Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 16:31



това озночава ли, че си със затворени очи?
и изглежда си в покой - легнал или подобно...така ли?

осъзнаваш ли какво става ноаоколо?



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано20.12.04 16:28



Мерси 3а споделения опит
Това което се слу4ва с теб има доста об6ти 4ерти с това което се слу4ва с мен. Аz съ6то предпо4итам да не смесвам медитация и напу6ване, 3а раzлика от преди време,но има време и zа двете,преz деня например не ме иzбива толкова на медитация,колкото на напу6ване,а късно ве4ер е обратното.ако например трябва6е непременно да се откажа от 1 от двете,бих се отка3ал от напу6ването.

Определено има при4ини.






Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано20.12.04 21:15



Изправен гръбнак, това е условие, улеснява, казвам го от опит наистина помага, не че само по себе си е гаранция. Обикновено заставам с изправен гръбнак, изчезвал съм в медитация си отворени и със затворени очи, но не го бъркай със съня, прилича много прилича, но е нещо различно, нещо наистина различно, не просто вариант на съня, медитацията не е просто някакъв начин за бъдна заспалост, тя е нещо ново, нещо различно от съня.

Виж това, че съзнателно заличавам лицето когато говоря за преживяване-медитация нека не те обърква. Няма аз наистина няма усещане за себе си, за личност, но това не означава, че няма осъзнатост, случването, преживяването е съвсем истинско, има спомени, даже и след това има спомени, просто те не са организирани около едно Аз.

“Под дървото Бодхи не седи никой”, тази сутра е вярна, казвам го от опит, не за да цитирам Ошо или Буда.

Буда винаги е седял под дърво, винаги е медитирал под дърво, но се казва “под дървото няма никой” и е вярно.

Ако наистина потънеш в медитация ти ще изчезнеш, не осъзнаването но неговия конкретен фокус, осъзнаването няма да е съсредоточено в точката зад очите ти, няма да е събрано в тялото ти, в главата или сърцето ти, то ще е навсякъде, цялата стая и да тя ще бъде празна. Всяка точка от стаята ще бъде фокус и затова не може да има “аз”, не може д има някой вътре в пространството на стаята, който да я разглежда от местоположението си. Не стаята е празна и се осъзнава като такава, точно като такава, няма тяло, няма усещане за физическо тяло, за съсредоточеност на едно точно определено място, има стая и толкова, кристално ясна стая. Ако все пак не можеш да ме разбереш без едното “ти” нека тогава да го въведем, ти Си самата стая, да в нея има някакво органично тяло, също както има и мебели, то е точно като тях, няма по специална характеристика, просто декорация нещо вътре и толкова, нищо по специално. Усещането е за чисто небе, за чистото пространство на стаята, не дори за самата нея, а за чистото пространство, то не е празно, то не е нищо, но е чисто, но е неограничено, недефинирано, няма рамки няма бариери, просто чисто осъзнаване, като водата в океана, на където и да погледнеш все вода, можеш да се движиш в нея, тя е пространство, но не е празно пространство, все пак е нещо. Осъзнаването също не е нещо твърдо и в него можеш да се движиш и неговата граница не можеш нито да определиш нито да усетиш, но то не е нищо. Белият лист е чист, но не е нищо, върху него няма нищо, няма нищо нарисувано, с нищо не е изцапан, но той самият не е нищо, самото празно чисто пространство не е нищо, то е бездна то е безкрайност, но е там, но Е, има някакво Битие.

Затова ти казвам, нещо се случва, има спомени има будност, осъзнава се, но няма център, няма Аз, няма някой, който медитира, по скоро самото пространство се е превърнало в медитация, самата стая се е превърнала в медитация, ти си медитация, но няма центрираност, няма съсредоточеност в една точка, не събрано.

осъзнаваш ли какво става ноаоколо?

То просто няма наоколо, осъзнаваш какво се случва спространството на стаята да, пълно и цялостно, но то не е около теб


























Редактирано от Nekros на 20.12.04 21:17.



Тема Re: Да я подновимнови [re: konopar]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано20.12.04 21:38



Da ti kaja tochno tam e razkovnicheto, tochno tam .

Ne si zadaljen da izbirash, ne si prinuden, bez znachenie koj kakvo kazva, bez znachenie kolko se opitvat da te ubejdavat v protinoto, istinata si e istina.

Svobodata si e svoboda, a tq vkliuchva dori tova, ti si svoboden dori da izbirash ili ne, nemojesh da si zadaljen, nqma kak da badesh prinuden, inache ne bi moglo da si svoboden, a ti si.

Ne e neobhodimo da izbirash, ne che ne moje, ne che ne e vazmojno, prosto ne e zadaljitelno. Nqma "ili ili", tova e dualizam, tova sa klisheta, tova sa verigi, ne ti trqbvat. Ako iskash izbirai, ako ne iskash nqma nujda, ne zadaljitelno

Zashto trqbva da izbirash trevata ili meditatsiqta, ti gi iskash i dvete, taka si tsql. Ako se nalji da izbirash shte se razdelish na dve chasti, ima neshto v trevata i pusheneto koeto rezonira s teb, neshto dalboko vatre. Ako se otkajesh ot pusheneto shte trqbva da izrejesh tazi chast ot sebe si, da vzemesh satara i da se odelkash. To nqma da izchezne, trevata nqma da spre da te privlicha ako q spresh sas sila, tova neshto dalboko vatre shte se raztsepi, ti shte se raztsepish ti nomer 1 shte ostane s trevata, ti nomer 2 shte se pravi che ti nomer 1 ne sashtestvuva, che e umrqlo i shte se zalagva che meditira, che meditastiqta e po-tsenna i che v neino ime ti nomer 1 e trqbvalo da umre...

Da ama ne, tova ne e mediativnost a shizofreniq, nqmash nujda ot neq, nqmash nujda da se natsepish da se razparchetosash. Ostani si tsql, ako tova oznachava da priemesh i napusvaneto i meditatsiqta taka da e. Kogato pushish pushi, tegli edna maina na meditatsiqta, neka tq si ostane za po-kasno za wremeto kogato ti se domeditira... a kato tova stane tegli edna maina na pusheneto s nai-doberi chuvstva i si meditirai. Nqma nujda ot krainosti, nqma nujda ot kraini kategorichni resheniq. Dokato meditirash nqma kak da pushish i obratno tova e taka, no tova ne oznachava che te se izkliuchvat vzaimno, naprotiv, te zaemat, te angajirat edno i sashto prostranstvo Teb, tvoeto saznanie, nqma nujda da se prevrashtash v boino pole , nqma nujda da se razdelqsh na vrajduvashti lageri. Dnes ti se pushi, pushi... i bez tova ako se opitash da meditirash nishto nqma da izleze, i da probvash meditatsiq shtom ti se pushi shte mislish samo za napushvane i nikakva meditatsiq nqma da ima, taka che pushi si s kef... Kogato ti se meditira prosto nqma da ti e do treva, prosto izobshto nqma da ti e do pushen, togava i da pushish nqkak si nqma da e sashtoto, nqma da ima kef, znachi nqma smisal samo da habish materiala, po-dobre meditirai...

Nqma nujda ot visha sadebna instantsiq, nqma nujda da se samonadziravash, nqma nujda da si naznachavash sadiq, koito postoqnno da pravi razni grafitsi i zakoni i da sabliudava spazvaneto im. "Sega dnes vednaj shte se napusha i edin pat shte meditiram, taka e naj-dobre, da ima i ot dvete..." Dnes moje 5-pati da ti se pushi i nito edin pat da ne ti se meditira, znachi pushi 5 pati i tolkova, sledvai sebe si ne nqkakwi abstraktni gluposti, drug den samo shte ti se meditira, ami meditirai pak sledvai samo sebe si nqmash nujda ot vanshni ramki.

Taka pone shte si tsql, tsql v pusheneto, tsql v meditatsiqta, tsql i sebe si, a ne shizofrenik deto se tranjiral kato svinski but na hiledi parchentsa i daje veche sam ne e naqsno koe parchentse kade mu e bilo mqstoto i dali izobshto vsichkata taq razxvarlqna karantiq nqkoga e predstavlqvala edin cql, edinen i naj-veche jiv organizam.

Kogato razdelish praseto na chasti mesoto mu zapochva da se vmirisva, zapochva da se razvalq, da gnie, da smardi... Kogato razdelish, kogato razrejesh na chasti ti zapochvash da se vmirisvash, da se razlagash da smardish... Taka che po-dobre ostani si tsql i jiv





Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 22:10



знам какво е медитация
не случайно питам, за да си изясня някои работи.

Значи, ако е продължавало 1 нощ както май каза, това значи ли че си седял през цялото време с изправен гръбнак?

А опитвал ли си да медитираш в центъра на своето същество (където го чувстваш?

За осъзнамането питах, имаш ли осъзнаване в смисъл дали чуваш какво става около теб? и други усещания..



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано20.12.04 22:24



Da prekarax tsqla nosht v meditatsiq, da s izpraven grabnak, i da v horizontalno polojenie sas zatvoreni ochi

Opitval sam i neshto ne se poluchava, kato da tropash po zalostena vrata, tarsish rovish, opipvash v tamnoto chudish se na kade beshe posokata, kak se poluchavahe i v edin moment prosto se sluchva, zabravqsh vsichkite shurotii, zabravqsh lutaneto i ostava samo pokoi... Nqkade dalboko, obiknoveno navlizam navatre v sartseto, no sam meditiral i s pineal gland, absoliutniq tsentar na cherepa a sashto i edna raka nad glavata, navsqkade moje da e tsentar, vsqka chast moje da e otpravna tochka, no sama opravna v edin moment tq prosto izchezva, s momenta na pristiganeto tova ot kade si tragnal gubi vsqkakvo znachenie...

Ima 4uwane ima i use6ane, ako nqkoi nawleze w prostranstwoto osaznawane, 6te ima use6taniq, bezkrajno qsni i detailni, tsvqt, mirizma, namerenie, misli, emotsii, zdravoslovno sastoqnie vsichko kakvoto mojesh da se setish pri tova sas straxoten kontrast. Ako tozi nqkoi kaje neshto 6-te go chuesh no ne kato ti a kato staqta, ako te povikat po ime nqma da otgovorish, shte go chuesh shte go osaznaesh no nqma da otgovorish, choveka s imeto go nqma, ne e tuk, v otpusk e vremenno nesashtestvuva...



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 22:45



Употрабяваш ли марихуана, независимо колко често? (прочетох мнението ти в другата тема)
Защото си мисля, че нещо има общо. Сега не знам дали мога да се изразя, че да ме разбереш.
Аз също медитирам и ми е интересно да си говорим, защото до сега никой тук не е говорил за това.
Та, искам да ти кажа, че това което описваш ми прилича на разширяване на съзнанието (като следствие от наркотици ?), но не е центрирано. И знам, че има опасности в този случай.
Затова те питах дали си медитирал в центъра си. Той не се усеща кото точка от тялото, но все пак е някъде навътре, както казваш. Мисля, че трялбва да продължаваш да го търсиш. И аз доста се поизмъчих, докато го открия.
Не спирай в тази посока (навътре), не се оставяй само в разширеното съзнание.
И има един признак, по който се познава, че си в центъра. (спирането на мислите се подразбира) - появява се много особено усещане...., едно чудесно блаженство. Пожелавам ти да го изпиташ и то да те води.



Тема Re: Да я подновимнови [re: Nekros]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано21.12.04 16:19



Говоря примерно,ина4е и аz съм на това мнение.
Когато няма желание zа пу6ене няма и да пу6а.Но това желание 6те си седи там в някое тъмно ъгъл4е,докато там не се пролее светлина,а със спиране на пу6енето това 6те стане по трудно.
Това желание оба4е е слабо,zа трева говориме все пак,когато медитирам то иzоб6то иz4еzваНе съм пу6ил от ,есец и половина,а и не6тата се подредиха така 4е zа сега не мога да се напу6а поради, временен паzарен shок в региона



Тема Re: Да я подновимнови [re: ~]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано23.12.04 17:04



Upotrbqval sam marixuana, i ne samo vednaj i nesamo edin sort. Dostatachno, za da moga da dam kompetentno mnenie kolkoto i glupavo da zvuchi, ostaval sam buden i saznatelen, izsledval sam samoto napushvane. I da saznanieto se razgrashta no e tsentrirano v 1-va chakra, razgrashta se tam, ne minava ngore, nemoje da mine nagore, ta makar i priqtno sastoqnieto ne e istinsko blajenstvo, ne e meditatsiq, nqmam nishto protiv nego, prosto ne e za men, ne e lichno za men, zatova ne upotrebqvam marixuana, zatova ne se napushvam, ne che ima neshto losho v tova, da dajei narkotitsite mogat da te ubogatqt dori e mogat da izdignat, istinata ne e v "kakvoto" v edno vatreshno skrito "kak".

Meditiram da, i tova koeto imash predvid kato tsentar da, ima i takova prejivqvane, no ti govorish za nirvana a ne za meditatsiq, dvete prejivqvaniq sa razlichni, tova sa dve neshta, ne gi smesvai. Nirvana e edno, meditatsiqta e savsem drugo neshto, meditatsiqta ne e nirvana, nirvana ne e meditatsiqta. Da blagodarenie na meditatsiqta mojesh da dostignesh i do nirvana, no patqt ne e direkten, nirvana ne e prosot bezkrainoto prodaljavane na meidatsiqta, trqbva da se prejivee za da se razbere.

Prav si nemoje da se spre, meditativnostta ne e kraq ima neshto daje i otvad neq, dori oshte po-dalboko, a sled tova i oshte... Vsashtnost spiraneto e nevazmojno, prosto nqma krai, samo BEZkrainost. No nqma smisal da se govori, tova sa prejivqvaniqi edinstveno taka mogat da se razberat i v posledstvie da se osmislqt, prikazkite sa bezpolezni.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин...]  
Автор adrenochrome (непознат)
Публикувано24.12.04 17:54



представи си компютър. до него пускаш ток. ако има каде да отиде тока (заземен) компютъра работи, ако няма каде да отиде (незаземен) не работи. заземен - поток, незаземен - няма поток. по-добре е с поток ..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.