Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.10.11 14:44



С безкрайна благодарност към лекарите, които ни помагат, продължаваме в следващата тема.

Старата може да намерите

!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор ziza83 ([otkacham])
Публикувано22.10.11 10:38



Надявам се аз да вдъхна малко кураж макар и на един, в предната тема се включих, сега реших и тук да се включа.Писах за майка ми която години на ред се бори първо с рак на гардата която поради лекарска грешка бе остановено късно и в следствие бе и отрязана цялата гарда и отстранени лифни вазли.А тази година пак от грешка късно и откриха и то на късмет 6 разсейки в черния дроб много трудно мина химео терапиите и всичко беше наред до преди две седмици, когато почна да я боли глава ,да има шумове и болки .Ходи на лекар и след всички изследвания се установи че на снимката която и бе направена има много метастази в главата ,което я срина и за две семици човек не остна от нея,но ние не се предадохме,трагнахме да търсим други мнения макар да ни обясниха че апарата не греши.....но за наша най голяма радост грешката беше в лекаря написал диагнозата.Всичко беше грешка

установи се че е неврологично и че има спукани кравоносни садове немога и точно да го обесня защото бях потресена от казаното и се виждало на снимката(толкова сам развалнувана), които и приченяват главоболието и др.болежки.И с тази история искам да кажа на всички борете се винаги има някаква надежда дори и малка .Късмет на всички борещи се с тази гадна болест и имайте кураж прегращам ви



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано26.10.11 15:56



Помогнете! рак на ларинкса . Откриха го на брат ми. Предстои операция. къде и какво да правим.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано27.10.11 15:46



Много моля да коментирате резултат от туморен маркер. Стойността е 0,27 микрограма на литър при референтен диапазон от 0 до 0,11. Става въпрос за пациент с диагноза малигнен меланом и изследването се прави за пръв път 2 години след операцията.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: rocт]  
Автор PRN ()
Публикувано28.10.11 01:41



Предполага става дума за S100beta.

Ще трябва да поискаш коментар от лекаря, който е назначил изследването (аз не бих го назначил лично) . Няма ясни правила какво да се прави прави с това изследване за момента... още повече от лаборатория с малък опит в правенето му. Нито сенситивността нито специфичността му са особено високи сами по себе си. Определено не е удачно изседване за първичен скриининг (когато никога не е имало меланома), нито за вторичен скриининг (когато преди това е имало операция на меланом, какъвто е този случай ). Някои клиники го ползват да проследяване на резултатите от лечение на меланом с доказани метастази, какъвто не е вашия случай.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: mgd2159]  
Автор PRN ()
Публикувано28.10.11 02:01



Какво да правите - не знам. Само да подчертая за пореден път в този форум, че само най-напредналите раци на ларингса се лекуват с операция като първа стъпка в нормалния свят. Ранните и умерно напредналите нормално се лекуват с лъчетерапия с или без химиотерапия.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано28.10.11 12:59



Много ти благодаря, че ми писа. Не зная тези подробности за стадия както ти си ги написала, но има направена биопсияв Плевен и знам, че е плоскоклетъчен карцином с ангажирана лява гласна връзка. той има това от дълго време, но никой не е предполагал,че спадането на гласа може да се дължи на тумор. За съжаление едва сега предприехме мерки. В понеделник ще бъдем в ИСУЛ при доц.Чалъков. Макар че сме от провинцията успяхме някак си да се свържем с него.Той е завеждащ на 1 во УНГ ( онкологично)отделение в Исул. . След прегледа и консултацията с доц.Чалъков ще знам повече. Доцентът ни поиска да направим предварително пълни изследвания, скенер, ренген бял дроб, лимфни възли . Няма отклонения. т.е няма разсейки.Останалите му изследвания са в норма. Със сигурност предстои операция и от сърце се моля да може да му се спаси гласа. Вече донякъде успях да приема факта,че това нещо е истина и се опитвам да се ориентирам в ситуацията.Какво предстои? Много ще съм ти благодарна за подробности насоки , напътствия и всичко което може да помогне.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: mgd2159]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано28.10.11 13:32



Извинете за малко обърканата бележка. С цялото ми уважение към вас моля за напътствия как да действуваме и евентуално насоки.Днес ще вземем епикризата от болницата в Плевен и може да имам по-конкретна информация.Благодаря ви .



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано29.10.11 22:32



Здравейте, преди един месец оперираха майка ми - рак на маточната шийка чрез радикална хистеректомия + лимфна дисекция. От хистологията излезе, че в лим. възли нищо няма. В диагнозата и пише T2b N0 M0 G2. Назначиха и след операцията 5 химиотерапии и 25 лъчетерапии. Въпросът ми е възможно ли е пълно излекуване или поне да не се получи рецидив?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор mgd2159 (непознат )
Публикувано30.10.11 12:10



Тумор Т3 Н0 М0. Ангажирана лява гл.връзка.Високодиференциран.Проблеми с гласа от4години. С големина на малък лешник.Благодария ако ,може да дадете мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.