Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 25.01.22 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004 [re: kote.kote]  
Автор redhat (новак)
Публикувано16.06.04 11:02

Привет, миличка! Ами можем да си направим подтема-лоши бъдещи мами защото и аз все още работя и не съм ходила по курсове и т.н. по тази причина, въпреки че ми е интересно и бих искала, ако имам възможностобаче нямам засега-това е положението. А ти НЕ си лоша бъдеща мама, не допускай такива мисли. Най-важното е, че се чувстваш добре и сте активни!Подритванията трябва да ти говорят, че малкото мишле се чувства доволно и щастливо и за него ти си най-най-най добрата и удобна мамаЛек и приятен ден!

I feel good

Тема Да се оплача... [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано16.06.04 11:12

Момичета ще ви се оплача че вече ми е адски гадно, но няма с кого да поговоря! Моят мъж иска да кръстим бебето (нали казват че ще е момче, така че приемаме тази версия) на неговия баща- Димитър. Така ще се наложи една традиция при която се повтарят и трите имена през поколение!!! Аз останах с впечатление че на моя мъж му е по-важно да има един ден внук със същите три имена като неговите, от колкото да кръсти сина ни на баща си за да го зарадва! Разбира се има го и този момент, но все пак прекалено често се оплаква от поведението на баща си. Тук е момента да направя кратко разяснение за семейните ни отношения.
Моите родители са от този малък процент родители, които живеят едва ли не заради децата си!!!! Те не само са готови да жертват всичко за децата си, те го правят! Баща ми има високи доходи и всичките идват за мен и брат ми, съответно те с майка живеят като че ли единя е безработен, а другия изкарва само колкото за прехрана (едва ли не), дори колата им е старата лада и още не са си купили нова, а на нас с брат ми ни купиха по един апартамент тук в София!!! Родителите на съпруга ми са значително по-бедни. Освен това те са и три деца. Не че парите тук играят роля де! Неговите родители първо се грижат за себе си и своето удобство, и после за децата си!!! Не бих казала, че имат предпочитание към едно или друго дете - и трите еднакво са изоставени да се оправят!!!! И вчера дори свеките имаше наглостта (а може и да е права) да си поиска разни неща, които ми е давала. Аз мислих че са ми подарък, но не било. Беше ми много неприятно, но понеже знам че е неприятно и за мъжа ми поне външно го приех на майтап. Те дори си купиха кола!!! Сега отказаха да ми помогнат за ремонта и покупките за бебето (макар да знаят че бебето ще е кръстено на тях) за да си направят ремонт те. Е това не е толкова важно де, но не се интересуват от нищо свързано с нас и с бебето. Дори ако питате свекъра или свекървата няма да знаят в кой месец съм бременна!
и сега защо да си кръщавам детето на тях????!!
Не искам, искам да уважа моите родители, които треперят над нас и напълно заслужават да бъдат уважени по този начин!!!
Не искам обаче да засегна мъжа си и още нищо не съм му казала. Той страда за това че на неговите родители хич не им пука за нас и сега ми е гадно да използвам това като аргумент! Въобще не знам какво да правя! А името Димитър направо ми става омразно , и ако остане то, не знам какво ще правя - пропита съм с негативно отношение вече към това име!
Искам да го кръстя Илия - на моя баща, но ме естрах как ще се приема това сега от свекъра и свекърватаи как от мъжа ми. Предполагам, че не можете да ми помогнете, но просто имах нужда да си излея душата, направо ми се реве от безсилие!

Тема Re: Да се оплача... [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.06.04 11:21

Били, не се тормози излишно! В неделя нали ще дойдеш да си поговорим???
Лично моето мнение е да си го кръстиш както на теб ти се иска-ти го носиш това дете, ти се мъчиш 9 месеца и ще се мъчиш кой знае колко, от къде на къде ще ги уважиш свекърите точно с това. Има и други начини за уважение, без толкова големи жертви. Това, което си ни написала, мисля че трябва да го кажеш на мъжа ти, но малко по по-различен начин
Да не би мъжа ти да си мисли, че на неговите родители ще им запука за вас и за това да иска да кръстите детето на баща му? Много е сложно. Не знам какво да ти кажа, всеки сам си преценява. Друг вариант е да не е на никой, само и само да не е омразното за тебе име-Димитър. Или да е с буквата "И" и ти да си знаеш, че е на баща ти
Ще го измислиш, спокойно. Има още време. А и в родилното теб те питат как да го запишат, не мъжа ти.

Кураж

Тема Re: Да се оплача... [re: Duci]  
Автор redhat (новак)
Публикувано16.06.04 11:38

О, много е неприятно това че други се месят в решенията ви за име! Но повечето като че ли го правят Според мен трябва да намериш начин да го обсъдите спокойно с мъжа ти и да си кажеш честно, но тактично, какви са твоите желания, и ще стигнете до общо решение с любимия. А от обкръжението ако има някой сърдит-много важноСтава въпрос за вашето дете и името, което то ще носи цял живот, така че не е честно това негово име да се превръща в разменна монета за добри отношения с родителите на единия или на другия.

I feel good

Тема Списък с вещи за новородено!!! [re: Collibri]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано16.06.04 12:16

Преместих списъка от миналата ни тема тук - списък с най-необходимите неща за новороденото според акушерката Емилия Казълова, при която ходя на курс за бъдещи родители! Приятно четене на всички, които още не сте го прочели!

1. Креватче – най-добре е да е с размери 1.40 х 70 см, с чекмеджета или допълнителен скрин за дрешките на бебето, да не се разполага на течение или под прозореца на стаята. За удобство може да се купи рамка за повиване на бебето или да се сложи квадратно парче дунапрен с найлон отгоре. Ако от стената му духа, може да се постави обиколник – парче плат около дървените решетки на креватчето, ако е дървено…
2. Спално бельо – минимум 2 комплекта. Първите 3 месеца бебето спи без възглавничка, под главата му може да се сложи калъфка или пелена. Бебето се слага да спи обърнато ту наляво, ту надясно. Ако го видим, че спи по гръб, няма страшно, даже му е кеф. Трябват му и поне 2 одеалца /за завиване/.
3. Количка – има богат избор, стига да е по джоба, да е удобна на височина за разходките, сравнително лека, най-добре комбинирана, до 200 лв., в магазин “Штъркел” ги има. Може да се купят също и столче за кола, кенгуру и шезлонг за бебе, но не е задължително въобще!
4. Корито със стойка /подложка/ за къпане – около 30 лв. е в “Штъркел”, то е най-доброто!
За хигиената на бебето са нужни още:
- 1 брой по-голяма хавлия /с качулчица/: за избърсване на цялото тяло и главичката след баня
- 2 по-малки хавлийки /обикновени/, за избърсване на дупето след смяна на памперса и измиването му
- легенче и каничка за поливане
- бебешки сапун
- бебешки шампоан /но не на Джонсън, защото има турско менте на пазара, от което много бебета се обриват!, може Нивеа или някаква друга козметика/
- памперси
- 1 комплект памучни пелени /за намятане, за поставяне на бебето върху тях, много са удобни в ежедневието/
- антибактериални кърпички – не са задължителни
- ножичка с тъпо връхче за рязане на ноктите – след първия месец
- 100 % чист зехтин за мазане на телцето на бебето, не и мас през лятото, може и бебешко олио, но има много химия вътре…
- крем “Бочко”, българският, 1.40 лв., против подсичане, зелен, с таралежче – много е добър!
- за обработка на пъпчето: 95 градуса спирт и памук
- клечки за уши с ограничител
- 2 ампули с физиологичен разтвор за нослето
- стаен термометър и термометър за тялото
- пудри, лосиони и т.н. глезотийки не са необходими!
5. За храненето на бебето са необходими:
- 1 шише от 150 мл за вода /може на Камера, Чико, Авент, Нук и други фирми/
- след втория месец още 1 шише от 150 мл за сокчетата
- ако бебето е на изкуствено хранене, а не се кърми, му трябват още 2 шишета от 250 мл за млякото
- биберон-залъгалка – 2 броя /1 гумен и 1 силиконов/
- четка за почистване на шишетата – може и от магазините за 1 лев! /шишетата се изваряват всяка сутрин в тенджера по 5 минути/
- помпа за изцеждане на кърмата: необходима е, ако кърмата е повече, отколкото бебето изсуква. Има помпи с цена между 4 и 82 лева, като на Авент е най-хубавата, но и евтината тип спринцовка също става!
6. Дрехи:
- 3-4 броя бодита с къс ръкав № 22 или № 24 за лятото
- 3-4 комплекта ританки с горна блузка за есента
- 1 гащеризон
- 2 чифта терлички
- 2 чифта къси чорапки
- 2 лигавника
- торба за спане – не е задължителна, но е много удобна /идеална за подарък на погачата, ако близките ни питат от какво се нуждаем!/
- космонавтче за зимата – не е задължително, но също е много удобно!
- 2 шапки
- жилетки за зимата, въобще по-дебели дрешки, за да не настине бебето...
Да си преглеждаме всеки месец дрехите за бебето, които са ни подарили, за да преценяваме коя дрешка за кога е подходяща и да не пропуснем някоя…
За бебе основното пазаруване може да ни излезе както 500 лв., така и 10000 лв. – на пазара се предлага богат избор, трябва да търсим и да обикаляме, и ще намерим и по-евтини неща. На “Илиянци” не всичко е боклук!
Хубавото е, че когато се роди бебе, приятелите, роднините и близките също му купуват много неща – важното е да им кажем какво вече имаме и от какво наистина имаме нужда!
Общо взето е това!
С приятелски поздрав - Деси.

Тема Как ви се радвам на всички, като ви чета!!! [re: desykv]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано16.06.04 12:31

Да започна с Колибри - сладурче, така ме разсмя с новата ни, малко променена темичка! Аз се моля за лошо време, не ми се сърдете, но жегите ме разболяват, в истинския смисъл на думата, не се майтапя - става ми много лошо, не мога да дишам, потя се като не знам и аз като какво, сърцетуп... Ужас! Та дано да не слънчасаме наистина, а само на шега! Колибри, мерси за внесеното име Александър, както и за доброто лидерство!

Аз сто на сто ще дойда на срещата в неделя и призовавам всички да дойдат да се видим!!!

Червена шапчице, радвам се, че ще дойдеш на срещата, липсваш ми вече!!! Твоите успокоителни думи към коте.коте ми подействаха и на мен като балсам, чак се разплаках със сълзи, благодаря ти от сърце!!! Наистина смятам като теб, че нашите бебоци ни смятат за най-най-добрите и удобни мами на света!!! Но имах нужда от уверение и подсещане... Че май и аз страдам от някакво смътно чувство за вина... Дали съм добра бъдеща мама... Мерси още веднъж!!!

Дуци, и на теб много ти се зарадвах!!! Написа ми, че съм страшна за списъка, който добавих във форума, благодаря ти за милите думи!!! Освен това така готино посъветва Били за името на бебето й, че дано те послуша... И аз бих й написала същото като теб!

На Матия ще кажа, че стриите явно са нещо неминуемо за едни и несрещано при други... Аз си мажа гърдите, корема и краката от третия месец с хубав крем, но уви!, и аз се нацепих - имам червени ивици по гърдите и бедрата, засега коремът ми е чист и бял, и се моля поне той да си остане здрав! И продължавам да се мажа! По-добре с крем, отколкото без! Нали съм си оптимистка???

Айез Седай, не отговори на Колибри! Ти къде си в момента?

Били, не се коси много, макар че проблемът наистина си съществува... Използвай хитричко факта, че си бременна - кажи на мъжа си, че си сънувала името на детето си, че то ти го е подшушнало насън и че ще си дълбоко нещастна, ако не го кръстите така, поплачи малко, ако трябва... Кажи му, че ако не е Илия, или Иван, или друго име с И, ще страдаш много... Че името не е най-важното на света, важно е бебето да е живо и здраво, и т.н. Удари го на чувства, особено ако мъжът ти се впряга от това... И късмет! Но нали ще се видим в неделя, пак ще ти дадем едно рамо и кураж! Относно моите работи, мисля, че този път ще се уредят, дай Боже!, намерихме си 2-ма поръчители, стискай палци, мерси за подкрепата оня път...

Йоанче, честит ти син!!! Радвам се, че прегледът е минал добре, нищо, че е на по-лошия ехограф! Радвам се, че сте били заедно с мъжа ти и че сте му купили дрешка след това!!! Само се усмихвай и не се нерви за нищо!!! Доскоро!

Ако пропуснах да спомена поименно някоя от вас, то не е защото не мисля и за нея хубави неща!!! Така че на всички ви приятно бременеене от мен - Деси!!!

Редактирано от desykv на 16.06.04 17:30.

Тема Re: Да се оплача... [re: Billy_wolf]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано16.06.04 13:42

Здравей Били,

Може да бъда много крайно това, което ще ти напиша по-надолу, но да ти кажа честно все едно си писала за мен, но в друг сценарии.

Аз доскоро бях в същата ситуация. Преди да забременея сме си говорили с Виктор, че когато ни се роди дете ако е момче ще носи името на баща му – ДИМИТЪР /извинявай!, просто съвпадение/ или на майка ми Таня. Да, ама се оказа, че това ни решение се е отнасяло за тогава.
Нашите семейства също са адски различни. Аз съм възпитавана в дисциплина, традиции и ценности, а не намирах нищо от това там – нито в делници, нито в празници. Дори се чудя и не само аз как Виктор, явно както мъжа ти се е съхранил и е това, което е. Да естествено и ние имахме разнопосочни точки, но любовта ни научи на наши си неща. Минахме през много перипети, това което те правеха е постоянно да ни дишат във врата и да софлират за всяко действие, но не да ни помагат, а да пречат. Моите родители бяха винаги толерантни и към двама ни по равно. Там имаше и фактор брат и т.н и т.н. изобщо не ми се връща в онова време. Направила съм безброй компромиси!!!! Но реших стига вече! Осем години те ме приемаха едва ли не като тази дето краде сина им и до много скоро, докато един ден аз директно не попитах: “И докога........?” се задаваха въпроси само в единствено число към него.
Сега бебето е факт, който като че ли промени малко отношението им към мен и нас изобщо. Ок, разбрахме, че е момче. Името Димитър ми харесваше в началото, а и аз много трудно се отказвам от първоначалните си идеи и решения, но размислих много сериозно. Ако някой заслужаваше това уважение това бяха нашите. Мислила съм си как техните ще го приемат, но знаех, че ако вземем решението заедно с Виктор и той застане зад гърба ми, разбирайки ме, абсолютно нищо друго няма да има значение. Така и стана – говорих с него много, с малко такт, повече директно и му казах как се чувствам и защо. Искаше му се да е на баща му, но ме разбра. Сега живот и здраве нашият малчуган ще се казва Алекс, нито на едните.

Това, което исках да ти кажа е да не правиш компромиси с детето си. Традицията може да е традиция, но не на всяка цена. Уважението е за тези, които го заслужават. Аз съм така – отношение за отношение! Може да ти се струвам много смела и гадна, но повярвай ми трябваше ми много време, за да бъда толкова категорична. Имам някакво отношение и уважение към тях, заради Виктор, но съм доста резервирана, вече........
Говори с мъжа ти, но недей да криеш чувствата си. Вие сте заедно, за да бъдете истински един към друг. Детето ви ще се нуждае от вашата решителност и увереност във взимането на малки и големи решения от първия си ден. Достатъчно сте самостоятелни и сте зрели хора. Мисли само за детето си, то ще носи това име цял живот. Мисли за радостта си всеки път, когато се обръщаш към него.
Някои се примиряват, аз не можах........

Каквото и решение да вземете обичайте се и се радвайте на живо и здраво детенце. Стискам ти палци!!

Тема Re: momicheta striiiiiiiiiii [re: redhat]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано16.06.04 13:50

Аз засега нямам стрии, но не екъсно да се появят
Мажа се с бебешкото олио на Джонсън от 3 месец, засега действа добре, а и не ми цапа дрехите. Но може би наистина има нещо наследствено, защото майка ми каза, че с нищо не се е мазала /не занаела, че трябва/ и не се е нацепила.

Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004 [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано16.06.04 14:09

Ех, че хубава тема
Днес не бях на работа до обяд, а вие ме изненадахте приятно с тази голяма нова тема.

Тема Re:Sreshta [re: jonni_to]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.06.04 15:51

Йони! Ами честито ти окончателно мъж!!!
Казах ти аз
Почвай да залягаш на синьото!
Жалко че точно за теб й се е счупил апарата - верно много гадно .... както си нямаше нито една снимка, сега пък и това да ти се случи - чиста каръщина!
Е нищо, после пък ще родиш лесно :Р. Така де, трябва справедливост!
Странно е наистина това с кг.... ама то нали ги измерват по различни таблици.... така че.... най-добре ще разберем като се родят!
Радвам се че всичко е наред с теб!

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.