Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: ali]  
Автор PRN ()
Публикувано27.11.11 23:37



SUVmax от 3 не е особено високо (обикновено малигнените процеси дават много по-високо SUV от поне 7-8). Освен това е от другата страна на рака.

От друга страна 12мм лимфен възел е доста голям, за да махне с ръка човек. Според мене повтори скенера след 3-4 месеца и го вижте дали е пораснал. Ако наистина е засегнат от тумора, няколко месеца не са от никакво значение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Ивелина Константино]  
Автор PRN ()
Публикувано27.11.11 23:45



Стандартното лечение е операция, последвана от лъчетерапия/химиотерапия и после темодал за 6 месеца. Разните там лечения на този и онзи професор, скорпионски отрови и вит С и какво ли още не, нямат никаква роля и са потенциално вредни.

От кибер нож не виждам особена полза - ако нещото е на такова място, че засяга жизнени центрове проблема с кибер ножа е същия като с операцията. Може да ги увреди. Със сигурност не се смята за стандартно лечение. Добре е човек да се придържа към утвърдените пътеки за лечение. Жената си има достатъчно проблеми и без тези, които може да й докараме до главата с екперименти.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор rosinka75 (непознат )
Публикувано28.11.11 09:13



Много благодаря за бързият Ви отговор.
Нищо не пише в епикризата от нещата които ме питате.
Явно е претупана набързо.
Ще ида да вида в отделението какво ще ми кажат по въпроса.
Още веднъж много Ви благодаря.
Като науча нещо ново, ще пиша пак.
Спорен ден на всички.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Авторali (Нерегистриран)
Публикувано28.11.11 10:17



Много благодаря за отзивчивостта и бързия отговор.Вие сте човек с голямо сърце,нека винаги Светлината бъде с Вас.Ще послушам съвета.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано30.11.11 12:27



Здравейте, майка ми днес приключи с химио и лъчетерапията. От епикризата, която са и дали днес пише:
Статус "in situ": Ту формация - ендофитна в горна 1/3 на маточната шийка, достагаща до истмуса без да ангажира влагалището.
Проведени изследвания: Параклинични изследвания: В норма.
Проведено лечение: Проведено лъчелечение: Следоперативна лъче-химиотерапия /Платина 30мг. седмично/ в областта на малкия таз и горните 2/3 на влагалището с ДОД=1,8 Gy до ООД=50,4 Gy.
Непосредствен терапевтичен ефект: Добър
Настъпили усложнения: Не
Проведени инвазивни диагостични и терапевтични процедури: Не
Изход от лечението: С подобрение

И лекуващшят лекар, който проведе лъче и химиотерапията и е казал след един месец да отиде на контролен преглед при опериращия лекар.
Звучи ли всичко това обнадеждаващо?

Редактирано от icelady00 на 30.11.11 18:21.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Buba67]  
Авторmysurgery.bg (Нерегистриран)
Публикувано03.12.11 15:03



Консултация със лекар - специалист в





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: icelady00]  
Автор PRN ()
Публикувано03.12.11 22:54



Много е рано да се каже. А и честно казано не съм съвсем сигурен за какво точно става дума - изглежда че майка ти има рак на маточната шийка. Имала ли е операция (изглежда НЕ от първото изречение, а после се говори за "следоперативна" лъчетерапия). Ако е имала операция за какъв "непосредствен терапевичен ефект" може да се говори след като тумора го няма... Пълна каша и шедьовър на медицинско писане.

Надявам се жената да е добре.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано04.12.11 09:15



Да майка ми има рак на мат. шийка. Септември и направиха радикална хистеректомия с лимфна десекция, след което края на октомври последва комбинирана химио и лъчетерапия.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: icelady00]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано04.12.11 20:49



Да майка ми има рак на мат. шийка T2b N0 M0 G2. Септември и направиха радикална хистеректомия с лимфна десекция, след което края на октомври последва комбинирана химио и лъчетерапия.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Авторzagubila vsi4ki (Нерегистриран)
Публикувано08.12.11 00:25



Загубих баща си преди осем години, майка преди пет месеца от тази болест. Преди дядовците ми, а преди четири дни и баба ми. Има ли изследвания които можем да направим със сестра ми за наследствена обремененост. Ако има какви са и къде можем да ги направим. Моля Ви отговерете ми.........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.