Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Да се оплача... [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.06.04 16:07



Моят съвет е да си изберете име, с което да не е кръстено на никого..., с което да сте съгласни и двамата и което и двамата еднакво да харесвате.

Така ще избегнете кавгите, и двете ви роди, искат не искат ще го приемат и заобичат и няма да има тайни сръдни ... /защо на тях, а не на нас..../

Ние поне така ще направим. Не виждам с какво право можем да удостоим един от четиримата родители с особената чест да се казва на него... и после цял живот останалите да се цупят, и да имат едно наум....

Брат ми така направи - не кръсти дъщеря си на никой... И всички останаха доволни, а детето си има индивидуално име, с което никой не го свързва и то си блести с него!

Моето момиченце ще се казва Елена, няма да е кръстено на никой от родовете ни - нямаме Елени наоколо...
На това име се спряхме, след като аз си бях харесала 10тина имена и за момчета и момичета, и мъжа ми също, седнахме, обсъдихме.... отпаднаха всичките почти - тъй като или на мен, или на него нещо някъде не му допадаше.
Останаха само Ивет и Елена - които харесваха и бяха приятни и на двама ни по-равно. А когато сондирахме известен брой мнения наоколо, се оказа че Елена допада много повече на всички и им е по-близко.... А когато разбрах че значи и "слънчева светлина" съвсем слънчасах и се захласнах по това име! Така си остана то. Казахме вече на родителите си и на близките. Всички си я знаят така и даже вече й говорим на име в коремчето ми.

Моите родители приеха от раз името и си го харесват много. Но те никога не са страдали дали ще бъде кръстено точно на тях...Самите ние с брат ми не сме кръстени на никого.
Просто са си такива - важното е всички да са доволни и щастливи - това ги прави тях щастливи.

На мъжа ми родителите, може би малко са се надявали да кръстим бебето на някого все пак /поне като гледам в техния род, по си кръщават на някого децата/.../отделно че свекър ми си мечтае за момченце, сякаш момиченцата са втора ръка..../ , така че на мен хич не ми пука, но в крайна сметка приеха и те факта че ще се казва така без възгласи.... Даже се радвам, че още от по-рано го измислихме името и го знаят всички, да свикнат с него, та като се роди, да приемат детенцето каквото си е с това име, а не тепърва да имат някакви предрасъдъци към малкото същество, само заради името му....

Мда, доста дълъг размисъл излезна .....но в кратце - детето трябва да носи такова име, което да произнасят с радост и без никакви умисли задни и угризения и майка му, и татко му, и бабите и дядовците......
Мисля че е много важна, всяка една енергия, която се изпраща към малкото човече.... не бива да има никакви негативизми!
Затова - за да няма сърдити - най-добре - нещо от което и двамата да сте доволни абсолютно по равно!

Демокрация!

Редактирано от Collibri на 16.06.04 16:14.



Тема Не си единственна и аз получих стрии:)нови [re: matiya]  
Автор Maлko_koтe (Тръпнеща)
Публикувано16.06.04 16:37



И аз така един ден след баня и гледам на лявата си гърда стрии после и на дясната точно под зърната.. за сега на друго място нямам (пу пу) .., а и между другото зърната ми станаха много тъмно кафяви...отврат,успокоиха ме ,че след бременноста това изчезва покафеняването:)
А дано:)

Не позволявай,не се поддавай,не се предавай до край се бори и почтен бъди!

Редактирано от Maлko_koтe на 16.06.04 16:42.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004 [re: Collibri]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано16.06.04 16:54



и мен страхотно ме разсмяхте, въпреки че днес въобще не ми е до смях. бях на консултация и ме изследваха за албумин. албумин нямам, но ми откриха някакви левкоцити. не ги лекуват никак. нищо! след 1 седмица пак на изследвания, за да видаим дали ги има още. а като ги има - какво? или само се следи дали има или не? много ми е странно. притесних се. знам, че албумина е кофти, а вие знаете ли нещо за тези левкоцити? опасни ли са за бебето?
въпреки всичко това СЛЪНЧАСАЛИТЕ АВГУСТИНКИ ме разсмяха.
страшни сте!

не обръщайте внимание на картинката-не мога да накарам бебето да се мести. депресиращо е, да не помръдва, нали? вече съм 30 седмица.някой може ли да ми помогне да започне да се мести?явно не ми е ден!!!


Редактирано от vajrater на 16.06.04 17:00.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: vajrater]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.06.04 17:01



Здрасти!
За левкоцитите - на мен като ми правиха влагалищен секрет и ми намериха голямо количество левкоцити.... ама не се стреснаха много.... аз повече се стреснах.... Понеже имах и малко гъбички, слагах Гинопреварил, на 5ти ден имах розово течение..... изкарах си акъла - и спряхме гинопреварила - било възпаление на лигавицата от лекарството. оттогава не зная имам ли нямам ли....
Друго за съжаление не мога да ти кажа
А това за местенето на бебето - ами май Деси има такава картинка - да ти обясни как ги е направила тия работи!
ще дойдеш ли на срещата?



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано16.06.04 18:05



ще пиша какво е станало другата седмица като са видели пак левкоцитите какво са казали. и при мен много не се стреснаха за тях, а аз повече се ошашках. на мен няма кой знае какво да ми стане с или без някакви левкоцити, но ме е страх за бебето.
на срещата ще опитам да дойда, но ме е страх да обещая, за да не ме чакате в случай че не успея. все още работя. до края на месеца съм на работа от 9 до 100 часа и за уикенда ми остава всичко, което трябва да свърша. така че тогава ми е най-напрегнато и уморително. ще опитам.
деси, деси, моля те, помогни ми да преместя бебето от картинката!!!
вече съм 30 седмица, а то не помръдва. и така ми тече бавно времето, а и с това "непомръдващо" бебе - съвсем се депресирам!!!
благодаря предварително!





Тема за Айез Седайнови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.06.04 18:23



И на мен ми е интересно къде си, Айез Седай.
Погледнах на профила ти и видях, че пощата ти е в гръцки сайт, но защо съм останала с впечатлението, че си в Турция. Може и да се бъркам, sorry за което. И ника ти ми е интересно какво означава. Изобщо, ти си обвита в мистерия





Тема Искате ли да помогнем??? [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.06.04 19:26



Момичета, чели ли сте темата "Втора среща на Клуб на майките"?
Момичетата се организират и носят разни неща на домове за деца без родителски грижи. Следващата им среща е на 26.06. и смятам и аз да занеса нещо-за сега съм решила да е прах за пране и превръзки. Нямам дрехи за даване, но ако някои от вас имат, могат и с това да помогнат. Има и други неща, от които имат нужда въпросните деца, така че хвърлете по един поглед на тази тема. А аз ще ви агитирам и на срещата ни



Тема Благодаря [re: Billy_wolf]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано16.06.04 21:32



за утешителните думи!

Всички сте много мили. Аз може би няма да мога да дойда на срещата в неделя, защото ще пътувам за провинцията, но пък имам доста още време и се надявам да намеря разрешение!
Дуци постинга ти ме зареди с много енергия - направо като го прочетох и се казах - не ме интересува никой, кръавам го както си искам!
По принцип Йони си права, наистина очевидно си минала вече по този път!
На мен ми е болно най-вече за мъжа ми и се надявам на него да не му е гадно. Имам съмнения, че наистина иска да кръти сина ни на баща си за да почне да им пука, но не съм сигурна!
Освен това вариант - да не го кръстим на никой - при мен не върви, защото аз искам да го кръстя на някой, и то на баща ми илил на майка, и то с истинското им име, а не само с първата буква!
Но наистина мисля че накрая нещата ще се наредят - и аз няма да се примиря (в този смисъл мисля че си права Йони и въобще не мисля че си гадна, а само че си в правото си - както съм и аз). Все още ми е жал за мъжа ми, но пък и не съм говорила с него! Стискайте палци да му хареса идеята! )аз обмислям вариянти да го изманипулирам че идеята е негова - ей това е гадно!!)
Ще ме мислим! Все още ми е тежко, но като разказвам на ляво и на дясно и някак си ми олеква - за кратко, но все пак е нещо.
Благодаря ви отново за подкрепата!



Тема Re: Как ви се радвам на всички, като ви чета!!!нови [re: desykv]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано16.06.04 23:26



да бе верно, за което голямо сори... но ме е обзела една отпуснатост, нищо че климатикът работи фул...
къде съм, ами не съм в София, иначе бих дошла с удоволствие, за това ще пиете един сок с много,много лед за мед. Къде съм ли? Ами в подвизавам се от 12 год в Солун. Опитвам се да издяна на жегата, натрупах много килца, щото сладоледът е блага работа и не само...
вече съм +16 кг и кой ли знае къде ще се спря.... Да не ми е уроки имам си апетит...
През първата ми бременност качих 28 кг. май и сега натам вървя за съжаление.....
здраве да е... всичко да мине добре , бебчо да се появи на бял свят живо и здраво..... а килата майната им......



Тема Re: Благодарянови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.06.04 00:15



Е, Били , ти очевидно си решила вече... Така че май нямаш нужда от съветите ни. Остава да се съгласи и мъжът ти, пък винаги ще го придумаш. Ще го обработиш. Поговори с него - току виж пък се окаже че няма нищо против




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.