Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: zagubila vsi4ki]  
Автор PRN ()
Публикувано08.12.11 08:36



Няма общи тестове, така по принцип за наследствена обремененост. Пък и едва ли имаш такава... съдейки по няколкото реда, които си написала.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: mysurgery.bg]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано12.12.11 15:25



Баща ми който е с рак на простатата от 1год. започна пак често да уринира през ноща/ през 2ч/.Вмомента се влива Зомета всеки месец и Калутид табл.За какво да се насочвам с това често нощно уриниране./туморния процес расте и не се повлиява от лечението или........незнам!
Благодаря ви



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: zagubila vsi4ki]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано16.12.11 20:01



Бихте ли споделили от какви точно тумори са загинали близките Ви. Има някои наследствени форми и профилактични програми, но е необходима малко повече информация.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: MD]  
Авторtujna (Нерегистриран)
Публикувано16.12.11 20:31



Уважаеми МД.Моля за вашето мнение.На баща ми поставиха диагноза -ка ректи,високодиференциран аденомокарцином.Но е мн близо до ануса-4-5 см.Операцията ще направят проф.Димитров и д-р Вартенянов,като д-ра каза,4е е има вероятност да използват съшивател(дай Боже).Но сега не знаем дали китаиският от 650 лв би свършил същата работа като американскиа от 1500.Моля за вашето професионално мнение.Посъветвайте ни.Дано да имаме късмет и Бог да е с нас!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7 [re: MD]  
Автор mandreeva-207033 (непознат)
Публикувано18.12.11 21:16



Здравейте, искам да помоля за мнение на лекарите.

Майка ми е оперирана от рак на гърдата 2008г., освен цялата гърда премахнаха и 22 лимфни възли. Мина химиотерапия и лъчетерапия, при прегледи и изследване на кръв всичко беше наред, докато преди година след сцинтиграфия започнаха да й вливат зомета, не беше сигурно дали става въпрос за метастази или поне така казаха.. От три месеца насам туморният и маркер започна да се повишава като последният е 93, направихме ПЕТ скенер, чието заключение е данни за вторични лезии в областта на костите , лимфни възли и единична в черен дроб. След ехограф на черния дроб, докторите казаха, че не са сигурни дали това е метастаза, за лимфите никой нищо не каза. След комисия се назначи курс химиотерапия с Авастин и Таксол и продължаване със Зомета. Първата вливка е на 21.12. Моля за мнение относно предписаните препарати, тъй като се опитах да намеря случай на мета в черен дроб и предписан авастин, но не успях, даже в листовката на лекарството не се посочва да е за черен дроб. Страничните ефекти на авастин също откровено ме плашат. Питахме докторката дали можем да купим някакви имуностимуланти, с които терапията да се понесе по-добре (миналият път, когато прави химио бяхме взели моликсан, мисля че се казваха, руски и не зная дали заради тях, но майка ми ходеше на работа през целия курс химио, кръвните и показатели бяха перфектни и на практика освен падането на коса нямаше нищо друго), но докторката каза, че не препоръчва имуностимуланти, тъй като не се знаело дали не намаляват ефекта на химиотерапията. Извинявам се за прекалено дългия пост, но наистина много моля за мнение относно авастина и таксола в комбинация, както и за имуностимулантите по време на терапия...
Предварително ви благодаря за отговора!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: mandreeva-207033]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано18.12.11 22:59



Според информация, поместена тук

, консултативният борд по онкологични лекарства към Агенцията по храните и лекарствата на САЩ, е оттеглил на 20.07.2010г. одобрението си за използването на Авастин като първа линия терапия за метатстатичвн рак на млечната жлеза, включително в комбинация с таксани, дадено преди завършване на две големи клинични проучвания - AVADO и RIBBON1, които са показали незадоволителни резултати. Моля нашите високоуважавани специалисти да дадат мнение за предложената терапия.

Редактирано от toxygen-169391 на 18.12.11 23:00.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: toxygen-169391]  
Автор PRN ()
Публикувано19.12.11 11:12



Голям шум се вдига напоследък за Авастина при рак на гърдата. ФДА (Food and Drug Administration) го оттегли като регистрирано лекарство при рак на гърдата, след като само няколко месеца преди това го беше одобрила точно с тази индикация. Не че не работи, но ефекта не е толкова голям, колкото изглеждаше преди това в едни по-малки изследвания. NCCI (националния институт за лечение на рака) напук го остави в препоръките си за лечение на рака на гърдата, въз основа на добрите резултати в по-ранното изследване. Въпроса е политически, лечението не е грешно.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор mandreeva-207033 (непознат)
Публикувано19.12.11 13:50



А може ли да споделите мнението си относно имуносимуланти по време на химиотерапия, възможно ли е да намалят действието на терапията?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Авторparalichko (Нерегистриран)
Публикувано19.12.11 15:41



Може ли и аз да задам випрос, пък ако някой ми отговори ще сум много благодарен. Майка ми има болки в областта на епигастриума от около 3 месеца. След няколко образни диагностики, и е поставена диагоза - тумор на тялото на панкреаса. При последния преглед при проф. Гайдарски, той открива "топче" до пъпа, което смята за расейка, която предлага да премахне и изпрати за биопсия. При операцията, проф. Гайдарски отваря коремната стена и се натъква на метастазирал тумов на яйчниците, който "почиства колкото може", махайки 2.5кг. метастази. Казва, че докато не се изчака хистологията, няма как да се разбере дали това на яйчниците е метастаза от панкреаса или обратното. Въпроса ми е според Вас кое е по-възможнно - рак на панкреаса да метастазира в яйчниците, или обратното.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор сминдух (непознат )
Публикувано19.12.11 17:26



здравейте, бих искала ако е възможно мнение за заместването на тамоксифен с индол 3 карбинол като хормонално лечение след мастектомия. Четох че в Русия вече се прилага, но това все пака е само информациа по интернет. Или поне ме интересува дали и къде мога да направя подобна консултация в добра клиника?
благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.