Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7 [re: Buba67]  
Автор PRN ()
Публикувано12.02.12 10:52



Прекалено ти е общ въпроса за смислен отговор. Зависи от това колко са били напреднали нещата. 9 месеца е много време, но понякога по-добре късно отколкото никога.



Тема Re: За ЯМР на малък тазнови [re: вeceлинa99]  
Автор PRN ()
Публикувано12.02.12 10:56



Всичко всякога е възможно, но като цяло ЯМР е едно от най-добрите образни изследвания за таз.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: robert1]  
Автор PRN ()
Публикувано12.02.12 11:08



Не си ми казал каква е дигнозата, а искаш мнение! Нямам някакво особено мнение от краткото и съвсем фрагментарно описание на проблема. Мога само да предполагам това онова, но от цялата работа само ще те подведа. Попитай лекарите си какво мислят за лъчетерапия (може да е съвсем неуместна).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор robert1 (непознат )
Публикувано12.02.12 17:37



Извинявам се за неточността! Диагнозата ми в досието е Аденокарцином на Бял дроб.Категорично ми казаха че операция или лъчетерапия немогат да се направят защото туморът опира в аортата и др кръвоносни съдове. От биопсията резултатът е за недребноклетъчен рак!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: robert1]  
Автор PRN ()
Публикувано14.02.12 11:51



Потърси друго мнение за лъчетерапията. Тя НЕ е противопоказана при близост (дори при директна инвазия) на големите кръвоносни съдове на гръдния кош. Това че тумора не е мръднал доста време ти е последния шанс той да бъде потенциално излекуван (при липса на метастази).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано18.02.12 13:34



Здравейте, уважаеми д-ри!
Продължавам да се мъча с моите черва, стомах и панкреас
При поредното ми влизане в болница по спешност през януари бяха проведени високотехнологични изследвания - ехограф, рентген, ФГС, ФКС, КТ
Имам назначена терапия за всичките ми хроники - колит, гастрит, панкреатит, и я следвам
Имам следните въпроси:
на ехограф се видя "... черен дроб: на фона на умерена стеатоза в областта на четвърти сегмент се скенира неправилна хипоехогенна зона 35 мм..." - това повод ли е за притеснение? и трябва ли да се наблюдава по-обстойно?
обаче, на последващия КТ с контрост не се отбелязва подобно нещо "Черният дроб е с нормална форма и размери", дори и стеатозата не се описва - кой от двата метода се явява по-точен?
трябва ли да посетя и онкодиспансера? за по-подробна консултация - минаха 6г от операцията по повод Са ректи рТ2N0Mx

... butterfly effect ...



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор Mapueлa (непознат )
Публикувано18.02.12 21:21



Здравейте уважаеми доктори,
пиша във връзка с моя татко, на когото му е много трудно в момента. Оплакванията му започнаха миналото лято,болеше го първо кръста после започна и крака. Ходи на лекар и му казаха,че има дискова херния,която трябва да се оперира и в края на ноември 2011 г. операцията се направи,сложиха и импланти ,но ни казаха,че са взели хистология от мястото- пети лумбален прешлен.На 10 декември излезна следния резултат - Спонгиозна кост с костен мозък и метастаза от нискодиференциран аденокарцином с огнищно интрацелуларно слузообразование. През това време състоянието на баща ми не се подобравяше,а напротив болката в левия крак му се засилваше. Казаха ни да се насочим към онколог. Болките вече бяха станали нетърпими,той вече не можеше да ходи и беше на инвалидна количка. Като отидохме в онколкогията ни казаха да се установи къде е огнището и тогава да отидем при тях. От 19.12.2011 до 23.01.2012 беше в болница,направиха се следните изследвания-Ро графия Пулмо ет кор,УЗД на коремни органи,ПКК,биохимия, ФСГ,Иригорафия,видеоколоноскопия,Туморни маркери СА 19-9 - 6,6;СЕА - 1041; АФП - 2,91; ПСА - 0,67, Laparotomia explorativa,biopsia omenti majoris.Хистологичня резултат от ендоскопска полипектомия на дуоденума е хиперпластичен полип с участъци на лека епителна дисплазия,а на част от оментум - леки огнищни хронични неспецифични възпалителни промени. Докато бяхме в болницата му направиха снимка на таза и ни изпратиха да го заведем в Горна баня за консултация и при прегледа там казаха,че тазобедрената става е атрофирала,но не препоръчват операция и след това в болницата го перираха,като казаха,че се надяват там да открият нещо. За съжаление ни изписаха с диагноза - Новообразувание с неопределен характер,казаха че че явно ракът е много малък и агресивен и не могли да го открият , и ни насочиха към Онкодиспансера за симптоматична терапия и за наблюдение. В онкодиспансера единствено ни изписаха трамадол за 1 месец и ни изпратиха вкъщи. Татко ми в момента е много зле ,болките са страшни, вече не може изобщо да става от леглото,кракът му се е изкривил болките са в бедрото му,а от коляното надолу не го усеща,отслабнал е много.
Пропуснали ли сме някакво изследване,бяхме записали час и за сцинтиграфия на костите ,но след като му направиха коремната операция,ни казаха,че не трябва да я правим . Къде можем да го заведем да направим ,ако трябва още изследвания,за да се установи къде е ракът и да му се назначи лечение,защото с тези болки незнам колко още ще издържи,трамадолът явно не му действа ?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор LlLl63 (???)
Публикувано19.02.12 12:24



Здравейте! Оперирана съм преди 5 години с карцином на гърдата.На 48 години съм. Минах химиотерапия, лъчетерапия и сега съм на хормонално лечение-нолвадекс, а преди това бях на золадекс и летрозол. Чернодробните ми изследвания са АЛАТ-20 АСАТ-23. При поредната ехография коремни органи се оказа, че имам стеатозен хепатит.Моля за съвет какви още изследвания да направя и необходимо ли е някакво лечение. Благодаря



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: LlLl63]  
Авторняkakвa cu тaм (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 18:47



Здравейте,държа да чуя вашето мнение относно моята одисея-CA COLLI UTERI T1NOMO,ST.POST OPERATIONEM,RECIDIVUM-EXTIRPATIO RECIDIVUM.ST.POST TGT,META PERITONEI,INFILTRATIOVES.URINARIE,ST.POST OPERATIO-EXTIRPATIO META ABDOMINIS,ST.POST ПХТ.Направени 3 курса с CISPLATINA,HOLOXAN и UROMITEXAN.Каква е вашата аджувантна онлайн прогноза и вашето професионално мнение?



Тема Коксартроза и хормонално лечение РМЖнови [re: няkakвa cu тaм]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.02.12 10:33



Здравейте,
пациентка на 63г с РМЖ и мастектомия, pT2N1M0, 4 курса ФЕК, 4 курса Таксотер. В момента и е назначен Екземестан /аромазин/. Жената се притеснява, че има коксартроза и гонартроза на коленни и бедрени стави. Почти е стигнала до смяна на става преди да я оперират от РМЖ. Казала е за проблема със ставите на лекуващия онколог, никаква реакция, нямало страшно, само дето като прочете човек листовката си е страшно, направо ужасно. Сега пред жената е дилемата да пие или не лекарството, пита мен, а аз не съм специалист. В момента е с болки в ставите и е почти обездвижена.
Та въпроса: какъв процент пациентки получават рецидив на РМЖ при прием на хормонални препарати и какъв е процента при тези, които не приемат хормонални лекарства?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.