Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор gal4e1 (непознат)
Публикувано27.01.12 13:12



Здравейте,диагнозата ми е Са. гл.маме дек. pT1.pN0.M0.,HER2 -.Оперирана съм през октомври 2011г.Назначиха ми лъчетерапия.Направиха ми 25 терапий в Исул.След 17 нагревки получих нервен спазъм на гърба от същата дясна страна.Казаха ми че не е от нагревките.След 20 нагревка болката в гърба стана постоянна и много силна,най-силна през нощта.Лъчетерапевта ми каза пак ,че не е от нагревките,да отида при невролог.Направих всичките 25 нагревки и отидох на невролог.Направиха ми снимка на гръбначния стълб,нищо няма,но ми казаха че болките и спазмите са от лъчетерапията защото тя уврежда и нервните клетки.Изписаха ми bi-profenid,пия го вече девети ден,а още не ми е минало.Въпросът ми е,с какво друго мога да се лекувам и това нормално ли е?Ще спре ли някога?Благодаря ви ...



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: даниела борисова кир]  
Автор PRN ()
Публикувано28.01.12 22:05



Подуванео на лицето след двустранна дисекция на лимфните възли на врата е нормално нещо. Просто лимфата от лицето не се дренира нормално. Много е подобен процеса на лимфедема на ръката при някои жени с след опрерация за рак на гърдата. Нещата ще се оправят, но бавно и отнема години.

Единственото нещо с което може да се ускори процеса са леки масажи, които да помогнат с отварянето на нови лимфни пътища. Отгоре надолу и към задната част на врата. Намрете някой физиотерапевт, който се занимава с лимфедем, или просто порови из интернет. Не е нещо сложно.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: gal4e1]  
Автор PRN ()
Публикувано28.01.12 22:15



Попаднала си на изключетелно глупав невролог, който не знае какво говори.

Болките не могат да са от лъчетерапията. От какво са точно естествено не знам. Вариантите са много. От костни метастази (много малко вероятно защото си имала много ранен рак) до наистина мускулен спазъм от лежането на твърдо легло за лъчетерапията. Стари артритни промени, ранен херпес зостер... знам ли. Рентгеновата снимка нищо не значи, тя не е начин за каквато и да е диагноза.

На твое място бих се опитал да отида на костна сцинтиграфия (нормална сцинтиграфия почти изключва метастази) и ако е нормална - бих си намерил компетентен физиотерапевт.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор gal4e1 (непознат)
Публикувано28.01.12 23:05



Благодаря ви,че ми отговорихте и си казахте мнението.На резултата от снимката пише за данни за спондилоза и остеохондроза на гръдни прешлени.Това ,че болката не може да е от лъчетерапията ме успокои.Костна сцинтография ще си направя задължително за успокоение.Надявам се да се размина само с лекарствата.Поздрави за това,което правите за нас.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: gal4e1]  
Автор deniccaa (непознат)
Публикувано30.01.12 11:26



Зравейте!Писах в началото на месеца за баща ми ,който е опериран на 19 декември от рак на ректума pТ3N0M0.Вече минахме първият курс химиотерапия,като седмицата на вливките той се чустваше много добре ,за разлика от следващата седмица.,когато имаше много силни болки в кръста и непрекъснато гадене.Цалата семица беше на легло,почти нищо не хапваше и много отслабна.Притеснението ми идва от това ,че хирурга ,който го оперира каза след 2рия курс да му се обадим ,за да направим втората операция за връщане на червото.Каза ,че не трябва да отлагаме и чакаме,защтото червото може да закърнее.Но не знам как ще стане и дали баща ми ще може да понесе хем последствията от химиото тази седмица,хем операцията и десетина дни след нея пак химиото-3 курс.Знам ,че тази оперция ,колкото и да е по лека си има своите неприятни последствия,поне колкото съм чела тук от препатили.Моля за вашето мнение и съвет!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: deniccaa]  
Автор PRN ()
Публикувано31.01.12 11:48



Червото определно няма да "закърнее", но като цяло е добре стомата да се затвори сравнително скоро, ако всичко е наред с заздравяването на ректума, защото много от проблемите с химиотерапията идват от точно стомата (предполагам става дума за илеостома).

Въобще не е задължително баща ти да е толкова зле след всеки цикъл химиотерапия. Обадете се на хирурга и говорете с него. Споделете и опсасенията си, но не вярвам затварянето за стомата да е голям проблем.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Автор вeceлинa99 (непознат)
Публикувано02.02.12 10:02



Моля за отговор, някой чувал ли е нещо за Клиника за гинекология и онкогинекология на доц. Никола Василев във военно-медицинска академия? По проблеми на рак на матката - човек дали и доколко може да се довери?
Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: даниела борисова кир]  
Авторhas (Нерегистриран)
Публикувано04.02.12 08:22



mnogo polezen forum



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: ziza83]  
Автор swobhod (непознат )
Публикувано04.02.12 08:34



Здравеите,
башта ми има напреднал рак с разсеики (биал,черен дроб,простата и грабнак)
Вече седмиза от диагнозата в Благоевград,но за биопсиа не се е споменало.
Как и каде моем да направим биопсиа без да чакаме повече.
Благодариа



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: вeceлинa99]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано04.02.12 12:53



На доц. Василев можете да се доверите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.