30



Аз просто се чудех. Не мисля че ми е нужна някава смелост за да поема отговорността от решението да спра да пуша например(да го реша е лесно, но още не съм сигурен че е нужно за нещо повече от задоволяването на любопиството ми). Наркоман? Не мисля че страдам от наркомания, не мисля че страдам от зависимост към тревата въпреки че от 2 години не бях спирал. Обикновените цигари се спират в пъти по-трудно от марихуаната и са много по-вредни. Сигурна ли си че си скапвам нещо повече от белия дроб като пуша?

Всъщност от повече от седмица не съм пушил. Просто от това любопитство, което за сега е доста по-силно от влечението ми към тревата. Към медитацията например се отнасям като към нещо полезно и същевременно имам влечение към нея,т.е. се занимавам с нея защото ми харева освен че я смятам за нещо полезно.

Това което смятам за марихуаната е ,че понеже тя има слаб(даже в повечето случаи терапевтичен) ефект върху психиката и минимална вреда върху физиката(да не говорим ако се прима орално ,а не се пуши), човек може да си позволи да пуши здраво без да се притеснява освен ако не се чувства зле като го прави.

В по-горни постове споделих някои впечатления от дългата и употреба. За тези които не са опитвали да пушат по по-дълго време бих им препоръчал да опитат да пушат 1-2 месеца без да спират и да се наблюдават. Също така съветвам да не се правят гигантистки напушвания,т.е. да не е практика да се изпушва по много на веднъж, тъй като човек се "приплесква".




Тема Re: :))))))))нови [re: eдин чoвek]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано01.10.04 16:42



:)))) Vseki otgovarq za sebe si i vseki sam pred sebe si pone moje da e 4esten i da reshi koe naistina ima stoinost v jivota mu... ina4e moje mnogo da si pishem i da zashtitavame svoite okopi



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор Anuel (Zlanta akula)
Публикувано01.10.04 20:59



Polzvam canabis ot vreme na vreme pod formata na aromatiziraschti pra4ici i sam dovolen ot efecta ot obiknovenoto aromatizirane na okolo 130 kubi4ni metra vazduschen obem ot 1 aromatna prachca.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Anuel]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 13:22



Аз като запаля 1 joint също се ароматизират бая кубични метри.Не е лоша аромата, но като я усетя без да съм пушил не ми действа добре



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 06:31



Какво казва Ошо? Казва, че човек не трябва да отрича желанията си, защото ще ги потисне в себе си иняма да може да расте. Те ще изплуват отново и отново. Така че, независимо кой какво казва, човек трябва да прави това което го влече и му идва отвътре. Не позволявай общото мнение да ти попречи да усетиш каква е твоята лична истина. Ако чрез марихуаната се чувстваш добре, значи тя е полезна за теб, значи няма нищо лошо в това да пушиш...



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор1 4Ovek (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 19:10



Hubavo e ne vinago da se podhozhda ot gledna to4ka na kefa. I vse pak az q smqta za neshto pove4e ot narkotik, prosto v neq ima neshto.Tova 4e vredata i vurhu organizma e mnogo malka ,a ako se priema oralno po4ti nishtozhna, pozvolqva 4ovek da se namira v napusheno sustoqnie bez da spira da pushi dosta dulgi periodi prez koito mogat da se slu4at interesni neshta s egoto.

no ne e hubavo da se prekalqva.Naprimer ako 4ovek iska da e napushen cql den da e napushen e hubavo da se pravaqt po 2-3 drupki(zavisi ot koza) na vseki 2-3 4asa,no ne naprimer po 1 cigara prez 2-3 4asa,shtoto se useshta pretovarvaneto.



Тема Re: da podnovim malko diskusiikataнови [re: konopar]  
Автордyшицa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 20:49



умираш духовно

погледни в един съседен клуб



Тема Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.12.04 22:40



Е, честит ти ник, конопаре .

Съмнявам се обаче, че не си зависим от тревата, която пушиш и за това съдя по начина ти на писане тук . Ние по какви ли не теми дискутираме тук, а на теб САМО ТРЕВАТА ти е в главата! Хей, човече, ще опушиш клуба .

Интересно, някакво разрешение ли чакаш от някого тук, че тревата е добра и става за пушене? Като ти е кеф да пушиш и смяташ, че това е за твое добро - пуши си. Обаче ми е странно защо само се чудиш?? Явно някакво съмнение те гризе и търсиш потвърждение.

Защо не продължиш експеримента с не-пушене на 6 месеца? Ще е интересно. Така и така си почнал.

Замислял ли си се, че в света има и други неща (може и по-интересни) освен марихуаната?

Със здраве и прегръдка



Тема Re: Да я подновимнови [re: Mиpo]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано02.12.04 14:06



А3 изпитвам положителни чувства към нея ,обичам аромата и много други неща свързани с нея,това обяснява начина ми на писане тук. А когато това се превърне в привързаност,тогава е налице и зависимостта.3а нещастие съм зависим и от много други важни за мене неща.

Иначе сега съм леко зависим и от непушенето,1 част от мене рипа като се появи и най малко желание за пушене от страх че ще се провали експеримента,който за сега показва че не съм зависим в смисъл че мога и съсем екстра се оправям и без нея и че имам и много други неща в главата. Мисля че няма нужда от повече обяснения,че повече от съмнението ме гризка лбопитството,което ме накара и да спра да пуша.А по начина ми на писане в по горните редове проличават и други неща,които могат да останат без полезния коментар на много от мъдреците тук.


3а теб тя определено е нещо излишно,но доста хора и се кефят.А3 повече смятам че е добра и че става за пушене,отколкото обратното,но разбира се тя не може да няма и минуси. тук определено има дълбоки хора,които могат по добре да усетят как деиства тя.
Ти обаче както и много други,само ме поучавате и ми казвате неща за мене които и сам ги виждам,без да ми давате поне предположителен отговор на нито 1 въпрос и без да обсъждате нито 1 твърдение .в последния ми постинг те не са малко и малко или много се отнасят към темите които се обсъждат в клуба.

А по твоя начин на писане точно в тази тема както и на много други добре се вижда как се отнася човек към нещо което се намира извън черупката,направо 1 чудесен нагледен пример.

Със здраве и големи гъсти къбета дим




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.