Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: icelady00]  
Автор PRN ()
Публикувано31.10.11 09:54



Пълно излекуване не само е възможно, но е и много вероятно. Спокойно.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: mgd2159]  
Автор PRN ()
Публикувано31.10.11 09:59



Мнение за такива неща само по интернет, въз основа на няколко къси изречения е трудна работа. Не звучи да е особено напреднал рака, но на практика дори не знам дали е гласните връзки или на над-глотисното пространство. Ще трябва да се консултирате с лъчетерапевт. Кой и къде - не знам.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
АвторZlatulka (Нерегистриран)
Публикувано31.10.11 14:38



Да, пише S100 като име на изследването. Правено е в Германия. А Вие кой туморен маркер бихте предложили да се изследва в конкретния случай? Направена е консултация с лекаря, назначил изследването. Оттукл нататък са назначени ехография на коремни органи и PET CT скенер (ако я удобрят). Иначе при хистологията, направена след операцията пише, че е степен II по Clarck.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
АвторKrasi.. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.11 13:19



Здравейте,на баща ми от 2мес. ПСА маркера не спада 41.44 беше на Андрокур,Бикусан сеге е на Калутид.Имали друго лечение и препарат който може да повлие ...?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Zlatulka]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.11 23:28



Clark ниво 2 е много повъхностен меланом и като правило има много добра прогноза. Истински туморни маркери, който да са надеждни и специфични за меланом няма. Така че аз никакъв маркер не бих препоръчал сам по себе си.

При меланома досега не сме успели да докажем, че ако пациента има метастатичен рак и започнем по-рано лечение (а не когато се появят симптомите) това променя нещо в дългосрочен план. С появата на Ипилимумаб това може и да се промени, но поне за момента никой не препоръчва вторичен скриининг за меланом.

От цялата работа, човека ще мине през ПЕТ и ултразвук, които веоятно няма да намерият нищо и той/тя ще си останат със сметката за изследванията. Това разбира се е по-оптимистичния вариант. По-песимистичния е че ПЕТ-а ще покаже нещо, нямащо нищо общо с меланома, но е леко подозрително. Тогава ще се почнат едни безкрайни изследвания (всяко от тях със своите рискове) и ровене в края на който пак нищо особено няма да се намери. Разбира се може и да се окаже че има метастази, но това е много малко вероятно, и както писах вече ранното им лекуване не променя нищо.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Krasi..]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.11 23:31



Опциите бързо свършват при постатните раци. Може и да има още нещо, но това ще го реши лекаря, като прегледа какво е правено досега. От друга страна ако ПСА не расте и е около 44, това е много добра новина (нищо че не пада).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано05.11.11 22:36



Здравейте. Майка ми е с диагноза неходжкинов лимфом. Туморната формация е на стомаха, голяма е и с операцията нищо не можаха да отстранят. Само я отвориха и затвориха. Препоръката е за лечение с Мабтера и вчера направиха първото вливане. Притеснява ме че назначиха само Мабтера, а не Мабтера + CHOP. До колкото знам това е стандарта при лечение на неходжкинов лимфом. Казаха ми че няма да правят химио защото останалите и показатали са добри. Скенара на гръден кош също казаха че е добър. Но когато тумора е голям не трябва ли да се атакува по всички възможни начини?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Пeтя]  
Автор PRN ()
Публикувано06.11.11 03:26



Стандартното лечение за високостепенни неходжкинови лимфоми е наистина СНОР+Мабтера. Мабтера сама по себе си е груба грешка за тях.

Нискостепенните (фоликуларни лимфоми степен 1 и 2) понякога могат да се лекуват с монотерапия Мабтера... но някой от тях могат да се оставят и без конкретно лечение, докато не прогресират явно.

Какъв е точно случая на майка ти не знам, но според мене не е излишно да потърсите второ мнение, както по отношение на хистологията, така и по-отношение на назначеното лечение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано08.11.11 17:20



Благодаря ви за отговора. Слава Богу аз грешно съм разбрала. Лечението е СНОР+Мабтера.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано08.11.11 18:23



Здравейте, уважаеми Доктори!
при КТ-изследване е намерено : "малък херниален сак в умбиликалната зона с размери 42/20 мм"

моята операция по повод рака на деб.черво беше през 2006- RESECTIO RECTI ANTERIOR

Въпроси:
възможно ли в моя случай лапараскопски да се извърши операцията?
кога да се извършва - може ли да се изчака и колко?
ако не е възможна лапароскопска интервенция, пак ли ще е широка коремна?

ужасена съм - досега имам 3 коремни през различни години

... butterfly effect ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.