Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано05.09.04 21:39



Даммм... растафарииците са шемети.Религията им обаче е доста конкретно насочена към един етнос от който май няма много в България.

Но както и да е, та щом толкова им се кефиш предполагам че и ти чакаш с нетърпение Чах(така се казва богът им) да изпрати сигнал и всички чернокожи хора отново да си върнете земния рай Африка(Етиопия)?

Мисля че щом имаш достъп до интернет можеш да посъбереш парици и да отидеш със самолет например,тъкмо можеш да посетиш гроба на живият им бог, който не само че е бил християнин, но и май е умрял(и то преди 30 години).



Б.Т.В. Ако не си чернокож доста ще се озориш, с повечето им доктрини, но какво пък нали пушат тревица,какво по важно?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано05.09.04 23:33



защо изобщо употребяваш марихуана след като с нея и без нея е едно и също?


това за страхливеца ти го написа друг човек.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 16:15



Това че споменавам растафарийците значи ли че им се кефя?
Те са шемети и отношението ми към тях е позитивно. Но те ме интересуват не като вярвания и култ, а ме интересуват защото марихуаната е част от ежедневието им, те я пушат по цял ден.

Връщам се към първия ми въпрос, влияе ли тя позитивно на пътя, говоря не за по време на медитация а за по принцип. Дали някой може да ми каже нещо повече от това което знам, защото аз не намирам нищо негативно в нея, интересува ме дали греша.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.09.04 16:53



Ами от тази гледна точка ми прави впечетление че повечето използващи нещо подобно за ускорение на пътя си не са стигали много далече(изключвам Кастанеда с мескалито, защото там е точно определени неща и по точно определен начин).
Понеже и така, и така сме подхванали Кроули по другите клубове, та той например е използвал кокайн(не само за да излиза в проекция, но май с такава идея го е започнал) и не бих казал че му е помогнало много. Според тогавашната преса е превърнал дружеството за отказване от наркотиците в което е членувал в "място за практикуване на черна магия" и след първия смъртен случай там, цялото дружество се разпада.


При тревата този проблем го няма естествено, но извън окултизма всеки си решава.Лично аз избягвам по причините отбелязани от searcher, но пък доста познати се насмукват като сюнгери и не бих казал че това им влияе много зле(или поне така твърдят, въпреки че аз лично съм останал с друго впечетление).

Та има си странични ефекти, но там едва ли ще ти кажа нещо, което да не знаеш.
Накратко според мене влияе отрицателно, защото те дезаземява(ако въобще има такава дума), но това си е лично мнение.

Редактирано от BrandofAmber на 06.09.04 16:55.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 17:07



"дезаземява"?
Какво искаш да кажеш?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.09.04 18:28



Ами не мога да го обясня без да намесвам разни работи, които няма много смисъл да намесвам.
Най-опростено имам предвит връзката със Земята в която се вливат разни енергии(всъщност всички енергии) които преминават през тебе. Ако го гледаш като чакри би се намирала(чакрата) 30см под краката ти.
Много е дълго и би било много offtopic, защото и така, и така май повечето хора тази връзка са си я бастисали и не се опитват много да я възстановят.

Редактирано от BrandofAmber на 06.09.04 18:28.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Авторeдин... (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 21:07



Toва чел ли си го някъде или просто го усешташ?
Кажи и аз да попрочета.
Лошо ли е като не си "заземен".
А може би е по-добре да се редуват периоди на заземяване и незаземяване.



Тема Re: въпрос към някой който знае [re: eдин...]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.09.04 22:29



За четене, ами моткай се из клубовете де.Що годе всички в "Религия и мистика" имат нещо, което си струва да се следи.

Нататъка всичко си зависи от тебе, не ми се иска да правя реклама на някоя книга или сайт, но ако се помоткаш из клубовете ще намериш достатъчно линкове,тъкмо ще можеш да се прецениш кое ти пасва и кое не.

А това за заземяването си беше лично мнение/впечетление иначе си нямам и идея дали тревата влияа по някакъв начин на чакрите.



Тема Re: въпрос към някой който знае [re: eдин чoвek]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано07.09.04 00:44



Abe vatreshniq ti otgovor si e mnogo ednoznachem ama trqbva da s prebori s naadenoto vazpitanie ta zatova tarsihs upori za vatreshnoto si az navan. Grabni edna sopa smlati dobre vazpitanieto si i sled tova izpushi edun koz s kef :) Istinski, falshiv na kogo mu puka ? Ako ti e got s marixuanata togava kakvo ? Dalgoletieto e mnogo skuchna rabota, ne si zaslujava usiliqta, naistina ne si zaslujava. Pak i mozachni kletki imash poveche ot kolkoto nqkoga bixa ti bili neobxodimi, ta kakvo tolkvoa kato umrat nqkolko ? Ako marixuanata te kefi pushi, kolkoto iskash, kogato iskash. Tvoqt si nachin e da meditirash dobre napushen, tova si e tovq unikalna cherta. Nikoga poveche nqma da sashtestvuva chovek kato teb, da negovorim che i predi ne e sashtestvuval. Ta badi sebe si, kakvoto te radva, tova e istinata. Ako xeroina ne davashe samo nqkolko blajenni miga na bezsaznanie i sled tova nqkolko dni prez koito ti si savsem bude jiv partsal moje bi i nego bux ti go preporachal. Jivota si e tvoi ti reshavash kak da go prekarash, taka ili inache nakraq shte umresh. Ima li znachenie dali shte te pregazi kola ili shte poluchish infarkt ? Pone vremeto prez koeto si jiv shte si dovolen ot jivota si, shte jiveesh spored sobstvenite si pravila i razbiraniq, shte si udovletvoren kakto ot sebe si taka i ot jivota si. Ne e vajno kak shte umresh, tova kak shte se chustvash e prez vremeto dokato si jiv e dosta po-stoinostno. Za Osho LSD-to i marixuanata moje da sa falshivi izdiganiq (chesno kazano mislq che prosto -slabi) no tova si e nachina na Osho, toi e postignal neshto mnogo poveche bez tqx, no tova e bilo negoviqt nachin. Toi e unikalen, sashto kakfto si i ti. Ta moje bi tvoqt nachin e marixuana, tegli edna maina na nasadenoto falshivo vazpitanie, na savestta si ako q imash-i tq e nepotreben bokluk i na Osho ako se naloji, toi si e ima svoq nachin ti tvoq ne e nujno da si v konflikt s nego no ako se nalaga po-dobre e da izberesh sebe si pred tova da si nechii kux umrql, smardqsht posledovatel, vij nqkoi star pop i shte razberesh za kakvo govorq. Ta zareji gi drugite, shtom ti prechat da si sebe si po dobre e da gi ostavish, badi sebe si, ako tova vkliuchva marixuana to nqma za kakvo da chustvash vina, takav si i tolkova, ako Sazdatelq ima neshto protiv, neka si pregleda zapiskite po obstoino, ti si v negoviq tefter, toi te e sazdal takav sledovatelno te iska tochno takav kakfto si, ta nachina da mu ugodish e imenno da badesh sebe si, s marixuana ? ami s marixuana kakvo tolkova, moje pak i toi da e pushil neshto dokato e rabotil nad teb koi znae ?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Nekros]  
Авторe.... (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 15:57








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.